PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست آموزش : تبديل عكسهاي سياه و سفيد قديمي به رنگي

علی فلاح
20-02-2009, 21:54
بالا غيرتاً يك عزيزي نحوه رنگي كردن عكسهاي سياه و سفيد را بصورت روان در اينجا آموزش دهد
البته بنده خيلي گشتم و چيز خيلي جالبي بدست نياوردم
واينكه بيشتر آموزشها در نهايت ختم ميشد به قرمز كردن لبها و نارنجي كردن صورت
---
ديدم كه افراد ماهر چگونه عكسهاي تاشده و خط افتاده قديمي را خيلي راحت ترميم كرده و با فتو شاپ رنگي كرده اند
(البته فقط عكس را ديدم نه نحوه انجام كار را) و در نهايت انگار كه عكس از ابتدا رنگي بوده نه سيا ه وسفيد...
با تشكر از شما عزيزان

پرسپولیس زلزله
21-02-2009, 01:12
به هر حال هر کس يه جوري تلاش ميکنه برا رنگي کردن

ولي يه چيز خيلي ساده اينه که اگه کسي ميگه من بادم به صورت واقعي رتوش کنم : بهتره اول يه عکس رنگي رو سياه سفيد کنه و بعد تلاش کنه برش گردونه به حالت رنگي با مقايسه ي بين رنگي ابتدايي و رنگي در ثانويه مشخصه که تراماي رنگ فرق ميکنه و بيشتر به سپيا ميره تا رنگ واقعي در صورت

بنده که تا حالا به هيچ وجه يه کار رنگيه واقعي نديدم

حالا چه از کوروس باشه چه از هيو و چه از ....

اميدوارم که باشه

علی فلاح
21-02-2009, 11:30
به هر حال باید روشی باشه
حال ما نمیخوایم که صد در صد کار بصورت واقعی باشه (باور کنید که من دیدم)
ولی میخوام به نتیجه کار نگاه کنم حداقل راضی کننده باشه...

smfr
21-02-2009, 12:56
خوب من اينجا بصورت مختصر رنگي كردن عكسهاي سياه و سفيد رو توضيح ميدم.
اول از همه بگم كه اين كار روشهاي مختلفي داره كه با تناسب به هر عكسي فرق مي كنه! اما اصول كلي كار همينه:
1-عكس خود را در فوتوشاپ باز كنيد
2-يك لايه جديد روي لايه بكگراند خود ايجاد كنيد
3- blend mode لايه را به حالت color يا overlay تغيير دهيد. (امتحان كنيد بستگه به چيزي كه دارين رنگيش ميكنين فرق ميكنه )
4- يك براش با hardness تقربيا نرم را انتخاب كنيد
5-رنگ مورد نظر را انتخاب نموده و شروع به رنگ اميزي كنيد. (توجه: اين مرحله مهمترين بخش رنگي كردن تصاوير است. سعي كنيد از رنگهاي ملايم و كمرنگ استفاده كنيد. هرچند كه انتخاب رنگ درست معمولا بعد از تجربه بسيار بدست مي آيد. در ابتدا مي توانيد مثلا براي انتخاب رنگ صورت يك عكس رنكي را باز نموده يه رنگ از صورت آنرا انتخاب كرده و آن را كمي كمرنگ تر كرده و استفاده كنيد.)
6- opacity لايه را به مقدار دلخواه تنظيم كنيد تا بهترين رنگ درآيد.
7-بعد از رنگ آميزي هر قسمت يك لايه جيدي باز نموده تنظيمات را در آن اعمال كنيد سپس قسمت بعدي را در لايه جديد شروع به رنگ آميزي كنيد. تجربه نشون داده اينتوري راحتر تر ميشه بعدا تغيرات رو روش اعمال كرد. مثلا در رنگي كردن يك صورت رنگ لبها در يك لايه جدا رنگ صورت لايه جدا چشمها و بقيه اجزاي صورت جدا از هم.

روشهاي پيشرفته تر مثل ماسك لايه ها و غيره هم وجود داره كه اگه خواستين بگين تا بگم. اما همين روش فعلا كفايت ميكنه!
سوالات و مشكلاتتون هم تو همين تاپيك بگين تا برطرف كنم
نمونه كار هم بزارين
در هر صورت در خدمتم

Saeed kmss-D
21-02-2009, 17:41
سلام...

يك آموزش كلي↓

ــ آموزش :رنگی کردن عکسهای سیاه وسفید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])( نويسنده :Shahin king )

موفق باشيد♥♥♥

علی فلاح
26-02-2009, 20:34
خوب من اينجا بصورت مختصر رنگي كردن عكسهاي سياه و سفيد رو توضيح ميدم.
اول از همه بگم كه اين كار روشهاي مختلفي داره ...
و....
روشهاي پيشرفته تر مثل ماسك لايه ها و غيره هم وجود داره كه اگه خواستين بگين تا بگم. اما همين روش فعلا كفايت ميكنه!
سوالات و مشكلاتتون هم تو همين تاپيك بگين تا برطرف كنم
نمونه كار هم بزارين
در هر صورت در خدمتم

اگر ممكنه ادامه بدين
ممنون

Ali_ooo
27-02-2009, 01:31
داستان داره رنگی کردن . من توی یه عکاسی بزرگ کار میکتم که کارم ترمیم و رنگی کردن عکسای قدیمی و خرابه

علی فلاح
27-02-2009, 13:54
داستان داره رنگی کردن . من توی یه عکاسی بزرگ کار میکتم که کارم ترمیم و رنگی کردن عکسای قدیمی و خرابه
دوست عزيز شما هم لطف كن و البته اگر خواستي داستان رنگي كردن و ترميم عكسها رو از طريق فتوشاپ در اينجا بنويس
---
حق نگهدارت