PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایجاد نیم فاصله در Word از طریق درست کردن Shortkut Key

Cracki
29-01-2006, 20:50
سلام دوستان.

ایجاد کردن نیم فاصله در نرم افزار Word از روشهای گوناگونی امکان پذیر میباشد. اما متاسفانه نه روش Shift+Space
تونسته مشکل من را حل کند و نه روش shift+ctrl+2 و نه روش Alt + 0157 .

من قبلا برای ایجاد کردن نیم فاصله از شیوه دیگری استفاده مینمودم که متاسفانه چون خیلی وقت پیش من این شیوه
را بر روی Word ایجاد کرده بودم الان دقیقا یادم نیست که کد آن چه می باشد.

این شیوه این طور است که که اول باید بریم به قسمت Insert و بعد بر روی Symbols کلیک کنیم تا یک پنجره باز شود. در
آنجا بر روی Shortkut Key.. کلیک میکنیم تا یک ShortKut جدید برای ایجاد کردن نیم فاصله یا همان فاصله مجازی درست
کنیم. تا اینجا شو یادمه که اول کلمات کلیدی Ctrl+Space را براش تعیین میکنیم و بعد کدی را در وارد میکنیم که این نیم
فاصله را ایجاد کند.

آیا کسی میدونه اون کدی که دویست و خورده ای است با یک حرف انگلیسی در آخرش چیست؟

به این صورت >>> 2xx

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از راهنمایی شما پیشاپیش تشکر میکنم. در ضمن من انجمن را هم گشتم اما فقط همان روشهایی که در اول ذکر کردم
گفته شده. حالا اگر کسی میدونه من فقط به کدی که باید اونجا وارد بشه احتیاج دارم.

منتظر اضهار نظر شما میباشم.
با تشکر.

hoseinquest
29-01-2006, 23:05
بابا اين كارارو نميخواد كه اين برنامه رو دانلود كنيد خودش درست ميشه با درست شدن حرف پ و ژ(جاشون)

Cracki
29-01-2006, 23:15
حسین جان ممنون بابت معرفی این برنامه . اما من هیچ مشکلی در تایپ حرفهای پ و ژ و ی یاک فارسی ندارم.

بطور مثال بگم من میخوام به بهترین شکل و ساده ترین شیوه کلمه تایپک ها را با نیم فاصله بنویسم یعنی بین کلمه تایپک و ها نیم
فاصله باشد طوری که بهم دیگه چسبیده نشوند.

در ضمن برنامه ای رو که لینکش رو گذاشتید رو آزمایش کردم دانلود نشد . اگز مشکل از سروره که درست میشه
اگر هم از اون نیست پس لطفا دوباره آپلود کنید تا ببینم مشکل حل میشه یا نه. بعد از نصب این برنامه هم باید کدام
کلید ها را برای نوشتن نیم فاصله در ورد بزنم؟

hoseinquest
29-01-2006, 23:23
منم فهميدم عزيزم. اين برنامه علاوه بر اونها اين امكان فاصله مجازي رو هم داره. بدون دستكاري دستي تو تنظيمات ويندوز. ايناهاش نيگا كن
(ها ، ه‌ا)

Cracki
29-01-2006, 23:26
حسین جان پسورد برای اینستال کردن میخواد ...

پسوردش رو چی وارد کنم؟

راستی بعد از نصب این برنامه چطوری میشه که نیم فاصله رو نوست . چون اگه قرار باشه همه رو نیم فاصله بزنه که
مشکل ایجاد میشه چون باید امکان زدن فاصله کامل هم وجود داشته باشه.

قبلا هم این سوال رو پرسیدم اما جواب نداید.

بهر حال از همکاری و کمکتون متشکرم.

hoseinquest
29-01-2006, 23:35
آخ شرمنده يادم رفت . پسوردش اسم خودمه
hoseinquest

Hossein_Bahal
29-01-2006, 23:44
Cracki جان براي نيم فاصله هم بايد از كليدهاي تركيبي Shift + Space استفاده كني .

