PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخاب نهایی فوری tnx

brave_ie
19-02-2009, 00:29
سلام من بعد از حدود 1.5ماه تحقیق در مورد بازار لپ تاپ در آخر دو مورد رو انتخاب کردم که براتون مینویسم

اولا بگم که من یه دانشجوام کارامم خیلی سنگین نیست قابلیت حملش برام مهمه و اینکه می خوام بعضی وقتا بازی هم باهاش بکنم حالا این دو تا رو براتون می نویسم
Vaio SR26GN/B/S/P: CORE2DUO Montevina 2.26 /1066 Mhz/3MB/3GB DDRII/250sata/ATI Radeon HD3470 1.5GB/DVD RW-DL-RAM/13.3 WIDE WXGA CLEAR BRIGHT WHITE LED 1280*800/BT/USB/Modem/i-Link/LAN/FP/Cam/Memory slot/ExpressCard/PC Card/HDMI Connector
HP Pavilion DV5-1135

که معرّف حضورتون هستن با گرافیک GeForce 9600GT و مانیتور 15 (که البته مثل اینکه مانیتور (LCD) سونی خیلی بهتره)

اولّی قیمتش 1620000 و دومی 1200000 و به لطف خدا توانایی خرید هر دو رو هم دارم

حالا از شما صاحبنظران عرصه ی لپ تاپ میخوام چندتا سوال کنم

1.اولا اگه ممکنه در مورد مواردی که بلد نوشتم یکم توضیح بدید

2.گرافیک این سونیه به درد بازی واقعا نمی خوره ؟ اگر میخوره پیش بینی می کنید تا چند وقت جواب بده؟

3.قیافه ی HP بنظر شما واقعا خیلی بهتره؟

4.از اونجایی که بنده نه لپ تاپ داشتم و نه تونستم شبیه سازی کنم در مورد وزن هاشون میشه یه نظری بدید؟ اولی 1.96 و دوم 2.5 کیلوگرمه .

5.گارانتی اولی ایران رهجو 3 ساله است و یک کیف هم میده اچ پیه ایران اچ پیه 18ماهه با مخلفات (کیف و موس و ریکاوری ایکس پی که نمیدونم چیه) (بنظرتون موس مهمه؟ خوب خودمونم میتونیم بخریم دیگه اورجینالش چنده؟)

6.دلم میخواست از یه تعمیر کار بپرسم تا حالا از هر کدوم چند تا واسه تعمیر آوردن! حالا این سوالو از شما میپرسم شما چیزی در مورد موارد خرابی این دو یا چیزی شبیه این بهم میگید؟

7.چیزی که برای من قابل هضم نیست تفاوت قیمت غیرمنطقی(بنظر من)ه اگر در اینباره نظری دارید حتما بگید فکر کنم جفتشم ساخت چینه

در آخر ازتون میخوام اگر همه ی سوالامم نخواستید جواب بدین در مورد یکیشم که شده اگه میدونستید حتما جواب بدیدو بنده:44: رو کمی از نگرانی در بیارید.

با تشکر:11:

:46:Amir-Ali

Pami
19-02-2009, 18:19
سلام من بعد از حدود 1.5ماه تحقیق در مورد بازار لپ تاپ در آخر دو مورد رو انتخاب کردم که براتون مینویسم

اولا بگم که من یه دانشجوام کارامم خیلی سنگین نیست قابلیت حملش برام مهمه و اینکه می خوام بعضی وقتا بازی هم باهاش بکنم حالا این دو تا رو براتون می نویسم
Vaio SR26GN/B/S/P: CORE2DUO Montevina 2.26 /1066 Mhz/3MB/3GB DDRII/250sata/ATI Radeon HD3470 1.5GB/DVD RW-DL-RAM/13.3 WIDE WXGA CLEAR BRIGHT WHITE LED 1280*800/BT/USB/Modem/i-Link/LAN/FP/Cam/Memory slot/ExpressCard/PC Card/HDMI Connector
HP Pavilion DV5-1135

که معرّف حضورتون هستن با گرافیک GeForce 9600GT و مانیتور 15 (که البته مثل اینکه مانیتور (LCD) سونی خیلی بهتره)

اولّی قیمتش 1620000 و دومی 1200000 و به لطف خدا توانایی خرید هر دو رو هم دارم

حالا از شما صاحبنظران عرصه ی لپ تاپ میخوام چندتا سوال کنم

1.اولا اگه ممکنه در مورد مواردی که بلد نوشتم یکم توضیح بدید

2.گرافیک این سونیه به درد بازی واقعا نمی خوره ؟ اگر میخوره پیش بینی می کنید تا چند وقت جواب بده؟

3.قیافه ی HP بنظر شما واقعا خیلی بهتره؟

4.از اونجایی که بنده نه لپ تاپ داشتم و نه تونستم شبیه سازی کنم در مورد وزن هاشون میشه یه نظری بدید؟ اولی 1.96 و دوم 2.5 کیلوگرمه .

