PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 1 ترابایت و یا دو 500 گیگابایت !؟

Benygh
22-02-2009, 23:27
سلام
به زودی قراره هارد بخرم ...
به نظر شما یک ترابایت بخرم و یا دو تا 500 بگیرم و Raid کنم ؟ البته اطلاعاتی کامل از Raid و انواع ان ندارم !
حدود قیمت 1 ترابایت 120 تومانه ! قیمت 500 ها رو نمیدونم !
امنیت اطلاعات مهمتره !
البته درسته که اطلاعاتم شاید اطلاعات حیاتی و ... نباشه ولی اطلاعات هر فردی برای خودش مهمه !
سوال :
سری F1 سامسونگ تعریفش رو زیاد شنیدم ! مثلا 640 گیگابایتش رو ! پیدا میشه ؟!

planetmercury
22-02-2009, 23:29
به نظر من 750 سامسونگ از همه بهتره

I HAVE RETURNE
22-02-2009, 23:42
سرعتی که در حالت رید ارائه میشه بالاتر از حالت تک هارد هستش و البته رید هم حالتهای مختلف داره! که رید صفر باعث افزایش کارایی میشه! و فکر کنم منظور شما هم همین رید صفر هستش!

rocket
23-02-2009, 00:01
سلام
اگه دونبال امنیت اطلاعات هستی بهتره سراغ Raid0 نری
همون 1 ترا بگیر

Benygh
23-02-2009, 00:01
خوب همونطوری که گفتم من از Raid اطلاعات دقیق ندارم !
فقط میدونم هر چقدر سرعت بالاتر میره فاکتور امنیت ضعیف تر میشه !
البته شاید اطلاعات من ناقصه !
به هر حال ... قیمت 750 چنده ؟! سری F1 ?
قیمت هم ذکر کنید با مدل های مورد نظرتون ممنون میشم !

Benygh
23-02-2009, 00:20
سلام
در مورد Raid مطالعه ای داشتم !
Raid مناسب من نیست !
خوب شما اگر ممکنه قیمت مدل های موجود رو بدید !
در ضمن به نظر شما برای امنیت بیشتر خرید 2 تا 500 مقید تر میتونه باشه ؟!

vioman
23-02-2009, 05:04
سلام
به زودی قراره هارد بخرم ...
به نظر شما یک ترابایت بخرم و یا دو تا 500 بگیرم و Raid کنم ؟ البته اطلاعاتی کامل از Raid و انواع ان ندارم !
حدود قیمت 1 ترابایت 120 تومانه ! قیمت 500 ها رو نمیدونم !
امنیت اطلاعات مهمتره !
البته درسته که اطلاعاتم شاید اطلاعات حیاتی و ... نباشه ولی اطلاعات هر فردی برای خودش مهمه !
سوال :
سری F1 سامسونگ تعریفش رو زیاد شنیدم ! مثلا 640 گیگابایتش رو ! پیدا میشه ؟!

دوست عزیز سلام
جسارتا عرض میکنم بحث های خوبی در مورد رید در تاپیک زیر صورت گرفته ، مطالعه ی اونها میتونه مفید باشه:20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

