PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید دوربین کنون

mh.attari
02-03-2009, 23:10
سلام دوستان نازنینم من اخرش تصمیم گرفتم انشاالله کنون sx1 گیرم و سوالی که از شما داشتم من میخوام خرید اینترنتی از سایت camshop کنم این سایت معتبره یا نه و در صورت خرید چه چیز هایی از دوربین رو چک کنم و در کل به چی نگاه کنم اخه اینا تا یک ماه تعویض دارن و نمی خوام دوربین ایراد دار خدا نکرده به هم قالب کنن ویه سوال دیگه من چه چیز هایی به جز کیف نیاز دارم واسش و چه مموری ای بخرم با چه حجمی و چه باتری ای؟

prowler88
03-03-2009, 01:45
من اگه جای شما بودم میرفتم فروشگاه دوربینو از نزدیک میدیدم میخریدم. اینطوزی آدم خیالش راحت تره. در مورد مموری بستگی به خودت داره. SX1 با کیفیت HD روی مموری 1 گیگ 3 دقیقه فیلم برداری میکنه. 16 گیگش میشه نزدیک 50 دقیقه. البته جا برای عکس هم باید درنظر بگیری.
باتری هم سعی کن NiMH از جای مطمئن بگیری.

J_Mani
04-03-2009, 16:12
سلام دوستان نازنینم من اخرش تصمیم گرفتم انشاالله کنون sx1 گیرم و سوالی که از شما داشتم من میخوام خرید اینترنتی از سایت camshop کنم این سایت معتبره یا نه و در صورت خرید چه چیز هایی از دوربین رو چک کنم و در کل به چی نگاه کنم اخه اینا تا یک ماه تعویض دارن و نمی خوام دوربین ایراد دار خدا نکرده به هم قالب کنن ویه سوال دیگه من چه چیز هایی به جز کیف نیاز دارم واسش و چه مموری ای بخرم با چه حجمی و چه باتری ای؟

سلام
در مورد تصميمتون نمي دونم چرا اين دوربينو انتخاب كرديد ولي بهتر نيست كمي صبر كنيد تا اقلا قيمت واقعي شو پيدا كنه؟:46:

mh.attari
04-03-2009, 19:23
سلام
در مورد تصميمتون نمي دونم چرا اين دوربينو انتخاب كرديد ولي بهتر نيست كمي صبر كنيد تا اقلا قيمت واقعي شو پيدا كنه؟:46:
حرف شما کاملا متین ولی بنده عید مسافر هستم و عجله دارم

prowler88
04-03-2009, 19:29
حرف شما کاملا متین ولی بنده عید مسافر هستم و عجله دارم

اگه براتون امکان داره لطف کنین دلایل انتخابتون رو بگین

mh.attari
04-03-2009, 19:44
اگه براتون امکان داره لطف کنین دلایل انتخابتون رو بگین
چرا امکان نداره دوست نازنینم چون کنونه چون لنزش coms هست چون hd فیلم برمیداره چون پسر خلف sx10 هست ولی نمیدونم اونایی که دارنش راضی ان یا نه چون تو ایران نیست ولی من چند تا سایت خارجی رو خوندم راضی بودن ولی گرونه دیگه !!!!!

prowler88
04-03-2009, 19:54
خیلی ممنونم.
1. دلیل نمیشه چون کنانه خوب باشه ( نه که بد باشه ها )
2. CMOS بنا به اظهار نظر سایت trustedreviews تاثیری روی کیفیت عکس و نویز این دوربین نذاشته و فقط باعث شده که فیلمبرداری HD داشته باشه و 4 فریم در ثانیه عکس بگیره. این حرف رو در مقایسه با SX10 گفته بود.
3. دوربین های دیگه ای هم هستن که HD فیلمبرداری میکنن.
4. بله خب کیفیت عکساش در حد SX10 هست ولی نه بیشتر.
5. تو ایران مثل این که هست. یکی از دوستان قیمت کرده بود.
6. همه ی موارد

