PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتقـــــادی از بخـــــش فتــــوشاپ

S A M
24-02-2009, 18:15
سلام

در بخش فتوشاپ ( سوالات و راهنمایی ها ) سوالات زیادی پرسیده میشه و جواب هایی هم داده میشه ( مثلا کاربران فعال زحمت میکشند و یک ساعت میشینن و عکس میگیرن و توضیح میدن و این حرفا .... )
ولی بهتره که برای کسانی که adsl دارن ، فیلم ارائه بشه ...
مثلا من یک سوال دارم و میخوام مشکلم بر طرف بشه ... توی تاپیک هم میگم که adsl دارم و به جای اینکه برام عکس بزارین و یه ساعت آموزش بنویسین ، با یه نرم افزار از دکستاپتون فیلم بگیرین و به جای آموزش بزارین ...
اینجوری خیلی بهتر و کامل تر هست و دیگه سوال و نکته مبهومی هم پیش نمیاد !!
برای مثلا
بنده در تاپیک اینهارو میگم :
درخواست : طراحی سیب هومن :31:
نوع آموزش : متن / فیلم
ورژم : CS3

اینجوری باعث راحت تر شدن کار ها هم میشه ...
فیلم ها بیشتر از 10 مگ نمیشن که حد اقل 20 دقیقه وقت برای دانلود میگیرن .

با تشکر
محمد

masoudtr
24-02-2009, 18:31
اولا که شما adsl داری ممکنه بقیه نداشته باشن
دوما وقتی میشه با حجم کمتر از دو مگ کل موضوع را انتقال داد چرا 10 یا 20 مگ ادم بگذاره
سوما این سوال ای که شما میپرسی ممکنه بقیه هم همین سوال را داشته باشن ولی adsl نداشته باشن بعد نمیتونن دانلود کنن و انگار جواب فقط مخصوص شما میشه
اشکال امثال شما اینه که میخوای هلو بره تو گلو برات باشه

S A M
24-02-2009, 18:38
اولا که شما adsl داری ممکنه بقیه نداشته باشن
دوما وقتی میشه با حجم کمتر از دو مگ کل موضوع را انتقال داد چرا 10 یا 20 مگ ادم بگذاره
سوما این سوال ای که شما میپرسی ممکنه بقیه هم همین سوال را داشته باشن ولی adsl نداشته باشن بعد نمیتونن دانلود کنن و انگار جواب فقط مخصوص شما میشه
اشکال امثال شما اینه که میخوای هلو بره تو گلو برات باشه

اولا اینکه من adsl دارم و امثال من هم زیادن
دوما اینکه وقتی با یک دو مگ میشه موضوع رو انتقال داد و از آموزش چیزی نمیفهمم با 10 - 20 مگ که چیزی هم نیست میشه موضوع رو حل کرد
سوما اینکه فعلا من این مشکل رو دارم و بقیه ندارن . اگر هم کسی سوال داشت ( که نداره ) اون موقع یه آموزش براش میزاریم
اشکال امثال شما هم اینه که هر طرحی میبینین میخواین باهاش مخالفت کنین .

Benygh
24-02-2009, 18:38
خوب یک طرح باید همگانی باشه تا در فرومی مانند اینجا که همگانیه اجرا بشه !
البته مثلا من در یک سوال از شاهین عزیز در جواب فیلم ویدئویی که ایشان تهیه کرده بودند جوابم رو گرفتم !

S A M
24-02-2009, 18:44
خوب یک طرح باید همگانی باشه تا در فرومی مانند اینجا که همگانیه اجرا بشه !
البته مثلا من در یک سوال از شاهین عزیز در جواب فیلم ویدئویی که ایشان تهیه کرده بودند جوابم رو گرفتم !