انتخاب رید رو با توجه به اطلاعات تاپیک های بالا به خودتون واگذار میکنم ، اما نوع کاربری شما و نحوه ی ذخیره سازی های شما میتونه خیلی در انتخابتون مهم باشه.
اینکه یک هارد به صورت تنها انتخاب بشه میتونه مزیت هایی چون مصرف انرژی کمتر ، اشغال کردن پورت های کمتر ، پائین نگه داشتن دما و ... رو داشته باشه اما از اینها که بیشتر قابل رفع هستند صرف نظر کنیم میشه به این نتیجه رسید که یک هارد خطراتی هم داره .
اگر از بین بره ، کل اطلاعات از بین رفته ، اگر مشکلی (ویروس ، بدسکتور و ...) پیش بیاد کل درایو ها در معرض خطر قرار دارند و در صورت مشکل OS رو از دست میدیم ، یک هارد هم همیشه باید فعال باشه و این میتونه استهلاک هارد رو بالا ببره.
شما اگر یک کمی مساله رو باز کنید میبینید که نیمی از اطلاعاتتون همیشه مورد نیاز شما نیست (مثل آرشیو فیلم ها یا موسیقی ) پس بهتره اونها رو روی هاردی ذخیره کنید که os شما روی اون نیست ، در این حالت وقتی به اون اطلاعات احتیاجی نداشته باشید بصورت خودکار هارد دوم خاموش میشه و استهلاک کمتری برای اون به همراه داره.
بنابر این در صورتی نخواهید از رید استفاده کنید و اگر مشکلی هم از نظر تامین پورت و پاور 2 هارد نداشته باشید فکر میکنم انتخاب 2 هارد مناسب تره :20:
مزیت های دیگه ای که میتونه داشته باشه اینه که سرعت کپی اطلاعات شما بالا میره (کپی داخلی اطلاعات) ، استفاده از تکنولوژی رید 0 و 1 براتون فراهم میشه ، با از بین رفتن ناگهانی یک هارد کل اطلاعاتتون به خطر نمی افته ، استهلاک کمتری دارید ، عملیات های Multi task بهتر انجام میشه (به علت استفاده از بافر هر هارد بصورت جداگانه) و ...
به این نکته هم توجه داشته باشید که هرچقدر تعداد پلیت های یک هارد کمتر باشه خرابی کمتری دارید :46:

امیدوارم چیزی رو اشتباه نگفته باشم:20:

موفق باشید
یا علی:11:

iraniran2
23-02-2009, 12:22
اگه سرعت ميخوايي فقط ريد 0 ببند. من خودم هم ميخوام ببندم.

سلام
اگه دونبال امنیت اطلاعات هستی بهتره سراغ raid0 نری
همون 1 ترا بگیر
به نظر من همونقدر كه امكان از دست رفتن اطلاعات با يه هارد هستش، با ريد 0 هم همونقد احتمال وجود داره. بنابراين بي خودي شايعه نكنيد ريد0 امنيتش كمتر از داشتن يك درايو هست.

vioman
23-02-2009, 13:35
اگه سرعت ميخوايي فقط ريد 0 ببند. من خودم هم ميخوام ببندم.

به نظر من همونقدر كه امكان از دست رفتن اطلاعات با يه هارد هستش، با ريد 0 هم همونقد احتمال وجود داره. بنابراين بي خودي شايعه نكنيد ريد0 امنيتش كمتر از داشتن يك درايو هست.

دوست عزیز
اینجا خیلی سلیقه های شخصی حکم نمیکنه
من هم مثل اکثر دوستان سعی میکنم بر اساس تجربه حرفی رو بزنم

رید 0 امنیتش از یک هارد دیسک تنها پائین تره :20:
شما در صورتی اطلاعات یک هارد رو از دست میدید که هارد بدسکتور های سخت افزاری بگیره ، پلیت یا بورد اون دچار مشکل بشه و ...
اما رید 0 تحمل هیچ خطایی رو نداره و امکان بازیافت اطلاعات بعد از خطا هم وجود نداره ، در سرعت اون هیچ شکی نیست ، از لحاظ سرعت بی نظیره ، یک گیگا بایت اطلاعات رو تو حدود 30 ثانیه به راحتی جابجا میکنید اما خدا نکنه که خطایی دریافت کنه:41:
رید 0 در استوریج ها برای ترکیب رید های دیگه مناسبه، مثل رید های 10 ، 01 ، 50 ، 60

موفق باشید:11:

iraniran2
23-02-2009, 13:52
اون نظر، سليقه شخصي من نبود. اون تجربه كساني بوده كه تا به حال از ريد 0 استفاده كردند.

منظورتون رو از خطا نميفهمم. بيشتر توضيح بديد.

فقط يه چيزي ميدونم. اونم اينه كه به اكثر سايتهاي سخت‌افزاري كه نگاه كني. موقع پيشنهاد سيستم high end دوتا هارد در حالت ريد 0 پيشنهاد دادند.