5.گارانتی اولی ایران رهجو 3 ساله است و یک کیف هم میده اچ پیه ایران اچ پیه 18ماهه با مخلفات (کیف و موس و ریکاوری ایکس پی که نمیدونم چیه) (بنظرتون موس مهمه؟ خوب خودمونم میتونیم بخریم دیگه اورجینالش چنده؟)

6.دلم میخواست از یه تعمیر کار بپرسم تا حالا از هر کدوم چند تا واسه تعمیر آوردن! حالا این سوالو از شما میپرسم شما چیزی در مورد موارد خرابی این دو یا چیزی شبیه این بهم میگید؟

7.چیزی که برای من قابل هضم نیست تفاوت قیمت غیرمنطقی(بنظر من)ه اگر در اینباره نظری دارید حتما بگید فکر کنم جفتشم ساخت چینه

در آخر ازتون میخوام اگر همه ی سوالامم نخواستید جواب بدین در مورد یکیشم که شده اگه میدونستید حتما جواب بدیدو بنده:44: رو کمی از نگرانی در بیارید.

با تشکر:11:

:46:Amir-Ali

به نظر من سونی بهتره اگر چه گرافیک HP بهتره اما به چند دلیل خدمتتون میگم :
1-هر چی باشه باز هم سونی اسمش و یه سر و گردن بالاتره و بسیار با تجربه تر
2-گارنتی فوق العاده خوب ( 3 سال تضمین گارانتی با بهترین کیفیت تعمیر )
3-طراحی سونی اگه در پیت هم باشه از همه برند ها بهتر و زیبا تر هست

گرافیک 3470 تقریبا 1 درجه بالاتر از 8400 هست و میتونی راحت تا 1 سال نیازی به گرافیک بهتر نداشته باشی هرچند HP 9600 هست و بسیار قوی تر
درصد خرابی رو نمیشه راحت تشخیص داد و باید دید تا چه خرابی باشه ، مثلا اگه از دستت بخوره زمین نباید انتظار داشته باشی مثل ساعت کار کنه و باید درست استفاده کنی از دستگاه
به نظر من به احتمال زیاد چون سونی ظریف تر هست جلوی ضربه ها و شوک وارد شده کمتر دوام داره تا HP که اون هم به خاطر Style و طراحی سونی هست

REGISTERED USER
19-02-2009, 20:19
.اولا اگه ممکنه در مورد مواردی که بلد نوشتم یکم توضیح بدید

Montevina

اسم پلت فرمی که اینتل برای عرضه فناوری جدیدش برای نوت بوک یعنی Intel vPro technology انتخاب کرده و بزودی در همه لپ تاپ های جایگزین پلت فرم قدیمی سانتاروزا میشه و زیر شاخه نسل Centrino2 پردازنده هاست . مثلا این خبر را بخوانید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این هم یک مقاله خوب
Intel Unveils Montevina, Centrino 2 Platform ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ATI Radeon HD3470

گرافیک از نوع ATI -AMD و با چیپست radeon HD3470 هست ... یک کارت گرافیک خوب و قابل قبول برای همه نوع کار حتی بازی های روز که خروجی Full HD هم به شما می تونه بده

ExpressCard

شکاف ساپورت کننده کارت های express ... برای توسعه لپ تاپ ها مثل شکاف PCI express پی سی ها. این جا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])را بخوانید .... چیز جدیدی نیست و همه نوت بوک ها دارند

PC Card

همان کارت های PCMCIA هستند که در شکاف فوق قرار می گیرند. مثلا کارت وایرلس و ... برای اچ پی های اغلب کنترل مدیا پلیر هست که توی جعبه لپ تاپه

HDMI Connector

پورت معروف HDMI که میتونه تصویر و صدا را با حداکثر کیفیت خودش یعنی Full HD 1080p خروجی بده به تلویزیون و سایر وسایلی که این پورت را دارند مثلا LCD های جدید. در موردش توضیح نمی دوم چون همه می دونند چیه !

موفق باشید

brave_ie
19-02-2009, 21:25
واقعا ممنونم:40: فکر کنم سونی رو بخرم
البته امیدوارم بیشتر از 1 سال برای بازی هم جواب بده

REGISTERED USER
20-02-2009, 00:05
عمر مفید سونی بیش از سه سال هست در صورت نگهداری ... کلا لپ تاپ های Stable ای میزنه

فقط جدیدا کیفیت چینی هاش افتضاح تر شده .... زیر 1.500.000 سونی نخرید !

Pami
20-02-2009, 01:21
واقعا ممنونم:40: فکر کنم سونی رو بخرم
البته امیدوارم بیشتر از 1 سال برای بازی هم جواب بده

خواهش میکنم ، فقط اگه شما برات گارانتی مهمه و میخوای برای گارانتی هزینه کنی حتما با ایران رهجو بگیر که خیالت هم راحت باشه از هر جهت ، چون من یکی از فامیل سونی cr داشت با ایران رهجو برای dvd رایتر دستگاهش مشکل پیش اومده بود و تو رایت کردن مشکل داشت ( در حالی که من پرسیدم میشه اپتیک رو تعمیر کرد به راحتی ) کل درایو رو براش عوض کردن !! حالا نمیدونم شاید تخصص نداشتن یا شاید هم خیلی دست و دل باز هستن ! به هر حال ارزش داره با ایران رهجو بگیری و 3 سال خیالت راحت راحت باشه ...