کسانی که adsl دارند کم نیستند دوست من
در حال حاظر adsl با قیمت کم در حال ارائه شدن هست و همه هم با سرعت بالا به اینترنت وصل میشوند
کسانی هم که dial-up هستند دنبال این چیز ها نیستند ، حتی برای دایل آپ 2 مگ دانلود کردم ( یه پی دی اف ) هم خیلی زیاده و 15 دقیقه طول میکشه ...
کلا با ویدئو کار ها خیلی آسان تر میشه و مبتدی هایی مثل من که میخوان پروفشنال بشن راحت تر به هدفشون میرسن .

موفق باشید
محمد

Saeed kmss-D
24-02-2009, 18:46
سلام...

دوست عزيز...

درسته، عمده پاسخ هاي داده شده به تاپيك ها به صورت متني و يا عكسي هستش!
البته مواردي هم هست كه با فيلم پاسخ داده شده!

خب دليلش هم اينه كه بيبشتر سوالات و درخواست هاي دوستان، به گونه اي هست كه ميشه با چند خط نوشتن و يا حداكثر چند تا عكس گذاشتن حل بشه!

و اينكه، بسياري از سوالاتي كه در تاپيك ها پرسيده ميشه، سوال هاي كاربران ديگه هم هست، و هميشه كاربران ديگه اي هم هستن كه همزمان يا مدتي بعد، براي پاسخ گرفتن از سوال مشابه به اون تاپيك ها مراجعه ميكنن،
كمي هم بايد فكر بقيه باشيم.

البته معمولا فيلم ها براي اينگونه سوالات خيلي بلند نميشه، و حجمش هم خيلي زياد نميشه، پس ميشه در دستور كار قرار داد!

من و بقيه دوستان سعي خواهيم كرد سوالاتي كه نشه با توضح پاسخ داد، يا براي كاربر مبهم بود رو به صورت فيلم بزاريم!

موفق باشيد♥♥♥

ir-dgm
24-02-2009, 18:49
من با این طرح موافقم.
نرم افزار winrar فایل های ویدویی رو خیلی راحت فشرده میکنه.
اگه میشه آزمایشی یک مدت انجام بشه.

S A M
24-02-2009, 18:51
سلام...

دوست عزيز...

درسته، عمده پاسخ هاي داده شده به تاپيك ها به صورت متني و يا عكسي هستش!
البته مواردي هم هست كه با فيلم پاسخ داده شده!

خب دليلش هم اينه كه بيبشتر سوالات و درخواست هاي دوستان، به گونه اي هست كه ميشه با چند خط نوشتن و يا حداكثر چند تا عكس گذاشتن حل بشه!

و اينكه، بسياري از سوالاتي كه در تاپيك ها پرسيده ميشه، سوال هاي كاربران ديگه هم هست، و هميشه كاربران ديگه اي هم هستن كه همزمان يا مدتي بعد، براي پاسخ گرفتن از سوال مشابه به اون تاپيك ها مراجعه ميكنن،
كمي هم بايد فكر بقيه باشيم.

البته معمولا فيلم ها براي اينگونه سوالات خيلي بلند نميشه، و حجمش هم خيلي زياد نميشه، پس ميشه در دستور كار قرار داد!

من و بقيه دوستان سعي خواهيم كرد سوالاتي كه نشه با توضح پاسخ داد، يا براي كاربر مبهم بود رو به صورت فيلم بزاريم!

موفق باشيد♥♥♥

پس برای من رو حتما به صورت فیلم بزارین !! :27:

ولی تا اونجایی که من میبینم از 100 نفر فقط یک نفر جستجو میکنه .... بقیه تاپیک میزنن و حال و حوصله ی جستجو رو ندارن !! ( مگر اینکه بخوان مدیر یا همکار بشن : دی )

ولی بعضی سوالات که نمیشه ، یا اگه بشه سخت هست و ممکنه بازم سوال پیش بیاد رو باید به صورت ویدئو گذاشت ...
مثلا همین سوالاتی که من میپرسم !! تا حالا هیچکدومشون رو نفهمیدم !! ( کلا بی خیالی طی کردم ... !! )

Saeed kmss-D
24-02-2009, 18:55
کسانی که adsl دارند کم نیستند دوست من
در حال حاظر adsl با قیمت کم در حال ارائه شدن هست و همه هم با سرعت بالا به اینترنت وصل میشوند
کسانی هم که dial-up هستند دنبال این چیز ها نیستند ، حتی برای دایل آپ 2 مگ دانلود کردم ( یه پی دی اف ) هم خیلی زیاده و 15 دقیقه طول میکشه ...
کلا با ویدئو کار ها خیلی آسان تر میشه و مبتدی هایی مثل من که میخوان پروفشنال بشن راحت تر به هدفشون میرسن .

موفق باشید
محمد
سلام...

به اين حرف مخالفم!
هميشه بد ترين حالت ممكن بايد در نظر گرفته بشه!
اگه اينجوري باشه، خيلي ها هم هستن كه اينترنت خيلي پرسرعت دارن، پس بهتره شعاع كاريمون رو براي اون دسته آماده كنيم!!!

اينجوري كه نميشه!
درسته Adsl اي ها كم نيستن، ولي باز خيلي از كاربران اينجا ( يني كلا اينترنت ) رو dial up اي ها تشكيل ميدن.

موفق باشيد♥♥♥

hamed9
24-02-2009, 19:18
من هرچی سعید جان بگه هستم....فقط هر دو طرفم ببینید هم سرعت پایین هم بالا.در هر دو حالت همکاری می کنم....

huti_421
24-02-2009, 19:29
یا حضرت عباس چه خبره اینجا :دی ؟

ADSL چیه ؟ کیه ؟ کجاس؟ من کیم ؟ تو کی هستی ؟ من کجام ؟ حالت خوبه ؟ :دی

خوب آقا چه کش مکش می کنین ؟

من همه رو توضیح میدم به ترتیب :

Winrar یه نرم افزاره :دی خوب یه نرم افزاره دیگه آها ... ببینید نرم افزار Winrar در صورت مقدار فشردگی رو زیاد بکنه که فایل مشکل دار باشه و مقدار فضای خالی بین یه دسته فایل ( و عموما نه یه فایل زیاد باشه )

برای پایین بردن حجم یه فایل تصویری تغییر فرمت و کوچیک کردن ابعاد تصویر و ... بهترین راه هست مثلا تبدیل به 3GP با کیفیت عالی ( 3GP HQ که 320*240 باشه ) ( بر فرض همچین پسوندی رو گفتم )

براجع به ADSL و Dial Up داشتید بحث می کردید الان هنوز که هنوزه عده ی کثیری از دوستان و اقوام و آشنایان به سلاح های سنگین و ADSL مجهز نیستن :دی

ولی به قول یه بنده خدایی کسی دنبال یه کار سنگین میاد که آمادگی تحمل این کارو داشته باشه پس بلاخره همه چیز نباید محیا باشه یا حجم زیاد یا پهنای باند کم :دی

عرضم به حضور شریفتون عده ای از دوستان هستن سنگ دیگرون رو به سینه میزنن ولی وقتی نوبت به منافع شخصی شون میشه وقت و احترام طرف رو احترام نمی ذارن

دوستان من هم زیادن ... که این شکلین گاها میگن بله بله فقط من نیستم ، کلی بدبخت دیگه هم مشکل منو دارن ولی آقا پاشو میذاره رو گردن من که از سر بالایی بره بالا !!!

خیلی شده به خاطر دوستی ، انسانیت و امثالهم سوالای خیلی از شماها رو جواب دادم !!!

خیلیا حتی تشکرم نکردن !!!

بخیل نیستم ، نیاز به تشکر کسی هم ندارم ، به خاطر همکار یا مدیر شدنم جواب کسی رو تا حالا ندادم ، نمی دم و نخواهم داد .. اگه اینطوری بودم زمانی که عزل شدم با پی سی ورد خداحافظی می کردم

من میدونم تایپ کردن تو اینجا ، هیچ نفعی واسم نداره ولی با این حال دوست دارم که باشم ، کمک کنم

از بحث زیاد خارج نمی شم خوب میشه کسی که فکر می کنه نمیفهمه تو تاپیکش درخواست کنه اگه زحمتی نیست دوستان به جای متن ، فیلم رو براش قرار بدن !!!