Benygh
23-02-2009, 16:17
سلام
من اون موضوعاتی رو که مشخص کردید رو دیدم و خوندم !
از Raid صرف نظر کردم ...
حالا ممکنه چند هارد خوب رو با قیمت معرفی کنید ؟!

Actros
23-02-2009, 19:43
western digitall caviar black
seagate 7200.12
samsung f1

Benygh
23-02-2009, 22:59
سلام
امیر عزیز ... قیمت هم میدی ؟
یک اماری بده ببینم اینا تو بازار هستند زیاد !؟

vioman
24-02-2009, 00:25
اون نظر، سليقه شخصي من نبود. اون تجربه كساني بوده كه تا به حال از ريد 0 استفاده كردند.

منظورتون رو از خطا نميفهمم. بيشتر توضيح بديد.

فقط يه چيزي ميدونم. اونم اينه كه به اكثر سايتهاي سخت‌افزاري كه نگاه كني. موقع پيشنهاد سيستم high end دوتا هارد در حالت ريد 0 پيشنهاد دادند.

دوست عزیز
من هم عرض کردم که در پرفورمنس بالای این حالت از رید هیچ شکی نیست اما به چه قیمتی ؟
وقتی سایتی میاد پیشنهاد یک سیستم High End رو میده یکی از مواردی که خیلی روش مانور میده قیمت نهایی سیستمه.
رید 0 با توجه به ارزون بودن و پرفورمنس بالا واقعا میتونه انتخاب اول باشه اما رید 0 به خاطر ساختار شکست دیتا تحمل خطا نداره ، یعنی اگر یک خطا روی یکی از دیسک ها پیش باید نمیتونه اون رو رفع کنه و در بیشتر مواقع بخ خاطر یک استریب 128 تایی میاد کل اطلاعات رو زیر سوال میبره:41:
رید 0 در 2 جا خیلی میتونه بکار بیاد
اول اینکه 2 هارد رو رید 0 ببندیم و فقط کارهای نرم افزاری سنگین رو روی اون انجام بدیم و سیستم عامل رو روی هارد دیسک دیگه نگه داریم.
دومین راه این که رید 0 رو با رید های دیگه ترکیب کنیم ، مثلا با 1 یا 5 یا اگه خیلی خیلی کار مهمی بود 6 .

شما وقتی از یک هارد دیسک استفاده میکنید ،امکان داره هارد خراب بشه ، بورد اون بسوزه یا حتی سیستم ناگهانی ریست بشه و... در این حالات اطلاعات هارد از بین نمیبره ، اگر امکانش وجود داشته باشه سیستم عامل سعی بر رفع خطا میکنه اما اگر نشه سیستم بالا نمیاد اما در هر صورت اطلاعات هارد در 70 درصد موارد حاد قابل بازیافته ، اما در رید 0 اطلاعات وابسته به چیپ کنترلر ریده و ساختار encrypt دیتا و شکست اونها به عهده ی چیپه .
وقتی خطایی در رید 0 پیش میاد دیگه چیپ نمیتونه بین 2 هارد دیسک هماهنگی ایجاد کنه و حتی اگر ما بتونیم حتی هارد مقابل رو زنده کنیم در اصل نصفه ای از اطلاعات رو داریم. ضعف رید 0 اینه که هیچ محاسبه ی Parity انجام نمیده و هیچ روشی برای کد گذاری و تشخیص خطا نداره ، این معضل در رید 5 رفع شده :20:

موفق باشید:11:

milky way
24-02-2009, 01:17
برای استفاده عادی بدون شک 1 ترابایت بهتره چه دلیلی داره آدم دو تا هارد بخره وقتی میتونه یدونه بخر؟ مگر استفاده خاصی باشه مثلا سرعت خیلی مهم باشه یا امنیت اطلاعات خیلی مهم باشه اون وقت میشه دو تا خرید از انواع Raid برای ارتقاء سرعت یا از پشتیبان گیری جدا یا Raid 1 استفاده کرد در غیر اینصورت چرا آدم عاقل باید این کارو بکنه در حالی که میتونه ظرفیت دوبرابر را داشته باشه من به شخصه اصلا طرف Raid هم نمیرم الان هاردهای جدید مخصوصا با ظرفیت های بالا به اندازه کافی قوی هستن زمانی که پرفرمنسم بخوام سعی میکنم پول بزارم یه Raptor بگیرم برای.

