PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لکسس ائی اس 350 بخرم یا بی ام و 530 ؟

shahin531
06-03-2009, 00:45
سلام

حدود 80 تومن پول دارم و یه ماشین کارده کرده در حد صفر ( مثلا 10 هزارتا راه رفته باشه) میخوام بخرم میخواستم کمک کنید

تا ببینیم از هر لحاظ کدوم انتخاب بهتر و عاقلانه تری هست ازین که چه چیزائی مد نطرم هست باید بگم هرچی که فکرشو بکنید شتاب زیبائی ایمنی و ...

البته بین این دو خودرو کلا میخام ببینم پولو صرف کدوم بکنم بهترین انتخابو کردم

خلاصه یه مقاسیه جامع

یه دنیا ممنون

Sorosh MAX
06-03-2009, 01:02
سلام دوست عزیز ...

به نظر من 530 بهترین انتخواب می تونه باشه ... !

shahab_f
06-03-2009, 12:49
مگه 530 دست دوم با 80 تومن میدن ؟ مقایسه سختیه اما به نظر من ماشینای لکسسی که تو ایران داریم دو تا خصوصیت خیلی خوب دارن ، یکی اینکه نسبت به قیمتشون شدیدا می ارزن ، دوم اینکه تو سطح شهر کمترن و با کلاس تر ، ( البته کسی تو کلاس بی ام و شک نداره ، اما یه خورده زیاد شده ، بالا شهر که همون قدر که مثلا ماکسیما تو خیابون میبینی ، سری 5 هم می بینی !!)
مقایسه ی فنی و تخصصی رو من بلد نیستم.

Farshadd
06-03-2009, 13:23
Es 350

تازم یکم دیگه پول بذاری روش صفرشو هم ورمیداری.

Raptor 2009
06-03-2009, 13:24
es همون کمریه فقط اتاقش عوض شده با یه سری آپشن دیگه..از لحاظ فنی و مکانیکی یکی هستند
درزبندیش از کمری بهتره در نتیجه میزان صدای نفوذی به داخل فوق العاده کمه
متریال و مواد مورد استفاده چه در داخل چه خارج فوق العاده با کیفیت هستند
بازار دست دومش افتضاحه یعنی 80 بخرید 60 هم نمیتونید بفروشید
توقع رانندگی اسپرت هم ازش نداشته باشید چون هندلینگ خیلی ضعیفی داره و بر اساس موتور ترند 78 جی بیشتر نمیتونه شتاب جانبی تحمل کنه و دچار عارضه بادی رول میشه.

530 هم با 80 تومن نمیتونید بخرید مگر تصادف داشته باشه.
520 با 80 تومن میشه خیلی تمیزش رو خرید ولی موتورش ضعیفه و خوب راه نمیره

پ.ن:کمری 6 سیلندر البته یا اریون

ghermezeteh
06-03-2009, 13:37
بگیر bmw 530

mohammad k750i
06-03-2009, 13:41
530 با 80 تومن گیر میاد ولی مدل 2005 با 40 ، 50 هزار تا کارکرد، فراوون هم هست.

به نظرم 530 خیلی بهتره چون هم افت قیمتشو کرده هم اینکه ب ام و سوار میشی!

prowler88
06-03-2009, 14:06
530 صفرش باید بالای 120 باشه.
تا حالا تو لکسس ننشستم. ولی خیلی تعریفشو شنیدم. Es بخوای بگیری میتونی صفرشو بگیری. امکانات هم در حد هیولاست.
من تو بنز و ب ام و نشستم. اول تو ب ام و 320 نشستم خیلی خوشم اومد ازش. ولی وقتی نشستم تو بنز c200 حالم از ب ام و به هم خورد.
شتاب c200 رو تو دفترچه اش نوشته 8.8 ما گرفتیم تازه اونم تو تهران با این بنزین آشغال کمتر از 8.8 شد. نمیدونم چه جوری.

milky way
06-03-2009, 14:10
es همون کمریه فقط اتاقش عوض شده با یه سری آپشن دیگه..از لحاظ فنی و مکانیکی یکی هستند
درزبندیش از کمری بهتره در نتیجه میزان صدای نفوذی به داخل فوق العاده کمه
متریال و مواد مورد استفاده چه در داخل چه خارج فوق العاده با کیفیت هستند
بازار دست دومش افتضاحه یعنی 80 بخرید 60 هم نمیتونید بفروشید
توقع رانندگی اسپرت هم ازش نداشته باشید چون هندلینگ خیلی ضعیفی داره و بر اساس موتور ترند 78 جی بیشتر نمیتونه شتاب جانبی تحمل کنه و دچار عارضه بادی رول میشه.

530 هم با 80 تومن نمیتونید بخرید مگر تصادف داشته باشه.
520 با 80 تومن میشه خیلی تمیزش رو خرید ولی موتورش ضعیفه و خوب راه نمیره

پ.ن:کمری 6 سیلندر البته یا اریون
درسته تا حدودی میشه گفت ES نسخه لوکس شده تویوتا کمری هست و ارزونترین ماشین Lexus با قیمت حدود 30 هزار دلار، ولی اینکه این چیز بدیه یا خوب جای سواله خودش، در مورد مقایسه با سری 5 خیلی درست نیست چون ارزونترین مدل سری 5 تقریبا 10 هزار دلار از ES گرونتره و بهتره با سری 3 مقایسه بشه گرچه از خیلی از جهات بهتر از سری 3 هست!
در مورد هندلینگ و پرفرمنس اصلا با نظرتون موافق نیستم درسته این ماشین ماشین اسپرتی نیست ولی شما باید اینو با ماشینهای هم کلاس خودش مقایسه کنی، مثلا مسخرست حتی مقایسه این این ماشین با 520 چون موتور 520 خیلی ضعیفتر از این چیزهاست که بشه با ES 350 مقایسش کرد شتاب 0 تا 100 این ماشین 6.4 ثانیست و موتورش 272 اسب بخاره که نسبت به موتور 3.5 لیتری کمری کمی قوی تره، 520 موتورش 170 اسبه فقط که اصلا برای ماشینی در این کلاس خوب نیست حتی 530 هم نمیتونی با ES دست و پنجه نرم کنه با موتور 230 اسبیش.
به نظر من ES واقعا در کلاس خودش از هر نظری یکی از بهترین هاست و با سلیقه ای ایرانی هم خیلی جور در میاد گارانتی فوق العاده ای هم داره.
اینم یه Review کامل از این ماشین حتی بخونید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

prowler88
06-03-2009, 14:55
دقیقا.
شما اگه میخوای مفایسه کنی باید با gs مقایسه ش کنی که قیمتش هم نزدیکتره. هر چند مدلشون فرق میکنه با هم.
Es واقعا به نسبت قیمتش می ارزه.
فقط سیستم صوتیش به تنهایی معجزه س.

ارمغان جنون
06-03-2009, 19:46
معلومه که bmw 530
این لگن حال به هم زن :2: رو با بی ام و مقایسه می کنید !?

prowler88
06-03-2009, 20:04
معلومه که bmw 530
این لگن حال به هم زن :2: رو با بی ام و مقایسه می کنید !?

ما ایرانی ها از اونجا که سال ها ممنوعیت واردات خودرو داشتیم از برندهای خوب دنیا فقط بنز و ب ام و رو میشناسیم و قبولشون داریم. همون طور که گفتم رقیب این ماشین 330 هست نه 530. ولی در کل خیلی از ما وقتی بهمون میگن "ب ام و یا فلان ماشین؟" قسمت دوم سوالو نمیشنویم. چون فقط شنیدیم که ب ام و خوبه و طراحیش قشنگه و باکلاسه.

bof
06-03-2009, 20:14
قطعا bmw 530
از لحاظ قیافه که لکسوس به گرد پاشم نمیرسه
از نظر لذت رانندگی و اسپرتی بودن و راحتی و همینطور هندلینگ هم بی ام و فوق العادست
ولی لکسوس مخصوصا e350 مثل همون تویوتا می مونه منتها کمی لوکس تر و رانندگی باهاشم خیلی خشک هست و سرد و بی روح من چون خودم باهاش رانندگی کردم اینو میگم
گذشته از این این اسمش بی ام و هست و اون لکسوس و برند بی ام و کجا و لکسوس کجا!!

tatu_lover1366
06-03-2009, 21:12
بنظرم es350 بهتره
چون افت قیمت کمتری نسبت به bmw داره , هزینه نگه داری کمتر و خدمات پس از فروش گسترده تری نسبت به bmw تو ایران داره
رانندگی راحتتری نسبت به bmw داره ولی مطمئنا لذت رانندگی bmw رو نداره
فکرم نمیکنم با 80تا بتونی 530 گیر بیاری

shahin531
06-03-2009, 21:13
سلام

از همه دوستان عزیز واقعا ممنونم که اومدن و نظر دادن

راستش در حال حاضر خودم کمری اس ئی دارم و اون شتاب و لذت رانندگی که میخوام رو نداره برای همین تصمیم گرفتم بفروشم

و پول بذارم روش تا حد همون 80 تومن و یه ماشین بگیرم که از هر نظر خوب باشه لکسس رو رفتم از نزدیک بررسی کردم امکانات

داخلش فوق العاده بود ولی رانندگیش رو هنوز اطلاعی ندارم خود فروشنده که خیلی تعریف میدادو میگفت با 530 برابری میکنه و ازین

حرفا از طرف دیگه همیشه تعریف بی ام و مخصوصا 530 رو شنیدم حالا واقعا نمیدونم چی بگیرم راستی فروشنده گفت ماشین خودمو

35 تا برمیداره مدلش 2007 ست فوله و البته 20 هزارتا کار کرده

بازهم ممنونم

Raptor 2009
07-03-2009, 13:01
درسته تا حدودی میشه گفت ES نسخه لوکس شده تویوتا کمری هست و ارزونترین ماشین Lexus با قیمت حدود 30 هزار دلار، ولی اینکه این چیز بدیه یا خوب جای سواله خودش، در مورد مقایسه با سری 5 خیلی درست نیست چون ارزونترین مدل سری 5 تقریبا 10 هزار دلار از ES گرونتره و بهتره با سری 3 مقایسه بشه گرچه از خیلی از جهات بهتر از سری 3 هست!
در مورد هندلینگ و پرفرمنس اصلا با نظرتون موافق نیستم درسته این ماشین ماشین اسپرتی نیست ولی شما باید اینو با ماشینهای هم کلاس خودش مقایسه کنی، مثلا مسخرست حتی مقایسه این این ماشین با 520 چون موتور 520 خیلی ضعیفتر از این چیزهاست که بشه با ES 350 مقایسش کرد شتاب 0 تا 100 این ماشین 6.4 ثانیست و موتورش 272 اسب بخاره که نسبت به موتور 3.5 لیتری کمری کمی قوی تره، 520 موتورش 170 اسبه فقط که اصلا برای ماشینی در این کلاس خوب نیست حتی 530 هم نمیتونی با ES دست و پنجه نرم کنه با موتور 230 اسبیش.
به نظر من ES واقعا در کلاس خودش از هر نظری یکی از بهترین هاست و با سلیقه ای ایرانی هم خیلی جور در میاد گارانتی فوق العاده ای هم داره.
اینم یه Review کامل از این ماشین حتی بخونید.

بنده هم از این موضوع مطلع هستم که هم کلاس نیستند ولی عنوان تاپیک رو خوندم و این جواب رو دادم!
درمورد هندلینگ
با ماشینای هم کلاس خودش هم مقایسه کنیم حرفی برای گفتن نداره..با ماکسیما 2009 و جنسیس و سری 3 تقریبا هم قیمت هست ..تستای اسلالوم و 8 انگلیسی و ..تو یوتیوب موجود هست.
..از لحاظ موتوری هم با برنامه ریزی و remapping ecu 272 اسب گرفتند.530 هایی 2009 هم همگی 272 اسبی هستند.
ضمنا مگه گرفتن و دسته پنجه نرم کردن فقط به دونستن اسب بخار و حجم موتور مربوط میشه؟!!!!!!!!!!!
الان x3 با موتور 3 هزار سی سی همه پرادو و مورانو و سورنتو که همگی از 3300 سی سی به بالا هستند تو درگ با اختلاف وحشتناک جا میمونن! کما اینکه علیرغم شاسی بلند بودن هندلینگش از خیلی ماشینای کفی بهتره.
ضمنا به آمار و ارقام اعلام شده در مورد شتاب و مصرف سوخت و ..توسط آسیایی ها زیاد توجه نکنید که خوشبینانه ترین حالت رو در نظر میگیرین و بر عکس اروپایی ها بد بینانه ترین حالت! یعنی شتاب 6.4 نوشته مطمئن باشید بالای 7 ثانیه اس شتابش با توجه به اختلاف ارتفاع تهران از سطح دریا و بنزین بی کیفیت ایران.

prowler88
07-03-2009, 13:47
اگه میخواین شتاب یه ماشین رو تو تهران به دست بیارین از فرمول زیر استفاده کنید:
شتاب کارخانه ای + 3 ثانیه = شتاب ماشین در تهران
من اکثر ماشین هایی که باهاشون شتاب گرفتم وضعیتشون همین بوده. به جز c کلاس که از شتاب کارخونه ایش 2 دهم ثانیه بهتر شد!
من قبلا هم گفتم ماشین های ب ام و شاید هندلینگ شون خوب باشه ولی من اصلا به نظرم رانندگی باهاشون لذتبخش نیست. طراحی داخلی همشون که شبیه همه. فنر هاشون هم زیادی سفته. اصلا حس نمیکنی تو ماشین 120 تومنی نشستی.

milky way
07-03-2009, 14:22
بنده هم از این موضوع مطلع هستم که هم کلاس نیستند ولی عنوان تاپیک رو خوندم و این جواب رو دادم!
درمورد هندلینگ
با ماشینای هم کلاس خودش هم مقایسه کنیم حرفی برای گفتن نداره..با ماکسیما 2009 و جنسیس و سری 3 تقریبا هم قیمت هست ..تستای اسلالوم و 8 انگلیسی و ..تو یوتیوب موجود هست.
..از لحاظ موتوری هم با برنامه ریزی و remapping ecu 272 اسب گرفتند.530 هایی 2009 هم همگی 272 اسبی هستند.
ضمنا مگه گرفتن و دسته پنجه نرم کردن فقط به دونستن اسب بخار و حجم موتور مربوط میشه؟!!!!!!!!!!!
الان x3 با موتور 3 هزار سی سی همه پرادو و مورانو و سورنتو که همگی از 3300 سی سی به بالا هستند تو درگ با اختلاف وحشتناک جا میمونن! کما اینکه علیرغم شاسی بلند بودن هندلینگش از خیلی ماشینای کفی بهتره.
ضمنا به آمار و ارقام اعلام شده در مورد شتاب و مصرف سوخت و ..توسط آسیایی ها زیاد توجه نکنید که خوشبینانه ترین حالت رو در نظر میگیرین و بر عکس اروپایی ها بد بینانه ترین حالت! یعنی شتاب 6.4 نوشته مطمئن باشید بالای 7 ثانیه اس شتابش با توجه به اختلاف ارتفاع تهران از سطح دریا و بنزین بی کیفیت ایران.
ولی تو Review هایی که من خوندم هیچ کدوم اونجوری که شما می گید از هندلینگ ماشین ننالیدم، در هر صورت نباید انتظار یه ماشین اسپورت رو داشت از این ماشین ولی من به نظر بازم هندلینگ این ماشین با توجه به Review هایی که دیدم اصلا از ماشین های هم کلاس خودش سطح پایینتر نیست. شما اگر لینکی چیزی داری بزار.
بعد شما اینو در نظر بگیر با 80 تومن شما چه ماشینی میخوای بگیری که انقدر امکانات داشته باشه؟ تازه با این قیمت نمیشه واقعا 530 گرفت مگه دسته دوم فلان قدر کار کرده تازه اونم مدل های قدیمی، ولی با 80-90 تومن الان میشه یه ES صفر خرید به نظر من که ES واقعا در این رنج حرف نداره اصلا فکر کردن به ماشین دیگه هم تو این رنج اشتباه کامله. (البته اینو تو پرانتز میگم که الان جنسیس هم اومده که قیمتش فکر کنم همین حدوداست ولی...)
این لیست مشخصات ES350 امکانات بسیار زیادی داره سقف پانوراماییش مخصوصا فوق العادست من خیلی دوست دارم.

Golbarg01
07-03-2009, 16:51
bmw 530 البته با این قیمت فکر نکنم بشه خرید ولی خوب bmw یه چیز دیگست.

Raptor 2009
07-03-2009, 20:56
ولی تو Review هایی که من خوندم هیچ کدوم اونجوری که شما می گید از هندلینگ ماشین ننالیدم، در هر صورت نباید انتظار یه ماشین اسپورت رو داشت از این ماشین ولی من به نظر بازم هندلینگ این ماشین با توجه به Review هایی که دیدم اصلا از ماشین های هم کلاس خودش سطح پایینتر نیست. شما اگر لینکی چیزی داری بزار.
بعد شما اینو در نظر بگیر با 80 تومن شما چه ماشینی میخوای بگیری که انقدر امکانات داشته باشه؟ تازه با این قیمت نمیشه واقعا 530 گرفت مگه دسته دوم فلان قدر کار کرده تازه اونم مدل های قدیمی، ولی با 80-90 تومن الان میشه یه ES صفر خرید به نظر من که ES واقعا در این رنج حرف نداره اصلا فکر کردن به ماشین دیگه هم تو این رنج اشتباه کامله. (البته اینو تو پرانتز میگم که الان جنسیس هم اومده که قیمتش فکر کنم همین حدوداست ولی...)
این لیست مشخصات ES350 امکانات بسیار زیادی داره سقف پانوراماییش مخصوصا فوق العادست من خیلی دوست دارم.

ریوویو های چه سایتی؟؟!!!!!!میشه لینکشون رو بدید؟؟

این دو قسمت مربوط به تستهای موتور ترند و کار اند درایور هستش که دوستانی که مطلع هستند این دو موسسه بسیار معتبر هستند و با توجه به ریوویو های این سایت میتونن ماشین مورد علاقشون رو بخرن

اين يكي از موتور ترند

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ... index.html ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

without an ounce of sporting pretension and no real character to detract from its perfection.

t'll neither excite nor surprise, and except for some vague on-center steering feel, it won't make the spirited driver feel out of sorts.

اين هم از كار اند درايور

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ... _road_test ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

كه هندلينگش رو رسما و محترمانه تعطيل اعلام كرده!

What we did experience was the same softly damped body motions and lots of predictable understeer. When it comes to handling, the ES350 is still as dull as a butter knife rather than as sharp as a scalpel, as our mediocre 0.75-g skidpad result indicates. We did notice a trait that the ES has always shared with the Camry: the annoying habit of feeding road imperfections back through the steering wheel without letting the driver know what's going on with the front tires. Switching from all-season radials to a dedicated summer tire would probably help the situation, but that might also make the ride less buttery smooth.

شتاب جانبي 0.75 جي معلومه كه چيه!

ماشینای هم کلاسش خیلی از این ماشین بهتر هستند از لحاظ قدرت مانور و هندلینگ.

با 80 تومن سی کلاس میشه خرید که سطح آپشناش کم نیست و هر توقعی رو بر اورده میکنه فقط از لحاظ موتوری ضعیفتره ولی بدلیل توربوشارژر شتابگیری خیلی خوبی داره.

s2010
07-03-2009, 21:14
اینجایه سربزن هردو رومقایسه کرده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

prowler88
07-03-2009, 21:54
سی کلاس عالیه. ولی با 80 تومن میشه مدل پایه رو گرفت که امکاناتش اصلا در حد es نیست. ولی خب بله اگر es رو با c350 فول مقایسه کنید es شرمنده میشه.

MoHaMaD ZaNd
07-03-2009, 21:58
صد در صد 530

milky way
07-03-2009, 22:49
ریوویو های چه سایتی؟؟!!!!!!میشه لینکشون رو بدید؟؟

این دو قسمت مربوط به تستهای موتور ترند و کار اند درایور هستش که دوستانی که مطلع هستند این دو موسسه بسیار معتبر هستند و با توجه به ریوویو های این سایت میتونن ماشین مورد علاقشون رو بخرن

اين يكي از موتور ترند

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ... index.html ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

without an ounce of sporting pretension and no real character to detract from its perfection.

t'll neither excite nor surprise, and except for some vague on-center steering feel, it won't make the spirited driver feel out of sorts.

اين هم از كار اند درايور

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ... _road_test ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

كه هندلينگش رو رسما و محترمانه تعطيل اعلام كرده!

What we did experience was the same softly damped body motions and lots of predictable understeer. When it comes to handling, the ES350 is still as dull as a butter knife rather than as sharp as a scalpel, as our mediocre 0.75-g skidpad result indicates. We did notice a trait that the ES has always shared with the Camry: the annoying habit of feeding road imperfections back through the steering wheel without letting the driver know what's going on with the front tires. Switching from all-season radials to a dedicated summer tire would probably help the situation, but that might also make the ride less buttery smooth.

شتاب جانبي 0.75 جي معلومه كه چيه!

ماشینای هم کلاسش خیلی از این ماشین بهتر هستند از لحاظ قدرت مانور و هندلینگ.

با 80 تومن سی کلاس میشه خرید که سطح آپشناش کم نیست و هر توقعی رو بر اورده میکنه فقط از لحاظ موتوری ضعیفتره ولی بدلیل توربوشارژر شتابگیری خیلی خوبی داره.این Review هم چیزی نمیگن بجز اینکه بدون شک نمیشه انتظار یه ماشین اسپورت رو از این ماشین داشت، من هیچ چیز بدی از این نوشته برداشت نمی کنم، فکر نکنم کسی که دنبال خرید این خودرو میره انتظار یه ماشین اسپورت رو داشته باشه با این حال این ماشین از موتور خیلی قوی و خوبی بهره می بره که هیچ ماشینی تو این رنج موتوری با این توان حرکتی نداره. برای من جالبه که شما این ماشین رو مثلا با C200 مقایسه می کنید فاصله این دو تا ماشین از هر نظری خیلی زیاده اصلا توانایی های حرکتی این دو ماشین رو نمیتونید با هم مقایسه کنید از نظر تجهیزات هم که کاملا مشخصه.
و در برابر هزینه ای که پرداخت می کنید بهترین تجهیزات و امکانات رو میگیرین، و هندلینگ فقط یه قسمت کوچیک قضیست واقعا آدم باید تمام محسنات این ماشین و لیست بلند تجهیزات این ماشین رو نا دیده بگیره؟!

در ضمن دوست عزیز بزار یه مطلبی از همین مجله Caranddriver برات بگم که شاید برات جالب باشه بدونی تا نظرت در مورد شتاب g روشنتر بشه:

most people do not slide their cars around on the road. In fact, most drivers probably use no more than about 0.40 g of lateral acceleration even when they think they're really moving along.

Raptor 2009
07-03-2009, 23:33
شما فقط دو ماشینی که از لحاظ موتوری شبیه باشن رو مقایسه صحیح میدونید؟؟
الان اکثر ریوویو هایی که من میبینم ماشینایی هستن که هیچ ربطی از لحاظ قدرت موتور و ..به هم ندارن
مثل تست و مقایسه gs350 و genesis 4.6 که از لحاظ قدرت موتور هیچ ربطی به هم ندارن.یا نمیدونم تستای تاپ گیر رو میبینید یا نه که ماشینای مقایسه اشون کوچکترین ربطی به هم ندارن و هزاران مثال دیگه.بنابراین من c200 رو با es مقایسه میکنم کاری هم به این مساله ندارم که این خوب راه میره یا اون..اگه به اینه ماکسیما دنده ایی هم با 37 ملیون تومن هیچکدوم این e90 وc200 و آزرا و سوناتا و ..از پسش بر نمیان.
مهمترین فاکتور مقایسه رو بنده قیمت ماشین میدونم .تو رنج قیمتی این ماشین c200 خیلی ماشین خوبیه.

در مورد اون متنی هم که نوشته اکثر راننده هارو نوشته شاید بیشتر از 40 جی به کارشون نیاد.یعنی تو مسیر مستقیم و نمیخوان فرمون ناگهانی و یا با سرعت زیادتر وارد پیچ بشن و ...
من بشخصه خیلی به کارم میاد.
در حال حاضر ماکسیما دارم و هندلینگش افتضاحه و بارها نزدیک بوده منو بفرسته قاطی باقالیا و که بزور جمعش کردم.پس با این اوصاف هندلینگ برام مهم نباشه؟
نبود هندلینگ عملا لذت رانندگی رو از بین میبره.

prowler88
07-03-2009, 23:38
من کاملا با نظر دوستمون موافقم. این که شما میگین فلان ماشین هندلینگش بهتره اصلا معنی نداره. مگه شما میخوای با ماشین 90 تومنی مثل es بری مسابقه ی رالی بدی تو خیابون های تهران؟ یا مثلا قراره پیچ های سر خیابونتون رو با 150 تا رد کنی یا این که با سرعت 200 تا لایی بکشی؟ من خودم اگه es داشته باشم عمرا جرات همچین کارایی رو ندارم.

Raptor 2009
08-03-2009, 01:19
من کاملا با نظر دوستمون موافقم. این که شما میگین فلان ماشین هندلینگش بهتره اصلا معنی نداره. مگه شما میخوای با ماشین 90 تومنی مثل es بری مسابقه ی رالی بدی تو خیابون های تهران؟ یا مثلا قراره پیچ های سر خیابونتون رو با 150 تا رد کنی یا این که با سرعت 200 تا لایی بکشی؟ من خودم اگه es داشته باشم عمرا جرات همچین کارایی رو ندارم.
لایی کشی؟؟؟این اعمال زشت و ناپسند و خز رو سعی کنید برای این ماشین ها بکار نبرید.بنده اصلا اهل این حرفا نیستم و علاقه ایی ندارم.من دوست دارم ماشینی که سوار میشم رام راننده اش باشه و تو دست باشه نه اینکه با چرخوندن فرمون بخواد استرس ایجاد بشه که الان ماشین میخواد پشتش در بره.نمیدونم بد نوشتم یا مشکل دیگه ایی هست که منظور منو متوجه نمیشید.
یه شب تو جردن دیروقت بود سرپایینی حرکت میکردم به اندازه یک ثانیه حواسم پرت شد و وقتی به خودم امدم یهو دیدم یه عالمه سنگای درشت وسطه خیابونه به محض اینکه فرمون دادم ماشین شروع کرد به آندر و اوور استیر کردن و فقط خدا بهم رحم کرد که بزور تونستم ماشینو جمع کنم.سرعت زیادی هم نداشتم و بارها این مسائل برام پیش اومده.
یه دوبار تو موقعیت خطرناک آدم قرار بگیره قدر هندلینگ خوب رو خیلی خوب خواهد دانست.و با این توجیهات نمیشه نبودش رو توجیه کرد.

milky way
08-03-2009, 01:44
لایی کشی؟؟؟این اعمال زشت و ناپسند و خز رو سعی کنید برای این ماشین ها بکار نبرید.بنده اصلا اهل این حرفا نیستم و علاقه ایی ندارم.من دوست دارم ماشینی که سوار میشم رام راننده اش باشه و تو دست باشه نه اینکه با چرخوندن فرمون بخواد استرس ایجاد بشه که الان ماشین میخواد پشتش در بره.نمیدونم بد نوشتم یا مشکل دیگه ایی هست که منظور منو متوجه نمیشید.
یه شب تو جردن دیروقت بود سرپایینی حرکت میکردم به اندازه یک ثانیه حواسم پرت شد و وقتی به خودم امدم یهو دیدم یه عالمه سنگای درشت وسطه خیابونه به محض اینکه فرمون دادم ماشین شروع کرد به آندر و اوور استیر کردن و فقط خدا بهم رحم کرد که بزور تونستم ماشینو جمع کنم.سرعت زیادی هم نداشتم و بارها این مسائل برام پیش اومده.
یه دوبار تو موقعیت خطرناک آدم قرار بگیره قدر هندلینگ خوب رو خیلی خوب خواهد دانست.و با این توجیهات نمیشه نبودش رو توجیه کرد.

شما فقط دو ماشینی که از لحاظ موتوری شبیه باشن رو مقایسه صحیح میدونید؟؟
الان اکثر ریوویو هایی که من میبینم ماشینایی هستن که هیچ ربطی از لحاظ قدرت موتور و ..به هم ندارن
مثل تست و مقایسه gs350 و genesis 4.6 که از لحاظ قدرت موتور هیچ ربطی به هم ندارن.یا نمیدونم تستای تاپ گیر رو میبینید یا نه که ماشینای مقایسه اشون کوچکترین ربطی به هم ندارن و هزاران مثال دیگه.بنابراین من c200 رو با es مقایسه میکنم کاری هم به این مساله ندارم که این خوب راه میره یا اون..اگه به اینه ماکسیما دنده ایی هم با 37 ملیون تومن هیچکدوم این e90 وc200 و آزرا و سوناتا و ..از پسش بر نمیان.
مهمترین فاکتور مقایسه رو بنده قیمت ماشین میدونم .تو رنج قیمتی این ماشین c200 خیلی ماشین خوبیه.

در مورد اون متنی هم که نوشته اکثر راننده هارو نوشته شاید بیشتر از 40 جی به کارشون نیاد.یعنی تو مسیر مستقیم و نمیخوان فرمون ناگهانی و یا با سرعت زیادتر وارد پیچ بشن و ...
من بشخصه خیلی به کارم میاد.
در حال حاضر ماکسیما دارم و هندلینگش افتضاحه و بارها نزدیک بوده منو بفرسته قاطی باقالیا و که بزور جمعش کردم.پس با این اوصاف هندلینگ برام مهم نباشه؟
نبود هندلینگ عملا لذت رانندگی رو از بین میبره.

دوست عزیز من فکر میکنم شما لکسس رو با پژو 405 و 206 اشتباه گرفتی، شما در مورد، مورد اعتماد ترین کمپانی ماشین سازی دنیا دارین صحبت می کنید.
شما حرفات غیر منطقیه خوب بیا برتری های C200 رو نسبت به ES بگو کار سختی نیست نیست که شما همش میگی C200 ماشین خوبیه منم میدونم ماشین خوبیه هیچی نباشه یه کمانی خیلی بزرگ داره این ماشین رو تولید می کنه ولی نسبت به چی؟!
در ضمن من خودم هر 12 فصل TopGear رو دارم و تمام قسمت هاشو نگاه کردم، ولی هیچ وقت دو تا ماشین که هم توان نباشن رو تست نمیکنه خوب مسخرست این کار که چی بشه! چرا یبار یه Golf GTI رو کنار یه لامبورگینی موسیالاگو گذاشت میخواست ببنیه تفاوتشون چقدره؟!
در مورد ماکسیما هم مشخصه خوب با موتور 227 و دنده دستی میتونه C200 رو با موتور نسبتا ضعیف 180 اسبی سوسک کنه چه حرفیه شما میزنی برای آزار و سوناتا هم من تستی ندیدم ولی موتور آزرا 237 اسبه تقریبا ولی گیربکس دستی ماکسیما میتونه این مقدار اختلاف قدرت رو جبران کنه تا حدودی ولی ES 350 نه آزارا هست نه ماکسیما وقتی در مورد برندی مثل لکسس صحبت میکنیم باید آخرین تکنولوژی های روز رو در این ماشین در نظر بگیری نمونش گیربکس 6 سرعته ECT لکسس هست که شتاب فوق العاده 0-100 رو در 6.2 ثانیه (با توجه به Review که خودتون گذاشتین) فراهم میکنه و... حالا ممکنه تو تهران این شتاب بیشتر بشه که این برای همه ماشین ها اینطوره.
شما حرفات منطقی نیست اصلا، بهتر این بحث رو ادامه ندیم اون دوستمون خودشون میتونن نتیجه گیری بکنن.

T I M S A R
08-03-2009, 01:50
بهترین انتخاب همون es 350 هست بخاطر کیفیت ساخت و مرغوبیت ولی تنها ضعفش بازار خرید و فروش دست دومش هست و هنوز توی ایران جا باز نکرده برعکس 530 که شرایط بهتری داره.

ghermezeteh
08-03-2009, 02:01
ببخشید که وسط بحثتون میام
ولی ماشین فقط آلمانی
اینو از رو تعصب ویا از رو هوا نمیگما تجربه اینو ثابت کرده
در ضمن اروپاییهای که ضرب المثل دارن که میگه بهشت جایییه که مکانیکش آلمانی باشه
به نظرم هرچه قدر هم که گرونتر باشه یا مساله افت قیمت و خدمات پس از فروش بازم بی ام و بهتره

Raptor 2009
08-03-2009, 03:02
دوست عزیز من فکر میکنم شما لکسس رو با پژو 405 و 206 اشتباه گرفتی، شما در مورد، مورد اعتماد ترین کمپانی ماشین سازی دنیا دارین صحبت می کنید.
شما حرفات غیر منطقیه خوب بیا برتری های C200 رو نسبت به ES بگو کار سختی نیست نیست که شما همش میگی C200 ماشین خوبیه منم میدونم ماشین خوبیه هیچی نباشه یه کمانی خیلی بزرگ داره این ماشین رو تولید می کنه ولی نسبت به چی؟!
در ضمن من خودم هر 12 فصل TopGear رو دارم و تمام قسمت هاشو نگاه کردم، ولی هیچ وقت دو تا ماشین که هم توان نباشن رو تست نمیکنه خوب مسخرست این کار که چی بشه! چرا یبار یه Golf GTI رو کنار یه لامبورگینی موسیالاگو گذاشت میخواست ببنیه تفاوتشون چقدره؟!
در مورد ماکسیما هم مشخصه خوب با موتور 227 و دنده دستی میتونه C200 رو با موتور نسبتا ضعیف 180 اسبی سوسک کنه چه حرفیه شما میزنی برای آزار و سوناتا هم من تستی ندیدم ولی موتور آزرا 237 اسبه تقریبا ولی گیربکس دستی ماکسیما میتونه این مقدار اختلاف قدرت رو جبران کنه تا حدودی ولی ES 350 نه آزارا هست نه ماکسیما وقتی در مورد برندی مثل لکسس صحبت میکنیم باید آخرین تکنولوژی های روز رو در این ماشین در نظر بگیری نمونش گیربکس 6 سرعته ECT لکسس هست که شتاب فوق العاده 0-100 رو در 6.2 ثانیه (با توجه به Review که خودتون گذاشتین) فراهم میکنه و... حالا ممکنه تو تهران این شتاب بیشتر بشه که این برای همه ماشین ها اینطوره.
شما حرفات منطقی نیست اصلا، بهتر این بحث رو ادامه ندیم اون دوستمون خودشون میتونن نتیجه گیری بکنن.
یعنی چی؟؟
چرا تا یه بحثی پیش میاد فوری با منطقی بودن و نبودن سعی بر تموم کردن بحث دارید؟؟!
شما ابتدا میاید میگید که هندلینگ ضعیف es رو قبول ندارید...لینک معتبر میدم باز یه بهونه دیگه میتراشید..مقایسه میکنم موتورو وسط میکشید..هندلینگ مثال میزنم میگید هندلینگ بدرد نمیخوره..
فکر کنم واضح و مبرهنه که چه کسی غیر منطقی بحث میکنه

اتفاقا بنده طرفدار پر و پا قرص ماشینای ژاپنی هستم و خودم سالهاست ژاپنی سوارم.اما در برابر آلمانی بهیچ وجه نمیتونم قبولشون کنم به هزاران دلیل.
شما فقط اشاره میکنی مورد اعتماد ترین کمپانی جهان! خب چرا شده مورد اعتماد ترین؟چرا بنز و بی ام و که انقدر تکنولوژیشون بالاتره نشدن؟(لکسس و سایر برندای آسیایی تو آمریکا محبوب و مطرح هستند)
جوابش ساده است»برای اینکه هر سیستم جدیدی که این دو کمپانی اختراع میکنن طی سالیان دراز خراب میشه و مشکلات زیادی پیش میاد و ماشین در هر صورت به تعمیرگاه راه پیدا میکنه بخاطر تکنولوژی روزی که داشته و به مرور که حسابی آزمون و خطای خودش رو پس داد لکسس و نیسان و هیوندای (بتازگی) و ....شروع میکنن به استفاده از تکنولوژی هایی که آزمون و خطاشون رو پس داده اند در نتیجه راه و چاه در اختیار بوده و درصد خرابی میاد پایین=تعداد مراجعه به تعمیرگاه و خرابی کم میشه=رضایت مشتری میره بالا! به همین سادگی
آمار جی دی پاور الان در هر صد دستگاه لکسس 10 مورد خرابی وجود داره در هر 100 مرسدس 22 تا و در هر 100 بی ام و 20 تا.میاد میگه آی فلان ما سریعترین گیربکس جهان رو تو سال 08 ساختیم انقدر سر و صدا میکنن که همه دنیا میفهمن ولی جالبه که بی ام و تکنولوژی سرعت تعویض اون گیربکس رو سال 99 داشته و صداشم در نمیومده..نشون میده که کدوم کمپانی دنباله رو کمپانی دیگس.
یک مثال» دهه 80 با پول یه تویوتا کرون که همه ادواتش برقی بود یخچال داشت و... کلی هم براش تبلیغ کرد و بنز ژاپن شد و.... به زور میشد یه بنز 190 خرید که شاید شیشه هاش هم دستی بود و کولر نداشت. ولی اون 190 با همون قیمت زیادش (فقط یه دلیل قیمتش رو میگم که سیستم تعلیق 5لینک عقب بود که تا قرن 21 رو ماشینای اسیایی همه گیر نشد) خوب فروخت و مشتری خودش رو داشت . تویوتا کرون هم مشتری خودش رو داشت.
قیمت رو خیلی چیزا مشخص میکنه اگه بخوایم کامل بحث کنیم 10 صفحه طول میکشه من فقط میخوام بگم چرا بنز و ب ام و این قیمت هستن و چرا هیوندای یا تویوتا اون قیمت هستن.
دلیل این اختلاف قیمت ها دیدنی نیست .
ولی تویوتا رو که میشه با لکسس مقایسه کرد! ببینین لکسسی که رو پایه یه مدل تویوتا ساخته شده موتورش یکیه پلتفرمش یکیه اکثر امکاناتی که لکسس داره تویوتا هم تو مدلای فولش داره پس چطور قیمت لکسوس چند 10 هزار دلار گرونتر هست؟!!

برتری های c
(در مورد اصالت طرح و ارزش برندی اصلا صحبت نمیکنم چون آنچه عیان است چه حاجت به بیان است)

سیستم agility control که مربوط به سیستم تعلیق هستش و وقتی فعال میشه بطور اتوماتیک ارتفاع ماشین میاد پایینتر فرمون سفت میشه عکس العمل پدال گاز نسبت به فشار حساس تر میشه مدیریت سوخت ecu تغیر پیدا میکنه سیستم تعلیق راحتیش رو از دست میده و خشک میشه سرعت تعویض و عکس العمل گیربکس میره بالاتر و ذات ماشین رو اسپرت میکنه و واسه ریس آماده میکنه(حالا لابد میخواید بگید بدرد نمیخوره و مگه آدم میخواد ریس بندازه و ..)
'gearbox دو حالت هم داره مانند خیلی ماشینا که اعمال بالا در حالت sport عملی میشه و اگه خواهان رانندگی نرم باشید comfort رو باید انتخاب کرد.

سیستم pre safe که اعمال و عملکردش انقدر زیاد و طولانیه که اگه بخوام در موردش کامل توضیح بدم خیلی طول میکشه و ترجیح میدم تو تاپیک جدید در موردش بنویسم..اینا آپشنایی هستند که متاسفانه به چشم نمیان!

دفرانسیل عقب بودن که سبب تقسیم وزن مناسب عقب و جلو ماشین میشه و متاسفانه هندلینگ ماشین بهتر میشه

یه سری آپشن دیگه که شاید خیلی مهم نباشین ..ولی در هر صورت بدلیل خالی نبودن عریضه میگم
مثل وقتی که برف پاکن کار میکنه از ماشین که پیاده بشه راننده،برف پاکن خاموش میشه که آب از شیشه به روی راننده نریزه
از سرعت 50 به بالا با ترمز گیری شدید فلاشر ها شروع به خاموش روشن کردن میکنن که راننده پشت سری متوجه بشه.
سیستم چراغهای جلوی هوشمند که مرسدس برای اولین بار اختراع کرده و بر 5 قسم می باشد(که یک موردش به نظرم همون حالت استاندارد باشه) که بر اساس شرایط دینامیکی متغیره ضریب دید رو بالاتر میبره
typical driving and weather conditions: country mode, motorway mode,

سیستم فرمانبری صوتی یا lingualtronic که با صحبت کردن فرامین راننده اجرا میشه(مثلا روشن کردن ضبط و شماره تلفن و جی پی اس و کنترل مانیتور و ..)

adaptive braking system که از s class به عاریت گرفته شده و عملکردش گسترده اس و تو موقعیت های بحرانی وارد عمل میشه

شمام یه ذره از آپشن های باطنی کمری..ببخشید es برامون توضیح بدید بدونیم.

در مورد تاپ گیر هم من سر جمع شاید 20 قسمتش رو ندیده باشم ولی تو همونا هم مقایسه هایی دیدم که اصلا به هم هیچ ربطی نداره!
نمونش برنامه همین 4 شنبه شب که سوپر اسپرت آسکاری رو با یه مدل اسباب بازی دایهاتسو مقایسه کرد!

prowler88
08-03-2009, 03:12
دوستان اولا باید این مساله رو قبل از این که حادتر بشه روشن کنم که شتاب لکسس 6.2 ثانیه نیست. 6.8 ثانیه ست. یه فرقی باید با 630 بکنه دیگه. شتاب ماشین هم فقط به قدرت موتور ربط نداره. شتاب ماکسیما 7 ثانیه س.
دوما محض اطلاع اون دوستمون باید بگم که تعریف شما از هندلینگ خوب ( منحرف نشدن ماشین در جاده ای که پر از قلوه سنگ های غول پیکر است) یه مقدار عجیب غریبه. شما لامبورگینی هم داشته باشی قیلی ویلی میره. و یک نکته ی دیگه این که خواهشا هندلینگ ماکسیما رو که همه ازش بد میگن با es مقایسه نکنید. گناه داره.
هر کی میگه es به نسبت قیمتش نمی ارزه بیاد با هم گفتمان کنیم کدورت ها رفع شه.

ghermezeteh
08-03-2009, 15:07
علت اینکه لکسوس در آمریکا قابل اعتمادترین کمپانیه به خاطر اینه که اولا سلیقه آمریکاییها در ماشین سواری با همه دنیا فرق می کنه ثانیا اونا واسشون راحتی مهمتر از کیفیت هست راحتی از لحاظ خرج پایین ماشین و خدمات پس از فروش و همین طور برند ماشین هم براشون مهم نیست و آمریکاییها خودشونم ماشین ها چندان با کیفیت نیست در مقایسه با ژاپنی ها و به خصوص آلمانیها
.. و در اینکه آسیاییها تکنولوژی و فن آوریها رو از کمپانیهای آلمانی تقلید می کنن شکی نیست و هیوندای طراحیشم شبیه آئو دی هست.

prowler88
08-03-2009, 16:01
جناب raptor 2009 من اکثر حرف های شما رو قبول دارم ولی در چند مورد با شما موافق نیستم.
از آخر شروع میکنم. اولا top gear یه برنامه ی طنزه که موضوعش ماشینه. فکر نکنم لازم باشه من بگم که مقایسه ی دایهاتسو با آسکاری جنبه ی طنز داشته. کسی که میخواد ماشین بخره مسلما نمیخواد این حرکتش جنبه ی طنز داشته باشه و بیاد بین c200 و 530 و ES350 و S کلاس یه مدل رو انتخاب کنه چون هیچ ربطی به هم ندارن.
من تو c200 2008 نشستم به نظرم خارق العاده س. و این که موتورش 4 سیلندره باعث میشه مصرفش به مراتب بهتر از لکسس باشه. امکاناتش هم خوبه. کیفیت ساخت و تکنولوژی ها هم حرفی درش نیست. ولی درست نیست یک طرفه قضاوت کرد. اولا شتاب این دو مدل 2 ثانیه دقیق تفاوت داره. جند تا ویژگی خوب هم داره که میگم:
سیستم کنترل حرکت اولیه در شیبها HAC
سیستم چرخش هوشمند چراغهای جلو AFS
آئینه های بغل برقی با سیستم تنظیم اتوماتیک به هنگام دنده عقب و حافظه
چراغهای جلو مجهز به سیستم زنون و سیستم تراز اتوماتیک، قابلیت روشن و خاموش شدن اتوماتیک (پس از 30 ثانیه)
مجهز به 12 ایربگ جلو، عقب و جانبی با سیستم SRS و همچنین دو عدد ایربگ زانو مخصوص راننده و سرنشین جلو
غربیلک فرمان مجهز به تنظیم برقی در چهار جهت و سیستم جمع شو اتوماتیک همراه با حافظه
سیستم کمکی پارک خودرو مجهز به سیستم سونار
سیستم جهت یابی ماهواره ای به همراه راهنمای صوتی و مانیتور 7 اینچ چند منظوره Touch Screen
سیستم صوتی تصویری پیشرفته مارک لونیسون مجهز به 14 بلندگو با سیستم سوراند و قابلیت پخش WMA-DVD-MP3 و همچنین قابلیت نصب IPOD به همراه تعویض کننده شش تایی CD - DVD به همراه CST Player
سیستم بلوتوث و شماره گیر صوتی
صندلی های برقی جلو با سه حافظه و قابلیت تنظیم 10 حالت
سیستم تهویه مطبوع و گرمکن صندلی راننده و سرنشین جلو
سیستم استارت بدون کلید (Keyless)
سیستم هوشمند ورود به خودرو
و ...

