PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه ای که درایو رو ntfs کنه

Libra
21-02-2009, 15:01
سلام

من یکی از درایو هام از دیروز پریده ، باز نمیشه، الان نه ntfs هست و نه fat ، باز هم نمیشه و میگه باید فرمت بشه

میخوام بدونم برنامه ای هست که بدون از بین بردن اطلاعات درایو ، بهش یک فرمت بده که بشه بازش کرد ؟

من در حال بیچاره شدنم :19: کمک

این هم تاپیک مربوطه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

nightmare
21-02-2009, 15:15
فکر کنم با Acronis Disk Director Suite بتونی ریکاورش کنی . این ایمیج رو دانلود کن ( 30 مگابایت هست و فرمتش ISO ) و با Nero ، رایتش کن ( Burn Image To Disk ) . بعد کامپیوترت رو باهاش بوت کن و با گزینه ی ریکاور سعی کن ببین میشه اطلاعات درایوش رو برگردوند ؟

Libra
21-02-2009, 15:20
مرسی ، فقط من من نمیخوام اطلاعاتی از توش بپره ها

این مثل ریکاوری های معمولیه ؟ یا نه ؟؟

آخه من با ویندوز پرتابل اومدم بالا ، اما بازم نتیجه نداد

nightmare
21-02-2009, 15:27
ببین این نرم افزار ، مثل نرم افزار های ریکاوری عمل نمی کنه که بیاد بگرده دنبال اطلاعات پاک شده و تک تک اونها رو بیاره . مزیتی که داره اینه که برای درایو هایی که خراب شدن ، Delete شدن و یا فرمتشون بهم ریخته ، جدول فایل سیستم اون درایو رو یکجا و به طور کامل ریکاور می کنه و این باعث میشه اطلاعات به طور کامل برگردن .
من بیش تر از 6 بار باهاش کار کردم و جواب داده .

LoLoLoL
21-02-2009, 16:29

فکر می کنم این تاپیک کمک شایانی دراین مورد به شما بکنه ... در ضمن PARAGON Partion هم گزینه ی مناسبی از نظر نرم افزار برای شماست !

Libra
21-02-2009, 20:40
مرسی ، خب بعد باید اطلاعات رو به یک درایو دیگه منتقل کرد ؟

Maryam-Z
21-02-2009, 21:45
دوستان! ویندوز خودش یه دستور داس داره CONVERT C: /FS:NTFS
با این می شد بدون اینکه اطلاعات درایو از بین بره درایو رو به فرمت ntfs تبدیل کرد حتی درایو سی رو.
حالا فکر کنم با این بشه فرمت اون درایو خراب رو (اگه فقط جدول اطلاعات فایل ها یا همون فرمت بندی درایو خراب شده باشه) درست کرد.
دوستانی که اطلاعات بیشتر دارن بگن که میشه یا نه (؟)

Libra
21-02-2009, 22:35
خب این درایو مذکور انگار بد سکتور گرفته از همون دیروز

الان هم حتی توی داس نمیشه به این درایو دسترسی پیدا کنم ، چه برسه به تغییر سیستم پیکربندی

مریم خانوم این دستور رو میشه کامل بگین ؟

nightmare
22-02-2009, 09:30
دوستان! ویندوز خودش یه دستور داس داره CONVERT C: /FS:NTFS
با این می شد بدون اینکه اطلاعات درایو از بین بره درایو رو به فرمت ntfs تبدیل کرد حتی درایو سی رو.
حالا فکر کنم با این بشه فرمت اون درایو خراب رو (اگه فقط جدول اطلاعات فایل ها یا همون فرمت بندی درایو خراب شده باشه) درست کرد.
دوستانی که اطلاعات بیشتر دارن بگن که میشه یا نه (؟)

