PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد فولکس واگن توارگ

metal_militia
27-02-2009, 15:04
داشتم دنیای خودرو میخوندم نوشته بود فولکس واگن توارگ با موتور 4.2 لیتری 330 اسبی تا 320 کیلومتر سرعت میره و خود صاحب ماشین تا 285 کیلومتر باهاش رفته.(عقربه کیلومتر ماشین هم تا 320 درجه بندی شده !)

برام خیلی عجیبه چطور ماشین هایی مثل .challanger mustang,sky line.370z.m3 که ماشین های اسپرت هستند وزن کمتری دارند و ایرو دینامیک بهتری دارند محدوده سرعتشون بین 245 تا 265 کیلو متر بر ساعت هست.
مثلا چلنجر با اون ابهت با موتور 425 اسبی و 1830 کیلو وزن 278 حداکثر سرعتشه !!!
حال توارگ که یک suv سنگین (حتما بالای 2 تن) با یک موتور نچندان قدرتمند 330 hp با چنین حالت ایرو دینامیکی چجوری میتونه انقدر سرعت بره!

حتی برای من یک suv حتی تا 250 کیلومتر هم بره عجیبه!
نمیدونم من که فکر نکنم چنین باشه در غیر این صورت پورشه کاین و بنز ام ال 63 ودار و دستش باید بوق بزنند

لطفا جواب من رو بدون تعصب و کشاندن بحث به حاشیه بدید ممنون!

T I M S A R
27-02-2009, 15:39
مدل های v8 با حجم 2/4 دو مدل هستند 306 و 335 اسب بخار.
توی شماره 313 مجله ماشین مدل v10 turbo رو ازمایش کرده بودند و سرعتش رو 231km زده بود. البته امکان این سرعت هست اونم با تیونینگ موتور و بدنه.

corey
27-02-2009, 17:40
احتمالا اشتباه شده بود
رسیدن به سرعت بالای 300 کیلومتر برای suv ها با اون فرم مکعبی شکل و ضریب پایین آیرودینامیک خیلی خیلی سخته
برای همین بیشتر suv های قدرت مند مثل پورشه کاین توربو - مرسدس ml63 و ... سرعتشون روی 210 یا 250 محدود میشه
مثلا برابوس نسخه ای از جی کلاس معرفی کرده که شتاب فوق العاده ای داره و شتاب 0تا 100 این مدل 4.3 هست ولی حداکثر سرعتش محدود شده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته ب ام و قصد داه نسخه ام پاور x6 با موتور معروف v10 که داره وارد بازار کنه
فکر کنم این مدل با توجه به فرم آیرودینامیکیش و شکل بدنش عملکردی بهتر از سایر suv ها داشته باشه

metal_militia
27-02-2009, 20:03
ممنون از همتون منم همین جور حدس میزدم

چون وزن بالا ایرودینامیک نامطلوب و از همه مهم تر موتور ضعیف و گیر بکس قدرتی همگی این عوامل باعث شد تا من باور نکنم

ولی نکته عجیب اینه که خود ماشین عقربش تا 320 کیلومتر درجه بندی شده

corey
27-02-2009, 21:54
ممنون از همتون منم همین جور حدس میزدم

چون وزن بالا ایرودینامیک نامطلوب و از همه مهم تر موتور ضعیف و گیر بکس قدرتی همگی این عوامل باعث شد تا من باور نکنم

ولی نکته عجیب اینه که خود ماشین عقربش تا 320 کیلومتر درجه بندی شده

البته یه توارگ با موتور w12 هم معرفی شد که قدرت فوق العاده ای داشت ولی اونم بعید میدونم به بیشتر از 280 کیلومتر برسه احتمالا عکس ها مربوط به اون مدل بوده

البته قبل از این بحران اقتصادی لامبورگینی و بنتلی قصد تولیذ suv داشتند که قاعدتا این اتومبیل ها عملکرد برتری داشتن ولی متاسفانه فعلا خبری ازشون نیست

metal_militia
01-03-2009, 13:33
من از کسی که تو المان بود و این ماشین رو داشت پرسیده 220 تا حداکثر سرعت این ماشین هست
و البته دنیای خودرو گفته به ادعای صاحب ماشین!
احتمالا طرف خالی بسته اینا هم جو گیر شدن نوشتن

rami_hemi
01-03-2009, 16:22
من زیاد به این دنیای خودرو و نمیدونم اتومبیل اینا اعتماد ندارم چون بیشتر جنبه تبلیغی دارن و بعضی وقتا گافایی میزنن که واقعا وحشتناکه .
و منبع اصلی من همون مجله ماشینه که حتی روی بهترین ماشینها هم با حسایت کار میکنن.
بعضی از صاحبای ماشین ا هم یه کم بی جنبه هستن و فقط میخوان به رخ بکشن.

shahab_f
01-03-2009, 16:35
پر سرعت ترین SUV آئودی Q7 V12 TDI است ، 493 اسب بخار ، شتاب صفر تا صد 5.5 ثانیه و حداکثر سرعت 249 :

رتبه ی دوم متعلق به فولکس واگن توارگ است با حداکثر سرعت 230 کیلوکتر در ساعت
رتبه های بعدی هم به ترتیب :
پورشه کاین
مرسدس ML63 AMG
بی ام دبلیو X6 XDrive50i
هستند .
منبع : اینترنت !

feryshad
01-03-2009, 21:29
پر سرعت ترین suv آئودی q7 v12 tdi است ، 493 اسب بخار ، شتاب صفر تا صد 5.5 ثانیه و حداکثر سرعت 249 :

پورشه کاین
مرسدس ml63 amg
بی ام دبلیو x6 xdrive50i
هستند .
سری اول پورشه کاین توربو 275 تا میرفت حالا سری جدیدش بماند!

corey
01-03-2009, 22:05
پر سرعت ترین SUV آئودی Q7 V12 TDI است ، 493 اسب بخار ، شتاب صفر تا صد 5.5 ثانیه و حداکثر سرعت 249 :

پورشه کاین
مرسدس ML63 AMG
بی ام دبلیو X6 XDrive50i
هستند .

خیلی غلطه و البته خب تو اینترنت این جور اطلاعات زیاده
ولی suv سریع دنیا همینا هستند فقط رتبه هاشون فرق می کنه

corey
01-03-2009, 22:15
خب اینم یکی ار سریع ترین هاش با 680 اسب بخار قدرت
شتاب 0 تا 100 حدود 4.2 ثانیه و حداکثر سرعت 191 مایل یا حدود 306 کیلومتر در ساعت

TechArt Magnum based on Porsche Cayenne Turbo

avecina.ir
02-03-2009, 20:22
سلامم....من همیشه عاشق توارگ بودم......اولین بار مجله ی ماشین تست فنی این را نوشت....پورشه کاین و SUV آئودی با VW Tuareg پلتفورم مشترکی دارن چون در اصل آئودی و پورشه جزو شرکت معظم فولکس واگن هستن......سال 2003 اول توراگ بود که تولید شد و خیلی زود بخاطر مشخصات و تواناییهای فوق العاده بالایی که داشت بهترین SUV جهان شد....بعدن که پورشه کاین هم روووی همون پلتفورم ساخته شد تونست مقام توارگ ره از ان خودش کنه.... فکر کنم همون سال بودش که تلویزیون توووی برنامه ی مربوط به نمایشگاه IAA آلمان اووومد و تست فنی اینه نشون داد که من همون زمان کپچرش کردم و با کیفیت بالا و فشرده شده 29 مگ که واستون کم حجم کردمش شده 4.3 مگ از لینک زیر دانلودش کنین.......اگه کسی با کیفیت بالاشه خواست بگه یه جای مناسب که مثل رپیدشیر زوود پاک نشه واسش آپلود کنم.......چون خیلی عالی نشون میده سیستم ضدهرزگردی TCS این چجوری کار میکنه...... توووی این فیلم میگه حداکثر سرعتش 210 Km/h هستش که البته مربوط میشه به مدل اولیه ی توارگ:2003
دانلود ویدیو »»»»

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

metal_militia
03-03-2009, 16:08
خیلی خیلی ممنونم ولی میتونی مجدد اپلود کن چون پاک شده

ولی یک تذکر الان پورشه مالک 90 درصد از کمپانی فولکس واگن هست!!

avecina.ir
03-03-2009, 16:56
پاک نشده.همین حالا تست کردم سالم بود و دانلودشم کردم!! اگه با رپیدشیر مشکل داری از اینجا بگیرش:

ولی یک تذکر الان پورشه مالک 90 درصد از کمپانی فولکس واگن هست!!
هه راست میگیا!!! چون پرفسور فردیناند پورشه هر دو تا کارخونه ره تاسیس کرده بود خیال میکردم پورشه که کوچکتره و زیرمجموعه ی فولکسه

rami_hemi
03-03-2009, 21:36
جان من شما چرا یه جوری میرید بیچاره دکتر فردیناند پورشه حتی یه مدت بعد جنگ جهانی تبعید شده بود(به خاطر کمکهای فنی به ارتش آلمان)حتی یه دوره کارخونه بیرون از آلمان بوده
الانمک سهم عمده فولکس واگن دست دولت آلمان هستش و هیچ شرکتی حق نداشت بیشتر از 20 درصد سهامش رو داشته باشه
در واقع گروه فولکس واگن خودرو ساز دولتی المان هستش که شرکت پورشه به بهانه اینکه با تزریق سرمایش میخواد از نفوذ خارجی ها توی این شرکت جلوگیری کنه فعلا 45 درصد سهام رو داره و تلاش میکنه 45 درصد دیگه رو بدست بیاره تا کنترل کل شرکت رو به دست بگیره اونوقت دیگه همه چیز فرد علا میشه لامبورگینی هایی با دوامتر آئودی های اسپرت تر .خلاصه
یه چیز جالب هم بگم تقربا دو هفته پیش که با دوستنام بیرون بودیم این دو برادر نا تنی رو تیو خیابونا دیدم یه توراگ و یه کاین واقعا زیبا بودن هردوشون.با عضمت خاصی البته نمیدونم چرا من وقتی این سوناتا رو میبینم یاد این برادر دیگشون q7 می افتم
در کل استیل اتاق و نحوه حرکت هر دو ماشین نزدیک به هم بود.

metal_militia
04-03-2009, 11:55
دست شما درد نکنه
پس پورشه میخاد 45% دیگه نفوذ داشته باشه
اخه من دنیای خودرو خوندم که پورشه میخواست 100% رو از ان خودش کنه ولی خود دولت المان بهش اجازه نداد
الان هم فک کنم همون 90% شده باشه
سوناتا هم الهام گرفته از طراحی های ایودی هست
مثل جنسیس که از اس کلاس الهام گرفته

در کل خودم که نوکر هر چی ماشین امریکای از قدیم تا جدید هستم
واقعا طراحیشون خیلی متفاوته