PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جایگاه موتور ماشین در کدام حالت بهتر است؟

tatu_lover1366
07-03-2009, 21:17
دیدم از تاپیک جایگاه دیفرانسیل در کدام حالت بهتر است استقبال شده گفتم این تاپیک رو هم ایجاد کنم نظرات رو بدونیم
راستش نمیدونم تا حالا همچین تاپیکی ایجاد شده یا نه ,برای همین از مدیریت خواهش میکنم اگه بنظرشون تاپیک تکراریه ببندنش که شرمنده جمع نشیم
اصل موضوع اینکه ((شما چه جایگاهی برای قرار گرفتن موتور را در ماشین می پسندید؟:11:))با ذکر دلیل
گزینه ها هم بترتیب زیر هستن
1.موتور جلو
2.موتور عقب
3.موتور وسط یا همون middle engine
در مورد نظر خودم هم باید بگم موتور وسط رو بیشتر قبول دارم چون وزن در این حالت به بهترین شکل توی ماشین تقسیم میشه و قابلیت تحمل نیروی گریز از مرکز بیشتری رو به ماشین میده
ممنون از توجهتون

prowler88
07-03-2009, 22:07
من برام فرقی نمی کنه. موتور عقب باکلاس تره. البته منظورم آئودی R8 هست نه فولکس غورباغه ای.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Farshadd
07-03-2009, 23:33
ان بحثا کلا بستگی داره. به ماشین و نوع و طراحی و وزن و شاسی و دیف و ...

قطعی هم نمیشه نظر داد.

ehsankalak
08-03-2009, 00:07
موقعیت موتور و دیفرانسیل بسته به اینکه چه استفاده ای از خودرو میشه متفاوته هر کدومشونم مزایا و معایب خاص خودشونو دارن!

tatu_lover1366
08-03-2009, 00:18
راستش من نظرتون رو میخوام بدونم آقا فرشاد و آقا احسان
منظورم اینه که فرض مطلب اگه قرار باشه ماشین بخرین و واردات و از هر لحاظی, امکانات برای خریدن هر ماشینی براتون فراهم باشه و ملاکتون در خریدن ماشین جایگاه قرار گیری موتور روی اون باشه چه مدلی رو انتخاب میکنید و چرا؟

D r i v e r
08-03-2009, 00:47
راستش من نظرتون رو میخوام بدونم آقا فرشاد و آقا احسان
منظورم اینه که فرض مطلب اگه قرار باشه ماشین بخرین و واردات و از هر لحاظی, امکانات برای خریدن هر ماشینی براتون فراهم باشه و ملاکتون در خریدن ماشین جایگاه قرار گیری موتور روی اون باشه چه مدلی رو انتخاب میکنید و چرا؟
من جایگاه موتور برام زیاد مهم نیست
من خودم موتور عقب رو انتخاب کردم چون ارادت خاصی به 911 دارم :دی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

! Alex !
08-03-2009, 01:09
چون اکثر ماشین های دنیا دارند موتور ماشین ها رو جلو جا میندازن پس منتطق هم میگه این یکی جواب بهتر میده
فکر میکنم 90 درصد ماشین ها موتورشون جلو باشه شاید هم بیشتر محدود هستند خودرو هایی مثلا 911

2299
08-03-2009, 11:52
منم چون عشق lp640 هستم عقب ولي در كل خود موتور مهم تره

rami_hemi
08-03-2009, 20:29
دوستان من چند مرود دیدم که ماشینای موتور وسط رو شما موتور عقب گفتین
در کل بستگی به نوع اتومبیل داره تا یک انتخاب
خب بیشتر سدانها به خاطر مسایل ارگونمیکی و نوع استفادشون موتور جلو هستن .در این ماشینها به خاطر اهمیت کمتر دینامیک و پایداری در سرعتهای بالا تقسیم وزن زیاد مورد توجه نیست پس وزن بیشتر جلوی ماشین زیاد مشکل شاز نیست
مورد دیگر احتیاج به فضای زیاد در قسمت عقب هستش مه به کاربرد این ماشینها بر میگرده .
موتور وسط و عقب تقربا در اتومبیلهای بیشتر مورد استفاده دراه که به اسطلاح اسپرت هستن .
اینر وهم در نظر داشته باشید که متور وسط یا جلو یا عقب منظور موقعیت موتور روی شاسی هستش نه نحوه دسترسی که این مورد در سوپر اسپرتهایی مثا مکلارن slr با وجود موقعیت دسترسی موتور جلو هستش و از نظر تکنیکی موتور ماشین در وسط شاسی قرار داره تا وضعیت دینامیکی بهتری داشته باشه .
در مورد موتور عقب باید بگم این نحوه قرار گیری مورد علاقه پرفسور فردیناند پورشه بوده و حتی توی طرحی که واسه رنو فرانسه در زمان اسارتش از طرف متفقین کشید این سنت رو رعایت کرد.
در واقع موتور عقب مزایایی مثل دینامیک بهتر راحتی جای دادن سیستم جلو بندی و فرمان و رادیاتورهای بزرگ و فرمانپذیری بهتر ماشین رو هم داره .همچنین بعلت کوتاهی سیستم انتقال قدرت توی این ماشینها اتلاف نیروی کمتر و لرزش کمتری اتمبیل داره.
یکی از معایب این طرح محدودیت فضای قرار دادن موتور هستش .
ولی در کل ایده عالترین وضعیت قرار گرفتن موتور در وسط شاسی و در پایینترین سطح ممکن برای رسیدن به نقطه ثقل هر چه پایینتر.

D r i v e r
08-03-2009, 22:56
بچه ها من یه سوال برام پیش اومد :دی
من ماشینه هایی مثل پورشه 911 که موتورهاشون عقب هست چطور موتورشون پیاده میشه؟؟
از زیر؟؟
تعمیراتشون چطور صورت میگیره(اگه نیاز به تعمیر داشته باشن که خیلی بعیده :دی)

2299
09-03-2009, 00:25
از زیر؟؟

امير باز كردن موتور و دراووردنش فكر نكنم كاي به محل قرار گرفتن موتور داشته باشه ولي در كل موتورو از بالا در ميارن يعني من بيشتر اينطورزي ديدم انجام(سه مورد )؟ دادم و شنيدم
ولي فكر كنم زيرشون مثل ماشيناي معمولي خالي باشه با يم سيني يا ... مسدود شده باشه

prowler88
09-03-2009, 02:06
از زیر؟؟
همون طوری که ماشین های موتور جلو تعمیر میشن. مگه چشه؟

milky way
09-03-2009, 02:47
از اونجایی که طراحی یه ماشین و با اون ریزه کاریهای حساسش کار بسیار پیچیده و سختیه این سوال تا حدودی بی معنیه که موتور کجا بهتره این کاملا بسته به نوع طراحی و پیاده سازی ماشین داره.

D r i v e r
09-03-2009, 11:02
همون طوری که ماشین های موتور جلو تعمیر میشن. مگه چشه؟
منظورم رو نگرفتی
من به خاطر فضای کم برای تعمیرات میگم
میشه گفت از عقب اصلا راه دست نداره
مثلا این عکس زیر رو نگاه کن
اصلا راه دست داره میخوام بدونم طراحیشون طوری هست که از زیر تعمیر بشن؟
جلیل جان فکر نکنم موتور رو از داخل جعبه داخل ببرن
اصلا رد میشه؟
فکر کنم موتور رو از زیر ببندنش
یادش بخیر need for speed 5 و پورشه هاش :دی

2299
09-03-2009, 11:09
منظورم رو نگرفتی
من به خاطر فضای کم برای تعمیرات میگم
میشه گفت از عقب اصلا راه دست نداره
مثلا این عکس زیر رو نگاه کن
اصلا راه دست داره میخوام بدونم طراحیشون طوری هست که از زیر تعمیر بشن؟
جلیل جان فکر نکنم موتور رو از داخل جعبه داخل ببرن
اصلا رد میشه؟
فکر کنم موتور رو از زیر ببندنش
یادش بخیر need for speed 5 و پورشه هاش :دی

امير اينو ديگه بايد از در بيارن قسمت آخر پست قبليم گفتم كه شايد با سيني چيزي مسدود شده

prowler88
09-03-2009, 12:06
من تا الان فکر میکردم آئودی r8 موتورش عقبه در حالی که وسطه.

tatu_lover1366
09-03-2009, 15:08
حالا یک بحثی که فکرمو همیشه مشغول میکنه اینه که تو بحث خنک شدن ماشین ,این نوع ماشینها(موتور عقب و وسط ها)به چه شکل هستش
اصلا سیستم خنک کردن ماشین تو اینجور موتورها بر چه پایه ای هستش؟بعید می دونم سیستم خنک شدنشون بر پایه آب-هوا باشه
در مورد اینم هرکی اطلاعات جامعی داره خوشحال می شم بدونم

2299
09-03-2009, 17:02
حالا یک بحثی که فکرمو همیشه مشغول میکنه اینه که تو بحث خنک شدن ماشین ,این نوع ماشینها(موتور عقب و وسط ها)به چه شکل هستش
اصلا سیستم خنک کردن ماشین تو اینجور موتورها بر چه پایه ای هستش؟بعید می دونم سیستم خنک شدنشون بر پایه آب-هوا باشه
در مورد اینم هرکی اطلاعات جامعی داره خوشحال می شم بدونم
ايناهم فكر كنم بر مبناي همون آب و هوا باشه از قسمت جلو وروديهاي بزرگ هوا ميكشن به سمت عقب خودرو و موتور اگه دقت كرده باشين اكثرا اينجوري هستن

metal_militia
10-03-2009, 03:24
یا مثلا از کنار ماشین هم هوا میکشن

در کل به تقسیم وزن ماشین بستگی داره
اگر ماشینی 50 50 بشه پس جلو باشه بهتره چون میتونند جلوی ماشین رو بزرگتر طراحی کنند که هم رخ ماشین قشنگ تر باشه و هم جای بیشتری رو بتونند داشته باشند
ژاپنی ها که جرز جی تی ار سوپر اسپرت انچنانی ندارند!!!
عموما ایتالیایی ها و المانی ها موتور وسط هستند مثل مورچیه لاگو گایاردو r8 و....
و عموم سوپر اسپرت های امریکایی موتور جلو مثل وایپر کوروت فورد جی تی شلبی سوپر کارز التیمیت ایروو....

orangeboy
10-03-2009, 18:46
بستگي به قدرت ماشين داره.............اگر قدرت ماشين زياد باشه موتور عقب باشه بهتره....ولي ماشينهاي عادي اگه موتورش جلو باشه بهتره.................