Cracki
29-01-2006, 23:49
حسین جان ممنون بابت برنامه . لطف کردید.

من هم بعد از جستجو های بسیار بلاخره کاراکتر مربوط به نیم فاصله را پیدا کردم.
طریقه نوشتن آن بدون ایجاد هر مشکلی رو در اینجا قرار میدم تا اگر کس دیگری هم به این مشکل برخورد کرد بتونه استفاده کنه.

طريقه استفاده از نيم‌فاصله در Word

به منو «Insert» بريد و «...Symbol» رو انتخاب كنيد بعد كاراكتر 200C رو انتخاب كنيد و كليد «Shortcut Key» را بزنيد بعد در كادري كه باز ميشه كليدهاي «Ctrl+فاصله» رو بزنيد و بعد روي «Assign» كليك كنيد. از اين به بعد براي گذاشتن نيم‌فاصله مي‌تونيد از كليدهاي «Ctrl+فاصله» استفاده كنيد.

در صورتي كه ازInterface فارسي Word 2003 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده مي‌كنيد اسم قسمت‌هاي مختلف به اين صورت خواهد بود:
به منو «درج» برويد و «نماد...» رو انتخاب كنيد، بعد كاراكتر 200C رو انتخاب كنيد و كليد «كليد ميانبر...» را بزنيد بعد در كادري كه باز ميشه كليدهاي «Ctrl+فاصله» رو بزنيد و بعد روي «گماشتن» كليك كنيد.

موفق باشید.

kazemfdisk
30-01-2006, 00:20
جالب و مفید بود
مرسی از همتون
یا حق

Marichka
31-01-2006, 01:42
سلام
cracki عزیز روشی رو که پیشنهاد کردید انجام دادم. خیلی ممنون چون مدتها بود دنبالش می گشتم.
-----------------
پستم ويرايش ميشه:
hosseinquest عزیز برنامه تون كاملا كار من رو راه انداخت :happy: خيلي ممنون و اميدوارم موفق باشيد.

Cracki
31-01-2006, 08:00
خواهش میکنم دوستان . خوشحالم که این روش برای شما نیز مفید بوده.

راستش من همیشه از این روش استفاده میکردم ولی خوب روزگاره دیگه آدم خیلی چیزا رو فراموش میکنه اگر تکرار نشه.

ولی از بس که دنبالش گشتم فکر نکنم دیگه فراموش کنم.

hoseinquest
31-01-2006, 20:36
سلام عزيزم اينهمه زحمت كشيدي دانلود كردي و نصب كردي بايد يه ريستم ميذاشتي تنگش ديگه

Mehdi_Best
01-02-2006, 14:18
راستی بعد از نصب این برنامه چطوری میشه که نیم فاصله رو نوست . چون اگه قرار باشه همه رو نیم فاصله بزنه که مشکل ایجاد میشه چون باید امکان زدن فاصله کامل هم وجود داشته باشه.

قبلا هم این سوال رو پرسیدم اما جواب نداید.

حسين جان سلام
ضمن تشكر از برنامه اي كه گذاشتي، من هم همين سؤال را دارم. اگه جواب بدي ممنون مي شم. چون هنوز نصب نكردم و مي خوام ببينم اگه راهي براي سؤال كركي جان هست من هم نصبش كنم.

hoseinquest
01-02-2006, 18:46
سلام . با استفاده از كليد هاي Shift +space ميتونيد از فاصله مجازي يا همنون نيم فاصله استفاده كنيد

Mehdi_Best
02-02-2006, 10:56
حسين جان سلام
از اين دو دكمه شيفت + اسپيس كه الان هم مي تونم استفاده كنم. اين برنامه كه معرفي كردي چيكار مي كنه پس؟

hoseinquest
02-02-2006, 13:21
شرمنده . نميدونم معمولا ويندوزها چنين امكاني ندارن.