PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا این سیستم قابلیت ارکلاک داره

saeedloover
11-03-2009, 21:20
آیا این سیستم قابلیت ارکلاک داره

m.b asus m3n78
cpu:8650 amd phenom
ram:OCZ - Dual Channel 2GB - 800-(2x1GB raper

alborz_k
12-03-2009, 10:22
آیا این سیستم قابلیت ارکلاک داره

m.b asus m3n78
cpu:8650 amd phenom
ram:ocz - dual channel 2gb - 800-(2x1gb raper
سلام. بله این سیستم رو می تونید اورکلاک کنید و کارایی افزایش قابل توجهی پیدا می کنه!!! البته پردازنده های فنوم داغ کار می کنند و باید مراقب دما باشید !!!
البته توجه کنید که ولتاژ پردازنده رو از 1.4 بالاتر نبرید !

saeedloover
12-03-2009, 10:32
سلام میشه منو راهنمایی کنین
من اصلا نا حالا کار نکردم
ممنون

marcus1999
18-03-2009, 10:05
سلام. بله این سیستم رو می تونید اورکلاک کنید و کارایی افزایش قابل توجهی پیدا می کنه!!! البته پردازنده های فنوم داغ کار می کنند و باید مراقب دما باشید !!!

سلام دوست عزیز

مطلبی که نوشتید چند جاش جالب به نظر میرسه !

اول اینکه فنوم اونجور هم که میگی داغ نیست و تکنولوژی ساختش هم 65 هست و دمای همین توی اور زیاد بالا نمیره

تقریبا در حد core 2 هست

و چرا نباید ولتاژ رو بیشتر از 1.4 برد ؟

من به این athlon خودم برای اور 1.69 دارم ولتاژ میرسونم و مشکلی هم نداره ! تازه 90 نانومتری هم هست !

marcus1999
18-03-2009, 10:07
سلام میشه منو راهنمایی کنین
من اصلا نا حالا کار نکردم
ممنون

دوست عزیز من هم جوابتون رو توی تاپیک amd دادم اگه یه عکس از بایوس بزاری میتونم کمکت کنم !

marcus1999
18-03-2009, 10:08

اقا من هم یه موقع قصد جسارت نداشتم ها !

از من کینه نداشته باشی یه موقع

alborz_k
18-03-2009, 16:05
سلام دوست عزیز

مطلبی که نوشتید چند جاش جالب به نظر میرسه !

اول اینکه فنوم اونجور هم که میگی داغ نیست و تکنولوژی ساختش هم 65 هست و دمای همین توی اور زیاد بالا نمیره

تقریبا در حد core 2 هست

و چرا نباید ولتاژ رو بیشتر از 1.4 برد ؟

من به این athlon خودم برای اور 1.69 دارم ولتاژ میرسونم و مشکلی هم نداره ! تازه 90 نانومتری هم هست !
سلام. تعدادی از دوستام که فنوم دارند چندان راضی نیستند و واقعأ با دماش مشکل دارند!! تکنونوژی 65 نانومتری برای پردازنده ی 4 هسته ای و اون از نوع فنومش!!! چندان پیشرفته نیست و مشکل ایجاد کرد!!:13: به طوری که طراحان پردازنده با مشکل جا روی die مواجه شدند و مجبور شدند که l3 cach رو 2 مگ انتخاب کنند!!! در ضمن دما و مصرف این کارت ها اصلأ با core 2 قابل مقایسه نیست (البته این رو هم بگم که تمام این مشکلات در پردازنده های فنوم 2 حل شدند!!)
خب ولتاز رو می شه از 1.4 بیشتر کرد اما به خاطر معماری هسته ، حرارت تولیدی خیلی بالا می ره و در دراز مدت باعث آسیب به کارت می شه!! حتی سایت های معتبر سخت افزاری هم برای تست قابلیت اورکلاک 9950 black که ضریب مالتی باز داره ، حداکثر ولتاژ قابل اطمینان رو 1.4 انتخاب کردند !! :10:
در ضمن 1.69 برای اتلون هم مقدار خیلی زیادی محسوب می شه!! حالا نمی دونم که با چی پردازنده رو خنک می کنی ، ولی مطمئنم که در این حالت 7/24 نمی تونی کار کنی!! اصلأ مادربردت چیه که می تونه به این خوبی پردازنده رو تغذیه کنه؟:31: