PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄ ™ Asus اا بررسی و مباحث پس از خرید / درخواست مشاوره ممنوع ►

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

ebi_kasra
20-04-2010, 18:40
ebi_kasra عزیز

من بعد از پست شما نمره دهی ویندوز رو مجددآ اجرا کردم و نتایج زیر حاصل شد:

Processor 7.0
Memory 5.5
Graphics 6.7
Gaming Graphics 6.7
Primary Hard Disk 5.9

حالا وقتی با نتایج قبلی مقایسه میکنم میبینم که نتایج همونه.شما ممکن که نمرات ویندوزت رو بگی.

خوب منم اجراش کردم.این نتایج اومد:

Processor 6.9
Memory 5.9
Graphics 6.7
Gaming Graphics 6.7
Primary Hard Disk 5.9

تقریبا مثل همن! تو قسمت help توضیح داده که معیار امتیازدهیش چه جوریه.به نحوه استفاده ما از سخت افزارها هم مربوط میشه.

راستی شما وقتی تو منزل ازش استفاده میکنی باتریشو درمیاری؟ با این که جناب biostar گفت دربیاری بهتره ولی به نظر من یه خورده خطریه.چون اگه برق بره مادربوردش که خیلی ارزشمندتر از باتریه آسیب میبینه.البته هنوز اطلاع ندارم که میشه از محافظ برق مثلا ups واسه لبتاپ استفاده کرد یا نه.

astrix
20-04-2010, 19:07

Processor 6.9
Memory 5.9
Graphics 6.7
Gaming Graphics 6.7
Primary Hard Disk 5.9

تقریبا مثل همن! تو قسمت help توضیح داده که معیار امتیازدهیش چه جوریه.به نحوه استفاده ما از سخت افزارها هم مربوط میشه.

راستی شما وقتی تو منزل ازش استفاده میکنی باتریشو درمیاری؟ با این که جناب biostar گفت دربیاری بهتره ولی به نظر من یه خورده خطریه.چون اگه برق بره مادربوردش که خیلی ارزشمندتر از باتریه آسیب میبینه.البته هنوز اطلاع ندارم که میشه از محافظ برق مثلا ups واسه لبتاپ استفاده کرد یا نه.

سلام:5:
برای محافظت از لپتاپت پیشنهاد میکنم اینجا رو بخون
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نکات مفیدی داره که من خودم تحقیق کردم دیدم صحت داره:27:

راستی vaioman عزیز شما از نحوه خریدت برامون بیشتر توضیح میدی؟
ممنون:10:

Vaioman
20-04-2010, 23:18

Processor 6.9
Memory 5.9
Graphics 6.7
Gaming Graphics 6.7
Primary Hard Disk 5.9

شما باتری رو با خیال راحت در بیار چون شارژر شما مثل یک فیلتر عمل میکنه و کاملآ جلوی نوسانات برق رو میگیره.اگر روی شارژر رو بخونی میبینی که ورودی برق در یک بازه تعریف شده(مثلآ 220 الی 240)ولی خروجی همیشه یک عدد ثابته.در نوسانات شدید برق هم نهایتآ شارژر شما خواهد سوخت که این مشکل رو هم با یک محافظ به راحتی میتونی حل کنی.اما در مورد نمرات ویندوز.فرق این دو تا فقط در نمره مربوط به Memory است و اونم به این دلیله که Win 32bit بیشتر از 3G رو نمیشناسه.

Vaioman
20-04-2010, 23:37
سلام:5:
برای محافظت از لپتاپت پیشنهاد میکنم اینجا رو بخون

نکات مفیدی داره که من خودم تحقیق کردم دیدم صحت داره:27:

راستی vaioman عزیز شما از نحوه خریدت برامون بیشتر توضیح میدی؟
دوست عزیز در جواب شما یک پیغام خصوصی فرستادم.:20:

mohsenfhm
21-04-2010, 09:44
این نتایج اومد:

Processor 6.9
Memory 5.9
Graphics 6.7
Gaming Graphics 6.7
Primary Hard Disk 5.9

با چه نرم افزاري اين تست رو ميشه گرفت ؟؟ ميشه بيشتر توضيح بدين:18:

Vaioman
21-04-2010, 10:36
با چه نرم افزاري اين تست رو ميشه گرفت ؟؟ ميشه بيشتر توضيح بدين:18:

خود ویندوز این کارو انجام میده(Win Vista ,Win 7)

Start.Contrl Panel.System.Windows Experience Index

omid.pari
21-04-2010, 11:19
سلام بر دوستان
من هم می خوام این لپ تاپ (Asus N61JQ) رو بخرم
طرف گفت نقد 1400 میده
جناب Vaioman ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در رابطه با صفحه نمایش و کیفیت کلی لپ تاپ بیشتر توضیح میدین
با تشکر

Vaioman
21-04-2010, 12:03
سلام بر دوستان
من هم می خوام این لپ تاپ (Asus N61JQ) رو بخرم
طرف گفت نقد 1400 میده
جناب Vaioman ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در رابطه با صفحه نمایش و کیفیت کلی لپ تاپ بیشتر توضیح میدین
با تشکر

تو پستهای قبلی توضیح دادم.کیفیت صفحه نمایش واقعآ عالیه.خود لپ تاپ هم حرف نداره.انتخاب خوبی کردی.در خرید این مدل شک نکن.فقط با گارانتی معتبر.:46:

r_yan_p
21-04-2010, 13:00
با سلام به دوستان
من از چند ماه پیش در مورد این لپ تاپ(n61 jq) تحقیق می کردم ...تقریبا از بهمن ماه.... الان هم خریده شده ولی هنوز به دستم نرسیده ( امریکاست)
دوستانی که می خوان در موردش اطلاعات کسب کنن پیشنهاد می کنم این فروم رو مطالعه کنن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته یه مقدار زیادی زیاد شده (356 صفحه تا امروز) و تقریبا همشو خوندم
امیدوارم مفید باشه
اگر سوالی بود در خدمتم

alaveh
21-04-2010, 13:48
سلام
من می خوام لپ تاپم رو ریکاوری کنم
ولی پیامعجیبی میده :
writing boot sector !
virus : continue (y/n) l

لپ تاپم اسوس مدل F80S هست و با کلید F9 میخوام برم برای ریکاوری روی هارد که این پیام رو میده . چکار کنم ؟ ادامه بدم یا ممکنه مشکلی پیش بیاد ؟

Vaioman
21-04-2010, 14:23
سلام
من می خوام لپ تاپم رو ریکاوری کنم
ولی پیامعجیبی میده :
writing boot sector !
virus : continue (y/n) l

لپ تاپم اسوس مدل F80S هست و با کلید F9 میخوام برم برای ریکاوری روی هارد که این پیام رو میده . چکار کنم ؟ ادامه بدم یا ممکنه مشکلی پیش بیاد ؟

boot sector هارد شما ویروسی شده.اما مشکلی نیست.با یک انتی ویروس آپدیت رفع خواهد شد اما اگر رفع نشد مجبور به فرمت هارد هستید.به هرحال در روند ریکاوری شما خللی ایجاد نخواهد کرد.میتوانید ادامه دهید.

zeus_1
21-04-2010, 21:04
لام
من یه لپ تاپ Asus خریدم امروز
گرافیکش Gf 325m هستش
ولی موقعی که میرم تویه تنظیمات گرافیک ، گرافیک Onboard رو می شناسه یعنی intel Mobilety
از تویه Device manager هم وقتی نگاه می کنی، داخل قسمت Display هر دو تا گرافیک رو نشون میده. یعنی هم GF رو و هم Intel رو
حالا وقتی Intel رو disable می کنم، که بتونم از Gf استفاده کنم، این اتفاق نمی افته. یعنی با این حال که Intel رو Disable کردم و GF رو Enable، ولی یه جوری تصویر می ده انگاری اصلا کارت گرافیکی وجود نداره
داخل تمظیمات Bios هم گزینه ای نداره که بشه رویه گرافیک ها Swich کرد
چیکار کنم به نظرتون؟؟ به جز راه های معمول اگه کسی راهی دیگه سراغ داره بگه
و در کل... فرق این سری 300 geeforce با سری های معمولی قبلی چیه؟؟ بهتره یا بدتره؟؟؟

mojtaba.esparham
22-04-2010, 00:16
لام
گرافیکش Gf 325m هستش
ولی موقعی که میرم تویه تنظیمات گرافیک ، گرافیک Onboard رو می شناسه یعنی intel Mobilety
از تویه Device manager هم وقتی نگاه می کنی، داخل قسمت Display هر دو تا گرافیک رو نشون میده. یعنی هم GF رو و هم Intel رو
حالا وقتی Intel رو disable می کنم، که بتونم از Gf استفاده کنم، این اتفاق نمی افته. یعنی با این حال که Intel رو Disable کردم و GF رو Enable، ولی یه جوری تصویر می ده انگاری اصلا کارت گرافیکی وجود نداره
و در کل... فرق این سری 300 geeforce با سری های معمولی قبلی چیه؟؟ بهتره یا بدتره؟؟؟

اين قابليت كارت هاي جديد جي فورسه وقتي نياز به گرافيك بالا نيست اونو غير فعال ميكنه و از گرافيك داخلي سي پي يو استفاده ميكنه تا مصرف انرژي كم بشه.
مدل لپ تاپت چيه؟

Vaioman
22-04-2010, 00:23
لام
گرافیکش Gf 325m هستش

دوست عزیز آیا CPU لپ تاپ شما از سری Core i است؟لطفآ کانفیگ لپ تاپتون رو بگید.

zeus_1
22-04-2010, 13:23
asus x64 jv
cpu i5
ram 4 ddr3
hdd 640
vga GF 325m
lcd led hd 16
بعد اون قابلیت صرفه جویی انرژی که می گید رو داره GPU
ولی خوب باهاش یه بازی رو تست کردم، ولی اجرا نشد به خوبی
اگه اتوماتیک باشه که باید بازی رو راحت اجرا کنه

bmhhs
22-04-2010, 16:56
سلام برعزیزان دل(البته از نوع گوشتیش نه لپتاپیش)
من یک لپ تورنج قیمتی11200تا1300می خواستم تو تحقیقاتی که داشتم دوتا مدل از دوتابرند متفاوت نظرم رو جلب کرد:
1-ASUS n61jq
2-Dell 1558-A
البته قیمت اولی هولو هوش 1400هستش.کلاٌمی خواستم بدونم اگه شمامی خواستین از این دو گزینه کدوم رو انتخاب می کردین.ولطفاٌدلیل بر پایه استدلالتون رو بگید تا ما هم استفاده کنیم.اینم بگم من تا حالا لپ تاپ نداشته ام برای همینم یک خوره تو خرید لپ تاپ گیج شده ام.

Mehrdad092000
22-04-2010, 21:04
سلام کسی خبر داره این g73 کی میاد؟
راستی n61qفول hdنیست نه؟
راستی 5470 در حده gt330 هست؟
بخاطر f116 میگم

Vaioman
22-04-2010, 21:56
سلام کسی خبر داره این g73 کی میاد؟
راستی n61qفول hdنیست نه؟
راستی 5470 در حده gt330 هست؟
بخاطر f116 میگم

هنوز خبری از g73 نیست.
صفحه نمایش N61jq در بالاترین حالت 1366.768 میباشد.اما توانایی فول HD رو توسط خروجی HDMI داراست.در ضمن 5470 بطور کاملآ محسوسی از GT 330 ضعیفتره.اصلآ با هم قابل مقایسه نیستند.شما با چک کردن لینکهای زیر همه چیز دستگیرتون میشه.

Vaioman
22-04-2010, 22:04
asus x64 jv
cpu i5
ram 4 ddr3
hdd 640
vga GF 325m
lcd led hd 16
بعد اون قابلیت صرفه جویی انرژی که می گید رو داره GPU
ولی خوب باهاش یه بازی رو تست کردم، ولی اجرا نشد به خوبی
اگه اتوماتیک باشه که باید بازی رو راحت اجرا کنه

دوست عزیز احتمالآ اشکال از بازی مورد نظر شماست یا با سیستم عامل سازگار نیست و یا با سخت افزار لپ تاپ شما.

zeus_1
22-04-2010, 22:21
دوست عزیز احتمالآ اشکال از بازی مورد نظر شماست یا با سیستم عامل سازگار نیست و یا با سخت افزار لپ تاپ شما.

ای بابا
یه صبح تا شب منتظر شدم ببینم چه جوابی می گیرم
آخر میگی مشکل از بازی یا سیستم عامله؟؟
من که مشکل رو کامل شرح دادم... در جواب اون دوستمون هم که گفت در موقع نیاز اون رو غیر فعال می کنه ، من گفتم که بازی رو خوب اجرا نمی کنه.... مثال زدم که متوجه بشید کارت گرافیک Geforce به عنوان گرافیک اصلی فعال نمی شه. حتی در موقع اجرای برنامه های گرافیکی.
وگرنه می دونم که باید بازی سالم باشه و ویندوز هم مشکلی نداشته باشه
به هر حال ممنون. ظاهرا کسی جواب این مشکل رو نمی دونه

Vaioman
22-04-2010, 23:32
ای بابا
یه صبح تا شب منتظر شدم ببینم چه جوابی می گیرم
آخر میگی مشکل از بازی یا سیستم عامله؟؟
من که مشکل رو کامل شرح دادم... در جواب اون دوستمون هم که گفت در موقع نیاز اون رو غیر فعال می کنه ، من گفتم که بازی رو خوب اجرا نمی کنه.... مثال زدم که متوجه بشید کارت گرافیک Geforce به عنوان گرافیک اصلی فعال نمی شه. حتی در موقع اجرای برنامه های گرافیکی.
وگرنه می دونم که باید بازی سالم باشه و ویندوز هم مشکلی نداشته باشه
به هر حال ممنون. ظاهرا کسی جواب این مشکل رو نمی دونه

دوست گرامی مثل اینکه ما بدهکار هم شدیم.اولآ این تاپیک جای مطرح کردن مشکلات نیست.ثانیآ دوستان لطف میکنند و نظرات شخصیشون رو بیان میکنند.ثالثـآ شما نه گفتی ویندوزتون چیه.نه گفتی بازی که نصب کردی چیه(مثلآ NFS Shift به هیچ عنوان رو سیستم شما درست اجرا نمیشه)بعد هم انتظار داری آدم بدون پرسیدن هیچ سوالی مشکل شما رو بفهمه.واقعآ که!!!:13:

zeus_1
22-04-2010, 23:49
بیخیال
اینجا جای بحث کردن نیست
ولی قبول کن جوابی که دادی رفع تکلیفی بودش
چون اصلا سوال من ربطی به بازی و سیستم عامل نداشت
حواسم هم نبود در تاپیک گفت گو و تبادل نظر، سوال نباید پرسید!!!!!
یه چیز دیگه
NFS shift رویه سیستم پایین تر از این هم راحت اجرا می شه... البته باز هم میگم بحث اصلا بازی و اینجور چیزا نیست. ولی حالا که میگی، من هم گفتم که لااقل بدونی

Vaioman
23-04-2010, 00:03
سلام برعزیزان دل(البته از نوع گوشتیش نه لپتاپیش)
من یک لپ تورنج قیمتی11200تا1300می خواستم تو تحقیقاتی که داشتم دوتا مدل از دوتابرند متفاوت نظرم رو جلب کرد:
1-ASUS n61jq
2-Dell 1558-A
البته قیمت اولی هولو هوش 1400هستش.کلاٌمی خواستم بدونم اگه شمامی خواستین از این دو گزینه کدوم رو انتخاب می کردین.ولطفاٌدلیل بر پایه استدلالتون رو بگید تا ما هم استفاده کنیم.اینم بگم من تا حالا لپ تاپ نداشته ام برای همینم یک خوره تو خرید لپ تاپ گیج شده ام.

دوست عزیز شما کاربردتون از لپ تاپ رو نگفتید.اما در حالت کلی N61 از 1558 سرتره.به دلایل زیر:
CPU هر دو از یک مدل است(Core i7-720QM).مقدار و نوع RAM هر دو هم یکیه(4GB DDR3-1066).اما مقدار هارد(640)N61 بیشتر از(500)1558 است.کارت گرافیک (ATI 5730(N61 هم خیلی قویتر از(ATI 5470( 1558 است.در ضمن N61 مجهز به USB 3.0 میباشد.صفحه نمایش و کیفیت صدا و کیفیت دوربین N61 هم از 1558 بهتر است.فقط باتری 1558(9 Cell) از N61(6 Cell)l بهتر است. :20:

Vaioman
23-04-2010, 00:23
بیخیال
اینجا جای بحث کردن نیست
ولی قبول کن جوابی که دادی رفع تکلیفی بودش
چون اصلا سوال من ربطی به بازی و سیستم عامل نداشت
حواسم هم نبود در تاپیک گفت گو و تبادل نظر، سوال نباید پرسید!!!!!
یه چیز دیگه
NFS shift رویه سیستم پایین تر از این هم راحت اجرا می شه... البته باز هم میگم بحث اصلا بازی و اینجور چیزا نیست. ولی حالا که میگی، من هم گفتم که لااقل بدونی

دوست عزیز من اول باید بدونم که سیستم عامل لپ تاپتون چیه بعد باید مطمئن بشم که ایراد دیگه ای در کار نیست بعد برم سروقت کارت گرافیک.خب اگر سوال نکنم از کجا بفهمم.حالا بگذریم.همونطور که اون دوستمون هم گفت سریهای جدید جیفورس این قابلیت رو دارن که به خاطر مصرف انرژی کمتر در مواقع نیاز فعال میشن.شما تنظیمات گرافیک رو در Device Manager حالت اولیه بزار یعنی هر دو کارت رو فعال کن.بعد هم یک بازی متوسط اجرا کن و نتیجشو بگو.در ضمن تمام تنظیمات گرافیک لپ تاپ رو به حالت اولیه برگردون.(تنظیمات Setting- display)یادتم نره بگی ویندوزت چیه.

zeus_1
23-04-2010, 00:35
دوست عزیز من اول باید بدونم که سیستم عامل لپ تاپتون چیه بعد باید مطمئن بشم که ایراد دیگه ای در کار نیست بعد برم سروقت کارت گرافیک.خب اگر سوال نکنم از کجا بفهمم.حالا بگذریم.همونطور که اون دوستمون هم گفت سریهای جدید جیفورس این قابلیت رو دارن که به خاطر مصرف انرژی کمتر در مواقع نیاز فعال میشن.شما تنظیمات گرافیک رو در Device Manager حالت اولیه بزار یعنی هر دو کارت رو فعال کن.بعد هم یک بازی متوسط اجرا کن و نتیجشو بگو.در ضمن تمام تنظیمات گرافیک لپ تاپ رو به حالت اولیه برگردون.(تنظیمات Setting- display)یادتم نره بگی ویندوزت چیه.

ببین دوست گرامی
ویندوز 7 نصب دارم
وقتی گرافیک Intel رو قطع می کنم کلا تصویر میره و اصلا از جی فورس تصویر نمی گیره
تویه تنظیمات از دو تا گرافیک دو تا تصویر جدا گرفتم . اگه تویه تنظیمات 7 دیده باشی یه جا داره که دو تا تصویر می گیری که رویه هر کدوم هم بزنی، شماره اون تصویر رو بزرگ نشون میده رویه صفحه
اونجا تونستم تصویر شماره 2 رو با استفاده از جی فورس بگیرم. ولی هر کاری کردم نشد به عنوان پیش فرض ازش استفاده کنم. یعنی فرض کن من بازی رو با جی فورس اجرا می کنم، ولی فقط صدای بازی میاد و تصویری که میاد مربوط به تصویری می شه که کارت گرافیک Intel داره میده. یعنی تصور کن یه تصویری هست کناره اینی که من دارم می بینم که با استفاده از جی فورس رندر می شه، ولی من نمی تونم بیارمش. بعد وقتی تصویر جی فورس رو می خوام پیش فرض کنم، یعنی همون تصویر شماره 2 که فقط صدای اون محیط شنیده می شه، صفحه سیاه می شه و کلا همه چیز میره و مجبورم برم safe mode و restor کنم
کلا یه ذره پیچیده ست این مشکل.

Vaioman
23-04-2010, 01:00
ببین دوست گرامی
ویندوز 7 نصب دارم
وقتی گرافیک Intel رو قطع می کنم کلا تصویر میره و اصلا از جی فورس تصویر نمی گیره
تویه تنظیمات از دو تا گرافیک دو تا تصویر جدا گرفتم . اگه تویه تنظیمات 7 دیده باشی یه جا داره که دو تا تصویر می گیری که رویه هر کدوم هم بزنی، شماره اون تصویر رو بزرگ نشون میده رویه صفحه
اونجا تونستم تصویر شماره 2 رو با استفاده از جی فورس بگیرم. ولی هر کاری کردم نشد به عنوان پیش فرض ازش استفاده کنم. یعنی فرض کن من بازی رو با جی فورس اجرا می کنم، ولی فقط صدای بازی میاد و تصویری که میاد مربوط به تصویری می شه که کارت گرافیک Intel داره میده. یعنی تصور کن یه تصویری هست کناره اینی که من دارم می بینم که با استفاده از جی فورس رندر می شه، ولی من نمی تونم بیارمش. بعد وقتی تصویر جی فورس رو می خوام پیش فرض کنم، یعنی همون تصویر شماره 2 که فقط صدای اون محیط شنیده می شه، صفحه سیاه می شه و کلا همه چیز میره و مجبورم برم safe mode و restor کنم
کلا یه ذره پیچیده ست این مشکل.

