PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پيشنهاد برای خريد يك لپ تاپ

مهرداد خورسند
28-02-2009, 12:39
سلام،
من ميخوام يك لپ تاپ بگيرم برای كارم،
تقريباً روزی 12-14 ساعت با كامپيوتر كار ميكنم، عمراً با لپ تاپ بازی نميكنم بنابراين كارت گرافيكی برام مهم نيست ولی Display ديگه زير 15 نباشه، رم، هارد و سرعت پروسسور برام خيلی مهمه و همينطور سرعت هارد ديسك، ترجيح ميدم كه DELL باشه و مشخصاً XPS ولی ظاهراً (با مطالعه مطالبی كه دوستان نوشتند) XPS ها ديگه قديمی شدند و شايد نبايد سمتشون رفت.
ميخواستم پيشنهاد دوستان رو در مورد هر مدلی بدونم خصوصاً در مورد XPS 1530 كه عمری هم ازش ميگذره و D 830 .
مرسی.

Pami
28-02-2009, 22:55
سلام،
تقريباً روزی 12-14 ساعت با كامپيوتر كار ميكنم، عمراً با لپ تاپ بازی نميكنم بنابراين كارت گرافيكی برام مهم نيست ولی display ديگه زير 15 نباشه، رم، هارد و سرعت پروسسور برام خيلی مهمه و همينطور سرعت هارد ديسك، ترجيح ميدم كه dell باشه و مشخصاً xps ولی ظاهراً (با مطالعه مطالبی كه دوستان نوشتند) xps ها ديگه قديمی شدند و شايد نبايد سمتشون رفت.
ميخواستم پيشنهاد دوستان رو در مورد هر مدلی بدونم خصوصاً در مورد xps 1530 كه عمری هم ازش ميگذره و d 830 .
مرسی.
من اصلا با این موافق نیستم که xps ها چون قدیمی شدن نباید خرید و ... Xps ها بهترین تولیدات میان قیمت دل هستن و 1530 هم دستگاه خیلی خوبیه اما برای شما هزینه زیادی رو دستت میزاره بخاطر گرافیک 8600 و چون شما هم احتیاج به بازی کردن نداری میتونی مدل های کم هزینه تر بخری ...
اگه دوست داری دل بگیری برای کار شما من 1510 وسترو رو پیشنهاد میکنم ... قیمتش هم مناسبه

مهرداد خورسند
01-03-2009, 09:21
پس به خاطر نوع كاربری‌ام بايد بيخيال XPS1530 بشم،
الان دارم در مورد Vostro 1510 مطالبی رو ميخونم، اين مدل تو طبقه‌بندی مصارف اداری هست و باطری 6 سلولی داره،
ميشه نظرتون رو در مورد D830 هم بگيد و البته كمی فنی‌تر، اين مدلم تو طبقه‌بندی مصارف تجاری-حرفه‌ای هست و باطری 9 سلولی داره،
ممنون از راهنمائيتون.

dehghani_a
01-03-2009, 09:36
d830 يك كارت گرافيك محشري داره كه براي كار 3d جون ميده با داك استيشن 1700 برات آب ميخوره سي پي يو 9300 داره رم 4 و مونتنورش هم براق نيست و چشمو زياد خسته نميكنه و خيلي خر كار هست. من دوستم از اين دستگاه داره واقعا عاليه . توجه كن داك فابريك روش داره. اگه اونو نخواي 100 تومن مياد پايين و توجه كن كه دوباره فابريك نشده باشه. اين دستگاه ديگه توليد نميشه. چون مونيتور برات مهمه يه سري هم به سوني سري FW بزن . مخصوصا سري 373 . احتمالا همونو ميخري . من باهاش كار كردم. مونيتور كه جاي حرف نميزاره . وزن عالي. قيمت مناسب. همه چي خوب

dehghani_a
01-03-2009, 09:42
راستي اگه ميتوني قيافه زشت آي بي ام رو تحمل كني اونو بخر. احتمالا اينقدر برات كار ميكنه كه 7 سال بعد مجبور ميشي بزاريش دم در آشغالي ببره تا مجبور بشي يكي ديگه بخري. ميگن هيچ وقت خراب نميشن. اينم بگم كه واسه هاردش كيسه هوا گذاشته. با 60 كيلومتر در ساعت لپتاپ رو ميكوبه به ديوار و لپتاپ خاموش نميشه ولي قيافش واقعا برا من غيرقابل تحمله
راستي كيبورد ضد آّب هم داره

Pami
01-03-2009, 16:04
پس به خاطر نوع كاربری‌ام بايد بيخيال XPS1530 بشم،
الان دارم در مورد Vostro 1510 مطالبی رو ميخونم، اين مدل تو طبقه‌بندی مصارف اداری هست و باطری 6 سلولی داره،
ميشه نظرتون رو در مورد D830 هم بگيد و البته كمی فنی‌تر، اين مدلم تو طبقه‌بندی مصارف تجاری-حرفه‌ای هست و باطری 9 سلولی داره،
ممنون از راهنمائيتون.

D830 از خانواده Latitude ها هست یه لپ تاپ صنعتی تجاری محسوب میشه و بدنه عالی و محکم و عمر بالای قطعات از مزایای این دستگاه هستن ، البته D830 دیگه تولید نمیشه و مدل های جدیدتر براش اومدن مثل E6400 و E6500 که ظاهرشون هم از اون خشکی در اومده ...
سری های Latitude بیس قوی دارن و خب طبعا قیمتش هم بالاتر از بقیه سری ها هست ...

sonicsaber
03-03-2009, 19:01
راستي اگه ميتوني قيافه زشت آي بي ام رو تحمل كني اونو بخر. احتمالا اينقدر برات كار ميكنه كه 7 سال بعد مجبور ميشي بزاريش دم در آشغالي ببره تا مجبور بشي يكي ديگه بخري. ميگن هيچ وقت خراب نميشن. اينم بگم كه واسه هاردش كيسه هوا گذاشته. با 60 كيلومتر در ساعت لپتاپ رو ميكوبه به ديوار و لپتاپ خاموش نميشه ولي قيافش واقعا برا من غيرقابل تحمله
راستي كيبورد ضد آّب هم داره

سری های
SL هم ویژگی ها رو دارند یا فقط سری T این ويژگی را داره؟

من واقعا تو خرید لپ تاپ به مشکل برخوردم
سری T61 کی دیگه پیدا نمی شه یا به سختی پیدا می شه و معمولا به صورت متفرقه وارد می شوند
سری T400 هم به نسبت کانفیگ سخت افزاری به شدت قیمت بالایی داره و معمولا از 1630،000 بیشتر هستشد
در حالی که همون کانفیگ رو دل قیمتش یکی میلیون و دویست تا سیصد هستش

این سری های E6400 هم هنوز کیفیت کاریشون مشخص نشده
من دوستم از سری دوم xps1330 وارداتی به کشور خرید کرد که اونها همه می سوختند و لپ تاپ دوستم هم در کمال ناباوری سوخت.

sonicsaber
03-03-2009, 19:20
سلام،
تقريباً روزی 12-14 ساعت با كامپيوتر كار ميكنم، عمراً با لپ تاپ بازی نميكنم بنابراين كارت گرافيكی برام مهم نيست ولی display ديگه زير 15 نباشه، رم، هارد و سرعت پروسسور برام خيلی مهمه و همينطور سرعت هارد ديسك، ترجيح ميدم كه dell باشه و مشخصاً xps ولی ظاهراً (با مطالعه مطالبی كه دوستان نوشتند) xps ها ديگه قديمی شدند و شايد نبايد سمتشون رفت.
ميخواستم پيشنهاد دوستان رو در مورد هر مدلی بدونم خصوصاً در مورد xps 1530 كه عمری هم ازش ميگذره و d 830 .
مرسی.

من هم تقریبا روزی 12 تا 14 ساعت با کامپیوتر کار می کنم.
با توجه به استفاده زیاد، صفحه های برایت بهتره یا معمولی؟

MatinCracker
04-03-2009, 06:35
فقط صفحه معمولي Anti Glare

مهرداد خورسند
07-03-2009, 09:50
خوب اين صفحه‌ی Anti Glare رو تو چه لپ‌تاپهایی ميشه پيدا كرد؟

Pami
07-03-2009, 20:05
خوب اين صفحه‌ی Anti Glare رو تو چه لپ‌تاپهایی ميشه پيدا كرد؟

الان ديگه اكثر لپ تاپ ها Bright هستن و Anti Glare چون كيفيت پايين تري دارن كمتر توليد ميشه ؛ رو برخي از Tecra هاي توشيبا و برخي دل ها هست ...