PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پژو 405 یا پرشیا یا سمند lx یا ریو

Amirlike2
19-02-2009, 01:22
پژو 405 یا پرشیا یا سمند lx یا ریو؟؟؟
بین این ماشین ها کدومش بهتره؟:19::19::19::19:
از نظرزیبایی
فنی
امکانات داخلی
ایمنی
یا هر چیز دیگه ای؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mshiraz.2009
19-02-2009, 08:52
اول سمند lx - دوم پارس - سوم 405 - آخر هم ریو.

Mojtaba-MCI
19-02-2009, 09:24
ریو رو کلا ولش ، اصلا قیافه نداره...
از نظر زیبایی قطعا پرشیا.
از لحاظ فنی میشه گفت پرشیا توسعه یافته ی 405 هستش ضمن اینکه طراحی بیرونی پرشیا بسیار دلچسب تره!
امکانات داخلی سمند ال ایکس از پرشیا بیشتره البته از پرشیای معمولی ولی در مقابل پرشیای ELX هست که امکانات داخلیش بسیار بالاتر از سمند ال ایکسه...به عبارتی آپشن(Option)دار هست و هرچی که بخوای می تونی بهش اضافه کنی و در نهایت سفارشیش کنی.
پس نتیجه می گیریم :
1 - پرشیا(معمولی یا ELX ترجیحا)
2 - سمند LX
3 - پژو 405
4 -

Amirlike2
19-02-2009, 12:24
البته خودم فکر می کنم سمند lx بهتر باشه .
که می خوام نظر شما دوستان هم بدونم که شاید بتونه بیشتر به من کمک کنه.

mshiraz.2009
19-02-2009, 12:45
ببین سمند سینگینه . اگه برای کورس گذاشتن با رفقات می خوای همون پارس رو برداری بهتره.

Farshadd
19-02-2009, 22:54
البته خودم فکر می کنم سمند lx بهتر باشه .
که می خوام نظر شما دوستان هم بدونم که شاید بتونه بیشتر به من کمک کنه.

من هم با نظر خودتون موافقم

در مورد توضیحات هم با پست سوم موافقم و البته اولویت بندی رو قبول ندارم. با معیار های شما جای lx و پارس عوض میشه و ریو هم نمیره آخر. یعنی:

1. سمند lx
2. پارس
3. ریو و 405

:12:

Balrog
19-02-2009, 23:11
من سمند lx رو انتخاب می‌کنم (به نسبت محکمه).
ریو رو هم اصلا فراموش کن!

Amirlike2
21-02-2009, 02:00
راستش هیچ کدوم از اینارو نگرفتم
پرشیا elx انتخاب شد
نظرتون چیه؟

Ali Delkhosh
21-02-2009, 02:34
نمي دونم چرا دوستان ميگن ريو رو فراموش كن !!!
اگه يه نگاهي به امكانات و اطلاعات فني اين ماشين بندازيد ديگه اين حرفو نمي زنيد
دوست عزيز اگه فضاي داخل زياد براتون مهم نباشه به نظر من بهترين گزينه همين ريو هستش
من هرگز دوست ندارم سمت پژو (حداقل همينايي كه ايران خودرو گير داده بهشون ) و اون سمند غول پيكر برم

Mehdi.KinG
21-02-2009, 03:13
سلام به دوستان عزيز

به نظر من پارس خيلي ديگه دموده شده دست هركي هستش

ولي lx هم كلاس كارش بالا خيلي شيكه و محكم

زيبايي هم كه ديگه معلومه كور هم ميفهمه .

از نظر امنيت هم ميشه رو حساب كرد .

100% == سمند lx

90% == پژو پارس

80% == پژو glx

و

.
.
.

Mojtaba-MCI
21-02-2009, 08:39
پرشیا elx انتخاب شد
نظرتون چیه؟
عالیه دوست من...
دیگه هر قسمتی رو که خواستی می تونی قبل از اینکه تحویلش بگیری سفارشی کنی.
خود ایران خودرو به شکل استاندارد اینکارا رو انجام می ده.
به هرحال از نظر من بین این چند گزینه بهترین انتخابو داشتی.

من هرگز دوست ندارم سمت اون سمند غول پيكر برم
همینطوره ، بدنه ی سمند خیلی بزرگ طراحی شده که شاید با اون قدرت موتور توو حرکت براش مشکل ایجاد بشه...
البته منظورم این نیست که چون بزرگه پس حتما مطمئن هم هست ، منظورم اینه که نسبت به هیکل و اندازه و قدرت موتورش بدنه ی بزرگی داره!

D r i v e r
21-02-2009, 12:04
پرشیا elx انتخاب شد
نظرتون چیه؟
چند وقت پیش گفتم بازم میگم
ما elx داریم
راضی هم هستیم ازش
برای ما کلا 17900 تموم شد ولی اگه درست حساب کنی شاید حدود 17 تومن!!
ولی به نظرم الان خیلی گرونه و میشه انتخاب بهتری از elx هم داشت:46:

Farshadd
21-02-2009, 16:37
پرشیا elx انتخاب شد
نظرتون چیه؟

خوبه.

متاسفانه در این قیمت رقیبی مستقیم نداره که بخواییم باهاش مقایسش کنیم.

bbp
25-02-2009, 11:39
خوب من هم بيام يه نظر كوچولو بدم.
دور و اطراف من هر روز همه اينا هست...
من خودم پرشيا مدل 82 دارم بسيار بسيار راضي ام ازش(در حد اندازه خودش نه زانتيا)...
اما اگز صفر ميخواي بگيريد اصلا طرف پرشيا صفر نريد كيفيت افتضاح اصلا قابل قياس با پرشيا مدل 81-82 نيست به عبارتي هرچي بيشتر مي گذره كيفيتها به شدت مياد پايين.
اگر براي خانواده 5 نفري ميخوايد استفاده كنيد سمند با اينكه اصلا علاقه اي بهش ندارم(ذاتا بدم مياد ازش) اما براي خانواده خوبه...
اگر براي خودتون ميخوايد يه 405 يا ريو با قيمت كمتر بگيريد اما بهش برسيد با 2 تومن روشون خرج كنيد براي يه جوون جوابگو خواهد بود.

در رابطه با elx هم اگر من باشم يه چند ميليون تومن ديگه ميزارم روش ميرم ماكسيما تميز ميگيرم كه حرف نداره...
ولي اگر يه مدت بگذره و بيشتر بريد تو نخ اينجور ماشينا ميفهميد آشغال=محصولات ايرانخودرو...

موفق باشيد.

سام1988
01-05-2009, 22:15
به نظر من برو پارس بگير اصلا قيافش دمود نيست حداقل نسبت به 405 وسمند فقط طراحي داخلي زياد جذاب نيست خوب تو اين لحاظ سمند بهتره سمند بعد از يه مدت درب هاش به علت وزن زياد به صدا در مياد ديدم كه تعطيل، در عوض سمند صندلي هاي بهتري نسبت به پارس داره ،هر دو ماشين براي مسافرات خيلي خوب هستن سرعت هر دو هم تقريبا يكي .
اين سمند هاي جدبد كه 16 سوپاپ هستن و وزنشم كمي سبك كردن خيلي خوبه در كل انتخاب بين اين دو تا ماشين خيلي سخته و بايد ديدصاحبش از ماشين چه انتظاراتي داره

YOUCOM
01-05-2009, 22:41
بذارید منم نظرمو بگم
از قدیم از خانواده سمند بدم میومد تا اینکه دائی جونم یه 405 خرید. وقتی سوار شدم و یه دوری باهاش زدم همه چی دستم اومد. وزن درهای این خودرو به مقدار زیادی کاهش پیدا کرده بطوری که یه بچه سه ساله هم میتونه به راحتی اونو تا آخر باز و بسته کنه. در ضمن اگر یه دوری تو اینترنت بزنید میتونید کلیپهای زیادی از تصادفات 405 رو ببینید، مطمئنا با من هم عقیده میشید. برای خرید اتول باید فاکتور امنیت رو در سطح اول قرار داد. فکر میکنم پرشیا هم از این قاعده مستثنا نباشه و برادران پژو از لحاظ امنیت دارن با پراید برابری میکنن فقط ظاهر و قدرت اونهاست که بازار رو براشون نگه داشته. ولی ایران خودرو برای حفظ آبروی خودش هم که شده فعلا از این کارا (زیاد) روی سمند انجام نمیده.

m-dirin
02-05-2009, 11:08
اگه از لحاظ کلاس برات مهم تره پرشیا مناسبتره ولی اگر من جای شما بودم قطعآ lx رو به علت امکانات بیشتر انتخاب می کردم چون در مقابل پولی که پرداخت میکنید ارزش خرید داره:8:

rezazzzjjj
09-05-2009, 17:49
بذارید منم نظرمو بگم
از قدیم از خانواده سمند بدم میومد تا اینکه دائی جونم یه 405 خرید. وقتی سوار شدم و یه دوری باهاش زدم همه چی دستم اومد. وزن درهای این خودرو به مقدار زیادی کاهش پیدا کرده بطوری که یه بچه سه ساله هم میتونه به راحتی اونو تا آخر باز و بسته کنه. در ضمن اگر یه دوری تو اینترنت بزنید میتونید کلیپهای زیادی از تصادفات 405 رو ببینید، مطمئنا با من هم عقیده میشید. برای خرید اتول باید فاکتور امنیت رو در سطح اول قرار داد. فکر میکنم پرشیا هم از این قاعده مستثنا نباشه و برادران پژو از لحاظ امنیت دارن با پراید برابری میکنن فقط ظاهر و قدرت اونهاست که بازار رو براشون نگه داشته. ولی ایران خودرو برای حفظ آبروی خودش هم که شده فعلا از این کارا (زیاد) روی سمند انجام نمیده.
مگه ایرانخودرو ابرو داره

adriyano
23-05-2009, 15:09
با ارز سلام خدمت دوستان
این elx رو که می گین کاملن طرح ایرانه ..اگه این کارخونه بدبخت میدونست خوبه خودش مونتاژمی کرد
2-من به جای elx می رم رنو مگان میگیرم گه هم تازه معرفی شده نه اینکه پژو دهه 1960 رو بگیرم
3- سمند lxاز پژو پارس 100% سرتره چون هم امکاناتش از جمله سنسور دنده عقب...صندلی های برقی...ترموز abs....دیگه می خوای چی بگم...بابا تو جاده با سرت بالای 180 خلی خیلی مستحکمه منظورم قابل کنترله
من lx دوگانه دارم که یه مزیتش هم زنگ نزدن بدنه سمند در هر شرایت چون رویه گالوانیزه می زنن تو مونتاژ
در ضمن تو جاده میرفتیم با فامیلامون پرشیا تا حده 190 میتونست دنبالم بیاد ولی این lx هست که تا حد 210 بدون هیچ مشکلی با خیال تخت میره.......خدایی میره ه ه ه ه ه ه

farzan.B
24-05-2009, 13:04
پرشیا عزیز..

