PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کاتالوگی به عنوان بولتن خبری

Benygh
24-02-2009, 18:02
سلام
قراره یک بولتن خبری چاپ کنیم در رابطه با موضوعی خاص ...
بگذریم ...
در مورد چاپ تا حالا تجربه ای نداشتم !
چند سوال دارم !
من میخوام این بولتن رو شبیه این کاتالوگ های تبلیغاتی در بیارم !
که چند صفحه هستند و تا می شوند ... به همین خاطر در نظر دارم سایز رو a5 درنظر بگیرم که قشنگ تر بشه !
خوب میخواستم بدونم برای این نوع چاپ باید کل صفحات رو داشته باشم تو طراحی ؟ و یا جدا جدا ؟!
اول متن و بعد طراحی و یا اول طراحی و بعد متن !؟
از کنارها باید چقدر بزنم ... نوع رنگ و ...
ممنون میشم توضیح بدید !

hadi665
24-02-2009, 18:14
سلام

اول اینکه اندازه هر چی هست باید رزولیشن ( موقع وا کردن new ) رزولیشن باید 300 باشه
و اینکه تو اول توی سایزی که میخوای طراحیش میکنی
جدا جدا هر صفحه ر
بعد با چاپ خونت هماهنگ میکنی یا خودشون برات شیت بندی میکننو کناره هم میزارن یا بهت طریقه ی شیت بندی برای این قالبی که میگی رو یاد میدن
کلا توی طراحی باس هواست بیشتر به رنگ ها و زیباییی طرحت باشه

و برای رنگ هم باید بکگم که از منوی image قسمت Mode باید cmyk رو انتخاب کرده باشی
و رنگاتو سعی کن وقتی انتخاب میکنی اعداد توی قسمت c و m و y و k رو تقریبا رند وارد کنی

دیگه همینا : دی

Benygh
24-02-2009, 19:13
اها ...
پس با این حساب من باید سایز a5 رو انتخاب کنم با dpi 300 ?

Maysam-BFU
24-02-2009, 20:26
اگر طرح پيچيده خاصي نداره ، ميتونيد با كرل طراحي كنيد .

چون چيزي كه شما داخل كرل ميبينيد بيشتر نزديك به چاپ هست.

Benygh
24-02-2009, 21:57
بله ! این رو شنیدم از چندین نفر !
طرح من زیاد پیچیده نیست ...
ساده است ...
فقط آیا ممکنه از این طرحی که من میخوام چند نمونه کاری بذارید که اشنا بشم ؟
قالبی چیزی یا شیتی !
4 تا a5 که به صورت پشت سر هم هستند و رو هم تا میشوند مثل یک کاتالوگ !

Benygh
25-02-2009, 19:40
سلام
کسي از دوستان که توي اين کاره ميتونه بگه که تقريبا هزينه ي 50 تا از اين ها چقدر ميشه 1؟

DreaMaryam
25-02-2009, 20:55
می خواهید کار رو چاپ دیجیتال کنید یا افست؟ این تعدادی که شما میگید اصلن ارزش چاپ خونه دادن نداره، 50 تا رو می تونید چاپ دیجیتال کنید .

Maysam-BFU
25-02-2009, 21:17
همون جور كه دوستمون عرض كرد تعداد كم مثل 50 تا را چاپ ديجيتال مي گيرند.

حداقل تيراژ در افست 1000 تا است ! اگر هم خواستيد شيتش رو بچينيد داخل يك فرم 50 در 70 دو تا از طرحتون در مياد

يعني براي چاپ ديجيتال اين كاتالوگ 25 تا كاغذ 50 در 70 نياز داريد.

اگر اشتباه نكنم ، سايز طرحتون بايد 59,2 در 21 سانتيمتر باشه.

البته اگر يك رو باشه‌!!!

Benygh
25-02-2009, 22:11
سلام
خوشحالم که تعداد افرادی که این بحث رو دنبال میکنند داره زیاد تر میشه !
بله من هم به این نتیجه رسیدم که کمتر از 1000 تا رو نمیکنند !
خوب ببینید من اول باید بگم که چی میخوام تا شما خوب بتونید راهنماییم کنید !
من ابتدا در نظر داشتم که برای این 4 تا a5 طراحی کنم و کنار هم قرار بدم و بعد پشت رو به صورت یک کاتالوگ که چاپ میشه چاپش کنم ! ولی الان که فهمیدم نمیتونم بدم چاپ خونه باید برای یک طرح دیگه فکر کنم !
به ذهنم اومد که روی کاغذ a2 که منظورم دو برابر a3 است طراحی کنم و این کاغذ رو که بعد از چاپ به 8 عدد a5 تبدیل میشه بعد از چاپ به دو قسمت برش بدم ! یعنی دو تا کاتالوگ از چیزی که میخوام بدست میارم !
امیدوارم متوجه شده باشید !
ولی باز هم فکر میکنم که این کار کمی احمقانه است و ممکنه کاغذی به این سایز اصلا موجود نباشه !

حالا گذشته از این کارها به نظر شما من از چه کاغذی استفاده کنم که هزینه کم بشه !؟
کاغذ معمولی نمیشه !
کتد رو دیدم که برای کاور گیم های تو بازار استفاده میکنند خوبه به نظرم ... ولی باید دید سایز بالاش هست یا نه !؟
به هر حال ممنون میشم راهنماییم کنید !

mohammad24
25-02-2009, 22:39
سلام

من در چاپ حرفه ای زیاد وارد نیستم اما تجربه های خودم رو در تیراژهای کم، مثل کاری که شما می خواهید انجام بدید میگم.
طبق صحبت های دوستان خود شما هم به این نتیجه رسیدید که باید از چاپ دیجیتال استفاده کنید. در چاپ دیجیتال اندازه های بزرگتر از a3 به مشکل می خوره. منظورم از مشکل اینه که با دستگاه های چاپ دیجیتال سایزهای بزرگتر پرینت نمیشه و باید از پلات استفاده بشه که اصلا به صرفه نیست. بنابراین سعی کنید کارتون رو در ابعاد a3 یا کوچک تر ببندید. ضمنا کار شما چند صفحه است؟ اگر 4 صفحه ی a5 هست که به صورت پشت و رو در یک کاغذ a4 جا میشه.(احتمالا کار شما باید 8 صفحه ای باشه)

موفق باشید

Benygh
25-02-2009, 22:47
بله اینطوریه ! 8 صفحه ! یعنی 4 تا آ5 ...
اگه من روی ا 4 چاپ کنم خوب باید برش بدم که کار زشت و بد میشه ! من میخوام پیوسته باشه !

Libra
26-02-2009, 14:25
سند آماده چاپ یعنی : Dpi = 300 و مود رنگ cmyk

حالا بنیامین ، سایز هر صفحه a5 باشه ؟

شما همه صفحات رو جدا طراحی کن ، بعد لیتوگرافی بهت میگه چطوری بچینی ، اگه iq نباشه ، خودش میچینه برات

بگو (( آکاردئونی )) میخوای

a5 رو باید حساب کنم، اما a4 اینطوری میشه ( توی زینگ 50 * 70 ) = ( 2 - 3 - 4 - 1 )

همین الگو برای هر دو ردیف ثابته

Benygh
26-02-2009, 17:58
سلام
وقتی من منظور شما رو نفهمیدم چطور به اون فرد که ممکنه درصدی هم iq باشه بفهمونم ؟ :دی
آکاردئونی یعنی همونی که من میخوام ؟
پشت سرهم ؟!
کاغذ رو چه جنسی ؟!
مگه قراره اینا رو هم چاپ خونه چاپ کنه !؟

Maysam-BFU
26-02-2009, 20:47
عزيزم! شما تصميم گرفتيد كه چاپ افست كنيد يا ديجيتال ؟

در ضمن اگر بخواهيد 4 صفحه a5 به هم چسبيده باشه !! حتما بايد كاغذتون 50 * 70 باشه...

و سوال سوم اينكه جنس كاغذتون رو انتخاب كرديد ؟ گلاسه ؟ تحرير ؟ چه گرمي ؟

و يك نكته ديگه اينكه اگر بخواهيد چاپ افست كنيد ، هزينش با تيراژ 1000 تا خيلي زياد ميشه...

Benygh
26-02-2009, 23:22
سلام
تعداد 50 تا قرار شد که دیجیتاال باشه دیگه !
چند سوال :
این تعداد رو هم چاپخونه انجام میده به نام دیجیتال و یا باید ببرم خدمات کامپیوتری ها و یا چاپ کار ها !؟
کاغذ رو من میخوام یک چیز ارزون و خوب در بیاد !
دلم میخواد روغنی باشه ... ولی گرون میشه !
کتد "با o بخوانید" کمی روغنیه ! برای چاپ کاور بازی ها ازش استفاده میشه ! هم سبکه و هم روغنی و هم چاپ روش جواب میده و هزینه اش هم کم میشه !
خوب همچین سایزی پیدا میشه !؟
منظور من از a5 ها پشت سر هم اینه که اینها از طول کنار و پشت سر هم باشند نه از عرض !
باز چقدر میشه !؟
یعنی یک چیزی که جمع بشه .. یعنی تا بشه رو هم دیگه که فرد خواننده مانند یک کاتالوگ بازش کنه !
هزینه رو هم ممنون میشم تقریبی بگید ! یک چیز مثل یک روزنامه معمولی در اون سایز میشه !
منتظرم ... ممنون دوباره ...

Libra
27-02-2009, 20:37
ببین بنیامین جان ، آکاردئونی یعنی کاغذ جوری تا میشه که وقتی تاش باز نباشه ، یه کاغذ ( مثلا ) a5 هست ، اما وقتی بازش میکنی ، میشه 6 تا صفحه a5 به هم پسبیده

کاغذ هم بستگی به سلیقه خودت داره ، از تحریر 60 گرم بگیر ، تا گلاسه 300 ، این بستگی به هزینه ای که میخوای بکنی داره ، و البته کیفیت چاپ و رنگ روی گلاسه بهتره

اگه تیراژت بالا است ، باید بدی چاپخونه برات چاپ کنه ؛ اما زیر 50 تا رو فکر کنم به عکاسی ها و پلاتر های داخل شهر بدی بهتر باشه