من با یکی از دوستان هم مشورت کردم اون هم نظرش با من یکی بود.به نظر من شما درایور کارت گرافیکت مشکل داره.درایور کارت گرافیک رو دو مرتبه نصب کن و جواب رو بگو.البته درایور قبلی رو اول کاملآ uninstall کن.

zeus_1
23-04-2010, 11:18
من با یکی از دوستان هم مشورت کردم اون هم نظرش با من یکی بود.به نظر من شما درایور کارت گرافیکت مشکل داره.درایور کارت گرافیک رو دو مرتبه نصب کن و جواب رو بگو.البته درایور قبلی رو اول کاملآ uninstall کن.
باشه
من می زنم دانلود بشه درایور جدیدش
خبرش رو میدم
ممنوون

darkzside
23-04-2010, 11:24
آقا میخولستم ببینم میشه رو لین k52jr ویندوز ایکس پی نصب کرد .....؟ دوم اینکه نظرتون راجع به این مدل چیه؟

Vaioman
23-04-2010, 11:57
آقا میخولستم ببینم میشه رو لین k52jr ویندوز ایکس پی نصب کرد .....؟ دوم اینکه نظرتون راجع به این مدل چیه؟

دوست عزیز این مدل در حد خودش مدل خوبیه.CPU Core i3 و RAM 4GB DDR3 و VGA ATI 5470 1GB و.....و قیمت حدود 900.000 .فقط خیلی برای بازیهای سنگین مناسب نیست.در ضمن برای این مدل خود شرکت Asus درایوری جهت WIN XP ارائه نکرده.احتمالآ برای نصب سخت افزارها تو XP مشکل خواهید داشت.

darkzside
23-04-2010, 12:20
پس اینطور:13:.....آخه من کارم دیجیتال پینتینگ هست...ولی خوب قلم نوریم تو محیط sevenبه مشکل برمیخوره ... و من به خاطر کارم مجبورم از xp استفاده کنم ...راستی یه مدل هم دیدم n61jvکه گرافیگش برام اشنا نبود...nvidia gt 325به نظر شما این مدل چطوره؟راستی جنابvaioman مدل لب تاب شما چیه؟

Vaioman
23-04-2010, 13:03
پس اینطور:13:.....آخه من کارم دیجیتال پینتینگ هست...ولی خوب قلم نوریم تو محیط sevenبه مشکل برمیخوره ... و من به خاطر کارم مجبورم از xp استفاده کنم ...راستی یه مدل هم دیدم n61jvکه گرافیگش برام اشنا نبود...nvidia gt 325به نظر شما این مدل چطوره؟راستی جنابvaioman مدل لب تاب شما چیه؟

Geforce GT 325M تقریبا شبیه 230M است.اینم لینک اطلاعاتش:

در ضمن مدل لپ تاپم تو امضام هست.Asus Pro64JQ-Jx028V

Mehrdad092000
23-04-2010, 16:03
هنوز خبری از g73 نیست.
صفحه نمایش N61jq در بالاترین حالت 1366.768 میباشد.اما توانایی فول HD رو توسط خروجی HDMI داراست.در ضمن 5470 بطور کاملآ محسوسی از GT 330 ضعیفتره.اصلآ با هم قابل مقایسه نیستند.شما با چک کردن لینکهای زیر همه چیز دستگیرتون میشه.

من تو نوتبوک چک چک کردم
منظورتون اینه 5470 از gt330 قویتره؟
از gtx260 ضعیفتره؟
من بین n61q وf116 موندم
به نظرتون منتظر بمونم واسه g51 وg73 ؟
گرافیکای اونا باحاله
5870وgtx260

Vaioman
23-04-2010, 16:39
من تو نوتبوک چک چک کردم
منظورتون اینه 5470 از gt330 قویتره؟
از gtx260 ضعیفتره؟
من بین n61q وf116 موندم
به نظرتون منتظر بمونم واسه g51 وg73 ؟
گرافیکای اونا باحاله
5870وgtx260

دوست عزیز فکر میکنم شما اشتباه گرفتی.کارت گرافیک n61jq که 5470 نیست بلکه 5730 است که خیلی از 330 قویتره.شما اگر با لپ تاپ قصد بازی دارید N61jq خیلی از F116 بهتره.اینم لینک کارت گرافیک N61jq :

bmhhs
23-04-2010, 18:01
دوست عزیز شما کاربردتون از لپ تاپ رو نگفتید.اما در حالت کلی N61 از 1558 سرتره.به دلایل زیر:
CPU هر دو از یک مدل است(Core i7-720QM).مقدار و نوع RAM هر دو هم یکیه(4GB DDR3-1066).اما مقدار هارد(640)N61 بیشتر از(500)1558 است.کارت گرافیک (ATI 5730(N61 هم خیلی قویتر از(ATI 5470( 1558 است.در ضمن N61 مجهز به USB 3.0 میباشد.صفحه نمایش و کیفیت صدا و کیفیت دوربین N61 هم از 1558 بهتر است.فقط باتری 1558(9 Cell) از N61(6 Cell)l بهتر است. :20:
سلام وممنون از جوابتون.
راستشو بخواهیدرشته من کامپیوتره وبیشتره کارم طراحی وب هستش با دات نت کار می کنم.فتوشاپ وبیشتربرای برنامه نویسی .راستی یک سوال دیگه هم داشتم.تو لپ تاپ میشه برنامه غیرجنیون هم نصب کرد؟مثلاٌ همین ویژوال استودیو وsql server وفتوشاپ؟

Mehrdad092000
23-04-2010, 21:41
دوست عزیز فکر میکنم شما اشتباه گرفتی.کارت گرافیک n61jq که 5470 نیست بلکه 5730 است که خیلی از 330 قویتره.شما اگر با لپ تاپ قصد بازی دارید N61jq خیلی از F116 بهتره.اینم لینک کارت گرافیک N61jq :

اخ sorry
ولی gtx260بهتر ازینه؟
راستی چرا Ati سرعت share کردنش کمه؟

ebi_kasra
23-04-2010, 23:22
vaioman عزیز خبر نداری چرا روی لبتاپمون مدل دستگاه رو pro64j زده؟؟؟ البته پشت لبتاپ و همچنین روی کارتن و در ویندوز همون n61jq نوشته ولی منظورش از این pro چیه؟!

ebi_kasra
23-04-2010, 23:27
اخ sorry
ولی gtx260بهتر ازینه؟

gtx260 هیولاس! و در سری G لبتاپهای asus که مخصوص گیم هستند به کار گرفته شده مثل asus G51.

برو سایت notebookcheck.net اونجا کارتهای گرافیکی رو رده بندی کرده.

Mehrdad092000
24-04-2010, 01:29
gtx260 هیولاس! و در سری G لبتاپهای asus که مخصوص گیم هستند به کار گرفته شده مثل asus G51.

برو سایت notebookcheck.net اونجا کارتهای گرافیکی رو رده بندی کرده.
منم میگم gtx 260 باحاله
این سری لپتابا با این گرافیک وi7در ایران هست؟

Vaioman
24-04-2010, 02:51
سلام وممنون از جوابتون.
راستشو بخواهیدرشته من کامپیوتره وبیشتره کارم طراحی وب هستش با دات نت کار می کنم.فتوشاپ وبیشتربرای برنامه نویسی .راستی یک سوال دیگه هم داشتم.تو لپ تاپ میشه برنامه غیرجنیون هم نصب کرد؟مثلاٌ همین ویژوال استودیو وsql server وفتوشاپ؟

دوست گرامی این لپ تاپ(N61)کاملآ نیازهای شما رو براورده میکنه.لپ تاپ از نظر کاربردی مثل PC است،فقط یک مقدار از جهت سخت افزاری نسبت به PC هم مدل ضعیفتره،اونم به خاطر Mobility بودنشه.اینه که از جهت سخت افزاری شما هیچگونه منع نرم افزاری نخواهید داشت.

Vaioman
24-04-2010, 03:15
اخ sorry
ولی gtx260بهتر ازینه؟

بله GTX 260 از ATI 5730 قویتره،البته نه خیلی زیاد ولی محسوسه.
ATI سرعت Share کردنش خوبه.باید دید شما در مقایسه با چی میگی سرعت Share کردنش کمه.در ضمن باید به این مسئله اشاره کنم که ATI برای بازی و کارهای گرافیکی خیلی بهتر از Geforce است.اینم لینک مقایسه هر دو:

Vaioman
24-04-2010, 03:43
vaioman عزیز خبر نداری چرا روی لبتاپمون مدل دستگاه رو pro64j زده؟؟؟ البته پشت لبتاپ و همچنین روی کارتن و در ویندوز همون n61jq نوشته ولی منظورش از این pro چیه؟!

ببینید N61jq سری ساخت و یا به عبارت دیگرVer MB(ورژن مادربورد) لپ تاپ من و شماست و Pro64jq هم مدل لپ تاپ.فرق لپ تاپ ما با مدل N61jq(مثل لپ تاپ دوستمون N61jq-jx014v) در کانفیگ دستگاه،بدین شکل که بلوری نداره ولی N61jq بلوری داره.هارد لپ تاپ ما یک عدد 640 است ولی N61jq دو عدد 320.صفحه نمایش ما LED است ولی N61jq فقط بک لایت LED داره.
در ضمن پشت لپ تاپ من ، روی کارتن و در ویندوز مدل نوشته شده اینه:PRO64JQ-JX028V نه N61jq.فکر کنم شما مدل دستگاهو در پشت لپ تاپ و روی کارتن و ویندوز با MB VER اشتباه گرفتی.در لینک زیر هم میبینی که درایورها و utility های N61JQ و PRO64JQ با هم فرق میکنند.:46:

Vaioman
24-04-2010, 07:10
منم میگم gtx 260 باحاله
این سری لپتابا با این گرافیک وi7در ایران هست؟

هنوز به صورت رسمی و با گارانتی معتبر تو بازار ایران نیست!!!!

ebi_kasra
24-04-2010, 17:59
ببینید N61jq سری ساخت و یا به عبارت دیگرVer MB(ورژن مادربورد) لپ تاپ من و شماست و Pro64jq هم مدل لپ تاپ.فرق لپ تاپ ما با مدل N61jq(مثل لپ تاپ دوستمون N61jq-jx014v) در کانفیگ دستگاه،بدین شکل که بلوری نداره ولی N61jq بلوری داره.هارد لپ تاپ ما یک عدد 640 است ولی N61jq دو عدد 320.صفحه نمایش ما LED است ولی N61jq فقط بک لایت LED داره.
در ضمن پشت لپ تاپ من ، روی کارتن و در ویندوز مدل نوشته شده اینه:PRO64JQ-JX028V نه N61jq.فکر کنم شما مدل دستگاهو در پشت لپ تاپ و روی کارتن و ویندوز با MB VER اشتباه گرفتی.در لینک زیر هم میبینی که درایورها و utility های N61JQ و PRO64JQ با هم فرق میکنند.:46:

مرسی.بله درسته من اشتباه کردم.مدل رو زده pro64j jx028v.ولی در سمت راست touch pad وهمچنین در اون لینکی که شما گذاشتید نوشته pro64j series.خوب مگه این لبتاپ جز سری N نیست؟؟؟ مدلش با توجه به کانفیگش pro64j هست ولی مگه نباید جز سری N محسوب بشه؟؟
vioman عزیز میتونی منو روشن کنی؟ یه خورده گیج شدم!:2:

babialex
24-04-2010, 23:01

میشه مشخصات کامل هر دو مدل رو بزاری و بگی کدومشون در کل بهتره ؟ PRO64JQ و N61jq

shiraldin
25-04-2010, 00:42
تو رنج 800 تومان سبک و داغ نکنه و مخ داشته باشه چی خوبه؟!
14 اینچ فک کنم سبک تره دیگه !

ebi66_boukan
25-04-2010, 09:20
جناب vaioman یه چند عکس از لب تابت میزاری.اگه واسه خودت باشه بهتره چون چیزی که تو سایتا هست یه کم فرق داره.سوال بعدم اینه که رزولیشن لب تاب شما چیه؟

babialex
25-04-2010, 13:02
جناب vaioman یه چند عکس از لب تابت میزاری.اگه واسه خودت باشه بهتره چون چیزی که تو سایتا هست یه کم فرق داره.سوال بعدم اینه که رزولیشن لب تاب شما چیه؟

آره منم موافقم
چند تا عکس حرفه ای از تمام زوایا هم در حالت روشن هم خاموش با نمای کلی و بسته :20:

babialex
26-04-2010, 18:44
هفته نامه عصر ارتباط این هفته درباره لپ تاپ های اسوس مطالب خوبی نوشته مخصوصا یه مقاله کامل به بررسی asus pro64j اختصاص داده که خیلی مفیده

sanaz200
27-04-2010, 22:35
با سلام
یه مدل از asus که سی پی یو ci7 یا ci5 با صفحه نمایش led و فینگرپرینت داشته باشه (حتما) چی پیشنهاد میدید غیر از مدل M60 که خب یه کم گرونه ممنون

Mehrdad092000
28-04-2010, 01:19
آره منم موافقم
چند تا عکس حرفه ای از تمام زوایا هم در حالت روشن هم خاموش با نمای کلی و بسته :20:
داداش عکس نمیزاری از لپتابت؟
کسی هست اینو داشته باشه عکس بزاره
راستی دوستان میارزه واسیم g73 بیاد ؟یا ادم همینو بگیره؟

darkzside
28-04-2010, 08:21
اقا کسی اگه k52jrداره بیاد چندتا عکس ازش بزاره (خودش عکس گرفته باشه
) بعدم راجع به مزایا ومعایبش بنویسه

babialex
28-04-2010, 21:45
خلاصه یکی پیدا نشد جواب مارو بده که مشخصات این دو تارو با هم مقایسه کنه و بگه کدومش بهتره

Asus Pro64JQ-Jx028V

و

ASUS N61JQ-JX014V

hojjat2005
28-04-2010, 23:33
سلام

چند تا سوال در مورد Asus Pro64JQ-Jx028V

1- قیمتش چنده؟
2- کیفیت Lcd ش برای تماشای فیلم خوبه؟
3- باتریش چند ساعت میره؟

hes_luckey
29-04-2010, 08:40
سلام بچه ها
لپتاپ ایسوس 14 اینچ چی هست تو بازار ؟ با بالاترین کانفیگ

babialex
29-04-2010, 16:14
N61JQ ASUS

سینمای کوچک

گروهي از نوت‌بوک‌هاي بزرگ که به عنوان جانشين دسکتاپ‌ها در خانواده‌اي به همين نام توليد مي‌شوند با توسعه لپ‌تاپ‌ها بيشتر مورد توجه هستند. بزرگ بودن اين دستگاه لزوما به معني کارآيي بالا، قيمت بالا و حتي کيفيت بهتر نيست اما معمولا اعضاي اين گروه در مقايسه با دسکتاپ‌ها قرار مي‌گيرند و مدل‌هاي قدرتمندي را مي‌توان در بين آن‌ها پيدا کرد.

Pro64J که با نام مدل N61JQ شناخته مي‌شود نيز يکي از نوت‌بوک‌هايي است که در خانواده Desktop Replacement‌ قرار مي‌گيرد و اصطلاحا دستگاهي براي سرگرمي است به اين معني که نمايش فيلم، تا حدودي بازي و پخش موسيقي آن از نکات برجسته براي اين مدل هستند و اغلب قطعات سخت‌افزاري براي اين هدف انتخاب شده‌اند. اندازه صفحه‌نمايش اين مدل 16 اينچي است که از تصاوير وايد اسکرين و با نسبت تصوير 16:9 پشتيباني مي‌کند. يک کارت‌گرافيکي قدرتمند از نسل پنجم ATI روي آن قرار گرفته و مجهز به نسل سوم در گاه USB است در واقع مي‌توان گفت اولين نوت‌بوکي است که مجهز به درگاه USB 3 است.

اين مدل به سري N‌ تعلق دارد که اغلب آن‌ها داراي مشخصاتي کم و بيش مشابه هستند به عنوان مثال در اطلاعات منتشر شده براي اين گروه آمده که تنها 17 ثانيه براي ورود به ويندوز هفت زمان لازم است؛ و يا در آن‌ها از نسل جديد اسپيکرهاي Altec-Lansing استفاده شده، جنس بدنه و موارد موثر در طراحي از ديگر ويژگي‌هاي اين گروه هستند.

براي سيستم صوتي اين دستگاه راه‌حلي تحت عنوان SonicMaster عنوان شده که شامل هماهنگي چندين قطعه براي پخش موسيقي و نمايش فيلم‌ها است. در اين روش از آمپلي‌فاير 5/2 وات به همراه دو اسپيکر آلتک لنسينگ و يک ساب‌ووفر استفاده مي‌شود و براي پخش صدا فناوري Sound-SRS سينماي خانگي به‌کار مي‌رود ضمن اين‌که در نهايت طراحي Golden Ear Team اسوس به آن اضافه مي‌شود. در طراحي اين سيستم صوتي، از اسفنج و مواد شبه‌کاغذي استفاده شده تا جزييات صدا کاملا قابل تشخيص باشند و در نهايت کيفيت آن افزايش پيدا کند.

در زمينه پخش تصوير و البته برخي بازي‌ها کارت‌گرافيکي جديد ATI يکي از راه‌حل‌هاي مناسب براي اغلب نوت‌بوک‌ها است که علاوه بر مصرف پايين انرژي، از فناوري‌هايي مثل دايرکت‌ايکس 11 و پردازش رشته‌اي هم پشتيباني مي‌کند. در آزمايشي که براي قدرت کارت گرافيکي کارت HD5730 در اين مدل انجام دادم در برنامه 3DMARK06 امتياز 8011 به دست آمد که نشان مي‌دهد هنوز هم نوت‌بوک‌ها در پردازش بازي‌هاي سنگين ضعف‌هايي دارند با اين حال مي‌توان برخي از بازي‌هاي نسبتا سبک را روي آن‌ها اجرا کرد که ضعف‌ها با کاهش جزييات و دقت تصوير تا حدي قابل حل هستند. اما به طور کلي HD5730 کارت حرفه‌اي بازي نيست با اين‌که در نمايش فيلم و کمک به برخي پردازش‌هاي موازي که قابل اجرا از طريق پردازنده‌هاي استريم کارت هستند توانايي قابل قبولي دارد.

طراحي

سطح بيروني دستگاه داراي پوشش شفاف و براق است که در زير اين جلاي شيشه‌اي مي‌توان رنگ قهوه‌اي سوخته با رگه‌هاي موازي قهوه‌اي کم‌رنگ را ديد که بسيار ريز هستند و با ظرافت طراحي شده‌اند. اندازه 16 اينچي دستگاه محدوديت‌هاي زيادي در طراحي ايجاد مي‌کند به عنوان مثال براي دستگاهي که حدود 3 کيلوگرم وزن دارد نمي‌توان از لبه‌ها و لولاهاي ظريف استفاده کرد. با اين حال گوشه‌هاي نيمه محدب و زواياي اصلاح شده نشان مي‌دهد که تيم طراحي تمام تلاش خود را انجام داده‌اند. در سطح بيروني جزييات زيادي ديده نمي شود و ظاهري ساده اما شيک دارد. پس از باز کردن دستگاه خواهيد ديد که صفحه نمايش حالتي کاملا يک‌دست دارد و برجستگي‌هاي لبه فريم با کمک سطح شيشه‌اي روي پنل پوشانده شده است. ضمن اين‌که اسوس تلاش کرده تا جاي ممکن فريم‌ها باريک باشند. در بالاي نمايشگر وب کم 2 مگاپيکسلي آن قرار دارد و در پايين آن نيز تنها لوگوي اسوس ديده مي‌شود.

صفحه نمايشگر کاملا به بدنه چسبيده است و زماني‌که پنل باز مي‌شود قسمتي از آن در پشت باتري جاي مي‌گيرد البته طبيعي است که اين قسمت در محدوده تصوير نباشد.

روي بدنه در قسمت بالاي صفحه کليد نوار آلومينيومي مشبکي را خواهيد ديد که در سمت راست آن کليد روشن و خاموش دستگاه قرار گرفته است. در اطراف اين کليد نوار روشن دايره‌اي شکلي ديده مي‌شود که هنگام روشن بودن دستگاه اين نوار نيز داراي نور سفيد است. در سمت چپ اين نوار 5 کليد را خواهيد ديد که مخصوص فعاليت‌هاي مولتي مديا و فعال کردن حالت مصرف انرژي آن است. با فشار اين دکمه‌ حالت‌هاي مختلف نمايش را خواهيد ديد و از طريق آن مي‌توان وضعيت دستگاه را به شرايطي براي انطباق با مصرف انرژي يا نوع کارآيي تغيير داد.

صفحه کليد اين دستگاه از نوع chiclet است که براي سهولت تايپ بين دکمه‌ها فاصله گذاشته شده است. روي اين صفحه پد شماره هم قرار دارد. به طور کلي سايز 16 اينچ دستگاه فضاي مناسبي براي قرار گرفتن کليدها ايجاد کرده است. در بخش پاييني چندين لوگو براي قطعات داخل دستگاه و فناوري‌هاي آن در سمت راست تاچ‌پد چسبانده شده است. ضمن اين‌که در يک برچسب جداگانه نوع قطعات داخل نوت‌بوک مشخص شده است. روي اين برچسب برخي ويژگي‌ها مثل درگاه USB 3، توان محاسباتي پردازنده گرافيکي و صفحه لمسي مولتي‌تاچ مورد تاکيد قرار گرفته‌اند. اين صفحه لمسي کمک مي‌کند تا بزرگ‌نمايي عکس‌ها، تغيير جهت آن‌ها و جابه‌جايي بين فايل‌ها راحت‌تر انجام شود.

در حاشيه سمت راست سه درگاه USB، درايو نوري و جک‌هاي صوتي قرار دارند و در حاشيه جلويي نيز تنها شکاف ورودي کارت حافظه ديده مي‌شود. در سمت چپ يک کارت‌خوان ديگر اضافه شده که از رم‌هاي SD وMS پشتيباني مي‌کند. يک درگاه USB، يک پورت HDMI و يک پورت VGA براي خروجي تصوير و محل اتصال آداپتور نيز در اين سمت قرار دارند ضمن اين‌که در جلوي اين بخش مي‌توان کليد فعال کردن شبکه بي‌سيم را ديد.

مشخصات فني

پردازنده core i7 720m که در اين نوت‌بوک استفاده شده چهار هسته‌اي است و فرکانس مبناي آن 6/1 گيگاهرتز است البته اين فرکانس با وجود فناوري توربو بوست مي‌تواند تا 8/2 گيگاهرتز افزايش پيدا کند و حتي در برخي منابع فرکانس 4 گيگاهرتز نيز براي اين پردازنده‌ها عنوان شده است. اين فناوري با توجه به ميزان بار پردازشي مي‌تواند هسته‌هاي پردازنده‌ را به طور خودکار اورکلاک کند و با افزايش فرکانس آن‌ها سرعت اجراي محاسبات را بالا ببرد. بنابراين توجه به فرکانس پايين 6/1 گيگاهرتز قضاوت درستي در مورد توان پردازش اين CPU نخواهد بود. اين پردازنده داراي 6 مگابايت حافظه دروني هوشمند در سطح L3 است و توان مصرفي آن نيز 45 وات عنوان شده است. به دليل قرار گرفتن کنترل‌ کننده حافظه در پردازنده، نوع رم مورد استفاده در نوت‌بوک توسط CPU تعيين مي‌شود که با توجه به مشخصات اين پردازنده بايد از رم‌هاي DDR3 تا فرکانس 1333 مگاهرتز و حداکثر ظرفيت 8 گيگابايت استفاده کرد. اين ساختار از نوع دو کانال است و ميزان پهناي باند تعريف شده براي آن به 21 گيگابايت در ثانيه مي‌رسد. اين پردازنده داراي 774 ميليون ترانزيستور است. از جمله فناور‌ي‌هايي که در پردازنده core i7 720m ديده مي‌شود مي‌توان به توربو بوست براي افزايش و کاهش خودکار فرکانس، فناوري هايپرتريدينگ براي تبديل 4 هسته فيزيکي به 8 هسته منطقي و مجازي‌سازي اشاره کرد.

