PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سيستم هارد را مي شناسد ولي ويندوز نصب نمي شود.

emp-ehsan
17-02-2009, 18:29
من چند وقت پيش هارد يكي از فاميل رو از روي سيستمش باز كردم و آوردم خونه و روش ويندوز نصب كردم. ولي وقتي كه بردم خونشون تا بزارمش سرجاش متوجه شدم كه سيستم هارد رو مي شناسه ولي ويندوز بالا نميومد. براي نصب ويندوز هم هركاري كردم به نتيجه نرسيد و روي صفحه انتخاب درايو هارد هنگ مي كرد. دوباره آوردمش خونه و به راحتي و به دون هيچ مشكلي ويندوز نصب شد و باز وقتي بردم خونه اونا نه ويندوز بالا اومد و نه نصب شد. فكر كردم شايد ماله كابلش باشه ولي با كابل ديگه اي هم كه تست كردم نتيجه همون بود. به نظر شما مشكل از كجاست و راه حل چي مي تونه باشه؟

Rainbow
17-02-2009, 19:17
اون هارد فقط سخت افزار شما رو می شناسه و نه سخت افزار دیگه ای ...
شما وقتی رو کیس خودتون ویندوز نصب می کنید ، این هارد فقط اطلاعات سخت افزار اعم از مادربرد ، کارت گرافیک ، شبکه و بسیاری دیگر از اجزای مجموعه در حال کار رو شناسایی می کنه و وقتی اون رو باز می کنید و می خواهید روی یک کیس دیگه همین ویندوز نصب شده بوت بشه ... بطور قطعی بوت نخواهد شد .

emp-ehsan
17-02-2009, 19:24
خوب من سيستم رو فرمت كردم و دوباره سعي كردم ويندوز نصب كنم ولي بازم نشد. بايد چيكار كنم كه سيستم من رو شتر ديدي ديدي نديدي بشه؟

computer manager
17-02-2009, 21:08
بزن فورمت اسلش ام بی آر و اساسی فرمتش کن تا اسمه خودشم یادش نیاد و دیگه مسخره بازی در نیاره

emp-ehsan
28-02-2009, 22:34
بزن فورمت اسلش ام بی آر و اساسی فرمتش کن تا اسمه خودشم یادش نیاد و دیگه مسخره بازی در نیاره

من فرمت /mbr رو كه مي زنم مي گه اينوليد سوئيچ ميشه دقيقا بگيد بايد چيكار كنم. در ضمن وقتي كه فرمت معمولي هم مي كنم سيستم هنگ مي كنه

ehsankalak
28-02-2009, 23:10
سلام حاج احسان :11:( چون هم اسمیم اینجوری گفتم یه وقت ناراحت نشی :31:)
شما اینو دانلود کن بعد از اینکه نصب کردی یه cd یا دیسکت بوت باهاش میتونی بسازی که مشکلتو حل میکنه !

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

emp-ehsan
01-03-2009, 19:01
من اينو روي روي هارد سيستم مقتول نصب كردم. حالا بايد چطوري باهاش كار كنم؟
من از توي داس ام بي ار تولز رو اجرا كردم ولي از بين اون گزينه ها نمي دونم كدوم رو بايد اجرا كنم و بعدش چيكار كنم. اگه ممكنه توضيح بيشتر بديد

ehsankalak
01-03-2009, 21:43
خیلی سادست سیستمو با cd که برنامه ساخته بوت میکنی بعد گزینه 5 رو انتخاب میکنی ( یعنی کار کردن با سکتور 0 ) بعد گزینه 4 رو انتخاب میکنی ( یعنی پاک کردن )

