PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : South Park / پارک جنوبی

isbn84
20-02-2009, 13:12
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ابتدای سریال South Park با این کلمات شروع می شود.تمام شخصیت های و وقایع در این سریال حتی انهایی که بر اساس افراد حقیقی ساخته شده کاملا تخیلی هستند. تمامی صدا های افراد مشهور به صورت کاملا ناشیانه ای تقلید شده . این برنامه حاوی الفاظ رکیک می باشد و با توجه به محتوای ان دیدن ان به هیچ کس توصیه نمی شود. ...
ایده سریال South Park توسط تری پارکر و مت استون ابتدا به عنوان پروژه دانشجویی شکل گرفت ، ولی بعدها تبدیل به یکی از بزرگترین سریالهای انیمیشنی البته برای بزرگ سالان تبدیل شد. از سال 1997 تا به حال ، این سریال کمدی همواره از سریالهای جنجال افرین بوده که همیشه بعد از پخش قسمتی از ان ، اعتراضات و تشویق های زیادی را به دنبال داشته. درباره اینکه مخاطبان این سریال چه کسانی هستند ، واقعا نمی توان درست حدس زد ، ولی مسلما این سریال برای کودکان و نوجوانان ساخته نشده و شاید می توان همان طور که از نوشته ابتدای ان فهمید حتی بزرگسالان نیز برای دیدن این سریال صلاحیت ندارند. ولی چرا؟
این سریال با ایده نقد ساخته شده ، ولی نه نقد معمولی بلکه نقدی کاملا اتشین که از هیچ و هیچ کس هراسی ندارد و هیچ گونه توجهی به منصفانه بودن ، بی طرف بودن و رعایت خطوط قرمز حتی در خود امریکا نمی کند. به نظر سازندگان این انیمیشن کم خرج ، اینکه شما چقدر پول و هزینه صرف کنید تا محصولی را تولید کنید مهم نیست ، بلکه حرفی که می زنید مهم است. شاید جلوه بصری این سریال ما را به یاد انیمیشن های دست چندمی می اندازد ، ولی از زمانی که به دیدن ان می نشینیم تمام ضعف های بصری آن را فراموش می کنیم .
ولی چرا دیدن این سریال به هیچ کس توصیه نمی شود؟ می توان گفت در این سریال هر انچه شما به ان اعتقاد دارید یا ندارید به نقد کشیده می شود. نقدی بسیار کمیک و از طرفی بسیار بی رحمانه که شاید شما اصلا انتظار ان را نداشته باشید. اگر عاشق مل گیبسون یا بریتنی اسپرز یا متالیکا هستید ، اگر از دیدن ارباب حلقه و فرار از زندان لذت می بردید ، اگر روی دین و ایین و ملیتی تعصب دارید ، اگر به نیروهای ماوراء الطبیه و اسمانی اعتقاد دارید ، این سریال همه اینها را بیشتر از ان حدی که تصور کنید به نقد و استهزاء می کشد ، به طوری که شما نه تنها از خنده رو نمی شوید ، بلکه تلویزیون خود را خاموش می کنید.

این سریال چهار شخصیت اصلی دارد .کایل ، استن، کنی و اریک . این چهار پسر 8 ساله هر یک با شخصیت منحصر به فرد خود یکی یهودی و یکی مسیحی یکی چاق و یکی بسیار فقیر ، هر یک نماینده ای از جامعه امریکا هستند که قرار است در کنار مسائلی مثل سیاست و فرهنگ و مذهب و خیلی چیزهایی دیگر مورد نقد بی رحمانه قرار گیرند. البته South Park فقط به مشکلات و معضلات امریکا اکتفا نمی کند و به هر کشور و ملیتی که شما در ذهن دارید از ایران و عراق گرفته تا کانادا و اسرائیل زهر خود را می ریزد. نکته قابل توجه شعاری نبودن متن ها و تابو شکنی فوق العاده ان است و اینکه همیشه حرفی برای گفتن دارد ولی نه ان حرفی که ما انتظارش را داریم ، شاید برای قسمت های اول دیدن این سریال با تمام صحنه ها و الفاظ رکیکش کاملا سخت باشد ولی تجربه دیدن South Park با تمام تجربه های بصری که تا به حال داشتیم کاملا متفاوت است. South Park به ما یاد می دهد ، ببینیم و استانه تحمل خود را بالا ببریم شاید اگر تعصبات خود را لحظه ای کنار بگذاریم در انتهای هر قسمت پیامی را درک کنیم که در هیچ کتاب و سخنرانی ای یافت نمی شود .

بن لادن

متالیکا

اوباما هیلاری

بریتنی اسپرز

isbn84
20-02-2009, 13:29
گزیده دیالوگ ها:
شف: سلام بچه ها
استن: شف تو نمی دونی کشیش محله چی می خاد تو باسن ما بکنه؟(اشاره به بچه بازی کشیش ها در امریکا)
شف: (متعجب) ..خداحافظ بچه ها.

