PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ♥♥ كـو‌تـلاس ♥♥

Morteza4SN
02-03-2009, 21:05
كوتلاس (Cuttlas) قهرمان كميك و كارتوني اسپانيايي به همين نام هست كه توسط فردي به نام كالپورنيو (Calpurnio ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) طراحي شده .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

كالپورنيو اولين بار در سال 1983 نمونه ابتدايي كوتلاس رو در مجله آماتوري به نام El Japo (به معني Japan) رونمايي كرد . بعدا كميك استريپ هاي كوتلاس در روزنامه اسپانيايي El País به چاپ مي رسيد . كوتلاس تا امروز هم در مجلات و روزنامه هاي بسياري حضور داشته كه مي توان به 20 minutos اشاره كرد .

طراحي ساده كاراكترها و لوكيشن ها هرچند به نظر پيش پا افتاده باشند ولي وقتي هوش و خلاقيت فردي مثل كالپورنيو ضميمه ي ايده ي منحصر به فرد كوتلاس شد خيلي زود به محبوبيت رسيد ؛ يك طرح مختصر و مفيد !

طراحي ساده بعلاوه ي خصوصيات ميني ماليستي ، طنز ظريف و روايتي عميق از انسانيت به اين گاوچران ماجراجوي اسپانيايي جذابيتي بخشيد كه با استقبال مخاطبين ، انيميشن كوتلاس هم توسط خود كالپورنيو ساخته شود .

تا الان كميك هاي كوتلاس در 9 جلد جمع آوري شده :

The Good, The Bad against Cuttlas (1992)
El Bueno de Cuttlas contra Los Malos

The Well of Cuttle (1997)
El Bueno de Cuttlas

The Man of the West (1999)
Cuttlas, el hombre del Oeste

El Pistolero Molecular (2000)

The sign of Time (2002)

Esto no es un cómic (2007)
.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sólo Somos Monigotes (2008)

Integral 1 (2010)

Integral 2 (2011)
l
Morteza4SN @ P30world ©

Behsood
02-03-2009, 21:20
سلام
احسنت!
بالاخره تاپیک رو زدی!
خیلی می خواستم در موردش تاپیک بزنم ولی اسم مرتضی روش بود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نمیشد کاریش کرد!
اسطوره ی کارتونی من ...

Morteza4SN
02-03-2009, 21:55
كوتلاس قهرمان دو انيميشن كوتاه و يك سريال بر همين اساس بوده كه خود كالپورنيو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])كارگرداني و طراحي استوري بورد رو انجام داده و آهنگسازي همگي نيز بر عهده Ondrej Soukup ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om%2F) بوده .

El Bueno de Cuttlas
i 9 min., 1990 (35 mm.)

Con cien cañones por banda
i 25 min., 1991 (35 mm.)

اما به جز دو فيلم بالا يك سريال سيزده قسمتي هم از كوتلاس ساخته شده كه شناخت ما از كوتلاس هم بر اين اساس هست :

Cuttlas Microfilms

این سری شامل 13 اپیزود 25 دقیقه‌ای است که از سال 1992 تا 1994 پخش شد و مورد تقدیر ویژه هیات داوران جشنواره فیلم کن در سال 1993 قرار گرفت.

معرفی شخصیت‌های داستان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عنوان اپيزودها :

El Bueno de Cuttlas ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Con cien cañones por banda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
El Enigma Poligonal ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Circo Olimpo
Agente Especial Triple X
i77 formas de matar o morir
El elixir de la eterna juventud ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Knock Out
El Buey Negro
Lluvia de estrellas
Multimonster
Cuando llegue el ocaso ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Gran Calibre ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

كلا شش قسمت از سريال كوتلاس از تلويزيون ايران پخش شده،
براي ديدن بعضی قسمت ها در يوتيوب لينك زير رو دنبال كنيد :

Morteza4SN
02-03-2009, 22:20
سلام
احسنت!
بالاخره تاپیک رو زدی!
خیلی می خواستم در موردش تاپیک بزنم ولی اسم مرتضی روش بود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نمیشد کاریش کرد!
اسطوره ی کارتونی من ...
سلام :31: مرسي ، در هر صورت شانس آوردي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ايول حالا كه اينقدر بچه خوبي هستي بيا ؛ تقويم سال 2009 طرح كوتلاس اينا :
↓دريافت سايز A4

Behsood
02-03-2009, 22:28
سلام
یه بازی مخصوص کنسول PSP شرکت SONY هم هست که شخصیت هاش به نوعی وام دار این شخصیت محبوب و سری انیمیشن اش هستند!
خودتون قضاوت کنید!

Mary Anne
02-03-2009, 23:01
ممنون از تاپیک خوبتون! : )
چقدر من این شخصیت رو دوست داشتم. یادمه یه بار یه کارتون ارش نشون داد در قالب فیلم سینمایی بود یعنی یه پارت طولانی بود تا مدتها کلی یادش بودم و لذت دیدنش رو فراموش نمی کردم.
به خصوص این که چه طوری به چنین طرح ساده ای به این قشنگی روح و شخصیت داده بودن!
یادآوری خاطرات شد ...

Ar@m
03-03-2009, 14:16
سلام :31: مرسي ، در هر صورت شانس آوردي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ايول حالا كه اينقدر بچه خوبي هستي بيا ؛ تقويم سال 2009 طرح كوتلاس اينا :
↓دريافت سايز a4
مرسی بابت تاپیک موعود!
بعدشم این لینکه واسم باز نمی شه یه جای دیگه آپش کن لطفا من تقویم کوتلاس می خوام : دی

Morteza4SN
03-03-2009, 21:30
سلام
یه بازی مخصوص کنسول PSP شرکت SONY هم هست که شخصیت هاش به نوعی وام دار این شخصیت محبوب و سری انیمیشن اش هستند!
خودتون قضاوت کنید!

خب من كه پاتاپون رو بازي نكردم ولي از يك لحاظ ميشه بين اين دو ارتباط قائل شد ؛
كوتلاس رو ميشه يك اثر مستقل به شمار آورد ، جايي كه خلاقيت در عين سادگي عرضه ميشه .
بازيهاي كنسول دستي PSP هم بيشتر نياز به خلاقيت دارند تا گرافيك بالا ، براي همين هم نسل
جديد بازيسازان مستقل رو جذب كرده و حداقل امكان موفقيت بيشتر از كنسولهاي ديگر هست .

از لحاظ شباهت طراحي وقتي كاراكتري به نام xiao رو ديدم تا حدودي برام يادآور كوتلاس بود ولي در سطح پايين تر .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون از تاپیک خوبتون! : )
چقدر من این شخصیت رو دوست داشتم. یادمه یه بار یه کارتون ارش نشون داد در قالب فیلم سینمایی بود یعنی یه پارت طولانی بود تا مدتها کلی یادش بودم و لذت دیدنش رو فراموش نمی کردم.
به خصوص این که چه طوری به چنین طرح ساده ای به این قشنگی روح و شخصیت داده بودن!
یادآوری خاطرات شد ...

خب كوتلاس ابتدا قهرمان كميك استريپ هست ، به همين دليل هر قسمت يك داستان مجزا داره
جالبه تنها با همون شش قسمتي كه از كوتلاس ديديم اينقدر دوستش داريم
حداقل بر خلاف بسياري از كارتونهاي تلويزيون تو كف آخرش نمونديم !
ماجراهاي كوتلاس در هر قسمت به پايان مي رسيد ولي باز هم با فضاسازي جديد ادامه داشت .
مقايسه كنيد با انيمه هاي سريالي كه از روي مانگا ساخته ميشه و بايد عمري پاش بشينيم !!

مرسی بابت تاپیک موعود!
بعدشم این لینکه واسم باز نمی شه یه جای دیگه آپش کن لطفا من تقویم کوتلاس می خوام : دی

اصولا تقويم يه چيزه ، بقيه چيزا يه چيز ديگه :دي
بفرماييد :

Behsood
03-03-2009, 21:47
خب من كه پاتاپون رو بازي نكردم ولي از يك لحاظ ميشه بين اين دو ارتباط قائل شد ؛
كوتلاس رو ميشه يك اثر مستقل به شمار آورد ، جايي كه خلاقيت در عين سادگي عرضه ميشه .
بازيهاي كنسول دستي PSP هم بيشتر نياز به خلاقيت دارند تا گرافيك بالا ، براي همين هم نسل
جديد بازيسازان مستقل رو جذب كرده و حداقل امكان موفقيت بيشتر از كنسولهاي ديگر هست .

از لحاظ شباهت طراحي وقتي كاراكتري به نام xiao رو ديدم تا حدودي برام يادآور كوتلاس بود ولي در سطح پايين تر .

سلام
دقیقا!
من هم بازی کردم.
البته تماما بازی های Flash بودند.

Benygh
03-03-2009, 22:00
من هم یک چیزایی یادمه !
لینک دانلود هم قرار میگیره اینجا ؟!

Behsood
03-03-2009, 22:06
من هم یک چیزایی یادمه !
لینک دانلود هم قرار میگیره اینجا ؟!
سلام
به صورت مستقل فکر نکنم وجود داشته باشه.
Youtube تنها راه هست فعلا ...
اگر هم باشه تو بخش دانلود انیمیشن قرار میگیره فکر کنم.

Morteza4SN
04-03-2009, 02:23
خب بريم سراغ قسمت نوستالژيك ماجرا ؛ يعني ميكرو فيلمهاي كوتلاس :40:
همونطور كه گفتم هر قسمت كوتلاس داستان و فضاسازي مجزايي داره ، چند تا كاراكتر اصلي انيميشن رو مرور ميكنيم :

Cuttlas

قهرمان دوست داشتني ما ، ماجراجو و شجاع ، شوخ طبع ، عاشق پيشه ، تا حدودي شاعر ، در ابتدا يك گاوچران ساده است ولي وقتي در هر قسمت شاهد ماجراجويي هاي او هستيم متوجه ميشيم كه با يك تيپ كمياب از كاراكتري دوست داشتني روبرو هستيم ، يك كوتلاس .

Mabel

مابل! عشق تمام نشدني كوتلاس ، هر جا بود كوتلاس خودش رو بهش ميرسوند براي عاشق شدن و البته نهايتا نجات او !

Jim

جيم! رفيق صميمي كوتلاس ، مكمل دوست داشتني ، فداكار ، موقعي كه جونش رو فدا ميكرد احساسي ترين صحنه ها بين او و كوتلاس شكل ميگرفت .

Jack

آدم بده ، لباس بنفش رنگش و سيگار برگش بعلاوه ي انحناي نسبي بدن و كلاه سيلندري مشكي رنگش خيلي خوب وجهه ي منفي جك رو ترسيم ميكنه ، اضافه ميكنم القاب مختلف كه هر بار داشت مثل جك روديگرز ، جك گنزالس ، جك ويلسون ...

Kamkhino Jons

كامخينو جونز برنامه ريز و دستيار هميشه همراه جك بود ، از اينايي كه فرتي كشته ميشن!

ُStephan Ben

نام كاملش استفان بنجامين بود ولي همه بن صداش ميكردن ، چاق ، طماع و دورو ، نوكر گوش به زنگ جك ، مردن بن در هر قسمت باعث خنك شدن دل ما ميشد !

Morteza4SN @ P30WORLD ©

Behsood
04-03-2009, 17:51
مابل! عشق تمام نشدني كوتلاس ، هر جا بود كوتلاس خودش رو بهش ميرسوند براي عاشق شدن و البته نهايتا نجات او !
سلام
آخ! چقدر کفر آدم رو در می اورد با کارهاش!
اون یارو جک با اون کلاه مسخره اش یادمه! یه سر و گردن از بقیه بزرگتر بود و این نشان از کله گنده بودنش بود!!
میگم اسبش رو هم معرفی میکردی![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Morteza4SN
04-03-2009, 22:17
گفتيم كه آهنگسازي انيميشن هاي كوتلاس رو Ondrej Soukup ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om) بر عهده داشته ، سايتش رو كه نگاه كردم ديدم يه سري آهنگهاي مربوط به ميكرو فيلمهاي كوتلاس رو براي دانلود گذاشته كه شنيدنش خالي از لطف نيست :

01_Cuttlas come
02_ Neopsicodelia
03_ Corrido de Cuttlas
04_Samba de honorio
05_Un blanco mes de mayo
06 _Blues de mabel
07_Cuttlas microfilms
08_Jack for president
09_Multimonster
10 _Knock out
11_El elixir de la juventud
12_El buey negro
13_El enigma polygonal
14_Cena romantica
15_Good old cuttlas
16_El circo olympo
17_Cuttlas agente special tripple x
18_Lluvia de estrellas
19_Cuttlas come II

+
اين دو تا آهنگ رو هم قبلا در تاپيك آهنگ كارتونها گذاشته بودم كه طولاني تر هستند :

Cuttlas microfilms ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Cuttlas come
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

كاور سي.دي :

Behsood
04-03-2009, 22:40
سلام
اول یه عکس کلوز اپ از این قهرمان برای هوادارانش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خب !
اما یه سری نمایش هم انگار هست که تو مایه های خیمه شب بازی و اینها با موضوع کوتلاس!

خلاصه این عشق هواداران رو میرسونه دیگه!
تو یه قسمتی هم اینطوری و با این شخصیت و گیتارش به هویت اصلی خودش ادای دین میکنه.

[
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید]یه کولی اسپانیایی با گیتار اسپنیش!

neo_345
04-03-2009, 22:51
اینا چیه لینکاشو بدین ......... یه وقت لینک های صدا و سیما رو نزارین ....

Behsood
04-03-2009, 23:12
یه وقت لینک های صدا و سیما رو نزارین ....
سلام
ما هم خوبیم شما چطوری؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
صدا و سیما لینک هم داره؟ هم اون ها هم شما خسته نباشید.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
لینک عکس رو قرار دادم. اما ببینید حتما.

Leyth
04-03-2009, 23:36
یک کاراکتر رو هیچ وقت فراموش نمی کنم: کوتلاس
یک انیمیشن رو هیچ وقت فراموش نمی کنم: کوتلاس
آهنگ آغازین این انیمیشن رو هیچ وقت فراموش نمی کنم: کوتلاس

کلن کوتلاس رو فراموش نمی کنم!!

چند تا از قسمت هاش دقیقا یادمه مو به مو:

اکسیر جوانی و اون قسمتی که رفته بودن توی آفریقا

یک صحنه های تیکه تیکه ای هم از موجودی که از دهنش آتیسش بیرون می اومد و اینا یادمه.

در کل هم از تمامی شما عزیزان که خاطرات کوتلاس رو بار دیگه زنده کردید ممنون و متشکرم.

Oracle_Eldorado
05-03-2009, 01:08
وااای من از بچگی عاشق این بودم !
میگم لینک دانلودش هست تو نت ؟

Behsood
05-03-2009, 01:20
وااای من از بچگی عاشق این بودم !
میگم لینک دانلودش هست تو نت ؟
سلام
دوست من فعلا گروه تجسس چیزی پیدا نکرده! :31:
تنها راه موجود YouTube میباشد.
به محض پیدا شدن لینک های دانلود مطمئن باشید کسی بی خبر نخواهد ماند:27:

dimah2005
10-03-2009, 22:43
اکسیر جوانی و اون قسمتی که رفته بودن توی آفریقا

یک صحنه های تیکه تیکه ای هم از موجودی که از دهنش آتیسش بیرون می اومد و اینا یادمه.

لامصب یه بار که این تلوزیون پخش نکرد

ما هم که یه بار ندیدم

والا کاری نداشتیم تکراریه ، جدیده ،اصلا یه چیزه دیگس ، کلا نیگا می کردیم

اولین قسمتشم فکر کنم همونه که ملبان بود با اون کشتی کاغذی باهالش که با همون عاشقش شدیم

سلام
دوست من فعلا گروه تجسس چیزی پیدا نکرده!
تنها راه موجود youtube میباشد.
به محض پیدا شدن لینک های دانلود مطمئن باشید کسی بی خبر نخواهد ماند

این سروش سیما نداره؟

Libra
10-03-2009, 22:50
واقعا بهترین کارتون این دهه تلوزیون ایران بود

فوق العاده بود این کارتون ، دقیقا مال آدم بزرگا بود

اما نا مردا قطعش کردن

لینک دانلود قسمت هاش ، با دوبله فارسی ( یا زبان اصلی ) ررو کسی داره بزاره ؟

Behsood
10-03-2009, 23:02
این سروش سیما نداره؟
سلام
مطمئنا در آرشیو هست. اما این که سروش سیما اجازه ی دسترسی داره بهش یا نه را نمیدونم!

دقیقا مال آدم بزرگا بود
و کوچیک تر ها![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لینک دانلود قسمت هاش ، با دوبله فارسی ( یا زبان اصلی ) ررو کسی داره بزاره ؟
گشتیم نبود نگرد نیست![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Vallio
13-03-2009, 13:17
مرتضی جان واقعا به خاطر این تاپیکت ممنون یادش بخیر عجب شخصیت جالبی بود !

vahide
21-03-2009, 20:39
سلام.
تشکر بابت تاپیک [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
واقعن کارتون محشری بود. حیف شد...
دوبله عالی هم داشت...تا جایی که یادمه صداش همون صدای جومونگ فعلی بود...

Morteza4SN
06-05-2009, 20:47

بد نیست مروری داشته باشیم بر شش قسمت از میکرو فیلمهای کوتلاس ، شش قسمتی که از شبکه یک تلویزیون دیدیم و جالبه که با همین تعداد کم اینقدر کوتلاس رو دوست داریم .

قبلا گفتیم که میکروفیلمهای کوتلاس در اصل سیزده اپیزود بوده ،
اما از اونجا که تلویزیون تنها شش قسمت رو دوبله و پخش کرده بود و
و از اونجا که طبق یک رسم قدیمی این کار بدون دستکاری تیتراژ امکانپذیر نیست ،
اینبار هم با تغییر آهنگ اصلی ، تیتراژ جدیدی شامل بخشهایی از همین شش قسمت رو جایگزین کردند ! باز خوبه آهنگ جایگزین مربوط به تیتراژ پایانی کوتلاس بوده .

فعلا تیتراژ اصلی ابتدای کوتلاس رو از لینک زیر ببینید تا به مرور شش قسمت مذکور بپردازیم .

Cuttlas Opening
1:08

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] watch%3Fv%3D5YNJKmHktw8)

Morteza4SN
07-05-2009, 15:41
کوتلاس جوانمرد/ El Bueno de Cuttlas

این اولین قسمت از میکرو فیلمهای کوتلاس هست . کوتلاس یه گاوچران ساده است در یک شهر کوچک مدل وسترن . مابل هم در بانک کار میکنه .
همه چیز به خوبی میگذره تا اینکه جک بدجنس و گروهش به شهر حمله می کنند و بعد از دستبرد به بانک و کشتن صاحب بانک و کلانتر ، مابل رو هم گروگان میگیرن .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جیم سریع موضوع رو به کوتلاس اطلاع میده و با هم به شهر میان ، جیم توی درگیری تیر میخوره ولی کوتلاس همه افراد گروه جک رو میکشه .
جک ساختمانی که مابل درش هست رو به آتیش میکشه و فرار میکنه . کوتلاس که شاهد مرگ مابل هست با خودش عهد میکنه که اگه یه لحظه از عمر جک باقی مونده باشه هم انتقام نامزد و دوستانش رو بگیره .
تعقیب و گریز ادامه داره حتی کوتلاس در یک صحرای خشک و بی آب و علف در حالی که رمقی نداره گرفتار جک میشه ، جک اونو به یه کاکتوس می بنده تا مورچه های قرمز کلکشو بکنن اما یاد مابل و حس انتقام انگیزه اون برای نمردنه .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تا اینکه بالاخره کوتلاس و جک توی یه بار با هم روبرو و درگیر میشن ، نهایتا کوتلاس از کشتن جک منصرف میشه و جک که قصد داره کوتلاس رو از پشت با تیر بزنه با آتیش نفرت کوتلاس میمیره ...

صحنه های جذاب این قسمت پیش درآمد خوبی برای دنبال کردن ادامه ماجراهای کوتلاس هست
تنها قسمتی هست که مابل میمیره
کاراکتر کلانتر در این قسمت جناب بن هست که خب خیلی زود کله پا میشه !

