PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : GS لکسس ( Lexus GS )

Farshadd
22-12-2008, 13:45
سلام.

دیدم داره توی تاپیک های دیگه در مورد این لکسس بحث میشه گفتم اینجا رو ایجاد کنم برای بحث و ... در رابطه با لکسس های gs

پیشاپیش سپاس.

:12:

Farshadd
22-12-2008, 13:45
فرشاد جان

اگه زحمت نیست نمایی از داخل ماشین وامکاناتش برام توضیح بده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با جستجوی عبارت LEXUS GS 430 INTERIOR در جستجوی تصویری گوگل، عکسهای بیشترسی میبینید.

=======================

مشخصات فني
موتور 8 سيلندر ، 4.3 ليتري با 24 سوپاپ و 2 ميل سوپاپ(DOHC) و مجهز به سيستم VVTI (سيستم زمانبندي هوشمند سوپاپ)قدرت خروجي 300 اسب بخار (خالص 279 اسب بخار) و گشتاور 42.5 كيلوگرم مترسيستم كنترل هوشمند الكترونيكي دريچه گاز (ETCS-i)سيستم كنترل الكترونيكي هواي وروديگيربكس 6 دنده فوق هوشمند اتوماتيك با كنترل الكترونيكي سيستم تعليق اتوماتيكفرمان برقي با ضريب دنده متغير (VGRS)اگزوز دو تاييسيستم پيشران : ديفرانسيل عقبتاير سايز 245/40 R 18 با رينگ آلومينيومي 5 پره
مشخصات سيستم ايمني
سيستم كنترل يكپارچه حركت و تعادل خودرو متشكل از :سيستم كمكي ترمز(BAS)، سيستم توزيع الكترونيكي نيروي ترمز (EBD)، سيستم كنترل پايداري خودرو (VSC)،سيستم كنترل لغزش در پيچها(TRC)، سيستم ضد قفل ترمز (ABS)ديسكهاي ترمز جلو و عقب خنك شونده با هواسيستم كنترل حركت اوليه در سر بالايي (HAC)چراغهاي جلو هالوژني با سيستم تراز اتوماتيك و سيستم روشن/خاموش اتوماتيكسيستم آب پاش چراغهاي جلوسيستم هوشمند تراز اتوماتيك چراغهاي جلو(AFS)آينه هاي برقي جانبي با سيستم اتوماتيك تنظيم به هنگام دنده عقبسيستم ضد سرقت ايموبلايزر به همراه دزدگيركمربند ايمني با سيستم پيش كشنده و محدود كننده نيروصندلي با سيستم كاهش صدمه به گردن هنگام وقوع تصادفچراغهاي مه شكن با نور سفيدسيستم قفل اتوماتيك درها با سنسور سرعتقلاب صندلي ايمني جهت كودكان در عقبنشانگر LED چراغهاي راهنما روي آينهايربگ SRS براي ايمني بيشتر شامل : كيسه هاي هوا جهت سرنشينان جلو(2 عدد)،كيسه هاي هواي جانبي سرنشينان جلو(2 عدد)كيسه هاي هواي زانوي سرنشينان جلو(2 عدد)، كيسه هاي هواي پرده اي شيشه هاي جلو و عقب(4 عدد)،كيسه هاي هواي جانبي عقب(2 عدد)
سيستم صوتي
سيستم صوتي مارك لوينسون با 14 بلند گو ، با سيستم سوراند به همراه CD چنجر 6 تايي ، DVD ، WMA/MP3 ، ASL ، DSP ، LPD با راديو SW/FM/AM
تجهيزات جانبي لوكس
سيستم هوشمند قفل مركزي و استارت خودروصفحه نمايشگر اطلاعات داخل صفحه كيلومترآنتن شيشه عقبصفحه كيلومتر فلورسنت الكتريكيسيستم تهويه مطبوع با كنترل 2 سرنشين به صورت مجزا و سيستم كنترل اتوماتيك گردش هواكروز كنترلفرش كف پا اعلاءتهويه مطبوع عقب با ----- ضد بوفرمان 3 شاخه چوبي و چرميشيشه هاي برقي و قفل مركزيسيستم اتوماتيك بستن آسان درهاشيشه ها مجهز به سيستم بالابر اتوماتيك به همراه محافظ ساعت ديجيتال GPSفرمان تاشو و قابل تنظيم تلسكوپي برقيشيشه هاي با قابليت جذب بالاي انرژي تابشي (HSEA)سيستم روشنايي هنگام ورود به خودروقابليت اتصال به IPODآفتابگير برقي شيشه عقبآينه عقب با سيستم تيره شونده در برابر نورفرمان بشكن اتوماتيك جهت پياده و سوار شدن آسانسقف كشويي تاشو به همراه محافظگرم كن صندلي براي سرنشينان جلوسيستم هوشمند قفل مركزي با حافظه كلاميبرف پاك كن اتوماتيك با سنسور باران هوشمندسيستم پارك كمكي جلو و عقب توسط امواج سونار (مافوق صوت)صندلي هاي جلو برقي ، قابل تنظيم 10 حالتهصندلي راننده و سرنشين برقي با 3 حالت حافظهآينه هاي تاشو جانبي برقي با حافظه و تيره شونده در برابر نور سيستم كمكي پارك خودرو به همراه نشانگرهاي راهنماسيستم تهويه مطبوع صندلي راننده و سرنشينبال عقبمانيتور 7 اينچ با كيفيت بالاي تصويرسيستم ناوبري كشورهاي حوزه خليج فارس به همراه DVD و راهنماي كلاميكنترل تهويه مطبوع و سيستم صوتي و تلفنصفحه نشان دهنده اطلاعاتبلوتوث و شماره گير كلاميدوربين به همراه مانيتور تمام رنگي دنده عقبصندلي از جنس چرم نرم دور دوزي شده
ابعاد
طول*عرض*ارتفاع : (ميلي متر) 4850*1820*1430فاصله بين محورها : (ميلي متر) 2850

