PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اجرای بازی های تحت ویندوز در لینوکس؟؟

j0l6
28-01-2006, 19:20
سلام دوستان
ایا امکانش هست که بازی های تحت ویندوز رو تو لینوکس اجرا و بازی کرد ؟؟؟

تنها چیزی که باعث شده هنوز ویندوز رو کامپیوترم باشه همین مساله هستش ;)

rootnt
28-01-2006, 19:31
بعضی از بازیها به صورت نسخه لینوکس هم وجود داره
برنامه wine هم یک سری از بازیها رو پشتیبانی می کنه که برای اطلاعات بیشتر به سایت اصلیش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنید و لیست برنامه هایی که ساپورت می کنه رو مطالعه کنید
روش آخر هم که بهترین روش هستش نصب شبیه سازهای pc هستش
که مثلا توی لینوکس یه ویندوز نصب کنید و توی اون ویندوز هم بازی دلخواهتون رو نصب کنید (اگر خدا بخواد شاید یه آموزش بذارم)
تنها مشکلی که روش آخر داره اینه که سیستمتون باید قوی باشه

j0l6
28-01-2006, 19:40
من یه نرم افزار به نامه cedega پیدا کردم که خیلیا ازش استفاده میکنن و میگن که خوب کار میکنه تو سایتش هم اکثر بازی هارو داره و ساپورت میکنه اما من نمیتونم سر از کار این نرم افزار در بیارم یه اموزشی چیزی از این نرم افزار نمیشه پیدا کرد؟؟

rootnt
28-01-2006, 22:48
دوست عزیز این خوب نیست
آزاد نیست
پولیه

j0l6
28-01-2006, 23:30
az vaghtee driver ati ro nasb kardam faghat az ye keyboard layout mitoonam estrfade konam vase hamin bebakhshed fenglish minvisam

man barname ro download kardam va full hastesh faght moshkelam estefade az oon hasta daram roosh kar mikonam
va ye zare ham pishraft kardam:D

rootnt
29-01-2006, 10:06
ورژن چند رو دانلود کردید؟
شما اگر نسخه فول اون رو هم پیدا کردید باز هم بلاخره پولیه و آزاد نیست

m a j r i x
29-01-2006, 16:42
بعضی موقعها بازی حال میده نمیشه بازی نکرد من یکی نمیتونم از DOOM بگذرم
rootnt جان در مورد بازی سخت گیری نکن
سینا اگر برنامه اجرا نمیشه rpm اون بگیر توی torrnet یک سرچ بکن پیدا میکنی

j0l6
29-01-2006, 16:55
من برنامه رو نصب کردم و تا یه جاهایی هم میشه گفت جواب داد به این شکل که من با استفاده از برنامه بازی commandos 2رو خواستم نصب کنم و اون هم شروع به نصب کرد اما در هین نصب نوشت که باید macrowave flashplayer رو نصب کنم من هم طبق گزینه ای که داده بود روی اتوفیکس کلیک کردم و برنامه macrowave رو نصب کرد ولیبعدش دیگه هیچ اتفاقی نیفتاد دنبالش هستم تا بیشتر در موردش بفهمم ولی زیا بازی ندارم که روش امتحان کنم و نمیدونم که با این برنامه میشه بازی های کپی شده رو هم نصب کرد یا نه

rootnt جان من از ورژن 5 برنامه و انجین 5.0.3 استفاده میکنم

rootnt
01-02-2006, 22:14
چشم سخت نمی گیرم
اصلا من خودم هم استفاده می کنم (مگه من دل ندارم)
من خود برنامه نسخه ۵.۰.۲ رو از p2p دانلود و نصب کردم ولی بدلیل سرعت پایین اینترنت نمی تونم cedega-engine رو دانلود کنم
سینا جان اگر cedega-engine رو از توی نت دانلود کردی لطف کن لینکشو برامون بذار ولی اگر از p2p دانلود کردی شما که سرعتت بالاست لطف می کنی اونی که دانلود کردید رو یک جایی آپلود کنی تا ما هم استفاده کنیم و با همفکری هم سر از کارش در بیاریم

j0l6
01-02-2006, 23:16
اتفاقا من خودم هم همین تصمیم رو داشتم من اینو از یه توررت دانلود کردم فعلا دارم یه فایل بزرگ رو دانلود میکن و نمیتونم چیزی اپلود کنم ولی فردا سعی میکنم اونو تو persiangig اپلود کنم

m a j r i x
02-02-2006, 06:55
هر چه از دوست رسد نیکوست من نسخه جدید ندارم البته نسخه جدید ۵.۰.۳ هستش

Alireza_Shafaei_PCworld
02-02-2006, 07:01
راستی باید عرض کنم اسمش
WineX است که برای رندر بازیهای DirectX استفاده میشه
از Wine خالی استفاده نکنید!

rootnt
02-02-2006, 07:33
سلام
من هم بلاخره تونستم cedega-engine-5.0.3 رو دانلود کنم
و دیگه همه کار تموم شد و هیچ مشکلی نداره
توی home/user/ یه دایرکتوری برای خودش به عنوان c می سازه و اونجا می شه بازی رو نصب کرد
الان داشتم بازی کانتر رو نصب میکردم ولی چون فضای home/ من کم بود نشد
و فکر نمی کنم دیگه هیچ مشکلی باشه
علیرضا جان اسم قدیمش winex بوده الان دیگه اسمش cedega هه

m a j r i x
02-02-2006, 07:58
من هم بلاخره تونستم cedega-engine-5.0.3 رو دانلود کنم
و دیگه همه کار تموم شد و هیچ مشکلی نداره
روتی جون لینک دانلود یاد رفت بدی :blink: :angry:

rootnt
02-02-2006, 08:28
majrix جان شرمنده
حجمش حدود ۷/۵ مگه
من سعی کردم آپلودش کنم ولی نشد
سینا جان سرعتش بالاست بهتره که ایشون این کارو بکنند
اصل برنامه (cedega با ورژن ۵.۰.۳ ) که من دارم هم پسوندش .deb هست و هم اینکه ۱۲ مگابایته
سینا جان دست خودتو می بوسه
نکته: پرشین گیگ اجازه آپلود ۱۰ مگ بیشتر رو نمیده

j0l6
02-02-2006, 10:36
دوستان من engine 5.0.2 رو اپلود کردم که حجمش 7.4 مگ هستش ولی امیدوارم اشتباهی فایل رو اپلود نکرده باشم چون چندین فایل به همون اسم رو تو یه فلدر داشتم

اگه خواستین امتحان کنین ببینین درست هست یا نه البته اگه سرعت بالا دارین
اگنه نه هم یه کم صبر کنین تا هم برنامه و هم انجینش رو دانلود کنم و بعد واستون دوباره اپلود کنم

البته اونی که اپلود کردم رو هم قبلش امتحان کردم ودرست بود حالا یکی از دوستان هم اگه ببینه بد نیست چون دیگه نیازی به اپلود دوباره نداره

لینک cedega engine5.0.2
new new
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستی rootnt جان شما اونو از کجا دانلود کردی و با کدوم برنامه اگه بگی بهتره چون دیگه لازم نیست یه ساعت دنبال لینک دانلودش بگردم

j0l6
02-02-2006, 13:02
دوستان بالاخره cedega 5.0.1 دانلود کردم و شما میتونید از لینک های زیر اونو بگیرین
قسمت 1
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][PtitGNU].part1.rar
قسنت 2
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][PtitGNU].part2.rar
قسمت 3
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][PtitGNU].part3.rar
این خود برنامه هستش به صورت rpm و اینجینش رو هم بالا گذاشتم

در ضمن این برنامه هنوز تو هیچیک از سایتهای ایرانی قرار داده نشده پس منبع p30world خودمون هستش

rapidshare link cedega 5.0

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

m a j r i x
02-02-2006, 15:52
سلام
سینا جان دستت درد نکنه که آپلود کردی
ولی یک مشکل . . . فکر میکنم اشتباهی آپلود کردی چون اصلا اجرا نشد
cedega-engine-5.0.3-local-update.i386.cpkg
لینک بسته های RPM هم کار نمیکنه این پسوند .cpkg با چه دستوری اجرا میشه
موضوعی که باعث تعجبم شد سرعت بالای دانلود بود سرعت بین ۱۲ تا ۱۱ KB/S بود قبلا سرعت دانلودم از ۴/۲ KB/S بیشتر نمیشد در عرض ۸ دقیقه دانلود کردم
بازهم سینا جان دستت درد نکن یک بار دیگه امتحان بکن شاید درست بشه

j0l6
02-02-2006, 16:27
m a j r i x جان شما اول باید اون بسته های زیپ شده رو در یک پوشه قرار بدی و بعد یکی رو extract کنی با رایت کلیک کردن روی یکی از این فایلها این کارو بکن چون هرسه فایل به هم باید بچسپند و بعد یه فلدر درست میشه که cedega در اون قرار داره و باید نصب کنی اونوقت cedega update که فرمتش cpkg هست رو با استفاده از خود برنامه اونو نصب میکنی شما این مراحل رو انجام بدین باید کارکنه اگه تو محیط لینوکس نمیتونی فایل های زیپ رو به هم بچسپونی تو ویندوز اینکار رو انجام بده و بعد از اونجا که لینوکس میتونه پارتیشن ویندوز رو بخونه میتونی برنامه رو نصب کنی

راستی در مورد لینک rpm شما لینک رو کاپی پیست کن چون اگه دقت کنی با رو لینک کلیک کردن به لینک اصلی و مسیر کامل لینک نمیری . یه قسمتی از لینک ها سیاه رنگ هستش

rootnt
02-02-2006, 22:37
من با amule دانلود کردم
خیلی تر تمیز
2 تا فایل
1- cedega_5.0-2_i386.deb
2-cedega-engine-5.0.3-local-update.i386.cpkg
خود برنامه که راحت نصب می شه و بعد از اینکه برنامه نصب شد از قسمت transgaming گزینه local update (اگر درست باشه) فایل دوم رو نصب می کنیم
فعلا که سیستم خودم درب و داغون شده و دارم رو سیستم یکی از دوستان این کار ها رو انجام میدم
فعلا مشکل من با 3d accelerator ه

rootnt
08-03-2006, 12:11
سلام دوستان
من ۲ برنامه پولی cedega و vmware رو بررسی کردم
به نظر من اگر ما بخواهیم از یک برنامه غیر قانونی استفاده کنیم بهتره که از vmware استفاده کنیم
۱- با این برنامه همه امکانات ویندوز (و خود ویندوز)ویا سیستم عاملهای دیگر رو در اختیار داریم و فقط مختص بازیها یا چیز دیگه ای نیست
۲- امکانات دیگری مثل ایجاد یک شبکه مجازی هم در اختیار ما میذاره
و....
تنها مشکل موجود اینه که سیستمی که می خواهیم ازش استفاده کنیم باید قوی باشه تا بتونه بخوبی کارش رو انجام بده (به رم بالا و cpu قوی احتیاج داره) که البته امروزه معمولا سیستمها قوی هستند و کمتر از سیستمهای قدیمی مثلا PIII یا PII استفاده می شه
تازه این موضوع برای برنامه cedega هم صدق می کنه مثلا برای اجرای بازیها در این برنامه باید سیستمی قوی داشته باشیم تا بتونیم به هدف دلخواهمون رو ببریم
ولی در کل بیایید سعی کنیم از نرم افزارهای آزاد استفاده کنیم و سعی در بهبود و رفع مشکلات این برنامه ها داشته باشیم