Benygh
24-02-2009, 16:39
سلام
دوستان از همه ی حالات raid صرف نظر کردم !
اگه ممکنه مدل های مورد نظرتون رو با قیمت بگید ..

Stream
24-02-2009, 19:58
کمی صبر کن تا این مدل وارد بازار بشه:

Seagate Barracuda 7200.12 1TB

البته اگه برای آرشیو می خوای و خیلی سرعت مهم نیست سری WD Caviar Green هم مناسبه.

Benygh
25-02-2009, 14:32
قیمت این دو مدل چنده !؟

Benygh
26-02-2009, 17:47
قیمت این دو مدل چنده !؟
و قیمت چند مدل فعلی رو میشه بدید !؟
640 - 750 - 500 - 1024 !

Benygh
28-02-2009, 15:43
کسی نمیتونه قیمت روز بده !؟

becareful
28-02-2009, 18:24
و قیمت چند مدل فعلی رو میشه بدید !؟
640 - 750 - 500 - 1024 !
قیمت اینها رو من دارم:
maxtor 1TB 32mb buffer :108
maxtor 500gb 32mb:58
maxtor 500 16:56
بزن توی کار raid :31: ارزششو داره! شاید از نظز تئوری از بین رفتن اطلاعات و ...مطرح میشه ولی عملا خیلی ها دارن با همین raid0 کار میکنن مشکلی هم ندارن.اگه خیلی نگرانی و فایل های مهمی داری که حجمشون خیلی زیاد نیست رایت دی وی دی مفیده :دی جای نگرانی وجود نداره.

Actros
28-02-2009, 18:33
من فقط قیمت 7200.12 seagate رو دارم 500 گیگ 60 تومن

Benygh
28-02-2009, 18:37
قیمت اینها رو من دارم:
maxtor 1TB 32mb buffer :108
maxtor 500gb 32mb:58
maxtor 500 16:56
بزن توی کار raid :31: ارزششو داره! شاید از نظز تئوری از بین رفتن اطلاعات و ...مطرح میشه ولی عملا خیلی ها دارن با همین raid0 کار میکنن مشکلی هم ندارن.اگه خیلی نگرانی و فایل های مهمی داری که حجمشون خیلی زیاد نیست رایت دی وی دی مفیده :دی جای نگرانی وجود نداره.
نه ! نه !
Raid فقط در حد سوال بود که به یک بحث تبدیل شد ...

در حدی نیستیم که Raid مورد نیازمون باشه !
در ضمن من دوست دارم همه چی رو رو هارد داشته باشم :دی

I HAVE RETURNE
01-03-2009, 01:26
یه توصیه میکنم! الان من خودم هاردم مکستور هستش!

تو عمرم مضخرفتر از این مارک ندیدم( البته از 2 سال پیش اینور)!
در اصل سیگیت هاردهای بنجلشو به اسم مکستور میده تا ارزش برندش بالا بره!!

مکستور نگیر! برو سیگیت یا وسترن یا سامسونگ!!

m654
25-03-2009, 22:34
... در هر صورت اطلاعات هارد در 70 درصد موارد حاد قابل بازیافته ، اما در رید 0 [...] وقتی خطایی در رید 0 پیش میاد دیگه چیپ نمیتونه بین 2 هارد دیسک هماهنگی ایجاد کنه و حتی اگر ما بتونیم حتی هارد مقابل رو زنده کنیم در اصل نصفه ای از اطلاعات رو داریم... .

نرم افزاری بازیابی، محصول شرکت اِل سافت، با الگوریتم هایی، اطلاعات انواعی از چیدمان های رید رو بازیابی می کنه؛ از جمله رید صفر.

چیپ های پل جنوبی اخیر اینتل(مجهز به ریدصفر) تا سه عدد هارد، معادل رادمان را(خواندن و نوشتن هارد های 7200 دور در دقیقه) به ازای هرکدام تقریبا یک برابر کرده اند(مطابق آزمایشهای تامزهاردْوِر).