(اریک با حضرت مسیح تو کالسکه بر فراز بغداد پرواز می کنن)

اریک: اینجا بغداده، شبیه اشغال دونی می مونه(مسیح با قیافه ای عصبانی به اریک مگاه میکنه)
اریک: نه.منظورم اینه که بیچاره ها چقدر فقیرند..آخی

================================================== ==========
پدر استن صبح می خاد اونو بیدار کنه بره مدرسه ولی تو رختخواب اریک و استن و کایل رو با مایکل جکسون میبینه....!
پدر استن: استن وقت رفتن به مدرسه است.....استن ..تو..تو داری چه غلطی ...می کنی ؟
پدر استن: اقای جفرسون.....!!!!( منظور همون جکسون هست .)
مایکل جکسون: اوه...ما اینجا داشتیم یه جشن کوچیکی می گرفتیم
پدر استن: ولی اقای جفرسون این رفتار اصلا درست نیست
مایکل جکسون: درست نیست.؟نه شما متوجه نیستی..اینا دوستای منن..ببین....من خودم هنوز یک کودکم ، این دوران رو هنوز سپری نکردم...حالا اصلا اینا رو ول کنید ..بیان هر کدوم 100 دلار بگیرید..قابلی نداره
پدر استن: اخ خ خ جون ، اون کته که می خواستم رو می تونم بالا خره بخرم...

================================================== =======
استن:می دونی.یه زمانی یکی می گفت، سعی نکن مرد بزرگی باشی ، فقط سعی کن مرد باشی.
مسیح: کی اینو گفته؟
استن: خودت گفتی.
مسیح: ا..راست می گیا..من گفتم
کایل: اینو تو انجیل گفته؟
استن: نه ..تو سریال استار ترک شنیده بودم.

============================================
راب راینر: بعضی وقتا دروغ گفتن خوبه، وقتی تو بیشتر از مردم می فهمی که چی براشون بهتره.

ashl7
18-03-2010, 23:40
قسمتاش دنباله داره؟یعنی حتما باید از اولین قسمتش ببینم یا میشه مثلا از موضوع هر قسمتی خوشمون اومد اونو ببینیم؟

altair
07-10-2010, 14:51
خیلی دوست دارم این کارتون رو ببینیم ولی هر وقت خواستم برم سراغش ترسیدم چون با عکسایی که ازش دیدم به هیچ کس رحم نمیکنه و نکرد جز اسپارتا.

vampyre
08-10-2010, 19:03
قسمتاش دنباله داره؟یعنی حتما باید از اولین قسمتش ببینم یا میشه مثلا از موضوع هر قسمتی خوشمون اومد اونو ببینیم؟

سلام.
قسمتهاش دنباله دار نیست و هر قسمت در مورده یک موضوع هست ولی برای اینکه با همه ی شخصیت و داستان زندگیشون آشنا شی بهتره از اول ببینی.

خیلی دوست دارم این کارتون رو ببینیم ولی هر وقت خواستم برم سراغش ترسیدم چون با عکسایی که ازش دیدم به هیچ کس رحم نمیکنه و نکرد جز اسپارتا.

یه بار ببینی ترست میریزه.:46:ولی واقعا سریاله قشنگیه.

Arrowtic
11-10-2010, 21:09
کارتون خیلی قشنگیه!به خصوص قسمت Make Love not Warcraft که به بازی World Of Warcraft تیکه انداخته و همچنین قسمت Cartman joins NAMBLA (این قسمت چیز داره بگم!!) هم خیلی باحاله.

Sha7ab
14-10-2010, 14:26
کارتون فوق العاده ایه! جزو محبوب ترین سریال های عمرمه. تمام قسمت هاشم خداس

*IN*
15-10-2010, 11:01
من این قسمتش رو دیدم ببینم چه جوریه...
عالی بود...
از این به بعد دنبالش میکنم...
اون تیکه القاعدش خیلی خنده دار بود

thomas-anders
24-10-2010, 14:07
من چند وقتیه شروع کردم به دیدنش و واقعا طنزش عالیه

کارکتر ها کلی دوست داشتنی هستن

در کل جز سری های انیمیشنی هستش که ارزش دیدن داره

Dark Shine
06-01-2012, 12:09

بـه ترتیـب : کـایل ، کنـی ، استَن ، کـارتـمن

شخصیـت هـا

Stan Marsh : بـه نظر میرسـه شخصیت اصلـی سریـال بـاشه . دوست صمیمـیِ کـایل کـه بـا هـم رهبـرِ ایـن گروه چهـارنفـره اَن . دارای یک دوست دخـتر بـه نـامِ Wendy Testaburger کـه ازبچـه های کلـاسشـونه و مشکلـاتی دارن بـا هـم :31:
سـن : 9 سـال .
Kyle Broflovski : دوستِ صمـیمی استَن . شخصیـت شوخـی داره و از بقیـه ی بچـه هـا زرنگ تـره . کـل کـل هـای زیـادی بـا کـارتـمن داره که بعضـی وقتـا بـه جـاهـای نـاجـور کشـیده میشـه . :31: بـه علـت یهـودی بودنـش در بعضـی قسمتـا بقیـه تحویلـش نمیگـیـرن [ بقیـه مسیحی اَن . ]
سـن : 9 سـال .

Kenny McCormick : شخصـیتِ هویجیِ سـریـال که تـوی هر قسمت میمیـره :31: خـانواده ی خیلی فقیـری داره و صحبت هـاش بـرای بینـنده هـا که ما باشـیم نـامفهـومِ امـا بقیته میفهـمن چی میگـه ، مثـلِ کـایل شوخ ـه و کلـاً خیلی حـرف نمیزنـه امـا تمـامِ بلـاهـا سرش میـاد :31:
سـن : 9 سـال

Eric Cartman : کلا شخصیتش خیلی توی سریـال عوض میشـه و همواره در حـالِ تغییره . بـد دهـن ، احمـق ، کنـدذهـن :31: تنهـا کسیـه که پـدر نداره و معلـوم نیست پـدرش کیـه که تـوی یکی از قسمت هـای فصـل اول میگـردن دنبـالِ بـابـاش .