mh.attari
04-03-2009, 20:04
خیلی ممنونم.
1. دلیل نمیشه چون کنانه خوب باشه ( نه که بد باشه ها )
2. Cmos بنا به اظهار نظر سایت trustedreviews تاثیری روی کیفیت عکس و نویز این دوربین نذاشته و فقط باعث شده که فیلمبرداری hd داشته باشه و 4 فریم در ثانیه عکس بگیره. این حرف رو در مقایسه با sx10 گفته بود.
3. دوربین های دیگه ای هم هستن که hd فیلمبرداری میکنن.
4. بله خب کیفیت عکساش در حد sx10 هست ولی نه بیشتر.
5. تو ایران مثل این که هست. یکی از دوستان قیمت کرده بود.
6. همه ی موارد
حالا به نظرت چقدر افت قیمت بکنه؟

prowler88
04-03-2009, 20:40
راستش قیمت ها رو من تعیین نمیکنم که بخوام نظر بدم ولی احتمال میدم برسه به 550

prowler88
04-03-2009, 21:08
البته طول میکشه به این قیمت برسه. چون خود کنان قیمت 600 دلار رو تعیین کرده.

hosein0251
04-03-2009, 22:42
به نظر م نباید از یه دوربین دیجیتال با این قیمت انتظار داشت که با کیفیت و فریم ریت خیلی خوبی بتونه فیلمبرداری کنه . چه hd باشه .
البته دوربین های دیجیتالهایی هستن که کیفیت خیلی خوبی دارن ولی قیمتشون خیلی خیلی گرونتر از این دوربین ها هست .

mh.attari
05-03-2009, 12:09
به نظر م نباید از یه دوربین دیجیتال با این قیمت انتظار داشت که با کیفیت و فریم ریت خیلی خوبی بتونه فیلمبرداری کنه . چه hd باشه .
البته دوربین های دیجیتالهایی هستن که کیفیت خیلی خوبی دارن ولی قیمتشون خیلی خیلی گرونتر از این دوربین ها هست .
قیمت واسه من مهم نیست ولی چیزی که میخوام بخرم می خوام خیلی هم حرفه ای نباشه تا زه دوست عزیز بهتر از hd که دیگه نمی شه فیلم برداری کرد

prowler88
05-03-2009, 14:01
قیمت واسه من مهم نیست ولی چیزی که میخوام بخرم می خوام خیلی هم حرفه ای نباشه تا زه دوست عزیز بهتر از hd که دیگه نمی شه فیلم برداری کرد

درسته که دوربین فیلمبرداری هم با این رزولوشن فیلمبرداری میکنه. ولی کیفیت و امکانات دوربین فیلمبرداری یه چیز دیگه است.

Mahast Arya
05-03-2009, 14:05
اگه اطلاعات بیشتر بخوام چی؟؟؟

mh.attari
05-03-2009, 14:16
درسته که دوربین فیلمبرداری هم با این رزولوشن فیلمبرداری میکنه. ولی کیفیت و امکانات دوربین فیلمبرداری یه چیز دیگه است.
خوب من یه دوربین فیلم برداری sony دارم ولی به هر حال دوست دارم چیزی که می خرم از هر نظر کامل باشه البته با برند کنون تو دوربین عکاسی بیشتر موافقم.
من چند روزه کل سایتای اینترنتی رو زیرو رو کردم ولی مناسبتر از این ندیدم البته هر روز محصول جدیدی میاد ولی کنون که اخریش این رو داده یه سوال دیگه باتری sony بگیرم یا نه و کدوم مدل اگه لینک عکسشم بدید واصلی ور با تقلبی مشخص کنید فکر کنم واسه همه مفید باشه

aria irani
05-03-2009, 17:37
باطری سونی اگر میخای از نمایندگیش بخر اینم سایت اصلی ایرانش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mh.attari
05-03-2009, 17:39
باطری سونی اگر میخای از نمایندگیش بخر اینم سایت اصلی ایرانش

نمی دونم اگه خوبه بخرم من به دوستان گفتم ولی راهنمایی نشدم؟

Raptor 2009
05-03-2009, 18:56

من حدود 10 فیلم از این دوربین دانلود کردم
کیفیت فیلمبرداریش وحشتناک بالاست...باور کردنی نیست:18:
فرم ریتشم از 30 یک لحظه پایین نمیاد
دوستی هم که فرمودند بخاطر cmos توانایی فیلمبرداری hd پیدا کرده باید به عرضشون برسونم که هر دوربین کنونی که پردازنده digic 4 رو داشته باشه قابلیت فیلمبرداری hd رو داره و به سنسور یک درصد هم ربطی نداره.اینکه بعضی از digic 4 ها فیلمبرداری hd ندارند به سیاست های سازنده بر میگرده.