milky way
17-03-2009, 02:37
مقایسه 3 ماشین Lexus ES350 و Mercedes C280 و BMW 330 رو در مجله ماشین بخونین، البته خیلی مسخره مقایسه کرده و غیر اصولی و اصلا به خیلی چیزها اهمیت نداده کلا و البته برنده هم نداره چون بدون شک برندش Lexus ES350 میشده چون قیمتش خیلی کمتره که هیچ اشاره به قیمتم نکرده از نظر توان حرکتی هم BMW 330 در شتاب اولیه از دو تای دیگه گفته بهتره ولی در شتاب ثانویه ES بهتره و کلا C280 از نظر توان حرکتی از 330 و ES یه سطح پایینتره، البته رکورد های ES و 330 خیلی به هم نزدیکه. از نظر هندلینگ هم 330 بعد 280 بعد ES.
از نظر کیفیت گفته سری 3 بهتر از ES و C280 هستش و کنسول وسط ES هم زیادی دکمه داره و شلوغه. از نظر امکانات هم دقیقا اشاره نکرده ولی ES و مرسدس بهتر از 330 هستن، از نظر راحتی هم همینطور کلا BMW ماشین خشکتری هست و فضای کمتری هم نسبت به دو ماشین دیگه داره ولی در عوض هندلینگ بهتری ارائه میده، یه نکته جالب اینه که با وجود حجم موتور خیلی بیشتر ES و قدرت بیشتر موتور و البته وزن بیشتر، ولی مصرف سوخت ES تقریبا 1.5 لیتر در 100 کیلومتر کمتر از 330 هست (11.1 به 12.7) و 2 لیتر کمتر از C280 هست (11.1 به 13.2).
نظر شخصی من اینه که C280 از نظر موتوری در حد 330 و ES350 نیست واقعا تو تست البته طبق گفته های نگارنده این مقاله امکان استفاده از C350 هم نیست چون زیادی قوی میشد دیگه.

poria_mc
23-03-2009, 13:32
دوستان میون کلامتون اینم توجه داشته باشید که خرج یه ماشین با خریدش تموم نمیشه!بلکه تازه شروع میشه! و اینجاست که نقطه ضعف بنز و بی ام و کار دستشون میده! خرج بی ام و شدیدا بالاست و از این لحاظ اگه آمادگیش رو دارید بگیرید وگرنه خرج یه لکسوسls460 یک سوم یه بی ام و سری 3 هستش!!

Vahid579
23-03-2009, 14:38
مقایسه 3 ماشین Lexus ES350 و Mercedes C280 و BMW 330 رو در مجله ماشین بخونین، البته خیلی مسخره مقایسه کرده و غیر اصولی و اصلا به خیلی چیزها اهمیت نداده کلا و البته برنده هم نداره چون بدون شک برندش Lexus ES350 میشده چون قیمتش خیلی کمتره که هیچ اشاره به قیمتم نکرده از نظر توان حرکتی هم BMW 330 در شتاب اولیه از دو تای دیگه گفته بهتره ولی در شتاب ثانویه ES بهتره و کلا C280 از نظر توان حرکتی از 330 و ES یه سطح پایینتره، البته رکورد های ES و 330 خیلی به هم نزدیکه. از نظر هندلینگ هم 330 بعد 280 بعد ES.
از نظر کیفیت گفته سری 3 بهتر از ES و C280 هستش و کنسول وسط ES هم زیادی دکمه داره و شلوغه. از نظر امکانات هم دقیقا اشاره نکرده ولی ES و مرسدس بهتر از 330 هستن، از نظر راحتی هم همینطور کلا BMW ماشین خشکتری هست و فضای کمتری هم نسبت به دو ماشین دیگه داره ولی در عوض هندلینگ بهتری ارائه میده، یه نکته جالب اینه که با وجود حجم موتور خیلی بیشتر ES و قدرت بیشتر موتور و البته وزن بیشتر، ولی مصرف سوخت ES تقریبا 1.5 لیتر در 100 کیلومتر کمتر از 330 هست (11.1 به 12.7) و 2 لیتر کمتر از C280 هست (11.1 به 13.2).
نظر شخصی من اینه که C280 از نظر موتوری در حد 330 و ES350 نیست واقعا تو تست البته طبق گفته های نگارنده این مقاله امکان استفاده از C350 هم نیست چون زیادی قوی میشد دیگه

آقا به نظر شما اگر به جای BMW330 از BMW 335 و به جای Mercedes C280 از Mercedes C350 استفاده میکرد. یعنی هر 3 خودرو با پسوند 350 با هم مقایسه می شدن . اون وقت مقام لکسس و بنز و بی ام و چطوری بود ؟؟؟
به نظر من لکسس 100% در مقام سوم بود.
به نظر من لکسس فقط از نظر قیمت جلو بنز و بی ام و خوب ظاهر شده. مثلا لکسس GS430 که موتورش 8 سیلندر رو با 120 تومن میشه خرید. در حالی که برای بی ام و سری 5 یعنی 540 که 8 سیلندر باید 160 تومن پول بدی.

meha
23-03-2009, 15:13
دوستان میون کلامتون اینم توجه داشته باشید که خرج یه ماشین با خریدش تموم نمیشه!بلکه تازه شروع میشه! و اینجاست که نقطه ضعف بنز و بی ام و کار دستشون میده! خرج بی ام و شدیدا بالاست و از این لحاظ اگه آمادگیش رو دارید بگیرید وگرنه خرج یه لکسوسls460 یک سوم یه بی ام و سری 3 هستش!!

مثلا چه خرجی داره؟!من که 2سال 530 رو داشتم هیچ خرجی نداشت!
در جواب دوستمون Vahid579:
درسته که توی مجله ماشین از قیمت حرفی نزده شد ولی خب تفاوت قیمت خیلی نبود ولی با این مدلهایی که شما پیشنهاد میکنید خب کاملا رقابت ناعادلانس!

prowler88
23-03-2009, 19:20
مثلا چه خرجی داره؟!من که 2سال 530 رو داشتم هیچ خرجی نداشت!
در جواب دوستمون vahid579:
درسته که توی مجله ماشین از قیمت حرفی نزده شد ولی خب تفاوت قیمت خیلی نبود ولی با این مدلهایی که شما پیشنهاد میکنید خب کاملا رقابت ناعادلانس!
یعنی تو این دو سالی که شما این ماشینو داشتین لنت و دیسک و صفحه رو عوض نکردید؟

poria_mc
23-03-2009, 23:12
یعنی تو این دو سالی که شما این ماشینو داشتین لنت و دیسک و صفحه رو عوض نکردید؟
پول نعویض روغن بی ام و 3 برابر لکسوس هستش! این که یه خرج جزئیش هستش وای به حال بقیه!

meha
23-03-2009, 23:39
خب عزیز من تعویض روغن و این چیزا که عادیه!
توی این دوسال فقط لنت رو عوض کردم!
ماشین من دنده ای نیست که بخوام دیسک صفحه رو عوض کنم که!
3سال ماکسیما اتومات داشتم دیسک صفحه عوض نکردم!حالا یدونه 87 خریدم ببینم این چه طوره!
خب بقیه خرج ها چیه؟!
ماشین آلمانی که اون خرجهایی که مثل خرجهای ماشینهای کره ای یا ایرانی مونتاژ رو داره که نداره!
خب به خاطر کیفیتش هست وگرنه الکی که گران نیست!
شما مثلا با سانتافه تیپ ترونیک دنده ای مثلا با دنده 3 طوری برید که دور موتور رو 6 باشه!گیربکس ماشین میاد توی بغلت!ولی بی ام و این سختی ها رو تحمل میکنه!
الکی که نمیگن ماشین آلمانی بی ام و و بنز مثل لکسوس نیستند که هم آمریکایی داشته باشن هم ژاپنی یا این هم آلمانی داشته باشه هم مثلا سوئد!

poria_mc
24-03-2009, 10:03
خب عزیز من تعویض روغن و این چیزا که عادیه!
توی این دوسال فقط لنت رو عوض کردم!
ماشین من دنده ای نیست که بخوام دیسک صفحه رو عوض کنم که!
3سال ماکسیما اتومات داشتم دیسک صفحه عوض نکردم!حالا یدونه 87 خریدم ببینم این چه طوره!
خب بقیه خرج ها چیه؟!
ماشین آلمانی که اون خرجهایی که مثل خرجهای ماشینهای کره ای یا ایرانی مونتاژ رو داره که نداره!
خب به خاطر کیفیتش هست وگرنه الکی که گران نیست!
شما مثلا با سانتافه تیپ ترونیک دنده ای مثلا با دنده 3 طوری برید که دور موتور رو 6 باشه!گیربکس ماشین میاد توی بغلت!ولی بی ام و این سختی ها رو تحمل میکنه!
الکی که نمیگن ماشین آلمانی بی ام و و بنز مثل لکسوس نیستند که هم آمریکایی داشته باشن هم ژاپنی یا این هم آلمانی داشته باشه هم مثلا سوئد!
حرف شما درست که ماشین آلمانی این سختی ها رو تحمل میکنه ولی اگه یه زمانی تحمل نکرد اونوقت که خرجش کمر شکنه!

meha
24-03-2009, 11:16
مگه پژو پارس ایران خودرو هست که بگی شاید تحمل کرد شاید نکرد!؟
خودتون میدونید از سال 85 پژو پارس ها شده مثل لپ لپ یا همون تخم مرغ شانسی بستگی به شانست داره.....

amirr13
24-03-2009, 11:49
تو شتاب و سرعت یکم لکسس هم به بنز هم به بی ام و برتری داره

ولی تو هندلینگ باید بره غاز بچرونه

تو کیفیت مطمئن باشید هیچ کدوم به پای لکسس نمیرسن

خلاصه اینکه لکسس یه ماشین با کیفیت و عالی برای رانندگی خانوادگیه که بی اصالته

ولی بی ام و تو کیفیت یکم کم میاره ولی تو لذت سواری و اصالت و البته کلاس بسیار عالی تر از لکسس جواب میده

من به شخصه صدای انجین بی ام و رو به کل برتری های لکسس ترجیح میدم

تو هزینه ثانویه معمولا ماشین های ژاپنی(نگم که لکسس همون شعبه آمریکاییه تویوتاست دیگه) کم خرج تر ظاهر میشن

چون توان کمتری از موتور میگیرند و به دلیل وضعیت خانوادگی تر و رانندگی ارامتر استهلاک کمتری دارند

