PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل NTFS كمك فوري

MaFia
14-01-2005, 13:41
سلام
دوستان من يه مشكل با اينكه مي دونستم ممكن هست به چنين مشكلي برخورد كنم اما دچار شدم ويندوز اكس پيPro خراب شد و فايل هاي سيستمي اون پاك شدن به دلايلي و كلا هارد هم يك پارتيشن بيشتر نداره به نام C و اون هم كه NTFS هست و در داس نمي شناسه
من فقط يك فلاپي بوت دارم و يك سي دي ويندوز Home همين و همين الان نت هم كه قطع است الان بايد چيكار كنم با چي مي تونم فرمت كنم بيام بالا !
خود سي دي Home كه بوت مي كنم نمي تونه خودش فرمت كنه و ويندوز و نصب كنه با اون فلاپي هم كه مار بيهوده كردم و سعي كردم Fdisk كنم كه اصلا فكر كنم غير ممكن هست چون هارد 20 Ntfs رو كه نمي تونه فرمت كنه
كمك كنيد دوستان خيلي فوري :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

کورش
14-01-2005, 14:17
بدون فرمت کردن ویندوز ایکس پی رو نصب کن.
بعدش با پارتیشن مجیک دوباره پارتیشن بندی کن.

MaFia
14-01-2005, 14:19
موقع نصب ايراد مي گيره هون اول كاري و مي گه كليدي رو فشار بده و بعد ReStart :( :(

کورش
14-01-2005, 18:04
اگه موقع نصب ایراد میگیره احتمالآ باید فرمت سطح پایین انجام بدی.
برای هارد مکستور یا کوانتم میتونی از برنامه زیر استفاده کنی .
maxtor powermax
حجم : 950 کیلوبایت
لینکش :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 39869a7483f531f24f
البته با اینکار تمام اطلاعاتت از بین میره و دیگه قابل بازیابی نیست.
با این برنامه یه دیسکت بوت درست میکنی و میای بالا .
اول هاردت رو باهاش چک کن و بعد فرمت سطح پایین انجام بده.
امیدوارم مشکلت حل بشه. :roll:

MaFia
14-01-2005, 19:38
با Fdisk نميشه كاري كرد
من پارتيشن ها رو پاك كردم بعد يه دونه تونستم ا سيستم فات 32 بسازم و بعد فرمت كردم اما با اينكه زدم Format c و فرمت كرد ولي تو داس هنوز ميگه C نداريم حتي D,E
سي دي ويندوز Home اوريجنال هم هست مي زارم ارور ميده ( اينگار از Sys)
:cry: :cry:
اگه با Fdisk ميشه لطفا يه كم توضيح بديد
مرسي كه لطف كردي راهنمايي كردين :arrow:

siamakss
14-01-2005, 20:37
این فایل رو بگیر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

5KB

wipeout.exe رو بریز تو win98 bootable disk
از رو دیسک boot کن جلوی <\:A اینو تایپ کن wipeout c: /nq /np

good luck :)

MaFia
14-01-2005, 21:09
من كل موجودي كه دارم يك سي دي ويندوز Home به اضافه يك ديسك بوت كه Fdisk هم داره
الان با Fdisk پارتيشن Fat32 ساختم بازم تو داس سي دو نقطه مي زنم با اينكه فرمت سي دو نقطه كردم و فرمت كرد بازم سي دو نقطه مي رنم ميگه چنين درايوي نيست
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

کورش
14-01-2005, 21:46
مافیا جان ...
شما به احتمال قوی هاردت آسیب دیده.
اگه میتونی هارد رو توی یه کامپیوتر دیگه نصب کن ( بصورت slave) و ببین هارد رو میشناسه یا نه.
اگه شناخت اطلاعاتش رو به هارد master انتقال بده و بعدش فرمت سطح پایین.

MaFia
14-01-2005, 23:04
ممون از همه دوستان گل من به وسيله Fdisk
2 پارتيشن درست كردم با Fat 32
حالا با اينكه 2 تا پارتيشن دارم كه كاملا عادي هست و هيچ مشكلي نداره
رو سي دي ويندوز Home اورجينال كه ماله كسي ديگه است مي يام بالا ارور :
D:\Nt\base\boot\setup\setup.c مي ده :shock: :shock:
با اينكه من دو تا پارتيشني كه دارم با نام هاي C و D هست ولي آدرس اين ارور تو D هست!!
اصلا كسي مي دونه اين ارور از چيه بعدشم اين سي دي هاي ويندوز اورجينال ممكنه قفل داشته باشند و اگه دارند چطور ميشه كه سيستم صاحب سي دي رو از غير صاحبش بشناسه
مگه ممكن هست كلا بيچاره شدم رفت :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
تو گوگل اين آدرس ارور رو كه سرچ كردم اينگار يه جورايي باز به NTFS و FAT ربط پيدا مي كنه

کورش
14-01-2005, 23:30
ببین دوست عزیز ...
طبق ادعای خود مایکروسافت ... وقتی درایوی رو بصورت NTFS در بیاری برگردوندن اون به FAT32 مشکل ساز میشه پس بهتره از اول اینکار رو نکنی.
اما حالا که اینکار رو کردی تنها راه چاره همونیه که توی پست قبلی گفتم.
خودتو معطل FAT32 و نصب ویندوز نکن.
هاردت رو ببند رو یه سیستم دیگه شاید بتونی اقلآ اطلاعاتت رو نجات بدی.

MaFia
15-01-2005, 00:15
كوروش جان مشكل اطلاعات نيست مشكل نصب ويندوز هست
يه چندتا انجمن خارجي رو كه خوندم نوشته بودند كه فايل Maxblas3 مشكل رو حل مي كنه اما اين فايل هم تحت داس نيست
حالا من موندم كه10 تا پي سي رو من تا حالا فرمت كردم بعد با ويندوز اومدم بالا و نصب كردم و الي آخر اما الان دو تا پارتيشن دارم كه يكي رو هم حتي سيستم كردم و قشنگ پي سي روش بوت مي كنه و مياد بالا اما سر اين ويندوز كه ميرسه مي خواي نصب كنه گير ميده
يه جا نوشته بود كه وقتي هارد مكستور رو از ان تي اف اس به فات تديل كردي بايد درايور نصب كني مگه هارد هم درايور تحت داس داره !؟ :cry: :cry: :cry: :cry:
يعني شما ميگيد كه هاردي كه 2 تا پارتيشن داره و روش بوت ميشه ممكنه كه صدمه ديده باشه ؟
در ضمن از كوروش عزيز واسه اين وقتي كه واسه من گذاشته خيلي تشكر مي كنم همچنين
ديگر دوستان عزيزم :cry:

ELESSAR
15-01-2005, 01:00
ببخشید مافیای عزیز منم یه چیزکی بگم...اگه رو سیستم دیگه پارتیشن مجیک داری با دو تا دیسکت خالی دیسک نجات درست کن و سیستمت رو باهاشون بوت کن اون وقت محیط پارتیشن مجیک (ولی با ماکانات کمتر)در دسترس داری و می تونی پارتیشن هات رو راحت پاک کنی یا هر کار دیگه...فکر کنم هر جور مشکل هاردی رو حل کنه...امیدوارم به دردت بخوره

کورش
15-01-2005, 01:00
بازم تکرار میکنم :
با فرمت معمولی نمیتونی پارتیشنی رو که قبلآ NTFS شده به FAT32 بر گردونی.
ممکنه ظاهرآ فرمت رو با موفقیت انجام بده اما در عمل همون NTFS باقی میمونه.
اگه مشکل از دست دادن اطلاعات نیست خب چرا فرمت سطح پایین انجام نمیدی ؟

MaFia
15-01-2005, 01:56
مشكل حل شد :
سي دي ويندوز خراب بود
سي دي ويندوز جديد گذاشتم بي درد سر نصب كرد هر 2 درايو با FAT
حالا اين همه حال كرديم ولي يه كيد گذاشته كه 30 روز بيشتر ويندوز كار نمي كنه :lol:
سي دي كي همه ويندوزهاي Home هست الي Sweden
از همـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــه دوستان گل و عزيزي كه سعي كردن مشكل من حل شه خيلي خيلي ممنونم > كورش عزيز ELESSAR siamakss

کورش
15-01-2005, 02:33
مشكل حل شد :
سي دي ويندوز خراب بود
سي دي ويندوز جديد گذاشتم بي درد سر نصب كرد هر 2 درايو با FAT
حالا اين همه حال كرديم ولي يه كيد گذاشته كه 30 روز بيشتر ويندوز كار نمي كنه :lol:
سي دي كي همه ويندوزهاي Home هست الي Sweden
از همـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــه دوستان گل و عزيزي كه سعي كردن مشكل من حل شه خيلي خيلي ممنونم > كورش عزيز ELESSAR siamakss
خب ... خدا رو شکر
و گر نه معلوم نبود من باید تا چند روز دیگه دائم تکرار میکردم که
NTFS به FAT32 تبدیل نمیشه ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و جالب اینه که ظاهرآ تبدیل شده .... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]