سـن : 9 سـال

شخصـیت هـای زیـادی داره که بـا دیدنِ سـریـال آشنـا میشـین بـاهـاشـون .

یـه نکتـه رو بگـیم کـه سریـال +18 هسـت ، البتـه نـه بـه خـاطـر صحنـه هـای جنسی بـرای حرف هـایی که بینِ شخصیت هـا رد و بدل میشـه ، پـس دیدنِ بـا خـانواده پیشنهـاد نمیشـه .
پارک جنوبی از اون کارتونهایی نیست که صرفا در فکر خندوندن شما باشه. بلکه قصد داره تمام باورها و اعتقاداتتون ، وقایع دنیای اطرافتون و تلخیهای اجتماع رو دستمایه طنزش قرار بده و کاری کنه که پس از یک قهقه طولانی ، مدتی به فکر فرو برید.

bida
06-01-2012, 15:08
سریال بسیار جالبیه ، البیته برای هر کسی دیدنش توصیه نمیشه بخصوص اگه از نظر مذهبی متعصب باشه. چون تو این سریال حتی خدا رو هم دست میندازن. و کلا اعتقادات مذهبی ( مربوط به ادیان مختلف) یکی از موضوعات مورد علاقه سازندگان هست. من البته اول فیلم سینمایی South Park رو دیدم و خیلی ازش خوش اومد. اگه اشتباه نکنم تو ویکیپدیا نوشته بود که از لحاظ استفاده از کلماتی مانند F * Word ,و سایر لغات مودبانه :31: مشابه مقام اول رو داره. بهترین شخصیت سریال هم از نظر من اریک کارتمن و بعد از اون شف هستن.

You`re Fu*ing G*A*Y Dude

MILAD MGH
06-01-2012, 16:04
فصل اول و دومش کامل زیرنویس شده؟

narotu
06-01-2012, 16:38
عجب سریال خنده دار و بامزه ای
البته به نظر من این سریال نقش اول اونچنانی نداره چون هر بار روی یه چیز تمرکز میکنه و شخصیتایی رو مهم میکنه

shitan
06-01-2012, 16:43
دومش فکر کنم در حال انجامه .
ولی اولش کامله که در اکثر موارد هماهنگ نیست و هماهنگ هم نمیشه
دیدنش به همون انگلیسی بیشتر توصیه می شه.
من عاشق کارمنم. قسمت اول اخرین فصل پخش شدش که در مورد ایپد بود ، خدا بود.
بیشتر به وقایع روز توی امریکا می پردازه.
یه قسمت مال اول سال 2000 داشت که خدا می اومد توش بازی می کرد فکر نکم تو هیچ جای دیگه ای مشابه این کار را کرده باشند.
اول سریال هم که گفته دیدنش به کیا توصیه می شه.:31:

Dark Shine
06-01-2012, 19:58
فصل اول و دومش کامل زیرنویس شده؟

بلـه تـا فصـل چهـارم توسـط بچـه هـای تـیمِ تی وی شـو ترجمـه شـده که دارن ادامـه میدن بـه قدرت .

سریال بسیار جالبیه ، البیته برای هر کسی دیدنش توصیه نمیشه بخصوص اگه از نظر مذهبی متعصب باشه. چون تو این سریال حتی خدا رو هم دست میندازن. و کلا اعتقادات مذهبی ( مربوط به ادیان مختلف) یکی از موضوعات مورد علاقه سازندگان هست. من البته اول فیلم سینمایی South Park رو دیدم و خیلی ازش خوش اومد. اگه اشتباه نکنم تو ویکیپدیا نوشته بود که از لحاظ استفاده از کلماتی مانند F * Word ,و سایر لغات مودبانه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مشابه مقام اول رو داره. بهترین شخصیت سریال هم از نظر من اریک کارتمن و بعد از اون شف هستن.
مـن تـا آخـر فصـل دو دیدم یـادم نمیـاد خـدا رو دست بـندازن امـا خیلی سـر بـه سـرِ مسیح انداختـن :31:
کلمـه هـای F*CK و اصلـی هـا رو معمـولـاً بیـب میکنـن امـا چـه فایـده :دی

البته به نظر من این سریال نقش اول اونچنانی نداره چون هر بار روی یه چیز تمرکز میکنه و شخصیتایی رو مهم میکنه
همـین چهـار نفـر شخصیـت اصلـی هـا هستـند دیگـه .

MILAD MGH
06-01-2012, 20:22
زیرنویس فارسی فصل اول کامل نیست.
از فصل 2 ببینم اشکالی نداره؟

narotu
06-01-2012, 20:30
همـین چهـار نفـر شخصیـت اصلـی هـا هستـند دیگـه .

اره
منظورم یکیشون بود

Dark Shine
06-01-2012, 20:51
زیرنویس فارسی فصل اول کامل نیست.
فصـل اول رو تـیمِ دیدگـاه زیرنویس کـرده ، اگـه میخوایـن لینک بـدم .
انگلـیسـیش هـم همچـین سخـت نیست.

