PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در خواست آموزش : مونتاژ و تركيب دو عكس ( جايگزيني سر )

amirs2k
15-03-2009, 01:14
با سلام من در فوتوشا پ مبتدی هستم و لی به این اموزش نیاز فوری دارم
من تصویر یه نفر را دارم و میخام به جای سر اون شخص سر یه نفر دیگه را بزارم
1-اول چه جوری با ظرافت سر یه نفر را جدا کرد ؟
2-برای جایگزینی در تصویر چه جوری کنم که فیکس بشه و معمولی به نظر بیاد ؟
ممنون

Saeed kmss-D
15-03-2009, 11:53
سلام ...

دوست عزيز،

براي اينكار شما اول بايد شكل مورد نظر ( توصير خودتون ) رو با ابزار هاي انتخاب انتخاب كني.
براي اين منظور ميتوني از روش ها و ابزار هاي مختلفي استفاده كني.
من راحت ترين ها و بهترين هاشو ميگم:

-ابزار Magnetic Lasso Tool

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

استفاده از اين ابزار خيلي آسون. كافيه اين ابزار رو برداريد و با كليك بر روي يه قسمت از دور شكل ، با حركت ماوس بقيه شكل رو هم انتخاب كني.

- ابزار Quick Selection Tool

استفاده از اين ابزار راحت تر و جالب تره.فقط كافيه داخل شكل يا تصوير مورد نظر كه ميخواي انتخاب بشه كليك ميكني و اگه به طور كامل انتخاب نشد روي قسمت هايي كه انتخاب نشده دوباره كليك كن.( سايز رو كوچيك كن.)

- استفاده از Quick Mask

اين روش كه با زدن كليد Q فعال ميشه، ميتونه به طور دقيق به انتخاب و جدا سازي تصوير بپردازه. بعد از فعال شدن، ابزار Brush ( كليد B ) رو بردار و قسمت مورد نظر رو رنگي كن. وقتي تموم شد دوباره كليد Q رو بزن تا شكل به حالت انتخاب در بياد.

- فيلطر Extract

اين فيلطر كه در منوي Filter قرار داره يك ابزار مفيد و دقيق براي جداسازيه. با اجراي اين گزينه صفحه اي باز ميشه كه شما بايد با قلم موجود و يه اندازه مناسب دور تصوير مورد نظر رو رنگي كني و در آخر نقطه شروع رو به پايان وصل كني ( يه سره باشه ).وقتي خط بسته تكميل شد، ابزار سطل رنگ در زير همون ابزار براش رو بردار و توي ناحيه كليك كن تا پر بشه.( اگه كل عكس رنگي شد يعني خطوط بسته نيست و جاييش بازه كه بايد درستش كني. وقتي تموم شد ok كن و بياد بيرون، ميبيني كه شكل مورد نظر جدا شده.

-----------------------------------------

خب تا اين مرحله من فقط روش هاي انتخاب و جداسازي رو گفتم،
اما براي اينكه تصوير پشت سرش رو بخواي عوض كني چند تا كار ميتوني بكني.

- يه عكس منظره يا هر چيز ديگه اي كه مد نظره رو تو فتوشاپ فراخوني كني و شكل انتخابي در عكس اصلي رو با كليك و درگ به تصوير جديد منتقل كني و اونو جابه جا كني. ( براي اين كار بايد از ابزار Move ( كليد V ) استفاده كني )

- با Ctrl+C تصوير انتخاب رو كپي كني و در تصوير جديد پيست ( Ctrl+V ) كني.

- چندين روش ديگه هست كه نيازي به توضيح نيبست، چون همينا كارت رو راه ميندازه.

---------------------------------------

خب، حالا چند فاكتور اصلي براي مونتاز دو عكس وجود داره كه رعايت كردنشون باعث طبيعي شدن و همخوني بيشتر ميشه:

- اول اينكه دو تصوير از نظر نور با هم هماهنگي داشته باشن كه در غير اين صورت بايد با تنظيم نور اين مشكل رو برطرف كرد.
تنظيم نور به روش هاي مختلفي انجام ميگيره كه مهمترينشون شايد استفاده از Level باشه ( Ctrl+L ). تنظيم اون هم توسط سه لغزنده صورت ميگيره!
روش هاي ديگه اي هم از قبيل استفاده از Curves م ( Ctrl+M ) و رفتن سراغ گزينه Brightness/Contrast در منوي Image > Acljustments هستش!