منبع: خودرو تابان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فقط بنز و بی ام و اصلا لکسوس رو با اینها مقایسه نکنید مخصوصا از نظر طراحی که اصلا به پای بنز و بی ام و نمی رسه.

نه دادا... اینجوریام نیست... فعلا که در این قیمت این مدل لکسوس بقیه رو پوزمال کرده... طراحی هم یعنی میفرمایید این طراحیش از کدوم ودروی بنز در این قیمت بد تره؟؟

ŽA1ONEŽ
17-02-2009, 16:53
Lexus GS 2008

GS مجهز به سیستم های مستقل مدیریت پایداری ، ضد لغزش و تقسیم نیروی ترمز و ثبات فرمان الکترونیکی است و در مدل GS460 دارای پیشرانه V8 به حجم 5/4 لیتر و قدرت خروجی 347 اسب بخار بوده و در 100 کیلومتر فقط 258 گرم دی اکسیدکربن تولید می کند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](768x576).jpg

احمد ترابی
18-02-2009, 21:46
دوست خوب لکسوز اسم درستشه.و مدل 430 اون 115 میلیون است

احمد ترابی
18-02-2009, 21:49
راستی نگفتم چند روز پیش همین نزدیکی نمایشگاه اتومبیل زده بودن که انواع واقسام این نوع اتو مبیل هم به نمایش گذاشته شده بود واقعا حال کردم......دی

Ezmir
18-02-2009, 22:16
نوشته شده توسط ارمغان جنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فقط بنز و بی ام و اصلا لکسوس رو با اینها مقایسه نکنید مخصوصا از نظر طراحی که اصلا به پای بنز و بی ام و نمی رسه.
دوست عزیز لکسوز از نظر طراحی خودرو اولین ماشین دنیاست بطوریکه بهش لقب تویتا آمریکایی دادن.
من که عاشق لکسوزم.

corey
18-02-2009, 22:31
دوستان تلفظ صحیح لکسس هست

لکسس هم خودش برند لوکس تویوتاست و با کیفیت ترین اتومبیل های دنیا تولید می کنه

Farshadd
19-02-2009, 23:18
اگر همون اول به tags توجه میکردین هر دو تلفظ رو زده بودم.

