PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یادگیری زبان به صورت خود اموز شما چه پیشنهاد میکنین!؟

صفحه ها : 1 [2]

Mr_100_dolari
21-12-2012, 17:56
سلام

دوستان توی یک سایتی این مطلب رو دیدم که خیلی ازش تعریف و تمجید شده میخواستم دوستانی که اطلاع دارند بگن نظرشون چیه به درد بخور هستش ؟

یکی از بهترین منابع برای آموزش انگلیسی در منزل
بیش از 80 جلسه ویدئویی آموزش مکالمه انگلیسی از مبتدی تا حرفه‌ای English For You EFU

English for You (EFU) English Lesson+ Ebook |
USA TV show . teach english for U
you can get this excellent english set, which has been prepared by worldwides famous linguists in a classroom ambiance and involves whole course curriculum , byu a telephone call or mail.
English Education Set has been published with 3 levels :
EFU ENGLISH FOR BEGINNER LEVELS - 30 VCD
EFU - ENGLISH FOR ELEMENTARY LEVELS - 30 VCD
EFU - ENGLISH FOR INTERMEDIATE LEVELS - 20 VCD
with the help of the dramas in our VCDS and the books that you are going to use with the VCDS, you will learn English pefectly

در ضمن نرم افزار و یا فیلم آموزشی به درد بخور که فقط به صورت خود آموز باهاش بشه یه کم مکالمون بهتر بشه و همچنین بشه باهاش لغات زیادی رو یاد گرفت چیه ؟

با تشکر

A M ! N
23-12-2012, 12:14
سلام

دوستان توی یک سایتی این مطلب رو دیدم که خیلی ازش تعریف و تمجید شده میخواستم دوستانی که اطلاع دارند بگن نظرشون چیه به درد بخور هستش ؟

یکی از بهترین منابع برای آموزش انگلیسی در منزل
بیش از 80 جلسه ویدئویی آموزش مکالمه انگلیسی از مبتدی تا حرفه‌ای English For You EFU

English for You (EFU) English Lesson+ Ebook |
USA TV show . teach english for U
you can get this excellent english set, which has been prepared by worldwides famous linguists in a classroom ambiance and involves whole course curriculum , byu a telephone call or mail.
English Education Set has been published with 3 levels :
EFU ENGLISH FOR BEGINNER LEVELS - 30 VCD
EFU - ENGLISH FOR ELEMENTARY LEVELS - 30 VCD
EFU - ENGLISH FOR INTERMEDIATE LEVELS - 20 VCD
with the help of the dramas in our VCDS and the books that you are going to use with the VCDS, you will learn English pefectly

در ضمن نرم افزار و یا فیلم آموزشی به درد بخور که فقط به صورت خود آموز باهاش بشه یه کم مکالمون بهتر بشه و همچنین بشه باهاش لغات زیادی رو یاد گرفت چیه ؟

با تشکر

سلام.

اینطور چیزارو به شخصه فقط در صورتی که مجانی باشه میگیرم ، عمرن پولمو برای این چیزا که معلوم نیست چی داخلشه حروم نمیکنم.
فعلن چیزی نیست که بگی مکالمه ی شمارو در خونه تضمینی آموزش میده. ولی برای لغات مجموعه ی نارسیس و 504 خوبه.

ali_ab
25-12-2012, 21:27
با سلام به دوستان عزیز

دوستان استفاده از فیلم های اموزش زبان مثل usa family یا extra رو توصیه می فرمایند یا اینکه وقت تلف کردنه؟

با سپاس فراوان

پیروز وپاینده باشید

godfather_mk
26-12-2012, 12:05
با سلام به دوستان عزیز

دوستان استفاده از فیلم های اموزش زبان مثل usa family یا extra رو توصیه می فرمایند یا اینکه وقت تلف کردنه؟

با سپاس فراوان

پیروز وپاینده باشید

بسته به سطح زبان خودتون داره، اگه نگاه ميكنيد و مطالب جديد توش ميبينيد و ياد ميگيريد خوب پس به دردتون ميخوره و وقتتون تلف نشده، اما اگه احساس ميكنيد كه خيلي از مطالبش رو بلدين خوب طبيعتا وقت تلف كردنه!

italy2006
29-12-2012, 01:45
اصلا من بحثم این نیست که چه چیزی بخانم چون آن قدر منابع انگلیسی فرلوان است که آدم توش غرق میشه. موضوع نیازمند راهنمایی و تکنیکال به حافظه و بیرون کشیدن خوانده شده ها از مغز بر می گرده از دوستان می خاهم بپرسم ما چگونه بخوانیم که بتوانیم مثلن یک ماه بعد اون رو یاداوری کنیم؟ مثلا من الان یک کتاب مکالمه ایلتس می خانم و مثلا 5 روز براش وقت می گذارم. اگر من بخاهم ساختارها و جملات کتاب مذکور را درونی سازی کنم و بتوانم اونها را در زمان مثلا یک ماه بعد بازیابی کنم از چه روشی باید بهره گرفت؟ لطفا از روش لایتنر جیزی نگویید.

A M ! N
29-12-2012, 11:39
اصلا من بحثم این نیست که چه چیزی بخانم چون آن قدر منابع انگلیسی فرلوان است که آدم توش غرق میشه. موضوع نیازمند راهنمایی و تکنیکال به حافظه و بیرون کشیدن خوانده شده ها از مغز بر می گرده از دوستان می خاهم بپرسم ما چگونه بخوانیم که بتوانیم مثلن یک ماه بعد اون رو یاداوری کنیم؟ مثلا من الان یک کتاب مکالمه ایلتس می خانم و مثلا 5 روز براش وقت می گذارم. اگر من بخاهم ساختارها و جملات کتاب مذکور را درونی سازی کنم و بتوانم اونها را در زمان مثلا یک ماه بعد بازیابی کنم از چه روشی باید بهره گرفت؟ لطفا از روش لایتنر جیزی نگویید.

من خودم اهل چیزهایی مث جعبه ی لایتنر یا جی5 نیستم ، چیزی که برای خودم جواب داده رو میگم.
وقتی من نیاز دارم یک سری کلمات و یا حالا هرمحتوایی رو به خاطرم بسپارم، اولن که این شامـــل دو
مرحله میشه همونطوری که خودتون هم اشاره کردین ، به یاد سپردن و به یاد آوردن که در واقـع اولـــی
اسمش حافظه ( ضبط کردن ) است و دومی اسمش ذاکره ( به یاد آوردن محتویات ضبط شده ).

بنابراین وقتی میخواین چیزی رو اصطلاحن حفظ کنید ، باید به دو قسمت حافظه و ذاکـــره توجه زیــادی
داشته باشید. گاهی وقتها اطلاعات به درستی در مغز قرار گرفته ( حفظ شده = حافظـه ) ولی وقتــی
میخوایم اون هارو به یاد بیاریم ( ذاکره ) به مشکل برمیخوریم. خب این نشون از عدم تکــــرار اطلاعــات
میده ، وقتی چیزی رو تکرار نکنی بـه مرور به لایه های عمیق ذهنت رسوخ میکنه ، لیکـن یادآوریشــون
یا همون ذاکره ، هم مشکل میشه ؛ این شد یه حالت.

حالت دوم اینه که اطلاعات از همون اول هم درست در مغز قرار نگرفته ، که این یعنی شمــــــا موقـــع
خوندن اطلاعات اصن تمرکز کافی رو نداشتی ، چیزی که به نظر من خیلی مهمه، شایــد مهمتــــرین ؛
شما داری متن رو میخونی با چشمات ولی ذهنت داره به قرار با دوستت فکر میکنه ! خـــــب مشخصه
که اطلاعاتی که حتی در ذهن شما قرار نگرفته ، رو نمیتونید طبیعتن به یاد بیارین. پس اولیــن گام برای
یادگیری مطالب اینه که موقع خوندنشون تمرکز بالا داشته باشی و موقع خوندن به خودت تلــــقین کنی
که این مطلب همیشه یادت میمونه ؛ این تلقین تاثیرش خیلی بالاست من خودم تست کردم. بــعدازین
شما باید تکرار گاهانه داشته باشید با کمی تکرار این مطلب ملکه ی ذهن شما میشه و دیگــــه حـتی
از یاد بردنش محال میشه.