- مورد بعدي تنظيم رنگ هستش كه ممكنه به علت مواردي مثل تفاوت نور لامپ ها و يا محيط ها ايجاد بشه.
كه اين مشكل هم با تنظيم پنجره Color Balance برطرف ميشه ( Ctrl+B )

- دور و اطراف كار، اين مورد هم خيلي مهمه،
تيزي و خشكي لبه هاي تصوير جدا شده يكي از عوامل اصلي مصنوعي شدن كاره، كه با دور گيري مناسب و نرم و دادن فيدر كافي برطرف ميشه.
دور گيري و جداسازي هم با روش هاي مختلفي انجام ميشه كه مهم تريناشون استفاده از ابزار هايي نظير Magnetic Lasso Tool ، Quick Selection Tool ، Magic Wand Tool و استفاده از ماسك ( Q ) و در آخر استفاده از گزينه Color Range در منوي Selectهست! ( كه بالا توضيح دادم )

- در آخر هم بايد به تغيير ابعاد و اندازه اجسام و تصاوير جدا شده توجه كرد و با توجه به شكل و عكس، اندازه اونا رو تغيير داد ( Ctrl+T )

سوالي بود بپرس،

موفق باشي♥♥♥

ــ نام تاپيك ويرايش شد!

جادوگر جوان
15-03-2009, 15:53
خوب من راه هایی که سعید خان پیش پای شما گذاشتن را تایید میکنم
روشی دیگه ای هم هست که میتونید با استفاده از ابزار استامپ قسمت سر شخص مورد نظر را بر روی بدن شخصی دیگر قرار دهید

amirs2k
15-03-2009, 23:27
سلام ...

دوست عزيز،

براي اينكار شما اول بايد شكل مورد نظر ( توصير خودتون ) رو با ابزار هاي انتخاب انتخاب كني.
براي اين منظور ميتوني از روش ها و ابزار هاي مختلفي استفاده كني.
من راحت ترين ها و بهترين هاشو ميگم:

-ابزار Magnetic Lasso Tool

استفاده از اين ابزار خيلي آسون. كافيه اين ابزار رو برداريد و با كليك بر روي يه قسمت از دور شكل ، با حركت ماوس بقيه شكل رو هم انتخاب كني.

- ابزار Quick Selection Tool

استفاده از اين ابزار راحت تر و جالب تره.فقط كافيه داخل شكل يا تصوير مورد نظر كه ميخواي انتخاب بشه كليك ميكني و اگه به طور كامل انتخاب نشد روي قسمت هايي كه انتخاب نشده دوباره كليك كن.( سايز رو كوچيك كن.)

- استفاده از Quick Mask

اين روش كه با زدن كليد Q فعال ميشه، ميتونه به طور دقيق به انتخاب و جدا سازي تصوير بپردازه. بعد از فعال شدن، ابزار Brush ( كليد B ) رو بردار و قسمت مورد نظر رو رنگي كن. وقتي تموم شد دوباره كليد Q رو بزن تا شكل به حالت انتخاب در بياد.

- فيلطر Extract

اين فيلطر كه در منوي Filter قرار داره يك ابزار مفيد و دقيق براي جداسازيه. با اجراي اين گزينه صفحه اي باز ميشه كه شما بايد با قلم موجود و يه اندازه مناسب دور تصوير مورد نظر رو رنگي كني و در آخر نقطه شروع رو به پايان وصل كني ( يه سره باشه ).وقتي خط بسته تكميل شد، ابزار سطل رنگ در زير همون ابزار براش رو بردار و توي ناحيه كليك كن تا پر بشه.( اگه كل عكس رنگي شد يعني خطوط بسته نيست و جاييش بازه كه بايد درستش كني. وقتي تموم شد ok كن و بياد بيرون، ميبيني كه شكل مورد نظر جدا شده.

-----------------------------------------

خب تا اين مرحله من فقط روش هاي انتخاب و جداسازي رو گفتم،
اما براي اينكه تصوير پشت سرش رو بخواي عوض كني چند تا كار ميتوني بكني.

- يه عكس منظره يا هر چيز ديگه اي كه مد نظره رو تو فتوشاپ فراخوني كني و شكل انتخابي در عكس اصلي رو با كليك و درگ به تصوير جديد منتقل كني و اونو جابه جا كني. ( براي اين كار بايد از ابزار Move ( كليد V ) استفاده كني )

- با Ctrl+C تصوير انتخاب رو كپي كني و در تصوير جديد پيست ( Ctrl+V ) كني.

- چندين روش ديگه هست كه نيازي به توضيح نيبست، چون همينا كارت رو راه ميندازه.

---------------------------------------

خب، حالا چند فاكتور اصلي براي مونتاز دو عكس وجود داره كه رعايت كردنشون باعث طبيعي شدن و همخوني بيشتر ميشه:

- اول اينكه دو تصوير از نظر نور با هم هماهنگي داشته باشن كه در غير اين صورت بايد با تنظيم نور اين مشكل رو برطرف كرد.
تنظيم نور به روش هاي مختلفي انجام ميگيره كه مهمترينشون شايد استفاده از Level باشه ( Ctrl+L ). تنظيم اون هم توسط سه لغزنده صورت ميگيره!
روش هاي ديگه اي هم از قبيل استفاده از Curves م ( Ctrl+M ) و رفتن سراغ گزينه Brightness/Contrast در منوي Image > Acljustments هستش!

- مورد بعدي تنظيم رنگ هستش كه ممكنه به علت مواردي مثل تفاوت نور لامپ ها و يا محيط ها ايجاد بشه.
كه اين مشكل هم با تنظيم پنجره Color Balance برطرف ميشه ( Ctrl+B )

- دور و اطراف كار، اين مورد هم خيلي مهمه،
تيزي و خشكي لبه هاي تصوير جدا شده يكي از عوامل اصلي مصنوعي شدن كاره، كه با دور گيري مناسب و نرم و دادن فيدر كافي برطرف ميشه.
دور گيري و جداسازي هم با روش هاي مختلفي انجام ميشه كه مهم تريناشون استفاده از ابزار هايي نظير Magnetic Lasso Tool ، Quick Selection Tool ، Magic Wand Tool و استفاده از ماسك ( Q ) و در آخر استفاده از گزينه Color Range در منوي Selectهست! ( كه بالا توضيح دادم )

- در آخر هم بايد به تغيير ابعاد و اندازه اجسام و تصاوير جدا شده توجه كرد و با توجه به شكل و عكس، اندازه اونا رو تغيير داد ( Ctrl+T )

سوالي بود بپرس،

موفق باشي♥♥♥

ــ نام تاپيك ويرايش شد!
خیلی خیلی ممنونم
ولی به چند تا مشکل برخوردم
1-وقتی سر شخص را برداشتم تا جایگزین کنم بک گراند سفید به جا میمونه و وقتی سر نفر جدید را اضافه میکنم تصاویر سفید بک گراند همچنان باقی است (راهی نداره تا با نمونه گیری از رنگی در قسمتی از عکس اون را به قسمتی دیگری از عکس انتقال داد؟)
یا مثلا کاری کرد که بک گراند همرنگ عکس باقی بمونه
2-سر جدید زیاد خوب با بدن جدید فیت نمیشه چی کار کنم؟(با موجود clt+t)
merci

Saeed kmss-D
16-03-2009, 15:27
سلام...

دوست عزيز،

1-وقتی سر شخص را برداشتم تا جایگزین کنم بک گراند سفید به جا میمونه و وقتی سر نفر جدید را اضافه میکنم تصاویر سفید بک گراند همچنان باقی است (راهی نداره تا با نمونه گیری از رنگی در قسمتی از عکس اون را به قسمتی دیگری از عکس انتقال داد؟)

خب شما ميتونيد ناحيه سر قبلي رو با ابزار هايي نظير Clone Stamp و Healing Brush Tool به كمك نواحي مجاور بپوشونيد.
استفاده از اين ابزار ها هم راحته، كافيه كليد Alt رو نگه داريد و از اطراف انتخاب كنيد و در قسمت مورد نظر قرار بديد. ( پيشنهاد ميكنم Opacity ابزار رو كه در قسمت تنظيمات ابزار در پنل بالايي فتوشاپ موجوده كم كنيد تا نتيجه بهتري داشته باشه.)
البته ابزار Spot Healing Brush tool از خانواده همون ابزار قبلي، به صورت اتوماتيك از بافت هاي اطراف استفاده ميكنه و ناحيه رو ميپوشونه، كه كار بد نيست.

اين رو هم بگم كه نيازي نيست كه حتما سر قبلي رو حذف كنيد، ميتونيد سر جديد رو روي سر قبلي بزاريد و اونو بهتر تنظيم كنيد.

2-سر جدید زیاد خوب با بدن جدید فیت نمیشه چی کار کنم؟(با موجود clt+t)

متوجه نشدم،
از نظر اندازه يا طبيعي بودن؟

از نظر اندازه كه بايد با تنظيم همون Ctrl+T سر رو مناسب با بدن كرد.
فقط دقت كنيد كه زاويه ي سر ها يكي يا نزديك به هم باشه. يني تو انتخاب عكس ها ، بايد سر هايي با زاويه مشابه رو انتخاب كنيد.

سوالي بود بپرس.

موفق باشي♥♥♥