به‌طور کلي core i7 720m يکي از پردازنده‌هاي قدرتمند کنوني در ميان نوت‌بوک‌ها است و استفاده از چنين پردازنده‌اي سرعت بالاي اجرا در پردازش‌هاي محاسباتي را تضمين مي‌کند هر چند که اين مدل قوي‌ترين CPU نوت‌بوک‌ها نيست.

ظرفيت رم در اين دستگاه 4 گيگابايت است که بر اساس اطلاعات برنامه اورست اين رم‌ها در فرکانس 1333 مگاهرتز با زمان تاخير 8 اجرا مي‌شوند و از برند کينگستون هستند. در رم‌هاي DDR3 ولتاژ 5/1 ولت استفاده مي‌شود که نسبت به نسل پيش مصرف کم‌تري دارند.

تراشه روي مادربورد اين مدل از نوع Ibex Peak-M HM55 است که قادر به پشتيباني از درگاه USB3 نيست و براي اضافه کردن اين ويژگي اسوس از تراشه‌هاي کنترل‌کننده ساخت NEC استفاده کرده است. تراشه مادربورد در اين نوت‌بوک وظيفه کنترل بخش‌هاي شبکه با تراشه Atheros AR8131 ، کنترل بخش صوتي با تراشه Realtek ALC269، کنترل بخش ديسک درايوها با تراشه PCHM SATA AHCI Controller اينتل و برخي قسمت‌هاي ديگر را بر عهده دارد. در مورد بخش ديسک درايوها دو هاردديسک 320 گيگابايتي با سرعت 7200 دور در دقيقه و 8 مگابايت بافر ذخيره سازي داده‌ها را انجام مي‌دهند.

فرکانس تراشه گرافيکي اين دستگاه 300 مگاهرتز و يک گيگابايت حافظه اختصاصي از نوع DDR3 براي آن در نظر گرفته شده است که با پنل 16 اينچ دستگاه براي نمايش تصاوير همکاري مي‌کند. اين پنل از توليدات سامسونگ و نسبت تصوير آن 16:9 است. اين صفحه نمايش قدرت پخش تصاوير در دقت 1366*768 را دارد که براي اغلب کاربردها مناسب است. کم‌تر ديده شده که دقت تصويرهاي بالاتر هم در نوت‌بوک‌ها مورد استفاده قرار بگيرد. ولي از امتيازات آن مي‌توان به استاندارد ZBD اشاره کرد که پنل هيچ‌گونه پيکسل روشن غيرعادي ندارد.

نتيجه‌گيري

اگر منصفانه نگاه کنيم از محصولات فعلي اسوس در بخش نوت‌بوک‌ها نمي‌توان ايراد عمده‌اي گرفت هرچند که معتقدم بر اساس نظر هر فرد، ايراداتي در اين دستگاه‌ها وجود دارد که بيشتر منطبق بر نوع کاربرد و عادات کاربران است تا نقص و کمبودهاي فني اما به هرحال بهتر است نگاه منتقدانه را در مورد اين مدل‌ها حفظ کنيم. دو موردي که در اين دستگاه به نظرم در حد عالي نبود يکي صداي اسپيکرها و ديگري عمر باتري است. درمورد اسپيکرها صدا کاملا شفاف است و جزييات آن به خوبي شنيده مي‌شود به اين معني که کيفيت صدا مطلوب است اما در نوت‌بوکي که از اسپيکرهاي حرفه‌اي استفاده مي‌کند بهتر است حجم صداي باس نيز اضافه شود. در شرايط فعلي صداي اين نوت‌بوک حداقل براي کاربردهاي عادي مشابه ساير مدل‌ها است و امتياز ويژه‌اي را نمي‌توان براي آن در نظر گرفت. اين سخت‌گيري بيشتر از اين جهت است که در Pro64J تاکيد ويژ‌ه‌اي روي صدا صورت گرفته و حتي تکنولوژي‌هاي مرتبط نيز به‌طور کامل استفاده شده‌اند. اما در کنار اين مورد اگر از اسپيکرهاي بيروني و يا هدفون استفاده کنيد متوجه قدرت واقعي اين دستگاه در بخش صوتي خواهيد شد. براي تست از چندين صدا با جزييات بالا مثل صداي برخورد قطره در آب استفاده کردم و اين تحليل بيشتر بر اساس يافته‌هاي شخصي است. مورد دوم عمر باتري دستگاه است. تلاش اسوس براي پايين نگه داشتن وزن دستگاه کاملا قابل درک است اما زماني‌که دستگاه در حالت نهايت کارآيي موفق به نمايش کامل فيلم دو ساعت و نيمه اواتار نمي‌شود مي‌توان باتري‌هاي 9 سلولي را عليرغم وزن بيشتر به عنوان يکي از گزينه‌ها مطرح کرد. البته مشاهده اين فيلم از روي شبکه انجام شد تا علاوه بر کيفيت تصوير بتوان ويژگي‌هايي مثل قدرت شبکه بي‌سيم در انتقال داده‌‌ها در مسافت حدود 20 متر و عمر باتري را سنجيد.

غير از اين دو مورد با موضوع ديگري برخورد نکردم که مهم باشد اما بد نيست در آخر مرور کوتاهي روي مشخصات فني اين دستگاه داشته باشيم. پردازنده‌اي که براي اين مدل استفاده شده يکي از بهترين گزينه‌هاي چهار هسته‌اي موجود براي نوت‌بوک‌ها است. نتيجه اين‌که مي‌توان گفت طي دو سال آينده Pro64J با ضعف پردازش مواجه نخواهد شد. فناوري‌هاي اين پردازنده ميزان مصرف انرژي را در مقايسه با مدل‌هاي پيشين به شدت کاهش مي‌دهند ضمن اين‌که باعث بالا رفتن سرعت محاسبات در فرآيندهاي پيچيده خصوصا در Multi Tasking مي‌شوند. شبکه بي‌سيم اين دستگاه آخرين استاندارد ارايه شده دراين حوزه است که سال گذشته سرانجام بعد از دو سال کار آزمايشي به مرحله نهايي رسيد. کارت گرافيکي HD5730 مي‌تواند در صورت پشتيباني نرم‌افزاري در بخش پردازش‌هاي موازي مورد استفاده قرار بگيرد ضمن اين‌که با آخرين نسخه ارايه شده دايرکت‌ايکس هم سازگار است. کيفيت تصوير روي پنل 16 اينچي بدون‌فريم با نور پشت زمينه LED‌ در حد مطلوبي است و باعث افزايش کنتراست و وضوح تصوير مي‌شود و در نهايت يکي از ويژگي‌هاي مهم اين دستگاه پشتيباني از درگاه USB 3 است. شايد بتوان اين گزينه را در مدل‌هاي ديگر با اضافه کردن کارت‌هاي توسعه به دست آورد اما در اين مدل به صورت پيش‌فرض روي دستگاه قرار دارد. صرف نظر از تمام اين موارد که با تکيه بر مشخصات فني قطعات مطرح مي‌شود طراحي يک نوت‌بوک عنصري است که مي‌تواند معادلات را جابه‌جا کند. در مورد قيمت دستگاه نظري ندارم به هرحال سه ماه اول سال جاري ميلادي زماني بود که اغلب اين قطعات براي نوت‌بوک‌ها عرضه شدند و بخش‌هايي مثل پردازنده، کارت گرافيکي، شبکه بي‌سيم و مادربورد اين مدل در همين مدت پا به دنياي نوت‌بوک‌ها گذاشتند بنابراين طبيعي است که هر ويژگي شاخصي که نه فقط در اين دستگاه که در اغلب مدل‌هايي که با اين مشخصات در بازار مي‌بينيم بهاي خاص خود را داشته باشد. هر چند که قيمت‌ها در بخش حرفه‌اي با شتاب بيشتري متعادل شدند و اين سرعت را در مدل‌هاي زير يک ميليون تومان نمي‌بينيم.

روزنامه عصر ارتباط

---------- Post added at 05:14 PM ---------- Previous post was at 05:11 PM ----------

ASUS U30J
مدیرنقره‌ای

اسوس در سري U ترکيب جديدي از طراحي و کارآيي را هدف قرار داد که نتيجه آن هم نوت‌بوک‌هاي نازک و سبک با پردازنده‌هاي قوي و مشخصات فني بالا بود. به عنوان مثال در طراحي اين محصول سطح بيروني بدنه کاملا متفاوت از مدل‌هاي قبلي است. در اين گروه نماي فلزي نقره‌اي جايگزين بدنه‌هاي براق قبلي شده است که از جنس پلاستيک مسلح بودند و به همين دليل آن را در گروه مديريتي قرار مي‌دهد. علاوه بر آن مشخصات فني هم قابل توجه هستند.

لبه‌ها در مدل U30j ظاهر قابل قبولي دارند و براي سطوح مختلف اين دستگاه از آلياژ آلومينيوم استفاده شده است که علاوه بر تاثير در نماي دستگاه باعث افزايش مقاومت سطوح و کاهش وزن نوت‌بوک هم مي‌شود. ضخامت اين مدل حدود 3 سانتي‌متر و وزن آن هم کم‌تر از 2 کيلوگرم است. با اين حال اسوس تلاش کرده کاهش وزن دستگاه به قيمت از دست رفتن برخي ويژگي‌هاي اين مدل نباشد و نتيجه آن هم امکانات نسبتا کاملي است که در آن ديده مي‌شود. به عنوان مثال درايو نوري حذف نشده و حتي يک هاردديسک 320 گيگابايتي نيز به اين مدل اضافه شده و ظرفيت ذخيره‌سازي آن را تا 640 گيگابايت افزايش داده است. در کنار اين موارد عمر باتري هم افزايش پيدا کرده و بر اساس آنچه اسوسي‌ها اعلام کرده‌اند باتري مي‌تواند تا 9 ساعت در شرايط عادي نيروي مورد نياز دستگاه را تامين کند. البته اين ويژگي در شرايط تست که همراه با اجراي سنگين برنامه‌ها و انتقال اطلاعات از طريق شبکه بي‌سيم بود به مقدار کم‌تري رسيد و مي‌توان زمان اجراي 6 ساعت را براي اين دستگاه در نظر گرفت هر چند که اين 6 ساعت (با وجود بار اجرايي روي دستگاه) کاملا مناسب است با اين حال براي فعاليت‌هاي روزمره و عادي يک روز کاري را با يک بار شارژ باتري مي‌توان گذراند.

يکي از نکاتي که در مورد اين دستگاه دوست داشتم در آن وجود داشت کارت گرافيکي قوي‌تر است. در اين مدل از پردازنده‌هاي گرافيکي G310 انويديا استفاده شده و اتفاقا براي نمايش فيلم‌ها با فرمت HD و انواع رمزگشايي‌هاي تصويري مناسب است. اين تراشه مي‌تواند از بازي‌ها با گرافيک سبک هم پشتيباني کند ولي مشخصات اين دستگاه که در اغلب بخش‌ها از قطعات سخت‌افزاري با قدرت بالا تشکيل شده نياز به کارتي قوي‌تر داشت. اگر به سراغ سري HD5000 با پشتيباني از دايرکت ايکس 11 نرويم مي‌توان يک مدل بالاتر از اين کارت را هم براي آن به عنوان گزينه بهتر عنوان کرد مانند G330M که از اين مدل بالاتر است. به‌هر حال G310M هم يکي از گزينه‌هاي مطلوب براي اين دستگاه است و شايد گرافيک‌هاي بالاتر باعث خارج شدن اين مدل از نسبت کارآيي به قيمت منطقي شود.

طراحي

بدنه بيروني از آلياژهاي آلومينيومي ساخته شده و اين نماي فلزي جلوه قابل توجهي در طراحي دستگاه دارد. در لبه بالاي صفحه نمایش در قسمت بيروني دستگاه نوار باريکي با رنگ نوک‌مدادي ديده مي‌شود که جنس آن اندکي با ساير قسمت‌ها متفاوت است. به نظر مي‌رسد اين قسمت براي جلوگيري از ايجاد اثر انگشت و لک‌هاي متداول روي سطح بيروني باشد.

در سطح دروني صفحه نمايش اندازه فريم اطراف پنل نسبتا باريک است و فضاي زيادي از بخش دروني نمايشگر را اشغال نمي‌کند با اين حال لبه‌هاي بالايي و پاييني کمي پهن‌تر از قسمت‌هاي چپ و راست هستند که اين مساله مي‌تواند به دليل وجود وب‌کم در بالاي صفحه‌نمايش و همچنين فضاي آزاد در پايين صفحه باشد که روي باتري قرار مي‌گيرد.

لولاها به اندازه کافي محکم هستند و سفت بودن آن‌ها اجازه بازي نمايشگر را نمي‌دهد. به‌طور کلي نمايشگر لق نمي‌زند اما اندازه بسيار باريک آن کمي احتياط برانگيز است. بايد به آرامي و با وقار با آن برخورد کرد. ضمن اين‌که صفحه نمايش مي‌تواند با بدنه زاويه 145 درجه تشکيل دهد. لو‌لا‌ها به‌طور کامل درون بدنه قرار مي‌گيرند و نوار سياه‌رنگي که ميان اين آن‌ها قرار گرفته مربوط به باتري است.

در بالاي صفحه کليد در سمت راست کليد روشن کردن دستگاه قرار دارد و هيچ کليد ديگري در ناحيه بالاي صفحه کليد ديده نمي‌‌شود. اما خود صفحه کليد يکي از بهترين طراحي‌هاي موجود در نوت‌بوک‌ها براي کيبورد را دارد. در اين شيوه طراحي که اسوس نام اين نوع کيبوردها را چيکلت گذاشته فاصله‌اي بين دکمه‌ها وجود دارد که ميزان خطا هنگام تايپ را کاهش مي‌دهد. البته اين شيوه پيش از اين در مک‌بوک‌هاي اپل هم مورد استفاده قرار مي‌گرفت.

کليد‌هاي عملياتي با رنگ آبي روي کليدهاي اصلي مشخص شده‌اند و دکمه Function هم کنار کليد کنترل (Ctrl) در سمت چپ و پايين صفحه کليد قرار گرفته است. معمولا افرادي که از دکمه کنترل زياد استفاده مي‌کنند ترجيح مي‌دهند آخرين دکمه در گوشه صفحه کليد به Ctrl اختصاص پيدا کند که در اين مدل همين گونه است.

نوار آلومينيومي که در پايين قسمت داخلي ديده مي‌شود تزيينات خاصي غير از لوگوي بزرگ مشخصات دستگاه ندارد و در وسط آن نيز تاچ‌پد قرار گرفته است.

در حاشيه سمت راست دستگاه محل اتصال آداپتور براي شارژ باتري، درگاه شبکه و يک پورت USB ديده مي‌شود و بعد از آن نيز درايو نوري دستگاه قرار دارد. گزينه‌هاي سمت جلو چندان پر تعداد نيستند و تنها شامل ورودي کارت‌هاي حافظه در وسط دستگاه و کليد روشن و خاموش شبکه وايرلس در انتهاي سمت چپ مي‌شوند. در قسمت وسط سه چراغ نمايش دهنده وضعيت شبکه بي‌سيم، باتري، هاردديسک و روشن بودن دستگاه قرار دارند. در سمت چپ درگاه‌هاي تصويري بيشتر خودنمايي مي‌کنند که از ميان آن‌ها مي‌توان VGA‌و HDMI را ديد. دو درگاه USB و جک‌هاي صوتي نيز در اين قسمت هستند ضمن اين‌که محفظه خروج هواي گرم درون دستگاه نيز در همين قسمت قرار دارد.

مشخصات فني

اين مدل از نظر مشخصات فني نسبتا قدرتمند است و مي‌توان روي اغلب قطعات آن توضيح داد اما آنچه بيش از ساير قسمت‌ها ديده مي‌شود استفاده از پردازنده‌هاي Core i7 و عمر باتري بالا و صفحه نمايش LED است.

روي بدنه دستگاه خلاصه‌اي از مشخصات فني ديده مي‌شود و مهم‌ترين نکاتي که در آن اشاره شده سرعت بوت 8 ثانيه‌اي براي ورود به بخش اکسپرس گيت است. اکسپرس گيت نوعي سيستم‌عامل بسيار کوچک و مختصر ولي سريع است که بر مبناي متن باز نوشته شده و از طريق آن مي‌توان بدون نياز به ورود به ويندوز کارهايي از قبيل مشاهده عکس‌ها مرور اينترنت و پخش موسيقي را انجام داد. نکته بعدي سيستم چهار دنده‌اي است که براي مديريت مصرف توان در نظر گرفته شده و از طريق آن متناسب با مصرف توان سيستم برق در اختيار آن قرار مي‌گيرد که باعث جلوگيري از مصرف بالاي انرژي و افزايش عمر باتري مي‌شود.

صفحه نمايش اين دستگاه از نوع نور پيش‌زمينه LED است. توسط اين فناوري نور تابيده شده از پشت پنل مديريت مي‌شود و علاوه بر افزايش کيفيت مانند کنتراست بهتر، مصرف انرژي نيز به‌طور چشمگيري کاهش پيدا مي‌کند.

پردازنده Core i7 از نوع 620M وظيفه اصلي پردازش را در اين دستگاه برعهده دارد و دو هسته‌‌اي است. با اين حال به دليل وجود فناوري هايپر تريدينگ مي‌تواند به چهار هسته منطقي تبديل شود و به همين دليل در سيستم عامل به صورت چهار هسته ديده مي‌شود. فرکانس اصلي اين پردازنده 66/2گيگاهرتز است اما فناوري توربو بوست اينتل مقدار فرکانس را در حالت پيک تا 33/3 گيگاهرتز بالا مي‌برد. اين فناوري نوعي اورکلاک هسته است. اين پردازنده 4 مگابايت کش دارد و بر اساس فناوري 32 نانومتري ساخته مي‌شود. ميزان مصرف اين پردازنده 35 وات است.

براي تراشه مادربورد در اين نوت‌بوک از تراشه HM55 استفاده شده که با پردازنده‌هاي Core i سازگار است. اين تراشه که به نوعي مي‌توان گفت حاصل ادغام پل‌شمالي و پل‌جنوبي در چيپ‌ست‌هاي قديمي است ويژگي‌هاي جديدي را دارد که از ميان آن‌ها مي‌توان به پشتيباني از HDMI فناوري ضد سرقت و درگاه شبگه گيگابيتي اشاره کرد. رم‌هاي اين دستگاه در دو ماژول دو گيگابايتي قرار دارند و از اطلاعاتي که در برنامه CPU-Z نشان داده مي‌شود ساخت سامسونگ هستند. اين ماژول‌ها در فرکانس 1066 مگاهرتز اجرا مي‌شوند و زمان تاخير آن‌ها 7-7-7-20 است.

تراشه اين دستگاه که بعد از ادغام چيپ‌ست‌ها Intel Ibex Peak-M ناميده مي‌شود وظيفه پشتيباني از کانال‌هاي صوتي با فرمت HD با تراشه Realtek ALC269، درگاه SATA براي اتصال درايوها و شبکه گيگابيتي که توسط تراشه ساخت Atheros کنترل مي‌شود را برعهده دارد.

نتيجه‌گيري

در جواب آزمايش‌ها مشخص است که از نظر کارآيي اين مدل‌ امتياز قابل قبولي به‌دست‌ مي‌آورد و اگر نتايج اين بررسي‌ها را هم در نظر نگيريم بازهم نوع قطعاتي که در اين دستگاه استفاده شده در حد بالايي است. سرعت مناسب، مصرف پايين انرژي، عمر باتري، کيفيت تصوير وحتي طراحي اين محصول از امتيازهاي آن هستند. بسياري از جزييات هم که به آن نپرداختم وجود دارند که امتياز مثبتي براي اين دستگاه هستند به عنوان مثال شبکه بي‌سيم با استاندارد 802.11n، بلوتوث، دو هاردديسک با ظرفيت 640 گيگابايت، اسپيکرهاي آلتک لنسينگ و صفحه نمايش LED معمولا وقتي در کنار هم قرار مي‌گيرند جذابيت ويژه‌اي دارند اما به‌هرحال رقابت فشرده‌اي در بازار در جريان است و انتخاب‌هاي اين محدوده نيز متنوع هستند و بايد توجه کرد که برخي ويژگي‌ها مثل تعداد پورت‌هاي USB بيشتر و يا حتي وجود درگاه PCIe که در اين دستگاه ديده نمي‌شود مي‌تواند روي انتخاب افراد موثر باشد. موردي که هميشه از اولين اولويت‌ها در خريد است بحث قيمت است که در مورد اين مدل هم با توجه به قطعاتي که در آن استفاده شده مي‌توان با آن کنار آمد.

نکته آخر نيز در مورد گارانتي است که در بازار نوت‌بوک به طرز غير قابل باوري زياد شده است و اين رشد قارچي گارانتي‌ها را مي‌توان در مورد برند‌هاي DELL و HP به وضوح ديد. اما حداقل در مورد اسوس و خصوصا سازگار اين نگراني وجود ندارد.

قیمت: 1میلیون و 70 هزار تومان

روزنامه عصر ارتباط

siamak-bdr
29-04-2010, 20:40
دوستان میشه یکی منو درباره usb3 راهنمایی کنه؟ من هم N61JQ گرفتم ولی هر چی به این پورت وصل می کنم هیچ اتفاقی نمی افته!

ebi_kasra
30-04-2010, 04:28
دوستان میشه یکی منو درباره usb3 راهنمایی کنه؟ من هم N61JQ گرفتم ولی هر چی به این پورت وصل می کنم هیچ اتفاقی نمی افته!

مگه قراره اتفاق خاصی بیفته!!!:18:
خوب usb3 ده برابر usb2 سریعتره.یعنی اگه در آینده مثلا فلش مموری هایی به بازار بیان که دارای قابلیت usb3 هستن لبتاپ من و شما از اونا پشتیبانی میکنه.:10:
در ضمن اینو هم بگم که اگه شما مثلا فلشی رو که فقط دارای قابلیت usb2 هست به usb3 دستگاهت بزنی

سرعت انتقال داده هاش هیچ تغییری نمیکنه و انگار که با همون usb2 داری کار میکنی.

بنابراین در حال حاضر از این درگاه usb3 میشه در همون حد usb2 کار کشید ولی در آینده خیلی به دردمون میخوره.

ebi_kasra
30-04-2010, 05:09
سلام

چند تا سوال در مورد Asus Pro64JQ-Jx028V

1- قیمتش چنده؟
2- کیفیت Lcd ش برای تماشای فیلم خوبه؟
3- باتریش چند ساعت میره؟

سلام.
1-قیمتش 1490 با 2 سال گارانتی امرتات.

2-این مدل کلا واسه سرگرمی ساخته شده و بهترین انتخاب برای تماشای فیلم هست و در اون آخرین

تکنولوژیهای صدا و تصویر به کار گرفته شده.

همونطور که در هفته نامه عصر ارتباط این مدل به سینمای کوچک تشبیه شده!!! دوستمون زحمت کشیده اون

مقاله رو تو تایپیک گذاشته.واسه اطلاعات بیشتر دراین زمینه میتونی اونو مطالعه کنی.

3-به این دلیل که این مدل برای سرگرمیه و بیشتر تو خونه مورد استفاده قرار میگیره بنابراین باتری چندان قدرتمندی نداره و بین 2 تا 5/2 ساعت واسه کارای معمولی(نه گیم!) دووم میاره.

ebi_kasra
30-04-2010, 05:28
خلاصه یکی پیدا نشد جواب مارو بده که مشخصات این دو تارو با هم مقایسه کنه و بگه کدومش بهتره

Asus Pro64JQ-Jx028V

و

ASUS N61JQ-JX014V

asus pro64JQ صفحه نمایشش فکر کنم LED هست.پس بهتره.به همین دلیل n61JQ jx014v با اینکه بلوری داره ولی ارزونتره.
البته در مورد اینکه آیا صفحه نمایش pro64JQ jx028v کلا LED هست یا BL LED راستشو بخوای منم هنوز به نتیجه قطعی نرسیدم.چون روی کارتن لبتاپ GL.LED نوشته ولی کنار تاچ پد نوشته:
pro64j series
display:16 HD/LED BL

ebi_kasra
30-04-2010, 07:53
سلام بچه ها

اگه منظورتون از بالاترین کانفیگ مثلا وجود cpu از نوع cori7 در دستگاهه و یا..... متاسفانه در حال حاضر ایسوس 14 اینچ با چنین کانفیگی در ایران وجود نداره.ولی مدل های زیر 14 اینچ هستند(با گارانتی سازگار) با قیمتهای حول وحوش 1450000

ASUS N81VG
ASUS U80V

ببخشید که مشخصاتشون رو ننوشتم.هر کاری کردم عکسهاشون و کانفیگشون در تایپیک نمایش داده نشد.:46:

ebi_kasra
30-04-2010, 08:44
دوستانی هم که از PRO64JQ عکس میخوان من هرچی عکس میفرستم نمایش داده نمیشه و فقط یه ضربدر کوچیک قرمز نشون میده.اگه دوستان راهنمایی کنند عکس از این مدل هم میفرستیم.

hes_luckey
30-04-2010, 08:54
اگه منظورتون از بالاترین کانفیگ مثلا وجود cpu از نوع cori7 در دستگاهه و یا..... متاسفانه در حال حاضر ایسوس 14 اینچ با چنین کانفیگی در ایران وجود نداره.ولی مدل های زیر 14 اینچ هستند(با گارانتی سازگار) با قیمتهای حول وحوش 1450000

ASUS N81VG
ASUS U80V

ببخشید که مشخصاتشون رو ننوشتم.هر کاری کردم عکسهاشون و کانفیگشون در تایپیک نمایش داده نشد.:46:

ممنون دوست عزیزم

فقط چرا این مدل U80V تو سایت asus نیست ؟؟!!

siamak-bdr
30-04-2010, 09:26
مگه قراره اتفاق خاصی بیفته!!!:18:
خوب usb3 ده برابر usb2 سریعتره.یعنی اگه در آینده مثلا فلش مموری هایی به بازار بیان که دارای قابلیت usb3 هستن لبتاپ من و شما از اونا پشتیبانی میکنه.:10:
در ضمن اینو هم بگم که اگه شما مثلا فلشی رو که فقط دارای قابلیت usb2 هست به usb3 دستگاهت بزنی

سرعت انتقال داده هاش هیچ تغییری نمیکنه و انگار که با همون usb2 داری کار میکنی.

بنابراین در حال حاضر از این درگاه usb3 میشه در همون حد usb2 کار کشید ولی در آینده خیلی به دردمون میخوره.

منظورم از اتفاق اینه که وقتی فلش رو میزنم اصلا نشونش نمیده. اصلا انگار قطع شده این درایور.

behnammazi
30-04-2010, 14:41
با 1100 از برند ايسوز چه مدلي رو بگيرم بهتره؟

ebi_kasra
30-04-2010, 15:13
منظورم از اتفاق اینه که وقتی فلش رو میزنم اصلا نشونش نمیده. اصلا انگار قطع شده این درایور.

ببخشید من اشتباه متوجه شدم!:31:

خوب شما ببین نرم افزار NEC ELECTRONICS USB 3 رو سیستمت نصبه یا نه؟

در ضمن بار اول که فلش رو میزنی درایوش تو my computer نشون داده نمیشه و حتما باید سیستم رو restart کنی.

به جز فلشت با موس و چیزای دیگه ام امتحان کن ببین کار میکنه یا نه.

موفق باشی.

hojjat2005
30-04-2010, 16:28
بازم سلام

دوستان کسی روی لپ تاپ PRO64JQ تست گیم نزده ببینیم چطوری جواب میده؟

ebi_kasra
30-04-2010, 23:19
با 1100 از برند ايسوز چه مدلي رو بگيرم بهتره؟

ASUS X64JV
CPU:corei5 2.27GHZ 3MB L3CASHE
RAM:DDDR3 4G 1333MHZ
GERAPHIC:NVIDIA GEFORCE GT325 1GB
HDD:640GB 5400 RPM
DISPLAY:16" HD(1366x768) BACK LIGHT LED
ODD:DVD RW
1x USB3
HDMI

با قیمت 1120000

---------- Post added at 12:19 AM ---------- Previous post was at 12:16 AM ----------

ebi_kasra
30-04-2010, 23:24
ممنون دوست عزیزم

فقط چرا این مدل U80V تو سایت asus نیست ؟؟!!

چرا هست.اینم لینکش:

behnammazi
01-05-2010, 00:43
ASUS X64JV
CPU:corei5 2.27GHZ 3MB L3CASHE
RAM:DDDR3 4G 1333MHZ
GERAPHIC:NVIDIA GEFORCE GT325 1GB
HDD:640GB 5400 RPM
DISPLAY:16" HD(1366x768) BACK LIGHT LED
1x USB3
HDMI

با قیمت 1120000

---------- Post added at 12:19 AM ---------- Previous post was at 12:16 AM ----------

منظور از اين مدلي كه گفتيد همون N61Jv هست؟ چون تو سايت ايسوس پيدا نكردم.

siamak-bdr
01-05-2010, 00:57
ببخشید من اشتباه متوجه شدم!:31:

خوب شما ببین نرم افزار NEC ELECTRONICS USB 3 رو سیستمت نصبه یا نه؟

در ضمن بار اول که فلش رو میزنی درایوش تو my computer نشون داده نمیشه و حتما باید سیستم رو restart کنی.

به جز فلشت با موس و چیزای دیگه ام امتحان کن ببین کار میکنه یا نه.

موفق باشی.

آقا من با همه چیز (فلش، موس، هارد اکسترنال، دوربین و ... ) امتحان کردم. اون نرم افزاری هم که فرمودین دارم و آپدیت هم کردم اما هیچ اتفاقی نمی افته. شما خودتون تست کردین؟

ebi_kasra
01-05-2010, 03:14
آقا من با همه چیز (فلش، موس، هارد اکسترنال، دوربین و ... ) امتحان کردم. اون نرم افزاری هم که فرمودین دارم و آپدیت هم کردم اما هیچ اتفاقی نمی افته. شما خودتون تست کردین؟

خوب شما به عنوان آخرین راه حل به قسمت device manager برو و بعد universal serial bus controllers رو انتخاب کن.

اولا ببین این 2 اتصال موجوده: NEC Electronic USB 3 Host controller و NEC Electronic USB 3 Root Hub

و بعد با کلیک روی 2 گزینه بالا ببین اونا در حالت disable نیستن؟یا uninstall نشدن؟

در غیر اینصورت بهتره به گارانتیش مراجعه کنی چون مال من بدون هیچ دردسری کار میکنه.

ebi_kasra
01-05-2010, 04:07
منظور از اين مدلي كه گفتيد همون N61Jv هست؟ چون تو سايت ايسوس پيدا نكردم.

خیر. خوب این مدل مثل مدل لبتاپ من(PRO64JQ) تو سایت ایسوس موجود نیست.چون بسته به کانفیگ های مختلف مدلها خیلی متنوع میشن و شما برای این که ببینی که همچین مدلی وجود داره یا نه باید به سایت support ایسوز بری.مثلا در لینک زیر میتونید این مدل رو پیدا و ببینید که برنامه ها و نرم افزارهای مدل ASUS X64JV گذاشته شده:

ASUS X64JV

essi_raj004
01-05-2010, 09:36
سلام.
1-قیمتش 1490 با 2 سال گارانتی امرتات.

2-این مدل کلا واسه سرگرمی ساخته شده و بهترین انتخاب برای تماشای فیلم هست و در اون آخرین

تکنولوژیهای صدا و تصویر به کار گرفته شده.

همونطور که در هفته نامه عصر ارتباط این مدل به سینمای کوچک تشبیه شده!!! دوستمون زحمت کشیده اون

مقاله رو تو تایپیک گذاشته.واسه اطلاعات بیشتر دراین زمینه میتونی اونو مطالعه کنی.

3-به این دلیل که این مدل برای سرگرمیه و بیشتر تو خونه مورد استفاده قرار میگیره بنابراین باتری چندان قدرتمندی نداره و بین 2 تا 5/2 ساعت واسه کارای معمولی(نه گیم!) دووم میاره.

سلامم
لطفا منو راهنمایی کنین من این لپتاپو سرچ کردم تو بیشتر جاها نزدیک 1100 بود تو سایتای خارجی . ولی شما و دوستان دیگه میگید قیمتش تو ایران اینه . من یکم شوکه شدم ! ایا برای همهی لپتاپا این اتفاق میفته تو ایران ؟ یعنی 400-500 میره رو قیمتش ؟ پس اگه اینجوریه قیمت g73jh-a1 چند میشه به نظر شما ؟؟؟؟:18::11:

behnammazi
01-05-2010, 10:11
خیر. خوب این مدل مثل مدل لبتاپ من(PRO64JQ) تو سایت ایسوس موجود نیست.چون بسته به کانفیگ های مختلف مدلها خیلی متنوع میشن و شما برای این که ببینی که همچین مدلی وجود داره یا نه باید به سایت support ایسوز بری.مثلا در لینک زیر میتونید این مدل رو پیدا و ببینید که برنامه ها و نرم افزارهای مدل ASUS X64JV گذاشته شده:

ASUS X64JV

ميشه بگيد پس چه تفاوتي با N61Jv داره؟

ebi_kasra
01-05-2010, 22:13
سلام بچه ها

راستی دوست عزیز به جز اون 2 مدل که گفتم این مدل 14 اینچ هم با گارانتی ویستا پخش رایانه وجود داره که مزایاش نسبت به U80V کارت گرافیک قدرتمندتر و استفاده از رم DDR3 هست.قیمتشم ارزونتره چون سرعت و کش سی پی یوش پایینتره.

Model : F83VF-STEEL

CPU: C2D P8700 2.53 GHZ 3MB L2 Cashe FSB 1066
4GB DDR3 1066 RAM
Nvidia Geforce GT220M 1GB
HDD: 320GB
2.39Kg

ebi_kasra
02-05-2010, 00:19
ميشه بگيد پس چه تفاوتي با N61Jv داره؟

ورژن مادربورد این مدل یعنی X64JV همون N61JV هست.مثل لبتاپ من که مدل رو زده PRO64JQ ولی ورژن

مادربورد رو زده N61JQ.

قبلا هم گفتم که بسته به نوع کانفیگها مدلهای جدیدی نامگذاری میشن.بنابراین این مدل همون جزو

سری N هست و شما میتونی اونو همون N61JV بدونی.

ببخشید بنده مشخصات N61JV رو تو سایت ایسوس چک نکرده بودم که متوجه این موضوع بشم:46:

ASUS X64JV

ebi_kasra
02-05-2010, 02:00
سلامم
لطفا منو راهنمایی کنین من این لپتاپو سرچ کردم تو بیشتر جاها نزدیک 1100 بود تو سایتای خارجی . ولی شما و دوستان دیگه میگید قیمتش تو ایران اینه . من یکم شوکه شدم ! ایا برای همهی لپتاپا این اتفاق میفته تو ایران ؟ یعنی 400-500 میره رو قیمتش ؟ پس اگه اینجوریه قیمت g73jh-a1 چند میشه به نظر شما ؟؟؟؟:18::11:

تو ایران بعضی مدلا با قیمت مناسب و متناسب با قیمت جهانی عرضه میشه و بعضی مواقع هم اینجوری میکشن روش.
اینو هم عرض کنم که تعرفه گمرک ایران واسه لبتاپ 4 درصده.پس قیمت گرون بعضی از مدلها در ایران رو نمیتونیم به تعرفه گمرک ربط بدیم.

البته شما باید کانفیگ اون مدلی رو که زده 1100 با کانفیگ این مدلی که تو ایرانه مقایسه کنی.N61JQ کانفیگهای متفاوتی داره که معمولا واسه همه مدلا کانفیگهای بالاش به ایران میان.چند نمونه دیگه ام واسه شما میارم:

قیمت asus G72 GX در سایت آمازون زده 2000 دلار. ولی تو ایران قیمتش 2400 هست:27:
قیمت acer aspire 5740 تو سایت ebay زده 450 دلار.ولی تو ایران 700000 هست.
ولی در عوض مثلا قیمت HP 1390 تو ایران ارزونتر از جاهای دیگره که شاید به دلیل گارانتیش باشه.
لبتاپهای اپل هم قیمتشون در ایران بسیار گرونتر از جاهای دیگس.

پس واسه همه لبتاپها این اتفاق نمی افته.معمولا واسه لبتاپهای لوکس و با گارانتی معتبر این اتفاق میفته.

در مورد G73 شما مطمئنی این مدل به ایران میاد؟ خوب اگه بیاد سر قیمتش همون بلایی میاد که سر G71 و G72 اومده.

Mehrdad092000
02-05-2010, 03:03
اقا این n61qکه 1490 میده امرتات blurayهم داره؟
موس هم تو جعبش بود؟
منظورم موس خوده ایسوزه
یه سوال دیکه
گرافیکش شر هم داره؟یا فقط 1gb

astrix
02-05-2010, 10:26
موس هم تو جعبش بود؟
منظورم موس خوده ایسوزه
یه سوال دیکه

برو به اين آدرس و گرافيكت رو سرچ كن مشخصات كاملشو بهت ميگه:

:5:

Mehrdad092000
02-05-2010, 14:30
برو به اين آدرس و گرافيكت رو سرچ كن مشخصات كاملشو بهت ميگه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید:5:
ممنون از راهنماییت
من تو نوتبوک چک رفتم
اما از شر کردن نبود
فقط سرعت شرش کم بود
اونایی که این لپتابو دارن منو راهنمایی کنند ممنون

siamak-bdr
02-05-2010, 16:51
خوب شما به عنوان آخرین راه حل به قسمت device manager برو و بعد universal serial bus controllers رو انتخاب کن.

اولا ببین این 2 اتصال موجوده: NEC Electronic USB 3 Host controller و NEC Electronic USB 3 Root Hub

و بعد با کلیک روی 2 گزینه بالا ببین اونا در حالت disable نیستن؟یا uninstall نشدن؟

در غیر اینصورت بهتره به گارانتیش مراجعه کنی چون مال من بدون هیچ دردسری کار میکنه.

آقا ممنون. من به گارانتی مراجعه کردم. گویا مشکل داشت. اونا هم کل لپ تاپ رو عوض کردن و یه نو بهم دادن! در ضمن برای بقیه دوستان میگم: من گرفتم 1590، BLUE Ray داره، هارد 640 و مدلش هم دقیقا N61JQ هست. گارانتی دیجیتال.

ebi_kasra
02-05-2010, 22:37
آقا ممنون. من به گارانتی مراجعه کردم. گویا مشکل داشت. اونا هم کل لپ تاپ رو عوض کردن و یه نو بهم دادن! در ضمن برای بقیه دوستان میگم: من گرفتم 1590، BLUE Ray داره، هارد 640 و مدلش هم دقیقا N61JQ هست. گارانتی دیجیتال.

خوشحالم که مشکلتون حل شد.:26:

راستی چرا اینقدر گرون گرفتی؟ خوب مال سازگار هم همین مشخصات رو داره.

اگه میشه مشخصات کاملش رو بذار.سرعت رمش ببین چنده؟1066 یا 1333؟

ebi_kasra
02-05-2010, 22:48
موس هم تو جعبش بود؟
منظورم موس خوده ایسوزه
یه سوال دیکه

خیر بلوری نداره.کیف و موس اورجینال هم تو جعبش هست.گرافیکشم شر نداره چون نیازی به این کار نیست.

---------- Post added at 11:48 PM ---------- Previous post was at 11:44 PM ----------

ممنون از راهنماییت
من تو نوتبوک چک رفتم
اما از شر کردن نبود
فقط سرعت شرش کم بود
اونایی که این لپتابو دارن منو راهنمایی کنند ممنون

منظورتون چیه که سرعت شرش پایینه؟ این گرافیک که اصلا قابلیت شر نداره.

نکنه منظورتون shader speed هست؟

mihanpayam
02-05-2010, 22:53
سلام دوستان .... من تا دیروز قصد خرید 1555 دل رو داشتم ، اما امروز ایسوس مدل k50ID رو دیدم خیلی خوشم اومد ، هم خیلی خوشتیپ بود و هم کانفیگش خوب بود ....
cpu : doul core 2.3 GHZ (1m) t4500
ram : 4 gb ddr3
hdd : 500
vga : 1 gb geforce gt 320 up to 2.7 gb

فقط چند تا سوال :
1- سی پی یوی این مدل نوت بوک قویه ؟؟ بازی هارو خوب اجرا میکنه ؟؟ ( البته اهل بازی نیستم )
چون گرافیکش که خوبه . میخواستم بدونم سی پی یوش با گرافیکش هماهنگه ؟؟

2- صداش چطوره ؟؟ کیفیتش ؟؟ بلندی صدا ؟؟

3 - کش CACHE این نوت بوک جوابگو هست ؟؟
کارم بیشتر اینترنت و کارای عادی و تماشای فیلمه ...
به نظرتون می ارزه ؟؟ توی سایت سازگار ارقام زده 820000 اما توی شهر ما ( همدان) میدن 800000 با همون گارانتی 2 ساله سازگار ارقام

پیشاپیش از هر کدوم از دوستان که جوابمو میده تشکر میکنم .. یا علی

hes_luckey
03-05-2010, 09:11
راستی دوست عزیز به جز اون 2 مدل که گفتم این مدل 14 اینچ هم با گارانتی ویستا پخش رایانه وجود داره که مزایاش نسبت به U80V کارت گرافیک قدرتمندتر و استفاده از رم DDR3 هست.قیمتشم ارزونتره چون سرعت و کش سی پی یوش پایینتره.

Model : F83VF-STEEL

CPU: C2D P8700 2.53 GHZ 3MB L2 Cashe FSB 1066
4GB DDR3 1066 RAM
Nvidia Geforce GT220M 1GB
HDD: 320GB
2.39Kg

وای من میخواستم N61JQ بگیرم ,دیشب یه 14اینچ دیدم به نظرم زیادم بود

14اینچ با cpu core i7 و گرافیک خوب و هارد 500 نیست ؟؟ :41:

behnammazi
03-05-2010, 19:28
با سلام.
آيا گارانتي سازگار همون گارانتي ديجيتال هست؟ اگر يكي نيستند لطف كنيد و آدرس سايت گارانتي ديجيتال رو بديد

hoha881
03-05-2010, 20:14
سلام دوستان .... من تا دیروز قصد خرید 1555 دل رو داشتم ، اما امروز ایسوس مدل k50ID رو دیدم خیلی خوشم اومد ، هم خیلی خوشتیپ بود و هم کانفیگش خوب بود ....

فقط چند تا سوال :
1- سی پی یوی این مدل نوت بوک قویه ؟؟ بازی هارو خوب اجرا میکنه ؟؟ ( البته اهل بازی نیستم )

به نظرتون می ارزه ؟؟ توی سایت سازگار ارقام زده 820000 اما توی شهر ما ( همدان) میدن 800000 با همون گارانتی 2 ساله سازگار ارقام

cpu در حد core 2 do 2.1 هست و زیاد قوی نیست.گرافیمشم در حد 3670 ati هست.cpu ش یک خورده ضعیفه.
کش واسه بازی های و برنامه های سنگین نیاز میشه اما واسه کار های عادی کافیه.
به نظر من نمی ارزه.

mihanpayam
03-05-2010, 22:43
cpu در حد core 2 do 2.1 هست و زیاد قوی نیست.گرافیمشم در حد 3670 ati هست.cpu ش یک خورده ضعیفه.
کش واسه بازی های و برنامه های سنگین نیاز میشه اما واسه کار های عادی کافیه.
به نظر من نمی ارزه.

سلام .... از جوابتون ممنونم ... پس یعنی شما میگین دل استودیو 1555 با مشخصات زیر از ایسوس ذکر شده در بالا بهتره ؟
cpu : 2.2 core 2 due

ram : 4 gig
hard 320
vga : 9300

دوستان دیگه نظری ندارند ؟؟

ebi_kasra
04-05-2010, 00:35
با سلام.
آيا گارانتي سازگار همون گارانتي ديجيتال هست؟ اگر يكي نيستند لطف كنيد و آدرس سايت گارانتي ديجيتال رو بديد

خیر با هم فرق دارن.گارانتی دیجیتال سایت نداره:20:

ebi_kasra
04-05-2010, 01:15
وای من میخواستم N61JQ بگیرم ,دیشب یه 14اینچ دیدم به نظرم زیادم بود

14اینچ با cpu core i7 و گرافیک خوب و هارد 500 نیست ؟؟ :41:

از برند ایسوز همچین چیزی فعلا تو ایران نیست.سونی مدل VPC-CW2QGX همچین مشخصاتی داره با قیمت

1595000 تومان!!!:18:

حالا 14 اینچ بودن برای شما اونقدرا مهمه که بخاطرش حاضری قید N61JQ رو بزنی؟؟؟

ebi_kasra
04-05-2010, 02:14

فقط چند تا سوال :

سلام

اگه کارتون با لبتاپ هموناس که گفتید و باهاش نمیخواید بازیها و کارهای سنگین انجام بدید(چون کش سی پی یوش
پایینه) خوب این مدل جوابگو هست.

ولی به نظر من اگه تواناییشو داری که پول بیشتری هزینه کنی مدل K52JR رو بگیر که سی پی یوش بهتر و جدیدتره.

ASUS K52JR
Core i3 350M@2.26GHz, 3MB L3
DDR3 4GB 1333MHz+500GB SATA
ATI Mobility Radeon HD5470 1GB
Price: 930,000T

در ضمن از برندهای دیگه ام ظاهرا لبتاپ ایسر مدل 5741G قراره به بازار بیاد:

cpu : Core i5
Ram 4 G DDR3
Hard 500
Ati 5470
با قیمت 850000

از شرکت و طرفداران ASUS معذرت خواهی میکنم که تو این تایپیک اسم از یه برند دیگه بردم:31:

mihanpayam
04-05-2010, 03:13
سلام

اگه کارتون با لبتاپ هموناس که گفتید و باهاش نمیخواید بازیها و کارهای سنگین انجام بدید(چون کش سی پی یوش
پایینه) خوب این مدل جوابگو هست.

ولی به نظر من اگه تواناییشو داری که پول بیشتری هزینه کنی مدل K52JR رو بگیر که سی پی یوش بهتر و جدیدتره.

ASUS K52JR
Core i3 350M@2.26GHz, 3MB L3
DDR3 4GB 1333MHz+500GB SATA
ATI Mobility Radeon HD5470 1GB
Price: 930,000T

در ضمن از برندهای دیگه ام ظاهرا لبتاپ ایسر مدل 5741G قراره به بازار بیاد:

cpu : Core i5
Ram 4 G DDR3
Hard 500
Ati 5470
با قیمت 850000

از شرکت و طرفداران ASUS معذرت خواهی میکنم که تو این تایپیک اسم از یه برند دیگه بردم:31:

ازتون ممنونم .. خیلی لطف کردید .... میشه این لپ تاپ رو از همه لحاظ با دل استودیو 1555 مقایسه کنید ؟؟؟

چون از 1555 هم خیلی خوشم میاد ... اینجا 920000 استودیو 1555
چون من بین این دو مرددم .... روی کدوم به راحتی میشه call of duty 6 رو نصب کرد ؟؟

بازم از همه دوستان ممنونم ...

Mehrdad092000
04-05-2010, 04:46
خیر بلوری نداره.کیف و موس اورجینال هم تو جعبش هست.گرافیکشم شر نداره چون نیازی به این کار نیست.

---------- Post added at 11:48 PM ---------- Previous post was at 11:44 PM ----------

منظورتون چیه که سرعت شرش پایینه؟ این گرافیک که اصلا قابلیت شر نداره.

نکنه منظورتون shader speed هست؟
با بلوری چند میشه؟
تو سایت ایسوز کیف ننوشته بودا فقط موس بود
از لپتابت با موسو کیفش عکس میزاری
ممنون

چرا شر نداره؟
:(
یعنی 1gig بسه؟
اره من اونو اشتباه شر خوندم اخه تو نوتبوک چک عمودی نوشته بود زیاد توجه نکردم

Mehrdad092000
04-05-2010, 04:54
یه سوال دیگه الان با n61q خفنتر هست؟
g73 کی میاد؟
چرا n61q full hd نیست اخه:(

siavash4000
04-05-2010, 10:52
دوستان در مورد N61JQ قضیه این مدلهای A1,2 , B , X1, JX006V,JX014V,Jx028V ظاهرا تفاوت در مورد نوع ال سیدی، وجود BLUE RAY و میزان هارد هست که الان دارم قیمتها رو تو سایتها میبینم که بعضی جاها دارن دارن یه هارد پایین و بدون بلو ری را با قیمت بالاتر از یه جای دیگه که هاردش بالاتره و بلو ری داره میدن. بهمین دلیل فک کنم باید به مدل دقت کرد . کسی تفاوت دقیق این مدلهای مختلف و قیمت مناسبشون را میدونه؟

siavash4000
04-05-2010, 14:24
برام عجیبه که چرا داخل ایران اینقدر رو قیمت لپ تاپ میکشن. الان ASUS N61JQ-A1 با 500 گیگ هارد و بدون blue ray تو کانادا([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) داره با قیمت $1,137.41 فروخته میشه و مدل ASUS N71JQ-A1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])با مونیتور 17 اینچ ، blue ray، و هارد 640 گیگ $1,428.38 داره فروخته میشه در حالیکه دوستان ASUS N61JQ که 16 اینچ هست را دارن عملا با قیمت ASUS N71JQ-A1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])میخرن. یعنی واقعا اینقدر تفاوت قیمت الکی داخل ایران داریم؟ به نظر شما منکه میخوام خودم برم کانادا با این حساب صرف میکنه از اونجا بخرم یا این قیمتهایی که دارن تو سایتها شون میدن الکیه؟

ebi_kasra
04-05-2010, 15:30
ازتون ممنونم .. خیلی لطف کردید .... میشه این لپ تاپ رو از همه لحاظ با دل استودیو 1555 مقایسه کنید ؟؟؟

چون از 1555 هم خیلی خوشم میاد ... اینجا 920000 استودیو 1555
چون من بین این دو مرددم .... روی کدوم به راحتی میشه call of duty 6 رو نصب کرد ؟؟

بازم از همه دوستان ممنونم ...

دوست عزیز مطمئنی اون مدل dell که میگی 1555 هست؟ چون مدل vostro 1520 هست که گرافیکش

Geforce 9300M هست.یه بار دیگه چک کن جوابشو بده.همچنین مشخصات کاملشو بنویس چون مدلهای دل

کانفیگهای متنوع و گسترده ای دارن.

در ضمن برای راهنمایی و مشاوره جهت خرید لبتاپ کمتر از 1 میلیون میتونی به لینک زیر هم بری:

behnammazi
04-05-2010, 16:11
خیر با هم فرق دارن.گارانتی دیجیتال سایت نداره:20:

گارانتي ديچيتال هم گلوبال گارانتي 2 ساله ميده يا نه؟ اگه بله شماره تلفنش رو لطف ميكنيد؟

ebi_kasra
04-05-2010, 17:05
گارانتي ديچيتال هم گلوبال گارانتي 2 ساله ميده يا نه؟ اگه بله شماره تلفنش رو لطف ميكنيد؟

گارانتي هاي ویستا پخش-دیجیتال -سازگار و امرتات نمایندگان رسمی نوت بوک های asus در ایران هستن و در

سایت asus هم اسمشون ثبت شده. اینم لینکش:

ebi_kasra
04-05-2010, 18:29
با بلوری چند میشه؟
تو سایت ایسوز کیف ننوشته بودا فقط موس بود
از لپتابت با موسو کیفش عکس میزاری
ممنون

چرا شر نداره؟
:(
یعنی 1gig بسه؟
اره من اونو اشتباه شر خوندم اخه تو نوتبوک چک عمودی نوشته بود زیاد توجه نکردم

امرتات كيف هم ميده.

چشم به زودی عکس هم میزارم.

شما اگه مشخصات کارتهای گرافیکی قدرتمند مثل GTX260M رو هم چک کنی متوجه میشی که قابلیت شر

ندارن .چون قدرت یه کارت گرافیک به قدرت پردازندش و سرعتش بستگی داره و حجم حافظه همون 1gb کافیه:46:

ebi_kasra
04-05-2010, 18:56
یه سوال دیگه الان با n61q خفنتر هست؟
g73 کی میاد؟
چرا n61q full hd نیست اخه:(

G73 و G60 رو منم شنیدم که میخوان به بازار ایران بیان.ولی حالا حالاها بیخیالش شو.

N61jq اگه full HD هم بود که دیگه کمتر کسی میتونست اونو بخره!

hes_luckey
04-05-2010, 21:33
از برند ایسوز همچین چیزی فعلا تو ایران نیست.سونی مدل VPC-CW2QGX همچین مشخصاتی داره با قیمت

1595000 تومان!!!:18:

حالا 14 اینچ بودن برای شما اونقدرا مهمه که بخاطرش حاضری قید N61JQ رو بزنی؟؟؟

آخه من محل تحصیل و زندگیم یه کوشولو فاصله داره ,دانشجو شهرکردم خونمون اصفهانه واسه همین همش دارم میرم و میام , به خاطر همینه که دنبال 14 اینچ میگردم

این N61JQ وزنش چه قدره ؟ چه قدر از مدلای Sony CW2 سنگینتره ؟

Mehrdad092000
04-05-2010, 21:53
G73 و G60 رو منم شنیدم که میخوان به بازار ایران بیان.ولی حالا حالاها بیخیالش شو.

N61jq اگه full HD هم بود که دیگه کمتر کسی میتونست اونو بخره!
g73 چند میشه بیاد؟
چرا مدل های پایینتر فول hd هستن اما این نیست؟
:-(
منتر عکساتیم
tnx

siavash4000
04-05-2010, 22:59
g73 چند میشه بیاد؟
منتر عکساتیم
tnx

:5:فعلا که هرچی مدل G تو MSI ،TOSHIBA تو بازار ایران با کارت گرافیک 260M و 5870 هست قیمت های ناجور فضایی حول و حوش 2 میلیون داره و فک کنم وارد کننده های اونا میخوان این لپ تابها رو جای مجسمه پشت ویترانشون بذارن تا خاک بخورن و بعد از 10 که دیگه کارت گرافیکشون مفت نمی ارزه بفروشن. بعید میدونم ایسوس های G ب کارت گرافیکی غول اما با پردازنده i5 هم از این قاعده تو ایران مستثنی باشن. :2:جالبه تو بازار خارج از ایران قیمت این لپ تاب ها منطقی تره و تو ایران باید مجبور باشیم لپ تاب ضعیف تر از تکنولوژی گرافیکی روز داشته باشیم:21:

ebi_kasra
04-05-2010, 23:15
آخه من محل تحصیل و زندگیم یه کوشولو فاصله داره ,دانشجو شهرکردم خونمون اصفهانه واسه همین همش دارم میرم و میام , به خاطر همینه که دنبال 14 اینچ میگردم

این N61JQ وزنش چه قدره ؟ چه قدر از مدلای Sony CW2 سنگینتره ؟

وزنش 2.9 کیلو گرمه.مدلای CW سونی 2.4kg هستن.

ebi_kasra
04-05-2010, 23:20
g73 چند میشه بیاد؟
منتر عکساتیم
tnx

G72 الان تو ایران 2400 قیمتشه.حالا چه برسه به G73.

کدوم مدل پایینتر ASUS فول اچ دی هست که این مدل نیست؟؟؟

babialex
05-05-2010, 02:40
گارانتی ویستا که نمایندگی رسمی ایسوس هم هست چطوره ؟ قیمت هاش پایینتره از امرتات

Mehrdad092000
05-05-2010, 03:08
G72 الان تو ایران 2400 قیمتشه.حالا چه برسه به G73.

کدوم مدل پایینتر ASUS فول اچ دی هست که این مدل نیست؟؟؟
wo[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چه خبره
همون n61q بهترین انتخابه
من full hd از ایسوز نمیگم
مثلا 2170 hp فوله

armin_punisher6
05-05-2010, 10:00
میشه بی زحمت کانفیگ g72 و g73 رو بزارین؟

ebi_kasra
05-05-2010, 15:56
wo[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چه خبره
همون n61q بهترین انتخابه
من full hd از ایسوز نمیگم
مثلا 2170 hp فوله

HP 2170 فول اچ دی نیست.فول اچ دی یعنی رزولوشنش 1920X1080 باشه.مثلا سری f سونی فول اچ دی

هست.

ebi_kasra
05-05-2010, 16:22
میشه بی زحمت کانفیگ g72 و g73 رو بزارین؟

G72GX:

G73jh:

ebi_kasra
05-05-2010, 16:30
گارانتی ویستا که نمایندگی رسمی ایسوس هم هست چطوره ؟ قیمت هاش پایینتره از امرتات

گارانتی ویستا همون الماس قدیمه.بنابراین خیالتون راحت باشه:46:

behnammazi
05-05-2010, 16:35
كيفيت لپ تاپهاي ايسوس چطوره ؟ زود خراب نميشن؟ چون من موندم از چه برندي انتخاب كنم كه كيفيت خوبي داشته باشه البته به جز سوني كه همه ميدونند كيفيت خوبي داره ولي گرون هستند.

hes_luckey
05-05-2010, 20:40
وای N61Jq رو از نزدیک دیدم عاشقش شدم ,زیاد بزرگ نبود فقط ترسم از وزنشه :41:

1500 میداد با گارانتی ویستا و موس و کیف ASUS ,قیمتش خوبه یا نه ؟

siamak-bdr
05-05-2010, 21:30
خوشحالم که مشکلتون حل شد.:26:

راستی چرا اینقدر گرون گرفتی؟ خوب مال سازگار هم همین مشخصات رو داره.

اگه میشه مشخصات کاملش رو بذار.سرعت رمش ببین چنده؟1066 یا 1333؟

آقا مال سازگار blueray نداره و هارد هم 500 گیگ. البته اون موقع که من رفتم هیچ کدومشون با blueray نداشتن. در ضمن هارد من هم 640 گیگه و رم رو واقعیت نمی‌دونم از کجا بفهمم چنده سرعتش! ولی رو هم جاش نوشته که N61JQ هستش نه PRO61JQ!

behnammazi
05-05-2010, 23:40
كيفيت لپ تاپهاي ايسوس چطوره ؟ زود خراب نميشن؟ چون من موندم از چه برندي انتخاب كنم كه كيفيت خوبي داشته باشه البته به جز سوني كه همه ميدونند كيفيت خوبي داره ولي گرون هستند.

يكي جواب منم بده.

Mehrdad092000
06-05-2010, 07:56
HP 2170 فول اچ دی نیست.فول اچ دی یعنی رزولوشنش 1920X1080 باشه.مثلا سری f سونی فول اچ دی

هست.
میدونم:31: یکم اطلاعات دارم
ولی به نظرم full باشه

---------- Post added at 08:56 AM ---------- Previous post was at 08:53 AM ----------

راستی از نوتبوکت عکس بزاری با کیفش ممنون میشم

یه سوال دیگه 5730 تو چه حدیه با گرافیکای nvidia
چقدر از 5870 ضعیفتره؟

siavash4000
06-05-2010, 11:08
لطفاً اونایی که لپ تاپ پرو یا N61JQ خالی گرفتن مشخصه رم (1066 یا 1333 ) اشون و گارانتیشون رو بگن. من خودم هنوز گیج شدم در مورد فرق این دو تا و اون دوستی هم که اول از امرتات خرید اولش گفت N61JQ‐JX006V سفارش داده و حالا بهش pro64JQ-JX0287 تحویل دادن!:13:

hes_luckey
06-05-2010, 17:44
چقدر از 5870 ضعیفتره؟

تو nvidia در حد 8800 GTS !!! خوراک بازیه :31:
این مدل با مدل 5650 تقریبا یکیه تنها تفاوتشون تو core clock

اینجا میتونید بنچمارک کارت گرافیک 5650 و تست بعضی از بازیها و فریمریتشون رو ببینید :

اینجام میتونید یه مقایسه ای با بقیه کارت گرافیک ها داشته باشید :

hes_luckey
06-05-2010, 17:54
آقا یه چیزی ، دیشب این بابائه به من گفت N61JQ با گارانتی ویستا دارم 1500 ،الان رفتم تو سایت ویستا دیدم این مدل رو اصلا نداره و N61VN داره ! قضیه چیه ؟؟

راستی نظرتون در مورد G51VX چیه ؟ قیمتش زیر 1300 بود اینجا !

Mehrdad092000
06-05-2010, 21:47
آقا یه چیزی ، دیشب این بابائه به من گفت N61JQ با گارانتی ویستا دارم 1500 ،الان رفتم تو سایت ویستا دیدم این مدل رو اصلا نداره و N61VN داره ! قضیه چیه ؟؟

cpu پایینه اما گرافیکش باحاله
260gtx

Mehrdad092000
07-05-2010, 02:21
آقا واسه شما رمش1066 یا 1333
سازگاز زده 1333 اما تو asus .اینجوری نیست

ebi_kasra
07-05-2010, 02:58
آقا واسه شما رمش1066 یا 1333
سازگاز زده 1333 اما تو asus .اینجوری نیست

مال من 1333 هست.خوب کانفیگهای مختلفی داره دیگه.

ebi_kasra
07-05-2010, 03:27
راستی از نوتبوکت عکس بزاری با کیفش ممنون میشم

چقدر از 5870 ضعیفتره؟

عکسایی رو که از لبتاپم گرفتم یکی دو روز دیگه upload میکنم.

5730 ati گرافیک قدرتمندیه ولی نه دیگه در حد5870.هر چند که جفتشون جز نسل پنجم تراشه های ati هستن.

شرکت msi هم در مدل GE600 که مخصوص گیم طراحی شده از گرافیک 5730 ati استفاده کرده.

همچین گرافیکی (5730) قادر هست که همه بازیهای امروزی رو به صورت روان اجرا کنه.ولی نه همه رو با

بالاترین تنظیمات.مثلا crysis رو باید با تنظیمات پایینتر بازی کنی.

البته جالب اینه که 5870 هم برای اجرای بازی crysis در حالت ULtra کم میاره!

کلا از بابت گرافیک خیالت راحت.

ebi_kasra
07-05-2010, 03:35

خوب شاید هنوز وارد سایت نکرده.کلا سعی کن از همون جاهایی که خود گارانتی معرفی میکنه خرید کنی.

قیمت G51 کجا زده 1300؟!!!

Mehrdad092000
07-05-2010, 06:03
مال من 1333 هست.خوب کانفیگهای مختلفی داره دیگه.
منظوره من اینه اصلن نه تو ایسوز نه چنتا سایته خارجی 1333 نبودند
الان سازگار میده 1450 با بلوری و 1333 اگه اینجوری باشه واقن میارزه
راستی کیفش چجوریه؟کوله یا دستی؟

---------- Post added at 07:01 AM ---------- Previous post was at 06:59 AM ----------

عکسایی رو که از لبتاپم گرفتم یکی دو روز دیگه upload میکنم.

5730 ati گرافیک قدرتمندیه ولی نه دیگه در حد5870.هر چند که جفتشون جز نسل پنجم تراشه های ati هستن.

شرکت msi هم در مدل GE600 که مخصوص گیم طراحی شده از گرافیک 5730 ati استفاده کرده.

همچین گرافیکی (5730) قادر هست که همه بازیهای امروزی رو به صورت روان اجرا کنه.ولی نه همه رو با

بالاترین تنظیمات.مثلا crysis رو باید با تنظیمات پایینتر بازی کنی.

البته جالب اینه که 5870 هم برای اجرای بازی crysis در حالت ULtra کم میاره!

کلا از بابت گرافیک خیالت راحت.
از کیف و موسشم عکس بزاری ممنون
اونکه بکه الان قویتریت گرافیک 5870 تو نوتبوکچک
n61
ساخت چینه؟یا تایوان؟

---------- Post added at 07:03 AM ---------- Previous post was at 07:01 AM ----------

خوب شاید هنوز وارد سایت نکرده.کلا سعی کن از همون جاهایی که خود گارانتی معرفی میکنه خرید کنی.

اونg51 3d یه نه اینا فرق دارن لپتابه خوبیه اما cpuضعیفی داره
g60قیمت کردم 2050 حساب کنید g73چی میشه دیگه:31:
من بیخیال شدم همین n61باحاله ایشالا اینو بگبرم

hes_luckey
07-05-2010, 08:13

اصفهان قیمت گرفتم یک میلیون و دویست و خورده ای بود ,

---------- Post added at 09:13 AM ---------- Previous post was at 09:08 AM ----------

g60قیمت کردم 2050 حساب کنید g73چی میشه دیگه:31:

50 تومن گرونتره :31:

با گارانتی ویستا !!!

Vaioman
07-05-2010, 09:44
با عرض پوزش از کلیه دوستان من دو هفته ای نبودم.امیدوارم دوستانی که از من سوال پرسیدن و جواب ندادم حمل بر بی ادبی اینجانب نگذارند.

Bitmap

siavash4000
07-05-2010, 09:50
این G51VX هم با این کارت گرافیکی غولش ولی اینکه دو هسته ای هست (نمیدونم در مقایسه با N61JQ کدوم بهتره تو بازی ؟)با این قیمت حدود یک و سیصد جذابه ولی ایجور که بقیه تو سایتها میگن انگار بیشترش رفربیش هست مثلا این یکی رو ببینید:
البته من خودم اگه بدونم رفربیش میخرم راضیم اما تو ایران خیلی از فروشنده ها رفربیش را جای نو جا میزنن و نمیدونم چجوری قبل از خرید میشه اینو فهمید؟
در مورد مدلN61JQ هم اینطور قیمتها نشون میده انگار سازگار ارقام منصف تره. هرچند که دیروز که تماس گرفتم اونم مثل ویستا چیزی نداشت و نمایندگی هاشم جنسی هنوز نداشتن :41:

siavash4000
07-05-2010, 10:16
با عرض پوزش از کلیه دوستان من دو هفته ای نبودم.امیدوارم دوستانی که از من سوال پرسیدن و جواب ندادم حمل بر بی ادبی اینجانب نگذارند.

خوش اومدن دوست عزیز. شما تو پستهای قبلیتون گفتید که لپ تابN61JQ-JX006 سفرش دادید به امرتات ولی حالا که مشخصات لپ تاب اتون رو گذاشتید نوشتید pro64jq-gx0287 من فک کنم این دو مدل با هم متفاوت هستند. اینطوره؟ در ضمن رمتون 1333 هست؟ مدل چیپست مادر بوردتون چیه؟سری PM یا HP؟ متشکرم:8:

Vaioman
07-05-2010, 11:00

Asus کمترین امار خرابی رو بین کلیه برندها داره و از این حیث سونی در رده سومه.:46:

Vaioman
07-05-2010, 11:29
لطفاً اونایی که لپ تاپ پرو یا N61JQ خالی گرفتن مشخصه رم (1066 یا 1333 ) اشون و گارانتیشون رو بگن. من خودم هنوز گیج شدم در مورد فرق این دو تا و اون دوستی هم که اول از امرتات خرید اولش گفت N61JQ‐JX006V سفارش داده و حالا بهش pro64JQ-JX0287 تحویل دادن!:13:

ببین دوست عزیز برای شما و همه دوستانی که در این ضمینه سوال دارن کاملا توضیح میدم.سری N61 یعنی اینکه مادر بورد مدل N61jq است پس تمامی مدلهای این سری مادربورد و بقیه قطعات ثابتشون مثل CPU یا کارت گرافیک یکیه فقط متناسب با نوع سفارش خریدار شرکت Asus مدلهای مختلفی ارائه کرده که تفاوتشون فقط در قطعات قابل مانور مثل رم،صفحه نمایش و یا هارده.مشخصات لپ تاپ من تو امضام هست با گارانتی امرتات.شما هم باید موقع خرید به دقت کانفیگ لپ تاپ رو چک کنی.از اونجایی که بازار ایران قائده خاصی نداره ممکن یک مدل لپ تاپ رو با چند نوع گارانتی و قیمت مختلف پیدا کنی که اون دیگه بر میگرده به نظر شما که کدوم گارانتی رو انتخاب کنی.در ضمن PRO64 فقط با کانفیگ مثل لپ تاپ من موجوده که به نظر من بهترین مدل سری N61 اهستش.:46:

siavash4000
07-05-2010, 12:14
ببین دوست عزیز برای شما و همه دوستانی که در این ضمینه سوال دارن کاملا توضیح میدم.سری N61 یعنی اینکه مادر بورد مدل N61jq است پس تمامی مدلهای این سری مادربورد و بقیه قطعات ثابتشون مثل CPU یا کارت گرافیک یکیه فقط متناسب با نوع سفارش خریدار شرکت Asus مدلهای مختلفی ارائه کرده که تفاوتشون فقط در قطعات قابل مانور مثل رم،صفحه نمایش و یا هارده.مشخصات لپ تاپ من تو امضام هست با گارانتی امرتات.شما هم باید موقع خرید به دقت کانفیگ لپ تاپ رو چک کنی.از اونجایی که بازار ایران قائده خاصی نداره ممکن یک مدل لپ تاپ رو با چند نوع گارانتی و قیمت مختلف پیدا کنی که اون دیگه بر میگرده به نظر شما که کدوم گارانتی رو انتخاب کنی.در ضمن PRO64 فقط با کانفیگ مثل لپ تاپ من موجوده که به نظر من بهترین مدل سری N61 اهستش.:46:

خیلی متشکرم از پاسختون دوست عزیز. ولی با توجه به اینکه شرکت ایسوس برای بایوس مادربرد سری pro داره یک نرم افزار و برای بایوس سری N61JQ داره یک نرم افزار جداگونه ارائه میده بعید میدونم چیپست مادر بوردها یکی باشه و فک کنم حداقل تو چیپست ها کمی فرق داشته باشند:46:البته اگه رم پرو جدا 1333 باشه خوب بهتره تا 1066 عادی:21:

siavash4000
07-05-2010, 13:01
دوستان عذرخواهی میکنم بخاطر اینکه یپغامهام با فاصله زمانی طولانی و بی تناسب به بحث حاضر ظاهر میشه. چون عضو جدیدم باید مطالبم را مدیران سایت بعد از یه مدت زمان طولانی ابتدا تایدد کنن:41:

Vaioman
07-05-2010, 13:20
اینم چندتا عکس از لپ تاپم:(البته اگر عکسها خوب نیست ببخشید چون من عکاس خوبی نیستم)

siavash4000
07-05-2010, 13:32
وایو من جان متشکر. لپ تاپ خوش دستی هست و علی رغم قوی بودنش جمع و جور و خوبه. لپ تاب قویی نیست که مونتیتورش رفلکشن نداشته باشه ؟ چون هرچی لپ تاپ درست و حسابی که دیدم شیشه ال سیدی رو براق میسازن و تو محیط بیرون خونه عکس مناظر مصل آینه روش میوفته

Vaioman
07-05-2010, 13:44
خوش اومدن دوست عزیز. شما تو پستهای قبلیتون گفتید که لپ تابN61JQ-JX006 سفرش دادید به امرتات ولی حالا که مشخصات لپ تاب اتون رو گذاشتید نوشتید pro64jq-gx0287 من فک کنم این دو مدل با هم متفاوت هستند. اینطوره؟ در ضمن رمتون 1333 هست؟ مدل چیپست مادر بوردتون چیه؟سری PM یا HP؟ متشکرم:8:

بله من چون توسط یکی از دوستان خرید کردم موقع تحویل این مدل(Pro64jq-Jx028v) رو برام اورد و وقتی چک کردم دیدم که بهتره.درسته که بلوری نداره در عوض رم 1333 و LED داره.مدل چیپست مادربوردش هم اینه
Intel(R) HM55 Express Chipset

siavash4000
07-05-2010, 14:03
بله من چون توسط یکی از دوستان خرید کردم موقع تحویل این مدل(Pro64jq-Jx028v) رو برام اورد و وقتی چک کردم دیدم که بهتره.درسته که بلوری نداره در عوض رم 1333 و LED داره.مدل چیپست مادربوردش هم اینه

اگه مدل چیپستتون HP55 باشه مدل جدید و خوبیه . چون تو اینترنت که سرچ کردم در مورد Jx028v -Pro64jq چیزی پیدا نکردم ولی PRO64JQ-JX003V رو پیدا کردم که نوشته بود چیپستش PM55 هست که همینطور که میدونید قدیمی تر از HP55 هست و اگه به سایت اینتل مراجعه فرمایید میبینید که HP مزیتهای جدید INTEGRATED GRAPHIC و ANTI THEF رو داره. پس مدل خوبی گیرتون اومده:31:

Vaioman
07-05-2010, 14:08
این G51VX هم با این کارت گرافیکی غولش ولی اینکه دو هسته ای هست (نمیدونم در مقایسه با N61JQ کدوم بهتره تو بازی ؟)با این قیمت حدود یک و سیصد جذابه ولی ایجور که بقیه تو سایتها میگن انگار بیشترش رفربیش هست مثلا این یکی رو ببینید:
البته من خودم اگه بدونم رفربیش میخرم راضیم اما تو ایران خیلی از فروشنده ها رفربیش را جای نو جا میزنن و نمیدونم چجوری قبل از خرید میشه اینو فهمید؟
در مورد مدلN61JQ هم اینطور قیمتها نشون میده انگار سازگار ارقام منصف تره. هرچند که دیروز که تماس گرفتم اونم مثل ویستا چیزی نداشت و نمایندگی هاشم جنسی هنوز نداشتن :41:

ببینید دوست عزیز 260 کارت گرافیک خوبیه ولی انقدرها که شما فکر میکنی قوی نیست.در ضمن قطعات دیگر این مدل هم جالب نیستند(سی پی یو) دو هسته ای 2.1Gh و رم DDR2 و LCD 15 اونم بدون USB3 .به نظر من که اصلا با این قیمت انتخاب خوبی نیست اونم فقط برای گیم!!!:13: به نظر میاد خرید یه کنسول XBOX یا PS3 منطقی تر باشه.:31:

siavash4000
07-05-2010, 14:23
کارت 260M تو رتبه کمی بالاتر از کارت 5730 هست که تو ALLIEN WARE کمپانی دل خیلی در موردش تعریف میکنن و صد البته تو ایران اینهمه لپ تاپ DELL ریخته یه شرکت مدل ALLIEN WARE رو که قیمتش تو سایت دل رویایی هست و فقط حدود 1000 دلاره رو نمیارن تو ایران.شایدمیترسن با اومدن چنین چیز توپی دیگه کسی نره سونی رو که هیچی نداره بجز مارک و ساخت امریکا یک و 500 بخره :31:. باهاتون موافقم در شرایط موجود این ایسوس منطقیه :5:و امیدوارم قیمتش به یک میلیون سریعتر نزدیک بشه

darkzside
07-05-2010, 14:42
باشه
من می زنم دانلود بشه درایور جدیدش
خبرش رو میدم
ممنوون
آقا مشکلت حل شد؟ چون منم میخوام این مدلو بگیرم.....

behnammazi
07-05-2010, 18:05
كسي ميدونه N61jv مودم داره يا نه؟

Vaioman
07-05-2010, 18:09
كسي ميدونه N61jv مودم داره يا نه؟

خیر.مودم نداره.

ebi_kasra
07-05-2010, 18:18
راستی کیفش چجوریه؟کوله یا دستی؟

ساخت چینه؟یا تایوان؟

کیفش دستیه.از این 10 هزار تومنی هاست.ولی روش آرم asus زده یه خورده با کلاسش کرده.

لبتاپ هم ساخت چینه.

MRG66
07-05-2010, 18:46
در کل دوست عزیز hp 2190 بهتره یا asus N61JQ ?

Vaioman
07-05-2010, 19:21

N61 بهتره.CPU,RAM هر دو یکیه ولی n61 کارت گرافیکش خیلی قویتره،هاردش بیشتره و USB3 هم داره.مضایای دیگر هم بماند.:46:

ebi_kasra
07-05-2010, 19:37

درود vaiomanعزیز. از بازگشتتون خوشحالم.

vaioman عزیز منم همین مدل pro64jq رو دارم.منظور شما از اینکه صفحه نمایشش LED هست نه LED BACK LIGHT چیه؟

کجای این لبتاپ همچین چیزی نوشته؟ از روی منبعی این حرفو میزنید؟

شما اگه به اون برچسبی که سمت راست تاچ پد هست توجه کنی نوشته Display: 16.0" HD /LED BL.البته مال شما ظاهرا BL رو جا گذاشته.ولی

مال من نوشته!

اگه بک لایت نباشه(به این معنی که نور صفحه نمایش بوسیله نور سفید ایجاد شده توسط led ها تامین میشه)

پس حتما به نظر شما FULL LED هست. FULL LED ها نوعی از بک لایت هستن که از قابليت

روشن‌شدن LED زير تک‌تک پيکسل‌هاي صفحه‌نمايش برخوردار هستند. به‌ اين معنی که زير نورهاي سبز، قرمز و آبي

در صفحه، LED روشن و خاموش مي‌شود که باعث مي‌شه تصاوير با رنگ ايده‌آلي به‌چشم کاربر برسن.

از این تکنولوژی FULL LED شرکتهایی مثل سامسونگ-ال جی و شارپ جدیدا در زمینه تولید LED TV دارن استفاده

میکنن و قیمتشونم بالاس.

بنابراین من تفاوتی بین صفحه نمایش این مدل(pro64jq) با صفحه نمایش N61 jx014v نمیبینم.

همه لبتاپهایی که صفحه نمایش رو زده LED منظور همون BACK LIGHT LED هست.

در ضمن مال سازگار هم رمش 1333 هست.

در کل باید به فکر پاسخ بهتری برای این سوال باشیم که چرا مدل لبتاپ ما pro64jq هست:46:

ebi_kasra
07-05-2010, 19:42

N61JQ 100%:5:

MRG66
07-05-2010, 20:05
میگن asus N61JQ زود داغ می کنه و امکان خرابیش زیاده؟

اگه ممکنه آدرس و گارانتی این نوع لپتاب رو هم بگید

Vaioman
07-05-2010, 20:26
درود vaiomanعزیز. از بازگشتتون خوشحالم.

vaioman عزیز منم همین مدل pro64jq رو دارم.منظور شما از اینکه صفحه نمایشش LED هست نه LED BACK LIGHT چیه؟

کجای این لبتاپ همچین چیزی نوشته؟ از روی منبعی این حرفو میزنید؟

شما اگه به اون برچسبی که سمت راست تاچ پد هست توجه کنی نوشته Display: 16.0" HD /LED BL.البته مال شما ظاهرا BL رو جا گذاشته.ولی

مال من نوشته!

اگه بک لایت نباشه(به این معنی که نور صفحه نمایش بوسیله نور سفید ایجاد شده توسط led ها تامین میشه)

پس حتما به نظر شما FULL LED هست. FULL LED ها نوعی از بک لایت هستن که از قابليت

روشن‌شدن LED زير تک‌تک پيکسل‌هاي صفحه‌نمايش برخوردار هستند. به‌ اين معنی که زير نورهاي سبز، قرمز و آبي

در صفحه، LED روشن و خاموش مي‌شود که باعث مي‌شه تصاوير با رنگ ايده‌آلي به‌چشم کاربر برسن.

از این تکنولوژی FULL LED شرکتهایی مثل سامسونگ-ال جی و شارپ جدیدا در زمینه تولید LED TV دارن استفاده

میکنن و قیمتشونم بالاس.

بنابراین من تفاوتی بین صفحه نمایش این مدل(pro64jq) با صفحه نمایش N61 jx014v نمیبینم.

همه لبتاپهایی که صفحه نمایش رو زده LED منظور همون BACK LIGHT LED هست.

در ضمن مال سازگار هم رمش 1333 هست.

در کل باید به فکر پاسخ بهتری برای این سوال باشیم که چرا مدل لبتاپ ما pro64jq هست:46:

مدل Pro64jq از سریهای سفارشی Asus است برای مثال خود شرکت درایورهای Win XP برای این مدل ارائه کرده اما برای N61 خیر.از لینک زیر میتونی چک کنی.در ضمن من خیلی تحقیق کردم صفحه نمایش Pro64jq ساخت شرکت سامسونگ و فول LED هستش اما N61 فقط بک لایت LED داره.شما میتونی لپ تاپ رو در کنار یه N61 بذاری و صفحه نمایششون رو با هم مقایسه کنی،اونوقت همه چیز دستگیرت میشه(من خودم این کار و کردم).

---------- Post added at 09:26 PM ---------- Previous post was at 09:21 PM ----------

میگن asus N61JQ زود داغ می کنه و امکان خرابیش زیاده؟

اگه ممکنه آدرس و گارانتی این نوع لپتاب رو هم بگید

شما به شایعات بی اساس توجه نکن.:41:

من خودم این لپ تاپ رو با گارانتیهای سازگار و امرتات دیدم که هر دو نماینده اصلی خود شرکت Asus هستند.:46:

Mehrdad092000
07-05-2010, 20:41
اصفهان قیمت گرفتم یک میلیون و دویست و خورده ای بود ,

---------- Post added at 09:13 AM ---------- Previous post was at 09:08 AM ----------

50 تومن گرونتره :31:

با گارانتی ویستا !!!
داداش فکر نکنم
چون همون ویستا g72 میده 2200 یا بیتر دقیق یادم نیست
تو سایتشم همچین چیزی نیست
باراشون قراره تازه شنبخ از گمرک ازاد شه
یکی از اشاهامون باهاشون همکاره پرسید

MRG66
07-05-2010, 20:44
مدل Pro64jq از سریهای سفارشی Asus است برای مثال خود شرکت درایورهای Win XP برای این مدل ارائه کرده اما برای N61 خیر.از لینک زیر میتونی چک کنی.در ضمن من خیلی تحقیق کردم صفحه نمایش Pro64jq ساخت شرکت سامسونگ و فول LED هستش اما N61 فقط بک لایت LED داره.شما میتونی لپ تاپ رو در کنار یه N61 بذاری و صفحه نمایششون رو با هم مقایسه کنی،اونوقت همه چیز دستگیرت میشه(من خودم این کار و کردم).

---------- Post added at 09:26 PM ---------- Previous post was at 09:21 PM ----------

شما به شایعات بی اساس توجه نکن.:41:

من خودم این لپ تاپ رو با گارانتیهای سازگار و امرتات دیدم که هر دو نماینده اصلی خود شرکت Asus هستند.:46:

دوستان ممنون میشم قیمت روز رو هم بگید

Vaioman
07-05-2010, 20:49
اینم عکسهای کیف و موس فابریک:

Mehrdad092000
07-05-2010, 20:50
کیفش دستیه.از این 10 هزار تومنی هاست.ولی روش آرم asus زده یه خورده با کلاسش کرده.

لبتاپ هم ساخت چینه.
اها من میگما اخه ایسوز تو سایتش چیزی از کیف ننوشته بود
ولی موس بود
موسش که اصله؟

ebi_kasra
07-05-2010, 20:52
بله در مقاله هفته نامه عصر ارتباط هم نوشته که پنل 16 اینچ دستگاه ساخت سامسونگ هست.ولی به نظرم پنل

N61JQ jx014v مال خود ایسوزه که خوب طبیعیه مال سامسونگ بهتره.سامسونگ بزرگترین تولید کننده پنل

دنیاست.حتی یه مدتی پنلهای LED TV های سونی رو سامسونگ میزد که الان قراره شارپ بزنه.

بنابراین کیفیت تصویر و صفحه نمایش لبتاپ ما واسه این بهتر از jx014v هست(طبق گفته شما چون من خودم هنوز

مقایسه نکردم) که مال مارو به صورت سفارشی سامسونگ زده.ولی این دلیل نمیشه که بگیم مال ما FULL LED

هست.

اگه شما اصرار دارید که فوله لطفا از یه سایت مطرح در این مورد لینک بدید.

Mehrdad092000
07-05-2010, 20:55
vaioman عزیز ممنون از عکسات
اینتو که من فهمیدم شما از امرتات خریدی
برای شما led هست اما بلوری نداره درسته؟
اما سازگار بلوری داره با lcd
اره؟

ebi_kasra
07-05-2010, 20:55
اها من میگما اخه ایسوز تو سایتش چیزی از کیف ننوشته بود
ولی موس بود
موسش که اصله؟

موسش اصله اصله

Mehrdad092000
07-05-2010, 21:00
بچه ها چه فعالن
:31: من هی صحفمو رفرش میکنم
جواب پستا تود تود داده میشه

راستی صداش عالیه نه؟
بعد یه سوال دیگه گرافیکش gddr3 یا ddr3
?
تو یه سایت زده بود gddr3 اما تو ایسوز ddr3بود

Vaioman
07-05-2010, 21:03
بچه ها چه فعالن
:31: من هی صحفمو رفرش میکنم
جواب پستا تود تود داده میشه

راستی صداش عالیه نه؟
بعد یه سوال دیگه گرافیکش gddr3 یا ddr3
?
تو یه سایت زده بود gddr3 اما تو ایسوز ddr3بود

مرسی.کیفیت صداش عالیه و بلندیش هم قابل قبوله.درضمن حافظه کارت گرافیکشم GDDR3 است.:20:

MRG66
07-05-2010, 21:04
دوستان ممنون میشم از قیمت تو بازار هم بگید؟

مدل asus n61jq روش xp نصب نمی شه؟

Vaioman
07-05-2010, 21:08
vaioman عزیز ممنون از عکسات
اینتو که من فهمیدم شما از امرتات خریدی
برای شما led هست اما بلوری نداره درسته؟
اما سازگار بلوری داره با lcd
اره؟

دقیقآ.:46:

---------- Post added at 10:08 PM ---------- Previous post was at 10:05 PM ----------

خود شرکت Asus برای Pro64 درایور XP ارائه کرده ولی برای N61 خیر.اینم لینکش:

اگر قیمت دقیق میخوای باید تا فردا صبر کنی.:46:

Mehrdad092000
07-05-2010, 21:12
دقیقآ.:46:

---------- Post added at 10:08 PM ---------- Previous post was at 10:05 PM ----------

خود شرکت Asus برای Pro64 درایور XP ارائه کرده ولی برای N61 خیر.اینم لینکش:

پس مطمیین gddr3 ؟

این صحفه نگاه کنید
LED-Backlight LCD
یعنی چی؟

---------- Post added at 10:12 PM ---------- Previous post was at 10:09 PM ----------

ASUS N61JQ-JX014V
این مدل با سازگاز Price: 1,450,000T
اینم سایتش

Vaioman
07-05-2010, 21:43
پس مطمیین gddr3 ؟

این صحفه نگاه کنید
LED-Backlight LCD
یعنی چی؟

بله GDDR3 است.LED-Backlight LCD یعنی LCD با نور پس زمینه LED .

siavash4000
07-05-2010, 21:50
من که اینطور دیدم مانیتورهای ال سی دی دو نوع هستند یا همین ال سی دی های قدیمی متداول یا ال سی دی های جدید مثلا مال سامسونگ که بک لد هستند که بعضی ها بهش لد خالی هم میگن بهمین دلیل چیزی بعنوان فول یا نصفه لد نیست:31:

Mehrdad092000
07-05-2010, 21:55
بله GDDR3 است.LED-Backlight LCD یعنی LCD با نور پس زمینه LED .
مدل دستگاه شما چیه؟
میشه لینکشو تو ایسوز بدی
اخه prp64 خالی نیست

من میخوام gddr3 باشه و بلوریم داشته باشخه با led چه مدلی میشه؟
رمشم 1333 یاشه

Vaioman
07-05-2010, 22:03
مدل دستگاه شما چیه؟
میشه لینکشو تو ایسوز بدی
اخه prp64 خالی نیست

من میخوام gddr3 باشه و بلوریم داشته باشخه با led چه مدلی میشه؟
رمشم 1333 یاشه

مدل لپ تاپ من تو امضام هست.در ضمن این مدل چون سفارشی در نتیجه تو سایت Asus نیست.شما اگر بلوری برات خیلی مهمه باید N61jq-jx014v بخری.:20:

Mehrdad092000
07-05-2010, 22:10
مدل لپ تاپ من تو امضام هست.در ضمن این مدل چون سفارشی در نتیجه تو سایت Asus نیست.شما اگر بلوری برات خیلی مهمه باید N61jq-jq014v بخری.:20:
اها ok
پس سازگار همچیش حله فقط lcd صحفش؟
کیفیتش از led خیلی پایینتره؟
راستی برای شکا هم فول hd که نیست؟

Vaioman
07-05-2010, 22:15
اها ok
پس سازگار همچیش حله فقط lcd صحفش؟
کیفیتش از led خیلی پایینتره؟
راستی برای شکا هم فول hd که نیست؟

تفاوت کیفیت خیلی کم و تقریبآ نا محسوسه چون بک لایت ال ای دی هم داره.در ضمن رزولیشن صفحه نمایش سری N کلآ 768*1366 که خیلی هم عالیه. :46:

siavash4000
07-05-2010, 22:16
مهرداد جفت این لپ تابها تکنولوژی لد دارند . چون هردو مونیتورهاشون ساخت سامسونگه. به عقیده من فرق اصلیشون تو چیپست مادر بوردشونه
:5:

Mehrdad092000
07-05-2010, 22:25
تفاوت کیفیت خیلی کم و تقریبآ نا محسوسه چون بک لایت ال ای دی هم داره.در ضمن رزولیشن صفحه نمایش سری N کلآ 768*1366 که خیلی هم عالیه. :46:
پس اونکی سازگار داره موردی نداره ؟
راستی امکان داره سفارشی ledبا بلوری بدن؟
سازگار میفم میزاه؟
راستی موس که همشون باید داشته باشن اره؟
viman ببخشیذ این همه ازیتت میکنما
از کارتونه و وسایلاتم عکس میزاری ؟
ممممممممممنونت میشم

Vaioman
07-05-2010, 22:27
من که اینطور دیدم مانیتورهای ال سی دی دو نوع هستند یا همین ال سی دی های قدیمی متداول یا ال سی دی های جدید مثلا مال سامسونگ که بک لد هستند که بعضی ها بهش لد خالی هم میگن بهمین دلیل چیزی بعنوان فول یا نصفه لد نیست:31:

دوست عزیز در صفحه نمایشهای LED یا به قول دوستان Full از LED بجای کریستال استفاده میشه.در صورتی که در LCD هایی که بک لایت دارند فقط تولید نور توسط LED هست و کماکان برای تولید رنگ از کریستال استفاده میشه.:46:

Vaioman
07-05-2010, 22:35
پس اونکی سازگار داره موردی نداره ؟
راستی امکان داره سفارشی ledبا بلوری بدن؟
سازگار میفم میزاه؟
راستی موس که همشون باید داشته باشن اره؟
viman ببخشیذ این همه ازیتت میکنما
از کارتونه و وسایلاتم عکس میزاری ؟
ممممممممممنونت میشم

نه خیلی هم خوبه.شاید در اینده بیاد به بازار ولی هنوز که نیومده.درضمن مشخصات بسته بندی به شرح زیره:
جعبه اصلی خود دستگاه(که پلمپ نداره) به همراه کیف و موس داخل یک کارتن دیگر هستند که این کارتن پلمپ است.بدین شکل که سر و ته کارتن با چسب پلمپ شیشه ای با آرم Asus به صورت کاملآ محکم بسته است.
در ضمن داخل جعبه اصلی : خود دستگاه.دفترچه ها.شارژر فابریک. یک عدد DVD شامل درایورهای دستگاه.باتری و کابل اتصال شارژر به برق موجود است.با عرض شرمندگی کارتن و بقیه وسایل پیشم نیست چون الان تو مسافرتم.در ضمن اینجا همه دوستانه در حد توانشون به هم کمک میکنند.پس دیگه اینقدر با تعارفات شرمندم نکنید.:20:

siavash4000
07-05-2010, 22:41
دوست عزیز در صفحه نمایشهای LED یا به قول دوستان Full از LED بجای کریستال استفاده میشه.در صورتی که در LCD هایی که بک لایت دارند فقط تولید نور توسط LED هست و کماکان برای تولید رنگ از کریستال استفاده میشه.:46:

دوست عزیز اگه یه سرچ تو اینترنت بکنی و تعریف بک لد رو ببینی متوجه میشی که هیچ جایی در مورد اینکه فول با بک لد فرق داره گفته نشده. ممکنه لطف کنی و منبع حرفتون رو بفرمایید؟منظورم یه سایت خارجی که توش این تعرف از فول و بک لد رو داده
متشکرم

Mehrdad092000
07-05-2010, 22:55
نه خیلی هم خوبه.شاید در اینده بیاد به بازار ولی هنوز که نیومده.درضمن مشخصات بسته بندی به شرح زیره:
جعبه اصلی خود دستگاه(که پلمپ نداره) به همراه کیف و موس داخل یک کارتن دیگر هستند که این کارتن پلمپ است.بدین شکل که سر و ته کارتن با چسب پلمپ شیشه ای با آرم Asus به صورت کاملآ محکم بسته است.
در ضمن داخل جعبه اصلی : خود دستگاه.دفترچه ها.شارژر فابریک. یک عدد DVD شامل درایورهای دستگاه.باتری و کابل اتصال شارژر به برق موجود است.با عرض شرمندگی کارتن و بقیه وسایل پیشم نیست چون الان تو مسافرتم.در ضمن اینجا همه دوستانه در حد توانشون به هم کمک میکنند.پس دیگه اینقدر با تعارفات شرمندم نکنید.:20:
یعنی سازگار نداره اون مدلو؟
تو بازار نیست؟
من متوجه نشدم خوده کارتون اپتاپ پلوم نیست یا جعبه کلیه؟
راستی عکس از پشته نوتبوکت میزاری چنا دیگه
چون شکلش واسم مهمه
ممنون
با canon عکس میندازی اره؟

Vaioman
07-05-2010, 23:24
یعنی سازگار نداره اون مدلو؟
تو بازار نیست؟
من متوجه نشدم خوده کارتون اپتاپ پلوم نیست یا جعبه کلیه؟
راستی عکس از پشته نوتبوکت میزاری چنا دیگه
چون شکلش واسم مهمه
ممنون
با canon عکس میندازی اره؟

ببینید دوست عزیز شما یا باید بلوری رو انتخاب کنید یا LED رو.مدلی که هر دو رو داشته باشه موجود نیست.
در ضمن موقع خرید شما باید یک کارتن بزرگ پلمپ از فروشنده تحویل بگیری که بقیه چیزا به تفسیری که قبلآ توضیح دادم داخل این کارتن.اینم عکس از پشت دستگاه:(بله با canon میگیرم،چطور مگه؟)

ebi_kasra
08-05-2010, 01:02
بله در مقاله هفته نامه عصر ارتباط هم نوشته که پنل 16 اینچ دستگاه ساخت سامسونگ هست.ولی به نظرم پنل

N61JQ jx014v مال خود ایسوزه که خوب طبیعیه مال سامسونگ بهتره.سامسونگ بزرگترین تولید کننده پنل

دنیاست.حتی یه مدتی پنلهای LED TV های سونی رو سامسونگ میزد که الان قراره شارپ بزنه.

بنابراین کیفیت تصویر و صفحه نمایش لبتاپ ما واسه این بهتر از jx014v هست(طبق گفته شما چون من خودم هنوز

مقایسه نکردم) که مال مارو به صورت سفارشی سامسونگ زده.ولی این دلیل نمیشه که بگیم مال ما FULL LED

هست.

اگه شما اصرار دارید که فوله لطفا از یه سایت مطرح در این مورد لینک بدید.

vaioman محترم.لطفا دوستان رو به اشتباه ننداز.هي نگو مال من LED داره.

بگو کيفيت تصوير صفحه نمايش PRO64JQ از N61JQ jx014v بهتره و الا جفتشون back light led هستن.

آخه يه صفحه نمايش FULL LED رزولوشنش بايد 1366X768 باشه؟؟؟:27:

اگه اينجوريه پس حتما صفحه نمايش سري f سوني با رزولوشن 1920X1080 بايد فول در فول باشه!!!

Mehrdad092000
08-05-2010, 01:05
ببینید دوست عزیز شما یا باید بلوری رو انتخاب کنید یا LED رو.مدلی که هر دو رو داشته باشه موجود نیست.
در ضمن موقع خرید شما باید یک کارتن بزرگ پلمپ از فروشنده تحویل بگیری که بقیه چیزا به تفسیری که قبلآ توضیح دادم داخل این کارتن.اینم عکس از پشت دستگاه:(بله با canon میگیرم،چطور مگه؟)

من بلوری واسم مهمه
ok
پس با گفته ی شماlcd با led فرق چندانی نداره

منظورم از پشته لپتاب جلوش بود
اونجا که رنگه قهوه ای مایل به زرشکیه و این رنگا داره:31:
همینجوری دیدم با canon A480 انداختی

---------- Post added at 02:05 AM ---------- Previous post was at 02:03 AM ----------

بگو کيفيت تصوير صفحه نمايش PRO64JQ از N61JQ jx014v بهتره و الا جفتشون back light led هستن.

اگه اينجوريه پس حتما صفحه نمايش سري f سوني با رزولوشن 1920X1080 بايد فول در فول باشه!!!
یعنی چجوری صحفش کیفیتش بهتره ؟
اگه جفتشم back led باشن

hes_luckey
08-05-2010, 07:41
من اصلا فکر نمیکنم که LCD و LED BL از لحاظ کیفیت اونجوری که دوستان فکر کنن فرق داشته باشه

LED BL به خاطر اینکه از LED استفاده شده فقط یه کم مصرفش کمتره ، همین و بس

siavash4000
08-05-2010, 09:20
backled فرقی با led نداره . دوستان رو لطفا به اشتباه نداز وایو جان

Vaioman
08-05-2010, 11:38
من اصلا فکر نمیکنم که LCD و LED BL از لحاظ کیفیت اونجوری که دوستان فکر کنن فرق داشته باشه

من قبلآ هم به یکی از دوستان پاسخ دادم و با شما کاملا موافقم.اختلاف کیفیت خیلی کم و بعضآ نامحسوس.من مدلهای زیادی رو مقایسه کردم و به این نتیجه رسیدم.:46:

Vaioman
08-05-2010, 11:46

ebi_kasra عزیز از شما بعیده :18:رزولیشن چه ربطی به این مسئله داره:41:بعد هم من از این بحث در باره صفحه نمایش خسته شدم.این همه بحث اموزنده و مفید هست اما شما رفتی سراغ این بحث الکی.من نظر شخصی خودم رو گفتم،یا به درد شما میخوره یا هم نمیخوره.دیگه بحث بیخودی نداره.:10:

Vaioman
08-05-2010, 11:53
من بلوری واسم مهمه
ok
پس با گفته ی شماlcd با led فرق چندانی نداره

منظورم از پشته لپتاب جلوش بود
اونجا که رنگه قهوه ای مایل به زرشکیه و این رنگا داره:31:
همینجوری دیدم با canon A480 انداختی

---------- Post added at 02:05 AM ---------- Previous post was at 02:03 AM ----------

یعنی چجوری صحفش کیفیتش بهتره ؟
اگه جفتشم back led باشن

ببینید دوست عزیز شما بهتره که از نزدیک یه سری به بازار بزنی و خودت این مدلها رو مقایسه کنی.بعد هم با A480 که گفتی نگرفتم.:46:

siavash4000
08-05-2010, 12:00
آقا اینجا معلومه فقط اتاق خصوصی vaioman هست و نظر های مخالف را نمیذاره چاب بشه. حتما از امرتات داده پول میگیره:31:

siavash4000
08-05-2010, 16:09
لطفا حالا که نوشته ام را ظاهرا مدیران میذارن چاب بشه دوستان بدونن که ال سی دی بک لایت همون لد هست و هر دوشونم ساخت سامسونگ هست و اگه وایو من منبع ای داره لطفا ذکرش کنه که فیض ببرم و در ضمن دوستانی که مدل پرو از امرتات خریدین چک کنن که چیپست مادر بوردشون PM هست یا HM چون PM مدل قدیمی تره و INTEGRATED GRAPHIC و ANTI THEF نداره.
متشکر

Mehrdad092000
08-05-2010, 16:52
ببینید دوست عزیز شما بهتره که از نزدیک یه سری به بازار بزنی و خودت این مدلها رو مقایسه کنی.بعد هم با A480 که گفتی نگرفتم.:46:
ممنون خیلی کمکم کردی
از جلو لپتابت عکس میزاری بازم؟
اما مدل دوربینتو زده بود canon powershot a480
من خودم شهرستانم نمیتونم تهران برم الان واسه همین نمیتونم برم خودم تحقیق کنم از اطلاعات شما استفاده میکنم
tnx

ebi_kasra
08-05-2010, 16:57
ebi_kasra عزیز از شما بعیده :18:رزولیشن چه ربطی به این مسئله داره:41:بعد هم من از این بحث در باره صفحه نمایش خسته شدم.این همه بحث اموزنده و مفید هست اما شما رفتی سراغ این بحث الکی.من نظر شخصی خودم رو گفتم،یا به درد شما میخوره یا هم نمیخوره.دیگه بحث بیخودی نداره.:10:

علت اینکه من به این بحث چسبیدم اینه که الان بحث ها بیشتر حول محور تفاوت های بین PRO64Q و N61JQ

jx014v میچرخه.خوب من که نمیتونم وسط این بحث یدفعه بیام یه بحث جدید مطرح کنم و به قول معروف چوب لای

چرخ بزارم.باید تکلیف این بحث روشن شه و همگی به یه نتیجه واحد برسیم.خوب برای بنده هم واقعا این سواله که چرا

مال امرتات با اینکه بلوری نداره ولی گرونتر از مال سازگار هست؟!!!

این دو مدل همه چیزشون مثل همه ولی مال سازگار بلوری داره. حالا شما مدعی هستی که

PRO64JQ یه مدل سفارشیه و صفحه نمایشش FULL LED هست. خوب باید برای من و شما و سایر دوستان که قصد

خرید یکی از این دو مدل رو دارن واقعا این نظر شما مورد بحث و تبادل نظر قرار بگیره تا کسی خدایی نکرده اطلاعات غلط

دستگیرش نشه.شما دلایل خودت رو آوردی منم دلایل خودمو که بهشون یقین دارم.بنده به هیچوجه نمایشگر

PRO64JQ رو فول LED نمیدونم.ولی اینکه شاید کیفیت تصویر PRO64JQ از N61JQ بهتر باشه قابل بحثه.

در ضمن رزولوشن به زبان ساده یعنی کیفیت تصویر.حالا به نظر شما ربطی به LED نداره؟ در FULL LED هم چون خود

LED ها پیکسل رو میسازن بنابراین تصاویر بسیار شفاف و با وضوح عالی نمایش داده میشه.به همین دلیل همه

نمایشگرهای FULL LED , فول اچ دی هم هستن یعنی رزولوشنشون 1920X1080 هست.اگه شرکتی بخواد

نمایشگری با تکنولوژی FULL LED بسازه خوب نمیاد رزولوشنشو 1366X768 کنه! تمام FULL LEDها فول اچ دی هم

هستن.

vioman عزیز بنده هیچ غرض شخصی ندارم و فقط میخوام اطلاعات درست به دوستان داده بشه تا غنای این تایپیک بره

بالا.:10:

Vaioman
08-05-2010, 17:31
ممنون خیلی کمکم کردی
از جلو لپتابت عکس میزاری بازم؟
اما مدل دوربینتو زده بود canon powershot a480
من خودم شهرستانم نمیتونم تهران برم الان واسه همین نمیتونم برم خودم تحقیق کنم از اطلاعات شما استفاده میکنم
tnx

میشه دقیق بگی که از چه زاویه ای عکس میخوای.من تا جایی که اطلاعات دارم در خدمتم.:10:

---------- Post added at 06:27 PM ---------- Previous post was at 06:23 PM ----------

آقا اینجا معلومه فقط اتاق خصوصی vaioman هست و نظر های مخالف را نمیذاره چاب بشه. حتما از امرتات داده پول میگیره:31:

اینجا اطاق خصوصی اینجانب نیست و من کاری با چاپ شدن یا نشدن نظرات ندارم.این مسئله توسط مدیران سایت انجام میشه.در ضمن متوجه منظور شما نشدم(از امرتات داده......)

---------- Post added at 06:31 PM ---------- Previous post was at 06:27 PM ----------

علت اینکه من به این بحث چسبیدم اینه که الان بحث ها بیشتر حول محور تفاوت های بین PRO64Q و N61JQ

jx014v میچرخه.خوب من که نمیتونم وسط این بحث یدفعه بیام یه بحث جدید مطرح کنم و به قول معروف چوب لای

چرخ بزارم.باید تکلیف این بحث روشن شه و همگی به یه نتیجه واحد برسیم.خوب برای بنده هم واقعا این سواله که چرا

مال امرتات با اینکه بلوری نداره ولی گرونتر از مال سازگار هست؟!!!

این دو مدل همه چیزشون مثل همه ولی مال سازگار بلوری داره. حالا شما مدعی هستی که

PRO64JQ یه مدل سفارشیه و صفحه نمایشش FULL LED هست. خوب باید برای من و شما و سایر دوستان که قصد

خرید یکی از این دو مدل رو دارن واقعا این نظر شما مورد بحث و تبادل نظر قرار بگیره تا کسی خدایی نکرده اطلاعات غلط

دستگیرش نشه.شما دلایل خودت رو آوردی منم دلایل خودمو که بهشون یقین دارم.بنده به هیچوجه نمایشگر

PRO64JQ رو فول LED نمیدونم.ولی اینکه شاید کیفیت تصویر PRO64JQ از N61JQ بهتر باشه قابل بحثه.

در ضمن رزولوشن به زبان ساده یعنی کیفیت تصویر.حالا به نظر شما ربطی به LED نداره؟ در FULL LED هم چون خود

LED ها پیکسل رو میسازن بنابراین تصاویر بسیار شفاف و با وضوح عالی نمایش داده میشه.به همین دلیل همه

نمایشگرهای FULL LED , فول اچ دی هم هستن یعنی رزولوشنشون 1920X1080 هست.اگه شرکتی بخواد

نمایشگری با تکنولوژی FULL LED بسازه خوب نمیاد رزولوشنشو 1366X768 کنه! تمام FULL LEDها فول اچ دی هم

هستن.

vioman عزیز بنده هیچ غرض شخصی ندارم و فقط میخوام اطلاعات درست به دوستان داده بشه تا غنای این تایپیک بره

بالا.:10:

من با نظر شما کاملآ موافقم.:46:

ebi_kasra
08-05-2010, 17:32

LED BL همون LCD هست که نور صفحه نمایش توسط LED تامین میشه.یعنی بهتره اینجوری بگیم: LED BL LCD

اگه منظورتون تفاوت بین LED BL و LCD هایی هست که از لامپهای فلورسنت برای نور صفحه نمایش استفاده میکنن

بنده با نظر شما که فرق چندانی با هم ندارن موافق نیستم.

LED ها علاوه بر اینکه کم مصرفن.برای سلامتی چشم هم بر خلاف LCD های قدیمی هیچ ضرری ندارن و چشمو اذیت

نمیکنن.در ضمن LEDها قادر به روشنایی بیشتر و بوجود آوردن وضوح بالاتر تصویر هستن.LED با طبیعت و محیط زیست

هم کاملا سازگاره.

ضعفشم اینه که میدان دید رو کاهش میده.یعنی شما ممکنه از یه زاویه ای که به نمایشگر نگاه میکنی نتونی جزییاتشو

به راحتی ببینی و مجبور شی جاتو عوض کنی.

Mehrdad092000
08-05-2010, 17:43
vaioman جان از جلوش
میخوام رنگشو ببینم
ممنون

Vaioman
08-05-2010, 18:18
vaioman جان از جلوش
میخوام رنگشو ببینم
ممنون

رنگش مشکی براق با خطوط خیلی کم رنگ قهوه ای تیره در اصل میشه گفت که کاملآ مشکیه.عکسهاشم تو اولین فرصت برات میزارم.

sanaz200
08-05-2010, 18:18
با سلام خدمت دوستان
ضمن تشکر از Vaiomanعزیز در صورت امکان قیمت وگارانتی لب تاپ محل خرید رو و اینکه شما برای چه کاری از آن استفاده میکنید و معمولا چقدر شارژ نگه میداردواحیانا مشکلاتی را که با آن داشتید را بفرمایید .ممنون

Vaioman
08-05-2010, 18:38
با سلام خدمت دوستان
ضمن تشکر از Vaiomanعزیز در صورت امکان قیمت وگارانتی لب تاپ محل خرید رو و اینکه شما برای چه کاری از آن استفاده میکنید و معمولا چقدر شارژ نگه میداردواحیانا مشکلاتی را که با آن داشتید را بفرمایید .ممنون

خواهش میکنم.
من لپ تاپمو به قیمت 1.420.000 توسط یکی از دوستانم از گارانتی امرتات گرفتم.من معمولا باAuto CAD , Catia , Premiere کار میکنم و اهل گیم هم هستم.متاسفانه من باتریش رو تا حالا چک نکردم ولی دوستانی که چک کردن میگن با استفاده معمولی حدود 2.5 جواب میده.من که تا حالا مشکلی باهاش نداشتم فقط با WIN 7 64 bit مشکل داشتم که همون اول عوضش کردم.:20:

MH_FashisT
08-05-2010, 19:14

من فقط ثبت نام کردم به این موضوع جواب بدم.من خودم (متاسفانه) سری f سونیو دارمf113fx . ال سی دیش نه full hd نه واقعا به درد گیم میخوره.
:41: در کل اشتباه کرم

behnammazi
08-05-2010, 19:55
كسي نميدونه مدل asus N61ja رواز كجا ميتونم تهيه كنم؟ من خيلي دونباله اين مدل هستم.

Vaioman
08-05-2010, 20:15
كسي نميدونه مدل asus N61ja رواز كجا ميتونم تهيه كنم؟ من خيلي دونباله اين مدل هستم.

میشه بپرسم چرا JA ?

behnammazi
08-05-2010, 21:17
میشه بپرسم چرا JA ?

چون هم قيمتش كمتر از jq هست و هم گرافيك خوبي داره.

Mehrdad092000
08-05-2010, 21:29
رنگش مشکی براق با خطوط خیلی کم رنگ قهوه ای تیره در اصل میشه گفت که کاملآ مشکیه.عکسهاشم تو اولین فرصت برات میزارم.
ممنون
منتظره عکساتم
اخه تو سایتا قهوهای دیده میشه

Vaioman
08-05-2010, 21:29
backled فرقی با led نداره . دوستان رو لطفا به اشتباه نداز وایو جان

Siavash4000 عزیز اینجا کسی قصد اشتباه انداختن و فریب دیگران رو نداره.من یک توضیح کامل در این ضمینه میدم ،فکر کنم تمام سوئتفاهم ها رفع بشه.در ضمن اگر تا حالا نظرات من باعث به اشتباه افتادن شما یا بقیه دوستان شده من از تمامی دوستان پوزش میطلبم.
در تکنولژی LED Back-lit از لامپهای LED به جای لامپهای CCFL برای تولید نور استفاده میشه که هم باعث کمتر شدن مصرف انرژی در حدود 47 درصد و هم باعث بالاتر رفتن کنتراست در حدود 1.000.000:1 میشه.در این تکنولژی به دلیل گرانی کنترل هر LED بطور معمول از حدود 1000 لامپ برای تولید نور هماهنگ استفاده میشه که بسیار مقرون به صرفه است و الان بازار داغی هم داره.اما در تکنولژی LED Edge-lit(به زبان غیر فنی و عامیانه Full LED ) لامپهای LED در اطراف Perimeter جایگزین میشه که از میلیونها LED در موقعیت پیکسلها استفاده میشود که باعث کمتر شدن مصرف انرژی در حدود 20 در صد نسبت به تکنولژی LED Back-lit و بالاتر رفتن کنتراست به میزان 2.000.000:1 خواهد شد.البته این تکنولژی بسیار پر هزینه است(حدود 2.5 تا 3 برابر تولید یک صفحه نمایش با Back-lit هزینه در بر دارد)و هنوز ذر بازار فراگیر نشده است .همچنین شما برای اطلاعات بیشتر میتونی به لینک زیر مراجعه کنی:

Mehrdad092000
08-05-2010, 21:33
Siavash4000 عزیز اینجا کسی قصد اشتباه انداختن و فریب دیگران رو نداره.من یک توضیح کامل در این ضمینه میدم ،فکر کنم تمام سوئتفاهم ها بشه.در ضمن اگر تا حالا نظرات من باعث به اشتباه افتادن شما یا بقیه دوستان شده من از تمامی دوستان پوزش میطلبم.
در تکنولژی LED Back-lit از لامپهای LED به جای لامپهای CCFL برای تولید نور استفاده میشه که هم باعث کمتر شدن مصرف انرژی در حدود 47 درصد و هم باعث بالاتر رفتن کنتراست در حدود 1.000.000:1 میشه.در این تکنولژی به دلیل گرانی کنترل هر LED بطور معمول از حدود 1000 لامپ برای تولید نور هماهنگ استفاده میشه که بسیار مقرون به صرفه است و الان بازار داغی هم داره.اما در تکنولژی LED Edge-lit(به زبان غیر فنی و عامیانه Full LED ) لامپهای LED در اطراف Perimeter جایگزین میشه که از میلیونها LED در موقعیت پیکسلها استفاده میشود که باعث کمتر شدن مصرف انرژی در حدود 20 در صد نسبت به تکنولژی LED Back-lit و بالاتر رفتن کنتراست به میزان 2.000.000:1 خواهد شد.البته این تکنولژی بسیار پر هزینه است(حدود 2.5 تا 3 برابر تولید یک صفحه نمایش با Back-lit هزینه در بر دارد)و هنوز ذر بازار فراگیر نشده است .همچنین شما برای اطلاعات بیشتر میتونی به لینک زیر مراجعه کنی:

من که گرفتم
ممنون vaioman
راستی اسمت چیه داداش؟
منتظر عکساتما

Vaioman
08-05-2010, 21:47
چون هم قيمتش كمتر از jq هست و هم گرافيك خوبي داره.

تا جایی که من تحقیق کردم این لپ تاپ فقط سفارش چین و الان هم تو بازار ایران نیست.

---------- Post added at 10:47 PM ---------- Previous post was at 10:44 PM ----------

من که گرفتم
ممنون vaioman
راستی اسمت چیه داداش؟
منتظر عکساتما

اسممو می خوای چی کار مگه همون Vaioman چشه.در ضمن فعلآ لینک عکس سایت قطع شده به محض وصل شدن عکسهارو میزارم.:46:

Mehrdad092000
08-05-2010, 21:49
اسممو می خوای چی کار مگه همون Vaioman چشه.در ضمن فعلآ لینک عکس سایت قطع شده به محض وصل شدن عکسهارو میزارم.:46:[/QUOTE]
اسمتو بگو با اسم صدات کنیم
من مهردادم:31:
باشه منتظر عکساتم
راستی سازگار الان اون مدلو نداره؟

Vaioman
08-05-2010, 21:53
باشه منتظر عکساتم
راستی سازگار الان اون مدلو نداره؟[/QUOTE]

من علیرضا هستم.در ضمن دقیقآ نمیدونم که داره یا نه،اگه بخوای میتونم فردا چک کنم.:10:

sanaz200
08-05-2010, 21:54
با سلام
ممنون از راهنمایی اما تو سایت امرتات همچین مدلی رو ندیدم سایت سازگار این مدل رو داره البته با مشخصات سی پی یو پایینتر بقیه مشخصاتش تقریبا با مدل شما یکی است به نظر شما با توجه به قیمت 300 پایینتر از مدل شما چطوره ؟ ممنون
ASUS X64JV-JX116
Core i5 430M@2.27Hz, 3MB L3
DDR3 4GB 1333MHz+640GB SATA
Nvidia Geforce GT 325M 1GB
HD (1366x768) LED-Backlight TFT LCD
Price: 1,120,000T

Mehrdad092000
08-05-2010, 21:57
باشه منتظر عکساتم
راستی سازگار الان اون مدلو نداره؟

من علیرضا هستم.در ضمن دقیقآ نمیدونم که داره یا نه،اگه بخوای میتونم فردا چک کنم.:10:[/QUOTE]
ممنون علیرضا جان

---------- Post added at 10:57 PM ---------- Previous post was at 10:56 PM ----------

با سلام
ممنون از راهنمایی اما تو سایت امرتات همچین مدلی رو ندیدم سایت سازگار این مدل رو داره البته با مشخصات سی پی یو پایینتر بقیه مشخصاتش تقریبا با مدل شما یکی است به نظر شما با توجه به قیمت 300 پایینتر از مدل شما چطوره ؟ ممنون
ASUS X64JV-JX116

شما اگه میخواین تو اون قیمت بگیرین dell1558 خوبه اما سعی کنید n61jq بگیرین

Vaioman
08-05-2010, 22:03
با سلام
ASUS X64JV-JX116

جسارتآ می تونم بپرسم با لپ تاپ می خواهید چه کار کنید؟

---------- Post added at 11:03 PM ---------- Previous post was at 11:00 PM ----------

شما اگه میخواین تو اون قیمت بگیرین dell1558 خوبه اما سعی کنید n61jq بگیرین

مهرداد جان DELL 1558 در مقایسه با N61 اصلآ لپ تاپ خوبی نیست.در ضمن خرابی هم زیاد داره.:46:

Mehrdad092000
08-05-2010, 22:08
میدونم
تو اون قیمت 1558 بهتره
1270
ولی n61jq بهتره

Vaioman
08-05-2010, 23:18
من فقط ثبت نام کردم به این موضوع جواب بدم.من خودم (متاسفانه) سری f سونیو دارمf113fx . ال سی دیش نه full hd نه واقعا به درد گیم میخوره.

دوست عزیز در مورد اشتباه شما موافقم.ولی سری F مدلهای بهتری داره که هم Full HD هستند و هم گرافیک خوبی دارند.ولی به نظر شخصی من سونی قیمتش بیخودی بالاست و کلآ خرید سونی اشتباه است.:46:

Vaioman
08-05-2010, 23:25
دوستانی که مدل پرو از امرتات خریدین چک کنن که چیپست مادر بوردشون PM هست یا HM چون PM مدل قدیمی تره و INTEGRATED GRAPHIC و ANTI THEF نداره.
متشکر

دوست عزیز N61 و Pro64 هر دو مادربوردشون یکیه(MB Ver N61jq) و چیپستشون هم HM55 است.

Immanent
08-05-2010, 23:51
1- لطفا اگه کسی میدونه بگه ASUS X64JV-JX116 با N61JV چه فرقی داره و چرا مشخصاتی از ASUS X64JV-JX116 تو سایت ASUS نیست .:5:
2- اگر قیمتی هم از این دو مدل داری بگذارید تا بهتر مقایسه بشه .:8:
3- گارانتی های معتبر ASUS توی سایت خودش (
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید سازگار ؛ الماس ؛امرتات و دیجیتال هست آیا این گارانتی ها با هم فرقی دارند ؟ کدوم بهتره ؟
4- من بودجه ام تا 1/200 بیشتر نیست چی پیشنهاد می کنید .:31:
با تشکرات قبلی.:40:

Mehrdad092000
09-05-2010, 00:12
1- لطفا اگه کسی میدونه بگه ASUS X64JV-JX116 با N61JV چه فرقی داره و چرا مشخصاتی از ASUS X64JV-JX116 تو سایت ASUS نیست .:5:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید سازگار ؛ الماس ؛امرتات و دیجیتال هست آیا این گارانتی ها با هم فرقی دارند ؟ کدوم بهتره ؟
اگه رمش بالا پایینه بخاطر سفارشی بودنشه
گارانتی های اصلیه ایسوز
ویستا(همون الماسه فکر کنم)
سازگار
امرتات
تو خوده سایته ایسوز هم ثبت شدن

---------- Post added at 01:12 AM ---------- Previous post was at 01:10 AM ----------

دوست عزیز N61 و Pro64 هر دو مادربوردشون یکیه(MB Ver N61jq) و چیپستشون هم HM55 است.
تو n61jq هم تو مدلشم زده n61jq؟
راستی حروف فارسیم دارن ؟

Vaioman
09-05-2010, 00:19

فرقی با هم ندارند.x64 مدلی سفارشی از N61jv است.مثل Pro64 بنده که مدلی از N61jq است.در ضمن همه این گارانتیها خوب هستند و تو این رنج قیمت همین X64jv خیلی خوبه.

---------- Post added at 01:19 AM ---------- Previous post was at 01:14 AM ----------

تو n61jq هم تو مدلشم زده n61jq؟
راستی حروف فارسیم دارن ؟

بله زده N61jq و تا جایی که من میدونم حروف فارسی رو کیبردش نداره، ولی Pro64jq به صورت فابریک داره.

Mehrdad092000
09-05-2010, 00:24
فرقی با هم ندارند.x64 مدلی سفارشی از N61jv است.مثل Pro64 بنده که مدلی از N61jq است.در ضمن همه این گارانتیها خوب هستند و تو این رنج قیمت همین X64jv خیلی خوبه.

---------- Post added at 01:19 AM ---------- Previous post was at 01:14 AM ----------

بله زده N61jq و تا جایی که من میدونم حروف فارسی رو کیبردش نداره، ولی Pro64jq به صورت فابریک داره.
اوکی
راستی یه سوال کنم
شما چرا از سازگار نگرفتی؟

Vaioman
09-05-2010, 00:27
اوکی
راستی یه سوال کنم
شما چرا از سازگار نگرفتی؟

در جواب این سوال برات پیغام خصوصی دادم.:46:

Immanent
09-05-2010, 00:33
اولا ممنون از جواب سریعتون
یه سوال دیگه اینکه تو سایت ASUS تو مشخصاتش صحبت از یه چیپ از قرار زیر کرده :
Intel® Centrino® Advanced-N+ WiMAX 6250
لینکش هم :

حالا واقعا از وایمکس پشتیبینی میکنه یا نه ؟؟؟

Mehrdad092000
09-05-2010, 00:38
در جواب این سوال برات پیغام خصوصی دادم.:46:
ممنون Vaioman

---------- Post added at 01:38 AM ---------- Previous post was at 01:36 AM ----------

لینکش هم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحالا واقعا از وایمکس پشتیبینی میکنه یا نه ؟؟؟
ایول
چه جالب اره پشتیبانی میکنه که زده
اما تو مدل n61jv وجود داره

ebi_kasra
09-05-2010, 00:40

البته اکثر مدلای سری F فول اچ دی هستن.فکر کنم شما با گارانتی امرتات گرفتی که فول نیست.چون مال امرتات حتی

F115 هم رزولوشنو زده 1600X900.

قدرتمندترین گرافیک موجود در سری F همون Geforce GT330 هست که اصلا به پای 5730ati نمیرسه.

کلا منم اصلا با سونی حال نمیکنم.خیلی خودشو تافته جدا بافته میدونه.قیمتاش نه فقط در زمینه لبتاپ حتی در زمینه

سایر لوازم صوتی تصویری فراتر از حده معموله.حالا خدا نکنه لبتاپهاش مارک MADE IN USA هم خورده باشه:27:

Vaioman
09-05-2010, 00:46
لینکش هم :

حالا واقعا از وایمکس پشتیبینی میکنه یا نه ؟؟؟

اگر داشته باشه بله پشتیبانی میکنه،اما این چیپ Optional است فکر کنم مدل X64 که تو ایرانه این چیپ رو نداره.

Mehrdad092000
09-05-2010, 00:51
البته اکثر مدلای سری F فول اچ دی هستن.فکر کنم شما با گارانتی امرتات گرفتی که فول نیست.چون مال امرتات حتی

قدرتمندترین گرافیک موجود در سری F همون Geforce GT330 هست که اصلا به پای 5730ati نمیرسه.

کلا منم اصلا با سونی حال نمیکنم.خیلی خودشو تافته جدا بافته میدونه.قیمتاش نه فقط در زمینه لبتاپ حتی در زمینه

سایر لوازم صوتی تصویری فراتر از حده معموله.حالا خدا نکنه لبتاپهاش مارک MADE IN USA هم خورده باشه:27:
ایول
منم اصلن با سونی حال نمیکنم
یه سونی یه اپل
اما اپل واقن میارزه اما نه در این قیمتا
انصافن asus با sumsung حال میکنم باهاشون

ebi_kasra
09-05-2010, 01:02
vaioman عزیز فکر کنم یکی از تفاوت های لبتاپ ما با N61JQ jx014v همین باشه که مال ما کیبورد فارسی داره ولی اگه به سایت سازگار بری کیبورد رو فقط ENGLISH زده.:5:

البته شاید مال سازگار هم فارسی داشته باشه ولی تو سایت که نزده.

Mehrdad092000
09-05-2010, 01:13
vaioman عزیز فکر کنم یکی از تفاوت های لبتاپ ما با N61JQ jx014v همین باشه که مال ما کیبورد فارسی داره ولی اگه به سایت سازگار بری کیبورد رو فقط ENGLISH زده.:5:

اره من تفاوتاشو دیدم
:)
یه حروف فارسیه
یه بلوری

راستی موس پدش مولتی تاچه
میشه مثله اپل عکسارو بزرگ کوچیک کرد:31:؟

Vaioman
09-05-2010, 01:23

نداره من یکیشو از نزدیک دیدم.:46:

Mehrdad092000
09-05-2010, 01:27
خوب از اول بگو اینو
چه فرقای دیدی تو ظاهر؟

Vaioman
09-05-2010, 01:35
خوب از اول بگو اینو
چه فرقای دیدی تو ظاهر؟

در ظاهر فقط همین اما در باطن اون بلوری داره و من وقتی کیفیت صفحه نمایشارو مقایسه کردم کیفیت N61 پایین تر بود.:46:

Mehrdad092000
09-05-2010, 02:12
در ظاهر این فقط همین اما در باطن اون بلوری داره و من وقتی کیفیت صفحه نمایشارو مقایسه کردم کیفیت N61 پایین تر بود.:46:
چقدر پایین تر بود؟
راستی موس پدش مولتی تاچه
میشه مثله اپل عکسارو بزرگ کوچیک کرد؟:31:

ebi_kasra
09-05-2010, 03:44

نداشته باشه که خیلی ضایعس:27:

واسه تایپ فارسی آدم جون به لب میشه:2:

ebi_kasra
09-05-2010, 03:51
در ظاهر این فقط همین اما در باطن اون بلوری داره و من وقتی کیفیت صفحه نمایشارو مقایسه کردم کیفیت N61 پایین تر بود.:46:

در شرایط یکسان صفحه نمایشارو مقایسه کردی؟ موقع مقایسه جفتشون از لحاظ تنظیمات تو یه حالت بودن؟ یعنی مثلا

جفتشون در حالت high performance بودن؟

Mehrdad092000
09-05-2010, 05:12
در شرایط یکسان صفحه نمایشارو مقایسه کردی؟ موقع مقایسه جفتشون از لحاظ تنظیمات تو یه حالت بودن؟ یعنی مثلا

دو دلم نکنید:41:
من بلوریو میخوام
صحفه هاشون خیلی فرق داره یا کم؟

siavash4000
09-05-2010, 08:10
خواهش میکنم.
من لپ تاپمو به قیمت 1.420.000 توسط یکی از دوستانم از گارانتی امرتات گرفتم.من معمولا باAuto CAD , Catia , Premiere کار میکنم و اهل گیم هم هستم.متاسفانه من باتریش رو تا حالا چک نکردم ولی دوستانی که چک کردن میگن با استفاده معمولی حدود 2.5 جواب میده.من که تا حالا مشکلی باهاش نداشتم فقط با WIN 7 64 bit مشکل داشتم که همون اول عوضش کردم.:20:

وایو جان قبلا که تو پست قبلیت گفتی با قیمت 149 تومن خریدی!:46:

siavash4000
09-05-2010, 09:38
فعلا که سازگار ارقام علی رغم ادعای قیمت کمترش مدل N61JQ رو جایی نداره و نمایندگی هاشم هنوز کالایی دریافت نکردن و تنها گزینه موجود فعلی امرتات هست:27:

Vaioman
09-05-2010, 10:42
چقدر پایین تر بود؟
راستی موس پدش مولتی تاچه
میشه مثله اپل عکسارو بزرگ کوچیک کرد؟:31:

بله مولتی تاچه.در ضمن موس پدهای اپل رو هم Asus میسازه.جالبه که بدونی Asus یکی از تولید کننده های عمده اپل هست.

---------- Post added at 11:42 AM ---------- Previous post was at 11:40 AM ----------

بله کاملآ.اما اختلاف خیلی کمه.:46:

Vaioman
09-05-2010, 11:07
دو دلم نکنید:41:
من بلوریو میخوام
صحفه هاشون خیلی فرق داره یا کم؟

فرقشون اون قدر زیاد نیست که شما دودل بشی.:46:

MH_FashisT
09-05-2010, 11:10

کاملا با نظرت موافقم ولی سونی همه مدلاش FULL HD نیسا.فقط مدلای F117,F116,F115,F11EGX که اونارو میشه یه نگاهیش کرد ولی بقیه مدلای سری F بدرد ... میخوره.سونی هچوقت یه مدل همه چی تموم نمیزنه.به نظر من اگه بخواد همینجوری ادامه به رقابتو به ASUS, MSI میبازه در مورد DELL که هر ماه یه گونی لپ تاپ میزنه که... تازگیا خرابیه زیادم داره و در مورد APPLE خلاصه بگم ماله از ما بهترونه

behnammazi
09-05-2010, 11:18
ممكنه تفاوت ASUS X64JV با ASUS N61jv هم در كيفيت تصويرشون باشه ؟ چون من هيچ تفاوتي بينشون پيدا نكردم بجز ظرفيت هاردشون كه ASUS X64JV 640GB هست ولي N61jv 500GB. من كه گيج شدم .

Vaioman
09-05-2010, 11:26
ممكنه تفاوت ASUS X64JV با ASUS N61jv هم در كيفيت تصويرشون باشه ؟ چون من هيچ تفاوتي بينشون پيدا نكردم بجز ظرفيت هاردشون كه ASUS X64JV 640GB هست ولي N61jv 500GB. من كه گيج شدم .

امکان داره.باید چک بشه.اما اگر هم فرق کنند کیفیت X64 بهتر خواهد بود چون یه مدل سفارشیه.

MH_FashisT
09-05-2010, 11:31
اگه ممکنه قیماتای این مدلاییو که میگین بنویسن ممنون.میخوام ببینم واقعا اشتباه کردم تو خرید F113 .همه چیش خوبه ها.فقط این گرافیکش که فک کنم از 256 هم کمتره 64BIT

behnammazi
09-05-2010, 11:52
امکان داره.باید چک بشه.اما اگر هم فرق کنند کیفیت X64 بهتر خواهد بود چون یه مدل سفارشیه.

منظورتون از يه مدل سفارشه چي هست؟

Vaioman
09-05-2010, 12:06
منظورتون از يه مدل سفارشه چي هست؟

شرکت ها یک مدل اصلی معرفی میکنند و مطابق با خواسته خریدار قطعات قابل تغییر رو عوض میکنند(مثل هارد یا رم).:20:

Dante 13
09-05-2010, 12:18
سلام
ممكنه يه لب تاب خوب بهم معرفي كنيد كه قيمتش تا يك ميليون و ديست هزار باشه و مودم داشته باشه و سبك هم باشه رم و ... هم كم نباشه

Vaioman
09-05-2010, 12:22
سلام
ممكنه يه لب تاب خوب بهم معرفي كنيد كه قيمتش تا يك ميليون و ديست هزار باشه و مودم داشته باشه و سبك هم باشه رم و ... هم كم نباشه

شما ممکن کاربردت از لپ تاپ رو بگی؟

Dante 13
09-05-2010, 12:35
كاربرد خاصي ندارم ولي ميخوام اينترنتش روبه راه باشه(وايرلس،adsl،...) خلاصه يه چيز خوب و سبك باشه

mahyarSAMSUNG
09-05-2010, 13:13
آقای Vaioman شما عجب لپ تاپی داریییییییی !!! چه گرافیکی داره ؟ اصلا باورم نمیشه که گرافیک 5730 روی لپ تاپ بزارن !!!! فکر کردم بالاترین همین 4670 باشه !!! چند خریدید ؟

Vaioman
09-05-2010, 13:21
كاربرد خاصي ندارم ولي ميخوام اينترنتش روبه راه باشه(وايرلس،adsl،...) خلاصه يه چيز خوب و سبك باشه

Sony Vaio CW 26 FG/B
Core i5-520QM 3m
4G ddr3
500GB 7200
Geforce GT 330M 512GB
DVD RW
windows 7
LED 14
1.260.000 ایران رهجو

Vaioman
09-05-2010, 13:30
آقای Vaioman شما عجب لپ تاپی داریییییییی !!! چه گرافیکی داره ؟ اصلا باورم نمیشه که گرافیک 5730 روی لپ تاپ بزارن !!!! فکر کردم بالاترین همین 4670 باشه !!! چند خریدید ؟

تو پست های قبلی اطلاعات کامل رو نوشتم.1.420.000 امرتات

Dante 13
09-05-2010, 13:50
Sony Vaio CW 26 FG/B
Core i5-520QM 3m
4G ddr3
500GB 7200
Geforce GT 330M 512GB
DVD RW
windows 7
LED 14
1.260.000 ایران رهجو

اين لب تاب بد نيست ولي مودم نداره.
من بيشتر اينترنتش مورد نظرمه

MH_FashisT
09-05-2010, 13:52
تو پست های قبلی اطلاعات کامل رو نوشتم.1.420.000 امرتات
ممنون میشم اگه اطلاعات کامل کارت گرافیکتو بنویسی

Vaioman
09-05-2010, 13:55
اگه ممکنه قیماتای این مدلاییو که میگین بنویسن ممنون.میخوام ببینم واقعا اشتباه کردم تو خرید F113 .همه چیش خوبه ها.فقط این گرافیکش که فک کنم از 256 هم کمتره 64BIT

F113 لپ تاپ خوبیه فقط بدرد گیم نمی خوره با اینکه 512Mg رم داره ولی پهنای باندش ضعیفه(64Bit).منم موافقم با این پولی که پرداخت کردی خیلی انتخاب های بهتری داشتی.:46:

---------- Post added at 02:55 PM ---------- Previous post was at 02:52 PM ----------

دوست عزیز اینکه نشد ایراد.:18:قیمت یه مودم USB حدود 8000 تومنه.:46:

Dante 13
09-05-2010, 14:02
ببخشيد يه سوال ديگه :
واسه وايرلس و لن و... هم بايد مودمشو بگيرم يا نه.:20:

MH_FashisT
09-05-2010, 14:03
[QUOTE=Vaioman;4928498]F113 لپ تاپ خوبیه فقط بدرد گیم نمی خوره با اینکه 512Mg رم داره ولی پهنای باندش ضعیفه(64Bit).منم موافقم با این پولی که پرداخت کردی خیلی انتخاب های بهتری داشتی.:46:

---------- Post added at 02:55 PM ---------- Previous post was at 02:52 PM ----------
میتونی یه لپ تاپ واسه گیم معرفی کنی.واگه قیمت asus g73 رو هم داری بده :20:

Vaioman
09-05-2010, 14:12
ببخشيد يه سوال ديگه :
واسه وايرلس و لن و... هم بايد مودمشو بگيرم يا نه.:20:

نه نیازی نیست اما اگر بخوای از ADSL استفاده کنی خب طبیعیه باید یک Router بخری.:20:

MH_FashisT
09-05-2010, 14:26
سری cw صدای فوق العاده ضعیفی داره اگه صداش مهم نیست می تونه انتخاب خوبی باشه.صفحه نمایششم در مقایسه با سری F بهتره.اینو من به شخصه تجربه کردم:5: