PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صدای عجیب از پاور حتی وقتی که کامپیوتر خاموشه!

classiquecrime
19-02-2009, 00:27
سلام
یه صدای خیلی عجیب از پاورم میاد!
یه صدایی دقیقا مثل صدای مگس یا زنبور buzzing and humming :31: حتی وقتی کامپیوتر رو خاموش میکنم این صدا ادامه داره :18:
البته همیشه اینجوری نیست هر 2 روز یه بار اینحوری میشه! و بعضی وقتا مثل چند دقیقه پیش 2-3 دقیقه صدا zzzzzzz میکنه بعد قطع میشه!
مدل: GREEN GP580B
2 هفته ای هست که کامپیوترم رو خریدم! ممکنه تو اسمبل کردن اشتباهی کرده باشم؟
البته کیس رو یاز کردم و همه جا رو نگاه و بررسی کردم اما مشکلی نداشت - هیچ سیمی لخت نبود! اگرم اتصالی داشته باشه آیا نباید دایمی صدا بده؟ فک کنم اتصالی نداره
در ضمن مدل کیس من Tuniq 1 هستش! جای پاور پایین کیسه:21: و باید برعکس وصل شه! ممکنه برا این باشه؟ اما فکر نکنم، شرکت گرین لابد خودش میدونسته داره چی میسازه!
شما آزمایشی یا troubleshooting رو بلد هستین؟
البته این صدا خیلی ضعیفه اما هر وقت صداش در میاد مخصوصا حتی وقتی که کامپیوتر خاموشه!!!!!!! بدجوری عصبیم میکنه!
*محافظ برق هم دارم
اتصال به زمین ممکنه مشکل رو حل کنه؟ :2:

classiquecrime
19-02-2009, 13:20
نبود؟...........

cg.animator
19-02-2009, 14:05
بهتره پاور را بدی گارانتی ، بازش هم که نمیشه کرد ، می فهمند گارانتیش را باطل می کنند ، تنها راهه ، یا هم با صداش سر کن .

EB00LI SIAH
21-02-2009, 09:54
خب چرا نمی دی گارنتی ؟
گیرین پشتیبانی عآلی داره !

zartosht 2008
21-02-2009, 17:48
دوست عزيز من اگه جاي شما بودم اگه پاورم گارانتي داشت در اولين زمان به گارانتي و اگه هم نداشت تا يك پاور ديگه تهيه نمي كردم سيستم رو روشن نمي كردم پاور شوخي بردار نيست

classiquecrime
21-02-2009, 18:02
یه مدتی که دیگه صدا نمیده! بعضی وقتا 1-2 دقیقه همون صدا zzzzzzzzzzz رو میده بعد قطع میشه!
کیس رو گذاشتم رو میز و صدا دیگه نمیده!! من کامپیوترمو 3 هفتست که خریدم! فکر کنم مشکل از تعادل نداشتن کیسم بود!
در هر صورت بازم هر 2-3 روز یه بار حدود 2-3 دقیقه این صدا میاد! بازم باید ببرمش گارانتی؟!
من ارور BSOD (صفحه آبی) هم دارم! که دهنمو سرویس کرده! البته اونم خیلی کم اتفاق میفته! گمونم اشکال از RAM باشه !!!

classiquecrime
21-02-2009, 18:15
همین الان دوباره داره صدا میده :(
صدا از دو تا فن نیست، صدا ازداخل پاور میاد!
من الان تهران نیستم، اصفهانم. باید خودم ببرمش شرکت گرین؟ آخه رو جعبش نوشته خود خریدار باید بیاره شرکت!!!

classiquecrime
21-02-2009, 21:19
و هنوز ادامه دارد.... 3 ساعت که برای اولین بار پشت سر هم داره Zzzzzzzzzzz میکنه

EB00LI SIAH
22-02-2009, 07:33
من ارور bsod (صفحه آبی) هم دارم! که دهنمو سرویس کرده! البته اونم خیلی کم اتفاق میفته! گمونم اشکال از ram باشه !!!

هم میتونه از رم باشه و هم از دمای بالای هارد ، بهتره که سیستمت رو جایی باشه که در مسیر باد هست ، مثلا اگه تو اتاق هستی ، سیستمت نزدیک پنجره ی باز باشه بهتره .
به پاورت هم یه نگاه بنداز شاید چیزی توش رفته باشه ، آخه من سه چهار ماه پیش دیدم از پاورم صدا میاد ، از پشتش همون جا که فن هست ، یک تیکه سیم کوچیک سییاه رفته بود توش .

milky way
22-02-2009, 13:28
من احتمال می دم یه مگس تو پاورتون اطراق کرده باشه، چجوری وقتی سیستم خاموشه پاور صدا میده ؟

avecina.ir
22-02-2009, 14:24
سلامم...
خوب معلومه وقتی سیستم خامووشه برق پاور که قطع نشده که..... مگه اینکه دوشاخ ره از برق جدا کنه
ایراد از برد پاور یا از سیم پیچش هستش باید ببری گارانتی دیگه بحث نداره عزیزجان

starpars
22-02-2009, 14:36
احتمالا مشکل از خازن های پاورتون باشه
من يه همچين مشكلي رو با يه دی وی دی پلیر داشتم وقتی روشنش میکردم صدای زنبور میداد . گرفتم بازش کردم نگاه که کردم دیدم دو تا از خازن هاش که در قسمت پاور دی وی دی پلیر بودن دارن صدا میدن یه مایه قهوه ای هم زیر خازن ها ریخته بود و خشک شده بود .
آخرشم خازنا رو کندم رفتم دو تا دیگه گرفتم لحیم کردم همه چیز حل شد

classiquecrime
22-02-2009, 22:06
من احتمال می دم یه مگس تو پاورتون اطراق کرده باشه، چجوری وقتی سیستم خاموشه پاور صدا میده ؟
منم از همین تعجبم میاد! وقتی حتی خاموشه صدا میده :18:
این اسمش شانس بنده هستش :31:

classiquecrime
22-02-2009, 22:13
راستی یه پیچ افتاد تو پاور وقتی داشتم اسمبل میکردم! وهر وقت که پاور رو در میارم صدا پیچ میاد که قل میخوره این ور اون ور، ممکنه برا اون باشه؟

avecina.ir
22-02-2009, 23:01
راستی یه پیچ افتاد تو پاور وقتی داشتم اسمبل میکردم! وهر وقت که پاور رو در میارم صدا پیچ میاد که قل میخوره این ور اون ور، ممکنه برا اون باشه؟
شاید از همونه دیگه!! چون داخل پاور میدان مغناطیسی قوییی ایجاد میشه و پیچه شروع میکنه به لرزش.......

classiquecrime
22-02-2009, 23:11
شاید از همونه دیگه!! چون داخل پاور میدان مغناطیسی قوییی ایجاد میشه و پیچه شروع میکنه به لرزش.......
حالا چه طور اینو درش بیارم؟
گارانتی هم که داره نمیشه بازش کرد! دفعه قبل تلاش کردم که درش بیارم اما نشد، از ابن آهن ربا ها استفاده کنم مشکلی نداره ؟ نظر بدید دوستان

avecina.ir
22-02-2009, 23:32
اگه بتونی لیبل گارانتی ره طوری باز کنی تا بعدن دوباره بشه یجوری چسبوند که فهمیده نشه که خوب.اگرم نشد باید اولش مطمئن شی ایراد از پیچه هستش.....مثلن کیس ره وارونه بذار تا پیچه از جاهش حرکت کنه بیوفته پایین پاور و در اووون حالت روشنش کن اگه بازم صدا اووومد دیگه از پیچه نمیتونه باشه....... وقتی پیچه یک گوشه گیر افتاده باشه و برق پاور قطه باشه با یک آچار پیچ گوشتی آهنربایی میتونی درش بیاری