ولی با بنز و بی ام و نمیشه گاز نداد آخه

مجید فینا
24-03-2009, 12:12
مقایسه 3 ماشین lexus es350 و mercedes c280 و bmw 330 رو در مجله ماشین بخونین، البته خیلی مسخره مقایسه کرده و غیر اصولی و اصلا به خیلی چیزها اهمیت نداده کلا و البته برنده هم نداره چون بدون شک برندش lexus es350 میشده چون قیمتش خیلی کمتره که هیچ اشاره به قیمتم نکرده از نظر توان حرکتی هم bmw 330 در شتاب اولیه از دو تای دیگه گفته بهتره ولی در شتاب ثانویه es بهتره و کلا c280 از نظر توان حرکتی از 330 و es یه سطح پایینتره، البته رکورد های es و 330 خیلی به هم نزدیکه. از نظر هندلینگ هم 330 بعد 280 بعد es.
از نظر کیفیت گفته سری 3 بهتر از es و c280 هستش و کنسول وسط es هم زیادی دکمه داره و شلوغه. از نظر امکانات هم دقیقا اشاره نکرده ولی es و مرسدس بهتر از 330 هستن، از نظر راحتی هم همینطور کلا bmw ماشین خشکتری هست و فضای کمتری هم نسبت به دو ماشین دیگه داره ولی در عوض هندلینگ بهتری ارائه میده، یه نکته جالب اینه که با وجود حجم موتور خیلی بیشتر es و قدرت بیشتر موتور و البته وزن بیشتر، ولی مصرف سوخت es تقریبا 1.5 لیتر در 100 کیلومتر کمتر از 330 هست (11.1 به 12.7) و 2 لیتر کمتر از c280 هست (11.1 به 13.2).
نظر شخصی من اینه که c280 از نظر موتوری در حد 330 و es350 نیست واقعا تو تست البته طبق گفته های نگارنده این مقاله امکان استفاده از c350 هم نیست چون زیادی قوی میشد دیگه.

من مجله ماشین رو از سال 70 دنبال میکنم و تمام شمارهاشو از اون سال تو ارشیوم دارم

نظر کلی بنده در مورد مجله ماشین اینه که کلا ماشینارو سلیقه ای بهش رای میدن

از یه ماشین بدش بیاد اینقدر انتقاد میکنه که خریدار از خریدنش پشیمون بشه ولی برعکس کمترین انتقادا رو به ماشینای ایران خودروئی داره

من سال 81 خودروی پروتونم رو برای ازمایش در اختیارشون گذاشتم
بیشترین انتقاد بود که از این خودرو کرد و متاسفانه کوچکترین اشاره ای به موتور میتسوبیشی این خودرو نکرد

یکی دوماه پیش هم کیا سراتو رو تست کرده بود ... شما مطالعه کنید ببینید چیا که ننوشته
ماشین تو سرعت 150 میلرزه

من خودم تو پیست تستش کردم از این حرفا نبود

کلا مجله ماشین نظر شخصیشو در نظر میگیره تا نظر عموم

مجید فینا
24-03-2009, 12:15
در مورد خرید بین این دو خودرو

530 کارکرده مدل 2005 میشه 70 تا 80 بخری

ولی پیشنهاد میدم برین نمایندگی مرکزی ایرتویا و پشت ای اس بشینی

تا پشتش نشینی متوجه نمیشی چه سواری داره

prowler88
24-03-2009, 23:05
من مجله ماشین رو از سال 70 دنبال میکنم و تمام شمارهاشو از اون سال تو ارشیوم دارم

از یه ماشین بدش بیاد اینقدر انتقاد میکنه که خریدار از خریدنش پشیمون بشه ولی برعکس کمترین انتقادا رو به ماشینای ایران خودروئی داره

بیشترین انتقاد بود که از این خودرو کرد و متاسفانه کوچکترین اشاره ای به موتور میتسوبیشی این خودرو نکرد

یکی دوماه پیش هم کیا سراتو رو تست کرده بود ... شما مطالعه کنید ببینید چیا که ننوشته
ماشین تو سرعت 150 میلرزه

خود من هم مجله ماشین رو خیلی قبول داشتم تا چند وقت پیش که نظرم کاملا برگشت.
راجع به تویوتا کرولا در مقایسه ای که با زانتیا و آوانته و... انجام داده بودن انقدر بد نوشته بودن که من کاملا باور کردم این ماشین افتضاحه. تا اینکه یه روز نشستم تو کرولای یکی از آشناها. یه نکته ی خیلی جالب این بود که مجله ماشین نوشته بود این ماشین کلا بالابر برقی شیشه نداره. حتی برای راننده! کلی هم از این نظر ایراد گرفته بود از تویوتا. و چیزی که من دیدم این بود که هر چهار تا شیشه ش برقی بود! نوشته بود شتابش خوب نیست در حالی که اگه یه ذره بهش گاز بدی پرواز میکنه. (کرولای 2006 رو میگم نه این جدیداش).
از این موارد خیلی پیش اومده اگه بخوام بگم تا فردا صبح طول میکشه.

meha
29-03-2009, 14:14
آره شماره جدیدش که در مورد لکسس es350 توضیح داده گفته که سر پیچها کنترلش سخت هست و باید از سرعت واقعا کاهش داد ولی اصلا اینجور نبود وقتی من سوار شدم!

milky way
30-03-2009, 23:47

ماشین تو سرعت 150 میلرزه

منم با شما کاملا موافقم اتفاقا منم تقریبا از Review هایی که میکنن خوشم نمیاد همیشه یه جنبه قضیه در نظر نمیگیرن یا فقط یک جنبه رو در نظر میگیرن و 100% سلیقه درش دخیله ولی متاسفانه این تنها منبع داخلیه بقیه مجله های ماشین که از اینم خیلی بدترن.

corey
31-03-2009, 13:34
مجله ماشین سلیقه ای عمل می کنه تو اون هیچ شکی نیست
مثلا تو مقایسه s کلاس و 730 و ls460 مرسدس برنده معرفی کرد ولی دلایلی که برای برتری مرسدس معرفی کرد خیلی مسخره بود
مثلا میدان دور کمتر و شتاب جانبی بیشتر و... که اصلا این مسائل تو اتومبیل های لوکس مهم نیست ولی از قیمت مناسب لکسس امکانات بیشتر لکسس موتور قوی تر و کم مصرف لکسس هزینه نگهداری کمتر و خدمات پس از فروش بهتر لکسس چشم پوشی کرده بود

البته این مسیح فرزانه که این مقایسه ها انجام میده خودش یه کاره ای تو ستاره بنز هست و انتظار بیشتر از این نمیشه داشت

NINTENDO_DS
01-04-2009, 15:30
توی خرید ماشین آلمانی شک نکن بنز یا بی ام و یا الان آئودی بیخودی اسم در نکردن
در ثانی ماشین آلمانی فروش دست دومش بهتر از ماشین ژاپنیه و افت شدید قیمت توی مدل دست دوم نداره

mt33
01-04-2009, 16:46
من تو لکسس نشستم خیلی هم نرم و از نظر امکاناتی حرف نداره یعنی تنها ماشین full option من تا حالا دیدم

کلاس لکسس بالاتره چون تعدادش کمه و از نظر اپشن هم خیلی نسبت به bmw عالیه.

الان لکسس es350 رتبه اول تو ماشینهای شاسی بلند داره .

نظر من اینه es350 بخری دوست من

:13::20:

poria_mc
01-04-2009, 18:35
من تو لکسس نشستم خیلی هم نرم و از نظر امکاناتی حرف نداره یعنی تنها ماشین full option من تا حالا دیدم

کلاس لکسس بالاتره چون تعدادش کمه و از نظر اپشن هم خیلی نسبت به bmw عالیه.

الان لکسس es350 رتبه اول تو ماشینهای شاسی بلند داره .

نظر من اینه es350 بخری دوست من

:13::20:
es350 شاسی بلنده؟:18: فکر کنم با rx350 اشتباه گرفتی!

meha
01-04-2009, 19:20
مهم ترین عیب لکسس توی وضعیت اقتصادیش هست چون بازار و استقبال آن چنانی نداره برای فروشش ضرر 15 میلیونی هم میکنی!!!!

mt33
01-04-2009, 22:27
es350 شاسی بلنده؟:18: فکر کنم با rx350 اشتباه گرفتی!

بله یه اشتباه شد :31:

شرمنده :20:

ninja3000sh
01-04-2009, 23:46
با سلام.
ترکیه ایها یه شعار خوب دارن اونم اینه که:یکی به خدا اعتقاد داشته باش و یکی هم به المان.
به نظر من شما 530 رو بگیر .چون 1:ماشین المانی داری میگیری.2:نام ماشینت bmw هستش.3:اون راحتی که ماشینهای المانی دارن محاله که ماشیهای دیگه داشته باشن مثل s350 خودم.
موفق باشی.

prowler88
02-04-2009, 15:38
از نظر تک بودن لکسس خیلی بهتره. من که دیگه اینقدر 530 دیدم جدیدا میبینمش رومو برمیگردونم. ولی وقتی تو خیابون یه gs 430 میبینی محو ظاهرش میشی.

bof
03-04-2009, 17:09
کاملا مشخصه که bmw 530 , لکسوس اصالت نداره و کلا در تکنولوژی ها و طراحیش از بی ام و و ماشین های آلمانی تقلید می کنه.
و از نظر راحتی ,اسپرتی بودن,زیبایی ,لذت رانندگی,هندلینگ و ... بی او خیلی بهتره.

meha
03-04-2009, 17:12
چی؟
لکسوس اصالت نداره؟!
بعد از 30 سال لکسس به ایران وارد شده!!
بهتون پیشنهاد میکنم یکم بیشتر در مورد لکسس تحقیق کنید بعد بگید تکونولوژِیشو از بی ام یا بنز تقلید میکنه!!!

poria_mc
03-04-2009, 17:15
چی؟
لکسوس اصالت نداره؟!
بهتون پیشنهاد میکنم یکم بیشتر در مورد لکسس تحقیق کنید بعد بگید تکونولوژِیشو از بی ام یا بنز تقلید میکنه!!!
تایید میشه!

bof
03-04-2009, 17:32
چی؟
لکسوس اصالت نداره؟!