والا واسه من به شخصه مشکلی نداره !!! ولی باید تمام ضوابط رو سنجید ، سرعت آپلود و ...

دوستان بحث رو نپی چونید !!!

نظر سنجی برای این تاپیک خیلی لازم بود و هست ، سعید جان لطف کن به شاهین بگو که یه نظر سنجی فقط برای بلی یا خیر قرار بده + هر کس نظر میده نام کاربریش به نمایش در بیاد تا دقیقا موافقا و مخالفا مشخص بشن !!!

نمی گم برای یه سوالی که با 1 خط و 1 عکس کار راه میوفته ورداریم ویدئو اماده کنیم ولی نمونه پستای من تو این مساله زیاده که چندین عکس و یه رمان 800 صفحه ای متن نوشتم !!!

خیلی حرف زدم :دی

انشالله در پناه ایزد حق تعالی مشعوف و خرسند و اینا و اونا باشید :دی

S A M
24-02-2009, 19:34
کاملا درسته هومن جان .

نوجوان سیزده ساله
24-02-2009, 19:36
من هم موافقم . باید تفکیک بشن .

B L A S T E R
24-02-2009, 19:45
به نظر من هم حرفای اقای huti کاملا درسته!

Maysam-BFU
24-02-2009, 19:46
طرح خوبيه !!

منم بعضي موقع ها آموزش هايي ويدئويي گذاشتم !‌ اينجا بود يا نه نميدونم !

ولي فايل هاي avi خيلي خوب فشرده ميشه !‌ من مشكلي ندارم !‌ اميدوارم جا بيوفته ...

موفق باشيد.

S A M
24-02-2009, 19:47
طرح خوبيه !!

منم بعضي موقع ها آموزش هايي ويدئويي گذاشتم !‌ اينجا بود يا نه نميدونم !

ولي فايل هاي avi خيلي خوب فشرده ميشه !‌ من مشكلي ندارم !‌ اميدوارم جا بيوفته ...

موفق باشيد.

جا افتادنش دست شماست ... :21:

saeed@
24-02-2009, 21:22
هومن جان کارت درسته اقا باید زودتر اینارا می گفتین :20:

Benygh
24-02-2009, 21:30
خوب !
پس قرار بر این شد که کسی که میخواد فیلمی یاد بگیره بگه !
و البته جواب دهنده که معمولا حرفه ای باید باشه ! باید در نظر بگیره که ایا فیلم مورد نیازه یا نه؟

Saeed kmss-D
24-02-2009, 21:47
خوب !
پس قرار بر این شد که کسی که میخواد فیلمی یاد بگیره بگه !
و البته جواب دهنده که معمولا حرفه ای باید باشه ! باید در نظر بگیره که ایا فیلم مورد نیازه یا نه؟
سلام...

خب فعلا كه تا همينجاش رو بيشتر دوستان تاييد كردن،
نتيجه نهايي رو به شما خواهم گفت!

موفق باشيد♥♥♥

جادوگر جوان
24-02-2009, 23:52
سلام
من دیال آپم و در مقابل دوستان و استادان فتوشاپ خیلی کوچیک تشریف دارم
اما ممکنه گاهی در انجمن فتوشاپ سوالی مطرح بشه و من قادر به پاسخ دادن باشم
شاید دیده باشین که معمولا اگه یه سوالی در انجمن فتوشاپ پرسیده بشه من سعی میکنم که کمکی کنم البته با توجه به حرفهای هومن جان این کمک تنها جنبه ارسال دانسته هایمان به یکدیگر را دارد نه اینکه آمار پستهایم بالا بره
من با این طرح مخالفم چون ممکنه بتونم به یه سوال پاسخ بدم اما چون شخص سوال کننده درخواست فیلم کرده و من
سرعتم پایینه نتونم با فیلم به سوالش پاسخ بدم اینطوری ممکنه دیگران راجع به اون سوال اطلاع نداشته باشن و این سوال نا جواب باقی بمونه از طرفی به نظر من تایپ کردن خیلی بهتره تا لینک گذاشتن چون اگر در گوگل شخصی دنبال کلمه ای بگرده و ما اون کلمه را در نوشته های تایپ شده مان در این تایپیک ها داشته باشیم دوستی جدید را به جمعمان فراخوانده ایم این درحالیست که اگر لینک دانلود را بگذاریم دیگر آن کلمات در گوگل جستجو نخواهند شد
پس به نظر من طرح فوق العاده نابه جاییه و حق دیال اپها پایمال خواهد شد.

s_r_asadiyan
25-02-2009, 01:13
سلام
از یکی پرسیدن خربزه می خوای یا هندوانه گفت هردوانه
با احترام به نظرات دوستان چرا بعضی رفقا فکر می کنن استفاده از هرکدام از این دو روش یعنی متن ویا آموزش تصویری ویدئویی جای روش دیگر را تنگ می کنه
البته و صد البته آموزش تصویری خیلی سطح با لاتری داره و کار رو برای کاربران اماتوری مثل من راحتتر می کنه اما این باعث نمی شه دوستانی که می تونن این مسئله رو به صورت نوشتاری به من و دیگران یاد بدن و همه بتونن با هر سرعت اتصالی از این مطالب استفاده کنن (تبدیل به فایل پی دی اف کنن ویا حتی مطالب رو چاپ کنن) از این لطف دوستان بی بهره بشن
پس به نظر من حقیر:
استفاده از آموزش مدیا بیشتر بشه اما این مسئله باعث نشه اساتید از نگاشتن صرف نظر کنن که قطعا عواقبی داره:
دوستان با سرعت پایین رغبت به دانلود نخواهن داشت
امار جستجو و لینک دادن موتورهای جستجو به شدت پایین می یاد
امکان مراجعه های سریع بعدی افراد کمتر خواهد شد
و...
به نظر شما با توجه به جذابیت های فیلم و هنر هفتم باید از نگاشتن کتاب صرف نظر کنیم
این دومسئله با همدیگر مکمل هستند و نه متضاد

s_r_asadiyan
25-02-2009, 01:19
در ضمن یادم رفت تورو خدامدیرای محترم سایت یک فکری به حال این موتور دیزلی جستجو بکنید که کلا مارو ناامید کرده از پیدا کردن مطالب
برای پیدا کردن مطالبم در فروم راستش رو بخواید به شخصه گوگل رو ترجیح می دم تا موتور این سایت یعنی خیلی زودتر عناوین اون مطلب رو با منبع پی سی ورد در گوگل پیدا می کنم تا ...
علت اصلی که دوستان سریع تاپیک می زنن همین ضعف بزر گ موتور جستجوی سایتمون هست
نظر دوستان چیه ؟ موافقید یا نه؟
(البته ببخشید اینجا پست دادم )

S A M
25-02-2009, 08:41
در ضمن یادم رفت تورو خدامدیرای محترم سایت یک فکری به حال این موتور دیزلی جستجو بکنید که کلا مارو ناامید کرده از پیدا کردن مطالب
برای پیدا کردن مطالبم در فروم راستش رو بخواید به شخصه گوگل رو ترجیح می دم تا موتور این سایت یعنی خیلی زودتر عناوین اون مطلب رو با منبع پی سی ورد در گوگل پیدا می کنم تا ...
علت اصلی که دوستان سریع تاپیک می زنن همین ضعف بزر گ موتور جستجوی سایتمون هست
نظر دوستان چیه ؟ موافقید یا نه؟
(البته ببخشید اینجا پست دادم )

سلام
از یکی پرسیدن خربزه می خوای یا هندوانه گفت هردوانه
با احترام به نظرات دوستان چرا بعضی رفقا فکر می کنن استفاده از هرکدام از این دو روش یعنی متن ویا آموزش تصویری ویدئویی جای روش دیگر را تنگ می کنه
البته و صد البته آموزش تصویری خیلی سطح با لاتری داره و کار رو برای کاربران اماتوری مثل من راحتتر می کنه اما این باعث نمی شه دوستانی که می تونن این مسئله رو به صورت نوشتاری به من و دیگران یاد بدن و همه بتونن با هر سرعت اتصالی از این مطالب استفاده کنن (تبدیل به فایل پی دی اف کنن ویا حتی مطالب رو چاپ کنن) از این لطف دوستان بی بهره بشن
پس به نظر من حقیر:
استفاده از آموزش مدیا بیشتر بشه اما این مسئله باعث نشه اساتید از نگاشتن صرف نظر کنن که قطعا عواقبی داره:
دوستان با سرعت پایین رغبت به دانلود نخواهن داشت
امار جستجو و لینک دادن موتورهای جستجو به شدت پایین می یاد
امکان مراجعه های سریع بعدی افراد کمتر خواهد شد
و...
به نظر شما با توجه به جذابیت های فیلم و هنر هفتم باید از نگاشتن کتاب صرف نظر کنیم
این دومسئله با همدیگر مکمل هستند و نه متضاد

کاملا درست میگید s_r_asadiyan عزیز [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فیلم و آموزش تصویری مکمل یکدیگر هستند و نمیشه گفت فقط فیلم یا فقط آموزش تصویری و توضیح
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
باید ببینیم نظر بقیه دوستان ( به خصوص همکاران و مدیران این بخش ) چیه ؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
من دیال آپم و در مقابل دوستان و استادان فتوشاپ خیلی کوچیک تشریف دارم
اما ممکنه گاهی در انجمن فتوشاپ سوالی مطرح بشه و من قادر به پاسخ دادن باشم
شاید دیده باشین که معمولا اگه یه سوالی در انجمن فتوشاپ پرسیده بشه من سعی میکنم که کمکی کنم البته با توجه به حرفهای هومن جان این کمک تنها جنبه ارسال دانسته هایمان به یکدیگر را دارد نه اینکه آمار پستهایم بالا بره
من با این طرح مخالفم چون ممکنه بتونم به یه سوال پاسخ بدم اما چون شخص سوال کننده درخواست فیلم کرده و من
سرعتم پایینه نتونم با فیلم به سوالش پاسخ بدم اینطوری ممکنه دیگران راجع به اون سوال اطلاع نداشته باشن و این سوال نا جواب باقی بمونه از طرفی به نظر من تایپ کردن خیلی بهتره تا لینک گذاشتن چون اگر در گوگل شخصی دنبال کلمه ای بگرده و ما اون کلمه را در نوشته های تایپ شده مان در این تایپیک ها داشته باشیم دوستی جدید را به جمعمان فراخوانده ایم این درحالیست که اگر لینک دانلود را بگذاریم دیگر آن کلمات در گوگل جستجو نخواهند شد
پس به نظر من طرح فوق العاده نابه جاییه و حق دیال اپها پایمال خواهد شد.

همچین چیزی امکان نداره چون پی سی ورلد به اندازه کافی معروف هست و در هر بخش حد اقل 2 تا 3 کاربر فعال داره که به سوالات پاسخ میدن ، حتی اگه اونها هم نتونن پاسخ بدن همکار یا مدیر اون بخش ( که تبهر خاصی در اون زمینه دارن ) به سوال پاسخ میدن و شما میتونین به سوالات دیگه که فیلم نمیخواد پاسخ بدین :27:

همونطور که خودتون میدونین پی سی ورلد معروف تر از این حرف ها هستش
در ضمن ، اگه دقت کنین میبینین که معمولا سوال هایی که پرسیده میشه ( از 50 تا فقط یک سوال ) نیاز به فیلم داره که اونم خود زننده تاپیک میگه
درضمن ، کسانی که فتوشاپ رو خوب بلد باشند نیاز به فیلم ندارند ، فقط اماتور ها به فیلم نیاز دارند که اونم بعد از یه مدتی خود آماتور ها حرفه ای میشن و به سوالات بقیه پاسخ میدهند

موفق باشید
محمد