MoHaMaD ZaNd
24-05-2009, 21:07
بعضي از دوستان كاشكي با دليل صحبت كنيد .

H.Operator
25-05-2009, 23:09
من با هر 4 خودرو رانندگي كردم همه خوبن
ريو = ماشين خوب و كم خرجيه نسبت به ماشيهاي ايرانخودرو و هم اينكه كم مصرفتر هم هست ...
405=ميگن كيفيتش پايين اومده اما من ازش خوشم مياد فقط امكاناتش خيلي كمه كه تو ذوق ميزنه(slx هم هست كه امكاناتش بهتر شده)...
سمند=خوب برتريش تو امكانات و يكم ايمنيشه و براي يك خانواده 5 نفره گزينه خوبيه...
پرشيا=ميگن كلاس داره به خاطر قيمتشه ديگه چون بالاس امكاناتش هم مثل ريو هست و سواريه خوب نرمي هم داره مثل 405...

total_overdose
26-05-2009, 12:20
سلام
من پرشیا دارم ولی بنظرم ارزش قیمتشو نداره
چنبار با یه سمند ال ایکس کورس گذاشتم سمند کمی بهتر بود تو شتاب که خیلی برام عجیبه چون میگن سمند سنگینه و از این حرفا
البته نمیدونم شاید از این 16 سوپاپ ها بوده در ضمن ماله من پرشیا ساده مدل 87 هست.

damn
26-05-2009, 17:42
سمند lx بخر با موتور tu5 منفجر كن !

davidjoker
26-05-2009, 19:13
1.پرشیا چون خیلی دوسش دارم.
2. 405 چون باید بهش احترام بزارم(به دلایل شخصی:31:)
3.ریو چون از سمند کلا خیلی بدم میاد. اول ریو بعد...
4.سمند
البته اینا همش نظر شخصی بود دوستان.:31:

Farshadd
28-05-2009, 23:14
ای کاش برای پست دادن به تاریخ تاپیک ها دقت کنیم.

تاریخ زدن تاپیک حدود 3 ماه پیش بوده.

هر کی هم بوده احتمال زیاد تا الان ماشین خریده.

xperia990
29-07-2009, 17:51
پرشیا به نظرم از همه شیک تره

DJ POLESTAR
26-08-2009, 23:32
اولویتت رو بنظر شخص بنده فقط رو پرشیا و یا 405 باشه!

MoHaMaD ZaNd
27-08-2009, 10:47
دوست من آخرين پست رو يه نگاهي كن !!! فكر كنم مال 1 ماه پيش باشه !!!

DJ POLESTAR
27-08-2009, 10:51
دوست من آخرين پست رو يه نگاهي كن !!! فكر كنم مال 1 ماه پيش باشه !!!
چیکار کنیم حالا؟؟؟:21:

mw_kia
28-08-2009, 16:08
ریو رو که بنداز دور نمیدونم چه جوری با اینا مقایسه میکنی؟ سمند lx سه سال گرانتی داره هیچ ماشینی نداره 405 ماشین 20

سال پیش فرانسه هستش پرشیا هم که همونه 2 تا چراغ عوض شده 18 تومن میگیرن مفت lx بگیر با موتور ملی شتاب داره

خیلی هم خوبه.

amir_toos
29-08-2009, 12:27
پرشیا elx انتخاب شد
نظرتون چیه؟
شما اشتباه كردي پول پرشياELX رو به زانتيا مي دادي كه بهتر بود كه.!
سمند براي جاده خيلي خوبه .به نظر من LX و معمولي با هم هيچ فرقي نداره.چون موتور همون موتوره و ديگر هيچ.
LX فقط گران تره و صندوق عقب برقي داره. سمند معمولي بگيري خيلي بهتره از نظر محكمي رتبه اول ايران خودرو داره.!!

D r i v e r
29-08-2009, 12:32
شما اشتباه كردي پول پرشياELX رو به زانتيا مي دادي كه بهتر بود كه.!
سمند براي جاده خيلي خوبه .به نظر من LX و معمولي با هم هيچ فرقي نداره.چون موتور همون موتوره و ديگر هيچ.
LX فقط گران تره و صندوق عقب برقي داره. سمند معمولي بگيري خيلي بهتره از نظر محكمي رتبه اول ايران خودرو داره.!!

ریو رو که بنداز دور نمیدونم چه جوری با اینا مقایسه میکنی؟ سمند lx سه سال گرانتی داره هیچ ماشینی نداره 405 ماشین 20

سال پیش فرانسه هستش پرشیا هم که همونه 2 تا چراغ عوض شده 18 تومن میگیرن مفت lx بگیر با موتور ملی شتاب داره

خیلی هم خوبه.

اولویتت رو بنظر شخص بنده فقط رو پرشیا و یا 405 باشه!

ای کاش برای پست دادن به تاریخ تاپیک ها دقت کنیم.

تاریخ زدن تاپیک حدود 3 ماه پیش بوده.

هر کی هم بوده احتمال زیاد تا الان ماشین خریده.
------------------------

چیکار کنیم حالا؟؟؟:21:

هیچی
لطف کن و پست الکی نده:11:

MoHaMaD ZaNd
29-08-2009, 13:03
به نظر من LX و معمولي با هم هيچ فرقي نداره.چون موتور همون موتوره و ديگر هيچ.
دوست من اين دليل بود كه آوردي ؟؟؟ واقعا كه !!! LX هيچ فرقي با معمولي نداره ؟؟؟ پس اون ترمز ABS + EBD چيه ؟؟؟ رينك اسپورت چيه ؟؟؟ در ضمن مگه بدنه سمند معمولي با LX فرق داره ؟؟؟ اگه دليل منطقي داشتيد بگيد .
لطف كنيد قبل از پست دادن كمي هم اطلاعات جمع آوري كنيد .

iman206
30-08-2009, 20:15
جدای از اینکه دوستمون تا به حال خریدشون رو کردند یا خیر ، عرض میکنم که به نظر بنده در بین این 3 خودرو تنها سمند ال ایکس ارزش در مقابل مبلغ پرداختی را داراست.
با تشکر.

saeedprk
14-09-2009, 13:23
به نظر من ریو ماشین خوب و کم مصرفیه
بعدش 405 و اگر بیشتر خرج کنی پرشیا.
:10:

T.K
14-09-2009, 16:13
جدای از اینکه دوستمون تا به حال خریدشون رو کردند یا خیر ، عرض میکنم که به نظر بنده در بین این 3 خودرو تنها سمند ال ایکس ارزش در مقابل مبلغ پرداختی را داراست.
با تشکر.

سلام به همه
حرفای دوستمون تائید میشه واقعا سمند LX خوبـــه
چون موتور و بقیه داستاناش مثل 405 و پارسه
ما هر سه تاشو داشتیم از سمند راضی بودیم (سمندمون معمولی بود).
اما قیافه پارس واقعا یه چیز دیگه اس:5:

و در آخر باید بگم هر چی بررسی می کنم می بینم ریو برام قابل قبول و راضی کننده نیست:41:

farshad bugatti
15-09-2009, 01:14
خوب قیافه ی سمند هم به نظر من بد نیست البته سلیقه ای هستش اما من شخصا قیافه ی lx رو دوست دارم

MoHaMaD ZaNd
15-09-2009, 16:19
به نظر من ریو ماشین خوب و کم مصرفیه
بعدش 405 و اگر بیشتر خرج کنی پرشیا.

خوب دوست من ريو قبول اما من دليلي نميبينم كه 405 يا پارس برتر از LX باشن !!!

keratus
16-09-2009, 01:22
چرا با این مبلغ که داری به سی ینا فکر نمی کنی
حداقل مصرفش از همه اینا کمتره

سباستین
16-09-2009, 01:40
خوب دوست من ريو قبول اما من دليلي نميبينم كه 405 يا پارس برتر از LX باشن !!!
یه دیلیش این که 405 سبک تر از سمنده پس کم مصرف تره. دومیش این که با وجود موتور ، شاسی، سیستم تعلیق مشترک ، 405 ارزون تره.
اما اگه صحبت ظاهر باشه به جای کارایی، صحبت های بنده رو نشنیده بگیر و به پرشیا فکر کن. ( البته من که حاضر نیستم چند میلیون سر بندم و بازم همون ماشین قبلی رو با سرخ آب سفید آب سوار شوم.)

