PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اگر جای من بودید چیکار می کردید ؟

Ehsan PCbase
24-02-2009, 20:34
سلام
این وضعیت من :
هنوز نتونستم یه دور درس های دبیرستان رو بخونم چه برسه درس های پیش ... (واسه کنکور سراسری)
کتاب های سال دوم و سوم رو دست و پا شکسته خوندم ... یه تیکه از یه تیکه از اونجا ... هر جا نتونستم بفهمم ول کردم
هی به خودم میگم از امروز بکوب می خونم اما باز همون اش و همون کاسه :13:
به نظرتون وقتی مونده واسه خوندن کنکور ؟
اگه جای من بودید چیکار می کردید ؟

ugly_girl_a
24-02-2009, 20:45
جلوی ضرر رو از هر جا که بگیری منفعته.از همین الان بشین برنامه ریزی کن و با اراده بخون.مطمئن باش اگه از همین الانم شروع کنی به خوندن نتیجه ی خیلی خوبی میگیری

mshiraz.2009
24-02-2009, 20:45
به نظر من باید از یه جایی شروع کنی.

من آخرین بار 4 سال پیش درس خوندم و چند روز پیش با روزی 3 ساعت الان هم شده روزی 4 ساعت شروع کردم.

هیچی هم یادم نمیاد و همچی برام تازگی داره.

اما یه چیز رو می دونم: نابرده رنج گنج میسر نمی شود.

majid.khaledi
24-02-2009, 20:55
به نظرم اگه منتظری بقیه بگن میشه و شروع کنی اشتباه کردی....
بهترین کاری که میتونی بکنی اینه که فورا و بدون توجه به گذشته شروع کنی...
موفق باشی

rosenegarin13
24-02-2009, 20:56
به نظرم دوم و سوم رو تا آخر فروردین تموم کن
اردیبهشت پیش بخون بعدشم فقط تست بزن
دیگه شروع کن
اینکه 4 سال دیگه کجارو گرفتی به الانت بستگی داره

نادر1368
24-02-2009, 20:57
تا کنکور خیلی مونده ولی کتاب های نخونده زیادی مونده پس از الان شروع کن!فرصت که فراوونه شما یه تکون بدی و تلاش کنی مطمئنا نتیجه میگیری خودتم الکی گول نزن همین فردا فردا هاست تعیین میکنه کی رتبش یکه کی مردوده.

SADEGH 7
24-02-2009, 21:11
دوست عزیز من هم یه بار از یه مشاور همچین سوالی کردم که گفتن شما هروقت شروع کنی به درس خوندن رتبت از اونی که قرار بوده بشه، بیشتر می شه.
موفق باشی

Diego
24-02-2009, 21:14
سلام
این وضعیت من :
هنوز نتونستم یه دور درس های دبیرستان رو بخونم چه برسه درس های پیش ... (واسه کنکور سراسری)
کتاب های سال دوم و سوم رو دست و پا شکسته خوندم ... یه تیکه از یه تیکه از اونجا ... هر جا نتونستم بفهمم ول کردم
یه راه دیگه هم داری.بیخیال رشته ی دبیرستانت بشو و برو تغییر رشته بده به یکی از رشته های کاردانش.هر رشته ای هم که بخوای دارن.از کامپیوتر گرفته تا.....
بعد میان درساتو تطبیق میدن و چند تا درس رو بهت میدن که باید اونارو پاس کنی تا تغییر رشته ات پذیرفته بشه.بعد بهت دیپلم میدن,بعد هم کاردانی بدون کنکور.

seyyedi
24-02-2009, 21:25
دوستان سلام
من یه چیزی هست که به همه کسایی که توی شرایط شما هستن میگم
اول اینکه گذشته رو فراموش کن
بعد هم همین الان و نه دو دقیقه دیگه شروع کن یعنی برنامت رو بریز
یه چیزی جلوی چشمت بزار که تا فکرت منحرف شد بفهمی که باید به درست برسی و این مهمه نه اون
درسای تخصصی متوسطه رو طوری بخون که انگار امتحان داری و باید اونا رو به مرور تا نیمه اسفند امتحان بدی
مثلا حساب کن 5 شنبه امتحان ریاضی 2 و حسابان داری
بشین همین ها رو همین طوری بخون
تموم که کردی درسای پیشت رو بخون
یه سری از درسا رو که میدونی هم برات سنگینه و هم توانش رو نداری یا اینکه نمی تونی زود تمومش کنی رو بزار کنار
کم ارزش ها رو بزار کنار
و سعی کن روی اونایی که میتونی بخونی تمرکز کنی و به تسلط برسی
مثلا هندسه و گسسته رو بزاری کنار و و روی دیف تمرکز کنی
اینا با توجه به رشته ریاضی بود
حالا شما هر رشته دیگه ای که هستی تعمیمش بده

timsar jackson
24-02-2009, 21:51
احسان جان منم وضعیتم خیلی با شما فرق نمیکنه خیلیا هستن که مثل من و شما و حتی بد تر از ما هستن باز تو میخوای از الان

بخونی و این خیلی خوبه.........

زمانه اصلیه خوندن از الان و از عید به بعد هستش اگه این 3 ماه و نیم بکوب بخونی و از خیلی چیزا فقط واسه 3 ماه بزنی مطمئن باش

پشیمون نمیشی....

یه نگاهیم به امضای من بکن شاید بهت انگیزه بده...

danavan
24-02-2009, 21:59
سلام
این وضعیت من :

وقتی دیدم نوشتیدکه کتابها رو دست و پا شکسته خوندید یه تیکه از اینجلا یه تیکه از اونجا یاد جوونیهام افتادم گفتم یه خاطره بگم.
وقتی برا کنکور میخوندم یه لیست درست کرده بودم و زده بودم بالای تخت خوابم هر درسی رو که می خوندم روش خط میکشیدم دیگه ام سراغش نمی رفتم خلاصه اشتباها درس شیمی رم خط کشیدم!
و تا هفته قبل کنکور هم فکر میکردم شیمی رو تموم کردم.
در تهایت با رتبه 9540 در سال 78 در رشته ریاضی محض قبول شدم اون سال درصد درس شیمی و عربیم صفر دو گوش بود.

BLACK-BLACK
24-02-2009, 22:35
سلام
این وضعیت من :

الانم دیر نشده بشین کتابها رو یکی یکی بخون و نکان مهمشونو به همراه فرمولها یاد داشت کن(یه جور خلاصه کردن) که دم دم های کنکور نکات مهمو بخونی بعدشم دروس دینی ریاضی زبان و عربی رو خیلی کار کن خصوصا عربی و زبان چون تستها اسونه ولی چون یه مقدار نکته داری کسی طرفش نمیره و تو راحت میتونی ترازتو با زدنشون بالا ببری درس دینی هم اکثرا تست تکراری توش زیاده اگه سوالات کنکور سالهای قبل رو هم بخونی خیلی بهت کمک میکنه

Ehsan PCbase
25-02-2009, 00:47
ممنون از همگی ... نظرات همه رو خوندم ...
من فکر می کنم باید یه برنامه ریزی 4 ماه داشته باشم .
میگم ایا این روش درسته که درس ها رو به دو بخش تخصصی و عمومی تقسیم کنیم و اول تخصصی ها رو بخونیم و بعد از اینکه تخصصی ها رو خوب یاد گرفتیم بریم سراغ عمومی ها .... من الان این کار رو می کنم و تا این لحظه فقط تخصصی ها رو خوندم و لای درسای عمومی رو بار نکردم ... اگر بخواین یه برنامه زمانی به من پیشنهاد بدین پیشنهادتون چیه ؟

*Necromancer
25-02-2009, 01:00
ببین پسر، اولین و مهمترین کاری که باید الان بکنی اینه که بریث تحقیق کنی ببینی کدوم درسا تو کنکور ارزش بیشتری دارن و تست بیشتری ازشون میاد
بعد بشینی با توجه به حجم اون درسا اونایی که ارزش بیشتری دارن رو پیدا کنی و کلید کنی رو شون
فک نکن کم کاریه یا با این کار تست زیاد نمی شه زد!
تو فقط کار خودتو انجام بده
بدون اگه ان حجم محدود رو خوب یاد بگیری دیگه تست اشتباه تو کنکور نمی زنی
و وقتی تو کنکور می بینی این تست از اونجایی او.مده که نخوندیش اصلا وسوسه نمی شی که بزنیش!!
و از طرفی احتمال اینکه تستی که می زنی(از اون درسایی که بلدی) درست باشه هم بالا یم ره!
رو حرف من حساب کن!

mshiraz.2009
25-02-2009, 06:48
ببین پسر، اولین و مهمترین کاری که باید الان بکنی اینه که بریث تحقیق کنی ببینی کدوم درسا تو کنکور ارزش بیشتری دارن و تست بیشتری ازشون میاد
بعد بشینی با توجه به حجم اون درسا اونایی که ارزش بیشتری دارن رو پیدا کنی و کلید کنی رو شون
فک نکن کم کاریه یا با این کار تست زیاد نمی شه زد!
تو فقط کار خودتو انجام بده
بدون اگه ان حجم محدود رو خوب یاد بگیری دیگه تست اشتباه تو کنکور نمی زنی
و وقتی تو کنکور می بینی این تست از اونجایی او.مده که نخوندیش اصلا وسوسه نمی شی که بزنیش!!
و از طرفی احتمال اینکه تستی که می زنی(از اون درسایی که بلدی) درست باشه هم بالا یم ره!
رو حرف من حساب کن!

کاملا تایید میشه ؛‌

اگه واقعا می خوای قبول شی دیگه این طرفعا پیدات نشه :31::31::31:

ali...
26-02-2009, 14:17
اولا سلام
دوما هنوز وقت هس اگه از همین الان شرو کنی صد در صد موفق میشی...فقط باید شروع کنی
به نظر من دروس پیش و پایه رو باهم شرو کن با این تفاوت که وقت بیشتری رو پیش بزار چون بخش اعظم سوالات از پیش هستش
سوما در مورد دروس تخصصی و عمومی اینکه هر دو رو با بخون اما واسه تخصصی هارو سه برابر وقت بزار به نظر من عمومی هارو نگه ندار آخر چون همین عمومی بخصوص عربی خیلی تعیین کننده اس...

gladiator.shiraz
26-02-2009, 18:40
خدایا شر کامپیوتر رو از سر همه پشت کنکوری ها بر دار .... منم کم کم باید شروع کنم ..دیگه اخرین فرصته..

mohsen_blid
26-02-2009, 19:10
ببخشید اما با کامپیوتر هم میشه درس خوند و این یک بهانه برای ماها نیست

پیشنهاد من به شما اینه درس های مهم هر سال رو انتخاب کن سپس برای خودت اینطور ترسیم کن که 3 یا 4 روز دیگه امتحان هست و شروع کن به خوندن امتحانش بی ضرر هست
مزیت خوبش اینه که تمام نکات در ذهنت باقی میمونه و سرعت عملت در حفظ کردن و به خاطر سپردن رو بالا میبره
بی خیال ساعت و از این چیزا شو و سیستمت رو بر پایه اتمام و امتحان بزار
موفق باشی

Azhang
27-02-2009, 16:31
اولابهتره به جاي درس هاي مهم فصل هاي مهم درس ها رو بخوني ,فصل هايي رو كه وقت زيادي رو ميگيره ولي نتيجه ي كمتري ميده حذف كن)
بهتره با توجه به رشته ي تحصيليت درس هايي رو كه ضريب بيشتري تو كنكور دارن بيشتر مطالعه كني
درس هاي عمومي رو نزديك به كنكور هم ميتوني مطاله كني(منظورم اينكه نسبت مطاله درس هاي عمومي و اختصاصي رو رعايت كن)
يه مشاور ميگفت يه دختره 10 ماه قبل از كنكور تصادف ميكنه و خونوادشو از دست ميده وخودشچند ماهي ميره تو كما .بعد از به هوش اومدن از اسفند ماه همون سال شروع به درس خوندن ميكنه(حدودا 4 ماه)اما تو كنكور رتبه زير 100مياره
ممكن زير 100 نياري رتبه ات خيلي بهتر از اعلان ميشه
در ضمن سعي به حرف كسايي كه مايوست ميكنن گوش ندي(فقط غير ممكن ,غيرممكنه)

separate
01-03-2009, 21:27
خدایا شر کامپیوتر رو از سر همه پشت کنکوری ها بر دار .... منم کم کم باید شروع کنم ..دیگه اخرین فرصته..

ببخشید اما با کامپیوتر هم میشه درس خوند و این یک بهانه برای ماها نیست

پیشنهاد من به شما اینه درس های مهم هر سال رو انتخاب کن سپس برای خودت اینطور ترسیم کن که 3 یا 4 روز دیگه امتحان هست و شروع کن به خوندن امتحانش بی ضرر هست
مزیت خوبش اینه که تمام نکات در ذهنت باقی میمونه و سرعت عملت در حفظ کردن و به خاطر سپردن رو بالا میبره
بی خیال ساعت و از این چیزا شو و سیستمت رو بر پایه اتمام و امتحان بزار
موفق باشی

چرا خیلی تاثیر داره.من رفتم مشاوره گفت یا کامپیوترو بنداز بیرون یا خودتو! الان صبحا میرم کتابخونه شب میام ساعت مطالعم هم چند برابر شده.پیشنهاد من اینکه اگه کسی کامپیوتر وقتش رو میگیره این کارو کنه :11:

farshad_miki
19-03-2009, 14:18
زیاد نگران نباش

منم از اسفند 20 شروع کردم خوندن.............7 فروردین فقط عربی ریاضی ادبیات انگلیسی میمونه
زاستش حیلی استرس دارم میوتنم این چهار درسو 3 ماه تموم کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اصلا من با این وضع میتونم سراسری انسانی قبول بشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ali...
19-03-2009, 17:15
زیاد نگران نباش

منم از اسفند 20 شروع کردم خوندن.............7 فروردین فقط عربی ریاضی ادبیات انگلیسی میمونه
زاستش حیلی استرس دارم میوتنم این چهار درسو 3 ماه تموم کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اصلا من با این وضع میتونم سراسری انسانی قبول بشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چرا نمیشه...استرس چرا؟!...بابا بیخیال استرس...این حرفا دیگه چیه!!
من خودم سر کنکور از بس راحت بودم خوابم برده بود :31:

الان میتونید قسمت های مهم رو بیشتر بخونید...منظورم اون قسمت های سخت نیس...منظورم اون قسمتهایی هستش که تو کنکور سوالات زیادی ازش میاد...ولی در کل همه شو بخونید...من خودمم این کارو کردم...چون دیر شروع کردم...از قبل میدونستم باید کدوم سوالات رو بزنم و کدوما رو بیخیال شم...این کارم رو آسون کرده بود...