PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب نشدن 98 روی سیستمی با 2 گیگ رم

Hossein Adeli
03-03-2009, 23:55
سلام من یه سیستم تازه خریدم که روش نمیتونم ویندوز 98 یا me نصب کنم فکر کنم علتش هم وجود 2 گیگ رم است که ویندوز نمیتونه آدرس دهی کنه برای حل این مشکل چه کار باید کرد؟
به 2 گیگ رم در ویندوز XP نیاز دارم پس نمیتونم درش بیارم.

Balrog
04-03-2009, 00:02
صرفا ربطی به مقدار رم نداره، مادربوردهای جدید خیلی‌هاشون اصلا با ویندوزهای 98، me، و امثالهم سازگاری ندارن...

Hossein Adeli
04-03-2009, 01:13
ممنون مشکل رم رو با قرار دادن دستور
maxphyspage=6000
در فایل system.ini
حل کردم اما نتونستم بعد از نصب ویندوز درایوراش رو نصب کنم چون مادربرد درایورهاش رو نداشت!
حالا میگین چی کار کنم چون من نیاز دارم از برنامه حسابرس 80 که در اکس پی کار نمیکنه استفاده کنم

Balrog
04-03-2009, 02:03
امان از این برنامه‌های مزخرف وطنی!
تو دفترچه‌ی مادربورد ببین گفته چه سیستم‌های عاملی رو ساپورت می‌کنه... اگه 98 توشون بود بگرد شاید تو نت درایوراش پیدا شه.
اما قبلش تست کن: تو XP رو Shortcut برنامه کلیک راست کن، Properties --> Compatibility، بعد ...Run this program رو تیک بزن و Windows 98 / Windows Me رو انتخاب کن...

zeus7610
11-03-2009, 16:02
مدل قطعاتتون رو بگین که بشه برای درایورش راهنماییتون کرد...

Hossein Adeli
22-03-2009, 16:45
Ga-g31m-es2l

Excel-VB
19-04-2009, 10:38
ممنون مشکل رم رو با قرار دادن دستور
maxphyspage=6000
در فایل system.ini
حل کردم اما نتونستم بعد از نصب ویندوز درایوراش رو نصب کنم چون مادربرد درایورهاش رو نداشت!
حالا میگین چی کار کنم چون من نیاز دارم از برنامه حسابرس 80 که در اکس پی کار نمیکنه استفاده کنم

-===============-
دوست عزیز مادربورد شما و تمام مادربوردهای 3 سال پیش به این سو، ویندوز 98 را ساپورت نمی کند! حال می توان با ترفندهای قدیمی داسی مثل ترفندی که شما بکار بردید با زور ویندوز 98 را نصب نمود اما بازهم مشکل درایور خواهید داشت! بر فرض اینکه درایور را هم پیدا کنید دیر یا زود به مشکل برخواهید خورد و سر برنامه های مهم به دلایل بسیار زیاد مثل بافر و ... به Access Denied برخواهید خورد و بیرون می پرد!

تنها راه نصب ویندوز 98 در دل ویندوز XP می باشد که آن هم توصیه نمی شود و ممکن است با بسیاری از برنامه ها مشکل پیدا کند

با احترام
کاویان امینی

milky way
19-04-2009, 12:47
خوب از ویندوز xp استفاده کن، مثلا 98 چه خصوصیتی داره که xp نداره؟

avecina.ir
19-04-2009, 14:37
سلامم...منم یکسری تجربیات دارم با یه همچین برنامه های بدقلقی!
یکسری نرم افزارهای علمی فوق العاده عالی نسبتن قدیمی از شرکت Laleh Multimedia که از Dorling Kindersley انگلستان به فارسی برگردان شده فقط روی 98 نصب میشد و حتی با کامپابیلیتی ویزارد هم نمیتونستم توی XP های رایج اجرا کنم
ولی توی XP بیسیک که همون ابتدای ارائه ی XP اومد بازار یعنی هیچ سرویس پکی نداره نصب میشن....... شما هم اگه بتونی اون XP خیلی کمیاب را گیر بیاری به احتمال خیلی زیاد مشکلت حله بنظرم

maso
19-04-2009, 14:44
شما یه برنامه مجازی ساز مانند vitual pc و یا vmware را در xp نصب کنید و روی اون 98 نصب کنید و داخل xp به راحتی همه برنامه های 98 را در محیط مجازی ببینید ، صد درصد هم کار می کنه

Benygh
19-04-2009, 16:04
خوب شما میتونید Run as in win 2000 و یا ورژن های دیگر ویندوز رو بزنید !

Hossein Adeli
19-04-2009, 18:34
-===============-
دوست عزیز مادربورد شما و تمام مادربوردهای 3 سال پیش به این سو، ویندوز 98 را ساپورت نمی کند! حال می توان با ترفندهای قدیمی داسی مثل ترفندی که شما بکار بردید با زور ویندوز 98 را نصب نمود اما بازهم مشکل درایور خواهید داشت! بر فرض اینکه درایور را هم پیدا کنید دیر یا زود به مشکل برخواهید خورد و سر برنامه های مهم به دلایل بسیار زیاد مثل بافر و ... به Access Denied برخواهید خورد و بیرون می پرد!

تنها راه نصب ویندوز 98 در دل ویندوز XP می باشد که آن هم توصیه نمی شود و ممکن است با بسیاری از برنامه ها مشکل پیدا کند

با احترام
کاویان امینی

خیلی ممنون بابت پاسختون اما این مشکل من مال یک ماه پیش بود و با استفاده از Virtual Machin یه ویندوز 98 داخل XP نصب کردم (البته از نسخه هایی که قبلا نصب شده بود و پشتیبان داشتم استفاده کردم)

خوب از ویندوز xp استفاده کن، مثلا 98 چه خصوصیتی داره که xp نداره؟

حسابرس 80 تو XP کار نمیکنه!

شما یه برنامه مجازی ساز مانند vitual pc و یا vmware را در xp نصب کنید و روی اون 98 نصب کنید و داخل xp به راحتی همه برنامه های 98 را در محیط مجازی ببینید ، صد درصد هم کار می کنه

خیلی ممنون من هم همون موقه این کار رو کردم اما ویندوز به هیچ وجه در این حالت نصب نشد و به درایوهای هارد ایراد میگرفت ( بعد از چک دیسک قبل نصب ویندوز) شاید به خاطر ساتا بودن هارد بود. میشه بگید شما چه طوری نصب کردید؟ بعد نصب چه طوری باید درایورهای سخت افزاری رو پس نصب کنم؟!!!

(البته همونطور که گفتم من از نسخه های بکاپ گرفته شده استفاده کردم تا نیاز به نصب نباشه و مشکلم رو حل کردم اما اگه بدونم چه طوری میشه خودم نصب کنم بهتره)

خوب شما میتونید Run as in win 2000 و یا ورژن های دیگر ویندوز رو بزنید !

این برنامه حسابرس به هیچ روشی در خود XP کار نمیکنه!