PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تنظیم safe area در ادیوس ؟؟؟!

Novan
20-02-2009, 12:26
سلان دوستان
یه سئوال فنی در مورد ادیوس دارم:
من وقتی پروژه ها مو می خوام اکسپورت بگیرم برای اینکه safe area رو رعایت کنم تا تو تلویزیون های خانگی هم خوب نمایش داده بشه و تصویر از کادر نزنه بیرون، مجبورم بعد از اکسپورت از ادیوس دوباره برم تو پریمیر و اونجا safe area رو درست کنم و دوباره اکسپورت بگیرم که این باعث میشه که کیفیت تصویر بیاد پایین چون پریمیر اصلا کیفیت خوبی تحویل نمیده
می خواستم بدونم امکان تنظیم کردن safe area تو ادیوس وجود نداره؟
باید چیکار کنم؟
ممنون

power2e
20-02-2009, 19:55
سلان دوستان
یه سئوال فنی در مورد ادیوس دارم:
من وقتی پروژه ها مو می خوام اکسپورت بگیرم برای اینکه safe area رو رعایت کنم تا تو تلویزیون های خانگی هم خوب نمایش داده بشه و تصویر از کادر نزنه بیرون، مجبورم بعد از اکسپورت از ادیوس دوباره برم تو پریمیر و اونجا safe area رو درست کنم و دوباره اکسپورت بگیرم که این باعث میشه که کیفیت تصویر بیاد پایین چون پریمیر اصلا کیفیت خوبی تحویل نمیده
می خواستم بدونم امکان تنظیم کردن safe area تو ادیوس وجود نداره؟
باید چیکار کنم؟
ممنون

از منوی setting گزینه appelication setting رو انتخاب کن تو پنجره باز شده روی + customize کلیک کن وقتی باز شد
وارد زیر مجموعه overlay شو . تیک show safe area رو بزار ، تیک action safe area رو هم بزار و در پنجره روبه روییش تایپ کن 90 % اینطوری فقط اندازه 0.5 سانت از چیزی که تو کادر ویوت دیده میشه تو فیلمت رو تلوزیونهایی که wide نیست دیده نمیشه اگه میخوای همش دیده شه 88 % بزار
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

behrang_shadow
20-02-2009, 21:17
وقتی برنامه ادیوس رو باز کردی ctrl+h رو بزن safe area رو تصویرت میاد.

Novan
21-02-2009, 22:35
آقا یه دنیا ممنون!
خیلی کارم راحت شد
فقط یه سئوال: برای اینکه تصویر رو همسایز safe area کنم باید از گزینه picture in picture اسنفاده بکنم؟ یا راه دیگه ای هم داره؟
چون از این راه به نتیجه رسیدم ولی گفتم شاید راه بهتر و آسون تری هم باشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

masoudtr
21-02-2009, 23:41
از گزینه 3d picture هم میتونی استفاده کنی

power2e
22-02-2009, 00:28
از گزینه ای که مسعود هم گفت میتونی و میتونیم روی کلیپت کلیک کنی و کلید F7 صفحه کلید رو بزنی تو پنجره باز شده layot در قسمت stretch مقدار x و y رو 90 در صد قرار بدی مزیت این کار اینه که میتونی از گزینه های keyers هم رو کلیپت استفاده کنی .
.
اگه پروژت طولانیه و رو چند لایه روش کار کردی بهتر اینه که سکانسی که توش هستی رو رو قسمت سکانس راست کلیک کرده add to bin رو بزنی بعد از منوی فایل new---> sequence بعد سکانسی رو که به پلیت bin بردی دراگ کنی رو تایم لاینه سکانس جدید تا در قالب یک کلیپ یک لایه ای بتونی سایز یا اسکیلش کنی

Novan
23-02-2009, 11:31
دستتون درد نکنه
روش دوم power2e خیلی کمک کرد چون همه پروژه هام تیکه تیکه هستند
بازم ممنون