PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به هیچ نمایندگی اعتماد نکنید

unforgiven2009
25-02-2009, 15:46
سلام
دلیل ایجاد این تاپیک بیان مشکلاتی است که بنده در هنگام خرید دوربین با آن مواجه شدم تا تجربه ای باشد برای دیگران تا بیشتر با اوضاع نابسامان بازار و نمایندگی ها آشنا شوند
موضوع از این قرار بود که بنده چند هفته پیش پس از ماه ها تحقیق تصمیم گرفتم یک دوربین دیجیتال بخرم.
پس از مراجعه به نمایندگی به اصطلاح معتبر که ابراز داشتن نمایندگی شرکت بازرگانی ایران و شرکت بانیان که نمایندگی رسمی محصولات پاناسوتیک هستند اقدام به خرید دوربین کردم. در ان زمان اکثر نمایندگی ها قیمت دوربین را از 480 تا 520 اعلام میکردند (دوربین بنده fz28 می باشد)
نمایندگی فوق دوربین را همراه با کیف و رم 1 گیگ که 480 قیمت دادند و بنده به تصور قیمت مناسب تصمیم گرفتم از همین فروشگاه خرید کنم از انجایی که رم 1 گیگ برایم کافی نبود آن را به فروشنده پس دادم و مجموعا 10 هزار تومان از قیمت کل دوربین کثر کردن. تا اینجا همه چی خوب پیش می رفت . وقتی دوربین را خریدم و به منزل مراجعه کردم دیدم کیفی که نمایندگی در هنگام خرید به بنده داده است مخصوص سری fz8 است و fz28 به اندازه 1cm از عرض بزرگتر است و دوربین به طور کامل در درون کیف جای نمی گیرد و این مشکل زمانی بیشتر شد که وقتی قصد داشتم دوربین را همراه درپوش لنز در درون کیف قرار دهم . با مراجعه به فروشگاه مربوطه فروشنده اظهار داشتند که تمام کیف های که همراه این دوربین به مشتری داده می شود اینگونه است :18:.و وقتی بیان کردم که ایا می شود این کیف را با کیف دیگری تعوض کرد گفتند که بله می شود این کیف را به مبلغ 5 هزار تومان از شما پس می گیرم و وکیف فابریک به مبلغ 35 هزار تومان به شما میدهم جالب اینجاست قیمت کیف همراه دوربین با محافظ lcd که 5 هزار تومان حساب شد برابر بود :44:
مشکلات به اینجا ختم نشد.فردای آن روز با خبری ناگوار روبرو شدم و آن هم افت شدید قیمت این دوربین بود که یکباره بنده در عرض 3 روز متحمل 90 هزار تو مان ضرر شدم و وقتی با فروشگاه مربوطه تماس گرفتم با لحنی حق به جانب گفتند شرکت قیمت ها را کا هش داده و ما هم این وسط ضرر کردیم. در حال حاضر این دوربین همراه با کیف و رم 390 هزار تومان به فروش می رسد. .اینم بگم قیمت این دوربین در بازار جهانی 280 تا320 دلار بود و آن زمان قیمت این دوربین در ایران تا 520 هزار تومان
در پایان امیدوارم یک روزی فرا رسد که به اوضاع نابسامان و ناهنجار بازار ایران رسیدگی شود

osmaan
25-02-2009, 20:02
مشکلات به اینجا ختم نشد.فردای آن روز با خبری ناگوار روبرو شدم و آن هم افت شدید قیمت این دوربین بود که یکباره بنده در عرض 3 روز متحمل 90 هزار تو مان ضرر شدم و وقتی با فروشگاه مربوطه تماس گرفتم با لحنی حق به جانب گفتند شرکت قیمت ها را کا هش داده و ما هم این وسط ضرر کردیم. در حال حاضر این دوربین همراه با کیف و رم 390 هزار تومان به فروش می رسد

این که دیگه مشکل نمایندگی نیست!!!