در مورد تلفظ هخ هر دوتاش درسته. منتها هر جایی یه جوری تلفظ میکنن.

prowler88
04-03-2009, 14:43
اگر همون اول به tags توجه میکردین هر دو تلفظ رو زده بودم.

در مورد تلفظ هخ هر دوتاش درسته. منتها هر جایی یه جوری تلفظ میکنن.

دوست عزیز جسارت نباشه ولی نمیشه که هر دو تا تلفظ درست باشه. همه جای دنیا میگن لکسس فقط ما ایرانی ها میگیم لکسوس.

milky way
05-03-2009, 12:31
خیلی ماشین خوش ظاهریه از نزدیک خیلی قشنگتر از عکسشه.

MAJ€€D
05-03-2009, 13:26
لفظش که همون لکسس درسته
اتفاقا دقیقا میشه با بنز و بی ام و مقایسش کرد ، من پشتش نشستم انگار وارد کابین هواپیما میشی ، اجناس بکار رفته داخلش از مرقوبترین متریال ساخته شده بود و اصلا نمیشد با ماشینی مثل آزرا و غیره مقایسش کرد .

از نظر صدای داخل اتاق هم که دیگه میدونید به هیچ وجه کوچکترین صدایی از موتور داخل اتاق نمیاد.

نرمی و راحتی صندلی ها و شتاب و قدرتش هم که تا 1 هفته مخمو هنگ کرده بود : دی

AaVaA
05-03-2009, 13:46
لفظش که همون لکسس درسته
اتفاقا دقیقا میشه با بنز و بی ام و مقایسش کرد ، من پشتش نشستم انگار وارد کابین هواپیما میشی ، اجناس بکار رفته داخلش از مرقوبترین متریال ساخته شده بود و اصلا نمیشد با ماشینی مثل آزرا و غیره مقایسش کرد .

از نظر صدای داخل اتاق هم که دیگه میدونید به هیچ وجه کوچکترین صدایی از موتور داخل اتاق نمیاد.

نرمی و راحتی صندلی ها و شتاب و قدرتش هم که تا 1 هفته مخمو هنگ کرده بود : دی
دوست عزیز لطفا شما که هنوز با فارسی مشکل دارین در مورد لفظ صحیح نظر ندین

برای رفع شبهه ی عزیزان :

لکسوس (به انگلیسی Lexus) و (به ژاپنی: レクサス) زیر مجموعه ای از شرکت تویوتا و شعبه سازنده خودروهای لوکس و گران قیمت تویوتا می‌باشد. لکسوس در انواع سواری و شاسی بلند تولید می‌شود. لکسوس ۱۲ سال به عنوان مورد اعتماد ترین خودرو در آمریکای شمالی از طرف موسسه معتبر J.D.Power شناخته شده - تعدادی از مدل های لکسوس نیز در بازار ایران عرضه گردیده است(LS-RX-ES-GS).

prowler88
05-03-2009, 14:12

برای رفع شبهه ی عزیزان :

لکسوس (به انگلیسی Lexus) و (به ژاپنی: レクサス) زیر مجموعه ای از شرکت تویوتا و شعبه سازنده خودروهای لوکس و گران قیمت تویوتا می‌باشد. لکسوس در انواع سواری و شاسی بلند تولید می‌شود. لکسوس ۱۲ سال به عنوان مورد اعتماد ترین خودرو در آمریکای شمالی از طرف موسسه معتبر J.D.Power شناخته شده - تعدادی از مدل های لکسوس نیز در بازار ایران عرضه گردیده است(LS-RX-ES-GS).

دوست عزیز اگر شما زبان فارسی تون خیلی خوبه بنده انگلیسیم خوبه. حرف U در Lexus صدای ( اِ ) میده. ژاپنی ها هم شاید به این ماشین بگن لکسووووووس. ولی همه جای دنیا لکسسه.

shahab_f
05-03-2009, 14:41

برای رفع شبهه ی عزیزان :

چقدر عصبی ای شما ، تلفظ های متفاوت داره ، اگه شما منظورت از تلفظ صحیح ، انگلیسی هست ، لکسِس درسته ، شما میری تو سایت زیر ، اونجا روی علامت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کلیک می کنی تا با صدای بلند و رسا بشنوی لکسس :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتو همون سایت اگه تلفظ اسپانیایی رو انتخاب کنی لکسوسی که شما گفتی شنیده میشه .