SAMCRO
06-01-2012, 21:27
بی صبرانه منتظرم اینترنتم راه بیفته اینو بگیرم ...چند قسمتشو دیدم ...

bida
06-01-2012, 21:57
مـن تـا آخـر فصـل دو دیدم یـادم نمیـاد خـدا رو دست بـندازن امـا خیلی سـر بـه سـرِ مسیح انداختـن :31:
کلمـه هـای F*CK و اصلـی هـا رو معمـولـاً بیـب میکنـن امـا چـه فایـده :دی

Just Be Patient Bro !!!!:46:

MILAD MGH
06-01-2012, 22:07
فصـل اول رو تـیمِ دیدگـاه زیرنویس کـرده ، اگـه میخوایـن لینک بـدم .
انگلـیسـیش هـم همچـین سخـت نیست.
اگه میشه لینکشو بزار.
چون توی تی وی شو فقط لینک 4قسمت هست.
ممنون.

Dark Shine
07-01-2012, 12:39
اگه میشه لینکشو بزار.
چون توی تی وی شو فقط لینک 4قسمت هست.
ممنون.
زیرنویسِ چسبـیده ی دیدگـاه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

زیرنویس قسمتهای 1،2،3 و7:

MILAD MGH
08-01-2012, 11:36
زیرنویسِ چسبـیده ی دیدگـاه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] iles%2F9554434884%2FSP1X11.rar.html) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] iles%2F4554434884%2FSP1X12.rar.html) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] iles%2F3554434884%2FSP1X13.rar.html) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] iles%2F1254434884%2FSP1X4.rar.html) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] iles%2F2254434884%2FSP1X5.rar.html) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] iles%2F5254434884%2FSP1X6.rar.html) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] iles%2F0254434884%2FSP1X8.rar.html) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] iles%2F7554434884%2FSP1X9.rar.html)

سلام.اینا مثه اینکه پسوورد دارن.
ویرایش:پیداش کرم.tvshow.ir

MILAD MGH
15-01-2012, 22:44
عاشق شخصیت اریک شدم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
واقعا با مزه ست .مخصوصا وقتی داره حرف میزنه یا میخنده و چشاش اینجوری میشه:

سرآشپز هم خیلی باحاله.اونجاهاییش جالبه که بچه ها میرن پیشش و سرآشپز میگه چطورید بچه ها؟ و بچه ها میگن بد. بعد سرآشپز میگه چرا بد؟؟

همه قسمتایی که تا حالا دیدم عالی بوده مخصوصا اون قسمتی که بچه آفریقاییه اومده بود.:31:

MILAD MGH
23-01-2012, 00:08

ديگران در مورد اين سريال چه مي گويند؟

اولین نظر :مت استون و تري پارکر در ساوث پارک تقريبا همه چيز را دستمايه طنزشان قرارميدهند: مسائل اجتماعي، سياسي، مذهبي، شيوه زندگي آمريکايي و مسائل روز. آنها با زبان تند و گزنده شان چيزهايي که به نظرشان اشتباه است ، بيرحمانه نقد ميکنند و مورد تحقير و تمسخر قرار ميدهند.
در مورد هر اپيزود اين مجموعه ميشه ده ها خط مطلب نوشت ولي من در اينجا سعي ميکنم يک نگاه کلي داشته باشم و به بعضي اپيزودها هم اشاره کنم.
از نظر فني، ساوث پارک يک انيمشن دو بعدي خيلي ساده و خام هست. به نظر ميرسه هر کسي با کمترين امکانات بتونه چنين انيميشني بسازه. ولي عليرغم سادگي ظاهري ، چهره ها حالات دروني رو به بهترين وجه منتقل ميکنن بطوريکه بيننده خيلي زود با کاراکترها و محيط ها ميتونه ارتباط برقرار کنه و بعد از مدتي انقدر با اونها خو ميگيريد که خودتون رو يک شهروند South Park محسوب ميکنيد. هر چقدر که از نظر بصري ساده هست در عوض صداگذاري بسيار حرفه اي و پيشرفته داره که با موسيقي هاي جالب، صداهاي مناسب براي کاراکترها و... به جذاب شدن هرچه بيشتر اون کمک ميکنه.

ماجراهاي فيلم در شهر ساوث پارک واقع در ايالت کلرادو آمريکا و در زمان حال اتفاق مي افتند. شخصيت هاي محوري چهار پسر 8-9 ساله هستند: استن از يک خانواده کاملا معمولي آمريکايي که با پدر و مادر و خواهر و پدربزرگش زندگي ميکنه، کايل که از يک خانواده يهودي هست. اريک کارتمن پسر خودخواه و لوسي که با مادرش زندگي ميکنه . کني شخصيت کم حرفي هست که يک خانواده فقير داره و هميشه سرش در کلاه لباسش هست که همين باعث شده صداش به وضوح شنيده نشه. کني از بقيه دوستانش ذهن منحرف تري داره و رکيک ترين حرفهارو به زبون مياره.
اين چهار نفر معمولا با هم هستند چون خودشون رو از بقيه بچه هاي کلاس Cool تر ميدونن اما رابطه شون با هم چندان هم دوستانه نيست. کارتمن هميشه کايل رو به خاطر يهودي بودنش و کني رو به خاطر فقير بودنش مسخره ميکنه .

