PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تبدیل فیلم به فریم

vahidarj
09-03-2009, 21:29
سلام
می خواستم ببینم با کدامیک از این سه برنامه اصلی فیلم میتوان از فیلم خروجی فریم گرفت و بعد دوباره اون رو به فیلم برگردوند هدف من این است که نوشته در یک قسمت فیلم است رو با تبدیل کردن و به فریم و عکس توی فتوشاپ نوشته رو تغییر حذف کنم طوری که غیر طبیعی نشه اصلا انگار نوشته ای از ابتدا وجود نداشته است
اگر برنامه دیگری سراغ دارید از قبیل کانورتر ها معرفی کنید
ضمنا آیا روش من برای این کار منطقی درست است یا نه اگر روش بهتری سراغ دارید معرفی کنید
با تشکر

hosein0251
09-03-2009, 22:35
بستگی به فیلم و پشت اون نوشته داره . ولی اکثرا یه مقدار غیر طبیعی میشه .
ولی عموما برای حذا آرم یا نوشته یا هر چیز دیگه ای با گذاشتن یه عکس که تمام آرم یا نوشته رو بپوشونه آرم رو مثلا حذف می کنن . نمونش هم بعضی از فوتبالهای خارجی که تو شبکه 3 نشون میده .
امیدوارم جوابت رو گرفته باشی .

masoudtr
09-03-2009, 22:49
سلام
می خواستم ببینم با کدامیک از این سه برنامه اصلی فیلم میتوان از فیلم خروجی فریم گرفت و بعد دوباره اون رو به فیلم برگردوند هدف من این است که نوشته در یک قسمت فیلم است رو با تبدیل کردن و به فریم و عکس توی فتوشاپ نوشته رو تغییر حذف کنم طوری که غیر طبیعی نشه اصلا انگار نوشته ای از ابتدا وجود نداشته است
ضمنا آیا روش من برای این کار منطقی درست است یا نه اگر روش بهتری سراغ دارید معرفی کنید
با تشکر
نه روشت اشتباه است و غیر منطقی
هر ثانیه فیلم 24 فریم است
10 ثانیه
240 فریم
240 عکس کیفیت پایین که دیگه فیلم هم نمیشن
یا ماتش کن یا بالا پایین فیلم را سیا کن همون کاری که شبکه 5 میکنه :31:

nitro
13-03-2009, 04:24
كاري كه شبكه 3 ميكنه واسه بعضي از فوتبال ها تا آرم رو حذف كنه رو بصورت خيلي ساده برات توضيح ميدم:
البته در صورتي كه نوشته كوچيك باشه اين روش مفيده

از لايه اصلي فيلمت يه كپي بگير و توي لايه بالايي قرار بده
لايه بالايي رو طوري برش بزن (Crop) تا بغل نوشته ها باشه و اندازه نوشته ها
بعد به لايه بالايي Blur بده
و مكان اون رو (Positin) رو تغيير بده و جابجا كن و بيار روي نوشته هات (Motion)
براي اينكه كناره ها هم معلوم نشه ميتوني يه Image Matte بسازي كه اندازه نوشته باشه و دورش Feather داشته باشه و به لايه بالايي (محو كننده) بدي تا لبه هاي نرمي داشته باشي

okt
05-05-2009, 18:05
سلام
با تشکر

استفاده از اين روش باعث ميشه فيلم شما از field خارج بشه و حالت progresive بگيره در نتيجه حركت ها در فيلم ديگه نرم نيستند البته تو فيلم سينمايي كه 24 فريم داره و خودش progresive مشكلي پيش نمياد ولي تو سيستم pal كه 25 فريم هست و field داره در حركات تصوير حالت استروب ميگيره پس اين روش به كار شما نمياد و شما بايد يا روي اون تصوير رو همونطور كه nitro گفت بپوشوني يا تصويرت رو زوم كني