یه نکته ی دیگه هم مهمـــه. اونم تست گرفتن از خودتونه ؛ وقتی یه مطلب رو خوندین ، یه بار مطلب رو
کنار بزارین و در شرایط واقــــعی سعی کنید همون مطلب رو از روی حافظه ی خودتون بازخوانی کنید و
ببینید که چند درصدش رو مـیتونید بگید ، اگه دیدید یکم مشکل دارین اول روش یکم فکر کنید به ذهنتون
فشار بیارین و اگه دیدید نمیتـــونید بعد برین مطلب رو باز کنید و اون قسمت رو دوباره با دقت بخونید ، در
این حالت اون مطلب دیگه محاله از یاد شما بره.

مطالب بالا که عرض کردم رو کاملن خودم تست کردم و روشی بوده که همیشه برای خودم جواب داده.

italy2006
30-12-2012, 01:35
من خودم اهل چیزهایی مث جعبه ی لایتنر یا جی5 نیستم ، چیزی که برای خودم جواب داده رو میگم.
وقتی من نیاز دارم یک سری کلمات و یا حالا هرمحتوایی رو به خاطرم بسپارم، اولن که این شامـــل دو
مرحله میشه همونطوری که خودتون هم اشاره کردین ، به یاد سپردن و به یاد آوردن که در واقـع اولـــی
اسمش حافظه ( ضبط کردن ) است و دومی اسمش ذاکره ( به یاد آوردن محتویات ضبط شده ).

بنابراین وقتی میخواین چیزی رو اصطلاحن حفظ کنید ، باید به دو قسمت حافظه و ذاکـــره توجه زیــادی
داشته باشید. گاهی وقتها اطلاعات به درستی در مغز قرار گرفته ( حفظ شده = حافظـه ) ولی وقتــی
میخوایم اون هارو به یاد بیاریم ( ذاکره ) به مشکل برمیخوریم. خب این نشون از عدم تکــــرار اطلاعــات
میده ، وقتی چیزی رو تکرار نکنی بـه مرور به لایه های عمیق ذهنت رسوخ میکنه ، لیکـن یادآوریشــون
یا همون ذاکره ، هم مشکل میشه ؛ این شد یه حالت.

حالت دوم اینه که اطلاعات از همون اول هم درست در مغز قرار نگرفته ، که این یعنی شمــــــا موقـــع
خوندن اطلاعات اصن تمرکز کافی رو نداشتی ، چیزی که به نظر من خیلی مهمه، شایــد مهمتــــرین ؛
شما داری متن رو میخونی با چشمات ولی ذهنت داره به قرار با دوستت فکر میکنه ! خـــــب مشخصه
که اطلاعاتی که حتی در ذهن شما قرار نگرفته ، رو نمیتونید طبیعتن به یاد بیارین. پس اولیــن گام برای
یادگیری مطالب اینه که موقع خوندنشون تمرکز بالا داشته باشی و موقع خوندن به خودت تلــــقین کنی
که این مطلب همیشه یادت میمونه ؛ این تلقین تاثیرش خیلی بالاست من خودم تست کردم. بــعدازین
شما باید تکرار گاهانه داشته باشید با کمی تکرار این مطلب ملکه ی ذهن شما میشه و دیگــــه حـتی
از یاد بردنش محال میشه.

یه نکته ی دیگه هم مهمـــه. اونم تست گرفتن از خودتونه ؛ وقتی یه مطلب رو خوندین ، یه بار مطلب رو
کنار بزارین و در شرایط واقــــعی سعی کنید همون مطلب رو از روی حافظه ی خودتون بازخوانی کنید و
ببینید که چند درصدش رو مـیتونید بگید ، اگه دیدید یکم مشکل دارین اول روش یکم فکر کنید به ذهنتون
فشار بیارین و اگه دیدید نمیتـــونید بعد برین مطلب رو باز کنید و اون قسمت رو دوباره با دقت بخونید ، در
این حالت اون مطلب دیگه محاله از یاد شما بره.

