PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا يك مطلب درست حسابي در مورد ارتقا لب تاپ نيست؟؟؟؟

IMANOKIA
25-02-2009, 18:54
سلام به همه دوستان

چند روز هست كه سرچ مي كنم و لي به نتيجه درستي نرسيدم من قصد دارم رم و هارد لب تاپم رو ارتقا بدم ..لب تاپ من دل اينسپايرون 1520 هست و در حال حاظر هارد آن 120 و رم هم 1 گيگ هست مي خواهم هارد را 320 يا 500 با بهترين كيفيت و سرعت بگذارم و رم را هم 3 يا 4 گيگ ضمنا سي پي يو من 2 هست و گرافيك هم اينتل 256 ... خواهش مي كنم راهنمايي كنيد با اين تو صيفات من بايد از كجا هارد و رم خوب با سرعت عالي گير بيارم ؟؟؟
آيا خودم مي تونم تعويض كنم هارد و رم رو
دوستان عكس يا لينكي از تعويض هارد يا رم ندارند ؟؟/
:41:
و در نهايت اگر فرض كنيم من از لحاظ بودجه مشكلي نداشته باشم و بخواهم لب تاپم رو به بهترين شكل ارتقا بدم پيشنهاد شما چيه؟؟؟

IMANOKIA
25-02-2009, 18:57
ضمنا مدتي هم شديدا به دنبال باطري 9 سلولي و قيمت آن بودم كه دوستان هر كس چيزي مي گفت و خواستم به ديگران كه دنبال باطري هستند بگم كه من باطري 9 سلولي كره اي براي لب تاپم گرفتم به قيمت 98 هزار تومان كاملا هم راضي هستم و حداقل 4 ساعت و حداكثر 4:30 جواب مي ده و دوام داره

حالا شما در مورد بهترين رم و بهترين هارد منو راهنمايي كنيد ممنون ميشم

IMANOKIA
25-02-2009, 22:49
سلام دوستان در مورد تعويض رم هم اطلاعاتي كسب كردم فقط مونده در مورد هارد

در حال حاظر فقط بگيد بهترين هارد و بالاترين سرعت چيه كه به لب تاپ من بخوره و همچنين بهترين رم چيه؟
جناب رجيستر جان فكر كن كه لب تاپ مال خودته و مي خواي حسابي بسازيش با بهترين هارد و بهترين رم و به قول بچه ها گفتني مايه هم به اندازه كافي موجود هست .... من منتظر نظرات كارشناسي هستم.

mhaf
25-02-2009, 22:55
بهترین هارد برای لپتاپ وسترن دیجیتال هست
من خودم یه 320 گیگ ساتا رو دارم چیز خوب و خیلی بی صدایی هست
اگه لپتاپ شما رابط ساتا هست همین هارد رو بگیر

REGISTERED USER
26-02-2009, 11:55
ببین باید ببینی چی تو بازار گیر میاد ... مثلا الان samsung و hitachi زیاد هستند برای نوت بوک

من سری های Scorpio وسترین دیجیتال رو اگر بود ترجیح می دادم ، کیفیت عالی ، صدای نویز اصلا نداره ولی 8 مگابایت بافر داره ! و 5400 RPM اش گیرت میاد

اما از لحاظ سرعت (rpm) و مقدار بافر ، هیتاچی سرتر و جلوتره ... به نظرم برای آشنایی بیشتر اینجا را ببین :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و برای RAM ، اینجا را ببین. از روی فرکانس ، قیمت و کیفیت ظاهری می تونی بهترین را تشخیص بدی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مموری های Crucial و OCZ و patriot خوب هستند ... احتمالا Crucial زیاد هست توی بازار ولی OCA و patriot گیرت بیاد بهتره

به نظرم Sort کن با قیمت بالا به پایین و می بینی که بهترین ها همین ها هستند ... king زیاد هست اما بدرد نمیخوره ! باگ داره فراوان

وش تعویض هارد هم آنقدر ساده است که فکر نکنم آموزش بخواد.... یک باز محفظه اش را باز کنی (برای سونی و اچ پی) یا یک بار پیچ هاش رو باز کنی (برای دل) و بکشی اش بیرون ، مشخصه چطوره

IMANOKIA
26-02-2009, 22:10
با تشكر از دوستان عزيز مخصوصا استاد رجيستر
من امروز دوتا پيچ و قسنتهايي كه براي باز شدن پشت لب تاپم بود را باز كردم جالب بود كه شيار رم فقط يكي داشت لب تاپم مگه ميشه دوتا رم 512 كه روي لب تاب هست در زير يكديگر باشند؟؟؟
اون يكي جا رو هم كه باز كردم خبري از هارد نبود؟؟؟ فكر كنم مال وايرلس و اين حرفا بود؟؟؟
احتمال مي دم هارد گوشه جنوب غربي لب تاپ و به صورت كشويي باشه يا اين هم هارد نيست؟؟؟
من شيراز هستم اگر كسي از دوستان در شيراز محل خوبي براي تعويض هارد و رم داره بهم خبر بده؟

ضمنا يك سوال ديگه آيا هارد با سرعت بالاتر ورم قوي تر باعث مي شه كه ويندوز هم سريع تر كار كنه؟؟ يا مثلا يك كپي كردن ساده هم سريعتر انجام بشه؟؟؟
من موندم به خدا يه سيستم معمولي بعضي وقتا بهتر از يك سيستم حرفه اي جواب مي ده و كمتر قاط مي زنه شما هم حتما اينو بعضي وقتا به عينه ديدين ... در نهايت خواستم بگم ممكنه ارتقا هارد و رم به ضرر لب تاپم تموم بشه و با ديگر قطعات مچ نشه؟؟؟؟

REGISTERED USER
27-02-2009, 01:02
من امروز دوتا پيچ و قسنتهايي كه براي باز شدن پشت لب تاپم بود را باز كردم جالب بود كه شيار رم فقط يكي داشت لب تاپم مگه ميشه دوتا رم 512 كه روي لب تاب هست در زير يكديگر باشند؟؟؟

شما وقتی محفظه رم رو باز می کنی فقط یکی از رم ها رو میبینی ، برای رم دوم باید کیبورد را در بیاری تا بهش دسترسی داشته باشی ! برعکس سونی ، این کار اعصاب خورد کنه !

اینجا را بخوانید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

به نظر بنده برای هر کاری می تونید به بخش dell manuals و doc مراجعه کنید ... سایت دل بهترین راهنمای شماست

اون يكي جا رو هم كه باز كردم خبري از هارد نبود؟؟؟ فكر كنم مال وايرلس و اين حرفا بود؟؟؟

هاردت اینجاست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و به نظرم باز هم از سایت دل استفاده بکن

online manual های دل بهترین هستند

ضمنا يك سوال ديگه آيا هارد با سرعت بالاتر ورم قوي تر باعث مي شه كه ويندوز هم سريع تر كار كنه؟؟ يا مثلا يك كپي كردن ساده هم سريعتر انجام بشه؟؟؟

تاثیر زیادی رو زمان لودینگ ها و کپی اطلاعات داره ، البته بجز سرعت بافر هارد ها هم مهم هست ...

سعی کن جنس اصلی بخری ، هیچ وقت قطعاتت آسیب نخواهند دید

یک نکته : برای تشکر این هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید

IMANOKIA
27-02-2009, 17:50
آخه بعضي وقتا كليك كردن فقط يك دكمه براي تشكر كافي نيست ...شرمنده ديگه ببخشيد p:

IMANOKIA
27-02-2009, 18:04
ولي من فكر مي كنم هارد من اينجا باشه ولي منتظر نظر شما هستم آخه لب تاپ من هم مثل اين عكس اين قسمت رو داره ..آيا همين هارد لپ تاپ من نيست؟؟؟
آيا اين مدل با مدلهاي ديگر از نوع هارد فرق داره؟؟؟ يعني بايد يك هارد خاص بگيرم براي لپ تاپم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

IMANOKIA
27-02-2009, 18:06
ببخشيد اين سوال الان يادم اومد راستي اگه هارد من از اين باشه چجوري بفهمم ساتا هست يا نوع ديگر؟؟

REGISTERED USER
27-02-2009, 22:05
ولي من فكر مي كنم هارد من اينجا باشه ولي منتظر نظر شما هستم آخه لب تاپ من هم مثل اين عكس اين قسمت رو داره ..آيا همين هارد لپ تاپ من نيست؟؟؟
آيا اين مدل با مدلهاي ديگر از نوع هارد فرق داره؟؟؟ يعني بايد يك هارد خاص بگيرم براي لپ تاپم

دقیقا نمی دونم یادم نیست اما هر جا هست روی دریچه اش عکس چند تا استوانه هست ...
1520 رو خودم باز کردم بغل هست و کشویی ... مثل 6400 ها

هارد 2.5 اینچی بگیر یکی هست برای همه

ببخشيد اين سوال الان يادم اومد راستي اگه هارد من از اين باشه چجوري بفهمم ساتا هست يا نوع ديگر؟؟

هادرت ساتا هست ! تمامی لپ تاپ های 2005 به بعد ساتا هستند
توی بایوس با زدن f2 هم میتونی ببینی

موفق باشید