PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مهندسی صنایع یا it

ahriman323
14-03-2009, 23:22
سلام دوستان من بین انتخاب یکی از این دورشته مانده ام!می خواستم نظر دوستان را در مورد این دو رشته بدانم و درباره رشته ها توضیح بدید چون اطلاعاتی از هر دو رشته ندارم!:41:
در ضمن من دانشجو رشته الکترونیک بودم که انصراف دادم!
برای دانشگاه فراگیر پیام نور هست!
26 اسفند باید ثبت نام کنم! فقط فوری!:41:

jamshidjap
15-03-2009, 16:40
سلام

دوست عزیز به نظر من رشته صنایع بهتره ... بازار کارش عالیه ولی باید خیلی فعال باشی...

تو این سایت هر چی راجع به صنایع هست میتونی پیدا کنی ...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در مورد It هم انجمنو یه سرچ بزن

halflife g
15-03-2009, 17:15
سلام دوست عزیز من مهندسی صنایع میخوونم به نظرم از it بهتره(نه به خاطر اینکه رشته خودمه نه! به این

خاطر میگم چون it در کشور ما به اون صورت درک نشده و معلوم نیس باید چیکار کنه)

بازم اگه خواستی در مورد واحداش و این که سخته یا اسونه یا اینکه ارشدش چجوریه بپرسی در خدمتم.

ahriman323
15-03-2009, 17:28
ممنون از هر دو دوست عزیز!

میشه بیشتر در مورد واحداش و سخت و اسان بودنش و .... توضیح بدید! و اینکه مهندسی صنایع پیام نور فرقی نداره با غیره؟! و هر چیز دیگه ...
من هیچ اطلاعی در مورد این دو رشته ندارم و تا فردا باید ثبت نام کنم!

ali...
15-03-2009, 18:18
من دانشجوی آی تی هستم...بنظرم آی تی بهتره
اما واسه پیام نور فکر کنم صنایع بهتر باشه چون آی تی رشته جدیدی هستش و پیدا کردن استادی که آی تی خونده باشه مشکله
البته این نظر شخصی منه

ahriman323
15-03-2009, 18:22
من دانشجوی آی تی هستم...بنظرم آی تی بهتره
اما واسه پیام نور فکر کنم صنایع بهتر باشه چون آی تی رشته جدیدی هستش و پیدا کردن استادی که آی تی خونده باشه مشکله
البته این نظر شخصی منه

سلام ممنون
من هم نظر خودم ای تی هست و به این رشته بیشتر علاقه دارم و چون به الکترونیک هم نزدیکتر هست!
واقعا انتخاب سختی هست کاملا گیر کردم برای انتخاب!

دوستان توی ای تی یا صنایع فیزیک اکترومغناطیس هم هست جز واحداش؟!

jamshidjap
15-03-2009, 20:06
نه ... همچین درسی نداره

میشه بیشتر در مورد واحداش و سخت و اسان بودنش و .... توضیح بدید!

صنایع زیاد سخت نیست ...

144 واحد داره

آمار مهندسی ... تحقیق در عملیات ... کنترل موجودی ... کنترل پروژه ... برنامه ریزی تولید ... Mis و تحلیل سیستمها درسای اصلیشه

MehranVB
15-03-2009, 21:58
کلاً توی مهندسیا، صنایع و IT و معماری و ... واحدای آسونتری نسبت به سایر رشته دارن.
واحدای مشترک این دو رشته ایناست: ریاضی 1 و 2، فیزیک 1 و 2، آمار، معادلات دیفرانسیل، برنامه نویسی.

IT سخت ترین واحداش میشه گفت برنامه نویسی پیشرفته، Data، مدار منطقی، معماری و ... هست. بقیه واحدا هم تقریباً به مدیریت نزدیکه، مثل اقتصاد مهندسی، IT و ....

صنایع هم که دوستان گفتن.

ولی در کل IT رشته آسونتریه و از نظر کاری هم چون پیام نور میخونی فکر نکنم فرق چندانی کنه!

MaaRyaaMi
15-03-2009, 22:27
it سخت ترین واحداش میشه گفت برنامه نویسی پیشرفته، data، مدار منطقی، معماری و ... هست. بقیه واحدا هم تقریباً به مدیریت نزدیکه، مثل اقتصاد مهندسی، it و ....

معماری چه ربطی میتونه به آی تی داشته باشه ؟!!!!

halflife g
15-03-2009, 23:05
صنایع اسونتره واحداش بعد از ترم 4 اسونتر میشه (برعکس اون یکی رشته ها)(من که الان ترم چهارم و سراسری هم می خوونم خیلی رشته اسونی هستش)

واحداش اکثرا مربوط به امار و احتمال و حسابداری و اقتصاد و کمی هم از درسای مکانیکه (مثل کنترل عددی

و مقاومت مصالح و علم مواد ....) البته اینم بگم تو شاخه تکنو که من می خوونم خیلی نزدیک تر به ساخت و

تولید هستش و کارگاهش زیاده(ماشین افزار 2 و .......)ولی ارشدش کلا خیلی کمه و سخته چون فقط

دانشگاهای بابل سنندج تهران و اصفهان ارشدشو داره

ahriman323
16-03-2009, 00:10
معماری چه ربطی میتونه به آی تی داشته باشه ؟!!!!
معماری كامپیوتر منظورشان بوده!:20:
ممنون از همه دوستان!:11:

با اینکه به it بیشتر علاقه دارم و از مبانی دیجیتال خوشم نمی یاد و ضعیف هستم به نظرم اگه صنایع بهتر باشه!
نظر دوستان چیه؟!

halflife g
16-03-2009, 00:34
با اینکه به it بیشتر علاقه دارم و از مبانی دیجیتال خوشم نمی یاد و ضعیف هستم به نظرم اگه صنایع بهتر باشه!
نظر دوستان چیه؟!

میل خودته ما اون راهنمایی رو که لازم بود واست کردیم

یا حق:11::11:

jamshidjap
16-03-2009, 11:53
مثل کنترل عددی

و مقاومت مصالح و علم مواد

این کنترل عددی و علم مواد خیلی خیلی سخته

soheilsmart
17-03-2009, 00:14
ولی در کل it رشته آسونتریه و از نظر کاری هم چون پیام نور میخونی فکر نکنم فرق چندانی کنه!
نه تو همه ی دانشگاه ها!

asroma08
17-03-2009, 01:54
صنایع یه رشته ای هست که اخرش یه جایی دستت بند میشه و بیکار نمی مونی

ali...
17-03-2009, 02:32
نه تو همه ی دانشگاه ها!

تایید میشه