PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه نويسي براي محيط Dos

mehdi_halla
31-01-2006, 00:29
با سلام
من مي خواستم ببينم آيا مي شه با دلفي يا ويژوال بيسيك برنـــامه اي نوشت
و اين برنامه طوري باشه كه تو سي دي bootable رايتش كنيم و زمـــــــاني كه
سيستم با اين سي دي بوت شد ، خود به خود اين فايل اجرا بشه و و از ما بخواد
كه يه كليد رو بزنيم تا يه فايل exe ديگه تو همين سي دي رو اجرا كنه.

_LOVE_CODER_
31-01-2006, 16:11
نه نمي شود

mehdi_halla
31-01-2006, 19:14
با سلام
شما LOVE_CODER عزيز مطمئني ؟
پس اين سي دي هايي كه تو بازار هست چه جوري ساختن؟!
من خودم يه سي دي خريدم ( به اسم ساحر) كه وقتي ويندوز با اين سي دي Boot مي شه ، اولش يه صفحه گرافيكي مياد كه آرم ساحر روشه.
بعد يه صفحه ديگه مياد كه تو اون 8 تا حالت انتخاب داري ، با فشردن هر يك از اعداد 1 تـــــا 8 يه گزينه فعال مي شه
مثلا يكي از اين گزينه ها __Drive image 2002 __هستش كه با Enter كردن در حالتي كه اين گزينه فعال شده ، برنامه __Drive image 2002 __ اجرا مي شه .( موس هم فعاله).

؟؟؟

R£ɀД
31-01-2006, 19:43
Love_coder_ عزيز درست ميگه بايد برنامه نويسي تحت داس بكني. اوني رو هم كه شما ميگي حتما با برنامه نويسي تحت داس درست كردن.

mehdi_halla
01-02-2006, 08:49
با سلام
آقا رضاي عزيز
برنامه نويسي تحت Dos يعني چي؟
يعني مي شه از مثلا C يا pascal ورژن تحت Dos استفاده كرد؟

sAsAn.K
01-02-2006, 09:49
mehdiphoto جام اون سی دی ساحر که میگی نکنه همون ویندوز 98 فارسیس که با Norton Ghost ایمیج گرفتن زدن رو سی دی؟

R£ɀД
01-02-2006, 10:20
مهدي جان همونطور كه ساسان عزيز گفتن ممكنه اون چيزي كه شما ميگي رو با Norton Ghost يا برنامه هاي ديگر درست كرده باشن . من منظورم اين بود كه برنامه هايي كه با دلفي يا ويژوال بيسيك نوشته ميشه يا هر برنامه تحت ويندوز در dos قابل اجرا نيست و بايد از مثلا زبان پاسكال يا سي استفاده كني.

mehdi_halla
01-02-2006, 13:17
mehdiphoto جام اون سی دی ساحر که میگی نکنه همون ویندوز 98 فارسیس که با Norton Ghost ایمیج گرفتن زدن رو سی دی؟

نه ساسان عزيز، اون سي دي مجموعه نرم افزاره برا ويندوزه ، ولي وقتي سيستم با اون بوت مي شه چند تا انتخاب از قبيل بوت با ويندوز 98 يا Me ، اجراي برنامه Drive image و ... رو داره.

mehdi_halla
01-02-2006, 13:23
مهدي جان همونطور كه ساسان عزيز گفتن ممكنه اون چيزي كه شما ميگي رو با Norton Ghost يا برنامه هاي ديگر درست كرده باشن . من منظورم اين بود كه برنامه هايي كه با دلفي يا ويژوال بيسيك نوشته ميشه يا هر برنامه تحت ويندوز در dos قابل اجرا نيست و بايد از مثلا زبان پاسكال يا سي استفاده كني.
با سلام
آقا رضاي عزيز
حالا ما اومديم و همچين برنامه اي با C نوشتيم ، اگه اين برنامه رو با روشي كه NEro سي دي Bootable مي سازه
رايتش كنيم ايا جواب مي ده و اصلا اونو چه جوري بايد رو سي دي Bootable اجراش كنيم.؟

R£ɀД
01-02-2006, 14:03
mehdiphoto جان راستش اين كه چطور بايد موقع بوت اجرا كني رو نمي دونم چون خيلي وقته دنبال همچين چيزايي نبودم . من 4 سال پيش كه ويندوز 98 استفاده مي كرديم مسير فايل مورد نظر رو داخل autoexe.bat مي نوشتم تا موقع بوت اجرا بشه ولي روي xp نمي دونم كه چيكار بايد كرد.
بايد منتظر جواب بقيه دوستان كه حرفه اي هستن باشي.

Bad.Sector
02-02-2006, 13:54
دوست من من قبلا اين سايت رو به شما معرفي كردم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه اينجا رو ببيني مشكلت حل مييشه...چگونگي اجراي فايلي كه ساختي هم اينجا آمده

mehdi_halla
03-02-2006, 22:34
با سلام
Bad.sector عزيز
كارم راه افتاد.
خيلي جالب بيد.