مطالب بالا که عرض کردم رو کاملن خودم تست کردم و روشی بوده که همیشه برای خودم جواب داده.

ضمن تشکر

البته این نکات کاملا رهگشایی دارد و قطعا اگر به این اصول پای بندی داشته باشیم بهره وری مطالعه افزون خواهد شد.

منتظر نظرات تکمیلی باقی دوستان هم هستم.

از تجارب فنی و تکنیکال خود بگویید که چگونه می توان بهره وری و

کارایی مطالعه را افزون تر کرد.

pcsoft
30-12-2012, 15:27
سلام
من دارم با مجموعه Effortless English Lessons کار میکنم. برای تقویت زبان و خصوصا اسپیکینگ. تا اینجاش خوب بوده.اولاش هستم.میخواستم ببینم تاییدش میکنین؟ مجموعه آموزشی A.J Hoge هستش. 6 گیگ شامل داستان های کوتاه که به صورت گذشته-حال-آینده گفته میشه و سیستم سوال و پاسخ هم وجود داره. یعنی سوال می پرسه از متن. و جواب باید بدی.(با Stop پلیر و جواب و پلی کردن ادامه و گرفتن جواب صحیح)

tariran0
11-08-2013, 09:35
تاپیک خیلی قدیمی شده.... ولی من یه پیشنهاد دارم...
مهمترین ویژگی کلاس زبان همین Classmate ها هستن. ایینکه باهاشون حرف میزنیم....
من پیشنهادم اینه که یه چتروم درست کنیم بصورت صوتی باهم انگلیسی حرف بزنیم....

masoud93
12-08-2013, 12:06
سلام.
من می خوام بیشتر reading و listening رو خوب کنم ...
حال کلاس زبان رفتن هم ندارم ...
بهترین کاری که تو خونه میتونم انجام بدم چیه ؟ (با نرم افزار خاصی کار کنم یا کتاب خاصی رو بخونم؟)

tariran0
12-08-2013, 20:16
سلام.
من می خوام بیشتر reading و listening رو خوب کنم ...
حال کلاس زبان رفتن هم ندارم ...
بهترین کاری که تو خونه میتونم انجام بدم چیه ؟ (با نرم افزار خاصی کار کنم یا کتاب خاصی رو بخونم؟)
من خودمم زبان اموزم، ولی فکر کنم کتاب داستان و کلا متن (مخصوص ریدینگ) دانلود کن بخونی خوبه
واسه لیسنینگ هم من کلاس زبان میرفتم استادمون کتاب tactics for listening رو کار میکرد. میگفت گوش بدید تمام متن رو بنویسید

ehsanphoenix
12-09-2013, 03:05
دوستان کسی با روش SG5 کار کرده؟
برای آموزش زبان خوب است یا نه؟:n27:

eatshitanddie
22-09-2013, 14:05
من الان تقریباً تمام انگلیسی رو می فهمم، اما حرف زدنم بده
علتش هم بد بودن اینترنتِ فارسی بوده، همه ی اطلاعاتی که می خوام تو سرچ گوگل فارسی وجود نداره و وبلاگ های بی ربط میاره
امّا همه ی اطلاعات تو سرچ انگلیسی هست
توصیه ی من استفاده از سرچ انگلیسی گوگل به جای فارسیه
Learn English with Google, don't search for farsi results, there is a lot of misinformations and copy pasted articles
Fact: using farsi Google search makes you dumber

hbm_7052
23-09-2013, 12:11
من الان تقریباً تمام انگلیسی رو می فهمم، اما حرف زدنم بده
علتش هم بد بودن اینترنتِ فارسی بوده، همه ی اطلاعاتی که می خوام تو سرچ گوگل فارسی وجود نداره و وبلاگ های بی ربط میاره
امّا همه ی اطلاعات تو سرچ انگلیسی هست
توصیه ی من استفاده از سرچ انگلیسی گوگل به جای فارسیه
Learn English with Google, don't search for farsi results, there is a lot of misinformations and copy pasted articles
Fact: using farsi Google search makes you dumber