MoHaMaD ZaNd
16-09-2009, 14:22
یه دیلیش این که 405 سبک تر از سمنده پس کم مصرف تره. دومیش این که با وجود موتور ، شاسی، سیستم تعلیق مشترک ، 405 ارزون تره.خوب پس اون ABS + EBD چيه كه 405 نداره ؟؟ رينگ اسپورت چيه كه 405 نداره ؟ تزئينتات داخلي بهتر چيه كه 405 نداره ؟؟؟
405 چون سبكتره فقط شتاب اوليش كمي بيشتره كه توي دنده سه به بعد از سمند عقب ميفته ( شخصا تست كرديم )
در ضمن درسته كه 405 ارزونتره ولي در عوض امكاناتش هم كمتره !!!

D r i v e r
16-09-2009, 14:42
خوب پس اون ABS + EBD چيه كه 405 نداره ؟؟ رينگ اسپورت چيه كه 405 نداره ؟ تزئينتات داخلي بهتر چيه كه 405 نداره ؟؟؟
405 چون سبكتره فقط شتاب اوليش كمي بيشتره كه توي دنده سه به بعد از سمند عقب ميفته ( شخصا تست كرديم )
در ضمن درسته كه 405 ارزونتره ولي در عوض امكاناتش هم كمتره !!!

بازم سمند و 405؟؟؟
محمد جان گفتیم که 405 هم دیگه با abs و ebd هم عرضه میشه
بسته به سلیقه مشتری داره
حدود 500 گرون تر هست
از نظر داخل هم من به شخصه(سلیقه) 405 رو دوست دارم و داخل سمند احساس خفگی میکنم
چون دید کافی ندارم
شاید به خاطر اینکه قدم بلند نیست
بعدش محمد جان ماشین نمیخریم که باهاش مسابقه بدیم
ماشین ریس چیز دیگه ایه
توی کورس های خیابونی هم بیشتر به دست فرمون راننده بستگی داره

سباستین
16-09-2009, 18:55
در شرایط مساوی قدرت موتور, تورک, آیرودینامیک، داون فورس و غیره... ماشینی که سنگین تره در شتاب گیری همیشه عقب تره و فرقی بین دنده 2و3 یا 7 یا 45 یا 920 نداره. f= m*a لذا a=f/m به بیان ساده : وزن بیشتر شتاب کمتر.

G.O.Batistuta
17-09-2009, 00:39
چه بخواهید قبول کنید چه نکنید محبوبیت 405 , n برابر سمنده :27:
بنابراین در این رنج قیمت رده بندی (با در نظر گرفتن همه موارد-و بدون تعصب) مطابق ذیل می باشد:
1.L90 & SLX
2.سمند LX
3.GLX
4.سمند معمـــولی
5.ریـــــــــو

tatu_lover1366
17-09-2009, 00:44
محمد جان ازت خواهش میکنم تعصب رو بذار کنار
برادر سباستین که داره با دلیل صحبت میکنه
دوستان و منم اگه میگیم 405 نه بخاطر تعصب که با دلیله
نمیگم سمند بد،برعکس ماشین خوبیه اگه امکانات رو به رانندگی ترجیح بدین
امکان نداره که شما ماشین شناس باشی و پشت یا توی هر دوتا نشسته باشی و بتونی این قضیه رو کتمان کنی
بازم بنظرم بحث در مورد 405 و سمند بیهودس چون نه من نوعی حاضرم حرفتونو قبول کنم و نه شما حرف منو
بازم میگم نه از روی تعصب بلکه به عنوان کسی که اول مجبور کردم خانوادمو سمند بگیرن اما بعد 6ماه فروختیمش و الان 4ساله 405داریم چون واقعا نه با روحیات من و نه پدرم جور در میاد که مثل یک پیرمرد رانندگی کنیم و بجاش از امکانات ماشین لذت ببریم
پس بنظر من موقع راهنمایی کردن ببینیم فرد چه خلق و خویی داره و چی واسش ملاکه و بعد یک ماشینو بهش پیشنهاد کنیم
نه اینکه یک ماشینه خاص رو بکوبیم در حالی که به قضیه واقفیم
منو بخاطر پر حرفیم ببخشید اما احساس کردم یکجا باید این قضیه تموم بشه
یا حق

MoHaMaD ZaNd
17-09-2009, 12:02
بازم سمند و 405؟؟؟
محمد جان گفتیم که 405 هم دیگه با abs و ebd هم عرضه میشه
بسته به سلیقه مشتری داره
حدود 500 گرون تر هست
از نظر داخل هم من به شخصه(سلیقه) 405 رو دوست دارم و داخل سمند احساس خفگی میکنم
چون دید کافی ندارم
شاید به خاطر اینکه قدم بلند نیست
بعدش محمد جان ماشین نمیخریم که باهاش مسابقه بدیم
ماشین ریس چیز دیگه ایه
توی کورس های خیابونی هم بیشتر به دست فرمون راننده بستگی داره
امير جان 405 الان همشون SLX نيستن منظور من 405 هاي معموليه !!! در ضمن 405 SLX قيمتش 500 تومن از معمولي گرونتر نيست بلكه بيشتره !!!
در مورد تزئينات داخلي منظور من اين بود كه خيلي ها داخل سمند رو بيشتر از 405 ميپسندن !!!
در مورد ديد هم خيلي از خودرو ها ديد كافي ندارن ( نمونش كمري ) البته اين خودش يه مشكله ولي حداقل واسه من نه !!!

در شرایط مساوی قدرت موتور, تورک, آیرودینامیک، داون فورس و غیره... ماشینی که سنگین تره در شتاب گیری همیشه عقب تره و فرقی بین دنده 2و3 یا 7 یا 45 یا 920 نداره. f= m*a لذا a=f/m به بیان ساده : وزن بیشتر شتاب کمتر.
سباستين جان من خودم اينا رو ميدونم . ولي ضريب آيروديناميك سمند با 405 يكيه ؟؟؟؟
در ضمن مگه قدرت تندر 90 از سمند بيشتر نيست ؟؟؟ پس چه جوري مجله ماشين گفته سرعت نهايي سمند بيشتره ؟؟؟
من خودم هم گفتم كه شتاب 405 خيلي بهتر از سمنده اونم به خاطر 90 كيلو سبكتر !!!!

محمد جان ازت خواهش میکنم تعصب رو بذار کنار
برادر سباستین که داره با دلیل صحبت میکنه
دوستان و منم اگه میگیم 405 نه بخاطر تعصب که با دلیله
نمیگم سمند بد،برعکس ماشین خوبیه اگه امکانات رو به رانندگی ترجیح بدین
امکان نداره که شما ماشین شناس باشی و پشت یا توی هر دوتا نشسته باشی و بتونی این قضیه رو کتمان کنی
بازم بنظرم بحث در مورد 405 و سمند بیهودس چون نه من نوعی حاضرم حرفتونو قبول کنم و نه شما حرف منو
بازم میگم نه از روی تعصب بلکه به عنوان کسی که اول مجبور کردم خانوادمو سمند بگیرن اما بعد 6ماه فروختیمش و الان 4ساله 405داریم چون واقعا نه با روحیات من و نه پدرم جور در میاد که مثل یک پیرمرد رانندگی کنیم و بجاش از امکانات ماشین لذت ببریم
پس بنظر من موقع راهنمایی کردن ببینیم فرد چه خلق و خویی داره و چی واسش ملاکه و بعد یک ماشینو بهش پیشنهاد کنیم
نه اینکه یک ماشینه خاص رو بکوبیم در حالی که به قضیه واقفیم
منو بخاطر پر حرفیم ببخشید اما احساس کردم یکجا باید این قضیه تموم بشه
یا حق
رضا جان اصلا بحث تعصب نيست . من خودم دوست عزيزم سباستين جان رو ميشناسم ولي قبل از اينكه توي فروم عضو بشم پست هاي مفيد ايشون رو ميخوندم اگه اشتباه نكنم ايشون از 8 سالگي پشت ماشين نشستن پس صد در صد خيلي چيز ها رو ميدونن كه من نميدونم پس سرور ماست .
در مورد رانندگي بهتر 405 بازم با شما مخالفم ( البته ببخشيد )
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
من كسي نيستم كه بخوام به دوستاني كه خيلي چيزها از من بيشتر ميدونن چيزي رو ياد بدم بلكه اومدم چيزي رو ازشون ياد بگيرم .من متعصب نيستم ولي اگه واقعا فكر ميكنيد من متعصبم و باعث گمراه شدن دوستان فروم ميشم و به درد اين بخش نميخورم لطفا بهم بگيد تا ديگه توي اين بخش نيام .

pulp_152
18-09-2009, 16:49
بهتره اول برید خودروهایی که در ایران خودرو و قطعاتی که روش گذاشته میشه رو هم ببینید ! ...

مزایای سمند ال ایکس سال به 405

1- بدنه محکمتر

2- کلاس رنگ 4 در مقابل کلاس رنگ 2 ...

3- abs و تجهیزات ایمنی بیشتر مثل پروژکتور و سپرهای بهتر و ...

4-تجهیزات بیشتر ( صندلی های برقی .. اینه های 4 جهته بهتر که قابلیت انعطاف بیشتری داره .. ککنسول وسط .. داشتن باند و پلیر بهتر ... رنگ بندی داخل بدنه ...چراغهای قویتر ... هم جلو و هم عقب ... رینگ و لاستیگ اسپرت تر و محکمتر ... دزدگیر یا همون سیستم سخنگو ...سنسور دنده عقب .. و ...

5- استفاده قطعات بهتر روی سمند ال ایکس نسبت به 405 در ایران خودرو ...اضافه کنم که علاوه بر این شباهت های ظاهری گیربکسی که در سمند ال ایکس استفاده میشه با پزو 405 و پرشیا فرق میکنه .. و هیمنطور نوع و جنس سر سوپاپها و پیستونو غیره

6- موتور این 405 های جدید با قبلیا یکیه یا مثل سمند ال ایکس شده ؟

7- طراحی اتاق جدیدتر ... کلا اتاق 405 قدیمی تره البته خوبه ولی سمند اتاقش بهتر و جدیدتره

در نهایت گارانتی و خدمات پس از فروش بسیار بهتر

pulp_152
18-09-2009, 16:53
این داداشمون lx سال رو اومده با ال 90 مقایسه میکنه با دمتو گرم !

Bahar_70
18-09-2009, 17:06
ببین به نظرم از فکره 405 و lx بیا بیرون!چون واقعا جوادن!
پرسشیا هم فقط سفید.
رییو هم خوبه.واسه ایمنی شونم نمیدونم!فقط زیباییشو کلی کمکت کردم!!!!!!:27:
ولی بیشوخی اول پرشیا بعد ریو.

MoHaMaD ZaNd
19-09-2009, 14:27
پرسشیا هم فقط سفید.
رییو هم خوبه.واسه ایمنی شونم نمیدونم!فقط زیباییشو کلی کمکت کردم!!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif

واقا عجب دلايل محكمي !!!!!!!!!!
زيبايي نيازي به كمك كردن نداره چون قيافه سليقه ايه و هركس يه چيزي رو ميپسنده !!!

D r i v e r
19-09-2009, 21:27
دوستان ببخشید تلگرافی مینویسم :دی

سباستين جان من خودم اينا رو ميدونم . ولي ضريب آيروديناميك سمند با 405 يكيه ؟؟؟؟

405 بهتره

در ضمن مگه قدرت تندر 90 از سمند بيشتر نيست ؟؟؟ پس چه جوري مجله ماشين گفته سرعت نهايي سمند بيشتره ؟؟؟

سایز رینگ هم تاثیر گذار هست گشتاور هم تقریبا میشه گفت برابر هست 148 نیوتون متر(طبق گفته های جدید وگر نه سایت ایرانخودرو همن 153 هست فکر کنم)

من خودم هم گفتم كه شتاب 405 خيلي بهتر از سمنده اونم به خاطر 90 كيلو سبكتر !!!!

و سایز رینگ

- بدنه محکمتر

2- کلاس رنگ 4 در مقابل کلاس رنگ 2 ...

3- abs و تجهیزات ایمنی بیشتر مثل پروژکتور و سپرهای بهتر و ...

4-تجهیزات بیشتر ( صندلی های برقی .. اینه های 4 جهته بهتر که قابلیت انعطاف بیشتری داره .. ککنسول وسط .. داشتن باند و پلیر بهتر ... رنگ بندی داخل بدنه ...چراغهای قویتر ... هم جلو و هم عقب ... رینگ و لاستیگ اسپرت تر و محکمتر ... دزدگیر یا همون سیستم سخنگو ...سنسور دنده عقب .. و ...

و قیمت گرونتر
رنگ بندی داخل بدنه هم اگه منظورتون بژ هست که 405 تریم بژ هم زیاد شده
لاستیک محکم تر ؟؟

استفاده قطعات بهتر روی سمند ال ایکس نسبت به 405 در ایران خودرو ...اضافه کنم که علاوه بر این شباهت های ظاهری گیربکسی که در سمند ال ایکس استفاده میشه با پزو 405 و پرشیا فرق میکنه .. و هیمنطور نوع و جنس سر سوپاپها و پیستونو غیره

ضرایب گیر بکس کاملا یکی هست
قبلا 2 نوع گیر بکس داشتیم ضریب بللند و ضریب کوتاه
ولی الان تمام ضرایب یکی هست
موتور هم یکیههیچ فرقی نمیکنه
ایرانخودرو از کی تا حالا موتور هاشو دسته بندی میکنه؟؟

6- موتور این 405 های جدید با قبلیا یکیه یا مثل سمند ال ایکس شده ؟
مگه فرق داشت؟؟!
الان فقط میدونم سیستم سوخت رسانیش بهتر شده ( slx هارو میدونم)

در نهایت گارانتی و خدمات پس از فروش بسیار بهتر
از کی تا حالا خدمات ایرانخودرو فرق کرده؟؟؟
گارانتی؟
اگه منظورت کارت طلایی هست که بحثش جداست

پرسشیا هم فقط سفید.
رییو هم خوبه.واسه ایمنی شونم نمیدونم!فقط زیباییشو کلی کمکت کردم!!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif

ممنون از نظرات کارشناسی شده و بسیار مفید شما دوست عزیز
--------------------------------------------------------------------------------------
در آخر اینو بگم که این تاپیک مربوط به 7 ماه پیشه
این دوستمون احتمالا تا الان ماشینو خریده یا ........
پس بهتره توی این تاپیک بحث نکنیم
و اگه لازم دیدین یه تاپیک جدید ایجاد کنیم

pulp_152
20-09-2009, 02:24
دوستان ببخشید تلگرافی مینویسم :دی

ضرایب گیر بکس کاملا یکی هست
قبلا 2 نوع گیر بکس داشتیم ضریب بللند و ضریب کوتاه
ولی الان تمام ضرایب یکی هست
موتور هم یکیههیچ فرقی نمیکنه
ایرانخودرو از کی تا حالا موتور هاشو دسته بندی میکنه؟؟

مگه فرق داشت؟؟!
الان فقط میدونم سیستم سوخت رسانیش بهتر شده ( slx هارو میدونم)

از کی تا حالا خدمات ایرانخودرو فرق کرده؟؟؟
گارانتی؟
اگه منظورت کارت طلایی هست که بحثش جداست

میبخشید چیزایی که لازم دوسنتم رو جواب میدم ...

تا اونجایی که اطلاع دارم نوع گیربکسی که در سمند ال ایکس سال میزاشتن نسبت به 405 فرق داشت ... واسه همینم با اینکه پرشیا و 405 از سمند ال ایکس سبکترن . ولی با ال ایکس جفتشونو لول کردم هر 2 تا هم حرفه ای ضرایب دنده هم هیچ کدوممون نقصی نداشتم در حدی که پامونوهم از رو گاز بر نمیداشتیم که شتاب بیشتر ی بگیره همه موارد هم رعایت شد همه ماشینها با شرایط یکسان از لحاظ تعداد نفر و رینگ استاندارد کارخونه و غیره ...اما اگه الان مثل هم شده که هیچی ... سیستم سوخت رسانی هم که فرق داشت که اگه الان درست شده که هیچی...

در مورد دسته بندی موتورها همونطور که میدونید بیشتر از 70 درصد قطعات موتورهای ال ایکس و پرشیا و 405 ساخت خود ایران خودرو هستش ... از اونجایی که قطعاتی که اینها میسازن درجه بندی داره درجه 1 درجه 2 درجه 3 ... در گذشته بهترین قطعات و سالم ترین قطعات روی پرشیا گذاشته میشد و بعد سمند بعد 405 ... بعد از امدن ال ایکس جای سمند ال ایکس با پرشیا عوض شد ... یعنی در حال حاضر بهترین قطعات روی ال ایکس ها گذاشته میشه .. به عنوان مثال اگه رویی موتور که ارم پژو روش نصب هستش و زیرش هواکش موتور ... در اکثر 405 ها از دوربرش روغن بیرون میزنه ولی در ال ایکسها این مسئله یا نیست یا درصدش خیلی کمتره ... واسه اینه که بهترین قطعاتشون ر و سعی میکنن و این خودرو بزارن ... یعنی قطعه هایی که میبینن اشکال دارن و اشکالشون جوری نیست که از حد استاندارد ایران خودرو( نه جهان چون اینارو هیچ کدومو قبول نداره ) رد نشده باشه روی خودروهایی که گفتم میزارن ...

بله فرق میکنه کارت طلایی به همراه 3 سال گارانتی درمقابل یک سال گارانتی پزو که خودش حداقل 1 میلیون ارزشه این تفاوت هستش

D r i v e r
20-09-2009, 11:38
میبخشید چیزایی که لازم دوسنتم رو جواب میدم ...

تا اونجایی که اطلاع دارم نوع گیربکسی که در سمند ال ایکس سال میزاشتن نسبت به 405 فرق داشت ... واسه همینم با اینکه پرشیا و 405 از سمند ال ایکس سبکترن . ولی با ال ایکس جفتشونو لول کردم هر 2 تا هم حرفه ای ضرایب دنده هم هیچ کدوممون نقصی نداشتم در حدی که پامونوهم از رو گاز بر نمیداشتیم که شتاب بیشتر ی بگیره همه موارد هم رعایت شد همه ماشینها با شرایط یکسان از لحاظ تعداد نفر و رینگ استاندارد کارخونه و غیره ...اما اگه الان مثل هم شده که هیچی ... سیستم سوخت رسانی هم که فرق داشت که اگه الان درست شده که هیچی...

در مورد دسته بندی موتورها همونطور که میدونید بیشتر از 70 درصد قطعات موتورهای ال ایکس و پرشیا و 405 ساخت خود ایران خودرو هستش ... از اونجایی که قطعاتی که اینها میسازن درجه بندی داره درجه 1 درجه 2 درجه 3 ... در گذشته بهترین قطعات و سالم ترین قطعات روی پرشیا گذاشته میشد و بعد سمند بعد 405 ... بعد از امدن ال ایکس جای سمند ال ایکس با پرشیا عوض شد ... یعنی در حال حاضر بهترین قطعات روی ال ایکس ها گذاشته میشه .. به عنوان مثال اگه رویی موتور که ارم پژو روش نصب هستش و زیرش هواکش موتور ... در اکثر 405 ها از دوربرش روغن بیرون میزنه ولی در ال ایکسها این مسئله یا نیست یا درصدش خیلی کمتره ... واسه اینه که بهترین قطعاتشون ر و سعی میکنن و این خودرو بزارن ... یعنی قطعه هایی که میبینن اشکال دارن و اشکالشون جوری نیست که از حد استاندارد ایران خودرو( نه جهان چون اینارو هیچ کدومو قبول نداره ) رد نشده باشه روی خودروهایی که گفتم میزارن ...

بله فرق میکنه کارت طلایی به همراه 3 سال گارانتی درمقابل یک سال گارانتی پزو که خودش حداقل 1 میلیون ارزشه این تفاوت هستش
مطمئنا یا راننده 405راننده نبوده
یا سال ساخت ماشین ها فرق میکرده و یا اینکه 405 یه مشکلی داشته!
چون کوچکتری ایراد باعث میشه ماشین از شادابی بیفته
یه دونه از شمع ها ایراد داشته باشن
فیلتر بنزین مشکل داشته باشه
دیسک و صفحه مشکل داشته باشه و.....
چون پراید هم توی دنده 1 و 2 سمند رو جا میذاره چه برسه به 405
در مورد موتور ماشین هم اگه منبع موثق دارین که هیچی ولی اگه ندارین .....
در مورد کارت طلایی هم کاملا با شما موافقم
شاید در موارد خاص ارزشش از 1 تومن هم بیشتر بشه ولی حیف که 1 سالست :20:
-------------------------
نظرتون چیه این بحث رو اینجا تموم کنیم
یا میشه منم دیگه توی این بحث شرکت نکنم
چون شاید پست هام از روی تعصب باشه:11:

tatu_lover1366
20-09-2009, 12:54

شما که همه چیرو سنجیدی،اونوقت نمیدونید که واسه مقایسه دوتا ماشین باید 1 نفر پشت جفتش بشینه تا مقایسه انجام بشه
عججججججججججججب

خواهش میکنم از این حرفم برداشت بد نکنین
اما سیاست فروش هر کالایی اینه که وقتی یجاش مشکل داره یا کامل نیست
میان و این نقصان رو با بهبود بخشیدن به چیزای دیگه جبران میکنند اما
عجب از کسانی که میبینند و میفهمند ولی حاضر به قبول نیستن
و قبول دارم که از یک جهاتی lx بهتره اما اینکه کاملا بهتره من موافق نیستم
کمترین علتش اینه بهش میگن ماشین ملی و این یعنی قبول کردن خیلی چیزا

pulp_152
20-09-2009, 13:22
مطمئنا یا راننده 405راننده نبوده
یا سال ساخت ماشین ها فرق میکرده و یا اینکه 405 یه مشکلی داشته!
چون کوچکتری ایراد باعث میشه ماشین از شادابی بیفته
یه دونه از شمع ها ایراد داشته باشن
فیلتر بنزین مشکل داشته باشه
دیسک و صفحه مشکل داشته باشه و.....
چون پراید هم توی دنده 1 و 2 سمند رو جا میذاره چه برسه به 405
در مورد موتور ماشین هم اگه منبع موثق دارین که هیچی ولی اگه ندارین .....
در مورد کارت طلایی هم کاملا با شما موافقم
شاید در موارد خاص ارزشش از 1 تومن هم بیشتر بشه ولی حیف که 1 سالست :20:
-------------------------
نظرتون چیه این بحث رو اینجا تموم کنیم
یا میشه منم دیگه توی این بحث شرکت نکنم
چون شاید پست هام از روی تعصب باشه:11:

بحثی نداریم فقط پراید اصلا نمیتونه سمند رو بگیره ... مخصوصا ال ایکس .. حتی تو 1 و 2 در مورد بقیه موارد هم فکر کنم به جایی نرسه :11:

شما که همه چیرو سنجیدی،اونوقت نمیدونید که واسه مقایسه دوتا ماشین باید 1 نفر پشت جفتش بشینه تا مقایسه انجام بشه
عججججججججججججب

ببخشید مگه میخوام ارگونومی خودرو رو مقایسه کنم ؟ چگونه برم پشت 2 تا ماشین دیگه همزمان بشینم ؟ اگه منظورت اینه که تو شتاب فقط باید یک نفر تو همه ماشین ها باشه اونم کسی که از لحاظ وزنی تفاوتی نداشته باشه تقریبا همینطور بوده

خواهش میکنم از این حرفم برداشت بد نکنین
اما سیاست فروش هر کالایی اینه که وقتی یجاش مشکل داره یا کامل نیست
میان و این نقصان رو با بهبود بخشیدن به چیزای دیگه جبران میکنند اما
عجب از کسانی که میبینند و میفهمند ولی حاضر به قبول نیستن
و قبول دارم که از یک جهاتی lx بهتره اما اینکه کاملا بهتره من موافق نیستم
کمترین علتش اینه بهش میگن ماشین ملی و این یعنی قبول کردن خیلی چیزا

بله صد در صد .. اما یک مسئله ای هم که هست اینه که مردم از قدیم به 405 اعتماد زیادی داشتن و 405 رو ماشین خوبی میدونستن ... بعد یک فاکتور دیگه هم که مد نظر هستش قیمت هستش و نام برند که برای ایران خودرو از اهمیت بیشتری برخورداره

D r i v e r
20-09-2009, 18:38
بحثی نداریم فقط پراید اصلا نمیتونه سمند رو بگیره ... مخصوصا ال ایکس .. حتی تو 1 و 2 در مورد بقیه موارد هم فکر کنم به جایی نرسه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

میگیره :دی
جدی میگم(روی این بحث نکنیم بهتره چون من میگم جا میمونه شما میگین نمیمونه هر 2 هم به گفته خودمون مطمئنیم ، شاید اصلا تست کرده باشیم )
و اینکه lx و معموای چه فرقی دارن ؟؟
از نظر توانایی حرکتی؟؟

ببخشید مگه میخوام ارگونومی خودرو رو مقایسه کنم ؟ چگونه برم پشت 2 تا ماشین دیگه همزمان بشینم ؟ اگه منظورت اینه که تو شتاب فقط باید یک نفر تو همه ماشین ها باشه اونم کسی که از لحاظ وزنی تفاوتی نداشته باشه تقریبا همینطور بوده

منظورشون تایم گیری هست که درستش هم اینه برای هر خودرو 3 بار تایم زده بشه و بهترین تایم در نظر گرفته بشه(یک راننده)

بله صد در صد .. اما یک مسئله ای هم که هست اینه که مردم از قدیم به 405 اعتماد زیادی داشتن و 405 رو ماشین خوبی میدونستن ...
الان اینطور نیست
حداقلش توی شهر ما اینطوری نیست
فقط قشر خاصی از جوون ها هنوز به 405 علاقه دارن که اونم تعدادشون زیاد نیست ، یکی مثل خودم
در مورد شتاب هم میتونید به سایت رسمی ایرانخودرو هم یه نگاه بندازین و منابع معتبر دیگه
شما اولین نفری هستین که من ازش در مورد شتاب 405 و سمند اینطور میشنوم!

pulp_152
21-09-2009, 12:00
میگیره :دی
جدی میگم(روی این بحث نکنیم بهتره چون من میگم جا میمونه شما میگین نمیمونه هر 2 هم به گفته خودمون مطمئنیم ، شاید اصلا تست کرده باشیم )!

بله دقیقا همینطوره چون یک هاچ بک رو هم جمع کردم و هر 2 رو امتحان کردم ! تا دلتم بخواد کل و کورس گذاشتم شما هم حتما هیمنطور بوده البته بگم ها تعویض دنده و نوع گاز دادن خیلی تاثیر داره ولی هنوز یک دونه پراید هم بعد این همه مدت نتونسته حتی کنارم بیاد چه برسه بخواد ازم رد بشه

و اینکه lx و معموای چه فرقی دارن ؟؟

از نظر توانایی حرکتی؟؟

فرقشون تو بدنه سبکتره ال ایکس نسبت به سمند معمولی و همون جنس قطعاتی که گفتم هست که نمیشه ثابتش کرد من اینو از یک نفر از دوستان که تو ایران خودرو قسمت قطعه سازی کار میکردن شنیدم و منبع دیگه ای هم ندارم چون هیچ سایتی به صورت رسمی نمیوتنه این ادعارو ثابت کنه ...البته تو دور هیچ فرقی ندارن در بعضی موارد سمند معمولی به نظرم تو دور نهایی هم بهتر حرکت میکنه اما تو شتاب ال ایکس بهتره ..

منظورشون تایم گیری هست که درستش هم اینه برای هر خودرو 3 بار تایم زده بشه و بهترین تایم در نظر گرفته بشه(یک راننده)

خوب اونم تا 5 بار امتحان کردیم حتی ماشیناو عوض کردیم ... که اگه کسی رانندگیش ضعیفتره معلوم بشه که بازم نتیجه تغییری نکرد ... فقط پژو تو دورهای نهایی دنده 3 بهتر عمل کرد یعنی به سمند رسید ولی بازم رد نشد و یک کاپوت معمولا عقب تر بود ... البته میگم اینها همش تجربه شخصیه و نمیتونم به عنوان سندی برای شما ارائه بدم فقط محض اطلاع میگم که چیزی که دیدم رو بازگو کنم حالا چقدر به حرفام اعتماد کنید یا نکنید با خودتون

الان اینطور نیست
حداقلش توی شهر ما اینطوری نیست
فقط قشر خاصی از جوون ها هنوز به 405 علاقه دارن که اونم تعدادشون زیاد نیست ، یکی مثل خودم
در مورد شتاب هم میتونید به سایت رسمی ایرانخودرو هم یه نگاه بندازین و منابع معتبر دیگه
شما اولین نفری هستین که من ازش در مورد شتاب 405 و سمند اینطور میشنوم!

