PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : pen tools در فتوشاپ

ffatima48
08-03-2009, 22:25
به صورت جامع عمل با آن چگونه است؟

hamed9
08-03-2009, 22:41
سلام
نمیشه بگی به طور کلی چون ریزه کاری زیاد داره اما میشه بهش بگی یه اچار فرانسه چون خیلی چیزا میشه باهاش درست کرد منم تازه کامل یادش گرفتم همه شکلی میشه باهاش رسم کنی و اکثر قوس ها رو بدی اگه بچه ها اموزش نداشتن بگو اگه وقت شد ریز میشم توش....
موفق باشی.
حامد

Saeed kmss-D
09-03-2009, 15:18
سلام...

دوست عزيز،

همونطور كه حلمد جان توضيح داد، ابزار Pen يكي از پركاربرد ترين ها توي فتوشاپه!
كليه ي رسم ها ، ايجاد اشكال مختلف و ... با اين ابزار انجام ميشه!

استفاده از اين ابزار هم بعد از يادگيري و تقريبا مسلط شدن بهش راحته.
آموزش خاصي نميشه براش نوشت، فقط در همين حد كه شما اين ابزار رو برميداري و با كليك روي صفحه نقطه اي رو ايجاد ميكني، سپس در منطقه اي ديگه نقطه اي ديگه با كليك كردن ايجاد ميكني اما اينبار كليد ماوس رو نگه ميداري تا با حركت ماوس قوس و انحناي مورد رسم رو رسم كني.
يا اينكه اول نقطه ها رو بچيني و سپس با ابزار Convert Point tool از همون مجموعه، خطوط رو ويرايش كني.

من چند تا آموزش كه توش از ابزار Pen استفاده شده براي نمونه برات ميزارم تا بيشتر با اين ابزار آشنا بشي:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بازم هست كه با جستجو ميشه پيدا كرد.

سوالي بود بپرس.

موفق باشي♥♥♥

omid_3dsmax9
09-03-2009, 15:37
سلام.
تا جائی که من بلدم، ابزاریه برای ترسیم مسیرهائی برداری (Paths) که می تونی ازشون استفاده کنی برای ترسیم shape و یا خط برشی و یا رنگ کردن داخلش (که همون shape که گفتم میشه) و یا تبدیل کردم خودش به یک خط نقشه بیتی (منظور همون خطیه که با ابزار Brush می کشی. چون اگر از فایلت که با ابزار Pen شکلی توش کشیدی یک خروجی مثلا Jpeg بگیری می بینی که چیزی توش دیده نمی شه) و یا تبدیل کردن خودش (اگر یک سیکل بسته باشه) به یک منطقه انتخاب شده و یا عکسش...
اینجا یک سوال هم برای من پیش اومده!
میگن فتوشاپ یه نرم افزار برای تهیه تصاویر نقشه بیتیه. پس این ابزار که یک ابزار برداریه تو فتوشاپ چه کار می کنه؟ این استثاء این تعریفه؟ (می دونم که طبق این توضیحی که دادم یابد تبدیلش کرد به خط نقشه بیتی تا رویت شه اما به هر حال تو محیط فتوشاپ هم از ابزار برداری استفاد کردیم. پس فتوشاپ زیاد هم از نرم افزارهای برداری چیزی کم نداره؟ -البته معلومه که کم داره! ولی منظورم اینه که در واقع از ابزار برداری مورد استفاده ی نرم افزارهای برداری به بهره هم نیست؟ درسته؟)

Ehsan Studio
11-03-2009, 07:27
دوست عزیز این آموزش و دانلود کن.
به صورت تصویری و کامل آموزش کار با ابزار Pen نمایش داده شده..

دانلود آموزش:

از سرور پرشین گیگ

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

از سرور پرشن درایو

omid_3dsmax9
11-03-2009, 10:02
اینجا یک سوال هم برای من پیش اومده!
میگن فتوشاپ یه نرم افزار برای تهیه تصاویر نقشه بیتیه. پس این ابزار که یک ابزار برداریه تو فتوشاپ چه کار می کنه؟ این استثاء این تعریفه؟ (می دونم که طبق این توضیحی که دادم یابد تبدیلش کرد به خط نقشه بیتی تا رویت شه اما به هر حال تو محیط فتوشاپ هم از ابزار برداری استفاد کردیم. پس فتوشاپ زیاد هم از نرم افزارهای برداری چیزی کم نداره؟ -البته معلومه که کم داره! ولی منظورم اینه که در واقع از ابزار برداری مورد استفاده ی نرم افزارهای برداری به بهره هم نیست؟ درسته؟)[/quote]

hamed9
11-03-2009, 10:43
سلام
اولا نمی شه بگی داره کاره اون رو انجام میده چون واقا تفاوت دارن اما این ابزار بیشتر برای این توی فتوشاپ اومده برای زدن ارمها و لگوهای ساده که پیچیده نیستندو برای حاشیه های موج دار که استفاده میشن...یه دلیل دیگش هم می تونه این باشه که adobeخواسته بگه ما هیچی کم نداریم:31:
البته واقعا هم نداره....

huti_421
11-03-2009, 15:39
ولی باید قبول کرد صرفا نرم افزار Raster هست و اونقدر ها نمیشه تو وکتور مانور داد
یه نرم افزار مکمل مثل Corel , Illustrator , Free Hand میتونه زیبایی گرافیک رو تکمیل کنه

omid_3dsmax9
11-03-2009, 19:20
ممنون.
دوست عزیز میشه Raster رو توضیح بدی؟ معنیش همون نقشه بیتیه؟

huti_421
12-03-2009, 19:40
ها ، سام علیک

تصاویر Raster به عنوان Bitmap هم شناخته می شن، از مربعهایی کوچیک به اسم pixel ساخته شدند. کیفیت این تصاویر بستگی به تعداد کل pixel های موجود در اون داره (resolution). با زوم کردن کیفیت اونها کاهش پیدا می کنه ( شکستگی پیکسلی و تبدیل هر پیکسل به دو پیکسل جدید )

omid_3dsmax9
12-03-2009, 21:43
ممنون دوست عزیز.

m.s.f
28-06-2009, 10:38
هیچ کدوم از لینکهای آموزش pen کار نمیکنن ... لطفا جای دیگه آپلود کنید

huti_421
28-06-2009, 14:19

دوست عزیز این لینک آموزشهاست دیگه :

شما هر کدوم ر توی نوار آدرس مرورگرت کپی کی کنی تا به صفحه ی مورد نظر بری

اینا فای pdf یا exe نیستن که بخوای دریافت و بازشن کنی ، صفحه هستن

اگرم منظورت لینک خود اموزش هاست که من چک کردم ، سالم هستن

پسورد : P30world

m.s.f
28-06-2009, 18:45
دوست عزیز این آموزش و دانلود کن.
به صورت تصویری و کامل آموزش کار با ابزار Pen نمایش داده شده..

دانلود آموزش:

از سرور پرشین گیگ

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداز سرور پرشن درایو

منظورم اینا بودن که برای من دان نمیشه ... گفتم شاید کسی بتونه جایی آپ کنه مجددا

Ehsan Studio
28-06-2009, 18:52

به لینک زیر برید.

احمد ترابی
30-06-2009, 14:08