برای تمرین صحبت حتما باید پارتنر داشته باشی حالا چه مجازی و از طریق اسکایپ چه از طریق کلاس رفتن

Demon King
18-10-2013, 09:45
دوستان یادگیری زبان انگلیسی برای هرکسی تو این زمونه احتیاجه سعی کنید وقتی زبان رو یاد میگیرید به طور قاعدگی و قطعی یاد بگیرید محل یادگیری زبان تو اموزشگاه است نه توی مدرسه و خونه سعی کنید تو اموزشگاهی ثبت نام کنید که زبان American رو درس بدن نه بریتانیایی.
من برای همه ی زبان اموز ها دیکشنری Ox ford رو پیشنهاد میکنم:
دانلود : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
توضیحات بیشتر : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوستا ن عزیز به تاپیک مراجعه کنید تا محلی شاد و متنوع برای زبان در ذهن شما به وجود اید این تاپیک توسط اموزشگاه زبان مترجم حمایت میشه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hbm_7052
20-10-2013, 13:51
آموزشگاه خوب سراغ دارید به منم معرفی کنید
فعلا که همشون کاسب هستن تا آموزشگاه !

Demon King
20-10-2013, 14:29
آموزشگاه خوب سراغ دارید به منم معرفی کنید
فعلا که همشون کاسب هستن تا آموزشگاه !

اموزشگاه زبان های خارجی مترجم : اصفهان شاهین شهر

Demon King
20-10-2013, 16:20
اموزش زبان های مختلف دنیا از جمله : انگلیسی - عربی - المانی - فرانسوی - و...
در اموزشگاه زبان های خارجی مترجم :
ادرس : اصفهان - شاهین شهر - مخابرات فرعی 13 شرقی - اموزشگاه مترجم
تلفن : 03125221181
موسس اموزشگاه : ناصر حبیبی فوق لیسانس مترجمی زبان

Demon King
21-10-2013, 19:15
دوستان من 2 ساله دیگه دیپلم زبانم از اموزشگاه میگیرم و بعد از دیپلم میتونم تدریس کنم حالا به نظر شما بعد از دیپلم برم سراغ تدریس یا تا تافل ادامه بدم؟؟؟

chapanah
22-10-2013, 07:02
دوستان من 2 ساله دیگه دیپلم زبانم از اموزشگاه میگیرم و بعد از دیپلم میتونم تدریس کنم حالا به نظر شما بعد از دیپلم برم سراغ تدریس یا تا تافل ادامه بدم؟؟؟

100 % تافل :n05:

hbm_7052
26-10-2013, 09:15
منظورم تهران بود

Demon King
16-11-2013, 18:59
Ox ford or Long Man ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مقایسه عادلانه و منطقی دو دیکشنری برتر Oxford و Longman
حتما دیدن فرمایید و نظرتون رو بگید...

aaaaaaab
22-11-2013, 18:04
موسیقی های انگلیسی زیاد گوش بدید خیلی موثره...

8nights&7days
22-11-2013, 21:50
گوش دادن موسیقی کمک به فهمیدن لهجه زیاد می کنه اما برای فهمیدن لغات زیاد مناسب نیست.
من رفتن به آموزشگاه رو اصلا پیشنهاد نمی کنم چون بیشتر تلف کردن وقته
بیشتر سعی کنید دایره لغات رو افزایش بدید
و همچنین می تونید با استفاده از برنامه ی Rosetta Stone هر زبانی و زبان انگلیسی رو با دو لهجه ی انگلیسی و امریکایی یاد بگیرید که خیلی موٍثر در یادگیری هست
سریال ها هم برای اصطلاحات خیلی مفیده