PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد استفاده از لپ تاپ هنگامیکه به برق وصل است

cyrus_achamenian
11-03-2009, 17:18
سلام

سوالی داشتم...وقتی باتری دستگاه پره، آیا بهتره که باتری رو در بیاری اگه بخوای با همون آداپتور کار کنی؟؟؟؟

(دستگاه من هم Vaio هستش)

ممنون ار لطف و توجهتون

mh.attari
11-03-2009, 21:43
سلام

سوالی داشتم...وقتی باتری دستگاه پره، آیا بهتره که باتری رو در بیاری اگه بخوای با همون آداپتور کار کنی؟؟؟؟

(دستگاه من هم vaio هستش)

ممنون ار لطف و توجهتون
دوست عزیزم بزار روش باشه و از برقم استفاده کن ولی هر یه هفته از باتریتم استفاده کن تا سالم بمونه

cyrus_achamenian
12-03-2009, 00:02
دوست عزیزم بزار روش باشه و از برقم استفاده کن ولی هر یه هفته از باتریتم استفاده کن تا سالم بمونه

پس لزومی نداره که وقتی به برق وصله و باتریشم پره، باتری رو دربیارم؟؟؟

2 نفر به من گفتن بهتره دربیاری....منم گفتم بیام اینجا بپرسم ببینم حقیقت داره یا نه؟؟!!!

REGISTERED USER
12-03-2009, 02:00
ببین همیشه در حال فول شارژ باشه خوبه اما هر از چند گاهی بزار باتری اش خالی بشه و پر بشه

Nikolas_95
12-03-2009, 03:02
پس لزومی نداره که وقتی به برق وصله و باتریشم پره، باتری رو دربیارم؟؟؟

2 نفر به من گفتن بهتره دربیاری....منم گفتم بیام اینجا بپرسم ببینم حقیقت داره یا نه؟؟!!!
سلام

از یکی از دوستان شنیدم که این مسئله مربوط به باگ اچ پی هست که بعد از شارژ کامل ، باطری رو از مدار خالی نمیکنه و هی پر و خالی میکنه! و میگفت بقیه مدل ها مشکلی ندارن

اما یه چیزی که شنیدم و دقیق علتش و نمیدونم اینه که میگن هر از چندگاهی باطری رو در بیارید و با برق کار کنه!
کسی میدونه علت چیه؟

ممنون

mh.attari
12-03-2009, 13:35
سلام

از یکی از دوستان شنیدم که این مسئله مربوط به باگ اچ پی هست که بعد از شارژ کامل ، باطری رو از مدار خالی نمیکنه و هی پر و خالی میکنه! و میگفت بقیه مدل ها مشکلی ندارن

اما یه چیزی که شنیدم و دقیق علتش و نمیدونم اینه که میگن هر از چندگاهی باطری رو در بیارید و با برق کار کنه!
کسی میدونه علت چیه؟

ممنون
دوست نازنینم اولا این که hp چنین صوتی بزرگی نمیده وشما حرف های دیگران (که حتما هم ناواردن )رو جدی نگیرید دوم اینکه اگر دفتر چه ی همراه لپ تاپ رو مشاهده کنید خود سازنده هم توصیه کرده که بزارید باتری روش بمونه ولی ازش استفاده کنید(که من از متخصصین شنیدم هر هفته یک بار یا بیشتر از باتری باید استفاده شه تا کارایی خود رو از دست نده ):46:

cyrus_achamenian
12-03-2009, 23:03
چیزی که من از یه نفر شنیدم این بود که...به خاطر حرارت لپ تاپ، وقتی دارید با برق کار می کنید بهتره باتری رو دربیارید!! چون وقتی که با باتری دارید کار می کنید که کاریش نمیشه کرد!!!

می گفت عمر باتری با حرارت کم میشه...پس وقتی باتری پره و با برق هم دارید کار می کنید بهتره درش بیارید!!!

البته هنوز این موضوع بهم ثابت نشده....!!!

avecina.ir
12-03-2009, 23:19
سلامم...

چیزی که من از یه نفر شنیدم این بود که...به خاطر حرارت لپ تاپ، وقتی دارید با برق کار می کنید بهتره باتری رو دربیارید!! چون وقتی که با باتری دارید کار می کنید که کاریش نمیشه کرد!!!

می گفت عمر باتری با حرارت کم میشه...پس وقتی باتری پره و با برق هم دارید کار می کنید بهتره درش بیارید!!!

عزیزجان ایشون یگ حرفی زده دیگه شما هی حرف اشتباهشه تکرار نکن اینجا.......:13:
متاسفانه این دور و زمونه هر کی یگ پول توجیبیشه جمع میکنه و یک لپتاپ میخره بعد یکهفته خودشه متخصص لپتاپ میگیره و هی نظریه صادر میکنه!!!!
در خانه کس است یک حرف بس است......آقای Registered user نظر حرفه ای درست بر اساس تجربیات زیاد چند ساله دادن که کاملن درسته.......قبلن هم بارها صحبتش شده و گفته شده.......
دیگه باقیش با خودته و به میزان سواد و تخصصت توووی الکترونیک ربط پیدا میکنه و همچنین به اینکه چقدر نگاهت به دهن مردمه!

mh.attari
12-03-2009, 23:30
سلامم...

عزیزجان ایشون یگ حرفی زده دیگه شما هی حرف اشتباهشه تکرار نکن اینجا.......:13:
متاسفانه این دور و زمونه هر کی یگ پول توجیبیشه جمع میکنه و یک لپتاپ میخره بعد یکهفته خودشه متخصص لپتاپ میگیره و هی نظریه صادر میکنه!!!!
در خانه کس است یک حرف بس است......آقای registered user نظر حرفه ای درست بر اساس تجربیات زیاد چند ساله دادن که کاملن درسته.......قبلن هم بارها صحبتش شده و گفته شده.......
دیگه باقیش با خودته و به میزان سواد و تخصصت توووی الکترونیک ربط پیدا میکنه و همچنین به اینکه چقدر نگاهت به دهن مردمه!
فرمایشات شما دوستان عزیزم درست ولی من یه توصیه میکنم به جز با افراد متخصص با کس دیگه ای مشاوره نکنید دوستان.
این که می فرمایید گرما عمر باتری رو کاهش میده کاملا درسته ولی این عمر خیلی نامحسوسه و در حقیقت اصلا به حساب نمی یاد

Nikolas_95
13-03-2009, 02:12
دوست نازنینم اولا این که hp چنین صوتی بزرگی نمیده وشما حرف های دیگران (که حتما هم ناواردن )رو جدی نگیرید دوم اینکه اگر دفتر چه ی همراه لپ تاپ رو مشاهده کنید خود سازنده هم توصیه کرده که بزارید باتری روش بمونه ولی ازش استفاده کنید(که من از متخصصین شنیدم هر هفته یک بار یا بیشتر از باتری باید استفاده شه تا کارایی خود رو از دست نده ):46:

البته کسی که این حرف و زد ، هم تو این مسائل وارد بود هم خودش اچ پی داشت

حالا شاید اون مدل باگ داشته ، یا شاید هم مربوط به مدل های قدیمیش بوده

حالا در مورد اینکه گرما چقدر تاثیر داره نمیدونم
اما خب ، من خودم که با xps 1530 کار میکنم ، بعضی وقتها فکر میکنم فنش خرابه : پی
فقط موقع بازی یا کارهای سنگین صدای فن ها در میاد ، اکثر کم صدا و خیلی کم گرم میکنن
من که هروقت به باطری دست میزنم ، خنک هست!