PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی برای خرید هندی کم و دوربین عکاسی

am_merman01
10-03-2009, 01:20
با سلام خدمت همه دوستان عزیز:10:
1- میخواستم یه هندیکم بگیرم و بودجم نهایت 600 تومان هستش چه برندی و چه مدلی بگیرم بهتره؟
2- برای یه بنده خدایی میخوام دوربین عکاسی دیجیتال بگیرم . هدف کار خونگی هستش . برندش هم ترجیحا canone باشه . اگه حدود قیمت ها رو هم بهم بفرمایید که خیلی بهتر میشه.
پیشاپیش از همه دوستان تشکر میشه.:11:

Grand
10-03-2009, 03:55
درود بر شما

1. من الآن رو زمان مناسبی برای خرید هندی‏کم نمی‏دونم به چند دلیل:

همون طور که عمر تلوزیون‏های CRT (لامپی) رو به پایان هست عمر دوربین‏های هندی‏کم با کیفیت ضبط SD (پایین) هم در حال اتمام هست! مطمئناً تماشای فیلمهای SD بر روی تلوزیون‏های HD حس خوبی به شما نخواهد داد. از طرفی دوربین‏های هندی‏کم از نظر تکنولوژی هنوز به بلوغ کامل (1080p) نرسیده‏اند و هندی‏کم‏هایی که در حال حاضر با برچسب Full HD در بازار موجود هستند از تکنولوژی 1080i در ضبط تصاویر استفاده می‏کنند. اما به زودی شاهد ورود هندی‏کم‏ها با بهترین کیفیت ضبط تصاویر (1080p) به بازار خواهیم بود.

دوربین‏های هندی‏کم در حال حاضر از سه روش (ضبط بر روی نوار، DVD و HDD) برای ذخیره تصاویر استفاده می‏کنند که هر کدوم معایب و مزایای خاص خودشون رو دارند. در حال حاضر بهترین روش ضبط بر روی هارد دیسک (HDD) هست. اما با توجه به وجود بازو‏های مکانیکی در داخل هارد‏‏ هندی‏کم‏ها به شدت در برابر ضربه حساس هستند و خطر از بین رفتن اطلاعات موجود بر روی هارد هندی‏کم بسیار بالاست. اما با ورود نوع جدیدی از حافظه با نام SSD به بازار این مشکل هم حل خواهد شد.

با این حال اگر باز هم قصد خرید دارید مدل SONY - DCR-SR85 / 60GB Hard با قیمتی حدود 560 هزار می‏تونه گزینه خوبی برای شما باشه.

2. Canon در حال حاضر بهترین تولید کننده دوربین دیجیتال در دنیاست انتخاب خوبی کردید. حدود قیمت برای استفاده خانگی از 100 هزار تومن تا 550 هزار تومن هست.

موفق باشید

mehdimdi
10-03-2009, 20:16
درود بر شما

همون طور که عمر تلوزیون‏های crt (لامپی) رو به پایان هست عمر دوربین‏های هندی‏کم با کیفیت ضبط sd (پایین) هم در حال اتمام هست! مطمئناً تماشای فیلمهای sd بر روی تلوزیون‏های hd حس خوبی به شما نخواهد داد. از طرفی دوربین‏های هندی‏کم از نظر تکنولوژی هنوز به بلوغ کامل (1080p) نرسیده‏اند و هندی‏کم‏هایی که در حال حاضر با برچسب full hd در بازار موجود هستند از تکنولوژی 1080i در ضبط تصاویر استفاده می‏کنند. اما به زودی شاهد ورود هندی‏کم‏ها با بهترین کیفیت ضبط تصاویر (1080p) به بازار خواهیم بود.

البته الان مدلهای جدید سونی بشکل فول اچ دی یعنی 1920 *1080 فیلمبرداری میکنند و قیمتشون هم 800 به بالاست که مدل 12 این سری عکس 10 مگا پیکسلی هم میگیره با 120 گیگ هارد و لنز فوق العاده واریو سونار کارل زایس و موتور بیونز که در سری آلفا دوربینهای حرفه ای سونی بکار رفته و همچنین حسگر cmos

Grand
10-03-2009, 23:29
البته الان مدلهای جدید سونی بشکل فول اچ دی یعنی 1920 *1080 فیلمبرداری میکنند و قیمتشون هم 800 به بالاست که مدل 12 این سری عکس 10 مگا پیکسلی هم میگیره با 120 گیگ هارد و لنز فوق العاده واریو سونار کارل زایس و موتور بیونز که در سری آلفا دوربینهای حرفه ای سونی بکار رفته و همچنین حسگر cmos

عرض کردم که 1080i هستند نه 1080p. البته شرکتهای سازنده از همین بی اطلاعی مشتریان خودشون استفاده می‏کنند و دوربین‏های خودشون رو به اسم Full HD میفروشند. معایب هاردهای کنونی رو هم که توضیح دادم. (یک دور با دقت بخون!)

am_merman01
11-03-2009, 00:13
درود بر شما

همون طور که عمر تلوزیون‏های crt (لامپی) رو به پایان هست عمر دوربین‏های هندی‏کم با کیفیت ضبط sd (پایین) هم در حال اتمام هست! مطمئناً تماشای فیلمهای sd بر روی تلوزیون‏های hd حس خوبی به شما نخواهد داد. از طرفی دوربین‏های هندی‏کم از نظر تکنولوژی هنوز به بلوغ کامل (1080p) نرسیده‏اند و هندی‏کم‏هایی که در حال حاضر با برچسب full hd در بازار موجود هستند از تکنولوژی 1080i در ضبط تصاویر استفاده می‏کنند. اما به زودی شاهد ورود هندی‏کم‏ها با بهترین کیفیت ضبط تصاویر (1080p) به بازار خواهیم بود.

دوربین‏های هندی‏کم در حال حاضر از سه روش (ضبط بر روی نوار، dvd و hdd) برای ذخیره تصاویر استفاده می‏کنند که هر کدوم معایب و مزایای خاص خودشون رو دارند. در حال حاضر بهترین روش ضبط بر روی هارد دیسک (hdd) هست. اما با توجه به وجود بازو‏های مکانیکی در داخل هارد‏‏ هندی‏کم‏ها به شدت در برابر ضربه حساس هستند و خطر از بین رفتن اطلاعات موجود بر روی هارد هندی‏کم بسیار بالاست. اما با ورود نوع جدیدی از حافظه با نام ssd به بازار این مشکل هم حل خواهد شد.

با این حال اگر باز هم قصد خرید دارید مدل sony - dcr-sr85 / 60gb hard با قیمتی حدود 560 هزار می‏تونه گزینه خوبی برای شما باشه.

2. Canon در حال حاضر بهترین تولید کننده دوربین دیجیتال در دنیاست انتخاب خوبی کردید. حدود قیمت برای استفاده خانگی از 100 هزار تومن تا 550 هزار تومن هست.

موفق باشید

باز هم سلام خدمت دوست عزیز:10:
تشکر فروان از توضیح کامل جامع و فنی شما. واقعا آموزنده بود.
.
.
.
.
اما ممکن است بفرمایید این صبر کردن که فرمودین ممکن است چه قدر طول میکشد؟

Grand
11-03-2009, 01:59
سلام دوست خوبم

من فکر می کنم حداقل یک سالی طول می‏کشه. اما از نظر من ارزش صبر کردن رو داره. دوربین‏های هندی‏کم نسل جدید از همه نظر تفاوت زیادی با دوربین‏های کنونی دارند. مطمئن باشید در این یک سال چیز زیادی برای فیلم گرفتن از دست نخواهید داد. (مگر این که بخواهید از دوران کودکی فرزندتان فیلم تهیه کنید). با این حال؛ این فقط یک پیشنهاد بود، انتخاب با شماست.

موفق باشید.

mehdimdi
11-03-2009, 22:59
عرض کردم که 1080i هستند نه 1080p. البته شرکتهای سازنده از همین بی اطلاعی مشتریان خودشون استفاده می‏کنند و دوربین‏های خودشون رو به اسم full hd میفروشند. معایب هاردهای کنونی رو هم که توضیح دادم. (یک دور با دقت بخون!)

بالاخره نفهمیدم که حرف سونی رو که میگه فول اچ دی ضبط میکنه یعنی 1080 *1920 که نهایت رزولیشنه رو قبول کنم یا حرف شما رو ؟ مگه این رزولیشن رو فول اچ دی نمیگن؟؟؟ !!!
در ضمن من از روی کاتالوگ سونی این حرف رو زدم نه از روی بی اطلاعی شما هم بهتره اول یه بررسی بکنید بعد دیگران رو متهم به بی اطلاعی بکنید .

Stream
11-03-2009, 23:54
بالاخره نفهمیدم که حرف سونی رو که میگه فول اچ دی ضبط میکنه یعنی 1080 *1920 که نهایت رزولیشنه رو قبول کنم یا حرف شما رو ؟ مگه این رزولیشن رو فول اچ دی نمیگن؟؟؟ !!!
در ضمن من از روی کاتالوگ سونی این حرف رو زدم نه از روی بی اطلاعی شما هم بهتره اول یه بررسی بکنید بعد دیگران رو متهم به بی اطلاعی بکنید .
Full HD به 1080p گفته میشه. 1080i هم که رزولوشن 1920x1080 هست یکی دیگه از استانداردهای HD به حساب میاد ولی Full HD نیست.