سلام .
دوست خوبم! دستوری که شما می فرمایید ، مال زمانی هست که ما یه درایوی داریم با فرمت FAT یا FAT32 و این دستور یه جورایی مثل آپگرید کردن اون درایو به یه فرمت جدید تر عمل می کنه . ( تبدیلش می کنه )
حالا زمانی که درایو ایشون جدول فرمت بندیش از بین رفته و نیاز به فرمت اولیه داره ، چیزی وجود نداره که بخواد Convert بشه . پس دو راه میمونه ، یا فرمت بشه و جدول فرمت بندی از نو ساخته بشه ( که در نتیجه اطلاعات از بین میره ) ، یا جدول فرمت قبلی ریکاور بشه و برگرده .:20:

مرسی ، خب بعد باید اطلاعات رو به یک درایو دیگه منتقل کرد ؟ خیر Libra عزیز . اگر دقت کرده باشی تمام برنامه های ریکاوری برای برگردوندن اطلاعات میگن که داخل همون درایوی که ریکاور میشه بر نگردونید و یه درایو دیگه رو انتخاب کنید . اما این نرم افزار همونطور که گفتم مثل برنامه های ریکاوری عمل نمی کنه . به طور کل جدول فرمت بندی همون درایو رو بر می گردونه . ( راستی تستش کردی ؟ )

خب این درایو مذکور انگار بد سکتور گرفته از همون دیروز

الان هم حتی توی داس نمیشه به این درایو دسترسی پیدا کنم ، چه برسه به تغییر سیستم پیکربندیبا چه استدلالی میگی که بد سکتور گرفته ؟
مسلما نباید دسترسی داشته باشی ، وقتی جدول فرمت بندی درایوت نیست ، داس یا ویندوز به هیچ چیز نمیتونه دسترسی پیدا کنه . پس اول باید برش گردونی . :10:

تا بعد ...

Ship Storm
22-02-2009, 10:21
با پارتیشن مجیک تست کن

Libra
22-02-2009, 14:43
خیر Libra عزیز . اگر دقت کرده باشی تمام برنامه های ریکاوری برای برگردوندن اطلاعات میگن که داخل همون درایوی که ریکاور میشه بر نگردونید و یه درایو دیگه رو انتخاب کنید . اما این نرم افزار همونطور که گفتم مثل برنامه های ریکاوری عمل نمی کنه . به طور کل جدول فرمت بندی همون درایو رو بر می گردونه . ( راستی تستش کردی ؟ )

والا این برنامه نمیتونست بره توی اون درایو ( یعنی موقع چک کردن میگفت بد سکتور داده و تمیتونست بخونتش )

اصلا طرز کارش سخته این برنامه ، چطوری میشه ازش استفاده کرد ؟ یه کم آموزش لطفا

با چه استدلالی میگی که بد سکتور گرفته ؟
مسلما نباید دسترسی داشته باشی ، وقتی جدول فرمت بندی درایوت نیست ، داس یا ویندوز به هیچ چیز نمیتونه دسترسی پیدا کنه . پس اول باید برش گردونی .

من با HDD Reg نمیدونم چی چی اومدم و بد سکتور رو پیدا کردم ، و اون برنامه رفعش کرد ، اما هوز دسترسی ندارم و وقتی کلیک میکنم میگه باید فرمتش کنی ، حتی خواستم فرمتش کنم ، میگه نمیشه

.

با پارتیشن مجیک تست کن

ارور میده ،حتی فرمت هم نمیتونه بکنه . البته الان دیگه سیستم هنگ نمیکنه

با Hdd Regneator (( همون که اسمش همینه دیگه :دی )) یه دونه بد سکتور از نوع B پیدا کرد ، منم که کار باهاشو بلد نبودم ، Ctrl + Break زدم ، گیر کرد ، بعد ریست کردم ، هارد رو نشناخت اصلا ، خلاصه آخر سر با Acronis رفتم بالا ، هارد رو شناخت (( اما نه اون درایو رو ))

بعد هم اومدم توی ویندوز و با پارتیشن مجیک خواستم درایو رو Ntfs کنم ، ارور داد و گفت نمیشه ، اما خب دیگه هنگ نمیکنه

برنامه ای هست که بشه فرمت درست و حسابی داد به درایو ؟

nightmare
22-02-2009, 16:32
HDD Regenerator برنامه ای هست که بد سکتور های هارد رو به صورت کلی ترمیم میکنه و کاری به اطلاعات و درایو های شما نداره .

ببین وارد برنامه که شدی ، گزینه ی Recover Partitions رو بزن و اون درایوت رو که این بلا سرش اومده و احتمالا Unallocated هست انتخاب کن .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بقیه مراحلش ساده است . ببخشید دسترسی بهش ندارم و دقیقا نمیدونم گزینه هاش چی بود اما یکمی انگلیسی بدونی خیلی ساده گزینه هاش رو میفهمی .:46:

Libra
22-02-2009, 20:47
خب بعد معنی Logical - Primary چیه ؟ آخه اونجا نوشته و میشه تغییر داد درایو رو ، نکنم یه کاری که همه چیز بپره ؟

nightmare
23-02-2009, 11:06
خب بعد معنی Logical - Primary چیه ؟ آخه اونجا نوشته و میشه تغییر داد درایو رو ، نکنم یه کاری که همه چیز بپره ؟

Primary درایوی هست که ویندوز در اون نصب میشه و Logical درایو هایی هستند که اطلاعات میان و داخل اونا ذخیره میشن . شما اصلا نیازی به تغییر Logical یا Primary درایو هاتون ندارید .

وارد محیط برنامه که شدی ، همون اول ازت سئوال میکنه میخوای با حالت Automatic وارد بشی یا Manual . شما حالت Manual رو انتخاب کن . بعد یه لیستی از درایو ها و پارتیشن های هاردت رو نشونت میده . روی اون درایوت که اطلاعاتش پاک شده ( و احتمالا الان به جاش نوشته Unallocated ) کلیک راست کن . ( حجمش رو هم دقت کن که اشتباهی روی چیز دیگه ای کلیک راست نکنی ) . بعد که کلیک راست کردی از منویی که میاره برو روی Advanced و از زیرمنوی اون گزینه ی Recover رو انتخاب کن .

گزینه ی Recover رو که بزنی یه صفحه ای میاد که اونجا هم مجددا میپرسه Manual یا Automatic . شما باز هم Manual رو انتخاب کن و Next بزن . در صفحه ی بعدی از شما میپرسه Fast یا Complete ، شما هم Complete رو انتخاب کن و Next بزن .

بعد شروع می کنه به بازگردانی اطلاعات .

ziziqolo
23-02-2009, 11:34
با سلام
يقينا يكي از معدود نرم افزارهاي كه مي تونه به شما كمك كنه نرم افزار پارتيشين مجيك هست كه بدون از بين بردن اطلاعات مي توانيد هر فرمتي كه دوست داريد به درايوهاتون بدين

Libra
23-02-2009, 15:25
خب ممنون که کمک میکنی

اینطوری ، بعد امکان داره که توی ویندوز که میرم ، درایو باز بشه ؟ چون الان ظاهرا تنها مشکل همینه که درایو باز نمیشه

nightmare
23-02-2009, 18:56
خب ممنون که کمک میکنی

اینطوری ، بعد امکان داره که توی ویندوز که میرم ، درایو باز بشه ؟ چون الان ظاهرا تنها مشکل همینه که درایو باز نمیشه

بله باز میشه . زمانیکه جدول فرمت بندی اون درایو برگرده ، ویندوز هم طبق همون جدول مسیر اطلاعات رو پیدا میکنه و درایو به راحتی باز میشه و پیغام فرمت دیگه نمیاد . :10:

Libra
23-02-2009, 20:38
بله باز میشه . زمانیکه جدول فرمت بندی اون درایو برگرده ، ویندوز هم طبق همون جدول مسیر اطلاعات رو پیدا میکنه و درایو به راحتی باز میشه و پیغام فرمت دیگه نمیاد .

من یه بار با پارتیشن مجیک فرمت درایو رو عوض کردم ، بازم میشه ؟

الان میترسم گند بزنم ، همش بپره

Libra
23-02-2009, 23:34
آقا خیلی ممنون

من با اون برنامه همون کاری رو که گفتید کردم ، اما الان همه درایوم تبدیل به بد سکتور شده ، دیگه هیچ برنامه ای نمیتونه کاری کنه

فقط اگر امکانش هست ، و این برنامه Acronis میتونه هارد من رو به وضعیت قبل از شاهکارش برگردونه ، ممنون میشم بهم بگی ، چون الان واقعا دیگه هیچ کار نمیتونم بکنم

الان دیگه کلا به گند کشیده شد ، قبلا 1 دونه بد سکتور داشت ، که اونم رفع شد ، اما الان دیگه همش بد سکتوره

nightmare
24-02-2009, 00:44
آقا خیلی ممنون

من با اون برنامه همون کاری رو که گفتید کردم ، اما الان همه درایوم تبدیل به بد سکتور شده ، دیگه هیچ برنامه ای نمیتونه کاری کنه

فقط اگر امکانش هست ، و این برنامه Acronis میتونه هارد من رو به وضعیت قبل از شاهکارش برگردونه ، ممنون میشم بهم بگی ، چون الان واقعا دیگه هیچ کار نمیتونم بکنم

الان دیگه کلا به گند کشیده شد ، قبلا 1 دونه بد سکتور داشت ، که اونم رفع شد ، اما الان دیگه همش بد سکتوره

ببین عزیز دلم وقتی شما با پارتیشن مجیک و بقیه برنامه های مشابه ... انواع بلاهایی رو که فکر می کنی درایوت رو درست میکنه سرش در میاری و در نهایت درایوت خراب میشه ، تقصیر از Acronis نیست . ( ببخشید البته اینطوری میگم ، اما حقیقتا عدم اطلاعات کافی و کارکرد های مختلف هر نرم افزار هست که اینطوری میکنه )

نرم افزار هم من تا بحال ندیدم بد سکتور در درایو به وجود بیاره . مگر اینکه هارد شما تحت ضربات مختلف باشه و یا چیزی که شما بهش میگی بد سکتور توی ذهن من تعریف دیگه یی داشته باشه ! :20:
با بقیه نرم افزار های Recovery هم تست کن ، مثل GetdataBack و .... شاید تونستن کاری کنن .
و در نهایت راه آخری که به ذهنم میرسه این مراکزی هست که از شما پول میگیرن و اطلاعاتتون رو بر می گردونن .

:10:

تا بعد ...

Libra
24-02-2009, 01:04
خب من تنها کاری که کردم همین Avronis بود ، بعد از این که اون با اون بوت کردم سیستم رو و ریکاوری کردم ، دیگه کلا داغون شده

اون موقع GetDataBack همه اطلاعات رو میشناخت ، اما الان اون هم ارور میده که نمیتونه سکتور ها رو باز کنه

بد سکتور ها رو هم با Hdd Regenator چک کردم ، واقعا بد سکتوره

من تا 2 روز پیش عملا دچار هیچ مشکلی نشده بودم با هاردم ، به جز یک مورد ریکاوری یک سیستم دیگه در چند سال پیش ، با برنامه ریکاوری هم کار نکرده بودم ، نمیدونم والا چی بگم حد اقل بد سکتور که نداشت اوضاع بهتر بود ، اما اینطوری ...

مرسی که کمکم میکنی ، ببخشید اگه یه کم عصبانی شدم ، خودتو بزار جای منی که درایوم پریده

خودم ریکاوری میکنم ، بیرون ر ولش ، اینقدرها هم بیلمز نیستم ، فقط راهی هست که از شر این بدسکتور ها خلاص شم ؟ نمیشه درایو رو به چند ساعت قبل برگردوند ؟

Libra
25-02-2009, 21:09
بلاخره همچین برنامه ای هست یا نه ؟

میشه از توی ویندوز به درایو ، فرمت داد ؟؟ ( به جز پارتیشن مجیک )