mh.attari
05-03-2009, 19:06
من حدود 10 فیلم از این دوربین دانلود کردم
کیفیت فیلمبرداریش وحشتناک بالاست...باور کردنی نیست:18:
فرم ریتشم از 30 یک لحظه پایین نمیاد
دوستی هم که فرمودند بخاطر cmos توانایی فیلمبرداری hd پیدا کرده باید به عرضشون برسونم که هر دوربین کنونی که پردازنده digic 4 رو داشته باشه قابلیت فیلمبرداری hd رو داره و به سنسور یک درصد هم ربطی نداره.اینکه بعضی از digic 4 ها فیلمبرداری hd ندارند به سیاست های سازنده بر میگرده.
ای خدا یکی میگه sx1 خوبه یکی میگه گرونه یکی میگه اینجوری یکی میگه اونجوری ای خدا تو بگو من چیکار کنم ؟(البته اینا شوخی بود خیلی چیزای اموزنده هم از دوستان یاد گرفتم ولی هر کی یه نظری داره خوب)

prowler88
05-03-2009, 21:36
دوست عزیز من هیچ حرفی رو از خودم در نمیارم.

به نقل از سایت dpreview:
the SX1 is based around a CMOS sensor to enable HD video and faster shooting

درسته که سنسور CMOS ربطی به فیلمبرداری HD نداره ولی این مساله در کارایی فیلمبرداری دوربین تاثیر داره.

mh.attari
05-03-2009, 21:43
دوست عزیز من هیچ حرفی رو از خودم در نمیارم.

به نقل از سایت dpreview:
the SX1 is based around a CMOS sensor to enable HD video and faster shooting

درسته که سنسور CMOS ربطی به فیلمبرداری HD نداره ولی این مساله در کارایی فیلمبرداری دوربین تاثیر داره.
دوستان نمونه ی فیلم وعکس sx1 رو از کجا میشه دید لطفا لینک بدید؟

prowler88
05-03-2009, 22:18
به جزئیات عکس SX1 و SX10 در لینک اول و دوم دقت کن.
البته این ریویو 7 صفحه س. صفحه های دیگه شم ببین.

اینم cameralabs

mh.attari
05-03-2009, 22:55
به جزئیات عکس SX1 و SX10 در لینک اول و دوم دقت کن.
البته این ریویو 7 صفحه س. صفحه های دیگه شم ببین.

اینم cameralabs

به نظرم اومد عکس sx1 یه خورده بهتره نه حالا اساتید یه نظری بدن؟

prowler88
06-03-2009, 02:15
به نظرم اومد عکس sx1 یه خورده بهتره نه حالا اساتید یه نظری بدن؟

اختیار داری شما خودت استادی.
من به نظرم sx1 (درکمال تعجب) جزئیات رو مثل sx10 نشون نمیده. شاید زیاد دقت نکردین. به اون عکسی که روی شیشه های اون ساختمون زوم کرده بود دقت کنید و دو دوربین رو با هم مقایسه کنید. جزئیاتی که تو عکس sx10 از بافت ساختمون و شیشه میشه دید تو sx1 عملا وجود نداره.

mh.attari
06-03-2009, 16:12
اختیار داری شما خودت استادی.
من به نظرم sx1 (درکمال تعجب) جزئیات رو مثل sx10 نشون نمیده. شاید زیاد دقت نکردین. به اون عکسی که روی شیشه های اون ساختمون زوم کرده بود دقت کنید و دو دوربین رو با هم مقایسه کنید. جزئیاتی که تو عکس sx10 از بافت ساختمون و شیشه میشه دید تو sx1 عملا وجود نداره.
البته شما درست می گید ولی شاید زمان عکاسی ها متفاوت بوده اخه سنسوره sx1 بهتر از sx10 هست حالا نمی دونم خیلی تعجب برانگیزه:18::18:

prowler88
06-03-2009, 17:11
در این که زمان عکاسی ها متفاوت بوده شکی نیست. منم اول فکر کردم به همین دلیله. ولی سایت cameralabs هم به همین مساله اشاره کرده که عکس های sx10 شارپ تر هستن.

mh.attari
06-03-2009, 17:14
:41:
در این که زمان عکاسی ها متفاوت بوده شکی نیست. منم اول فکر کردم به همین دلیله. ولی سایت cameralabs هم به همین مساله اشاره کرده که عکس های sx10 شارپ تر هستن.
این مشکل چقدر جدی هست به نظرت مشکل ساز میشه؟

prowler88
06-03-2009, 17:19
نه. اونطوری هام نیست. در صورتی شما تفاوت رو احساس میکنین که بخواین روی عکس زوم کنین یا اندازه ی بزرگ پرینت بگیرین.

mh.attari
06-03-2009, 17:24
نه. اونطوری هام نیست. در صورتی شما تفاوت رو احساس میکنین که بخواین روی عکس زوم کنین یا اندازه ی بزرگ پرینت بگیرین.
ولی این مشکل به نظر من غیر طبیعی هست چون سنسوره sx1 از نوع CMOS هست و هرگز نباید این اتفاق بیوفته :41:شما به این سایتی که گفتی ایمان داری یعنی معتبر هست؟

prowler88
06-03-2009, 17:41
بحت ایمان داشتن نیست. این سایت ها معمولا از مدل یا برند خاصی جانبداری نمیکنن. بعد هم اینکه وقتی یه مطلبو تو دو تا سایت متفاوت گفته آدم تا حدود زیادی مطمئن میشه.
ضمنا نمیشه گفت چون cmos هست باید صد در صد کیفیتش بهتر باشه. سنسور استفاده شده در sx1 دقیقا هم اندازه ی sx10 هست و از نظر ابعاد فرقی نکرده. 0.28 سانتی متر مربع. این در حالیه که دوربین eos 1000d که ارزونترین دوربین slr کنان هست (و سنسور cmos) داره سنسورش 3.28 سانتی متر مربعه.

Senator_F
07-03-2009, 00:16
البته شما درست می گید ولی شاید زمان عکاسی ها متفاوت بوده اخه سنسوره sx1 بهتر از sx10 هست حالا نمی دونم خیلی تعجب برانگیزه:18::18:

ولی این مشکل به نظر من غیر طبیعی هست چون سنسوره sx1 از نوع CMOS هست و هرگز نباید این اتفاق بیوفته :41:شما به این سایتی که گفتی ایمان داری یعنی معتبر هست؟

بحت ایمان داشتن نیست. این سایت ها معمولا از مدل یا برند خاصی جانبداری نمیکنن. بعد هم اینکه وقتی یه مطلبو تو دو تا سایت متفاوت گفته آدم تا حدود زیادی مطمئن میشه.
ضمنا نمیشه گفت چون cmos هست باید صد در صد کیفیتش بهتر باشه. سنسور استفاده شده در sx1 دقیقا هم اندازه ی sx10 هست و از نظر ابعاد فرقی نکرده. 0.28 سانتی متر مربع. این در حالیه که دوربین eos 1000d که ارزونترین دوربین slr کنان هست (و سنسور cmos) داره سنسورش 3.28 سانتی متر مربعه.

سنسور CMOS در دوربینای SLR با سایز بزرگ،مدتهاست مطالعه شدن و تکمیل شدن و بهسازی شدن ولی توی دوربینای معمولی،جدیدن هنوز این اولینشونه.sony HX1 هم بعدیشه.به نظر من هنوز زوده از این سنسور بخریم.حداقل اولین جنریشنش رو نخریم.

mh.attari
07-03-2009, 00:23
سنسور CMOS در دوربینای SLR با سایز بزرگ،مدتهاست مطالعه شدن و تکمیل شدن و بهسازی شدن ولی توی دوربینای معمولی،جدیدن هنوز این اولینشونه.sony HX1 هم بعدیشه.به نظر من هنوز زوده از این سنسور بخریم.حداقل اولین جنریشنش رو نخریم.
خوب چی بخریم که از sx10 بهتر باشه من هر چی بیشتر میفهمم بیشتر گیج میشم:41::13:

prowler88
07-03-2009, 00:38
دوست عزیز من اگه جای شما بودم صبر میکردم HX1 هم بیاد اون به نظر میاد بهتر باشه. سونی هم تو ساخت سنسور کم تجربه نیست. شاید تعجب کنین ولی تمام دوربین های حرفه ای Nikon از سنسور سونی استفاده میکنن.
ولی اگر نمیخواین صبر کنین...
دوربین های سوپرزوم هستند: Canon SX10 , Panasonic FZ28
و دوربین های کامپکت: Canon G10 , Panasonic LX-3
مدل های پاناسونیک فیلمبرداری HD میکنن.

mh.attari
07-03-2009, 12:24
دوست عزیز من اگه جای شما بودم صبر میکردم HX1 هم بیاد اون به نظر میاد بهتر باشه. سونی هم تو ساخت سنسور کم تجربه نیست. شاید تعجب کنین ولی تمام دوربین های حرفه ای Nikon از سنسور سونی استفاده میکنن.
ولی اگر نمیخواین صبر کنین...
دوربین های سوپرزوم هستند: Canon SX10 , Panasonic FZ28
و دوربین های کامپکت: Canon G10 , Panasonic LX-3
مدل های پاناسونیک فیلمبرداری HD میکنن.
دوست نازنینم یه مشکلی هست اونم اینه که من فقط برند کنون رو دوست دارم تو عکاسی ولی حالا ازت یه سوال دارم به نظرت عکس های sx1 با sx10 چقدر فرق می کنه (اونقدری هست که به چشم بزنه بی کیفیت تره)؟

Senator_F
07-03-2009, 13:13
دوست نازنینم یه مشکلی هست اونم اینه که من فقط برند کنون رو دوست دارم تو عکاسی ولی حالا ازت یه سوال دارم به نظرت عکس های sx1 با sx10 چقدر فرق می کنه (اونقدری هست که به چشم بزنه بی کیفیت تره)؟

خوب چی بخریم که از sx10 بهتر باشه من هر چی بیشتر میفهمم بیشتر گیج میشم:41::13:

ببینین،در کل باید sx1 بهتر بوده باشه .هرچند که سایز سنسور یکیه ولی cmos بودنش اینو میگه که باید بهتر باشه.ولی چون اولین جنریشن هست،من توصیه نمیکنم.
شما میتونین sx1 روبگیرین،اونموقع یا از اولین کسانی خواهید بود که لذت cmos رو حس می کنن.یا برعکس از اولین قربانی هاش.
اصلا معلوم نیست شاید کلا cmos پروژه اش شکست بخوره.از کجا معلوم.
اگه sx1 رو در نظر نگیریم و شما هم علاقه ای به slr ها نداشته باشین،بهتر از sx10 توی کنون فعلا پیدا نمی کنین.باز میل خودتونه.ریسک می کنین با sx1 خریدن.
من کاری به ریویو ها فعلا ندارم.زوده هنوز.ولی بازم میل خودتونه.

prowler88
07-03-2009, 13:53
حق با ایشونه.
به نظر من بهتره کلا یه مقدار تعصب رو موقع خرید کنار گذاشت. شما ممکنه ارادت خاصی به برند ب ام و داشته باشی. ولی اگه جگوار ماشینش بهتر باشه باز هم میرین ب ام و می خرین؟
عکس هاشون هم در اون حد نیست که شما راحت تفاوتشون رو متوجه شین. ولی حرف من اینه که کار جالبی نیست پول بیشتری بدین دوربینی بگیرین که اگه بدتر نباشه بهتر نیست.

mh.attari
07-03-2009, 14:06
ببینین،در کل باید sx1 بهتر بوده باشه .هرچند که سایز سنسور یکیه ولی cmos بودنش اینو میگه که باید بهتر باشه.ولی چون اولین جنریشن هست،من توصیه نمیکنم.
شما میتونین sx1 روبگیرین،اونموقع یا از اولین کسانی خواهید بود که لذت cmos رو حس می کنن.یا برعکس از اولین قربانی هاش.
اصلا معلوم نیست شاید کلا cmos پروژه اش شکست بخوره.از کجا معلوم.
اگه sx1 رو در نظر نگیریم و شما هم علاقه ای به slr ها نداشته باشین،بهتر از sx10 توی کنون فعلا پیدا نمی کنین.باز میل خودتونه.ریسک می کنین با sx1 خریدن.
من کاری به ریویو ها فعلا ندارم.زوده هنوز.ولی بازم میل خودتونه.

حق با ایشونه.
به نظر من بهتره کلا یه مقدار تعصب رو موقع خرید کنار گذاشت. شما ممکنه ارادت خاصی به برند ب ام و داشته باشی. ولی اگه جگوار ماشینش بهتر باشه باز هم میرین ب ام و می خرین؟
عکس هاشون هم در اون حد نیست که شما راحت تفاوتشون رو متوجه شین. ولی حرف من اینه که کار جالبی نیست پول بیشتری بدین دوربینی بگیرین که اگه بدتر نباشه بهتر نیست.
حرف شما کاملا درسته ولی از فیلم برداری hd و سایر امکانات خوب کنون sx1 گذشتن هم ساده نیست هاا
prowler جان ارتقا ی درجتم مبارک به ما کی درجه میدن خدا میدونه

prowler88
07-03-2009, 17:56
:27: خیلی ممنون. البته من پارتی بازی کردم و گرنه به این راحتی به کسی درجه نمیدن

mh.attari
07-03-2009, 19:28
:27: خیلی ممنون. البته من پارتی بازی کردم و گرنه به این راحتی به کسی درجه نمیدن
پارتی ما هم شماااا نمی شه:31:؟ولی از حق نگذریم مدیرای سایت واقعا افراد خوب وکار درستی ان

mh.attari
08-03-2009, 10:05
این سایتم یه مقایسه ی خوب کرده بین sx1 و sx10 و 450d
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

reza1ta2
09-03-2009, 21:17
x1 به علت داشتن سنسور cmos در نور کم نویز کمتری داره ولی قیمتش تقریبا بالاست حدود 630 با این قیمت می تونی slr بخری تا دو سه ماه دیگه قیمتش به 500 می رسه الان همون sx10 را که امتحانشو پس داده بگیری بهتره -البته من خودم h50 دارم با تنظیم دستی عکسهایی باهاش می گیرم که معرکست

prowler88
10-03-2009, 00:00
x1 به علت داشتن سنسور cmos در نور کم نویز کمتری داره ولی قیمتش تقریبا بالاست حدود 630 با این قیمت می تونی slr بخری تا دو سه ماه دیگه قیمتش به 500 می رسه الان همون sx10 را که امتحانشو پس داده بگیری بهتره -البته من خودم h50 دارم با تنظیم دستی عکسهایی باهاش می گیرم که معرکست

من هم اول مثل شما فکر میکردم ولی ظاهرا عکساش با sx10 فرقی نمیکنه.

mh.attari
10-03-2009, 19:51
من هم اول مثل شما فکر میکردم ولی ظاهرا عکساش با sx10 فرقی نمیکنه.
به نظر عکس های sx1 بهتر هم هست

mh.attari
12-03-2009, 13:49
به نظر عکس های sx1 بهتر هم هست
دوستان عزیز نظر شماچیه؟

mh.attari
12-03-2009, 21:53
دوستان گلم بنده بعد تحقیقه بسیار sx1 خریدم اگه سوالی دارید من چاکرتونم؟

ebi66_boukan
12-03-2009, 22:01

آقا مباركه.بايد دوربين فوق العاده اي باشه.چند گرفتي؟؟؟؟انشالله عكس هاي خوبي باهاش بگيري.راستي از الان به بعد من منتظر عكس هاتون هستم كه تو سايت بزاري.كيفيت فيلمبرداريش بايد واقعا توپ باشه اونم با لنز cmos.محشره.

mh.attari
12-03-2009, 22:14
آقا مباركه.بايد دوربين فوق العاده اي باشه.چند گرفتي؟؟؟؟انشالله عكس هاي خوبي باهاش بگيري.راستي از الان به بعد من منتظر عكس هاتون هستم كه تو سايت بزاري.كيفيت فيلمبرداريش بايد واقعا توپ باشه اونم با لنز cmos.محشره.
630 گرفتم دوست نازنینم.ممنونتم وچشم حتما انشاالله اگر شنبه مموری با باتری بخرم عکساشم برای دوستان گلم میزارم:11:

Senator_F
12-03-2009, 23:03

مبارکه!!!!!!

prowler88
13-03-2009, 19:05
شاید تو اون یکی تاپیک دیده باشین. رنگ هاش خیلی طبیعیه.