PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يه آدم (مثلاً)

p30worldapm
01-03-2009, 15:48
سلام، من تازه كار نيستم الآن يه هفت سالي مي شه كه دارم max ياد ميگيرم فقط مشكلم مدرسه بود كه تا حالا چيزي نساخته بودم از اون جايي كه سر كنكور يه بار هم سر كامپيوتر نرفتم:18: (آخرشم آزاد قبول شدم:18::18:) بعد كنكور همه چي يادم رفته بود و تو اين 8ماه داشتم به بازسازي اطلاعات از دست رفتم مي پرداختم كه الآن بالاخره شروع به ساخت مدل (به خيال خودم) حرفه اي كردم.:45:
الآن مشغول دو كارم يكي اين آدمه و يه ماشين كه اگه مي تونين بگين اون هم بذارم كه راهنماييم كنين.
اين رو با 3d max 2009 ساختم و
1. خوشحال مي شم مشكلاتش رو بگين:rolleye:
2.خيلي خوشحال مي شم كه بگين متريال پوست و لب و چشمش رو چي كار كنم:laughing:
3.خيلي خيلي خوشحال مي شم كه بگين چه جوري گوشاش رو درست كنم:thumbsup: هر كاري كردم خراب شد كسي فيلم آموزشي يا يه راهنمايي چيزي نداره؟:37:
اين هم عكساش خواهشا مسخره نكنين آخه اولين كارمه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

b.zemiri
01-03-2009, 21:46
همش رو ذهنی ساختی؟
راستش مشکلی نمی بینم فقط توپوگرافی مشکل داره که مشکل عمده ای هم هست بهتره یک عکس رفرنس داشته باشی.
موفق باشی:21:

Warden
01-03-2009, 22:07
قشنگه پسر این حاجی بالا راست میگه همین آرایش پولی مش و دیگه ادج رو یاد بگیری تمومه

sarina_sh
01-03-2009, 22:07
سلام خوش اومدی دوست عزیز

اولین چیزی که مهمه اینه که از رفرنس استفاده کنی مخصوصا برای چهره تا تناسباتش رعایت بشه
اینم آموزش برای ساخت گوش :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

/.,mnb
01-03-2009, 22:24
خيلي خوبه دوست عزيز.
براي متريال پوست Fast ss skin منتال ري خيلي عالي هست.

براي چشم هم يه كره ي ساده با تكسچر
اينجا تكسچر هاي جالب و عالي براي چشم مي تونيد پيدا كنيد

منتظر ادامشم.

Farzad.wow
01-03-2009, 23:24
این چیه ........................ ؟؟؟؟................. میگم برو بجای کاراکتر جیگر از یه مدل ساده تر شروع کن ........... دستت که را افتاد بد یه کاراکتر بساز............. امید وارم از حرفام ناراحت نشی اما هنو واسه این کارا زوده

b.zemiri
02-03-2009, 00:50
این چیه ........................ ؟؟؟؟................. میگم برو بجای کاراکتر جیگر از یه مدل ساده تر شروع کن ........... دستت که را افتاد بد یه کاراکتر بساز............. امید وارم از حرفام ناراحت نشی اما هنو واسه این کارا زوده
داش فرزاد گل، شما که حرفه ای هستی برات اینا چیزی نیست، منم که اولین کاراکترم رو ساختم اینجوری شده بید، واسه همین میگم که خوبه.:8:
مشکل توپولوژی دوستمون با دیدن کارهای مختلف و گرته برداری و تمرین حل میشه این که چیزی نیست، تازشم برای اولین کار خیلی عالیه، مال من که یه چیز عجغ وچغی بود خدا میدونه :2:

sia-saketi
02-03-2009, 01:37
خیلی خوب شده... فقط ساق پای این کاراکترت رو یه کم چاق نکردی؟!
روی لباش هم کار کن...

b3dnet
02-03-2009, 02:25
سلام دوست عزیز
برای کار اول عالیه
فقط به قول آقا فرزاد اگه از کارهای ساده تر شروع کنی زودتر دستت راه میافته...
تو لینک زیر متونی سایت هایی که برای مدلینگ انسان هست رو پیدا کنی ...

و توی این لینک میتونی سایت هایی که توش آموزش هستو ببینی... تا چند وقت دیگه کارت حرفه ای میشه...

