PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونگی ساخت سیب !!

S A M
23-02-2009, 21:24
سلام
من میخواستم ببینم از این سیب ها که جناب huti_421 استفاده میکنه و هر دفعه داخلش یه چیز میزاره چیجوری هستش !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مرسی
محمد

Libra
23-02-2009, 21:34
هومن بیا جواب بده ، دهن مردمو آب میندازی با این سیب ها

.

خب ، فرض میگیریم که کادر سیب رو داریم

داخلش رو سلکت میکنیم ، سلکت رو روی ناحیه دلخواه میبریم ، Copy & Paste طرحی از سیب ، با جنس لایه مورد نظر بدست میاد

بعد هم افکت و ادیت و اینجور چیزا است دیگه ، همه چیز سلیقه ای و دلخواه هست

S A M
23-02-2009, 21:38
چقدر کامل بود ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Libra
23-02-2009, 23:51
چقدر کامل بود ...

والا ما کار باغبونی رو بوسیدیم گزاشتیم کنار ، الان هومن بهترین باغبون دنیا است

حالا کجاش رو نفهمیدی که طعنه میزنی ؟

S A M
24-02-2009, 09:53
والا این چیزی که ما میبینیم کلی کار داره !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شما خیلی کامل و جز به جز توضیح دادین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تشکر کردیم دیگه ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

huti_421
24-02-2009, 11:04
خوب سلام به همه :دی

باغبون هومن اومد :دی

قبل از هر چیز واسه سهولت در هر امر مترقبه و غیر مترقبه فایل EPS از یه سیب رو که کشیدم میذارم تا الگوی اصلی آماده باشه !!!

که به صورت زیر هست :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما برای باز کردن این فایل ها کافیه فایل رو بکشید و تو محیط فتوشاپ رها کنید ...

حالا یه صفحه میاد که شما به جز اندازه و سایزش بقیه ی تنظیمات رو مطابق شکل زیر انجام بدید :

حالا فایل باز شده و شما باید فقط تصویر رو انتخاب کنید !!!

برای این کار باید از منوی لایه هایی که در سمت راست نرم افزار هست از روی شکل کوچیکی که کنار لایه وجود داره ( یه مربع کوچیک که یه نما از لایه رو نشون میده ) در حالی که کلید Ctrl رو نگه داشتیت روش کلیک کنید !!!

همونطور که پروژه در حالت انتخابه ابلزار گرادینت رو باز کنید و از قسمت نوار ابزار بالای Gradiant که یه حالت مستطیل داره که پیش نمایش رنگ رو نشون میده وارد محیط ساخت رنگ جدید بشید ( با کلیک کردن روی اون مستطیل ) و رنگ هارو تو همچین مایه هایی انتخاب کنید : ( یعنی از تیره به روشن ) :

اگه بلد نیستید رنگ هارو تغییر بدید روی مستطیل مثل های پایین نوار رنگ یه کلیک کنید و میبینید که زیرش رنگ داخل یه مستطیل دیگه به نمایش در میاد و شما با کلیک بر روی اون مستطیل رنگ وارد پالت رنگ فتوشاپ میشید !!!

بعد نوبت میرسه به رنگ و لعاب دادن به کارتون که من با ابزار Burn و Dodge بهش یه خورده تیرگی و روشنی دادم و یه فیلطر هم از منوی فیلطر ها به سلیقه ی خودم بهش اضافه کردم !!!

که در نهایت تصویر به این شکل در اومده :

تو تصویر بالا یه سایه هم مشاهده می کنید که اون رو هم با دو بار کلیک بر روی لایه و گزینه ی Drop Shadow و تغییر در Opacity سایه و Size اون که وقتی روی Drop Shadow و نه check Box کنارش کلیک می کنید تنظیمات سایه به نمایش در میاد !!!

خوب حلا نوبت میرسه به تصویری که می خواین بندازین تو این سیب :دی

همونطور که لایه ی سیب در حال انتخابه با یکی از ابزار های انتخاب مثل Magic Wan اون انتخاب رو بکشید و بندازید تو یه تصویر دیگه مثل این :

خوب با Magic Wan در حالی که موس رو نگه میدارید میتونید انتخاب رو جاش رو عوض کنید !!!

در نهایت وقتی محل مورد نظر رو پیدا کردید Ctrl + C رو بزنید و تو پروزه ی اصلیتون Ctrl + V که حالت کپی / پیست ایجاد میشه !!!

که پروژه ی اصلی به شکل زیر در میاد :

با کم کردن Opacity که از بالای منوی لایه های یه قسمت داره که نوشته Opacity میتونید شفافیت لایه کپی شده رو کم کنید یا اگه می خواید رنگش رو عوض کنید باید Ctrl + U رو بزنید و Hue لایه ی سیب اصلی رو تغییر بدید !!!

و این هم تصویر نهایی من :

وسطش نظرم عوش شد ، زیاد با Avril حال نکردم Charlize گذاشتم :دی

برای سیو کردن به حالت PNG هم کاری نداره یه Ctrl + S رو میزنید و PNG سیو می کنید یا Ctrl + Shfit +Alt + S رو میزنید و با PNG-24 سیو می کنید :دی

و در آخر این هم فایل EPS الگوی سیب طراحی شده توسط حاج هومن ، مدیر عامل کمپانی عظیم و بین المللی حاج هومن پروداکشن :

لینک دریافت فایل EPS
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

S A M
24-02-2009, 11:47
بعد نوبت میرسه به رنگ و لعاب دادن به کارتون که من با ابزار burn و dodge بهش یه خورده تیرگی و روشنی دادم و یه فیلطر هم از منوی فیلطر ها به سلیقه ی خودم بهش اضافه کردم !!!

اینجا چی شد هومن جان ؟

هومن جان آموزش رو زیر دیپلم بنویس : دی

Saeed kmss-D
24-02-2009, 13:19
اینجا چی شد هومن جان ؟

هومن جان آموزش رو زیر دیپلم بنویس : دی

سلام...

به جاي هومن، من جواب ميدم!

دو ابزار Burn Tool [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و Dodge Tool [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] كه هومن نام برد، به راحتي از پنل سمت چپ قابل انتخابه!
و كليد ميانبر اونها هم O هستش.

با استفاده از ابزار اول، ميتوني نواحي مورد نظر رو تيره كني و با بازار دوم اونا رو روشن كني، و به طور كلي ميتوني به كارت بعد و زيبايي بدي.

موفق باشي♥♥♥

huti_421
24-02-2009, 13:40
» آموزش : كامل جعبه ابزار فتوشاپ به همراه توضيحاتي درباره منوها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

S A M
24-02-2009, 16:23
من Dodge و Burn کردم ولی اون مرحله که هومن جان ازش عکس گذاشته با اینی که من درست کردم زمین تا آسمون فرق میکنه !!
برای مثال دور عکس هومن جان مثل اینکه گرد شده هست ولی برای من تیز هست !!
و اینکه این Dodge و Burn کردن من خیلی ضایع هستش !! به صورت خیلی تابلویی شده !!

Libra
24-02-2009, 17:26
برای مثال دور عکس هومن جان مثل اینکه گرد شده هست ولی برای من تیز هست !!

موقع سلکت کردن ، توی منوی بالای فتوشاپ ، بگرد دنبال یه گزینه به نام : (( AntiAlias )) اون رو که بزنی ، سلکت دور گرد بهت میده

اگه هم کار از کار گذشته ، توی نوارابزارت ، دنبال عکس یه قطره بگرد ، اون قطره رو انتخاب کن و روی لبه های کارت بکش

.

اگه بازم کم توضیح دادم ببخشید ، اما دیگه این یکی توضیح خاصی نمیخواد

huti_421
24-02-2009, 17:54
ممد تا اینجایی که پیش رفتی عکستو بذار تا منو بچه ها کمکت کنیم

ما که عددی نیستم سایر دوستان منظور میبود :دی

راستی مث اینکه ملت همه اندر کف آواتار ما بودن که انقد ازش استقبال کردن !!! نه ؟

S A M
24-02-2009, 19:48
هومن جان آموزش رو ویدئویی بزار ، ما که هیچی نفهمیدیم !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Libra
25-02-2009, 04:34
ای بابا