emp-ehsan
01-03-2009, 23:24
راستش من بازم موفق نشدم.
من نرم افزار شما رو دانلود كردم و نصب كردم ولي موقع درست كردن سي دي بوت نرم افزاره پيغام داد . من بهش كلك زدم و هارد منگول رو روي اسليو وصل كردم به هارد خودم و هارد به هارد كردم و بعد ديسكت بوت رو در درايو c خود هارد منگول نصب كردم و بعد هم كاري كه گفتيد رو انجام دادم و اتفاقا اين دفعا برخلاف دفعه قبل تونستم تا وسطاي نصب ويندوز برم ولي وسطش هنگ كرد و ديگه نرفت. و در ضمن من فرمت سريع كه اين درايو رو مي كنم فرمت ميشه ولي فرمت معمولي كه مي كنم اواسطش هنگ مي كنه. به نظرم طرف جني شده.
دعانويس سراغ نداري؟
منتظر نظرات شما هستم دوست عزيز

emp-ehsan
02-03-2009, 20:59
دوستان نظر و يا راهنمايي ندارند؟

لطفا هلپ مي

emp-ehsan
03-03-2009, 19:48
يكي كمك كنه ديگه . عجب رفقايي هستين!

Mr.reCoder
09-03-2009, 12:06
چون هارد توي سيستم شما كار ميكنه و توي سيستم فاميلتون كار نميكنه پس سيستم فاميلتون مشكل داره!
پس چون موقع ويندوز نصب كردن اين مشكل پيش مياد به احتمال زياد از ram سيستم هست!
اگه رم سيستمت به سيستم فاميلتون ميخوره با رم سيستمت امتحان كن. دقت كن بايد رم به سيستم بخوره وگرنه مشكل بزرگي پيش مياد.

ava-net
11-07-2011, 08:55
سلام
دوستان من هم یه مشکل مشابه این دوستمون دارم . یه هارد 80 دارم که وقت شناسایی سخت افزار ها میشناسش ، اما موقعی که می خوام ویندوز نصب کنم اونو نمی شناسه . گفتم بزارمش کنار یه هارد دیگه تا از توی ویندوز فورمتش کنم اما وقتی ویندوز بالا اومد فقط هارد اصلی رو میشناخت . تو سیستم منیجر که رفتم به عنوان غیر فعال می شناسش و نمی شه که پاکش کرد یا ازش درایو ساخت . با نرم افزار های مدیریت هارد هم که امتحان می کنم اصلا نمیشناسنش .

اون برنامه ای که دوستمون هم لینکش رو دادن ، لینکش غیر فعال شده .
ممنون میشم راهنمایی کنید .

با تشکر

ava-net
20-08-2011, 11:27
سلام
تواین انجمن ها آدم فعالی هم هست
چرا کسی جواب نمی ده

nos1
25-03-2016, 01:58
سلام میشه لینک برنامه رو از نو بفرستی:n03::n03::n03:

nos1
25-03-2016, 02:02
میشه برنامه رو بایک لینک جدید بفرستی
:n37:

EXTREME
25-03-2016, 07:18
سلام
دوستان من هم یه مشکل مشابه این دوستمون دارم . یه هارد 80 دارم که وقت شناسایی سخت افزار ها میشناسش ، اما موقعی که می خوام ویندوز نصب کنم اونو نمی شناسه . گفتم بزارمش کنار یه هارد دیگه تا از توی ویندوز فورمتش کنم اما وقتی ویندوز بالا اومد فقط هارد اصلی رو میشناخت . تو سیستم منیجر که رفتم به عنوان غیر فعال می شناسش و نمی شه که پاکش کرد یا ازش درایو ساخت . با نرم افزار های مدیریت هارد هم که امتحان می کنم اصلا نمیشناسنش .

اون برنامه ای که دوستمون هم لینکش رو دادن ، لینکش غیر فعال شده .
ممنون میشم راهنمایی کنید .

با تشکر
معمولا اگر هارد در بایوس دیتکت شه ولی موقع نصب نشناسه هم میتونه از اتصالات هارد باشه هم بافر هارد باشه ولی باید هارد روی یک سیستم دیگه چک بشه و با یک ویندوز دیگه چک بشه
اتصالات هارد به همراه پاور باید بررسی بشه

Sent from my SM-J500H using Tapatalk