همچنین تو سایت زیر هم با علامت ʌ ( اگه اشتباه نکنم آ کوتاه ، مانند cup و up ) معرفی شده :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکه باز هم بیش تر به لکسس نزدیکه تا لکسوس .

تو سایت زیر ماجرایی رو توضیح داده که در مورد شکایت شرکت LexisNexis از تویوتاست ، این شرکت تلفظ Lexus رو شبیه lexis ( در واقع /ˈlek.sɪs/ ) دونسته که حتی موجب شکایت شرکت LexisNexis [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شده مبنی بر اینکه تلفظ هر دو کلمه یکیه و اونو نقض قانون کپی رایت دونسته ، و در پاسخ هم اومده که اگه Lexus درست تلفظ بشه ، این دو کلمه شبیه هم نیستند و درست اون رو شبیه کلمات "census", "focus" and "locus" دونسته ( که باز هم میشه لکسس ):

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتازه اون قسمتی که توضیح دادی چه طوری قراره برای ما عزیزان رفع شبهه کنه ؟ اینکه فقط یه کپی پیست از ویکیه ، توضیحی راجع به تلفظ نداره.

==================
بحث تاپیک منحرف نشه ، حالا یا لکسس یا لکسز یا لکسوز یا لکسوس درسته ، چه اهمیتی داره؟:27:

MAJ€€D
05-03-2009, 16:34

برای رفع شبهه ی عزیزان :

خوب تا من اومدم جواب بدم دوستمون shahab_f کامل جواب شما رو داد :27:

پ.ن 1 : باید عرض کنم ویکی پدیا یکی از ناقص ترین و بدرد نخور ترین منابع موجود هست ، چون توسط من و شما تکمیل شده و هرکسی هرچیزی میخواد توش مینویسه .

پ.ن 2 : شما بهتره تو همون انجمن گیاه شناسی فعالیت کنی :27: : دی

AaVaA
05-03-2009, 17:07
آهان چه جالب
مرسی دوستان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به اطلاعاتم اضافه شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بحث تاپیک منحرف نشه ، حالا یا لکسس یا لکسز یا لکسوز یا لکسوس درسته ، چه اهمیتی داره؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بله تائید میشه به ادامه ی بحث در مورد لکسس بپردازین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

milky way
06-03-2009, 02:33
خوب تا من اومدم جواب بدم دوستمون shahab_f کامل جواب شما رو داد :27:

پ.ن 1 : باید عرض کنم ویکی پدیا یکی از ناقص ترین و بدرد نخور ترین منابع موجود هست ، چون توسط من و شما تکمیل شده و هرکسی هرچیزی میخواد توش مینویسه .

پ.ن 2 : شما بهتره تو همون انجمن گیاه شناسی فعالیت کنی :27: : دی
او او، در مورد ویکیپدیا بهتره درست بنویسی من حساسیت عجیبی به این سایت دارم، بدون شک یکی از بهترین سایت های موجوده شایدم بهترین، در ضمن هر کسی هم هر چیزی دوست داشته باشه نمیتونه بنویسه به اون سادگی هم که فکر میکنی نیست، بلاگ که نیست، میتونی امتحان کنی دوست عزیز؛ شما تا الان چقدر مطلب اشتباه یا چرت و پرت تو ویکیپدیا خوندی یدونش رو معرفی کن بهت یه ماه زمان میدم بگردی مطلب اشتباه تابلو تو ویکیپدیا پیدا کنی.
بعد من نمیدونم سره چه چیزهایی بحث میکنین حالا لکسس یا لکسوس چه فرقی داره، بهتره همه Lexus بنویسن که دیگه این مشکل ایجاد نشه.