ببین عزیزم

اون عکس سیب هومن رو بگیر ، ببر توی فتوشاپ بازش کن ، فتوشاپ ازت سایز و DPI که میخوای عکس رو داشته باشی ازت سوال میکنه ( به این دلیل که فرمت عکس EPS هست و وکتوره )

حالا عکس باز شد ، عکس رو بکش و بندازش توی هر عکس دیگه ای که میخوای توی عکس باشه ( مثلا هومن تصمیر سیب رو برده روی عکس خودش )

حالا ما توی اون سند ، 2 تا لایه داریم ، یکی لایه اصلی عکس و یکی هم لایه سیب ، میری روی لایه سیب ، توش رو با ابزار Magic سلکت میکنی ، و گزینه AدtiAlias رو هم فعال میکنی که لبه های سلکت گرد باشن ، یک سلکت با تصویر سیب بدست میاد

حالا از روی لایه سیب ، میری روی لایه تصویر مورد نظرت ، اونجا کپی میکنی ، و دوباره Paste میزنی ، میبینی که ک سیب ، با طرح تصویر مورد نظرت بدست میاد

حالا هزار کار با اون تصویر میشه کرد ، میتونی Ctrl + U بزنی ، رنگش رو خوشگل کنی ، میتونی Level عکس رو دستکاری کنی ، شبیه عکس هومن شه ، شما چی مد نظرته ؟

S A M
25-02-2009, 08:45
منکه چیزی نفهمیدم ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

adrenaline
25-02-2009, 09:44
1. ابتدا عکس سیب یا هر شیء دیگه که مایلید بعنوان کادر کلی کار استفاده بشه رو در فتوشاپ باز میکنید (برای راحتی کار میتونید از تصاویر transparent استفاده کنید و یا میتونید اطراف شیء رو بطور دستی حذف کنید):

2. حالا عکسی که میخواهید داخل کادر قرار بگیره رو در فتوشاپ باز کنید. دکمه های Ctrl+A رو فشرده تا کل عکس انتخاب شود و سپس با فشردن Ctrl+C آنرا کپی کنید. با انتخاب سند اول که شامل کادر (در اینجا سیب) بود رو انتخاب کرده و با زدن کلیدهای Ctrl+V عکس مورد نظر رو به آنجا منتقل کنید:

3. با نگه داشتن دکمه Alt و کلیک روی خط مابین دو لایه یا با راست-کلیک روی لایه دوم و انتخاب گزینه Create clipping mask عکس دوم رو داخل کادر قرار بدید:

4. حالا میتونید با استفاده از فیلطرها و adjustment layers به کار افکتهای دلخواه رو بدید.

برای شروع کار میتونید از این عکس استفاده کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

S A M
25-02-2009, 09:59
اقا دمت گرم خیلی آموزش توپی بود خدا از بزرگی کمت نکنه ...
عکسی که درست کردم این شده :

چیجوری دور و برش رو بهتر کنم ؟

جادوگر جوان
25-02-2009, 10:03
شما میتونید لایه بک گراند (اون قسمت سفید پشت سیب )را غیر فعال کنید تا تصویر شما در محیط های گوناگون مچ بشه

S A M
25-02-2009, 10:11
اینهم یکی دیگه که درست کردم :

به نظرتون چیکار کنم که بهتر و زیبا تر بشه ؟

hamed9
25-02-2009, 10:40
من که چیزی ندیدم کجاست محمد جان....

adrenaline
25-02-2009, 11:08
ظاهرا کار دومتون رو فراموش کردید اینجا قرار بدید. اما در مورد کار اول، برای اینکه بعد از ذخیره سازی نهایی کار، پس زمینه کار همچنان شفاف بمونه، باید از فرمتهای GIF یا PNG مطابق با نیازتون استفاده کنید. برای اینکار به منوی File > Save for web and devices رفته و با تغییر تنظیمات، کار رو ذخیره کنید:

علاوه براین، سعی کنید با رفتن به منوی Image > Canvas Size کمی اندازه کار رو افزایش بدید تا وقتی از layer style ها استفاده میکنید، در حاشیه حذف نشن.

