PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : HandBrake : Multithreaded DVD Convertor

sudotux
07-03-2009, 00:46
HandBrake ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نرم افزاری اپن سورس و فوق العاده قدرتمند برای تبدیل فرمت ویدیویی DVD به فرمت های MPEG-4 , Xvid , H.264 و Theora با پسوند های MP4, MKV, AVI و OGM می باشد. این برنامه علاوه بر امکانات و تنظیمات زیاد , سرعت و کیفیت خیلی خوبی در تبدیل DVD به فرمت های ذکر شده دارد. امکان انتخاب فصل ها ( Chapter ) , پشتیبانی از زیرنویس , تنظیم کیفیت و ابعاد تصویر خروجی , امکان انتخاب از بین پروفایل های پیش فرض برای حالت ها و دستگاههای صوتی و تصویری مختلف , خواندن DVD از روی فایل ایمیج , فولدر VIDEO_TS یا dvd واقعی و ... برخی از ویژگی های این برنامه است.

دانلود فایل Deb برای K/Ubuntu 8.10 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

amsjavan
08-03-2009, 20:20
من از فدورا ۱۰ استفاده می کنم و موقعی که می خوام از سورس نصب کنم ارور می ده! طریقه نصب از سورس این برنامه چه جوریه؟

sudotux
08-03-2009, 22:13
نحوه ی کامپایل این برنامه در لینک زیر شرح داده شده. همچنین نوشته که قبل از کامپایل چه بسته هایی رو برای فدورا باید نصب کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amsjavan
09-03-2009, 20:32
نحوه ی کامپایل این برنامه در لینک زیر شرح داده شده. همچنین نوشته که قبل از کامپایل چه بسته هایی رو برای فدورا باید نصب کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

۱۴۰ مگابایت بسته پیش نیاز لازم داشت که نصب کردم بعدش make خود برنامه رو انجام دادم و طبق دستور که گفته وارد پوشه gtk شده و make کن من هم انجام دادم اما ارور داد و کامل نشد. فکر کنم خود برنامه make شده باشه. حالا از کجا اجراش کنم؟ در ضمن من قبلا یه بسته rpm از همین برنامه نصب کرده بودم که اجرا نمی شد. unistall هم نکرده بودمش حالا با این که الان کامپایل کردم مشکل پیدا نمیشه! الان تو Add/Remove همونی هست که قبلا نصب کردم و اجرا هم نمیشه!

amsjavan
09-03-2009, 20:59
بالاخره درست شد. یه restart کردم make انجام شد
ممنون

Ahmad-Ra
09-03-2009, 21:05
خوب خوبه که حل شد ولی همیشه یادت باشه متن ارور رو بذاری که ببینیم چیه! همینطوری که نمیشه راهنمایی کرد!

amsjavan
09-03-2009, 21:50
چشم حتماْ از این به بعد متن را هم می ذارم
به همه اونایی که یه DVD Convertor خوب می خوان توصیه می کنم این نرم افزار رو نصب کنن فوق العاده است.

sudotux
09-03-2009, 22:31
چشم حتماْ از این به بعد متن را هم می ذارم
به همه اونایی که یه DVD Convertor خوب می خوان توصیه می کنم این نرم افزار رو نصب کنن فوق العاده است.

من خودم خیلی توی کار تبدیل فیلم های dvd هستم و نرم افزارهای زیادی رو هم امتحان کردم ولی در بین اونا این برنامه واقعا فوق العاده بوده. حتی خیلی از کاربران مک و ویندوز هم از این برنامه استفاده می کنند.
اگر بتونی بعد از کامپایل این برنامه , یه بسته ی rpm هم بسازی خیلی خوبه. چون بسته ی rpm این برنامه برای فدورا وجود نداره و خیلی از کاربران هم نمیتونن این برنامه رو کامپایل کنن. فکر کنم بعد از کامپایل با دستور rpmbuild بتونی بسته ی rpm رو بسازی.

amsjavan
09-03-2009, 23:11
من خودم خیلی توی کار تبدیل فیلم های dvd هستم و نرم افزارهای زیادی رو هم امتحان کردم ولی در بین اونا این برنامه واقعا فوق العاده بوده. حتی خیلی از کاربران مک و ویندوز هم از این برنامه استفاده می کنند.
اگر بتونی بعد از کامپایل این برنامه , یه بسته ی rpm هم بسازی خیلی خوبه. چون بسته ی rpm این برنامه برای فدورا وجود نداره و خیلی از کاربران هم نمیتونن این برنامه رو کامپایل کنن. فکر کنم بعد از کامپایل با دستور rpmbuild بتونی بسته ی rpm رو بسازی.
من همون موقع که کامپایل کردم با استفاده از دستور checkinstall خیلی تلاش کردم تا rpm بسازم اما نشد! می گفت sorce directory رو بده منم هر چی می دادم قبول نمی کرد! چرا برنامه به این خوبی rpm نداره؟! حالا این دستور rpmbuild چه جوری کار می کنه؟