PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نتایج تحقیق یک پروفسور ژاپنی بر روی تلویزیون های lcd و پلاسما

Hamid Reza
06-03-2009, 15:26
سلام
من یه مقاله داشتم در مورد تلویزیون های LCD و پلاسما گفتم بد نیست برای شما هم بنویسم

پروفسور اوکادا در دانشگاه اوزاکای ژاپن تحقیقی در این زمینه انجام داده است
در این تحقیق تعدادی از افراد مختلف ، برنامه های مشخصی را در زمان معین از تلویزیون های پلاسما با سایزهای مشخص تماشا کرده اند . در مرحله بعد همین کار را در مورد ال سی دی نیز انجام دادند .

نتایج تحقیقات:

اگرچه ال سی دی از روشنایی و کیفیت رنگ بالایی برخوردار است اما تماشاگران آنها بعد از مدتی از خستگی چشم ، آشفتگی در دید و استرس ناشی از روشنایی بالای صفحه و همچنین سایه های به جا مانده از حرکت در صحنه های دارای حرکت سریع ، رنج می بردند.

این در حالی بود که تماشا کنندگان پلاسما احساس راحتی و آرامش داشته و به علت رنگهای طبیعی نمایشگر ، روشنایی مناسب و عدم وجود سایه های جا ماندگی در تصاویر سریع ، هیچ گونه آثار خستگی حتی در زمان های طولانی از خود نشان ندادند.

تنظیم روشنایی :
میزان روشنایی در پلاسما به نسبت سایز متفاوت است
نور روشن در ال سی دی در سایزهای بالا ایجاد درخشش بیش از حد می کند.

میزان سازگاری در صحنه های با حرکت سریع:
در ال سی دی تنظیم تصاویر کند است در حالیکه هیچ تغییری در تصاویر پلاسما ایجاد نمی گردد.

نتایج بعدی:

بر اساس تکرار یک دقیقه پیام بازرگانی و 3 دقیقه برنامه های تلویزیونی :

ال سی دی LCD : تغییر زیاد درخشش - مزاحمت - تصویر غیر واضح - تاثیر بد بر روی چشم ها - تحریک چشم ها - احساس غیر عادی - استرس

پلاسما Plasma : تغییر ملایم و بدون درخشش - بدون ناراحتی - تصویر واضح - بدون ضرر برای چشم ها - دید راحت - احساس عادی - راحتی کامل

عوارض ایجاد شده بعد از تماشای یک ساعت پیامهای بازرگانی

کسالت: در ال سی دی بیشتر از پلاسما

استرس: در پلاسما کمی بیشتر از ال سی دی

اظطراب:در ال سی دی کمی بیشتر از پلاسما

خستگی: در ال سی دی بیشتر از پلاسما

دل بهم خوردگی: در ال سی دی خیلی بیشتر از پلاسما

احساس خستگی در بینندگان ال سی دی شایع ترین عارضه بود

نتیجه کلی : اگر شما تلویزیون های سایز بزرگ (37 اینچ به بالا ) را ترجیح می دهید و زمان بیشتری تلویزیون می بینید پلاسما انتخاب مناسبی برای شماست.

اگر شما نمایشگر کوچک می خ.اهید و زمان تماشای شما کوتاهتر است ال سی دی برایتان مناسب تر است.

با تشکر از مدیر گرامی Stream و همکاران محترم این بخش

hamidR15
08-03-2009, 19:25
حميد جان دست شما درد نكنه.بسيار آموزنده بود.

Farhad-bb
07-01-2010, 21:04
الان که ال ای دی اومده پس چی؟؟

من تمام مقایسه های بخش رو خوندم اما هیچکدوم به شما نمیرسید

هم با فاصله نوشتید هم تمیز

آدم قشنگ میفهمه چی شد

اگه واسه LED هم پیدا کردید بزارید

ممنون

greenmidi
07-01-2010, 23:55
این مقاله بخشی از تبلیغ پاناسونیک برای پلاسماهاشه
یه خواهش داشتم و اون اینکه سعی کنید مقالات بی طرفانه رو رو سایت بزارید تا هرکس مطالعه می کنه یه چیزی دستگیرش بشه وگرنه مثل مغازه های خیابون جمهوری میشه :27:یعنی توی هر مغازه که بری مغازه دار میگه مارک من بهترین مارکه و روی دست اون تو بازار نیست

mohammadld
08-01-2010, 00:09
نه این مقاله تبلیغ نیست
در واقع تکنولوژی پلاسما خیلی کامل تر از ال سی دی هست یعنی تقریبا به نهایت قابلیت های خودش رسیده
شما اگه یه پلاسمای Philips رو تصویرش رو در کنار بهترین LCD سامسونگ یا سونی و ... ببینی متوجه صحت مقاله میشی
فقط ضعف پلاسما نسبت به LCD مصرف برق بیشتر و یه مقدار هم حجم بزرگتر ( خیلی کم ! ) و اصطحلاک بیشتر هست !!!

FCSS1982KIAN
08-01-2010, 00:13

اخه کدوم ادم عاقلی میشینه یک ساعت پیامهای بازرگانی ببینه که این پروفوسور این کار رو انجام داده

hummer_1990
08-01-2010, 00:31
این مقاله بخشی از تبلیغ پاناسونیک برای پلاسماهاشه
یه خواهش داشتم و اون اینکه سعی کنید مقالات بی طرفانه رو رو سایت بزارید تا هرکس مطالعه می کنه یه چیزی دستگیرش بشه وگرنه مثل مغازه های خیابون جمهوری میشه :27:یعنی توی هر مغازه که بری مغازه دار میگه مارک من بهترین مارکه و روی دست اون تو بازار نیست

تایید میشه
احتمالا این پروفسور قرض و قوله زیاد داشته دست به دامن Panasonic شده بلکه حاجت روا بشه.:31:
حتی اگرم درست باشه خوب آدم تلویزیونش رو ملایم تر کالیبره میکنه و یک ساعت کامل هم تبلیغ نگاه نمیکنه.
در ضمن شما هر تلویزیونی رو (LCD . Plasma . CRT و...) رو بیش از 3.4 ساعت و در نور نامناسب نگاه کنی همه اون عوارض که گفته شد هیچ 4 تا هم بذار روش همه رو با هم میگیری.

Mr.K2
08-01-2010, 00:31

اخه کدوم ادم عاقلی میشینه یک ساعت پیامهای بازرگانی ببینه که این پروفوسور این کار رو انجام داده

پیام بازرگانی رو به عنوان یه برنامه نمونه گذاشتن وگرنه کسی نمیشینه پیام بازرگانی ببینه ، برای مقایسه این کارو کردن ...

sastwhc
08-01-2010, 00:38
فرمودید منبع کجا بود؟(reference)

FCSS1982KIAN
08-01-2010, 01:52
پیام بازرگانی رو به عنوان یه برنامه نمونه گذاشتن وگرنه کسی نمیشینه پیام بازرگانی ببینه ، برای مقایسه این کارو کردن ...

یعنی چی به عنوان نمونه گذاشتن خوب این نشسته دیده دیگه

یه پژوهش فول پاناسونیکی رو به اتمام رسونده این پروفوسور

FCSS1982KIAN
08-01-2010, 01:54

یعنی چی به عنوان نمونه گذاشتن خوب این نشسته دیده دیگه

pmax
08-01-2010, 10:49

پژوهش فول باناسونیکی :27:

راستش انقدر این مقاله غلوآمیز و پاناسونیکمحور و ذوب در پلاسما نوشته شده که جاذبه اش کمتر از دافعه اش هست و همینطور که در این پست دیده شد هرکس بخونه بیشتر به پلاسماها شک می کنه تا اعتماد !

اسم این بابا رو هم پیدا کردم akira okada که پرفسور بودنش رو نمی دونم اما روی اینترنت اگر 4 تا مقاله داشته باشه هر 4 تاش در حمد و ثنای پاناسونیکه !

اینا مردم رو چی فرض می کنن ؟!
یعنی اینهمه کمپانی بعد از پلاسما ها به سمت lcd هایی اومدند که از هر نظر اعصاب خرد کن و ملال آور هستند و ملت ( نه فقط ایران که همه دنیا ) بجای خریدن پلاسماها که طعم خوش زندگی هستند و به آدم آرامش و اعتماد بنفس می دن ! فرت و فرت می رن تلوزیونهایی رو می خرن که با اعصابشون بازی می کنه و چشمهاشون رو ضعیف می کنه و باعث میشه موهاشون بریزه و کف دستشون مو دربیاره و ...

طلاق در خانواده هایی که LCD دارند بیشتر از خانواده هاییست که پلاسما دارند !
اعتیاد همیشه از خریدن یک LCD آغاز می شود !
و ...

...
بنده خدا پلاسماها
که با اینجور تبلیغ شدن ، بیشتر می رن زیر سوال

hummer_1990
08-01-2010, 11:37
پژوهش فول باناسونیکی :27:

راستش انقدر این مقاله غلوآمیز و پاناسونیکمحور و ذوب در پلاسما نوشته شده که جاذبه اش کمتر از دافعه اش هست و همینطور که در این پست دیده شد هرکس بخونه بیشتر به پلاسماها شک می کنه تا اعتماد !

اسم این بابا رو هم پیدا کردم akira okada که پرفسور بودنش رو نمی دونم اما روی اینترنت اگر 4 تا مقاله داشته باشه هر 4 تاش در حمد و ثنای پاناسونیکه !

اینا مردم رو چی فرض می کنن ؟!
یعنی اینهمه کمپانی بعد از پلاسما ها به سمت lcd هایی اومدند که از هر نظر اعصاب خرد کن و ملال آور هستند و ملت ( نه فقط ایران که همه دنیا ) بجای خریدن پلاسماها که طعم خوش زندگی هستند و به آدم آرامش و اعتماد بنفس می دن ! فرت و فرت می رن تلوزیونهایی رو می خرن که با اعصابشون بازی می کنه و چشمهاشون رو ضعیف می کنه و باعث میشه موهاشون بریزه و کف دستشون مو دربیاره و ...

طلاق در خانواده هایی که LCD دارند بیشتر از خانواده هاییست که پلاسما دارند !
اعتیاد همیشه از خریدن یک LCD آغاز می شود !
و ...

...
بنده خدا پلاسماها
که با اینجور تبلیغ شدن ، بیشتر می رن زیر سوال

مدارکی نیز در دست هست که نشون میده یکی دیگه از راه های انتقال ایدز و هپاتیت ب نگاه کردن به پنل های LCD میباشد.:5:(نتایج تحقیقات پروفسور تاکاشی پلاسماهیرو)

FCSS1982KIAN
08-01-2010, 12:27
من که میخوام TV بخرم اگه یک در صد هم برای پلاسمای G10 کنار گذاشته بودم با خوندن این مقاله این 1 در صد رو جلوی اینه قرار میدم میشه 2 در صد و به 99 در صد ال سی دی B690 اضافه میکنم.خدا خیر به این پروفوسور رو یک ماهه دارم اینترنت رو زیر و رو میکنم به اندازه این مقاله تاثیر گذار نبود.

mohammadld
08-01-2010, 12:43
دوستان نمیدونم چرا فقط فکر میکنید پاناسونیک پلاسما میزنه ؟!!
من گفتم اصلا نمیخواد کاری به تحقیق این بنده خدا داشته باشید، چون اصلا چیز پیچیده ای نیست و هر کسی که یه مقدار رو کیفیت تصویر حساسیت داشته باشه میتونه این تفاوت کیفیت تصوبر رو تشخیص بده
کافیه برید یه فروشگاه و ازش بخواید که یه پلاسمای philips رو بزاره کنار بهترین LCD موجود تو مغازش ! ( کار سختی نیست )