AKBAR_56
25-02-2009, 11:12
این هم طرح من

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

huti_421
25-02-2009, 12:05
و برای اینکه از بیرون و کناره های عکستون خوردگی نداشته باشه باید اندازه ی محیط اطراف آبجکت بزرگ تر از اندازه ی خود آبجکت که سیب هست باشه

یعنی مثلا سایز کل 300*400 و سایز سیب 250*350 باشه که بتونید بیشتر رو کناره ها مانور بدید !!!

راستی هنوز فیلم می خوای ممد ؟

S A M
25-02-2009, 12:12
ببخشید طرح دومم رو اشتباه گذاشتم : دی

نظرتون چیه ؟
چیکار کنم بهتر بشه ؟

ویرایش :
یه سوال : چیجوری عکس پس زمینه رو بیشتر کنم ؟!

S A M
25-02-2009, 12:14
و برای اینکه از بیرون و کناره های عکستون خوردگی نداشته باشه باید اندازه ی محیط اطراف آبجکت بزرگ تر از اندازه ی خود آبجکت که سیب هست باشه

یعنی مثلا سایز کل 300*400 و سایز سیب 250*350 باشه که بتونید بیشتر رو کناره ها مانور بدید !!!

راستی هنوز فیلم می خوای ممد ؟

نه دیگه هومن جان ... :40:

بهتره به تاپیک های دیگم برسی !! :21:

huti_421
25-02-2009, 13:25
موقع ساخت پروژه ی جدید با Ctrl + N سایز رو بزرگتر بگیر بعد عکس سیب رو بنداز تو اون و Ctrl + T رو بگیر و در حالی که shift رو نگه داشتی سیب رو کوچیک کن

یا اینکه با Image>Canvas Size از بقلا تصویر رو بزرگ کن

S A M
25-02-2009, 13:43
دشاتن Shift با نداشتنش چه فرقی میکنه ؟

Saeed kmss-D
25-02-2009, 13:48
دشاتن Shift با نداشتنش چه فرقی میکنه ؟
سلام...

وقتي شما Shift رو نگه ميداري،
ابعاد شكل، متناسب با ابعاد اصلي تغيير ميكنه. يني نسبت طول و عرض ثابت ميمونه.

موفق باشيد♥♥♥

Libra
25-02-2009, 20:45
منکه چیزی نفهمیدم ...

به جان خودت میرم کلاس فارسی ، خوب میشم

دل به آموزش نمیدی دیگه ، پله پله انجام بده ، Step By Step باش

خدایی این همه پست آموزشی واسه یه موضوع متوسط ، خداااااااااا

همش تقصیر هومنه با این آواترش ، همه رو هوایی کرده

S A M
25-02-2009, 20:52
شما زیاد باهوشی .. !!

huti_421
25-02-2009, 20:53
نه شما زیادی باهوش تری :دی

ممد خدائی کاری نداره من شرم دارم دیگه تو این تاپیک پست بدم آخه

S A M
25-02-2009, 20:56
نده آخه !!
منکه یاد گرفتم !!

S A M
26-02-2009, 11:20
هومن جان شما چیکار کردی که سایه اون پایین افتاده ؟
من هر کاری کردم نشدش !

Libra
26-02-2009, 13:53
هومن جان شما چیکار کردی که سایه اون پایین افتاده ؟
من هر کاری کردم نشدش !

یه دایره بکش ، Ctrl + T بزن و از بالا جمعش کن ، بعد توی منوی لایه ها روش راست کلیک کن و Restrize Layer رو بزن ، بعد لبه هاش رو با همون قطره ، نرم کن ( محو کن که شبیه به سایه بشه ) بعد هم رنگش رو خاکستری کن

Vallio
28-02-2009, 21:21
دوستان الان این آواتار من خوب شد !؟

Libra
28-02-2009, 21:41
دوستان الان این آواتار من خوب شد !؟

بد نیست ، Inner Glow دادی بهش ؟ آره ؟

خیلی زیاده ، بعد هم سعی کن عکس داخلش Close Up تر باشه ، نماش بسته تر باشه روی صورت طرف ( حد اقل کنارش معلوم نباشه )