PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كار اين پرت hdmi چيه ؟

aaaammmm87
08-03-2009, 15:52
سلام من يه مين faxconn mcp73n05 دارم حالا پشت يه پرت hdmi هست .توي نت هم سرچ كردم ولي چيزي دستگيرم نشد حالا كاربرد اين پرت چيه و به جاي كدوم پرت ها اومده ؟‌:11:

M.AMIN-USA
08-03-2009, 16:32
پرت HDMI يك نوع پرت جديد هستش كه براي انتقال صدا و تصوير به كار ميره . اين پرت براي صدا و تصوير با كيفيت بالا استفاده مي شه و الان هم آخرين ورژن اون 1.3 هست .
مثال مي زنم :
شما يك تلويزيون LCD خريده ايد كه FULL HD رو ساپورت مي كنه قطعا اين تلوزيون ورودي HDMI رو داره . يه توضيح بدهم (Full HD ) همان بالاترين كيفيت تصويري دنيا هست كه سايز تصوير شما 1080*1920 پيكسل هست اين كابل قابليت اين رو داره كه اين سايز تصوير با اين پهناي باند بالا رو همراه با صداي 5.1 كاناله يا 7.1 كاناله دالبي ديجيتال منتقل كنه .

براي اينكه بهتر متوجه كيفيت اين تصوير باشيد به طور مثال در حالت HD هر ثانيه معادل حجمي 1 مگابايت رو در حالت ميانگين اشغال مي كنه .
فيلم هاي با كيفيت HD يا Blue ray بر روي ديسك 25 گيگابايتي عرضه مي شوند . البته خيلي از دستگاهها اين تكنولوژي رو پشتيباني مي كنند . البته رو ي مادر برد شما رو نمي دونم شايد خروجي نباشه و شايد ورودي باشه . ولي كارت گرافيك من خروجي HDMI داره و از اون براي وصل كردن كامپيوتر به يك تلويزيون LCD BRAVIA SONY سري XBR8 450 و 46 اينچ استفاده مي كنم . براي ميكس فيلم هاي HD و روي اين سيستم از مانيتور استفاده نمي كنم . به خاطر اينكه روي مانيتور 19 اينچ جزئيات يك فيلم HD رو به خوبي نميشه ديد .
اميدوارم جواب تون رو گرفته باشي !

rezaabbaspour
10-03-2009, 02:32
دوست hdmi موجود روي كارت گرافيكها خروجي تصوير جهت وصل نمودن به دستگاههاي ميباشد كه ورودي hdmi دارند و جايگزين همون كارت گرافيك هاي قديمي هست كه خروجي تصوير vedio داشتند ميباشد