بعد از 30 سال!!!:18:
لکسوس در اواخر دهه هشتاد تاسیس شده اونوقت چطور 30 سال میشه !
قطعا اون لذتی که رانندگی با بی ام و داره لکسوس نداره
و از نظر زیبایی هم که به گرد پای بی او نمی رسه
قیمت پایینتر لکسوس هم یه مزیت نیست به خاطر ارزش بندی پایینتر هست و همون تقلید کردن
خوب موهاوه هم از لندکروز ارزونتره پس از لندکروز بهتره!؟

poria_mc
03-04-2009, 17:36
قیمت پایینتر لکسوس هم یه مزیت نیست به خاطر ارزش بندی پایینتر هست و همون تقلید کردن
اشتباه نکن!
راجع به لذت رانندگی میشه گفت ب ام و تا یه حدودی اسم درکرده!(تا یه حدودی!)
از نظر زیبایی هم یه امر سلیقه ایه! چیزی که من خوشم بیاد ممکنه شما خوشت نیاد!
اتفاقا قیمت پایینتر لکسوس هم یه مزیت بزرگ حساب میشه!(شما ایران رو نیگاه نکن که یه عده نفهمیدن چجوری پولدار شدن براشون فرقی نمیکنه با 100 تومن یه رانندگی لذت بخش داشته باشن یا 300 تومن! تو خیلی از کشورها قیمت یه فاکتور بزرگه!)

NINTENDO_DS
04-04-2009, 15:59
از نظر تک بودن لکسس خیلی بهتره. من که دیگه اینقدر 530 دیدم جدیدا میبینمش رومو برمیگردونم. ولی وقتی تو خیابون یه gs 430 میبینی محو ظاهرش میشی.

مگه آدم این همه پول می ده فقط واسه ظاهر؟

meha
04-04-2009, 18:10

موهاوه کره ای هست اون ژاپنی ولی اصلا اگر بگیم لکسسی که توی ایران هست مدل آمریکایی نیست و ژاپنی هست خب ماشین ژاپنی ماشین بدی که نیست!
مثلا من خودم X3 داشتم توی سرعتهای بالا مثل 200 یک تکانهای عجیب داشت ولی مورانو هم نسل اول هم 2009 اصلا این عیبو ندارن!

دیدید که زمانی که لکسس مدل LS600Hl را رونمایی کرد اتومبیلی بود که اصلا صدای موتور به داخل کابین نفوذ نداشت اینجا چون بنز نمیتونست این تکنولوژی رو به خوبی انجام بده زورش گرفت از شرکت لکسس شکایت کرد و میگفت راننده برای لذت بردن باید صدای خشن موتور رو بشونه!

زمانی هم که بی ام و زودتر از بنز اتومبیلی با موتور 12 سیلندر ارائه داد بنز گفت جهان به اتومبیل 12 سیلند نیاز نداره که بعدها خودش اتومبیل با موتور 12 سیلندر تولید کرد.

Farshadd
04-04-2009, 22:28
مقایسه 530 و es350 کلا اشتباهه.

شما اگه میخوایید اینا رو از صفر مقایسه کنید یه همقیمت با 530 رو از لکسس انتخاب کنید یا حداقل اگه پایینتر انتخاب میکنید دیگه حداقل gs430 رو مقایسه کنید... تا ببینم لکسس چیه.

تازشم، اگه قراره 530 دست دوم رو مقایسه کنیم بهتره برای رقیبش هم یه لکسس دست دوم انتخاب کنیم.

(هر چند در حالت عنوان تاپیک باز هم ای اس 350 زیاد جا نمیمونه)

ninja3000sh
11-04-2009, 00:21
مثلا من خودم X3 داشتم توی سرعتهای بالا مثل 200 یک تکانهای عجیب داشت ولی مورانو هم نسل اول هم 2009 اصلا این عیبو ندارن!

دوست عزیز میشه دقیقا بگید منظورتون از تکانهای شدید چیه؟
چون من خودم x3 دوستم رو در طی مسیر 845 کیلومتری از تهران به؟رانندگی کردم کمترین سرعتم هم 190 بود یعنی اکثرا 220 تا میروندم ولی اصلا صدا یا تکانهای عجیبی تو ماشین حس نمیکردم.

meha
11-04-2009, 11:47
منظورم این نیست که مثل پیکان که توی سرعت بالا اتاق شروع به لرزیدن بکنه!
سرنشین های عقب هم بهتر متوجه این موضوع میشن!
توی موج جاده بیش از حد عکس العمل نشون میده و همینطور در پیچ ها.

ali_blue88
14-04-2009, 01:31
مجله ماشین اگه مرد بود و وجدان داشت 730 رو با 350 مقایسه نمیکرد که 500 سی سی کمتر باشه اگه راست میگن 350 رو 740ه مقایسه کنن تا 500 سی سی بی ام و بیشتر باشه تا ببینیم چطوری بی ام و بنز رو لوله میکنه ها ها ها تازه 730 با ابنکه 500 سی سی از بنز کمتر بود خیلی کم نیاورد
اگه آسمون به زمین بیاد بهترین ماشین دنیا بی ام و هست و قابل اعتماد ترین ترمز ترمز بی ام و

ali_blue88
14-04-2009, 01:41
درسته تا حدودی میشه گفت es نسخه لوکس شده تویوتا کمری هست و ارزونترین ماشین lexus با قیمت حدود 30 هزار دلار، ولی اینکه این چیز بدیه یا خوب جای سواله خودش، در مورد مقایسه با سری 5 خیلی درست نیست چون ارزونترین مدل سری 5 تقریبا 10 هزار دلار از es گرونتره و بهتره با سری 3 مقایسه بشه گرچه از خیلی از جهات بهتر از سری 3 هست!
در مورد هندلینگ و پرفرمنس اصلا با نظرتون موافق نیستم درسته این ماشین ماشین اسپرتی نیست ولی شما باید اینو با ماشینهای هم کلاس خودش مقایسه کنی، مثلا مسخرست حتی مقایسه این این ماشین با 520 چون موتور 520 خیلی ضعیفتر از این چیزهاست که بشه با es 350 مقایسش کرد شتاب 0 تا 100 این ماشین 6.4 ثانیست و موتورش 272 اسب بخاره که نسبت به موتور 3.5 لیتری کمری کمی قوی تره، 520 موتورش 170 اسبه فقط که اصلا برای ماشینی در این کلاس خوب نیست حتی 530 هم نمیتونی با es دست و پنجه نرم کنه با موتور 230 اسبیش.
به نظر من es واقعا در کلاس خودش از هر نظری یکی از بهترین هاست و با سلیقه ای ایرانی هم خیلی جور در میاد گارانتی فوق العاده ای هم داره.
اینم یه review کامل از این ماشین حتی بخونید.

از کی تا حالا 530موتورش 230 اسبه بگید ما هم بدونیم ها ها ها ها بهتره پی دی اف سری پنج رو از سایت بی ام دبلیو لگیری تا بفهمی 530 موتورش چند اسبه بعد اضهار نظر کنی

tehran11
16-04-2009, 19:33
doste aziz man khodam 530 modele 2005 dashtam be nazere lexus ham mashine ba celas va modern mahsob meshe faghat be nazare man sesteme compeoteresh shayad betone ba bmw reghabat kone vale to ghodrat va shetabger raghebe khobe baraye bmw nissssst va be ghole bachehaye khodemon bmw soskesh mekone:10:

Persian_Gun's
16-04-2009, 21:47
doste aziz man khodam 530 modele 2005 dashtam be nazere lexus ham mashine ba celas va modern mahsob meshe faghat be nazare man sesteme compeoteresh shayad betone ba bmw reghabat kone vale to ghodrat va shetabger raghebe khobe baraye bmw nissssst va be ghole bachehaye khodemon bmw soskesh mekone:10:
لطفا" فارسی تایپ کنید دوست عزیز!!

Farshadd
19-04-2009, 00:21
از کی تا حالا 530موتورش 230 اسبه بگید ما هم بدونیم ها ها ها ها بهتره پی دی اف سری پنج رو از سایت بی ام دبلیو لگیری تا بفهمی 530 موتورش چند اسبه بعد اضهار نظر کنی

2004 530d/xd تقریبا همین حدودا قدرت داره.

milky way
19-04-2009, 00:42
اونجا منظور 530 صفر نبود چون در بودجه این دوستمون نبود شما از اول تاپیک رو نگاه کن. 530i مدل 2005 قدرت موتورش 225 اسبه دقیقا مدل 2006 شد 255 اسب و مدل بعدی بیشتر شدن.

ali_blue88
19-04-2009, 22:25
2004 530d/xd تقریبا همین حدودا قدرت داره.
آهان پس اینجا بحس 530 دیزل هست ببخشید:31: