PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هیوندای جنسیس ( Hyundai Genesis )

Farshadd
27-02-2009, 14:06
سلام.

این تاپیک برای هیوندای جنسیس ، خودرویی لوکس و 5 نفره از هیوندای هست که توسط آسان موتور به کشورمون وارد میشه.

یکم توضیحات در موردش میدیم و در ادامه هم اگه دوستان در پست های بعدی مطلب مهم و مفیدی گفتن به صورت لینک در این پست هم میذارم.

دو تا عکس میذارم و عکسهای بیشتر در آخر همین پست و در ضمیمه هستن.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ـــــــــــــــــــــــ

موتور 3.8 لیتری 6 سیلندر که آرایش سیلندر ها به صورت V هست و دارای 290 اسب بخار قدرت در دور 6200 هست.
برای هر سلندر هم 4 سوپاپ قرار داره که در کل میشه 24 سوپاپ
گشتاور جنسیس 3.8 365 نیوتون متر در دور 4500 هست. و نسیت تراکم هم 10.3 به 1 هست.

البته موتور های دیگری هم برای این خودرو در نظر گرفته شده از جمله موتور 3.3 که فکر کنم مال همون آزرا باشه با 264 اسب و همچنین یه موتور قدرتمند تر با حجم 4.6 و 8 سیلندر با قدرت 368 اسب بخار

گیربکس هم که یه گیربکس 6 دنده تیپ ترونیک هست که در 4.6 مدل 6-speed ZF 6HP26 automatic استفاده شده و در 3.3 و 3.8 هم مدل 6-speed Aisin automatic لازم به ذکره انتقال قدرت به چرخ های عقب صورت میگیره ( اولین دفرانسیل عقب هیوندای هست)
--------------

در 4.6 شتاب 0-96 کیلومتر توسط هیوندای کمتر از 6 ثانیه اعلام شده که مجله نمیدونم چی و نمیدونم چی که اسمشون یادم نیست به 5.5 و 5.6 دست یافتن. (20 دقیقه نمیشه ویکی رو بستم اسم مجله ها یادم رفت فکر کنم 5.5 مربوط به موتور ترند باشه)

حجم باک این خودرو 72 لیتر هست و مصرفش در داخل شهر 13.5 لیتر در هر 100 کیلومتر و در خارج شهر 10.8 هست.
-----------

طول : 4975.9 میلیمتر
عرض: 1864.4 میلیمتر
ارتفاع: 1480.8 میلیمتر
فاصله دو محور: 2936.5 میلیمتر
-------------------

وزن در 4.6 به صورت 53 درصد جلو و 43 درصد عقب تقسیم شده و در 3.3 و 3.8 به صورت 52 درصد جلو و 48 درصد عقب تقسیم شده که میتونیم بگیم عالیه!

--------------------
از امکانات اون میتونیم به موارد زیر اشاره کنیم.

سیستم صوتی Lexicon که 7.1 کانال 17 اسپیکر ، 2 تا مبدل 3 راه. 528 وات خروجی، 5 تا مبدل 2 راه، پردازشگر دیجیتال سیگنال ها که یه صدای تفکیک شده و شفاف و در عین حال قدرتمند در اختیار سرنشینا قرار میده. به نقل از خیلیا از جمله ویکیپدیا که من دارم سیستم رو از روی اون مینویسم این سیستم فقط در رولز رویس فانتوم استفاده شده!!!
کنترل برقی فرمان.
تنظیم برقی صندلی راننده
سیستم کنترل پایداری. ESC
ترمز های abs و تکنولوژی توزیع الکترونیک نیرو EBD
سیستم تعلیق 3 حالبته و هوشمند و قابل تنظیم. منوال، نرمال و اسپرت. فکر کنم گازی هم باشن فنر ها.
فرمان الکتروهیدرولیک ( همونی که در مزدا 3 هم استفاده شده)
سیستم چراغ های جلو که از زنون hid هست استفاده شده که فکر کنم همون نسل دوم hid باشه. چراغهای جلو به طور هوشمند در جهتی که میچرخیم، میچرخه.
8 تا هم کیسه هوا ( ایربگ) داره
سیستم ناوبری ترافیک.
سیستم های دید الکترونیک جهت راحت تر پارک کردن خودرو
-----------------------
لازم به ذکره جنسیس به عنوان بهترین خودروی 2008 کانادا اعلام شد و البته موتورش هم که فکر کنم همون موتور 4.6 مد نظر باشه به عنوان یکی از 10 موتور برتر 2008 برگزیده شد.

----------------
منابع هم مختلف هستن.
منبع عکسا روی خودشون معلومه.
منبع سیستم صوتی ویکیپدیا هست.
چندین منبع دیگه هم استفاده کردم که متاسفانه یکی یکی میبستمشون و الان یادم نیست.
===================

آزاد و آزاده باشید.

فرشاد واثقی :12:

Raptor 2009
27-02-2009, 14:38
یکی از مشکلاتی که ماشینای هیوندای دارن بی کیفیت بودن جنس متریال داخلیشون هستش که تو بعضی سایتا بهش اشاره شده و از لحاظ کیفیتی با ماشینای ژاپنی هم قیمت داخل ایران قابل قیاس نیستند و با رقبای آلمانی که هیچ
جنسیس 4.6 اولین ماشین هیوندای هستش که کیفیت داخلی فوق العاده بالایی داره و تو اکثر سایتا بهش اشاره شده و داشبورد و غیره از چرم و پلاستیک مرغوبی ساخته شده است.اما متاسفانه مدلی که 3.8 هستش و احتمال قوی تو ایران اون مدل عرضه میشه کیفیت 4.6 اش رو نداره
سیستم کروز کنترل این ماشین مشابه سیستم دیسترونیک مرسدس هست که سرعت ماشین با ماشین جلویی تنظیم میشه و در صورت لزوم کم و زیاد و ترمز هم میکنه ولی کاملا متوقف نمیشه.مدلی که کامل متوقف میشه و دوباره با یه نیش گاز کوچیک راه میفته مرسدس اختراع کرده و تحت عنوان دیسترونیک پلاس نامیده میشه که بر روی s نصب شده.

زیاد به مصرف سوخت اعلام شده توسط این کمپانی اعتماد نکنید که هر چی تا حالا بوده این نبوده.میگه 13.5 بدونید تو شهر رانندگی آرومش دست کم 18 لیتر هستش.این عدد رو حدس زدم! چون آزرا با موتور 3.3 و وزن کمتر تو شهر 14.8 هست و یکم سربالایی هم باشه تا 18 19 هم میره.

لکسیکان منحصر به فانتوم نیست و روی ماشینای بعضی کمپانی های دیگه هم نصب شده.

شتاب جانبی این ماشین بر طبق امار ادموندز کار .83 جی و موتور ترند .87 جی اعلام شده که برای این سایز اتاق خیلی خیلی خوبه.

این ماشین با 4 تا پکیج مختلف ارائه میشه.

metal_militia
27-02-2009, 15:15
ازرا و سوناتا رو من کمتر جایی دیدم به جنس متریال داخلیشون ایراد بگیرند اعم مجله های داخلی و خارجی!
در مورد جنسیس هم فکر کنم اوضاع خیلی بهتر باشه.
مشکل من با این خودرو بیشتر بر سر طراحیش هست قسمت عقب کاملا شبیه فورد موندیو و قسمت جلو هم الهام گرفته از s کلاس مرسدس هست
این خودرو قرار هست با چه قیمتی وارد بازار ایران بشه؟
حدس میزنم حدود 55 میلیون باشه!

Raptor 2009
27-02-2009, 15:48
ازرا و سوناتا رو من کمتر جایی دیدم به جنس متریال داخلیشون ایراد بگیرند اعم مجله های داخلی و خارجی!
در مورد جنسیس هم فکر کنم اوضاع خیلی بهتر باشه.
مشکل من با این خودرو بیشتر بر سر طراحیش هست قسمت عقب کاملا شبیه فورد موندیو و قسمت جلو هم الهام گرفته از s کلاس مرسدس هست
این خودرو قرار هست با چه قیمتی وارد بازار ایران بشه؟
حدس میزنم حدود 55 میلیون باشه!

یه سر به سایت تیونینگ تاک بزنید..فرمون و دسته دنده عمده ماشیناش تو همون کیلمترای اولیه خوردگی پیدا میکنن!عکساش هم موجوده تو همون سایت..داشبورد ماشیناش زودتر از موعد مقرر صدا میفتن و خلاصه عیب و ایرادایی که مربوط به کیفیت ساخت ماشینای هیوندای میشه.
در ضمن بستگی داره با چی مقایسشون کنید که تا بگیم با کیفیته یا بی کیفیت ، همونجور که گفتم نسبت به ماشینای ژاپنی

در مورد طراحی هم باز هم طبق روال طراحی هیوندای یک نمونه reverse engineering هستش به عقیده بسیاری از افراد.

corey
27-02-2009, 17:25
خب این ماشین از اواخر فروردین ماه با قیمتی بیش از 60 ملیون وارد بازار میشه که با توجه به امکاناتش و همین طور طراحی نسبتا لوکسش فروش خوبی تو ایران خواهد داشت

زیاد به مصرف سوخت اعلام شده توسط این کمپانی اعتماد نکنید که هر چی تا حالا بوده این نبوده.میگه 13.5 بدونید تو شهر رانندگی آرومش دست کم 18 لیتر هستش.این عدد رو حدس زدم! چون آزرا با موتور 3.3 و وزن کمتر تو شهر 14.8 هست و یکم سربالایی هم باشه تا 18 19 هم میره.

این که کاملا مشخصه همیشه تو مصرف بنزین نتیجه خوش بینانش اعلام میشه
ولی خب بنزین آشغال ایران و همین طور ارتفاع تهران تو این زمینه هم بی تاثیر نیست

مجید فینا
27-02-2009, 17:38
60 تومن اشتباه نمیکنی

زنگ زدم گفتن با 3% مالیات افزایش افزوده 84 تومن من کلی باهاشون بحث کردم و گفتن شاید امکانات و موتور و مشخصات فنی عالی داشته باشه ولی برندش کره ای و هیوندا هست با این قیمت مگه میتونه رقابت کنه

رقیب اصلی این خودرو lexus gs 350 هست که نزدیک 80 تومنه

البته اینو باید در نظر گرفت که گارانتی لکسوس 500 هزار کیلومتر هست

ravani_13
27-02-2009, 17:39
مشکل این ماشین و در کل این شرکت , طراحان بی ذوق و دزد این شرکت هستن

اون از سونوتا که کپی برداری دقیق از ائودی بود ( سری a )

و این هم که کپی برداری از bmw و فورد هست , پشت ماشین و چراغ های عقب که دیگه جایی برای حرف نمی زاره ...

بگذریم ....

T I M S A R
27-02-2009, 17:59
کاملا کپی برداری از رقیبای المانی خودش محسوس هست. عضلانی مثل bmw سری 7
و نمای جلو از مرسدس s class و نمای پشت از لکسس. ولی با قیمتی که داره توی ایران از رقباش پیشی میگیره.

s class

مقایسه کنید به چراغها هم دقت کنید.
hyundai genesis

Raptor 2009
27-02-2009, 18:25
اون اصل و نصب طراحی مرسدس بی ام و کجا و این کجا!!!!!

شما 20 سال دیگه w221 (همین اس فعلی)رو تو خیابون ببینید چه حسی بهتون دست میده و 20 سال دیگه این ماشین هیوندای رو ببینید چی؟

metal_militia
27-02-2009, 20:10
کاملا با شما دوستان موافقم
طراحی این ماشین از جلو اس کلاس و از عقب فورد موندیو هست
در جلو طراحی جلو پنجره ماشین خیلی خیلی تو ذوق میزنه!حالت ماشین رو مثل گوشی تقلبی کرده(ماشین تقلبی)

رپتور عزیز تو مقایسه ای که خودم بین ازرا و کمری کردم متریال ازرا انچنان پایین تر به نظر نمی اومد.
ولی بقول شما شاید پس از استفاده طولانی مدت دچار مشکلات انچنانی بشه!(شاید هم در چند نمونه این مشکل بوده و نمیشه عمومیت داد)
البته تو تستی(فنی) که دنیای خودرو بین سوناتا و کمری کرده بود سوناتا جز مقوله شتاب (2.ثانیه)از کمری کم نیاورد و حتی مصرف سیکل ترکیبیش 2.لیتر کم تر بود!
همه اتومبیل ها توی ایران مصرفشون بین %10 تا 20% از استاندار جهانیشون بیشتر میشه اصلی ترین دلیل بنزین بی کیفیت(خدا رو شکر کار اموزی پالایشگاه تهران بودم به چشم پروسه تولید رو دیدم)و این که مصرف همه ماشین ها رو برای شهر.جاده وسیکل ترکیبی توی شرایط استاندارد اندازه گیری میکنند خوب تو سربالای مصرف بنزین میزنه بالا تو سراشیبی هم که :دی

قیمت هم باز امان از این دزد ها قیمت این ماشین از 24000 تا شروع میشه تا 34000 تا حالا نمیدونم جدای مالیات چقدر سود میخوان بگیرند!!

خود شرکت گفته ما رقیب سرسختی برای کرایسلر سی 300 سری 7 بی ام و و اس کلاس بنز هستیم!
من که چشم اب نمیخوره(کرایسلر سی 300 سری 7 بی ام و و اس کلاس بنز )کجا(جنسیس)کجا
ولی مطمعننا فروش خیلی خوبی رو تو دنیا میکنه چون قابلیت های بالایی داره

در اخر خوبه در نظر داشته باشیم خودمون الان کجای کار خودرو سازی هستیم

milky way
27-02-2009, 21:39
دوستان اشتباه نکنید این ماشین رو با خودرو های لوکس مرسدس یا لکسس مقایسه نکنید، این ماشین 32 هزار قیمتشه فقط و امکانات یه ماشین خیلی گرونتر از خودش رو داره یعنی اندازه ارزونترین کلاس مرسدس و یا لکسس، البته یه مدل کوپه هم این ماشین داره که از مدل سدانش به نظرم خیلی بهتره حداقل از نظر قیافه.

corey
27-02-2009, 21:56
60 تومن اشتباه نمیکنی

یکی از دوستان گفته بود حدود 55 تومن من گفتم که 100 در صد بالای 60 تومن قیمت داره

در یک کلام به نظر من نسبت به امکاناتش قیمت بی نظیری داره

samanajan
28-02-2009, 14:54
با سلام یکی از اقوام در دبی جنیس خریده است

کلا فول اپشن تمام قسط ماهی 900 هزار تومان جمعا 45 میلیون تومان با سود 3% میشه 45 میلیون تومان

metal_militia
28-02-2009, 19:17
من قیمت رو از مدل پایش ضربدر 110 عوارض و گمرک و مالیات گفتم!

خود مدیر پروژش شاخ بازی در اوورده !
در ثانی تو این قیمت (که البته فولش هست)
سی کلاس بنز و کرایسلر سی 300 با موتور 5.7 لیتری و کلی ماشین نسبتا شاخ دیگه هست

meha
28-02-2009, 22:40
مدل 6 سیلندر :
65 تا 73
مدل 8 سیلندر:
75 تا 82
تخمین زده شده....

milky way
01-03-2009, 12:34
بعید میدونم به 8 سیلندره اجازه پلاک بدن گرچه به لکسس و تویوتا دادن تو ایران و به خیلی ماشین ها ندادن.

metal_militia
01-03-2009, 13:23
رییس راهنمایی رانندگی گفته ماشین ها تا 12 سیلندر پلاک میشوند (منبع دنیای خودرو)
پفقط مبحث الودگی صوتی و هوا رو باید پوشش بدند که الان همه خودروهای خارجی یورو 3 و 4 دارند!

الان بنز و بی ام و هم ماشین 8سیلندر تو ایران دارند

_p30_
01-03-2009, 13:56
به نظر من این ماشین اگه از طرف شرکت ایرانی وارد بشه قیمتش مثه ماشین های حال و حاضر

ثابت میشه اما اگر شخصی وارد بشه مثه سانتافه میشه روز اول 60 تومان بعد از 50 شروع شد تا الان به 52 رسیده

من خودم 3 تا ماشین وارد کردم و واقعا آدم میسوزه قیمت ها رو تو ایران با کشور های دیگه مقایسه می کنه

در ضمن لکسوس هم از کلاس تویتا است و از هم جدا نیستند

به نظرم از لحاظ قیافه می ارزه به این مدل ماشین ولی نمیشه ندیده مقایسه کرد

از نظر قیمت هم اگر با این سود تو امارات 45 تومان در اومده تو ایران به 80 تومن یا بیشتر هم میرسه

و اگر فروش پیدا کنه ممکنه یه کم بنگاه ها و کسانی که وارد میکنند حریص بازی در بیارند

ولی از سیستم کنترل سرعتی که روی این ماشین نسبت به ماشین های دیگه هیوندای

قرار گرفته میشه نام برد که خیلی تاثیر داره

moslem63
01-03-2009, 17:47
در کل باید به هیوندای آفرین گفت.

prowler88
03-03-2009, 16:08
اگه قراره 80 تومن باشه من ترجیح میدم یه es 350 بخرم که جلو پنجره اش آرم لکسس داشته باشه.

MAJ€€D
07-03-2009, 13:34
حدود 65 قیمت داره و با این قیمت واقعا می ارزه

prowler88
07-03-2009, 22:28
اگه 65 باشه می ارزه. ولی هیوندای هیوندایه دیگه. ما خودمون سانتافه داریم 20000 تا راه رفت به قژقژ و خرخر افتاد. تو ماشین های ژاپنی و آلمانی که نشستم تفاوت رو احساس کردم.

bleu2u4u
17-03-2009, 02:17
قیمتش مشخص شده 80 تومن در می اد

mrmostafa
19-03-2009, 14:55
قیمت این خودرو با فول آپشن عمارات 73 میلیون تومان هستش . سایت واردات ماشین قیمت زده. قسمت وارداتش رو زده 39 میلیون تومان کاش ایران هم جزو بین المللی جهانی بود برای واردات ماشین نباید گمرک میگرفت و هر ماشینی رو با قیمت خودش میشد وارد کرد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

داخل سایت قیمت تمام ماشین های وارداتی رو زده
در کل این ماشیت مصرف بنزینش خیلی بالاست صرف نداره . ولی من از داخلش مخصوصا قسمت جلو داشبرد و دنده خیلی حال میکنم ولی خوب بنز و بی ام و مصرفشون خیلی پایین تر هستش.

shabkard
23-03-2009, 17:27
دوستان یک مشکل ماشینهای کره ایی قدرت موتور نصبت به سوخت مورد استفاده میباشد که واقعاجای بحث دارد
مثلا Mazda R x8 با موتور دورانی 1300 سی سی قدرت معدل 232 اسب دارد ولی غولهای کره ایی با موتورهای پر حجم فقط سوخت رو حدر میدن %یک نمونه بهتر مصرف سوختaudi tt با موتور 2000 سی سی قدرت 200 تا رو میده یعنی هر 1000 سی سی 100 اسب بخار . این یعنی کلی بهینه سازی مصرف سوخت که فقط قدرتهای اروپایی متخصص این مشکل هستند>کره حالا حلاحا باید غاز بچرونه تا یک ماشین در حد استانداردهای جهانی تولید بکنه این که نشد کار با یک موتور 3.8 لیتری 263 اسب قدرت اخه این هم شد ماشین ؟
کاش این تعرفه ها از بین میرفت دیکه کسی ماشین کره ایی تو ایران به چشم نمی دید یا فرانسوی مثل پژو که حتی خود فرانسویها ازش نمیخرنه از بس که بی کیفیته موتور 2000 سی سی با 110 اسب بخار چه اکتشافی؟

prowler88
23-03-2009, 19:16
دوستان یک مشکل ماشینهای کره ایی قدرت موتور نصبت به سوخت مورد استفاده میباشد که واقعاجای بحث دارد
مثلا Mazda R x8 با موتور 1300 سی سی قدرت معدل 232 اسب دارد ولی غولهای کره ایی با موتورهای پر حجم فقط سوخت رو حدر میدن یک نمونهaudi tt با موتور 2000 سی سی قدرت 200 تا رو میده یعنی هر 1000 سی سی 100 اسب بخار
البته rx موتور دورانی داره نمیتونی با موتورهای معمولی مقایسه ش کنی. ولی در کل درسته مصرفشون خیلی بالاست.

Farshadd
26-03-2009, 23:36
مثلا mazda r x8 با موتور دورانی 1300 سی سی قدرت معدل 232 اسب دارد ولی غولهای کره ایی با موتورهای پر حجم فقط سوخت رو حدر میدن %یک نمونه بهتر مصرف سوختaudi tt با موتور 2000 سی سی قدرت 200 تا رو میده یعنی هر 1000 سی سی 100 اسب بخار . این یعنی کلی بهینه سازی مصرف سوخت که فقط قدرتهای اروپایی متخصص این مشکل هستند>کره حالا حلاحا باید غاز بچرونه تا یک ماشین در حد استانداردهای جهانی تولید بکنه این که نشد کار با یک موتور 3.8 لیتری 263 اسب قدرت اخه این هم شد ماشین ؟
کاش این تعرفه ها از بین میرفت دیکه کسی ماشین کره ایی تو ایران به چشم نمی دید یا فرانسوی مثل پژو که حتی خود فرانسویها ازش نمیخرنه از بس که بی کیفیته موتور 2000 سی سی با 110 اسب بخار چه اکتشافی؟

ضمن تایید پست قبلی ( مقایسه اینجوری درست نیست)

نمیشه بگیم " قدرت موتور نسبت به مصرف سوخت" در اصل باید بگیم " قدرت موتور نسبت به حجم" که به نظر من در این زمینه هم کره ای ها زیاد کم نذاشتن. نمیگم خوبن. ولی اونقدر بد هم نیستن.

مثلا قدرت موتور تویوتا لندکروزر که 4.6 لیتر حجم داره 270 اسب هست در حالی که کیای سورنتو هم با یه موتور 3.8 تقریبا همین قدرت رو داره ( چند اسب کمتر)

( قبول دارم تو این زمینه نمیشه زیاد به آلمانیا گیر داد)

( نمونه های زیادی داریم که از حجم کم قدرت بالا میکشن. )

:12:

mrmostafa
27-03-2009, 10:58
البته من از این Azera خیلی تعریف شنیدم چطوریاست ؟؟؟؟ خودم که پشتش نشستم ولی از سرعت و قدرتش زیاد تعریف شنیدم. با این حساب جنسیس باید بهتر باشه البته نسبت به تعریف دیگران گفتم خودم اطلاعاتی ندارم در موردش. ولی خوب تو ماشین های قیمت پایین ماکسیما رو ترجیح میدم در راس کار هم که بنز و بی ام دبلیو.

mohammadreZa
04-04-2009, 22:27
اینجا چه مقایسه های عجیبی میشه واقعا!!!
اول که ماشین 30 هزار دلاری رو با ماشینای 100 هزار دلاری (و بیشتر ) مقایسه میکنید (بعدشم به این نتیجه میرسید که ماشیتنای آلمانی و ... خیلی بهترن :) )
بعدشم که ماشین رو از نظر قیافه با هم مقایسه میکنید و به این نتیجه میرسید که جلوش شبیه بنز هست عقبش هم ...
جالبه که جای دیگه گفته شد جلوش شبیه کمری هست ( احتمالا تویوتا هم از رو بنز زده!) تو جه کنید که حتما بین این همه ماشینی که تا حالا طراحی و تولید شده حتما میشه ماشینها رو تا حدودی شبیه هم دید. (البته هیوندای همیشه این اشکال بهش نسبت داده شده ولی مشکل در مورد جنسیس اونقدر حاد نیس)
نسبت اسب بخار به حجم موتور که واقعا حالب بود دوستان کلا پژو رو منسوخ و نابود میدونن اونم با استناد به اتومبیل 20 سال پیش ( حتما 405 مد نظرتون بوده دیگه آره؟)
باید خدمتتون عرض کنم که ماشینای جدید مثل مزدا 3 و سیتروئن سی 5 پژو 407 ... همگی با 2000 سی سی تنها قادر به تولید 145 تا 150 اسب فدرت دارن. که البته همون 405 هم زمانی خودرو سال اروپا بوده و در تیپهای فول تا 220 اسب از 2000 سی سی میگرفته(بالا تر از رقبای آلمانیش)
نسیت امکانات جنسیس به قیمتش (78 تومن) رو فقط میتونید تو یه مرسدس 300 ملیونی پیدا کنید. پس اگه 300 تا داشتید حتی فکر هم نکنید و مستقیما سراغ همون بنز برید اما اگه ندارید نقد منصفانه کنید.

راستی یه کشف جدید کردم چراغای این بنز s class که تو صفحه اول با جنسیس مقایسه شده چقد شبیه 206 خودمونه فک کنم ورودی هوای روی سپرش رو هم از رو پرشیا ورداشتن

mohammadreZa
05-04-2009, 02:09
یه موضوع دیگه
گفتن آئودی تی تی با 2000 سی سی 200 اسب میده و کره ای ها باید بخاطر این مسئله غاز بچرونن
دوست عزیز این مدل از هیوندای اتفاقا کوپه هم داره و خیلی اتفاقی موتورش 2000 و 3400 هستش (موتور 3800 توش جا نمیشده) و خیلی خیلی اتفاقی تر , از این موتور 2000 , 223 اسب بخار نیرو بیرون میاد. (منبع :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید)
حالا یا از دست کره ای ها در رفته یه همچین موتوری یا اینکه در حین چروندن غازا یه چیزی اون وسط وحی شده.
البته من طرفدار و یا متعصب نیستم رو هیوندای ولیصحبتای این تاپیک زیاد قابل استناد نبودن

milky way
05-04-2009, 16:36
موتور Genesis Coupe یه موتور توربو دار هست و با توربو رسیدن به همچین قدرتی اصلا عجیب نیست، به عنوان نمونه مشابه موتور Lancer Evolution هم که 2.0 لیتری هست 291 اسب بخار نیرو تولید میکنه و جالبه موتور این ماشین ها و در یک همکاری مشترک بین چند کمپانی ساخته شده مثلا موتور Dodge Caliber SRT4 که یه موتور 2.4 لیتری 300 اسبی هم از همین مجموعست، حقیقت اینه که هزینه طراحی موتور خیلی زیاده برای همین الان خیلی از کمپانی ها به صورت مشترک موتورها رو می سازن.

mohammadreZa
05-04-2009, 21:06
100%همینطوره.
ضمن اینکه کمپانی ها هر اتومبیلی رو برای مقصود خاصی طراحی و تولید میکنن.
اگه یه ماشین اسپرت باشه دیگه موتور 150 اسبی بدردش نمیخوره
همینطور از یه ماشین نسبتا لوکس خانوادگی نباید انتظار توربو و نیروی آنچنانی... داشت چرا که قرار نیس بابای خانواده همسر و فرزندانش رو ببره هوا.
بعد از همه ی این حرفا به نظر شما موتور 270 اسبی این ماشین کافی نیست؟

ali_blue88
23-04-2009, 11:00
حسابی با نظراتت موافقم آفرین

Lamanta
04-05-2009, 17:19
تو ایران نمیاد ؟

Farshadd
04-05-2009, 23:01
تو ایران نمیاد ؟

اومده. حدودای 82-83 تومن.

mrmostafa
06-05-2009, 19:14
اومده. حدودای 82-83 تومن.

آقا تو سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید قیمت زده 74 میلیون فول آپشن عمان

salimis
01-09-2009, 23:18
جنسیس خودرویی لوکس می باشد .این خودرو به عنوان خودروی برتر سال 2009در امریکای شمالی و کانادا انتخاب شده است.

اطلاعات فنی خودرو: تعداد محورها و چرخ هادو محور - چهار چرختعداد و موقعيت محورهاي محركيك محور محرك عقبفاصله بين محورها2935mmطول * عرض * ارتفاع كلي خودروmmطول:4975، mm‌عرض: 1890 ،mm ارتفاع: 1485 جرم در حال حركت1912kgتعداد و چيدمان سيلندرهاشش سيلندر- خورجيني ( V6‌ )حجم موتور بر حسب سانتي متر مكعب3778 ccحداكثر توان213 kw@6200 rpmحداكثر گشتاور 358 Nm@4500 rpmنوع سوخت بنزين بدون سرب سيستم سوخت تك سوخت ( Single‌ )ظرفيت مخزن سوخت 73 litنوع مبدل كاتاليزوري سه راهه( L/100 km) مصرف سوخت در سيكل شهري : 13.6 ، بين شهري: 7.2، تركيبي : 9.5نوع استاندارد آلايندگي Euro IIIنوع جعبه دنده(گيربكس)اتوماتيك 6سرعته امکانا ت رفاهی:
سيستم صوتي
سيستم صوتي حرفه اي (Lexicon)
گيربكس 6 دنده اتوماتيك
گيربكس 6 دنده اتوماتيك با قابليت تعويض دنده بصورت دستي (شيفترونيك)
سيستم كروز كنترل
سيستم كروز كنترل روي فرمان
پرده برقي شيشه عقب
پرده برقي شيشه عقب
پانل صندلي عقب
دسترسي سرنشينان عقب به كليه امكانات خودرو بوسيله پانل تعبيه شده در وسط صندلي عقب

سان روف
سان روف برقي - كشويي

كنترل سيستم صوتي
كنترل سيستم صوتي روي فرمان

امكانات سيستم صوتي
امكان اتصال از طريق iPOD ، USB ، AUX

تنظيم صندلي راننده
صندلي راننده برقي با 2 حافظه و قابليت تنظيم 12 حالته

آينه داخلي
آينه داخلي الكتروكروميك جهت راحتي ديد راننده در شب

سيستم كليد هوشمند
سيستم كليد هوشمند (Smart Key) و مجهز به استارت دكمه اي

سنسورهاي جلو
سنسورهاي هشدار دهنده موانع

ايمني شيشه ها
سيستم ايمني بالابر شيشه ها

آينه‌هاي بغل برقي
آينه هاي بغل برقي با حافظه و تيره شونده در برابر نور

چراغهاي مه شكن
چراغهاي مه شكن جلو

سيستم انتقال نيرو
سيستم انتقال نيرو به محور عقب

گیربکس 6 دنده اتوماتیکگیربکس 6 دنده اتوماتیک با Sport mode

دوربین نقطه کور جلو و عقبدوربین نقطه کور جلو و عقب با قابلیت مشاهده تصاویر روی مونیتور 8 اینچی .جهت اشنایی با محصولات هیوندا از سایت salimi.javanblog.comدیدن فرمایید.

boeing_747
02-09-2009, 12:55
2009 فول آپشن خلیج فارس

مشخصات: شش سیلندر 3800 سی سی -290 اسب بخار - Dual CVVT - شش دنده اتوماتیک شیفت ترونیک - دیفرانسیل عقب

امکانات:
ABS - EBD - ESP - سیستم کنترل هرزگردی- فرمان با قابلیت تنظیم برقی در عمق و ارتفاع- تهویه دوبل اتوماتیک با سیستم کنترل کیفیت هوا - شیشه بالا برهای برقی - آینه جانبی برقی تاشو - سان روف برقی - کنترل سیستم صوتی روی فرمان - سیستم بخار ضدایی اتوماتیک شیشه ها - خروجی تهویه روی ستون ها - فرمان چوب و چرم - داشبورد چوب یا چرم - صندلی چرم- ورودی iPod و USB - آینه عقب و جانبی الکتروکرومیک - شیشه جلو و عقب ضد اشعه - صداگیر شیشه جلو - 5عدد رینگ آلیاژی 18 اینچ با لاستیک هانکوک 235- سنسور پارک عقب - پشت سری فعال صندلی ها- لامپ زنون- کروز کنترل هوشمند - سیستم ضد سرقت (ایموبالایزر)- چراغهای جلو تطبیقی- کمک فنرهای گازی با قابلیت تنظیم ارتفاع برقی- راهنمای LED آینه های جانبی - چراغهای فلورسنتی داخل- ترمز پارک پدالی- چراغهای LED عقب- چراغ زیر دربها - جک هیدرولیک درب موتور

امکانات ویژه:
ESC - AFLS - TCS - حالت اسپورت- شیشه شور چراغ جلو- دوربین عقب و جلو- کنترل های سیستم صوتی و تنظیمات صندلی ها روی کنسول عقب -12 ایربگ کامل جلو و عقب و جانبی و پرده ای- گرمکن صندلی های جلو و عقب- پرده عقب برقی - سیستم فرمان تطبیقی هوشمند- دکمه استارتر- سیستم ورود بدون کلید (Keyless Go) - صندلی های برقی جلو و عقب - بلوتوث- سیستم صوتی Lexicon با شش DVD چنجر و 17 اسپیکر - صفحه نمایش LCD - برف پاک کن حساس به باران- چراغهای اتوماتیک جلو- 2 حافظه برای صندلی راننده و آینه های جانبی و فرمان - درب صندوق عقب و باک برقی- کنترل تنظیمات خودرو با ماوس (DIS) -

farshad bugatti
03-09-2009, 02:02
جنسیس واقعا ارزش خرید داره با این پول باورش خیلی سخته

کیفیته ساختش خیلی بالاتر از اونیه که از هیوندای میشه انتظار داشت...

Sorosh MAX
10-09-2009, 23:59
بنظر من هیوندای با یان قیمت ارزش خرید نداره ، بنظرم که خرید مرسدس سی کلاس یا لکسوس جی اس از این خیلی بهتره ...

farshad bugatti
11-09-2009, 13:30
بنظر من هیوندای با یان قیمت ارزش خرید نداره ، بنظرم که خرید مرسدس سی کلاس یا لکسوس جی اس از این خیلی بهتره ...
با 80 میلیون شما یه خودروی تمام لوکس میخری یعنی میگید ارزش خرید نداره...؟
درسته هیوندای هیچ وقت بنز و لکسوس نمیشه اما با پیشرفتی که طی چندین سال داشته رقیب سختی برای این دو شده و کیفیت ساخت ان بیش از تصور هستش من اولین بار که قیمت جنسیس رو شنیدم اصلا باور نمیکردم...

T.K
12-09-2009, 17:28
سلام به همه
باور کنین اگه بخوام این قدر پول بالای ماشین بدم هیچ چیزی رو به جز لکسس آی اس انتخاب نمیکنم
همه چیز داره
حالا اگه به جای 17 تا اسپیکر 14 یا 13 تا داشته باشی چی میشه؟!
همون دوربین عقبش و اهرم تعویض دنده روی فرمون و نیز حرف L که جلوشه به کل هیوندای می ارزه(البته به جز آزرا چون خیلی دوسش دارم)

Ship Storm
14-09-2009, 22:49
من 5 شنبه رفته بودم نمایشگاه هیوندا و کیا موتور تو جاده مخصوص کرجه هم رفتم محصولات کیا رو دیدم و هم محصولات هیوندا
جنسیس واقعا یک شاهکاره تیپ 3 اون رو گذاشته بود خیلی خفن بود خدائی, لاستیک 18 ,صندوق عقب برقی میومد پایین :31: در ماشین رو باز میکردی ابهت ماشین آدم رو فرا میگرفت
رو جلو پنجره ماشین یه سنسور نصب بود که انگار نشون میده که از جاده منحرف نشی جلوی ماشین هم بغل پرژکتورهای زیر سپر 2 تا سنسر بود که فاصله خودرو رو با خودرو جلویی تشخیص میداد و یه کارایی میکرد انگاری :31:
صندلی های عقب هم تمام برقی و روی کنسول جلو هم مثل مرسدس های جدید مثل s63 یه چیز دایره مانند داشت که واسه سیستم صوتی ماشین بود
جالب بود باتری این ماشین صندوق عقب نصب شده بود که یکی از دلایلشون که پرسیدم گفتند اول اینکه تو موتور دیگه جا نداره و دومین مسئله اینکه برای حفظ تعادل وزن خودرو در چرخ های عقب و جلو به میزان 60% وزن روی چرخ جلو و 40% روی چرخ های عقب این کار رو انجام دادند
در مورد ماشین که با اون طرف که توضیح میداد مشخصات ماشین رو که صحبت کردم گفت سیستم صوتی که روی این ماشین نصبه 10 هزار دلار قیمتشه و روی محصولاتی مثل بنتلی و رویز رویز و چندتا دیگه هم نام برد رو اونا نصبه
کلا ماشین فوق العاده ای بود از نظر امکانات و بدجوری رفتیم تو نخ این ماشین سوپر لوکس
واقعا از هر نظر که بگی جز بهرتین هاست