این اپیزود رو در سه پارت از لینک های زیر ببینید :
8:00
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] watch%3Fv%3DJON3s2k05yA)
8:09
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] watch%3Fv%3DZXb8pnlsJo8)
7:54
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] watch%3Fv%3Dkm37Z7hrLHU)

Aram25
09-05-2009, 20:11
كوتلاس عالي بود، من كه خيلي دوستش داشتم از آقاي مرتضي هم ممنون، فقط يه چيزي اينها فارسي هستن؟

Morteza4SN
10-05-2009, 21:58
Con cien cañones por banda

در این قسمت کوتلاس دریانوردی با منش های خاص خودشه ، او به کشتی دزدان دریایی حمله میکنه و طلاهایی رو که به دست میاره به دریا میریزه چون « کوسه ها بهتر از اونا محافظت میکنن » . کوتلاس اینجا طبع شاعرانه تری داره ، یک دریانورد آزاد و عدالت طلب که گنجش کشتی و وطنش دریاست جایی که قانونش نیروی باد است . از دید کوتلاس مرزها باعث جنگهای کور و وحشیانه پادشاهان هست .
حتی در جواب این سوال هلنا که چرا طلاها رو به دریا میریزی میگه : « طلا چیزیه که انسانها رو حریص و پست میکنه ، باعث جنایت و بردگی و جنگ میشه ؛ من هر جا طلا باشه میدزدم و بعد به دریا میریزم » !

گنزالو (جک) که یک دزد دریایی بدجنسه قراره بر خلاف میل شاهزاده هلنا باهاش ازدواج کنه ، کوتلاس سوار بر کشتی بامزش که از جنس کاغذ روزنامه است به کشتی گنزالو حمله مکنه و گنزالو رو به دریا میندازه ، بن ملوان اول کوتلاس هم به خاطر حرص و طمعش از طرف کوتلاس مجازات میشه و با یک قایق سرگردان در دریا رها میشه .

بن درصدد انتقام از کوتلاس به گنزالو ملحق میشه و مخفیگاه کوتلاس رو لو میده ... خب دونستن اینکه کوتلاس نهایتا به کمک هلنا (مابل) بن و گنزالو رو میکشه چندان سخت نیست ، اما مطمئنا جذابیت های کوتلاس در چیزای بهتری است .

اشعار کوتلاس در انتهای اپیزود ، سوار بر کشتی و در جهت باد و یک طبیعت دست نخورده ؛
« باد بهترین موسیقی برای من است
لرزش طناب ها ، دریای سیاه و غرش توپهای آتشزای من ، رعد و برق و موجهای خروشان
و من غرق در آرامش و صفا بر روی دریاها
چیست کشتی من ؟
گنج من است
شعار من چیست ؟
آزادی
قانونم نیروی باد
و وطنم دریاست »

Morteza4SN
10-05-2009, 22:06
كوتلاس عالي بود، من كه خيلي دوستش داشتم از آقاي مرتضي هم ممنون، فقط يه چيزي اينها فارسي هستن؟ممنون . نه این لینکهای یوتیوب فارسی نیستند .

چهار قسمت دیگه از میکروفیلمهای کوتلاس که ما دیدیم باقی مونده ...
ولی خب به قول برادر ايکيوسان عجله نکنيد زنگ تفريحه !

مارپيچ مدل کوتلاس اينا :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] us%2Fimg133%2F6425%2F534845e2cdc5yg5.jpg)

omid.k
10-05-2009, 23:44
این کوتلاس عشق من بود ....
این پیام هایی که کوتلاس سعی در انتقالش داشت خیلی فراتر از سن کودکان زمان ما بود .... متاسفانه بعد از مدتی مسئولین متوجه ی این موضوع شدند و ادامه ی پخش رو متوقف کردند ....

mahdokht1364
19-05-2009, 10:49
کلی خوشحال شدم تاپیک رو دیدم ولی هیچی واسه دانلود نبود!ولی بازم خوبه

Morteza4SN
22-05-2009, 13:21
راز كثير الاضلاع / El Enigma Poligonal

داستان اين قسمت در آينده اي دور ميگذره ، زمين با رئيس جمهوري كه به شكل يك كثيرالاضلاع هست ، ابركامپيوتري كه تحت فرمان رئيس جمهور همه امور رو در كنترل داره و فرمانده جك كه فرماندهي ارتش X رو بر عهده داره . طبق محاسبات ابركامپيوتر ستاره دنباله دار هالي به سمت زمين در حركته و تا 25 دقيقه ديگه به زمين برخورد ميكنه !

در همين حين كوتلاس كه تازه از ماجراجويي فضايي به زمين برگشته به خاطر فرار از واكسيناسيون تحت تعقيب ماموران X قرار ميگيره ولي بعد از اعلام تلويزيوني توسط مابل لو ميره !
پروفسور M هم سلولي كوتلاس براش توضيح ميده كه او با الهام از معماري سلولهاي عصبي حلزون ميكروچيپي براي بازدهي بيشتر وسايل الكتريكي توليد كرده كه با سوءاستفاده ي رئيس جمهور براي كنترل ساكنين زمين استفاده ميشه ، در حقيقت با ميكرو جراحي هاي فوري كه كوتلاس ازش فرار كرد . بايد مابل رو نجات داد .

كوتلاس و M با تغيير قيافه فرار ميكنن و متوجه فعاليت انسانها در معادن اورانيوم و ذخيره سازيشون در ساختمان كثيرالاضلاع ميشند . در تعيقب و گريز ها M كشته ميشه و در حالي كه چيزي تا لحظه برخورد باقي نمونده كوتلاس به اتاق فرماندهي كثيرالاضلاع ميره ولي به خاطر مابل تسليم ميشه . كوتلاس و مابل به همراه ابركامپيوتر روي زمين رها ميشوند و ساختمان كثيرالاضلاع با همه ساكنين تحت فرمان زمين مثل يك ناو فضاپيما و با انرژي اورانيوم زمين رو ترك ميكنه ... صحبت هاي مابل در اوج نااميدي كوتلاس واقعا زيباست :‌ « اون بالا رو نگاه كن كوتلاس ... ستاره ها رو نگاه كن ، فقط يه انعكاس از عظمت پروردگاره ، در اعماق اين كهكشان چيزايي هست كه هنوز به دست بشر كشف نشده و همونطور باقي مي مونه تا وقتي كه كره زمين تبديل به يه داستان بشه و خيلي زود ما هم بخشي از اون نورها خواهيم شد » .

اما در نهايت ستاره از كنار زمين ميگذره و به ناو كثيرالاضلاع برخورد ميكنه ! در واقع ابركامپيوتر با برنامه قبلي اين كار رو كرد تا زمين رو عاري از وجود بشر در كنترل خودش دربياره اما كوتلاس با خاموش كردن ابركامپيوتر مانع اون ميشه تا به همراه مابل دوباره تمدن رو بسازن يه تمدن عاري از جنگ و خشونت ...

مشخصات كوتلاس از كامپيوتر اينطور اعلام ميشه : شغل ماجراجويي فضايي با 70 كيلو وزن و 180 سانتيمتر قد .
جايي كه جك به رئيس جمهور در مورد هوش ابر كامپيوتر هشدار ميده و صحبت از بيرون انداختنش بعد از پرواز ميشه ، ابركامپيوتر صحبت هاشون رو شنود ميكنه . در واقع ارجاعي است به فيلم 2001: يك اوديسه ي فضايي ، حس عدم اعتماد بين بشر و هوش مصنوعي مخلوق خودش !

*Necromancer
27-05-2009, 12:57
این کوتلاس عشق من بود ....
این پیام هایی که کوتلاس سعی در انتقالش داشت خیلی فراتر از سن کودکان زمان ما بود .... متاسفانه بعد از مدتی مسئولین متوجه ی این موضوع شدند و ادامه ی پخش رو متوقف کردند ....
آره منم نفهمیدم با چیش مشکل دارن! یه انیماتیون دیگه ای هم بود به اسم کاپیتان استار( همون که یه سفینه داشت به اسم استار جت و اسم همسرشم استارلت بود یه مامور سوخت موشک هم بود به اسم سرهنگ 9 سر که من همزاد پندازی شدیدی باهاش داشتم:31: ) که به صورت هفتگی پخش می شد اونم از همین پیاما داشت! بعد چند قسمت هر چی یه شنبه ها نشستم پای کانال یک ندیدم نشون بده!

aha_6990
30-05-2009, 20:16
من خیلی این کارتونو دوست داشتم یادش بخیر

Morteza4SN
03-06-2009, 11:59
اكسير جواني / El elixir de la eterna juventud

" اکسير جواني ... خيليا به اين روايت اعتقاد دارن "
کوتلاس باستان شناسي هست که ترجمه لاتين کتاب تاريخچه ي مارچوپيچو رو پيدا ميکنه ، او در اولين نگاه يادآور ايندينيا جونز هست . خيلي ها دنبال اين کتاب هستند که جک رودريگرز مهمترينشون هست . جيم در اين بين دوست صميمي کوتلاس هست و حالا ديگه رفاقتشون با هم نسبت به قسمت هاي اوليه صميمي تره .

کوتلاس و جيم در حين پرواز با هواپيما توسط جک به بيرون پرت ميشوند ، او مابل رو گروگان ميگيره ولي متوجه ميشه کتاب همراه کوتلاس بوده . کوتلاس داخل يه جنگل سقوط ميکنه و توسط آدمخوارها اسير ميشه تا اينکه توسط جيم نجات داده ميشه . قبيله اي که جيم رو در حال سقوط از آسمان ديده بودن اونو نجات و لقب فرزند باد بهش دادن . او حالا با رسوم بومي ها همراه شده ، با بادها در ارتباطه و بعد از به زبان آوردن کلمه « اسکالوپک » کوتلاس رو به ياد فصلي از کتاب مارچويچو ميندازه که در مورد پادشاهي به نام اسکالوپک هست که سالها پيش بعد از پيدا کردن چشمه آب اکسير جواني جلوي اونو مي بنده و تنها يک ظرف براي حفظ شکوه سلطنت خودش نگه ميداره ولي توسط همسرش کشته ميشه و به همراه اکسير در آرامگاهي که در کتاب نشان داده شده قرار گرفته ...

بن که در تعقيب کوتلاس بوده اين موضوع رو به جک اطلاع ميده ، اما بعد از رسيدن کوتلاس به آرامگاه اسکالوپک توسط يه گياه گوشتخوار بلعيده ميشه ! کوتلاس بعد از گذر از موانعي که در آرامگاه هست اکسير رو پيدا ميکنه اما جک که مابل رو گروگان گرفته در خروجي آرامگاه اکسير رو از کوتلاس ميگيره و فرار ميکنه . آرامگاه در آستانه نابودي قرار ميگيره و کوتلاس هم بايد مابل رو از دست تمساح جک نجات بده . جيم جلوي جک رو ميگيره اما نهايتا جک که تشنه ي جاودانگي است اکسير رو تا ته ميخوره ولي خب به يه نوزاد تبديل ميشه ... جيم در بين بومي ها ميمونه چون باد در گوشش زمزمه هايي براي گفتن داره و کوتلاس هم با مابل ميره تا زندگي آرامي رو شروع کنند .

