PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در مورد کیفیت عکس

Petros
12-03-2009, 16:53
سلام
من دو تا عکس دارم با کیفیت های 72 و 300 پیکسل. هر کدوم 8 بار زوم کنی یه اندازه کیفیت از دست میدن.
اون عکس با رزولوشن 72 مال Stock Image هست و اون 300 با Nikon Coolpix گرفته شده.

چرا؟

aram_nfs
12-03-2009, 18:39
ذوست عزیز ریزولیشن یه بحث چاپی هست ولی زوم یه ویژگی دیجیتالی

در اصل دو فایل با تعداد پیکسل های برابر توی کامپیوتر و لوازم دیجیتالی هیچ تفاوتی با هم ندارن

ریزولیشن یه بحث چاپی هست یعنی وقتی بخوای این دو فایل رو چاپ کنی مثلا اونی که 72 هست میشه اندازه a4 ولی با کیفیت کم و اون یکی میشه 9 در 12 ولی با کیفیت عالی

شاد باشی و آرام

huti_421
12-03-2009, 19:43
و در ادامه ی گفت های آرام جان :40:
رزولیشن مانیتور ها همگی 72 dpi هست
و با زوم کردن عکس شاهد شکستگی پیکسل ها و تبدیل هر پیکسل به دو پیکسل مجزا و در نتیجه افت کیفیت هستیم

Petros
13-03-2009, 00:17
ببخشید
من هنوزم کامل متوجه نشدم

اگه میشه در مورد زوم یه توضیح بدین.

hamed9
13-03-2009, 00:50
سلام
دوستان خیلی خوب توضیح داد که!!!!
تا اون جایی که من می دونم
شما در زوم در عکس های پیکسلی وقتی بزرگ نمایی داری بین پیکسل ها فضای خالیه زیادی حاکم می شه یعنی هرچی زوم بیشتر بشه اون فضای خالی بیشتر میشه و پراکنده تر می شن به همین علت هستش که کیفیت پایین می اد و عکس این عمل نیز صادقه . اما توی عکس های برداری این جوری نیست محاسباتی که انجام میشه اعداد از رقم های بالاتری استفاده میشن...
موفق باشی.

huti_421
13-03-2009, 01:12
ببینید شما با زوم کردن یک پیکسل رو میشکونید و به دو پیکسل به همون اندازه ی قبلی ایجاد می کنید
بذارید یه مثال بزنم ، شما یه توپ نخ دارید و می خواید باهاش یه پیراهن ببافید در حالی که یک توپ فقط اندازه ی 1 شالگرد استاندارد میشه
پس شما میاید چیکار می کنید ؟ با گره ها بزرگ و کثیف کار انجام میدید تا کار با یک توپ سر و تهش هم بیاد نتیجه و تفاوت با یه پیراهن استاندارد که مثلا با 6 توپ بافته شده خیلی فرق می کنه دیگه ، درسته ؟