PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش شدن کامپیوتر ، هر یک ساعت یکبار به طور ناگهانی

brain
14-03-2009, 12:54
سلام.

از امروز ، وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم ، بعد یک ساعت یهو خاموش میشه ،
دوبار تاحالا اینجوری شده ، نمیدونید دلیلش چیه ؟

خودم فکر میکنم :
ممکنه که از قطعیه یه لحظه ای برق باشه ، چون دارن به برقه آسانسور ساختمون ور میرن (شاید) ولی خب فقط pc خاموش میشه ....

یا اینکه من هر شب pc روشنه و داره دانلود میکنه ... ممکنه power نیم سوز شده ....
شما نظرتون چیه ؟؟؟!!!!
ویروس نیست

aria irani
14-03-2009, 13:33
هم برق ساختمون میتونه باشه که خب بتید ببینی بعد از اتمام کارشون باز همین مشکل هست یا نه اگر بود می مونه ویروس از آنتی ویروس آپدیت شده استفاه کن مثلا کسپر اسکای و اگر نه ممکنه که از پاورت باشه !

D3vil_A
14-03-2009, 13:35
سلام! چطوري؟
ويروس!- مشكل داشتن فن سي پي يو داغ شدن و اتوماتيك خاموش شدن!
بعدش پاورهم يه تستي بكن!

brain
14-03-2009, 14:32
مشكل داشتن فن سي پي يو داغ شدن و اتوماتيك خاموش شدن!
بعدش پاورهم يه تستي بكن!

ی بعد از اتمام کارشون باز همین مشکل هست
سلام.
بعد از اتمام کارشون اگه مشکلی نداشت که هیچی !
ولی اگه داشت ، ینی فن cpu رو باس عوض کنم ؟؟؟؟ چند بید ؟؟ :31:
پاور رو چه جوری تست کنم :31:

brain
15-03-2009, 00:45
خب .. آخیش ... خیالم راحت شد ... مشکل از هون برقکاری آسانسور بود ...
ولی چرا فقط pc [اموش میشد :31: .... حالا بی خی خی .... ممنون از راهنمایی تون ..!!!

brain
29-03-2009, 12:56
سلام ... بله ، بازم مشکلم ادامه داره ، و به خاطر برق آسانسور نبود !!!
کامپیوترم دوباره بعضی موقع ها خاموش میشه !!
وقتی روشن بود یه نگاه به فن cpu انداختم ، دیدم که خیلی آروم داره می چرخه ( یهو تند میشد بعد کن میشد و غیره )
اون آهن زیر فن هم به شدت داغ شده :31: ....
یکم تمیزش کردم و الان داره خوب می چرخه ولی یکی دوباری دوباره خاموش شد ...

میخواستم بدونم دقیقا مشکل از کجاست ؟؟؟
فن cpu یا power یا .. ؟؟!!!!
اگه میشه سریعتر بهم بگید که برم عصری یه فن بخرم .... خودم فکر میکنم به خاطر فن هستش !!!!
یه جیزی رو هم به اطلاعتون برسونم :
4 روز پشت سر هم pc روشن بوده و در حال دانلود !!! تازه امروز یه 4 ساعتی خاموش شده .... الان اون آهن زیر فن خنکه ...
منتظر راهنماییتون هستم .. پیشایش ممنون !!!

brain
29-03-2009, 15:40
سلامی دوباره !!!
الان یه چیزه عجیب فهمیدم :

وقتی کیس رو رو زمین می خوابونم ، اصلا خاموش نمیشه ، ولی تا صافش میکنم یهو خاموش میشه !!!
جریان چیه ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

EHSANRF
29-03-2009, 17:03
شما فن CPU رو كه درآورديد احتمال داره پايه هاش رو خوب جا نزده باشيد
يا يكي از كارتهاي شما لقه! تمام اسلتهاي مادربرد رو چك كنيد.
همچنين كابلهاي ريزي كه به مادربرد وصل ميشن رو هم محكم كنيد : Power led , reset sw , ...

eblis_boy1386
29-03-2009, 19:52
سلام.

از امروز ، وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم ، بعد یک ساعت یهو خاموش میشه ،
دوبار تاحالا اینجوری شده ، نمیدونید دلیلش چیه ؟

خودم فکر میکنم :
ممکنه که از قطعیه یه لحظه ای برق باشه ، چون دارن به برقه آسانسور ساختمون ور میرن (شاید) ولی خب فقط pc خاموش میشه ....

یا اینکه من هر شب pc روشنه و داره دانلود میکنه ... ممکنه power نیم سوز شده ....
شما نظرتون چیه ؟؟؟!!!!
ویروس نیست

قطعات بد جا خورده

brain
29-03-2009, 20:22
فعلا که کیس رو خوابوندم و کامپیوتر روشن مونده و خاموش نشده ... این مواردی که گفتید رو چک میکنم و خبرشو بهتون میگم !!!

شما فن cpu رو كه درآورديد احتمال داره پايه هاش رو خوب جا نزده باشيد
کلا این فنه خیلی داغونه ... اصلا خوب جا نمیره !!! میخوام عوضش کنم :31: !!!

ممنون از همگی !

brain
30-03-2009, 13:36
همه قطعات محکم بودند !! پس مشکل از کجاست ؟؟!!
ینی چه اشکالی میتونه داشته باشه که وقتی کسی رو می خوابونم خاموش نمیشه ولی تا صافش میکنم بعد از چند دقیقه خاموش میشه ؟؟؟!!!!!!!!!
به جز بد جاخوردن قطعات چیز دیگه ای به ذهنتون نمی رسه ؟؟؟!!!!

osta_ali
06-04-2009, 09:08
من هم همین مشکل رو دارم.
از تو ست آپ که نگاه کردم سرعت فن سی پی یو حدود 2000 rbm بود.دمای سی پی یو هم 48.
حالا مشکل از فن سی پی یو هستش یا پاور؟

brain
12-04-2009, 23:12
یه نکته ی دیگه :31: :
نیم ساعت پیش وقتی اومدم pc رو روشن کنم ، یه لحظه فن cpu شروع به کار کردن کرد بعد کلا دستگاه خاموش شد ،
بعدش فن cpu رو یکم فشار دادم یهو دستگاه روشن شد !!! :31:

javadshahvand
13-04-2009, 08:58
ممکنه از پاور هم باشه اما از فن پردازنده باید مطمئن بشی که درست کار میکنه

extreme2006gh
13-04-2009, 10:07
یه نکته ی دیگه :31: :
نیم ساعت پیش وقتی اومدم pc رو روشن کنم ، یه لحظه فن cpu شروع به کار کردن کرد بعد کلا دستگاه خاموش شد ،
بعدش فن cpu رو یکم فشار دادم یهو دستگاه روشن شد !!! :31:

سلام دوست عزيز Brain
من فكر ميكنم خاموش شدن سيستم شما از داغ شدن cpu هست چون فن خوب كار نميكنه و باعث داغ شدن cpu و نهايتا خاموش شدن يا هنگ كردن سيستم ميشه
حالا براي اينكه مطمئن بشيد ميتونيد از يكي از نرم افزارهايي كه دماي cpu و ديگر سخت افزارها رو نشون ميده استفاده كنيد مثل pcwizard يا tat و . . .
و موقعي كه سيستم خاموش ميشه يا هنگ ميكنه دماي cpu رو نگاه كنيد و مطمئن بشيد از cpu هست يا نه .

اين هم كه كيس شما در حالت خوابيده خاموش نميشه فكر ميكنم به اين دليل باشه كه فن cpu دور محوري كه گردش ميكنه ميتونه تا يه حدي در راستاي محور, هم عقب و جلو بره و چون قسمت جلوي محور گردوخاك نشسته فن تو حالت ايستاده كيس خوب كار نميكنه و cpu داغ ميشه و . . . ولي در حالت خوابيده فن به جلو ميره

در مرحله بعد ميتونه از بقيه سخت افزارها هم باشه

godhand
10-05-2009, 19:42
من نمی دونم چه کار باید بکنم تا در بحث های شما شرکت بکنم یا نرم افزار و مقاله بفرستم یا دریافت بکنم؟

mehran_286
10-05-2009, 21:08
دوست عزیز
ببین پشت مادربردت پیچ یا چیزی گیر نکرده
پیچ زیادی نبسته باشی

Behrouz_se60
12-05-2009, 19:21
آقا چرا نمیری فن تست کنی؟ خب یک فن خوب حداقل 7 تومن به بالا بخر بعد در بایوس یک تنظیم داره که اگر دمای سی پی یو زیاد شده اخطار بده اگر نشد خاموش کنه برو تو بایوس نگاه کن .
اگر درست نشد یک پاور مرغوب از دیگران قرض بگیر ببین تست کن چطور میشه بعد اگه نشد یک کار بکن تمام قطعات رو در بیار به جز حداقل قطعات مورد نیاز برای رفتن به ویندوز مثلا کارت کپچر ، دی وی دی ، رایتر ، ویا هر چیز که لازم نداری از برق بکش بیرون بعد تست کن
اگر نشد حتما اشکال از مادربورد است.

ENASAP
14-05-2009, 17:43
وقتی روشن بود یه نگاه به فن cpu انداختم ، دیدم که خیلی آروم داره می چرخه ( یهو تند میشد بعد کن میشد و غیره )
اون آهن زیر فن هم به شدت داغ شده :31: ....
یکم تمیزش کردم و الان داره خوب می چرخه ولی یکی دوباری دوباره خاموش شد ...
دماي سي پيو شما چقدر است؟ مي توني از بايوس مادربرد ببيني:46:

[quote=brain;3638853]سلامی دوباره !!!
الان یه چیزه عجیب فهمیدم :

وقتی کیس رو رو زمین می خوابونم ، اصلا خاموش نمیشه ، ولی تا صافش میکنم یهو خاموش میشه !!!
جریان چیه ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

:goatee: به نظر من بهتره اول كل قطعات داخل كيس رو باز كني و بعد از گرد گيري، اونها رو بيرون كيس نصب كني. اگه فن درست كار نمي كنه حتما" عوض كنيد. قبل از نصب روي سي پي يو را خوب تميز كنيد و خمير سيليكون بزنيد. اگه با انجام اين كارها مشكل شما حل شد موقع بستن داخل كيس حتما" بررسي كنيد به تعدادي كه براي مادربرد لازم هست و سر جاي خودشون اسپيسر (پايه هاي فلزي كه زير مادربرد و روي كيس براي بستن پيچهاي مادربرد بسته مي شوند) بسته باشيد.

moslem-visual
01-11-2010, 20:04
من مشکلم شبیه موضوع تاپیک هست. حدود دو سال هست سیستمم رو خریدم - پاور next p4 داره. حدود دو سه ماهه بعضی وقتا یهو وسط کار سیستم خاموش میشه، بدون هیچ خطایی. بعضی اوقات که سیستم رو روشن میکنم روی صفحه نمایش خونه های رنگارنگ و بهم ریخته نمایش داده میشه و با ریست کردن درست میشه.

حتی وقتی سیستم کاملا سرد هست گاهی در صفحه setup هم خاموش میشه. الان که سیستم رو خوابوندم به خوبی کار میکنه، یکبار که بازش کردم و گرد گیری کردوم هم 2 روز خوب بود اما الان دیگه نمیدونم چشه. در حالت معمولی وقتی به پاور با دست ضربه میزنم سیستم خاموش میشه! مشکل چی میتونه باشه؟ گمون کنم از پاور هست چون همه ی دماها کنترل شده و مناسبه اما فعلا پول تعویض پاور ندارم. کار با سیستم به صورت خوابیده به هارد دیسک ضربه ای نمیزنه؟ هارد مسکتور ساتا. مارک مناسب برای یه سیستم دو هسته ای چی هست؟ ممنون.