avecina.ir
06-03-2009, 08:39
سلامم...این بحثی که توووی پستهای بالا هستش قبلنم یکی دو مرتبه توووی همین انجمن اتوموبیل بودش حالا هم باز هستش لابد هر 6 ماه قراره بدون اینکه کسی واسش جستجو کنه هی تکرارم بشه!! و منم بیام هی این حرفای تکراریمه بزنم!!!!!!!
برو بچی که از قدیم با مجله ی ماشین آشناین میدونن که اولین بار اسم این ماشین را در زبان فارسی مهندس فرهاد کاشانی وارد کرد! ایشون که 30 ساله مقیم آمریکاست و CEO یک شرکت بزرگ کامپیوتریه و از نویسندگان قدیمی و پرآوازه ی مجله ی ماشین هستن حدودای سال 1372 یگ مقاله ای ازشون چاپ شد به اسم «بنز بهتر است یا لکسوس» .توجه کنین گفتم خودشون 30 ساله مقیم آمریکا هستن......بعععله قبلن هم یگبار گفتم اینم دو بار:هر زبانی کلمات بیگانه ره طوری تلفظ میکنه که واسش راحت تر و قشنگتر بنظر بیاد! مثلن ابوعلی سینا ره انگلیسی زبانها Avecina میگن! Lamborghini کلمه ی ایتالیایی توووی زبون انگلیسی لامبورگینی تلفظ میشه! یا Volks کلمه ی آلمانی فولکس تلفظ میشه......ما هم به Passage میگیم پاساژ یا به Computer میگیم کامپیوتر!و....... و از این دست خیلی زیاده......
توووی هیچ زبونی قرار نیستش یک اسم خاص را به تلفظ 100 درصد درست زبون مرجع استفاده کنن..... Lexus هم اگه بخوایم 100 درصد استریلیزه و درستشه حساب کنین همون لکسس درسته ولی نباید حساسیت بخرج بدین

prowler88
06-03-2009, 12:23
درسته. هر چقدر سعی کردم در مورد این مساله ی نه چندان مهم صحبت نکنم نشد.
از دوستمون shahab_f ممنونم که یه مثال قشنگ زدن. FOCUS هم تلفظش عین LEXUS هست.
ضمنا کسایی که کلا با تلفظ هر کلمه ای مشکل دارن پیشنهاد میکنم از دیکشنری babylon استفاده کنن. هیچ کلمه ای وجود نداره که babylon اشتباه تلفظش کنه.

Farshadd
06-03-2009, 12:28
خواهشا بحث تلفظ رو تموم کنید. فکر کنم مطالب بهتری باشه که به اونا بپردازیم.

همگی میدونیم که لکسوس و لکسس یکی هست پس اشتباه در نوشتن این دوتا ابهامی ایجاد نمیکنه و حساسیت بیهوده روش نداشته باشیم.

در هر زبانی یه جور تلفظ میشه. مثلا bmw در آلمان بی ام و تلفظ میشه و در انگلیس بی ام دبلیو . یا مثلا خیلی از واژه هایی که در اروپا به صورت ...یسم تلفظ میشن در آمریکا ...یزم تلفظ میشه.

پس هر جور که راحتید تلفظ کنید و ما میدونیم لکسوس=لکسز=لکسس= LEXUS

MAJ€€D
06-03-2009, 13:16
او او، در مورد ویکیپدیا بهتره درست بنویسی من حساسیت عجیبی به این سایت دارم، بدون شک یکی از بهترین سایت های موجوده شایدم بهترین، در ضمن هر کسی هم هر چیزی دوست داشته باشه نمیتونه بنویسه به اون سادگی هم که فکر میکنی نیست، بلاگ که نیست، میتونی امتحان کنی دوست عزیز؛ شما تا الان چقدر مطلب اشتباه یا چرت و پرت تو ویکیپدیا خوندی یدونش رو معرفی کن بهت یه ماه زمان میدم بگردی مطلب اشتباه تابلو تو ویکیپدیا پیدا کنی.
بعد من نمیدونم سره چه چیزهایی بحث میکنین حالا لکسس یا لکسوس چه فرقی داره، بهتره همه Lexus بنویسن که دیگه این مشکل ایجاد نشه.

اتفاقا به همین سادگی هست

این خودرو با حجم موتور 1998 سی سی و با وزن 1200 کیلو گرم به دلیل آیرو دینامکی خوب توانسه شتابی در حدود 8.9 ثانیه را بدست بیاورد.اینو همین الان اضافه کردم شتاب سمند 8.9 ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خیلی ها هستند که با توجه به منافع شخصی چیزایی غیر از حقیقت مینوسند . درضمن بنده اونقدر بیکار نیستم که بشینم بگردم ببینم اشتباهات ویکی پدیا کجاست .

در این مورد هم دیگه بحثی نمیکنم چون مربوط به این انجمن نیست

================================================== =
برای اینکه از بحث تاپیک دور نشیم :

سیستم تعلیق

جلو : سیستم تعلیق جناقی مستقل (فنر لول. دارای میل تعادل )

عقب:سیستم تعلیق چهار نقطه ای (فنر لول. دارای میل تعادل )

ترمزها جلو / عقب :
جلو: دیسکی خنک شونده
عقب: دیسکی

حداقل شعاع گردش (متر) : 5/2

حجم باک بنزین (لیتر) : 71

سایز لاستیک : 245/ 40 R 18

رینگ : آلومینیمی

موتور

گیربکس : 6دنده اتوماتیک تیپ ترونیک

نوع : 8 سیلندر - 430000 سی سی - 32 سوپاپ (3VZ-FE )

حجم موتور : 4393

حداکثر خروجی (خالص SAE بدون سرب) HP/rpm 279-5600

حداکثر گشتاور (خالص SAE بدون سرب) HP/rpm 42.5-3500

سیستم سوخت رسانی : سیستم تزریق پاششی (انژکتوری) الکترونیک

mrmostafa
19-03-2009, 15:49
لکسس از بنز و بی ام و سرتر هستش یا خیر؟؟؟؟ از نظر امنیت و امکانات و راحتی و قدرت کدوم از این ماشین های بنز و بی ام و و لکسس و هیوندای بهتر هستش؟!

prowler88
19-03-2009, 18:50
سوال شما خیلی کلیه. در کل با توجه به قیمت ماشین های لکسس بهتر هستند. ماشین های ب ام و از نظر هندلینگ و قابلیت های اسپرتی و ماشین های بنز از نظر نرمی و راحتی. هر چند سر هندلینگ هم رقابت تنگاتنگی با ب ام و داره. ماشین های هیوندای با اینا قابل مقایسه نیستند. قیمتشون خیلی پایین تره و از نظر تکنولوژی و هندلینگ و دوام از اینا پایینترن.
ولی اگه منظورتون لوکس ترین ماشین ها هست:
Mercedes S-Class
BMW 7-Series
Lexus LS
Hyundai Genesis
که البته هیوندای قیمتش کمتر از نصف مدل های دیگه هست.

mrmostafa
19-03-2009, 18:55
پس در کل قیمت رو در نظر نگیریم بنز و بعد بی ام و منظورم تو سرعت و شتاب لکسس به پای این دو نمیرسه درسته ؟!

prowler88
20-03-2009, 17:40
ماشین های لکسس از نظر شتاب کم نمیارن. مثلا لکسس gs شتابش 6 ثانیه س. که خیلی عالیه. و همچنین از نظر ارزش در مقابل مبلغ پرداختی هم شاید بشه گفت از دو تای دیگه بهتره.
ولی تکنولوژی ماشین های آلمانی بالاتره و این حقیقتیه که نمیشه انکارش کرد. نه که لکسس بد باشه خیلی هم عالیه. ولی در برابر بنز...

armia
19-04-2009, 19:57
واقعا طراحی سری GS فوق العادست . من به شخصه عاشق طراحی جلو پنجرش هستم و فکر میکنم نمادی از تجمل و لوکس نهفته ای درونش هست که شاید نشه حتی توی S class هم پیدا کرد . البته بنظر من.