RezaTayebiJ
02-03-2009, 03:09
به هر حال کنکور شتریه که یه روزی دم در خونه همه اُطراق می کنه. از اینکه از دستش راحت شدی تبریک می گم. :31:
مدلت برای شروع خوبه اما هنگام کار حتما از رفرنس استفاده کن.

مبنای هنریه تناسب بدن مرد بر اساس هشت سر هست. یعنی شما ارتفاع سر را از نمای تمام رُخ در نظر بگیر. ارتفاع بدن باید به اندازه ارتفاع هشت تا از این سرها باشه. البته برای کاراکترهای قهرمانانه و افسانه ای از مبنای هشت سر و نصفی هم استفاده می شه.
مشکل اصلی تناسب تو مدل شما قسمت لگن به پایین هست. زانو را خیلی کوتاه گرفتی.
ضمنا بازو و دست را هم بیش از حد کوتاه گرفتی.
مهمترین مشکل سر مدل، چشم ها هستن که بیش از حد بالا قرار دارن. چشم ها باید پایین تر قرار بگیرن پس در نتیجه بینی کوتاه تر می شه، در نتیجه محل قرارگیری گوش پایین تر می یاد.

3d-meysam
02-03-2009, 13:13
کارت برای شروع خوبه. ماشا الله که عکس مرجع با خود کاراکتر کاملاً متفاوت هستن. البته ناراحت نشو چون اولین کارته و همین همه خیلی زیاد. چند تا تمرین توپ بگیر برو حالشو ببر
موفق باشی

p30worldapm
02-03-2009, 13:53
سلام از همتون ممنونم
1.توپوگرافی چي چي هست؟
2.آرایش پولی مش چيه؟
3.بعد از خوندن نظراتتون ...
كسي ميدونه چه جوري مي شه رفت بالاي برج ميلاد
هم ماشين رو بي خيال شدم هم اين رو
البته ماشينه كارتونيه چون همين جوري يه دفه از رو هوا ساختمش نمي دونم از اونم اشكال مي گيرين يا نه؟
:41::37::37::37::37::37::37::37::sad:

b.zemiri
02-03-2009, 15:02
سلام از همتون ممنونم
1.توپوگرافی چي چي هست؟
2.آرایش پولی مش چيه؟
البته ماشينه كارتونيه چون همين جوري يه دفه از رو هوا ساختمش نمي دونم از اونم اشكال مي گيرين يا نه؟
توپوگرافی روش چیدمان پولیگنهای سطح مدلتون هست
ای بابا اگه قراره با یه چیز کوچولو بری بالای برج میلاد که من باید سالها قبل رو به موت شده بودم، یعنی به این زودی نا امید میشی شما؟؟؟؟:13:

Animators
02-03-2009, 15:16
سلام عزیزم.... خیلی خوش اومدی به پی سی..... برو بچ و مخصوصا فرزاد جان راست میگن .... توپوگرافیش منو کشته... به حرفهای فرزاد جون هم گوش کن.... همین تازگی ها برنده جایزه نوبل کاراکتر سازی شده ( البته تو همینجا).

نمي دونم از اونم اشكال مي گيرين يا نه؟

یه چیزی بگم.... کلا آدما به پیغمبر خدا هم اشکال می گیرن .... یعنی دلیل زنده بودنش اعتراضه..... تازه خیلی هم خوبه.....

sarina_sh
02-03-2009, 15:29
سلام از همتون ممنونم

نا امید نشو اصلا
چون مشخصه استعدادشو داری فقط اشتباهی که داری می کنی از اول می خوای مدلای پیچیده رو بسازی
صورت و بدن و ماشین نسبت به بقیه چیزا سخت ترن کمی
از نمای داخلی شروع کن مثلا .. از آسون شروع کن به سخت ناامید هم نشو

p30worldapm
02-03-2009, 21:37
دستتون درد نكنه حالم رو گرفتين
حالا خاهشا يه ذره كمك كنين حالم دوباره جا بياد
توپوگرافی رو مي شه بيشتر بيشتر بيشتر توضيح بديد مثلا بايد چي كار كنم
خوب من مي بينم اينجا مي خوام يه چشم در بيارم بعد ابزار cut رو بر مي دارم و چند تا edge درست مي كنم و چشم رو در ميارم خيلي هم آسونه
بعد هم اون آقايي كه خيلي حرفه اي اند من اصلا ... اگه ايشون خيلي حرفه اي بودن صد در صد مثل sarina_sا و b.zemiri و sia-saketi و ديگر عزيزان مشكلاتش رو مي گفتن و راهنمايي مي كردن نه اينكه مسخره كنند و ... خوشحال ميشم شمايي كه اول شدي به عنوان يه دوست يا يه استاد يا هرچي كه دوست داري اشكالاتم رو بگي و (مهمتر از اون) بگي چه جوري برطرفش كنم.

Farzad.wow
02-03-2009, 23:39
رفیق من بحثم اصلا اون نیست .......که تو فک میکنی من اصلا میگم ما اومدیم این انجمن تا چیز یاد بگیریم ........... خوب شما اول از مدلای غیر ارگانیک مث اکستریور و واینتریور .... شروع کن بعد با آموزش بدن بساز............... من از شما اگه بی ادبی کردم معذرت می خوام ........ اصلا خدایی قصدم اونی که فکر می کنی نیست .............من خودم بهت آموزش خوب میدم ........... ایشالله اینجا راه میافتی

sia-saketi
03-03-2009, 00:36
من بیجا کردم! اگر مسخره کرده باشم یا کسی رو دست انداخته باشم!... من کی باشم:23:... شما تازه عضو شدین و خبر ندارین که من هنوز حتی نمی دونم برنامه های 3d چه شکلین!
من اصلا همینی هم که شما درست کردی بلد نیستم درست کنم اون وقت از من انتظار کمک داری و راهنمایی!!! شمایی که باید من رو کمک کنی نه من شما رو...

من هنوز دارم مقدماتش رو یاد می گیرم تا تابستون حرفه ایش رو برم یاد بگیرم... اگر یه سری به پستایی که من تا به حال دادم بزنی می بینی که من تازه دارم شروع می کنم به پیدا کردن و دانلود کردن آموزش و این جور چیزا...
من 2 سال هست که می خوام 3d رو به شکل حرفه ای یاد بگیرم و هر سال هم اتفاقات ناهنجاری برام افتاده که باعث شده برای مدت طولانی یادگیریم رو به تعویق بندازم!

ایشالا تا چند سال دیگه!!! (شاید 2 یا 3 سال دیگه) که کامل حرفه ای شدم، کارهامو میذارم... چون اینجا انقده حرفه ای مثل هادی و شهاب و بهزاد و فرزاد و...................................... هستن من از اینکه بخوام کارام رو بذارم ترسیدم که نکنه زیادی بد ساخته باشم!!! و بقیه من رو جز خودشون ندونن!!!!!! و ضایع بشم جلوی جمع!!!... چون اخلاق من اینه که اگه جایی بهتر از من وجود داشته باشه ترجیح میدم از تجربه و راهنمایی هاشون استفاده کنم... ولی اگه ببینم که چیزی بلدم که کسی بلد نیست با تمام و کمال به اون آموزش میدم تجربیاتم رو اختیارش می ذارم...

تا الان من به جز یه پله ی مارپیچ چیزی رو خودم به تنهایی نساختم...!!! مطمئن باش که شما بیشتر از من با محیط برنامه های 3d آشنایی داری...

من هم فقط چندتا از عیب هاش رو گفتم که شاید بری درستشون کنی (مثل بقیه بچه های انجمن) حالا معذرت می خوام اگر ناراحتت کردم... من قصد بدی نداشتم...

من از این به بعد اگه خود سازنده ی کاراکتر و... توی پستش از همه بخواد که نظر بدن و عیبش رو بگن من می گم وگرنه من کی باشم که بخوام خودم رو کاره ای بدونم...

b.zemiri
03-03-2009, 00:50
دوست گل و بسیار عزیزم :11:
منهم اصلا حرفه ای نیستم، فقط گاهی دلم میگرفت و شروع میکردم مدل کردن البته اینم بگم که اولین کاری که ازش لذت بردم واقعا همون کار عجغ وجغی بود که به عنوان اولین مدل ارگانیک کار کردم. از اون موقع به اینور هم کار نکردم به دلیل شرایط و مشکلاتی که داشتم
دوستم اینجا هستیم تا ایرادهای کار همدیگرو رفع کنیم، اومدیم تا با هم رشد کنیم، چرا که تو محیطش که قرار بگیری دنبالش میری اینجا ممکنه یه حرفه ای مثل جناب فرزاد هفته ای 3 تا کار بذاره ولی شخصی مثل من که چندان هم بلد نیست ماهی یک کار بتونه به سر انجام برسونه
در ضمن این توتریالهایی که دوستان گذاشتن رو نگاه کردم همشون کاربردی و خیلی خوب بودن. دوست عزیز فرزاد هم توصیه بسیار خوبی داشتن که از مدلهای ساده شروع کنی بهتره چون طرز استفاده از ابزار رو کاملا متوجه میشی
در ضمن هر سئوال و مشکلی بود من تا اونجا که بشه و معلوماتم کمک کنه در خدمت شما هستم. البته فقط مدلینگ چون در مورد رندر و متریال و ریگینگ اصلا چیزی نمی دونم و بعد از سالها شروع کردم برای یادگیری بهتر و جامعتر
موفق باشی دوستم:20:

mayssamhallaj
03-03-2009, 03:26
سلام خوبی
آناتومیش غلطه میتونی برای این که معیاری برای اصلاح داشته باشی مدل آدم پوزر رو کنار مدلت بزاری و ایرادش رو برطرف کنی البته نوع cut ها در پوزر غلطه ولی حدود بدن رو از مقایسه میتونی متوجه بشی
موفق باشی
من الله توفیق:27:

RezaTayebiJ
03-03-2009, 05:08
سلام از همتون ممنونم
1.توپوگرافی چي چي هست؟
2.آرایش پولی مش چيه؟

مگه نشنیدی همین چند وقته پیش تو ژاپن آقاهه برای خودکشی می ری بالای برج خودش را می اندازه پایین از بخت بد صاف می اُفته روی موتور سوار بدبخت. موتور سوار در جا فوت می شه اما آقاهه سالم می مونه!

نتیجه اخلاقی : بجای برج میلاد برو پاساژ پایتخت تا دلت بخواد دی وی دی آموزشی هست. :10:

p30worldapm
03-03-2009, 14:46
دمتون گرم همتون خيلي باهوشين فهميدين چي مي گم
اولا بگم كه تو اون تقريبا 6 سالي كه گفتم فقط داشتم ياد مي گرفتم و بيش از 20 تا cd آموزشي و 50 تا كتاب خوندم و كلي باهاش ور رفتم البته مي دونم كه هنوز هم خيلي چيزا رو بلد نيستم ( دقيقا سر كنكور يك سال روزي حد اقل 15 ساعت درس خوندم ولي آخرشم خراب شد)
توي اون همه cd كه ديدم اصلا مدل سازي توشون نبود ايني هم كه ساختم كاملا همش از خودم بود آخه تازه adsl هم گرفتم فيلم هاي آموزشي خارجي و ايراني هم كلي دانلود كردم همرو ديدم ولي باز هم آموزش مدلينگ نبود كسي هم نمي شناسم كه برم كارش رو در حال ساخت نگاه كنم
آقاي ساكتي عزيز من نگفتم شما مسخره كردين اتفاقا ازتون تشكر كردم كه عيبش رو گفتين درضمن اصلا نگران ضايع شدن نباش مثلا الآن من ضايع شدم كه خيلي حسن داشت يكي اينكه كلي دوست پيدا كردم وديگه اينكه فهميدن هيچي بلد نيستم تا كمكم كنن و بهم بگن:
1.كجاي آدمم مشكل داره؟ اگه پا و دستش رو دراز كنم و ساق پاش رو لاغر كنم و چشم هاش رو بيارم پايين تر و گوش بذارم براش درست مي شه يا كلا ديليتش كنم يا كمك مي كنين درستش كنم.
2.توپوگرافی رو من آخر نفهميدم چيه چي كار بايد بكنم مگه فرقي هم مي كنه كه چه جوري باشه؟

Warden
03-03-2009, 17:45
اي بابا شعراي مارو به دل نگير پسر ................. فقط بايد چندتا كار خرفه اي ببيني با وايرشون ميفهمي همه چيزرو

RezaTayebiJ
03-03-2009, 18:09
1.كجاي آدمم مشكل داره؟ اگه پا و دستش رو دراز كنم و ساق پاش رو لاغر كنم و چشم هاش رو بيارم پايين تر و گوش بذارم براش درست مي شه يا كلا ديليتش كنم يا كمك مي كنين درستش كنم.

شما اگه یه اکسپورت obj از مدلت بگیری تا دوستانی که با نرم افزارهای مختلف کار می کنن بتونن ادیتش کنن قطعا همه بهت کمک خواهند. اینجا تو پی سی هدف همه بچه ها پیشرفت از طریق تعامل و کمک به همدیگه هست. :40:

p30worldapm
04-03-2009, 10:14
كارهاي ديگران كه بيرون هست خيلياش رو هم ديدم ولي بايد خودم ياد بگيرم خاهشا راهنمايي كنيد تا خودم درستش كنم تا خودم كار نكنم ياد نمي گيرم

Farzad.wow
04-03-2009, 11:18
میشه بگی چی می خوای بسازی

p30worldapm
04-03-2009, 11:51
میشه بگی چی می خوای بسازی

همين آدم رو مي خوام درست كنم

RezaTayebiJ
04-03-2009, 23:54
شما در درجه اول تناسبات کلی بدن را تصحیح کن. می تونی از مدیفایر lattice (FFD استفاده کنی.

Warden
06-03-2009, 14:00
بابا این همه گریه زاری چیه................... ادامه بده ببینیم چی در میاد...............

p30worldapm
08-03-2009, 12:40
باز هم سلام عزيزان ببخشيد دير شد درگير رياضي2 و ... بودم
دستش رو بلند كردم و همچنين لاغر
پاش رو هم همين طور الْن فكر مي كنم قدش 8 تا كله شده
چشم هاش رو آوردم پايين تر
دو تا آموزش گوش دانلود كردم اونا رو ببينم انشاالله تا فردا گوشاش رو هم مي سازم
اين چيزي كه من از توپوگرافی فهميدم اينه كه بايد هر face ام فقط چهار تا گوشه داشته باشه آيا درست فهميدم و فقط همين كافيه؟ اين چيزي كه ساختم رو مي شه توپوگرافيش رو درست كرد يا نه ؟ واصلا لازم هست كه اين كار رو بكنم؟
لطفا باز هم همه نظر بدن مخصوصا آقا فرزاد

b.zemiri
09-03-2009, 02:19
باز هم سلام عزيزان ببخشيد دير شد درگير رياضي2 و ... بودم
دستش رو بلند كردم و همچنين لاغر
پاش رو هم همين طور الْن فكر مي كنم قدش 8 تا كله شده
چشم هاش رو آوردم پايين تر
دو تا آموزش گوش دانلود كردم اونا رو ببينم انشاالله تا فردا گوشاش رو هم مي سازم
اين چيزي كه من از توپوگرافی فهميدم اينه كه بايد هر face ام فقط چهار تا گوشه داشته باشه آيا درست فهميدم و فقط همين كافيه؟ اين چيزي كه ساختم رو مي شه توپوگرافيش رو درست كرد يا نه ؟ واصلا لازم هست كه اين كار رو بكنم؟
لطفا باز هم همه نظر بدن مخصوصا آقا فرزاد

اگه میخوای بهش حرکت بدی لازمه مدل کردن اینه که هیچ فیسی مثلث و پنج ضلعی نباشه چون در متحرک سازی نتایج بدی به بار میاره و فقط این کافی نیست

این مدلی که ساختین رو البته که میشه توپوگرافیش رو مرتب کرد. اگه شما میخوای که تمرین کنید، روی همین مدل میتونید توپوگرافی های مدلهای ساخته شده توسط افرادی که در این کار خبره هستن رو پیاده کنید.

دوستم یه کم در مورد آناتومی مطالعه کن این خیلی مهمه .

b3dnet
09-03-2009, 02:23
خیلی خوبه
همینطوری جزئی تر کار کنی کارت بهتر میشه...
در مورد توپوگرافی هم بگم که برای اینکه بهتر درکش کنی یه مدل از نو ( فقط صورت ) بساز...

RatAtouille
13-03-2009, 14:58
يه سينه بهش بدي ميشه دقيقا يك زن (چون صورتش كاملا زنانس)

the_god_of_3dsmax
26-03-2009, 12:00
خوبه خوبه باز بهتر از ماشين ساختنه :دي

p30worldapm
26-03-2009, 12:07
من دقيقا متوجه نشدم چي گفتي
يعني ماشين دومي از اين خيلي بد تر شده؟
من اين رو بي خيال شدم اگه اين جوريه بگو سر اون وقت نذارم
ولي بهتر بود همون جا مشكلاتش رو مي گفتي نه اينكه اينجا اينقدر مبهم بنويسي

the_god_of_3dsmax
26-03-2009, 12:43
بابا من گفتم آدمه خوبه خوب شده ... كلا به نظر من كاراي بلوپرينت بيخوده همه مي دوننن (بچه هاي قديم ) منظوري نداشتم به جون تو من فقط صفحه اول رو ديدم