در واقع بهترین تعبیر برای این ماجرا همون عکسی است که در زیر عنوان قرار دادم ؛ شاید چیز باارزشی رو بدست بیاری ولی در نهایت چیز باارزش تری رو از دست میدی ، زندگی رو ...

Lovelyman
23-06-2009, 14:33
یادش بخیر این اکیسر جوانی رو خیلی خوب یادمه ....

Morteza4SN
09-07-2009, 14:56
وقتي که خورشيد بميرد / Cuando llegue el ocaso

« رهبران قدرت هاي بزرگ ديوانه شده بودند و بي اعتمادي و جنون در همه جا اشاعه پيدا كرده بود ... »
کوتلاس که جنگ عظيم بشر ديوانه ي قدرت رو در پناهگاه زيرزميني خودش به نظاره نشسته ، حالا از آخرين بازماندگان زمين نفرين شده است . در اولين مواجهه با بشر باقيمانده اين بن هست كه قصد کشتن موجودي عجيب و سه پا رو داره که کوتلاس با او درگير ميشه ولي خودش گرفتار ميشه . جک ، بن و دارودسته شون تصميم ميگيرند براي تفريح کوتلاس رو جلوي هيولايي عجيب الخلقه بندازن ، کوتلاس هيولا رو ميکشه و جک تصميم ميگيره اونو به دسته خودش اضافه کنه . اما کوتلاس که قصد فرار داره توسط جک به ماشين بسته ميشه تا در حمله عليه گروه ديگري از انسانها به نام تلاشگر ها سپرشون باشه . صحنه هاي درگيري پر از كشت و كشتار و خونريزي است كه زير ظاهر ساده انيميشن به تعادل بصري رسيده !

كوتلاس بعد از نجات به تلاشگرها ملحق ميشه كه مابل هم جزو اونهاست . استاد نابيناي تلاشگرها نمادي از نگرش پاك انساني است . او در صحنه اي كوتلاس رو به ديدن تصويري مي بره كه سلسله مراتب مكرر جنگ و نزاع انسانها رو نشان ميده و همين رو دليل بازگشت تلاشگرها به تمدن اوليه ميدونه . « اين تصاوير به ما يادآوري ميكنه كه هيچ وقت مرتكب اشتباهات گذشته نشيم ، تفكر مهاجمين باقيمانده تفكر اشتباهات گذشته است . ما نمي تونيم از روشهاي اونا استفاده كنيم چراكه به آينده تعلق داريم » .

در حمله نهايي جك بعد از كشتن استاد نابينا به شهر فرار ميكنه اما كوتلاس به كمك موجودات سه پا از شرش خلاص ميشه و آخرين نسل انسانها به كوتلاس ، مابل و يك اميدواري هميشگي محدود ميشه .
« درسته که اون موقع خورشيد زمين غروب کرده بود ولي تمام شب ها حتي تاريک ترينشون هميشه با خودشون طلوع اميد رو به ارمغان ميارن و در شروع يک روز جديد اينبار ديگه اشباهات گذشته رو مرتکب نخواهيم شد » .

ms368
09-07-2009, 21:16
من دوبله دی.وی.دیشو خریدم

خیلی بد کیفیته

انداختمش دور

Morteza4SN
10-07-2009, 15:33
كاليبر بزرگ / Gran Calibre

خب اگر شما به جاي كالپورنيو بوديد در آخرين قسمت كوتلاس رو درگير چه ماجرايي مي كرديد ؟ كالپورنيو فضاي رئال تري رو انتخاب كرده ؛ يك جامعه امروزي .

كوتلاس يك افسر وظيفه شناس نيروي پليس هست . در سكانس ابتدايي مرد مسلحي روي پشت بام يك ساختمان در محاصره پليس هست ، در حالي كه كوتلاس سعي در آرام كردن اون داره استفان بن دستور شليك ميده ؛ مشت كوتلاس توي صورت بن !

سرگرد جيم همكار جديد كوتلاس در گشت هاست ، خيلي زود رفاقت صميمي بين اين دو شكل ميگيره ، در درگيري اين دو با سارقين فروشگاه كوتلاس تير ميخوره ولي جليقه ضد گلوله جونش رو نجات ميده هرچند رب گوجه فرنگي جيم رو به اشتباه ميندازه !

باند فروش و قاچاق اسلحه امنيت جامعه رو بر هم زده . جك ويلسون كانديداي استانداري هست ، او مدام در تلويزيون نشان داده ميشه درحاليكه در امور خيريه و بازديدهاي مختلف حضور داره ، وعده هاي زيادي ميده و دوره ي چهار ساله استاندار قبلي رو زير سوال ميبره !! در سكانسي جك از محافظش ميخواد كه زودتر به اون راي بده ؛ احتمالا قدرت دست بردن در نتايج رو نداشته ! هرچند درنهايت جك برنده انتخابات ميشه .

در اين بين كوتلاس با پسري به نام بيلي آشنا ميشه ، بيلي برادر كوچك مابل هست . مابل از اتاق برادرش اسلحه اي پيدا ميكنه با نشان J.W ، بيلي اون رو از انباري قديمي پيدا كرده . كوتلاس بعد از رفتن به انبار قديمي متوجه ميشه كه جك با استفاده از كانالهاي ارتباطي در ارتش با همدستي بن به خريد و فروش اسلحه مي پرداخته ؛ شعار اصلي جك براي پيروزي در انتخابات مبارزه با قاچاق اسلحه بود !

جك به خاطر افزايش روند انتقادي به استانداري تصميم به توقف اين كار ميگيره و بعد از گرفتن كوتلاس ، بن رو با اسلحه او ميكشه تا كوتلاس متهم به قتل و مضنون به قاچاق بشه . اسلحه اي كه بيلي دزديده بود باعث ميشه تا جك ، مابل رو دستگير كنه . كوتلاس به كمك جيم براي نجات مابل به راه ميوفته در حالي كه بيلي اسلحه ي جك ويلسون رو به عنوان مدرك به پليس داده . در نهايت كوتلاس مابل رو نجات ميده ولي جيم بدست جك كشته ميشه تا جمله پاياني بين اين دو رفيق بار عاطفي پيدا كنه : " ايندفعه ديگه جليقه ضدگلوله و رب گوجه فرنگي در كار نيست ... "

كوتلاس در يكي از گشت ها به جيم ميگه : " كمتر خلافكاري پيدا ميشه كه اسلحه اش قوي تر از اسلحه ما باشه " ، اما در ادامه ديديم كه خلافكاري پيدا شد كه اسلحه اش همجنس اونا بود .

اين آخرين اپيزود از سريال سيزده قسمتي كوتلاس بود و البته جزو شش قسمتي كه تلويزيون ايران هم پخش كرده بود . كالپورنيو در اين دو قسمت آخر خيلي مختصات رو در ماكزيمم قرار داده بود كه البته بهمراه بعد ميني ماليستي اثر ، تركيب متعادلي بسيار نزديك به روايتي رئال پيدا كرده بود .
!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i !i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i !i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i

من دوبله دی.وی.دیشو خریدم
خیلی بد کیفیته
انداختمش دور
اتفاقا مرجع من براي ديالوگها و داستان و اغلب تصاوير همين نسخه كپچر شده بود
كيفيتش هم متوسط بود اينقدر ديگه بد نيست كه گفتي !

piremard
10-07-2009, 16:48
این انیمیشن از روی تنبلی اینطور کشیده شده ؟!! ما کلا شخصیت هامون وابسته به پوششند که

CinemaTik
11-07-2009, 00:16
سلام دوستان :40:

من هم این انیمیشن رو خیلی دوست داشتم . واقعا انیمیشن جالبی بود و با اینکه کاراکترهاش اصلا قیافه و تیپ مرسوم توی بقیه‌ی انیمیشن ها رو ندارن با این حال بازم خیلی جذاب و دیدینی بود واسه‌ی من ...

میگم یه سوال. این انیمیشن رو کدوم شبکه‌ی تی وی ایران نشون میداد ؟ کسی یادش هست ؟ فک کنم یک بود ! ولی مطمئن نیستم ...

Alastoor
11-07-2009, 11:38
این انیمیشن از روی تنبلی اینطور کشیده شده ؟!! ما کلا شخصیت هامون وابسته به پوششند که

من که فکر نمیکنم از روی تنبلی بوده باشه ولی اگر هم چنین بوده خیلی تنبلی زیبایی از کار در اوومده
اتقاقا اگر بشه در یک اثر وجه سادگی رو در کنار زیبایی اوون حفظ کرد خیلی کار بزرگی انجام شده .
از نظر من این کار بر خلاف ظاهر ساده ای که در طراحی کارکتر ها و فضاهاش به چشم میخوره خیلی رووش فکر و کار شده و نبوغ خیلی بالایی هم در اوون دیده میشه .
ضمن اینکه همین نبود یک مختصات خاص و تک بعدی برای جزئیات به ظاهر مهمی نظیر چهره ها ، پس زمینه و حتی
فضاهای اصلی خیلی مفهوم انتزاعی و جالبی رو در بیننده به وجود میاره ؛
کافیه کوتلاس قهرمان داستانمون رو با دو تا چشم، مو و یک چهره ثابت و خشک در سراسر کار تصور کنیم تا ببینیم چقدر این سادگی زیبا از کار در اومده .
در کل کوتلاس به نظر من خیلی پست مدرن و ضد کلیشه هست و یک اثر آوانگارد محسوب میشه .

+

طراحي ساده كاراكترها و لوكيشن ها هرچند به نظر پيش پا افتاده باشند ولي وقتي هوش و خلاقيت فردي مثل كالپورنيو ضميمه ي ايده ي منحصر به فرد كوتلاس شد خيلي زود به محبوبيت رسيد ؛ يك طرح مختصر و مفيد !
طراحي ساده بعلاوه ي خصوصيات ميني ماليستي ، طنز ظريف و روايتي عميق از انسانيت به اين گاوچران ماجراجوي اسپانيايي جذابيتي بخشيد كه با استقبال مخاطبين انيميشن كوتلاس هم توسط خود كالپورنيو ساخته شود .

میگم یه سوال. این انیمیشن رو کدوم شبکه‌ی تی وی ایران نشون میداد ؟ کسی یادش هست ؟ فک کنم یک بود ! ولی مطمئن نیستم ...

بله شبکه یک بود

:20:

C u t t l a s
11-07-2009, 16:38
hola mis amigos
depósito que para este tema
:40:

در مورد اين صحبت شما الستور جان نكات خوبي رو عنوان كردند ،
اضافه مي كنم كه يكي از مهمترين ويژگي هاي انيميشن همين ايده هايي است كه فقط مختص دنياي انيميشن هست و بر خلاف دنياي فيلم هيچ وابستگي غيرقابل حذف نيست و البته همين موارد هستند كه فانتزي انيميشن ها رو جذاب و متمايز ميكنند .

نكته ديگري كه در صفحات قبل عنوان شده بود تصوير Juan Bala بود كه اشتباها كوتلاس معرفي شده بود ، در معرفي جان گفته اند كه :
" یک مکزیکي اصیل که اکثر اوقات زیر سایه ي دیوار گلی نشسته است.
معمولا کوتلاس او را در فکر کردن هایش همراهی مي کند.
هرگز از سر جایش جا نمي خورد ولي مغزش هم هیچ وقت استراحت نمي کند. "

Bueno Lucas mis amigos

piremard
11-07-2009, 17:06
حاشا و کلا ؛ تصور می کنید من این چیزا رو نمی دونم ؟! وجه تنبلیت سازنده اثر بر تعمدی بودن این نوع گرافیک غالبتره. از نوع گرافیک خانه ها و رویداد ها گرفته تا چینش شهر و خیابونهاش همگی بیشتر به تنبلی و تاکید بر تولید ماذاد دارند تا هنر . این اثر چندان واجد ارزش هنری نیست . بیشتر به ی تولید فله ای شبیه

Alastoor
11-07-2009, 19:09
بله کاملا واضحه که پیکسار ، دیزنی ،‌ دیریم ورک و ... هیچ گونه همکاری با این اثر نداشته اند : دی

واجد ارزش هنری بودن یک اثر رو از تاثیری که روی بیننده میذاره میشه سنجید . کسی برای یک اثر بی ارزش تره خرد نمیکنه .
تولید مازاد در مورد اثری مثل کوتلاس چه مفهومی داره ؟ مگه جومونگ n قسمتیه ؟
توجه میکنیم که :

كوتلاس قهرمان دو انيميشن كوتاه و يك سريال بر همين اساس بوده كه خود كالپورنيو كارگرداني و طراحي استوري بورد رو انجام داده و آهنگسازي همگي نيز بر عهده Ondrej Soukup بوده .

اما به جز دو فيلم بالا يك سريال سيزده قسمتي هم از كوتلاس ساخته شده كه شناخت ما از كوتلاس هم بر اين اساس هست

به جز اینها از نظر من یکی از مهم ترین دلایل محبوبیتی که کوتلاس داره همین ارائه ی مفاهیم زیبا با همین طراحی به زعم شما تنبلانه و از نظر من ایجاز گونه ، حرفه ای و کاملا خلاقانه است .

piremard
12-07-2009, 02:21
بله کاملا واضحه که پیکسار ، دیزنی ،‌ دیریم ورک و ... هیچ گونه همکاری با این اثر نداشته اند : دی

واجد ارزش هنری بودن یک اثر رو از تاثیری که روی بیننده میذاره میشه سنجید . کسی برای یک اثر بی ارزش تره خرد نمیکنه .
تولید مازاد در مورد اثری مثل کوتلاس چه مفهومی داره ؟ مگه جومونگ n قسمتیه ؟
توجه میکنیم که :

به جز اینها از نظر من یکی از مهم ترین دلایل محبوبیتی که کوتلاس داره همین ارائه ی مفاهیم زیبا با همین طراحی به زعم شما تنبلانه و از نظر من ایجاز گونه ، حرفه ای و کاملا خلاقانه است .
عصبیت و گوشه کنایات شما نشون می ده حتی گفته های من در باطن شما پذیرفته انیست . فقط تعصب و حس نوستالژیکی که مثل "مرتضی" دارید مانع از قبول حقیقت کم کیفیتیه این انیمیشن هست .
انیمیشن "کاتلس" - نه شاید کوتلاس - جذاب ، ساده و دوست داشتنیست . این اثر ظرافت ای در داستانپردازی داره که متاسفانه با بی دقتی فیلمساز و انیماتور به یک اثر ساده مبدل شده . هر چند که این گرافیک ساده ، بر مبنای روانشناسی مخاطب کودک رو بشدت جذب می کنه . ولی فاقد وجاحت کافی هنریست و نشون می ده انیماتور تولید فله ای کرده . فقط برای نیاز بازار یک داستان خوب رو با دو کرکتر که اگر لباس نداشته باشند تنها از روی چاق و لاغریشون باید از هم تمیز داد مشخص کرد.

کاتلس یک نشان مجزاست . همونطور که تعریف می شه یک شخصیت منحصر بفرد ماجراهای مبارزه با بی عدالتی و ... هست . ولی وجه نمایش این کرکتر هیچ جنبه ی خاصی نداره . کاتلس نه سوپر منیست که لباس عجیبی بر تن کنه و پرواز کنه و نه زرو و نقابش . بلکه حتی در سکانسهایی همین مشابهتش با مردم دیگر در طراحی ، باعث می شه با تغییر لباس از دست پلیس و ... فرار کنه . که اینهم همون نشان دیگری از تنبلیه فیلمسازه که نتونسته برای داستان استوری قابل قبولی ارائه بده و در واقع اینطور داستان رو سمبل شده تحویل مخاطب خردسال بده . و البته دلایل متعدد دیگری هم برای بحثم دارم که با این نوع گفتگو یاد مناظره با رئیس جمهور "منتخب" افتادم ، پس عزت زیاد ، پیرمرد

taghi_ramzi
12-07-2009, 09:46
بنده از این حس نوستالژیکش هم سر درنمیارم!
کار جالبیه این کار، ولی من یکی دو بار بیشتر یادم نمیاد تو تلویزیون دیده باشمش.
در هر حال خب این حالت مینیمالیستیش جالبه.
پیرمرد جان این نوشته های شما هم بنده رو یاد سرمقاله های برادر شریعتمداری میندازه :چشمک:

Amin
12-07-2009, 15:05
پیرمرد جان این نوشته های شما هم بنده رو یاد سرمقاله های برادر شریعتمداری میندازه :چشمک:
ایول
این جمله به شدت منو قلقلک داد : دی

تقصیر من نیست پیرمرد جان
نمیدونم چرا احساس میکنم شما تو هر بحثی شرکت میکنی
الزاما نظر واقعی خودت رو نمیگی
یجورایی بازی با کلمات
فقط برای به چالش کشیدن طرفداران یک اثر یک شخص ...

من یه سوال ساده درباره "کوتلاس" از شما دارم
اگه این حرف شما رو قبول کنیم که تمام افرادی که از این تاپیک دیدن کردن و پستی دادن و از علاقه خودشون به کوتلاس نوشتن
فقط به خاطر حس نوستالژی بوده که بهشون دست داده (یا اووونا باهاش دست دادن !!!)
اگر این انیمیشن با این شکل عجیب و بچه گانه (از نظر طراحی منظورمه) و کاملا ساختار شکن به وجود نیومده بود
باز هم همینقدر نوستالژی ملت رو قلقلک میداد ؟
و همینقدر به یاد ماندنی میموند ؟

Morteza4SN
12-07-2009, 15:21
خب يه سري نكات رو لازم مي دونم عنوان كنم :

1) « كاتلس » (!!) رو نمي شناسم ولي اگر حداقل ساندتراك اول ميكرو فيلم رو گوش كنيد صداي خواننده ميگه كوتلاس !
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om%2Faudio%2Fstr%2Fcuttlas%2F01_CUTTLAS_COME.wma)
لينك قسمتهاي مختلف هم به زبان اصلي موجوده .

2) مي دانيم كه كوتلاس اقتباسي از كميك استريپي به همين نام هست ، طبيعتا انيميشن هم در همان حال و هواست .

3) دليل اصلي ايجاد تاپيك در ابتدا همين خاطره خوب ما از يك كارتون قديمي و متفاوت تلويزيون هست ، اما در ادامه و معرفي كمتر نوستالژي وارد نوشته ها كردم چيزي كه مثلا در تاپيك ياد ايام... بيشتر پست هاي خودم رو شامل ميشد ، استقبال مراجعين تاپيك با نوستالژي همراه بود ولي مطمئنا تجربه متفاوت دليل مهمتري بوده .

4) مخاطب كوتلاس احتمالا مي داند كه با يك اثر مستقل از يك شخص روبروست نه مثلا انيميشني كه صدها نفر از يك استوديوي عظيم هاليوودي با خرج و تبليغات وسيع آنرا ارائه مي دهند . (همه قسمت هاي كوتلاس به طور كامل و رايگان روي يوتيوب و توسط خود سازنده قرار داده شده.)

5) بله ، سبك گرافيكي ساده كوتلاس با يك داستانپردازي ظريف و حسابشده همراه هست . اينكه يك انيماتور مستقل براي كاهش هزينه و امكانات لازمه سبكي پياده كند كه خود باعث توجه مخاطب شود و كاملا در خدمت پرداخت كلي انيميشن باشد يك خلاقيت هنرمندانه در استفاده از شرايط هست .

6) هدف يك انيماتور يا يك فيلمساز از خلق يك اثر چيست ؟ هنر او چيست ؟ چرا يك انيميشن با هزينه گزاف و گرافيك خيره كننده ساخته ميشود و فقط دستاورد گرافيكي بهمراه دارد ؟ آيا مخاطب فقط براي ديدن اين دستاورد به مشاهده مي نشيند ؟ جواب اين سوال تكليف مخاطب رو تا حدودي زيادي روشن خواهد كرد .

7) در اپيزود «راز كثيرالاضلاع» جايي كه كوتلاس و پروفسور M زنداني شده اند ، كوتلاس با ساخت يك كثيرالضلاع مقوايي و پوشيدنش و پروفسور M هم با سر و ته شدن به مامور مخفي يعني W‌ تبديل ميشه و با همين حيله فرار ميكنن . قيچي اي كه كوتلاس به دست ميگيره 1.5 برابر خودش هست . اينها رو ضعف پرداخت و تنبلي مي دونيد ؟ اين براي مخاطبي كه كولاس رو يك كاراكتر كميك ساده نقاشي شده متحرك روي كاغذ ميدونه يك جذابيت به شمار ميره ، اين يك استفاده بجا از ويژگي هاي بصري است كه ملزوم هنر و خلاقيت هست .

8) فضاسازي داستان وقتي يك رمان مي خوانيد با وقتي كه يك داستان مينيمال مي خوانيد و همينطور انتظارات از نويسنده متفاوت هست .

9) شخصيت پردازي كاراكترهاي انيميشن كوتلاس وابسته به عناصر ديگري مثل رنگ پردازي و ابعاد و انحنا و ... است و نه تاكيد روي چهره و گريم و جزئياتي از اين دست .

10) هميشه از نظرات خاص استقبال زيادي ميشه در صورتي كه با منطق همراه باشه .

i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!ii!i!i!i!i!i!i!i!i!i!ii!i!i!i! i!i!i!i!i!i!i

یجورایی بازی با کلمات
:27: nice

piremard
12-07-2009, 15:26
ایول
این جمله به شدت منو قلقلک داد : دی

تقصیر من نیست پیرمرد جان
یجورایی بازی با کلمات

من یه سوال ساده درباره "کوتلاس" از شما دارم
اگه این حرف شما رو قبول کنیم که تمام افرادی که از این تاپیک دیدن کردن و پستی دادن و از علاقه خودشون به کوتلاس نوشتن
فقط به خاطر حس نوستالژی بوده که بهشون دست داده (یا اووونا باهاش دست دادن !!!)
اگر این انیمیشن با این شکل عجیب و بچه گانه (از نظر طراحی منظورمه) و کاملا ساختار شکن به وجود نیومده بود
باز هم همینقدر نوستالژی ملت رو قلقلک میداد ؟
و همینقدر به یاد ماندنی میموند ؟
های اگین :20:
عرض کنم که اگر من قصدم این بود از ابتدای تاپیک اینکار رو می کردم . رفتم یکم ببینم داستان این کارتون چیه . بعد نظرمو نوشتم با ادله :31:
در مورد فرمایش شما ، در "گفتگوی آزاد " هم بنده بحثی پیشنهاد دادم مبنی بر اینکه یک اثر تصادفی می تونه جذابیت بصری داشته باشه . یعنی یک کار ساده در گرافیک - طراحی مختص کودکان - می تونه فوق العاده و حیرت آور باشه . ما گاهی به یک گرافیک شبه رئیال مثل "اسکنر دارکلی " احتیاج داریم و یه زمان به کاتلس . اما بحث چیز دیگری هست ! :
تمام علقه ها و دوست داشتنی های ما یک طرف ، آیا صرفه نظر از اینکه ما چقدر از این کارتون خوشمان اومده ، می تونیم بگیم این یک اثر هنریست ؟
خب به عقیده بنده خیر . چون این اارتون حتی اهداف نمایشی خودش رو هم برآورده نکرده . کوتلاس در اصل یک شخصیت منحصر بفرد در یک دنیای آشوب زدست . پس باید همان دیگر "پهلوانان" اساتیری ، وجه تمایزی داشته باشه . در این کارتون کوتلاس تمایزی با دیگران نداره . نه در لباس و نه در شکل . اینکه من تصور می کنم این از تنبلی فیلمساز بوده که خواسته زود به زود اپیسود بسازه و بقول خودمون "زودتر تمومش کنه بره "
با احترام به تمامی نظرات دوستان

Majid-6120
12-07-2009, 15:27
سلام

این کوتلاس انیمیشن خیلی باحالی بود......درست گرافیک افتضاحی داشت ولی خیلی جذاب بود...من خودم وقتی تویه این انیمیشن یه نفر زخمی میشد خیلی خوشم میومد.....از بدنشون به طرز جالبی خون میومد:دی....در کل من از این انیمیشن خیلی خوشم میاد

ممنون

taghi_ramzi
12-07-2009, 16:45
...کوتلاس در اصل یک شخصیت منحصر بفرد در یک دنیای آشوب زدست . پس باید همان دیگر "پهلوانان" اساتیری ، وجه تمایزی داشته باشه . در این کارتون کوتلاس تمایزی با دیگران نداره . نه در لباس و نه در شکل ...

دلیل این "باید" رو میشه یه کم واضح تر توضیح بدید؟

Alastoor
12-07-2009, 17:34
عصبیت و گوشه کنایات شما نشون می ده حتی گفته های من در باطن شما پذیرفته انیست . فقط تعصب و حس نوستالژیکی که مثل "مرتضی" دارید مانع از قبول حقیقت کم کیفیتیه این انیمیشن هست .
انیمیشن "کاتلس" - نه شاید کوتلاس - جذاب ، ساده و دوست داشتنیست . این اثر ظرافت ای در داستانپردازی داره که متاسفانه با بی دقتی فیلمساز و انیماتور به یک اثر ساده مبدل شده . هر چند که این گرافیک ساده ، بر مبنای روانشناسی مخاطب کودک رو بشدت جذب می کنه . ولی فاقد وجاحت کافی هنریست و نشون می ده انیماتور تولید فله ای کرده . فقط برای نیاز بازار یک داستان خوب رو با دو کرکتر که اگر لباس نداشته باشند تنها از روی چاق و لاغریشون باید از هم تمیز داد مشخص کرد.

کاتلس یک نشان مجزاست . همونطور که تعریف می شه یک شخصیت منحصر بفرد ماجراهای مبارزه با بی عدالتی و ... هست . ولی وجه نمایش این کرکتر هیچ جنبه ی خاصی نداره . کاتلس نه سوپر منیست که لباس عجیبی بر تن کنه و پرواز کنه و نه زرو و نقابش . بلکه حتی در سکانسهایی همین مشابهتش با مردم دیگر در طراحی ، باعث می شه با تغییر لباس از دست پلیس و ... فرار کنه . که اینهم همون نشان دیگری از تنبلیه فیلمسازه که نتونسته برای داستان استوری قابل قبولی ارائه بده و در واقع اینطور داستان رو سمبل شده تحویل مخاطب خردسال بده . و البته دلایل متعدد دیگری هم برای بحثم دارم که با این نوع گفتگو یاد مناظره با رئیس جمهور "منتخب" افتادم ، پس عزت زیاد ، پیرمرد

نکات مهم رو دوستان در صفحه قبل عنوان کردن بنده تنها عرض کنم اصولا مفهومي که شما ازش به عنوان "تنبلي" نام برده و باهاش کل اين اثر رو زير يک علامت سوال بزرگ مي بريد و اونو فاقد ارزش هنري ميکنيد رو بنده قبول ندارم چراکه اصلا به سايز اثري در قد و قواره ي کوتلاس نميخوره اين حرف. در واقع شما شاخصه ي اصلي يک اثر و سبک ساده اما زيباي موجود در اون رو که من نقطه ي قوت براي چنين اثري ميدونم رو بيش از حد بزرگ ميکنيد و بدين شکل کل خلاقيتي که پشت اين کار بوده رو زير سوال برده و کل داستان زيبا و مفاهيم زيباتر اثر رو هم ضعيف جلوه ميديد و بدين شکل اونو فاقد ارزش هنري ميکنيد. البته اين مساله بيشتر ار هر چيز به نوع نگاه به کل يک همچين انيميشني بر ميگرده همونطور که به شکل تلویحی توسط دوستان بهش اشاره شد.

پی نوشت:
من هرچي فکر کردم نفهميدم کدوم بخش نوشتارم ازش مفهوم "عصبيت" دريافت شد
و لازمه بگم با اين نوع نوشتاري که به کار برديد منو خيلي زياد به ياد هموون کسي که خودتون اشاره کرديد انداختيد.

در پايان جهت ياد آوري دوباره عرض کنم که املا و تلفظ صحيح اين انيميشن هموون طور که مرتضی جان اشاره کردن " کوتلاس" است
همچنان که آلفرد جيمز پاچينو هيچ وقت پسينو يا هر چيز مشابه ديگه اي نبوده ، نيست و نخواهد بود : دی

omid.k
13-07-2009, 00:03
یادمه با این پیرمرد جان (به قول صالح اعلا) چند جا و در مورد چند چیز بحث کردین ...
من مخالف و پیرمرد موافق یا برعکس .... و بعد خودش گفت یا از دیگران شنیدم که اساسا مخالف نبوده و برای جریان یافتن بحثی مخالفت میکرده یا چیزی شبیه این
واسه همین الان نمیدونم جدی باید جواب بدم یا نه ....
ولی تنبلی احتمالا آخرین و بدترین ایرادی هست که میشه به شاهکاری مثل کوتلاس نسبت داد
از این دست انیمیشن ها فراوان هستند که با گذر از وجهه ی طراحی ظاهری کاراکتر به عمق داستان و بیان روایت نزدیک میشن
در این مورد حتی اگه داستانی هم به شیوه ی مرسوم وجود نداشته باشه - مثل خنگ آباد اثر دیوید لینچ - باز هم فرافکنی های کارگردان نه تنها از روی تنبلی نیست بلکه در جای درست نشانه ای از ذوق و قریحه ی بالای انیماتور داره
+
واقعا به نظر نمیرسه کوتلاس برای مخاطب خردسال به تنهایی ساخته شده باشه
+
لباس هم به اون اندازه نقشی در تبیین ارزش هنری یک انیمیشن نداره و البته که نمیتونه داشته باشه
..........................

سخن ها که فراوان است و فرصت ها کوتاه

Pario
14-07-2009, 01:15
در مورد شیوه طراحی کاراکترها و صحنه ها انیمیشن کوتلاس میشه گفت :

La Linea ("The Line")

Osvaldo Cavandoli

1969.

توضیح لازمه؟

amintnt
14-07-2009, 02:30
اکسیر جوانی و اون قسمتی که رفته بودن توی آفریقااین قسمت رو خوب یادمه، اما بقیه رو خیلی کمتر. یادمه این قسمت هیچ وقت واسم قابل هضم نبود. اینکه اون آدم بده نوزاد شد.... دوست داشتم ببینم بعدش چی میشه؟ خوب، به هر حال واسه سن ما زیادی بود!

من مخالف و پیرمرد موافق یا برعکس .... و بعد خودش گفت یا از دیگران شنیدم که اساسا مخالف نبوده و برای جریان یافتن بحثی مخالفت میکرده یا چیزی شبیه ایناینو من احساس می کردم... اما الآن واضح تر شد واسم. یه جورایی دفاع از یک چیز واسه خراب کردنش. البته منظورم بحث کوتلاس نیست. مثلا توی متفرقه، نیروی انتظامی و دستگیری و اینا... چه با زکاوت، پیرمرد! :3:

piremard
14-07-2009, 03:40
هاجیمه ماشده :20:
این روشهای من داره لو می ره :31: بهرحال ؛ قانون اسطوره نویسی اینچنین هست که شخصیت اولیه ماجرا باید متمایز از سایرین باشه . چه رستم باشه و چه زرو . در انیمیشن مورد بحث ما شخصیت منحصر بفرد نداریم . پس کلا دو حالت متصوره :
1 - گرافیست اثر بر مبنای فشار تجاری بر تولید انبوه از پیچیدگی اثر صرفه نظر کرده .
2 - لزومی در طرح شخصیت اساطیری در این انیمیشن نبوده ، بلکه حتی در این گرافیک تعمدی وجود داشته .

پاسخ چالش خودم رو می دم : کوتلاس برخلاف تمام افسانه های اساطیری یک شخصیت نیست ، بلکه یک نماد هست . کوتلاس سمبل یک قهرمان بی خانه و کاشانست که در دنیای برهوت با "بی عدالتی" ها می جنگه . نه چهره ی موافق و نه مخالف او در این نمایش مشخص نیست . کوتلاس می تونه هر کسی باشه ، در طراحی تعمدی ، این کرکتر نه برجسته و نه حتی از فرم بدنی متفاوت شده . تنها به بلوغ رسیده - چون قدش از کودکان داخل انیمیشن بزرگتره - .
وجود نکته ی نماد محور - نه کرکتر محور - در این انیمیشن باعث می شه تا مخاطب با اون درگیر بشه ، همزاد پنداری کنه ، بجای تکیه بر اسطوره ، به ایمجینیشن خودش برگرده و در محتوای داستان ، بجای استوری لاین غرق بشه . در انیمیشن های سورئال برای تاکید بهتر و تکیه بر محتوای تصور ، معمولا از این تکنیک استفاده می کنند . همانند فیلم کوتاه "سیب" و "پدر و دختر" برنده اسکار انیمیشن کوتاه
جانه ، پیرمرد :10:

neda_traveler
14-07-2009, 07:30
تنها کارتونی که تو بچگی تا بزرگی عاشقش بودم همین کوتلاس بود
خدایی معرکه بود

dsa dsa
14-07-2009, 20:45
كسي كميك استريپ هاشو براي دانلود داره ؟؟‌؟

Morteza4SN
26-07-2009, 17:15
نور ماه در دريا مي درخشد
و باد در لابلاي بادبان مي نالد
موجهاي نقره اي و آبي با حركتي نرم به بالا مي آيند
و كشتي من بدون وحشت ، بدون دشمن ، بدون طوفان ... دريا را مي شكافد و مي رود
در آنسوي مرزها پادشاهان براي به دست آوردن يك وجب زمين بيشتر جنگ هاي كور و وحشيانه به راه مي اندازند
و من در اينجا كشتي خود را در درياها آزاد و رها پيش مي برم
چيست كشتي من ؟
آن گنج من است
شعار من چيست ؟
آزادي
قانون من نيروي باد است
و وطن من درياست
اي وطن عزيز من عدالت را به طور عادلانه تقسيم خواهم كرد

√ مونولوگ ماندگار كوتلاس در اپيزود دوم ؛ Con cien cañones por banda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (تصويري_از نسخه دوبله) :

boy iran
26-07-2009, 17:29
واي ...

واقعا نميدونم چرا تا حالا اين تاپيك رو نديدم

اين كارتون يك زماني عشق من بود

يادش بخير

piremard
26-07-2009, 22:55
نور ماه در دريا مي درخشد
و باد در لابلاي بادبان مي نالد
موجهاي نقره اي و آبي با حركتي نرم به بالا مي آيند
و كشتي من بدون وحشت ، بدون دشمن ، بدون طوفان ... دريا را مي شكافد و مي رود
در آنسوي مرزها پادشاهان براي به دست آوردن يك وجب زمين بيشتر جنگ هاي كور و وحشيانه به راه مي اندازند
و من در اينجا كشتي خود را در درياها آزاد و رها پيش مي برم
چيست كشتي من ؟
آن گنج من است
شعار من چيست ؟
آزادي
قانون من نيروي باد است
و وطن من درياست
اي وطن عزيز من عدالت را به طور عادلانه تقسيم خواهم كرد

√ مونولوگ ماندگار كوتلاس در اپيزود دوم ؛ Con cien cañones por banda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (تصويري_از نسخه دوبله) :
این تو زبان اسپنیش اینجوره یا مدیر دوبلاژ ایرانی حماسیش کرده با ادبیات کتابی ؟

Morteza4SN
27-07-2009, 01:12
این تو زبان اسپنیش اینجوره یا مدیر دوبلاژ ایرانی حماسیش کرده با ادبیات کتابی ؟
فكر نكنم مدير دوبلاژ ديگه اينقدر خلاق بوده باشه !
اونطور كه من پيشتر به عينه ديدم اصولا تغييراتي كه دوبله قديمي تلويزيون اعمال ميكرده از اين دست نبوده .
نكته اينكه تيپ كاراكتر كوتلاس در اين قسمت واقعا حال و هواي حماسي داره .
كوتلاس در اغلب اپيزودها تيپ معروفي رو به شكل خاص ارائه ميكنه .
جايي شبيه به مامور 007 ، جايي ايندينيا جونز و اينجا هم يك دريانورد آزاد انديش و شاعرمسلك ...
اني وي تيك ايت ايزي :31:

Morteza4SN
27-07-2009, 02:13
√ مونولوگ ماندگار كوتلاس در اپيزود دوازدهم ؛ Cuando llegue el ocaso ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (تصويري_از نسخه دوبله) :

رهبران قدرتهاي بزرگ ديوانه شده بودند
و بي اعتمادي و جنون در همه جا اشاعه پيدا كرده بود
چندين دانشمند سعي كردند عواقب جنگ جهاني تمام عيار رو هشدار بدند
ولي محكوم به جوسازي شدند و كار به جايي كشيد كه حتي دوستان و خويشان خودشون رو هم از دست دادند
اينطوري شد كه تصميم گرفتم از تمام دانش ها و آموخته هام استفاده كنم
و يك پناهگاه اتمي مجهز و امن بسازم
در شروع جنگ تعداد قربانيان به هزارها نفر رسيد
كمي بعد به مليونها نفر
و كمي بعد ديگه كسي باقي نمونده بود كه تعداد قربانيان رو بشماره ...

Don Thomas
29-09-2009, 05:35
سلام

خیلی خیلی ممنونم و تشکر می کنم که این تاپیک رو ایجاد کرده اید ... :10:

کوتلاس واقعا یکی از اون شخصیتهایی بود که اون زمان از کار و زندگی می زدم تا بتونم قسمتهای جدیدش رو ببینم .:20:

شخصیتی , حماسی با پیش زمینه قهرمانی و کمی احساساتی به همراه چاشنی تخیل , همه این خصوصیات رو به خوبی به مخاطبانش منتقل می کرد ... :46:

Morteza4SN
احسنت

Torch Bearer
04-10-2009, 21:05
دوستان شرمنده ولی این لینک های یوتیوب خرابن.اگه ممکنه یک فکری به حال ما بکنید.

ako.2007
26-10-2009, 22:51
اگه واسه دوستان ممکنه خواهشا" یه فکری به حال ما هم بکنن :42: لینکها خرابه.:41:
هیشکی لینک دیگه ای نداره؟

mahdokht1364
07-11-2009, 22:21
سلام
آیا کسی لینک دانلود تورنت هم واسه کوتلاس سراغ نداره؟من که هر چی می گردم هیچی نیست که نیست!

online_amin
28-11-2009, 22:17
بابا این کارتون که اینقدر طرفدار داره کسی نیست که یک لینک درست حسابی بذاره هر لینکی بود فرقی نداره فقط کار کنه کافی هست

Saharsashia
02-01-2010, 23:28
وااااااااااااااااااي ممنون. الان اولين آهنگشو گوش دادم. ديوونه اشم. مرسييييييييييييييييييي خيلي زيااااااااااااااااااااااا د.
خيلي دوست داشتم تكرار اين كارتون رو هم مثل بقيه كارتون ها بذارن.
انيميشني كه براي هر دوره اي دوست داشتني و معركه اس. آخر خلاقيته...:40::40::40:

Saharsashia
02-01-2010, 23:44
" ايندفعه ديگه جليقه ضدگلوله و رب گوجه فرنگي در كار نيست ... "

من با اين جمله جيم گريه كردم ):

Lord_theOne
05-01-2010, 23:38
خیلی دیالوگهاش توپه ترجمشم کسی نداره؟

jooya
06-01-2010, 14:28
سلام
آیا کسی لینک دانلود تورنت هم واسه کوتلاس سراغ نداره؟من که هر چی می گردم هیچی نیست که نیست!

بابا این کارتون که اینقدر طرفدار داره کسی نیست که یک لینک درست حسابی بذاره هر لینکی بود فرقی نداره فقط کار کنه کافی هست

خواهر فریدا توی انجمن پرشین تولز ، لینکهای ایمویولش رو داشت و گفت که دانلودش کرده ، توی کاناداست ، اگه ازش بخوای شاید واست یه جایی آپلود کنه ، چون دیگه فکر نکنم ایمیول کار کنه .

Amin
06-01-2010, 14:46
خواهر فریدا توی انجمن پرشین تولز ، لینکهای ایمویولش رو داشت و گفت که دانلودش کرده ، توی کاناداست ، اگه ازش بخوای شاید واست یه جایی آپلود کنه ، چون دیگه فکر نکنم ایمیول کار کنه .
اگه لینکهای emule رو داری بزار اینجا عزیز

sepehr_x50
06-01-2010, 19:51

اینا رو پیدا کردم، امین جان زحمت کشیدن تستشون کردند - ظاهرا چند تاشون فقط کار میکنه...

سرور FileDonkey

animacion - Cuttlas_1x13_Gran_Calibre.[TVRip.Spanish.XviD].avi
Cuttlas-100_canones_por_banda.[VHSRip].[Spanish_XviD].avi
Cuttlas-77_formas_de_matar_o_morir.[VHSRip].[Spanish_XviD].avi
Cuttlas-Cuando_llegue_el_ocaso.[VHSRip].[Spanish_XviD].avi
Cuttlas-El_bueno_de_Cuttlas.[VHSRip].[Spanish_XviD].avi
Cuttlas-El_Circo_Olimpo.[VHSRip].[Spanish_XviD].avi
Cuttlas-Lluvia_de_estrellas.[VHSRip].[Spanish_XviD].avi
Cuttlas-Multimonster.[VHSRip].[Spanish_XviD].avi
Cuttlas-Special_agent_xXx.[VHSRip].[Spanish_XviD].avi

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سرور KAD

Cuttlas 1x08 El Buey Negro.avi
Cuttlas el elixir de la eterna juventud.avi
Cuttlas_1x01_El_Circo_Olimpo.[TVRip.Spanish.XviD].avi
Cuttlas_1x02_Con_cien_canones_por_banda.[TVRip.Spanish.XviD].avi
Cuttlas_1x03_Agente_Especial_Triple_X.[TVRip.Spanish.XviD].avi
Cuttlas_1x04_Las_77_formas_de_matar_o_morir.[TVRip.Spanish.XviD].avi
Cuttlas_1x05_El_exilir_de_la_eterna_juventud.[TVRip.Spanish.XviD].avi
Cuttlas_1x06_Knock_Out.[TVRip.Spanish.XviD].avi
Cuttlas_1x07_El_enigma_poligonal.[TVRip.Spanish.XviD].avi
Cuttlas_1x10_El_Bueno_de_Cuttlas.[TVRip.Spanish.XviD].avi
Cuttlas_1x11_Multimonster.[TVRip.Spanish.XviD].avi
Cuttlas_1x12_Cuando_llegue_el_ocaso.[TVRip.Spanish.XviD].avi

صفحه ی ویکی

Saharsashia
08-01-2010, 21:25
emule كار مي كنه. حالا چشمش نزنم.
اين اواخر چند تا happy tree firends دانلود كردم.

Saharsashia
08-01-2010, 21:27
اگه لینکهای emule رو داری بزار اینجا عزیز
emule لينك اينترنتي نداره. برنامه sharing‌ است. بايد يه جا آپلود بشه.

Codename 77
21-01-2010, 17:29
خیلی ممنون به خاطر لینک هایی که گذاشتین ....
واقعا فکرش رو هم نمی کردم اینطور گنجی رو تو P30world داریم .

حسین رشتی
12-02-2010, 00:00
آقا سایتی هست که بشه قسمتهای سریال رو دانلود کرد ؟؟
قارسی..

Lord_theOne
12-02-2010, 08:07
فارسیش حال می ده دوبله

لی لی ناز ناز جون
21-03-2010, 13:12
salam.mer30.man aaaashegh cuttlasam.:40::40::40:

Dexter 2009
26-05-2010, 14:33
کوتلاس...زورو....رابین هود.....دکستر....قهرمانان کودکیه من بودن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mortezaon
30-05-2010, 20:57
با همه سادگيش چرا اين همه جالب بود؟

.

Arash4484
17-01-2011, 01:14
بله تمایل دارم در گفتگو شرکت کنم! :31:
واقعن کارتونی که ده دوازده سال پیش برای ما پخش شده و سی سال پیش خلق شده ؛ موردی نداره تاپیک 200روز آپ نشدش بیاد بالا!:46:

اما غرض از پست!
من انیمیشن رو دانلود کرده بودم و ذوق زده توی تاپیک بحث آزاد انیمیشن پست دادم که بابا این از فیلمهای تارانتینو هم ریلیستی تره، این چه وضعش بوده که تو کودکی اینها رو ما میدیدم، جز این کوتلاس و گهگاه این سیاه پوسته همه به نحو فجیعی میترکن و ....(البته دستشان بابت پخش درد نکنه-->پارادوکس :31:)(عدو شود سبب خیر--> دوال پارادوکس:27:)
بعدشم گفتم دیالوگها فارسیه و احتمالن توی نسخه اصلی نیستند...
آقا مرتضا آمد هدایتم کرد اینجا:31: و گفت که دیالوگ از نسخه اصلی وجود داشته ، منم گفتم کاش دیالوگ نداشت(اصلن این اسپانیایی ها نمیتونن لال از دنیا برن!:biggrin:)
خلاصه داشتم پستهای اینجا رو میخوندم دیدم اِی بابا بحث (البّته صوری:31:) اینجا رخ داده که چرا کوتلاس حجیم نبود و گرافیکی تر نبود ...
اونوقت من فکر میکردم چرا ساده تر ، بدون گفتگو و توضیحات کلامی ، و حتا سیاه و سفید نیست. تا یک هجویه کامل بشه ....

Haji Garfield
11-04-2011, 09:18
---> O_o <---

hoomi_gta
11-04-2011, 13:27
ایول تاپیک کوتلاس هم داریم؟ خیلی کارتون توپی بود. من الان هم بشینم نگاهش کنم حال میکنم. چند وقت پیش هم دانلودش کرده بودم :دی
حتما بزودی اینجا آپلودشون می کنم

Lord_theOne
11-04-2011, 20:31
حتما بگذار خیلی دوست دارم

hoomi_gta
13-04-2011, 11:08
برید حالشو ببرید: لینک دانلود کوتلاس عزیز به همراه موزیک

ali_tadvin
20-04-2011, 15:48
سلام
یه خبر خوش بدم بهتون دیروز داشتم اتفاقی شبکه 2 رو میدیدم داشت یکی از قسمتهای کوتلاس رو میذاشت
حالا نمیدونم هر روز میده یا نه الانم منتظرم ببینم میده یا نه

shabe.saket
21-04-2011, 17:46
کارتون کوتلاس یادش بخیر.
یه چیز باحال از این کارتون یادمه بگم:31:.
توی یکی از قسمتهاش تیر اندازی شده بود کوتلاس تیر خورده بود زخمی روی زمین افتاده بود. یه دختری کوتلاس و دوست داشت اومده بود بالای سرش که کوتلاس جوانمرد چی شده چه اتفاقی واست افتاده...اینا. ایران اونجاش و سانسور کرده بود.:31:
کوتلاس جوانمرد:40:.

bleu2u4u
09-06-2011, 08:59
لینک دانلود زیرنویس انگلیسی اش رو کسی جایی ندیده؟

*Necromancer
27-02-2014, 23:19
اخیرا شبکه پویا داره باز پخش اش می کنه، ساعت 9:30 شب و تکرارش 11 صبح فردا. البته فکر کنم دیگه آخراش باشه

این عکس پست اول تاپیک منو یاد فیلم cube (مکعب) میندازه، نکنه ایدش اول توی کوتلاس مطرح شد؟

telmia
19-03-2016, 15:32
درود دوست عزیز
شما این انیمیشن را به شکل زبان اصلی در اختیار دارید؟ منظور بنده تمامی ۱۳ قسمت این مجموعه است

Morteza4SN
01-04-2016, 21:08
کوتلاس هم سریالش و هم این تاپیکش کلی خاطره‌ساز شد
یه دستی به صفحه‌ی اول تاپیک کشیدم و عکس‌ها رو دوباره آپلود کردم...

# تمیزکاری شب عید # عکس‌ها :38:

کمیک‌های کوتلاس همچنان منتشر می‌شه...

این عکس پست اول تاپیک منو یاد فیلم cube (مکعب) میندازه، نکنه ایدش اول توی کوتلاس مطرح شد؟

این عکس مربوط به کتاب کمیک کوتلاس می‌شه که سال 2007 منتشر شده، مکعب محصول 1997 بوده...
اگر ارتباطی باشه باید به حساب اون دسته ارجاعات کوتلاس به ژانرهای مختلف سینمایی گذاشتش.

درود دوست عزیز
شما این انیمیشن را به شکل زبان اصلی در اختیار دارید؟ منظور بنده تمامی ۱۳ قسمت این مجموعه است
نه متاسفانه! همون اوایل ایجاد این تاپیک (2009) تمامی قسمت‌ها روی یوتیوب بود که کمی بعد توسط خود آپلودکننده حذف شد.
الان چند تا قسمت پیدا می‌شه:
El bueno de CUTTLAS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کوتلاس جوانمرد (The Good ؛ ارجاعی به خوب بد زشت) / همون قسمتی که کوتلاس گاوچران هست
Con cien cañones por banda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) قسمتی که یه دریانورد آزاده
این قسمت هم هست که قبلاً از تی.وی خودمون پخش نشده:
Cuttlas en "Lluvia de estrellas". Part1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Cuttlas en "Lluvia de estrellas". Part2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

...
آقا مرتضا آمد هدایتم کرد اینجا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و گفت که دیالوگ از نسخه اصلی وجود داشته ، منم گفتم کاش دیالوگ نداشت(اصلن این اسپانیایی ها نمیتونن لال از دنیا برن!:biggrin:)
خلاصه داشتم پستهای اینجا رو میخوندم دیدم اِی بابا بحث (البّته صوری[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اینجا رخ داده که چرا کوتلاس حجیم نبود و گرافیکی تر نبود ...
اونوقت من فکر میکردم چرا ساده تر ، بدون گفتگو و توضیحات کلامی ، و حتا سیاه و سفید نیست. تا یک هجویه کامل بشه ....
. . . در مورد این موضوعی که در این بخش از پست Arash4484 اشاره شده،
البته یکی از اپیزودهای سریال بدون دیالوگ بود. اپیزود (El bueno de Cuttlas) رو از لینک بالا ببینید،
یه وسترن کلاسیک که دیالوگ‌ها به سبک سینمای صامت به صورت نوشتاری بین سکانس‌ها قرار داره
اما تی.وی ایران این اپیزود رو هم دوبله کرده بود و در پخش قدیمی اون نوشته‌ها رو حذف کرده بود.
البته در پخش مجددش از شبکه پویا این نوشته حذف نشده بود اما دوبله فارسی و طبیعتاً سانسورها همراهش بود.
. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کوتلاس نامرد
16-02-2019, 23:12
یه سوال
خیلی وقته دارم دنبال موسیقی کامل کوتلاس میگردم ولی هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم حتی تو سایتای انگلیسی زبان هم چیزی پیدا نکردم
تو سایتای ایرانی هم فقط همون قسمت که تو کارتون پخش میشه رو گذاشتن ولی اون یک دقیقه بیشتر نیست
کسی اهنگ کاملشو داره

کوتلاس نامرد
16-02-2019, 23:20
یه سوال
خیلی وقته دارم دنبال موسیقی کامل کوتلاس میگردم ولی هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم حتی تو سایتای انگلیسی زبان هم چیزی پیدا نکردم
تو سایتای ایرانی هم فقط همون قسمت که تو کارتون پخش میشه رو گذاشتن ولی اون یک دقیقه بیشتر نیست
کسی اهنگ کاملشو نداره?