ebi66_boukan
25-02-2009, 20:29
سلام
دلیل ایجاد این تاپیک بیان مشکلاتی است که بنده در هنگام خرید دوربین با آن مواجه شدم تا تجربه ای باشد برای دیگران تا بیشتر با اوضاع نابسامان بازار و نمایندگی ها آشنا شوند
موضوع از این قرار بود که بنده چند هفته پیش پس از ماه ها تحقیق تصمیم گرفتم یک دوربین دیجیتال بخرم.
پس از مراجعه به نمایندگی به اصطلاح معتبر که ابراز داشتن نمایندگی شرکت بازرگانی ایران و شرکت بانیان که نمایندگی رسمی محصولات پاناسوتیک هستند اقدام به خرید دوربین کردم. در ان زمان اکثر نمایندگی ها قیمت دوربین را از 480 تا 520 اعلام میکردند (دوربین بنده fz28 می باشد)
نمایندگی فوق دوربین را همراه با کیف و رم 1 گیگ که 480 قیمت دادند و بنده به تصور قیمت مناسب تصمیم گرفتم از همین فروشگاه خرید کنم از انجایی که رم 1 گیگ برایم کافی نبود آن را به فروشنده پس دادم و مجموعا 10 هزار تومان از قیمت کل دوربین کثر کردن. تا اینجا همه چی خوب پیش می رفت . وقتی دوربین را خریدم و به منزل مراجعه کردم دیدم کیفی که نمایندگی در هنگام خرید به بنده داده است مخصوص سری fz8 است و fz28 به اندازه 1cm از عرض بزرگتر است و دوربین به طور کامل در درون کیف جای نمی گیرد و این مشکل زمانی بیشتر شد که وقتی قصد داشتم دوربین را همراه درپوش لنز در درون کیف قرار دهم . با مراجعه به فروشگاه مربوطه فروشنده اظهار داشتند که تمام کیف های که همراه این دوربین به مشتری داده می شود اینگونه است :18:.و وقتی بیان کردم که ایا می شود این کیف را با کیف دیگری تعوض کرد گفتند که بله می شود این کیف را به مبلغ 5 هزار تومان از شما پس می گیرم و وکیف فابریک به مبلغ 35 هزار تومان به شما میدهم جالب اینجاست قیمت کیف همراه دوربین با محافظ lcd که 5 هزار تومان حساب شد برابر بود :44:
مشکلات به اینجا ختم نشد.فردای آن روز با خبری ناگوار روبرو شدم و آن هم افت شدید قیمت این دوربین بود که یکباره بنده در عرض 3 روز متحمل 90 هزار تو مان ضرر شدم و وقتی با فروشگاه مربوطه تماس گرفتم با لحنی حق به جانب گفتند شرکت قیمت ها را کا هش داده و ما هم این وسط ضرر کردیم. در حال حاضر این دوربین همراه با کیف و رم 390 هزار تومان به فروش می رسد. .اینم بگم قیمت این دوربین در بازار جهانی 280 تا320 دلار بود و آن زمان قیمت این دوربین در ایران تا 520 هزار تومان
در پایان امیدوارم یک روزی فرا رسد که به اوضاع نابسامان و ناهنجار بازار ایران رسیدگی شود

اينم اضافه كنيد كه در كل تو ايران گارانتي يعني كشك و هيچ موردي شامل گارانتي نميشود.....فقط ميشه تاسف خورد.

seymour
25-02-2009, 21:19
کلاً که من خودم همیشه توی همین بخش گفته ام که "اصلا به فروشنده و هرکسی که دارید پول میدید تا ازش جنس بگیرید اعتماد نکنید - حتی اگه طرف رفیق و دوست و آشنا باشه " ، چون بهرحال اون سود خودش رو داره می بینه .. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اما دقیقا به همین دلیل باید حواس آدم جمع باشه ... من خودم موقع خرید تا جد و آباد وسیله رو چک نکنم از مغازه خارج نمیشم ؛ به کرات هم وضعیتی که دوستمون توی پست اول تشریح کرد پیش میاد که اگه همون موقع بهش بگی با یه " آخ - ببخشید - راس میگی - البته فرقی نداره - ولی بیا واسه ات عوض کنم" سر و ته اش رو هم میاره ... اما اگه بری بیرون و برگردی دیگه تمومه ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حتی پیش اومده که سر همین مو رو از ماست کشیدن ها ، اصلاً طرف گفته که "نمی فروشم" ، یعنی خودشون هم میدونن که اگه همونجا بری توی بحر قضیه ، می تونی راحت سودشون رو بخوابونی ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این وسط یه نکته هم می مونه و اونم اینه که "همه چیز تقصیر فروشنده و نمایندگی نیست" .. مثلا همون قضیه قیمت که دوستمون گفت و خب اگه واقعا همینطور که تعریف کرده باشه ، دیگه ربطی به اون فروشنده نداره ... یا مثلا قضیه پیکسل های سوخته که اصولا اینطوریه که توی صفحات LCD براساس یه پروتکلی (در تمام دنیا) محاسبه میشه و اینطوری نیست که به شرط یه دونه سوخته ، واسه تون عوض کنن ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Senator_F
25-02-2009, 21:25
سلام

این یعنی چی؟
مگه میشه یکی نماینده هر دو شرکت بوده باشه؟
نمایندگی هر کدومشون به تنهایی مغازه های 500-400 متری هستند.
یعنی شما از دوربین فروش خریدین نه نمایندگی شرکت.خب این مشکلات هم طبیعیه.

در مورد کاهش قیمت هیچکس مقصر نیست مگر خود شرکت بانیان الکترونیک.

prowler88
25-02-2009, 21:35
بعضی وقت ها اونی که پایین ترین قیمت رو میده بهترین فروشنده نیست.

unforgiven2009
25-02-2009, 22:16
این یعنی چی؟
مگه میشه یکی نماینده هر دو شرکت بوده باشه؟
نمایندگی هر کدومشون به تنهایی مغازه های 500-400 متری هستند.
یعنی شما از دوربین فروش خریدین نه نمایندگی شرکت.خب این مشکلات هم طبیعیه.

در مورد کاهش قیمت هیچکس مقصر نیست مگر خود شرکت بانیان الکترونیک.
دوست عزیز اینجا که بنده ازش خرید کردم نمایندگی هر دو شرکت بود و لوح مربوط به نمایندگی هر دو شرکت به دیوار آویزون بود.
رو سردر مغازه با نوشته بزرگ نوشته بود پاناسونیک و اون مغازه ای که شما در ذهنتان است که موبایلو دوربینو و و..... می فروشد نبود و تجهیزات دوربین عکاسی و فیلمبرداری می فروخت.
بقیه دوستانی که من باهشون در ارتباط بودم ذکر کردن نمایندگی های دیگر همین کیف را دوربین می دهند و این جای شگفتیست که یعنی هیچ کدام از نمایندگی ها یا همان شرکت بانیان متوجه اختلاف سایز دوربین ها نبودن که همچین کیفهایی رو دوربین عرضه می کنند.
شما مسئله اصلی را فراموش کردید که کاهش شدید قیمت دوربین که مستقیما به شرکت بانیان بر میگردد .حالا شما از هر مغازهای خواستید خرید کنید. جالب این است همین نمایندگی ها به قول شما 400-500 متری همین دوربین را با همین تجهیزات تا520 هزار تومان هم به فروش می رساندند. پس خیلی هم بی تقصیر نیستند و این عدم نظارت صحیح دستگاه های مربوطه را می رساند.
راه دورم نمیریم همین سونی سنتر که نمایندگی رسمی شرکت بازرگانی ایران است تا چندین هفته بعد از کاهش قیمت h50 هنوز این دوربین را با قیمت 430 به فروش می رساند.
این بیسامانی و بیثباتی بازار کشور را می رساند.

unforgiven2009
25-02-2009, 22:20
این که دیگه مشکل نمایندگی نیست!!!
بنده نگفتم این مشکل فروشگاه مربوطه است خوب در این مواقع اولین جایی که به ذهنتان خطور میکند همان جایست که دوربین را خریدار یکردید. ولی واقعا به نظرتان آن فروشگاه در این میان ضرر کرده یا مصرف کننده؟ ویا شرکت ها کاری میکنند که نمایندگی هایشان ضرر کنند؟

unforgiven2009
25-02-2009, 22:37
دوستان سوء تفاهم پیش نیاد منظور بنده از اینکه می گویم به هیچ نمایندگی اعتماد نکنید منظور فروشگا ه ها نیست منظورشرکت های بازرگانی است که نماینده رسمی شرکت مادر می باشند.

Senator_F
26-02-2009, 01:01
دوست عزیز اینجا که بنده ازش خرید کردم نمایندگی هر دو شرکت بود و لوح مربوط به نمایندگی هر دو شرکت به دیوار آویزون بود.
رو سردر مغازه با نوشته بزرگ نوشته بود پاناسونیک و اون مغازه ای که شما در ذهنتان است که موبایلو دوربینو و و..... می فروشد نبود و تجهیزات دوربین عکاسی و فیلمبرداری می فروخت.
بقیه دوستانی که من باهشون در ارتباط بودم ذکر کردن نمایندگی های دیگر همین کیف را دوربین می دهند و این جای شگفتیست که یعنی هیچ کدام از نمایندگی ها یا همان شرکت بانیان متوجه اختلاف سایز دوربین ها نبودن که همچین کیفهایی رو دوربین عرضه می کنند.
شما مسئله اصلی را فراموش کردید که کاهش شدید قیمت دوربین که مستقیما به شرکت بانیان بر میگردد .حالا شما از هر مغازهای خواستید خرید کنید. جالب این است همین نمایندگی ها به قول شما 400-500 متری همین دوربین را با همین تجهیزات تا520 هزار تومان هم به فروش می رساندند. پس خیلی هم بی تقصیر نیستند و این عدم نظارت صحیح دستگاه های مربوطه را می رساند.
راه دورم نمیریم همین سونی سنتر که نمایندگی رسمی شرکت بازرگانی ایران است تا چندین هفته بعد از کاهش قیمت h50 هنوز این دوربین را با قیمت 430 به فروش می رساند.
این بیسامانی و بیثباتی بازار کشور را می رساند.

حق با شماست.ولی اصلا فلسفه این هدایا رو میدونین چیه؟
خدمت به مردم؟
کم کردن سود خودشون؟
خالی کردن انبارشون از وسایلی که دیگه به درد فروش نمیخورن؟
نمونش همین کیفه.چون سایز دوربین بزرگ شده،این شرکت نه چندان محترم آورده با قیمت خرید(و به زور)کیف رو به شما و من مبفروشه.

unforgiven2009
26-02-2009, 01:35
حق با شماست.ولی اصلا فلسفه این هدایا رو میدونین چیه؟
خدمت به مردم؟
کم کردن سود خودشون؟
خالی کردن انبارشون از وسایلی که دیگه به درد فروش نمیخورن؟
نمونش همین کیفه.چون سایز دوربین بزرگ شده،این شرکت نه چندان محترم آورده با قیمت خرید(و به زور)کیف رو به شما و من مبفروشه.
دقیقا حق با شماست
مطمئنا هر جای دیگر غیر از ایران بود اگر با شرکت مادر مکاتبه می شد و آن شرکت با نارضایتی مشتری روبرو می شد شدیدا با نمایندگی برخورد می کرد. که نمونه آن را بنده بار ها مشاهده کردم
اصلا بحس 80-90 تومان نیست چون در آخر این دوربین با آمدن مدلهای جدید تر قیمتش افت می کرد . من از این بیشنر ناراحتم که چرا هیچ نضارتی وجود ندارد.
خوب اینم تجربه ای شد برای بنده تا در خرید های آینده هوشیارتر باشم.

aria irani
26-02-2009, 10:18
درود بهunforgiven2009 و بچه های خوب سایت

گارانتی تو ایران تقریبا میشه گفت یعنی بی معنی . مخصوصا در مورد کامپیوتر و دوربین. البته ممکنه شرکتهایی پیدا بشن که سرویس خوب هم به مشتری بدن. ولی من هم دوربین که گرفته بدوم با گارنتی پارس الرمس سرقضیه پیکسلهای سوخته که تعدادش هم زیاد بود اونمروی سس سی دی دوربین بود که عکس رو با پیکسل سوخته تحویلم میداد کلی ضرر کردم.

سیمور راست میگه تو مغازه مثل پسر خوب وایستا جنست رو کامل چک کن اگر همه چیز درست بود بعد خرید کنی.به هر حال چارهای نیستunforgiven2009 و از دوربینت لذت ببر.

J_Mani
28-02-2009, 13:57
سلام
من تو آلمان قيمت كردم 20 روز پيش 300 يورو
يعني حدود 365 تومن:41: