PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ACBel OR RedMAx

ardalan_zapata
20-02-2009, 12:13
با سلام خدمت دوستان
بین پاور ACBEL و Redmax توی رنج پاور 400-470 وات چی پیشنهاد میدید >؟
گرین نمیخام چون خیلی مشکل باهاش داشتم
گارانتی اون ها مال چه شرکتی است ؟
ممنون

iraniran2
20-02-2009, 15:32
مسلمه acbel . من كه هر چي تو گوگل سرچ كردم اثري از ردمكس پيدا نكردم. احتمال ميدم از همين مودمهاي آشغال باشه كه 3 تاشو 1000 ميدن البته ردمكس رو به قيمت همون acbel اينجا دارن ميدن. حالا شايد دوستان اطلاعات كامل تري داشته باشن.

xsi_xsi
24-02-2009, 21:40
سلام . پاورهای رد مکس (البته در ایران رد مکس نامیده می شه). اسم اصلی آن رید مکس (Raidmax) است. اگر سرچ کنید می بینید که معتبره. مثل همه پاورهای دیگر چند مدلش خیلی خوبه ولی چند مدل بد هم داره که اصلاً مناسب خرید نیست. acbell هم همینطوره. چند مدل داره که عالیه ولی چند مدل هست که واقعاً آشغاله. من هم مثل شما با این گرین مشکل داشتم و coolermaster و بعد silverstone را پیشنهاد می کنم.

موفق باشید.

Stream
24-02-2009, 21:52
سلام . پاورهای رد مکس (البته در ایران رد مکس نامیده می شه). اسم اصلی آن رید مکس (Raidmax) است.

من هم اول احتمال می دادم Redmax هایی که در ایران هست ساخت Raidmax باشند ولی اینطور که به نظر می رسه Remark هستند و کیفیت مناسبی هم ندارند.

xsi_xsi
24-02-2009, 22:55
آره دیگه. ایران که استاندارد سفت و سخت و برشته ای که نداره. حتی کاری که گرین میکنه رو هم توی کمتر کشوری میشه انجام داد. پاور از seventeam وارد کنی و بعد با کد خودت لیبل بزنی؟

iraniran2
25-02-2009, 16:22
من سرچ كردم ميدونم raidmax برند معتبري اما اين redmax هاي تو ايران اصلا ربطي به ريد مكس ندارند. و همونطور كه گفتم معلوم نيست از كجا سر و كله‌شون پيدا شده.

xsi_xsi
26-02-2009, 16:00
چرا خودشه. خود خود raidmax هست. یک بابایی برای تست خرید، بازش کرد و دید روی بورد آن RAIDMAX نوشته. شرکت وارد کننده که سفارش خرید رو به سازنده چینی داده گفته label نزن، ما خودمون در ایران زحمتش رو می کشیم. فقط پاور لخت بفرست. حتی بسته بندی هم نیاز نیست. (این کار باعث ارزون تر شدن پارتی بار هم میشه) این کار در جهان خیلی مرسومه.

نمونه دیگریش رو هم همین پاورهای گرین. لخت وارد می شوند و اینجا لیبل می خورند و بعد بسته بندی می شند و می روند در فروشگاه ها با نام گرین. شما اگه به سایت seventeam برید که گرین داره از این شرکت وارد می کنه و در قسمت نمایندگان سون تیم اسم گرین هم ذکر شده. می بینید که پاورها مختلفی داره. به عنوان مثال در محدوده متوسطه بین 420 تا 650 وات که حالت عمومی داره و با یک سری کد های مختلف برای هر کلاس پاور.

لیست محصولات گرین هم که مشخصه. خودتون ملاحظه کنید ، مثلاً پاور گرین مدل GP535A ; که دوستان دیگرمون در این فورم ها به دوستان دیگر برای خرید و بستنش روی سیستم هاشون توصیه می کنند، اصلاً در لیست تولیدات سون تیم هم چنین محصولی نیست. کد مصول کاملاً متفاوته!!!

حالا باشه. من خریدار ساده دل با خودم می گم حتماً بر اساس توافق دو شرکت گرین و سون تیم ، کدهای خاصی بین همدیگر رد و بدل می کنند. و اینکه مساله مهمی نیست . ولی بازم یک اشکال اساسی وجود داره و اون اینکه پاور GP535A ، که بنا بر لیست گرین یک پاور 535 وات هست. اصلاً در لیست تولید سون تیم نیست. یعنی سون تیم اصلاً کلاس پاور 535 وات تولید نمی کنه. میگی نه. اینم لینک تولیدات پاور سون تیم بین محدوده متوسط 420 تا 650 وات.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا برو سر نخ رو بگیر و خیلی از محصولات دیگر رو هم مقایسه کن. کلاً در زمینه منبع تغذیه و پاور اگر شما در بحث های الکترونیک حداقل اطلاعاتی داشته باشید ، می فهمید که قیمت اجزای تشکیل دهنده یک پاور کامپوتر در صورتی که حتی شما از بهترین قطعات و برندهای جهان استفاده کنید حداکثر 5 درصد قیمت پاور رو تشکیل می دند. پس ببین خیلی جا برای زیر آبی رفتن وجود داره. این یک مقدمه ای است از مثنوی 70 من پاور در ایران.

iraniran2
26-02-2009, 17:56
حالا برو سر نخ رو بگیر و خیلی از محصولات دیگر رو هم مقایسه کن. کلاً در زمینه منبع تغذیه و پاور اگر شما در بحث های الکترونیک حداقل اطلاعاتی داشته باشید ، می فهمید که قیمت اجزای تشکیل دهنده یک پاور کامپوتر در صورتی که حتی شما از بهترین قطعات و برندهای جهان استفاده کنید حداکثر 5 درصد قیمت پاور رو تشکیل می دند. پس ببین خیلی جا برای زیر آبی رفتن وجود داره. این یک مقدمه ای است از مثنوی 70 من پاور در ایران.
اين يعني چي؟ يعني اينكه يه پاور 150 تومني خرج قطعاتش كلا 10 تومن هم نشده؟

xsi_xsi
26-02-2009, 19:02
اين يعني چي؟ يعني اينكه يه پاور 150 تومني خرج قطعاتش كلا 10 تومن هم نشده؟

من درباره پاورهای محدوده متوسط بین 420 تا 650 صحبت کردم دوست عزیز. در این رنج دقیقاً همینطور هست.

حدود 5 درصد قیمت قطعات داخل پاور می شه.

5 تا 7 درصد قیمت بدنه فلزی پاور و سیم های خروجی و بسته به اینکه پاور مدولار باشه و به قول معروف قر و فر داشته باشi. و هرچه از ورق سرد فوق کشش با مارک مرغوب تر استفاده کنند 3 تا 4 درصد بیشتر میشه. که در مورد گرین اینطور نیست.

بسته بندی و حمل و نقل حدود 3 تا 6 درصد. (بسته به تهران یا شهرستان).

حدود 10 درصد سود نمایندگان فروش.

هزینه گشایش l/c برای طرف خارجی + هزینه ثبت سفارش در وزارت بازرگانی + هزینه ترخیص کانتینر از گمرک + مالیات ارزش افروده + بارگیری تریلی از بندر به تهران + هزینه انبار داری + پرسنل تا محصول جعبه گذاری شود حدوداً 10 تا 15 درصد هزینه.

سود گرین از این عمل حدود 30 تا 35 درصد بر حسب کلاس های مختلف پاور

بقیه هم متعلق به شرکت سازنده پاور. بنده از کسی این مطالب رو نقل می کنم که از روز اولی که کامپیوتر در ایران اومد تا حالا دستش تو کاره.

در این زمینه شما همواره یک بازه بین 5 تا 10 درصد در زمینه های مختلف باید جای بازی داشته باشی. به محض اینکه کار به قول معروف با خنس روبه رو شد با پول اضافه کار رو جمع و جور کنی. در زمینه های پاور با وات بالا هم همینطور است. درصد ها مقداری متفاوته. ولی هیچ وقت بیشتر از 10 تا 15 درصد برای پاورهای بزرگ ، قیمت قطعات داخلی پاور بیشتر در نمی یاد. پاور گرین که خیلی تصور می کنند جزء مزغوب ترین ها ست در اصل درجه 3 و 4. شرکت seventeam اصلاً brandy نیست که مطرح باشه. یک پاور ساز فوق العاده generic.

iraniran2
26-02-2009, 19:51
مثل اينكه شما در باره پاور خيلي اطلاعات داري.
نظرت در باره پاورهاي icute چيه. اطلاعي داري.
الان 900 واتش كه در اصل 850 وات 125 تومنه
700 واتش هم كه در اصل 650 واته 95 تومنه
گواهينامه 80 پلاس هم داره. لايف تايم گارانتي هم هست. به نظرتون خوبه يا يه كاسه‌اي زير نيم كاسه‌ست.
من خودم فكر ميكنم با اين قيمت طرف روش يه ليبل چسبونده . احتمال ميدم مثلا 500 واتش رو روش ليبل 900 وات چسبونده باشن.