از لحاظ شتاب هم نگاه کردم پژو فرقی با سمند نداره هر 11.9 یا 11.8 هستن فقط قبلا پژو 12.1 بود که 2 صدم کمتر شده فکر کنم سیستم سوخت رسانیش نقطه ای شده اره؟

D r i v e r
21-09-2009, 12:35
از لحاظ شتاب هم نگاه کردم پژو فرقی با سمند نداره هر 11.9 یا 11.8 هستن فقط قبلا پژو 12.1 بود که 2 صدم کمتر شده فکر کنم سیستم سوخت رسانیش نقطه ای شده اره؟
کاش به سیستم سوخت رسانی که توی سایت ایرانخودرو برای 405 هم معرفی کرده یه نگاهی مینداختین :11:
اگه به 405 GLX رو نگاه کنین با سیستم سوخت رسانی کاربراتور معرفی شده حتی قدرت موتو ر رو هم 100 و گشتاور رو 153 اعلام کردن!
ولی اگه به مشخصات مربوط به 405 slx نگاه بندازین با سیستم سوخت رسانی انژکتور و شتاب 0- 100 11 ثانیه معرفی شده :46: و گشتاور به 148 نیوتون متر و قدرت موتور به 97 اسب بخار تقلیل پیدا کردن

rami_hemi
21-09-2009, 15:22
مشخصات GLX مربوط به موترو کاربراتوری 2000 هستش ولی این مشخصات که انژکتوری داره همون XU7 هستش فرقی با مدل معمولی GLX نداره SLX کمی از نظر ضاهر و کمی هم امکانات داخلی بیشتر شده موتور هیچ فرقی نکرده.

D r i v e r
21-09-2009, 21:16
مشخصات GLX مربوط به موترو کاربراتوری 2000 هستش ولی این مشخصات که انژکتوری داره همون XU7 هستش فرقی با مدل معمولی GLX نداره SLX کمی از نظر ضاهر و کمی هم امکانات داخلی بیشتر شده موتور هیچ فرقی نکرده.
رامین سیستم سوخت رسانیش فکر کنم تغییر کرده :11:

pulp_152
22-09-2009, 02:53
کاش به سیستم سوخت رسانی که توی سایت ایرانخودرو برای 405 هم معرفی کرده یه نگاهی مینداختین :11:
اگه به 405 GLX رو نگاه کنین با سیستم سوخت رسانی کاربراتور معرفی شده حتی قدرت موتو ر رو هم 100 و گشتاور رو 153 اعلام کردن!
ولی اگه به مشخصات مربوط به 405 slx نگاه بندازین با سیستم سوخت رسانی انژکتور و شتاب 0- 100 11 ثانیه معرفی شده :46: و گشتاور به 148 نیوتون متر و قدرت موتور به 97 اسب بخار تقلیل پیدا کردن

اطلاعاتی در مورد slx ندارم و هر چی بگین جوابی ندارم :11:

دلیلشم این بود که ابتدا که دیدم به نظرم پژو قلعه امد .. (به یک ادم بی سلیقه اگه پژو رو بدن و بگن درست کن میاد هزار تا زلنگو زیمبو بهش اویزون میکنه ) اینم اونجوری به نظرم امد واسه همین اصلا سراغش نرفتم ببینم چی هست چی نیست :31: البته نظر شخصیم بود و خیلیا با سلیقشون جور در میاد و منم نمیگم که حتما اون چیزی که به نظرم میاد درسته ...

اما ال ایکس سال این سال اخر خیلی مهمه .. تا 101 اسب بخار هم بنده اطلاع داشتم که تو یک نوع از موتورهاش(اون موقع در حافظم اسم متور بود الان یادم رفته ) بعلاوه مجموعه گیربکس رسیده بود ...که اون موقع پژو ها معمولا 98 بودن .. در مورد slx هم هر چی بگید جوابی ندارم و مجبور به قبولم

rami_hemi
22-09-2009, 02:56
سیستم سوخترسانیش چه فرق میتونه داشته باشه
به جای انزکتور زیمنس از بوش استفاده کرده؟این تغییرات جزئی چیزی نیست که به چشم بیاد وقتی میگیم یه خودرو یه آپشن متفاوت داره یا از نظر فنی متفاوت هستش که واقعا یه تغییر اساسی ببینیم در موردش مثلا اگه موتروش رو میکردن xu7jp4 یا tu5 میشد گفت ماشین از نظر فی تغییر اساسی کرده ولی تغییر سیستم سوختراسنی روی موتروی که از رده تولید الان خارج شده و این تغییر هم هیچ تاثیر مثبتی روی پرفورمنس نداره میشه گفت این تغییر به حساب نمیاد به نظرم SLX جز یک تغییر کد و برگردوندن یه سری لوازم که قبلا روی 405 عرضه میشد چیز دیگه ای نیست.

pulp_152
22-09-2009, 03:17
سیستم سوخترسانیش چه فرق میتونه داشته باشه
به جای انزکتور زیمنس از بوش استفاده کرده؟این تغییرات جزئی چیزی نیست که به چشم بیاد وقتی میگیم یه خودرو یه آپشن متفاوت داره یا از نظر فنی متفاوت هستش که واقعا یه تغییر اساسی ببینیم در موردش مثلا اگه موتروش رو میکردن xu7jp4 یا tu5 میشد گفت ماشین از نظر فی تغییر اساسی کرده ولی تغییر سیستم سوختراسنی روی موتروی که از رده تولید الان خارج شده و این تغییر هم هیچ تاثیر مثبتی روی پرفورمنس نداره میشه گفت این تغییر به حساب نمیاد به نظرم SLX جز یک تغییر کد و برگردوندن یه سری لوازم که قبلا روی 405 عرضه میشد چیز دیگه ای نیست.

اگه تفاوتش مثل سیستم سوخت رسانی پاششی و نقطه ای باشه ... مثل سمند معمولی و ال ایکس اون زمان !...یا اصلا همون تغییرات توش انجام شده باشه که احتمال 90 درصد همینطوره :31:...از جمله سیستم سوخت رسانی ! برق رسانی ,مجموعه گیربکس هم باید تغییر کرده باشه

اون تغییرات باعث شده که علاوه بر این که شتاب خودرو بیشتر بشه ! مصرف سوخت سمندی که تو جاده 8 یا 8.5 بود به 6.8 برسه و تو سهر هم از 10.5 11 به 8.5 برسه ...

D r i v e r
22-09-2009, 13:08
اطلاعاتی در مورد slx ندارم و هر چی بگین جوابی ندارم :11:

دلیلشم این بود که ابتدا که دیدم به نظرم پژو قلعه امد .. (به یک ادم بی سلیقه اگه پژو رو بدن و بگن درست کن میاد هزار تا زلنگو زیمبو بهش اویزون میکنه ) اینم اونجوری به نظرم امد واسه همین اصلا سراغش نرفتم ببینم چی هست چی نیست :31: البته نظر شخصیم بود و خیلیا با سلیقشون جور در میاد و منم نمیگم که حتما اون چیزی که به نظرم میاد درسته ...

اما ال ایکس سال این سال اخر خیلی مهمه .. تا 101 اسب بخار هم بنده اطلاع داشتم که تو یک نوع از موتورهاش(اون موقع در حافظم اسم متور بود الان یادم رفته ) بعلاوه مجموعه گیربکس رسیده بود ...که اون موقع پژو ها معمولا 98 بودن .. در مورد slx هم هر چی بگید جوابی ندارم و مجبور به قبولم
نه منظورم از آوردن اسم slx فقط سیستم سوخت رسانیش بود که انژکتوریه
و مدل glx ای که معرفی کردن xu7 با سیستم سوخت رسانی کاربراتوریه!!!(مگه داشتیم همچین چیزیم؟؟)
حتی gli هم اینطوری معرفی کردن
وگرنه منم از ظاهر slx زیاد خوشم نمیاد و 405 ساده رو بیشتر دوست دارم

مجموعه گیربکس هم باید تغییر کرده باشه
گفتم که گیربکس تغییری نکرده
یه زمانی (قبل از 85) گیربکس ضریب بلند و کوتاه میذاشتن الان همش ضریب کوتاهه
راستی سمند توی جاده 6.8 میسوزونه؟؟
خیلی عجیبه!
اگه مجله ماشین این شماره رو خونده باشین 3 تا تندر رو با سرعت های مختلف و وزن یکسان تست کردن(مصرف بنزین)
حالت عادی رانندگی که با سرعت 110 کیلومتر بر ساعت هست با این موتور با این کم مصرفی 7.1 در 100 کیلومتر سوزونده
درسته که با سرعت 90 8.87 سوزونده ولی خوب سرعت ماشین هم پایین بوده

MoHaMaD ZaNd
22-09-2009, 15:23
405 بهتره
اتفاقا داش امير سخت اشتباه ميكني !!!
ضريب آيروديناميك سمند از 405 كمتره !!! 405 فكر كنم 0.33 بود و سمند 0.29

D r i v e r
22-09-2009, 15:48
اتفاقا داش امير سخت اشتباه ميكني !!!
ضريب آيروديناميك سمند از 405 كمتره !!! 405 فكر كنم 0.33 بود و سمند 0.29
محمد جان با فکر کنم که درست نمیشه :31:
یه منبع معتبر بذار :11:
چون سایت ایران خودرو خودش :

بدنه پژو 405 ايران در عين زيبايي و جاداري با طرح آئروديناميک و با ضريب 31% در برابر جريان هوا مقاومت ناچيزي دارد.

اعلام کرده!
من حتی 0.29 هم براش خوندم(یادمه یه نفر از مجله ماشین نقل کرده بود:46:

pulp_152
22-09-2009, 16:24
ببخشید وارد بحثتون میشم ولی منم خوندم ضریب ایرودینامیک سمند بهتر از 405 هستش ! .. اولین دلیلش خطهایی که در کنارهاست ... دومیش شیشه جلو هستش که شیب بیشتری داره مهمترین دلیلشهمینه ... و سومین دلیلش هم با اینکه قسمت جلویی از 405 شیب کمتری داره اما قوس هایی که به صورت گرد بهش دادن بادو بهتر رد میکنه ...تو یکی از مجله های ماشین چند سال قبل این مورد دقیقا ذکر شده بود که سمند ضریبش بهتر از 405 و پرشیا بهتر از سمند هستش

pulp_152
22-09-2009, 16:28
نه منظورم از آوردن اسم slx فقط سیستم سوخت رسانیش بود که انژکتوریه
و مدل glx ای که معرفی کردن xu7 با سیستم سوخت رسانی کاربراتوریه!!!(مگه داشتیم همچین چیزیم؟؟)
حتی gli هم اینطوری معرفی کردن
وگرنه منم از ظاهر slx زیاد خوشم نمیاد و 405 ساده رو بیشتر دوست دارم

گفتم که گیربکس تغییری نکرده
یه زمانی (قبل از 85) گیربکس ضریب بلند و کوتاه میذاشتن الان همش ضریب کوتاهه
راستی سمند توی جاده 6.8 میسوزونه؟؟
خیلی عجیبه!
اگه مجله ماشین این شماره رو خونده باشین 3 تا تندر رو با سرعت های مختلف و وزن یکسان تست کردن(مصرف بنزین)
حالت عادی رانندگی که با سرعت 110 کیلومتر بر ساعت هست با این موتور با این کم مصرفی 7.1 در 100 کیلومتر سوزونده
درسته که با سرعت 90 8.87 سوزونده ولی خوب سرعت ماشین هم پایین بوده

بله 6.8 با سرعت 90 کیلومتر در ساعت میسوزونه ..که البته من که تست کردم نزدیکه 850 کیلومتر با یک باک رفتم و هنوز 5 یا 6 لیتر تهش داشت که میشه همون تقریبا7.5 هر چند که سرعتم بیشتر از 90 هم بود

در مورد گیربکس هم اطلاعاتشو در میارم براتون موثق میزارم:11:

MoHaMaD ZaNd
24-09-2009, 16:04
سمند ضریبش بهتر از 405 و پرشیا بهتر از سمند هستش
نه دوست من . اتفاقا ضريب سمند بهتر از 405 ، 405 بهتر از پارس و پارس هم بهتر از زانتيا بود !!!
اين كه ميگم ضريب سمند 0.29 هست رو از يكي از بچه ها شنيدم . ايشون يه تست از سمند توي تونل هواي روسيه گذاشته بود .

pulp_152
25-09-2009, 00:17
نه دوست من . اتفاقا ضريب سمند بهتر از 405 ، 405 بهتر از پارس و پارس هم بهتر از زانتيا بود !!!
اين كه ميگم ضريب سمند 0.29 هست رو از يكي از بچه ها شنيدم . ايشون يه تست از سمند توي تونل هواي روسيه گذاشته بود .

اگه محمد جان یکم 405 و پارس رو نگاه کنی متوجه میشی که ضریب پارس بهتره .. یک معادله 2+2=4 بهت اینو میگه ...

تفاوت 405 با پرشیا تو ...کاپوت .... و سبک چراغو سپر هستش ! ... که خطهای موجود در کاپوت و سپر پارس باعث بهتر رد کردن باد میشه ..

MoHaMaD ZaNd
25-09-2009, 22:28
دوست عزيز والله چيزي كه من توي بيشتر سايت ها ديدم اين بود .
راستي اين اسمتو به ما بگو جونم در اومد اينقدر بهت گفتم دوست عزيز !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

pulp_152
25-09-2009, 23:42
هم اسمیم محمد جان کوچیکت محمد رضا

tatu_lover1366
01-10-2009, 22:36
بله دقیقا همینطوره چون یک هاچ بک رو هم جمع کردم و هر 2 رو امتحان کردم ! تا دلتم بخواد کل و کورس گذاشتم شما هم حتما هیمنطور بوده البته بگم ها تعویض دنده و نوع گاز دادن خیلی تاثیر داره ولی هنوز یک دونه پراید هم بعد این همه مدت نتونسته حتی کنارم بیاد چه برسه بخواد ازم رد بشه

منکر حرفتون نیستم منتها همینطور که عرض کردم حرفتون پایه علمی نداره یعنی نمیشه روش حساب کرد بعنوان مرجع
احتمالا مهارتتون در رانندگی نقص ماشین رو پوشش داده(به همین سادگی :ی)

pooria.rio
03-10-2009, 21:58
آقایون سلام
خیلی بحث کت و کلفتی رو مطرح کردین
اینا هرکدومشون یه سری مزایا و معایبی دارن
ببینین من 206 اس دی رو ماشین ناقصی می دونم طراحی ماشین از نظر مهندسی ایراد داره
این فرن در برای 206 هاچ بک مناسبه
که این ضربه ی جبران ناپذیری رو به ایمنی ماشین از پشت زده .ضمنا بخاطر همین طراحی نامناسب تعادل ماشین خیلی پایینه سر پیچ ها
پرشیا و جی ال ایکس هم که فاتحشون سالهاست خونده شده
اینا ماشین های قرن 20 هستن
جی ال ایکس واسه 1982
فکر کنم که دیگه تاریخ انقضاش گذشته باشه.نه ؟؟؟؟
پرشیا هم فیس لیفت موفقی از جی ال ایکس اما دیگه باید به تاریخ بپیونده.البته حساب ای ال ایکس رو باید جدا کرد.
سمند هم که ماشین فوق العاده پر استهلاکیه.مصرف بالا در کنار شتاب پایین
که من یکی نمیتونم باهاش کنار بیام
در مورد ریو قضیه تا حدی متفاوته
ریو ماشینی که با سرمایه گذاری فورد آمریکا در سال 2003 طراحی شده (قرن 21) میتونین رگه هایی از طراحی ریو رو در فورد های سالهای 2004 ببینین
ماشینی که حداقل موتور گیربکس و اتاق با هم هماهنگی خوبی رو دارن
بماند که تو ایران یه کم مظلوم واقع شده.خیلی ها به خاطر اکسلش ازش فراری هستن.اما نمیدونن که اکسل ماکسیما ...ال 90 و ... از این پایین تر هستن اما اونا چون سپرشون بلندتره چیزی علی الظاهر معلوم نمیشه.
ریو با تجهیزاتی مثل :ای بی اس،ایربگ،ماساژور صندلی،اینه های برقی،رینگ های آلومینیومی 15 اینچی تو آمریکا تا سال 2007 با قیمت 6500 دلار عرضه میشد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

(از اواخر 2007 ورژن جدید ریو تو امریکا عرضه شد ) که با تجهیزات خیلی کاملتر و طراحی شکیل تر تونسته توی آمریکا برای خودش جایی باز کنه

من در مورد ریو ،206 ،جی ال ایکس تو سایت
کد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
مقاله دارم .اگر علاقه داشتین میتونین مراجعه کنین بخونین
من مهم ترین دلیل عدم فروش بالای ریو رو در ایران تعصب خاص ایرانی ها روی پژو می دونم
وگرنه شما از لحاظ ظاهر ،ویژگی های فنی مثل شتاب ،مصرف سوخت ،همراهی با تکنولوژی روز و امکانت حتی تو همین ورژنی هم که ایران عرضه کرده بخواید در قیمت خودش اون رو با پژو مقایسه کنین می بینین سره.
ضمنا این رو هم مد نظر داشته باشین که کیاموتورز شدیدا رو ریو نظارت داره و می بینین که از زمان عرضه تا حالا تو لیستی که وزارت صنایع هر سال در مورد کیفیت خودرو ها منتشر می کنه (در رده ی خوب)در کنار خودروهایی مثل ماکسیما قرارداره.
کیفیت مونتاژ ماشین،نداشتن سرو صدای اضافی مثل سرو صدای داشبورد ،کج و کوله نبوده در ماشین ورگلاژ مناسب اونها گواه صحبت منه.
مسئله ی مهم دیگه هم اینه که شما با 13 میلیون دارین ماشینی رو میخرین که 97 % ساخت کره هست و به صورت قطعات منفصله (CKD) از کره وارد میشه.
بازم اگر توضیحی خواستین من در خدمتم

farshad bugatti
03-10-2009, 23:40
ممنون دوست عزیز اما اینا رو اساتیدی که در این تاپیک شرکت کرده اند می دونند اما درسته 405 یا سمند تکنولوژی 20 سال پیشه اما ریو چیزه برتری نسبت به سمند نداره که ما بگیم 100% ریو خوبه... این شرایط و موقعیت بازاره که به زور ما رو وادار میکنه که به این ماشین ها فکر کنیم....!

pooria.rio
04-10-2009, 16:32
شرایط بازار که بله
اما شما منکر این هستین که تکنولوژی ساخت ریو خیلی بالاتر از این ماشیناست ؟

D r i v e r
04-10-2009, 16:36
شرایط بازار که بله
اما شما منکر این هستین که تکنولوژی ساخت ریو خیلی بالاتر از این ماشیناست ؟
کسی منکر این نشده
طراحی هر 2 ماشین رو هم اینو میرسونه که کدوم قدیمی تر و کدوم به روز تر هستن
حتی موتور و ...
ولی امکانات :13:
میشه گفت هر 2 در یک سطح هستن
توی جاده هم من 405 و سمند و پرشیا رو بیشتر میپسندم تا ریو
تعلیق ریو یه ذره خشک هست

farshad bugatti
04-10-2009, 16:44
علاوه بر اینها که امیر گفت طراحی ریو درسته خوبه اما عامه پسند نیست در ضمن صدا داخلش زیاده و ازار دهندس در ضمن فضای داخلش هم کوچیکه نسبت به سمندو ...

pooria.rio
05-10-2009, 17:53
عامه ی مردم رو ما چی کار داریم
عامه ی مردم همونان که اگه بزاریشو همین الانم پیکان صفر گیر بیارن میرن میخرن
ریو تو جاده خوب نیست بخاطر سایز لاستیک و رینگشه عزیز.
من الان رینگ 15 /196 انداختم .وجدانا عالیه تو جاده
خداوکیلی با پژو و سمند اصلا عوضش نمی کنم .

pooria.rio
05-10-2009, 17:55
ضمنا مزایای تعلیق خشک رو هم بگین که ماشین عکس العملش سر پیچ ها چقدر بهتر میشه
خودتون می دونین که تعلیق خشک چقدر هندلینگ ماشین رو زیاد می کنه

farshad bugatti
05-10-2009, 18:30

دوست عزیز مردم هم عضوی از ماست ما که ادمای خاصی نیستیم...
فرقی نمیکنه من کلی میگم ریو طراحیش بد نیست اما زیاد جذاب هم نیست از اون ماشین هایی که من با چشم ماشین زنانه نگاه میکنم مثلا پروتون جنتو من چند روز پیش که اومده بودم تهران اکثرا خانوما پروتون جنتو سوار میشدن البته ماشین زنانه مردانه نداره اما بعضی ماشین ها مثلا حتی خود سمند قیافه ی عضلانی داره
من خودم شخصا قیافه ی ساده ی 405 رو به ریو ترجیح میدم.نمیدونم منظورم رو خوب بیان کردم یا نه...!

D r i v e r
05-10-2009, 21:42
ریو تو جاده خوب نیست بخاطر سایز لاستیک و رینگشه عزیز.
من الان رینگ 15 /196 انداختم .وجدانا عالیه تو جاده
خداوکیلی با پژو و سمند اصلا عوضش نمی کنم .
دوست عزیز شما نبودی که گفتین مقاله دارین؟؟
با بزرگ کردن سایز رینگ و لاستیک ضربات بیشتر به داخل ماشین منتقل خواهد شد(به دلیل کوتاه شدن فاق) شتاب گیری ماشین هم افت میکنه
اگه رینگ هم از مارکهای درست و حسابی نباشه و سنگین تر از رینگ فابریک باشه توی ترمز گیری و... چیز های دیگه هم تاثیر منفی میذاره

از اون ماشین هایی که من با چشم ماشین زنانه نگاه میکنم
اتفاقا خیلی از پسر های جوان و شاید هم دختر های جوون به خاطر شتاب گیری خوبی که داره طرفش جذب میشن

farshad bugatti
05-10-2009, 23:51
کلا ریو تو هندلینگ به هیچ یک از محصولات ایران خودرو نمیرسه این نظر منه!

اتفاقا خیلی از پسر های جوان و شاید هم دختر های جوون به خاطر شتاب گیری خوبی که داره طرفش جذب میشن

خب البته منظورم از زن ها شامل دختران هم میشه اما خب گفتم که من دیدم اینجوریه اگه بده بگین عوض کنم!

H.Operator
06-10-2009, 00:16
منم بابم 5 سال سمند داشت الان هم سورن خریده ماشین خوبیه نسبت به قیمتش هم امکانات خوبی داره اما به نرمیه ریو نیست ولی صدای موتورش و کیفیت سواریش جوان پسند تره.....
ریو از اون ماشینهای هست که کم خراب میشه البته اون سری های اولش اینجوری بود الان رو نمی دونم ولی نرم تر از سمند و پژو هست اما به خاطر استفاده از سایز لاستیک نامناسب توسط شرکت سایپا هندلینگش بدطور افت کرده که در صورت خرید بهتره با رینگ و سایز لاستیک مناسب تعویض بشه.....

نتیجه گیری پایانی از نظر من:اکثر مردم ماماشین رو برای مصارف خوانوادگی میخرن پس بهتره یاسمند ال ایکس بگیرن یا ریو که نسبت به قیمتشون امکانات قابل قبولی دارن تا 405(البته کاش ایران خودرو به جای تولید slx همون امکانات رو روی چهره جذاب 405 قدیمی قرار می داد البته بدون تغییر چهره) در مورد پرشیا هم که معلومه همون 405 تغییر شکل یافته هست با کمی امکانات بیشر که هنوز هم برای اون بازه قیمت کمه ولی انصافآ بازار خریدو فروش خوبی داره بعد از 405....
ولی یک نصیحت که می کنم اینکه زیاد سعی نکنید از کسی بپرسید فلان ماشین خوبه یا بد چون این طوری طرف سلیقه ای نظر میده پس سعی کنید بیشتر مقاله ها رو بخونید یا اینکه خودتون اون ماشین رو تست کنید اگر امکانش هست چون اینجوری بعدآ پشیمون نمی شید.....

pooria.rio
06-10-2009, 14:30
دوست عزیز شما نبودی که گفتین مقاله دارین؟؟
با بزرگ کردن سایز رینگ و لاستیک ضربات بیشتر به داخل ماشین منتقل خواهد شد(به دلیل کوتاه شدن فاق) شتاب گیری ماشین هم افت میکنه
اگه رینگ هم از مارکهای درست و حسابی نباشه و سنگین تر از رینگ فابریک باشه توی ترمز گیری و... چیز های دیگه هم تاثیر منفی میذاره

قابل توجه شما باید بگم که ریو ls که همین ریوییه که تو ایران تولید میشه تا سال 2006 که تو آمریکای شمالی تولید میشد با رینگو لاستیک 15/195 تولید میشد.من هم همین سایز رو روش گذاشتم.
بابام یه کم وسواسیه همین حرف شما رو میزد که شاید به جلوبندی فشار بیاره ،به خاط اون یه استرس بار HP DESIGN هم روی ماشین گذاشتم که دیگه واقعا هندلینگش رو استثنایی کرد.
که خیلی خیلی روی سواریش تاثیر گذاشته.اشاید شتابم یه کم کاهش پیدا کرده اشه .اما همینجوری هم سمند،405،گل و 206 تیپ 3 رو میگیره.
ریو ماشین کم خرج و اقتصادی هستش.کیفیت ساختش هم بالاست.

farshad bugatti
06-10-2009, 17:06
ریو اونقدر ها هم که شما میگین کم خرج نیست کیفیت ساختش هم متوسطه.

pooria.rio
06-10-2009, 19:33
شما میتونین یه نگاهی بندازین به آمار وزارت صنایع که هرسال منتشر میشه .طبق آخرین آمار ریو در رده ی خوب ها قرارداشته در کنار ماکسیما از لحاظ کیفیت ساخت.اما ال 90 در رده ی متوسط به بالا.
ما هم از موقعی که خریدیم(بیش از یک سال گذشته)فقط براش بنزین و روغن گرفتیم .
آب رادیاتورش هم کلا 2 بار فول کردیم.
همین !

amir_toos
06-10-2009, 19:52
سلام دوستان.
حالا يكي ميشه يك جمع بندي كلي بكنه آخر ببينيم چي ماشيني خوبه و دليل مرغوبيت اش چيه

amir_toos
06-10-2009, 19:57
يك سوالي داشتم : چرا بعضي از ماشين هاي ايران خودرو خوب از كار در مي آن ولي بعضي ها از همون موقع كه از كمپاني تحويل مي گيري تا موقع اوراق اذيت مي كنن؟؟؟؟ اگر ميشه يكي از دوستان جواب اين سوال منو بده با دليل قانع كننده

pooria.rio
06-10-2009, 21:48
يك سوالي داشتم : چرا بعضي از ماشين هاي ايران خودرو خوب از كار در مي آن ولي بعضي ها از همون موقع كه از كمپاني تحويل مي گيري تا موقع اوراق اذيت مي كنن؟؟؟؟ اگر ميشه يكي از دوستان جواب اين سوال منو بده با دليل قانع كننده

دوست عزیز این فقط مختص ایران خودرو نیستش.
سایپا هم همینطوریه
دلیلش رو هم نباید بپرسی ،مگه تو ایران زندگی نمیکنی ؟
اینجا هیچ چی رو نظم و حساب نیست
یکی از دوستان ما سال 82 پراید گرفت جوش ستونش تو کارخونه خوب نخورده بود ستون صدا میداد ،مجبور شد عوض کنه !!!!

سلام دوستان.
حالا يكي ميشه يك جمع بندي كلي بكنه آخر ببينيم چي ماشيني خوبه و دليل مرغوبيت اش چيه

جمع بندی رو خود دوست گلم باید انجام بدی.

amir_toos
14-10-2009, 16:05
كسي نيست يك صحبت كنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

D r i v e r
14-10-2009, 22:36
كسي نيست يك صحبت كنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در مورد چی صحبت کنیم؟
دوستان که بیشترشون نظر و عقاید خودشون رو گفتن
شما اگه سوالی دارین مطرح کنین تا دوستان نظر خودشون رو اعلام کنن
در مورد جمع بندی هم همونطور که پوریا خان گفتن باید خودتون با سلایقتون و انتظاراتتون به نتیجه برسین:46:

maralz
04-11-2009, 22:44
سلام
ببخشید که وقت ندارم همه پست ها رو بخونم
یه سوال دارم...میشه راهنمایی کنید؟
بین 405 و lxکدوم بهترن؟
مزایای هرکدوم چیه؟

یه سوال دیگه.....دوگانه سوزهای این ماشین ها مشکلی ندارن؟
مرسی

farshad bugatti
04-11-2009, 22:59
سلام
ببخشید که وقت ندارم همه پست ها رو بخونم
یه سوال دارم...میشه راهنمایی کنید؟
بین 405 و lxکدوم بهترن؟
مزایای هرکدوم چیه؟

یه سوال دیگه.....دوگانه سوزهای این ماشین ها مشکلی ندارن؟
مرسی
سلام
بین این دو سمند lx خوبه.هم از نظر امکانات رفاهی و ایمنی
میتونید سمند پایه گاز سوز(EF-7) که قیمتی حدود 16 میلیون دارد را انتخاب کنید و هیچ مشکلی ندارد.