علاوه بر اين چهار نفر، فيلم شخصيت هاي فرعي زيادي داره که به تدريج در طول اپيزودها با اونها آشنا ميشيم: مثلا بقيه بچه هاي کلاس، مدير و مشاور مدرسه، خانواده بچه ها، شهردار شهر، معلم مدرسه Mr. Garrison که يک منحرف تمام عيار هست و از بسياري عقده هاي جنسي و رواني رنج ميبره. داراي تمايلات غیر اخلاقی هست، عضو انجمنهای غیر اخلاقی هست.
عيسي مسيح که در ميان مردم زندگي ميکنه و مجري يک برنامه زنده به اسم Jesus & Pals هست که در اون به سوالات مردم جواب ميده.
هر کدوم از اين کاراکترها مولفه ها و تکيه کلامهاي خاص خودشون رو دارند و بسيار دوست داشتني هستند.
يکي از نکاتي که به جذاب شدن اين مجموعه کمک کرده استفاده از افراد مشهور هست که يا به عنوان دوبلور مهمان ساوث پارک هستند يا اينکه از عروسک آنها در آن اپيزود استفاده شده. اين حضور گاهي براي دفاع از اون فرد هست (مثلا در مورد مايکل جکسون و دادگاه او به اتهام سو استفاده از کودکان) يا اينکه براي انتقاد و کوبيدن اون فرد مشهور. مثلا در يکي از اپيزودها، Paris Hilton به عنوان «دختر کثیف لوس احمق» معرفي ميشه که هيچ استعدادي نداره و دختران جوان بايد از الگو قرار دادن چنين افرادي دوري کنن.
همچنين بعضي اپيزودها ارجاعاتي به فيلمهاي سينمايي که در زمان ساخت آن اپيزود اکران شده دارند. مثلا ميبينيم که استن و کني بعد از ديدن فيلم «مصائب مسيح» تصميم ميگيرند پولي که براي ديدن فيلم داده اند از مل گيبسون پس بگيرند که متوجه ميشوند او يک ديوانه تمام عيار است و بعد از اينکه ميفهمد بچه ها مقداري پول از کيف او برداشته اند صدها کيلومتر آنها را تعقيب ميکند و قصد کشتن آنها را دارد!
در يکي ديگر از اپيزودها قوانين سفت و سخت کپي رايت مورد تمسخر قرار ميگيرد. در توضيح «فجايعي که دانلود غيرقانوني mp3 از اينترنت به بار مي آورد» ميبينيم که Britney Spears مجبور شده هواپيماي جت اش را با يک مدل پايينتر عوض کند و يک خواننده سياه پوست که قصد داشته براي تولد پسر کوچکش، جزيره کوچکي در فرانسه به او هديه بدهد پول کم مي آورد.
ارجاعات مذهبي هم در بسياري اپيزودها وجود دارد که فوق العاده جالب و خنده دار هستند. مثلا شيطان که با صدام حسين در جهنم يک رابطه عاطفي دارند و وقتي رابطه آنها خراب مي شود، صدام براي تنبيه به بهشت فرستاده مي شود چون صدام عقيده دارد آدمهاي بهشت خيلي کسل کننده هستند و نمي تواند آنجا را تحمل کند.
يا در اپيزود "Are you there God - It's me, Jesus" خدا به درخواست مسيح و به مناسبت آغاز سال 2000 خودش رو به مردم نشون ميده. که بايد ببينيد چه شکلي هست،
نکته مثبت اين هست که سازندگان ساوث پارک تونستند در اين ۸ سالي که اين برنامه هر دو سه هفته يکبار پخش ميشه اونو در سطح بالايي حفظ کنن و گرفتار تکرار و تقليد نشن. واقعا همه اپيزودها عالي هستن و انتخاب بهترين از بينشون خيلي دشوار هست. ولي من اگر قرارباشه انتخاب کنم اپيزود «Christian Rock Hard» رو انتخاب ميکنم.
مت استون و تري پارکر با اين مجموعه و همچنين فيلم سينمايي Team America: World Police نشون دادن که از چه استعداد فوق العاده اي در ساخت کمدي هاي سياسي/اجتماعي برخوردار هستند. شايد بشه گفت اونها در حال حاضر Cool ترين مردان روي زمين هستند.
و خبر خوب اين هست که کمدي سنترال قراردادشو با اين 2 نفر تمديد کرده و ميتونيم مطمئن باشيم که تا سال آینده ميتونيم از ديدن ساوث پارک لذت ببريم.

دومین نظر :

South Park بی شک یکی ازاتفاقات مهم سینماست که درسال1997برای اولین بار توسط تری پارکرو مت استون خلق شد و اکثرکارهای این انیمه را این دونفر(به خصوص تری پارکر) از کارگردانی و فیلمنامه نویسی تا دوبله ی اکثر کاراکترها انجام می دادند. این سریال با اینکه از انیمیشن بسیار پائینی برخوردار است با استفاده از ابتکارات زیاد و همینطورسینمای اگزیستانسیالیستی تارانتینو تنها سریالی است که من دنبال می کنم و بهترین سریالی است که تا به حال دیده ام.
ساوث پارک چهارقهرمان کودک به نام های استن، کایل، اریک و کنی دارد که این چهارنفردرهر قسمت با ماجرایی عجیب سروکاردارند و هدف تری پارکرومت استون این است که موضوعات و مشکلات مهم سیاسی/اجتماعی را مانند: اختلاف احذاب و نژادها، حقوق رنگین پوستان، سیاست سیستم هالیوودی و جنگ های هسته ای مطرح کنند. دراین میان پارک جنوبی صحنه هایی را دارد که تا مدت ها شما را می خنداند. اما این کارتون اصلاً برای کودکان مناسب نیست، چون پراست ازصحنه های خشن و خونریزی زیاد، به عنوان مثال یکی ازچهار قهرمان، کنی که همیشه چهره اش پشت یک کلاه پنهان شده وکمترحرف می زند درهرقسمت به بدترین شکل ممکن میمیرد و درقسمت بعد باززنده می شود که این هم یکی ازنشانه های پست مدرن سریال است! همینطورسازندگان ساوث پارک زبان تند فیلم های تارانتینو را به ارث برده اند و قهرمانان بد دهنی را خلق کرده اند.
اما موضوع جالب دیگری که در پارک جنوبی نمایان است نگاه حجوآمیزبه شخصیت های معروف است. ازجرج بوش و بنلادن گرفته تا جرج لوکاس و اسپیلبرگ به صورت خنده داری درفیلم حاضرمی شوند، همینطورآثار معروف سینما مانند: ئی تی، بیگانه ها، سگ های انباری و.... به شکل طنزآمیزی وارد داستان می شوند. که همه ی این عناصرشما را تشویق می کند طرفدارپرو پا قرص ساوث پارک باشید.

منبع:doreham.com

Dark Shine
06-03-2012, 20:55
اقا لینک دانلود اینو یکی به من می ده ؟‌ چند تا قسمت اولشو می خوام ... از مدیافایر باشه خیلی خوب می شه !‌مرسی ...
سلـام پ . خ شـد .
تـاپیک بـه اینجـا منتقـل شـد دوستـآن .
==
دیشـب داشتـم قسمتِ 11 ــه فصـل ــه 3 رو میدیدم .
اسـمش هـم بــود Hooked_On_Monkey_Phonics کـه تـوی کلـاس یـه مسـابقـه ی هجـی کـردن گذاشتـن و چندتـا دانش آمـوز خانگـی وارد مدرسـه میشـن :31:
کلـاً فـان بـود .
قسمتِ قبلـش هـم گـروهِ Korn رو آورده بـودن :31:

SAMCRO
06-03-2012, 21:14
سلـام پ . خ شـد .
تـاپیک بـه اینجـا منتقـل شـد دوستـآن .
==
دیشـب داشتـم قسمتِ 11 ــه فصـل ــه 3 رو میدیدم .
اسـمش هـم بــود Hooked_On_Monkey_Phonics کـه تـوی کلـاس یـه مسـابقـه ی هجـی کـردن گذاشتـن و چندتـا دانش آمـوز خانگـی وارد مدرسـه میشـن :31:
کلـاً فـان بـود .
قسمتِ قبلـش هـم گـروهِ Korn رو آورده بـودن :31:
به به ! کرن ! چه شود !‌:دي
این جا یه تایپیک قدیمی تر هم بودش واسه سوت پارکا !‌ ) الان فهمیدم چی شد !:دي‌)

MILAD MGH
08-08-2012, 16:29
توی فصل 5 گروه ریدیوهد هم میاد.
کارتمن و ند یه تیکه آهنگ Creep رو میخونن.اصل خندست.

shifter
08-08-2012, 20:35
این سریال خداست...
عاشقشم...
به نظر من دیدنش فقط با زیرنویس انگلیسی میچسبه که اونم واسه جاهایی رو که متوجه حرفشون نمیشی.
به نظر من فصل 11 اش فوق العاده بود...
اپیزود های اخر فصل 11 تروریست های مسلمون حمله میکنن به سرزمین خواب و رویای امریکا...:31:
یادم نیست اما تو یه قسمت هم حسابی پاریس هیلتون رو قهوه ای کرد:31:

altair
10-08-2012, 11:27
واقعا انیمیشن قشنگیه انیمیشنی که به ما میگه خوبه بعضی وقت ها تعصبو رو هر چی بذاریم کنار به نظرم هدف این انیمشین همینه راستی بچه ها شما اون نسخه ی سینمایی bigger longer uncut رو دیدین واقعا ته خنده بود صدام با شیطان.... شیطانم دیگه رمانتیک شده بود و از دست صدا مگریه میکرد صدای صدام ته خنده هست به نظرم اینجا هدف کارگردانا این بوده که نشون بدن بعضی از ما انسان ها حتی میتونیم از شیطانم بدتر باشیم مثل صدام.
حرف زدن کارتمن خیلی خنده داره
یه نسخه ی دیگه هم اومده که سینمایی به نام south park imagination که توش همه هستن و ارجاعاتی به فیلم های ارباب حلقه ها و نارنیا و حتی ملبان زبل توش هستن کارتمن هم این وسط جنگ از کارل یه امضا گرفته بود مبنی بر اینکه باید....... توصیه میکنم حتما ببینیدش:

shifter
10-08-2012, 14:08
یه نسخه ی دیگه هم اومده که سینمایی به نام south park imagination که توش همه هستن و ارجاعاتی به فیلم های ارباب حلقه ها و نارنیا و حتی ملبان زبل توش هستن کارتمن هم این وسط جنگ از کارل یه امضا گرفته بود مبنی بر اینکه باید....... توصیه میکنم حتما ببینیدش
خب این همون 3 تا اپیزود اخر فصل 11 هست که من بالا گفتم و به صورت سینمایی در اوردنش...اون صحنه ای که کارتمن کایل رو به دادگاه میکشونه به خاطر اون امضا و حرفاش تو دادگاه اخر خنده بود:31:

altair
10-08-2012, 14:34
خب این همون 3 تا اپیزود اخر فصل 11 هست که من بالا گفتم و به صورت سینمایی در اوردنش...اون صحنه ای که کارتمن کایل رو به دادگاه میکشونه به خاطر اون امضا و حرفاش تو دادگاه اخر خنده بود:31:
اره واقعا ته خنده بود ولی اونجایی هم که میره خنه ی کارل و کارل داره شام میخوره و بعد کارتمن میگه کارل میدونه موضوع چیه و کارل قاطی میکنه خیلی خنده دار بود.
اونجایی هم که میرن به شهر imagination هم خنده دار بود چون تصورات همین بچه ها بود همه چجیز عادی بود یهو میگن خب حالا چی یکیشون یه تصور میکنه بعد القاعده میریزه اونجا و همه ی شخصیت های تخیلی فیلم را به طور بدی میکشن خنده دارترین اونجا بود که مرده با نارنجک دور کمر میاد وسط داد میزنه و بعد همه منفجر میشن
گرفتن اون جن سبز هم جالب بود که تو افسانه های ایرلندی اگه بگیریش بهت جای گنج میگه و کارتمن با حالتی خشن و چاقو به دست میگه یا میگی جای طلا کجاست یا میکشمت.:31:

shifter
10-08-2012, 15:05
گرفتن اون جن سبز هم جالب بود که تو افسانه های ایرلندی اگه بگیریش بهت جای گنج میگه و کارتمن با حالتی خشن و چاقو به دست میگه یا میگی جای طلا کجاست یا میکشمت.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
:31::31:
شما همه قسمتاشو دیدید؟
من فقط فصل 10-11-12 رو از دوستم گرفتم و دیدم...خیلی دنبال بقیه فصل هاشم...
نمیدونم این همه ایده رو از کجا میارن...
دو تا قسمت دیگه الان یادم اومد...:31:
یه قسمت که شیطان میخواد تو زمین پارتی بگیره و یکیم قسمتی که سریال family guy میخواد تصویر حضرت محمد رو نشون بده که همه میترسن و امریکا رو تهدید میکنن و...:31:
امتیازش تو imdb از خیلی از سریال ها بیشتره...9...

solo8
10-08-2012, 15:06
این سریال زیرنویس فارسی نداره؟!

چون تو زیرنویس انگلیسیش یه چیزایی (اصطلاحاتی) میگه که ادم متوجه نمیشه.....

اقا اونایی که میخوان دانلود کنن از تورنت دانلود کنن.کلش هست.سرعتش هم خوبه...

MILAD MGH
10-08-2012, 15:14
این سریال زیرنویس فارسی نداره؟!

چون تو زیرنویس انگلیسیش یه چیزایی (اصطلاحاتی) میگه که ادم متوجه نمیشه.....

اقا اونایی که میخوان دانلود کنن از تورنت دانلود کنن.کلش هست.سرعتش هم خوبه...

altair
10-08-2012, 19:28
:31::31:
شما همه قسمتاشو دیدید؟
من فقط فصل 10-11-12 رو از دوستم گرفتم و دیدم...خیلی دنبال بقیه فصل هاشم...
نمیدونم این همه ایده رو از کجا میارن...
دو تا قسمت دیگه الان یادم اومد...:31:
یه قسمت که شیطان میخواد تو زمین پارتی بگیره و یکیم قسمتی که سریال family guy میخواد تصویر حضرت محمد رو نشون بده که همه میترسن و امریکا رو تهدید میکنن و...:31:
امتیازش تو imdb از خیلی از سریال ها بیشتره...9...

یه چند قسمتشو دیدم ولی همشو نه چون ادم یکم میترسه به هیچکی رحم نمیکنه خیلی دوست دارم اون قسمتی رو ببینم که مربوط میشد به فیلم 300 و خشایارشا سوار بر یه صندلی بزرگ بالای یه ماشین گنده بود.

یه قسمتش میکی موس رو مسخره کرده بودن که میکی موس میخواست با اره این چندتا بچه هم چنین کارتمنو با اره برقی پاره کنه و تهدیدشون میکرد یه صحنه هم داشت که یکی گفته بود من دیگه برای دیزنی کار نمیکنم بعد میکی موس با اون صداش میاد میگه کی بود بعد جالب تر میشه و یه تکنیک بوکس به نام اپرکات میاد رو اون.... بعدشم پسره داغون میشه (این قسمت از انیمیشن در مورد تبلیغ و کارهای مخفیانه دیزنی برای کشاندن بچه ها به سک... بود)

شعار کل سریال هم جالبه که رو imdb نوشته:

Four boys. One f**ked up town

Arrowtic
03-04-2013, 10:40
دوستان من از این انیمیشن به صورت همینطوری زیاد دیدم یعنی یه اپیزود از فصل 8 چند تا از 10 و به همین صورت.
میخواستم بدونم از کدوم فصل کیفیتش خوب میشه(از نظر گرافیکی).چون فصل اول واقعا کیفیتش افتضاحه.

Morteza4SN
04-04-2013, 19:45
دوستان من از این انیمیشن به صورت همینطوری زیاد دیدم یعنی یه اپیزود از فصل 8 چند تا از 10 و به همین صورت.
میخواستم بدونم از کدوم فصل کیفیتش خوب میشه(از نظر گرافیکی).چون فصل اول واقعا کیفیتش افتضاحه.
کیفیت گرافیکی به مرور پیشرفت کرده و از سادگی اون کم شده.

مثلا قسمت اول فصل یک با کاغذ رنگی و ترکیب تکنیک کات-اوت و سل انیمیت شده که سه چار ماه هم طول کشیده
اما در اپیزودهای بعدی به کمک کامپیوتر نمونه‌های اولیه رو انیمیشن کردن و به چهار روز کاهش دادنش (1997)

تا فصل چهارم طرح‌های اولیه با PowerAnimator انیمیشن میشده و از فصل پنجم با استفاده از MAYA این کار انجام شده
کم‌کم افکت‌ها و جزئیات بیشتری برای جذابیت و تاثیر بیشتر بهش اضافه شده

در قسمت فرمت تصویر هم این توضیح اومده :
480i (4:3 SDTV) (1997–2008) i
1080i (16:9 HDTV) (2009~P) i

منم همشو ندیدم و اطلاعاتم کامل نیست تا دقیق جواب بدم!
پیشنهادم اینه که ابتدا از هر فصل چند قسمت رو برای دیدن انتخاب کنی تا به جواب برسی

B3HZ@D
05-04-2013, 15:42
درود
نسخه سینمایی هم داره ؟! چون فکر کنم یک قسمت از اون رو که دیدم بصورت نسخه سینمایی بود !
اگه اسامی نسخه های سینمایی رو بذارین ممنون میشم :n02:

MILAD MGH
05-04-2013, 15:47
درود
نسخه سینمایی هم داره ؟! چون فکر کنم یک قسمت از اون رو که دیدم بصورت نسخه سینمایی بود !
اگه اسامی نسخه های سینمایی رو بذارین ممنون میشم :n02:

همین یه نسخه سینمایی رو داره:

که آهنگِ "Blame Canada"ـش هم نامزد جایزه اسکار شده.

B3HZ@D
05-04-2013, 15:56
ممنون .
من همین نسخه رو دیده بودم و عالی بود ولی اسمش در خاطرم نبود ! اون قسمتی که میرن سینما تا اون فیلم ترنس و فیلیپ رو ببینن خیلی باحاله .:n02:
ولی عجیبه که فقط همین یک نسخه بصورت سینمایی منتشر شده !

Dark Shine
21-05-2013, 12:05
قسمت هایی که نباید از دست داد [ شماره ی 1 ]*

از این به بعد در طی دیدنِ پارک جنوبی اگه قسمتی بود که خیلی خوب بود توی همین تاپیک یه معرفی مختصر هم میکنم

The Return of the Fellowship of the Ring to the Two Towers

معمولاً بهترین قسمت های South Park قسمت هایی هست که براساسِ داستان فیلمی ساخته شده باشه .
این قسمت همانطور که از عنوان معلومه از روی سری ارباب حلقه ها ساخته شده اما این ماجراجویی برای حلقه نیست بلکه ماجراجویی برای پــ*ـورن است ! !
اولین ایپزودی هست که بچه ها طی اون با پـ*ـورنو گرافی آشنا میشن و وقتی که کلِ شهر جذب یک دی وی دی پورن میشن تصمیم میگیرن اونو به مغازه تحویل بدن . در اینجا پـ*ـورن همان معنای حلقه رو داره .
توی این ایپزود خیلی از شخصیت هایی که توی ارباب حلقه ها بودن هم دیده میشن،گـالوم ، گندالف ، لگولاس ، برومیر و آراگورن .
Trey Parker که از سازندگان اصلی South Park درباره ی این ایپزود میگه که " این ایپزود نشون میده که یک انیمیشن میتونه چقدر خنده دار باشه "

■■■■■■■■■■
10/10

saeed_136915
21-05-2013, 12:55
سلام
من یه چند وقت پیش که داشتم این سریال رو شاید برای صدمین بار میدیدم :n02: این قسمتشو متوجه شدم. فکر کنم یادشون رفته موی پدر تویک رو بزارن :n09:
06x09 - Free Hat
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mktalent
30-07-2013, 18:30
اقا خواهش می کنم یکی زیرنویس فصل 1 را کامل بذاره هیجا پیدا نمیشه لینکای قبلی هم همه خرابن ممنون.:n30:

mktalent
31-07-2013, 04:34
اقا خواهش می کنم یکی زیرنویس فصل 1 را کامل بذاره هیجا پیدا نمیشه لینکای قبلی هم همه خرابن ممنون.:n30:
کسی جواب نمیده

saeed_136915
31-07-2013, 20:21
این هم یکی از بهترین صحنه های این سریال :n02:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1_21.18.04.jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1_21.18.42.jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1_21.18.49.jpg

کسی جواب نمیده

دوست عزیز شما دنبال زیرنویس فارسی هستین؟؟ این جور سریال ها اصلا با زیرنویس فارسی ارزش دیدن ندارن. اگر هم باشه توی این سایت میتونین پیدا کنین (که البته ف.یلتر هست). [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sd70
01-08-2013, 23:07

زيرنويس بعضي از اپيزودهاي فصل اول رو ميتونين از فارسي ساب تايتل دانلود کنيد. از فصل 2 تا اپيزود 13 فصل 6 هم تمامي زيرنويس ها هم در اين سايت و هم در Subscene موجوده و در حال حاضر هم فصل 6 در حال ترجمه شدنه

awz2
10-01-2015, 15:58
سایتی سراغ ندارین از فصل 17 به قبل رو داشته باشه ؟

mohamadbij
30-11-2016, 22:26
ویرایش: حذف شود