PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به نظر شما کنتراست مانیتورهای lcd موجود در بازار واقعی است؟

google_boy07
17-02-2009, 00:50
سلام دوستان ........
این تاپیک رو زدم تا درباره کنتراست بگیم منتها در مورد کنتراستهایی که امروز تو بازار مانیتور lcd دیگه روز میزنه ....
میری تو بازار میبینی زده کنتراست مانیتور 20000 یا 50000 ............!؟

به نظره شما این کنتراست که روی مانیتورها لااقل برای مانیتورهایی که به بازار ایران میاد واقعیت داره ؟!!!

مرسی

Stream
19-02-2009, 01:48
سلام دوستان ........
این تاپیک رو زدم تا درباره کنتراست بگیم منتها در مورد کنتراستهایی که امروز تو بازار مانیتور lcd دیگه روز میزنه ....
میری تو بازار میبینی زده کنتراست مانیتور 20000 یا 50000 ............!؟

به نظره شما این کنتراست که روی مانیتورها لااقل برای مانیتورهایی که به بازار ایران میاد واقعیت داره ؟!!!

مرسی
یک سوال،

شما توضیح میدید منظورتون از کنتراست واقعی چیه؟

sima_6600
19-02-2009, 16:22
خیر جانم من یک 20000 رو دارم اصلا.این عداد الکی هست.

google_boy07
20-02-2009, 01:19
یک سوال،

شما توضیح میدید منظورتون از کنتراست واقعی چیه؟

من چیز زیادی نمیدونم اما این طور که شنیدم میگن اختلاف رنگ سیاه و سفید و هر چی سفید بیشتر باشه بهتره ...
10000:1 یعنی به ازای هر نقطه سیاه 10000 نقطه سفید وجود داره ..

شما بگین ؟!
.............................
راهی عملی برای بدست آوردن کنتراست واقعی وجود داره ؟

Stream
20-02-2009, 02:14
من چیز زیادی نمیدونم اما این طور که شنیدم میگن اختلاف رنگ سیاه و سفید و هر چی سفید بیشتر باشه بهتره ...
10000:1 یعنی به ازای هر نقطه سیاه 10000 نقطه سفید وجود داره ..

شما بگین ؟!
.............................
راهی عملی برای بدست آوردن کنتراست واقعی وجود داره ؟
نه دوست عزیز، تعریف شما درباره نسبت کنتراست اشتباهه و اصلا ربطی هم به موضوع نداره. در همین انجمن سرچ کنید دربارش توضیح داده شده. اگه بعدش سوالی مونده بود خودتون اول توضیح بدید نسبت کنتراست دقیقا چیه و بعد سوالات رو مطرح کنید.

Animators
20-02-2009, 02:21
کنتراست یعنی تضاد و تباین.... مثلا سیاه و سفید ..... کنتراست مونیتور هم یعنی اینکه تضاد و تباین رنگها بیشتره... یعنی رنگهای بیشتری را شناسایی می کنه و در نتیجه کیفیت بیشتری داره....

google_boy07
20-02-2009, 22:07
نه دوست عزیز، تعریف شما درباره نسبت کنتراست اشتباهه و اصلا ربطی هم به موضوع نداره. در همین انجمن سرچ کنید دربارش توضیح داده شده. اگه بعدش سوالی مونده بود خودتون اول توضیح بدید نسبت کنتراست دقیقا چیه و بعد سوالات رو مطرح کنید.

من که گفتم در این مورد اطلاعات دقیقی ندارم و همینو میدونم ..اینم که شما میگی درست نیست .....

در همین انجمن سرچ کنید دربارش توضیح داده شده. اگه بعدش سوالی مونده بود خودتون اول توضیح بدید نسبت کنتراست دقیقا چیه و بعد سوالات رو مطرح کنید.

من نمیدونم چیه :27:
دوست من هر کس در یه زمینه اطلاعات داره و گفتن و دادن اطلاعات به کسی فک نکنم این قدر حرف و حدیث داشته باشه ....!!!

Stream
21-02-2009, 12:03
من که گفتم در این مورد اطلاعات دقیقی ندارم و همینو میدونم ..اینم که شما میگی درست نیست .....

من نمیدونم چیه :27:
دوست من هر کس در یه زمینه اطلاعات داره و گفتن و دادن اطلاعات به کسی فک نکنم این قدر حرف و حدیث داشته باشه ....!!!
دوست عزیز،

تجربه به من ثابت کرده وقتی یک سوال مستقیما داده بشه به رسیدن شخص به اصل مطلب کمک زیادی نمی کنه. شما سوالی پرسیدی که هنوز خود سوال رو هم نمی دونی. من بهت پیشنهاد کردم اول سرچ کنی توی انجمن و بعد خودت یکبار توضیح بدی (وقتی متوجه بشی دقیقا کنتراست چیه بدون شک سوالت شکل دیگه ای به خودش می گیره) و بعد درباره واقعی و غیرواقعی بودنش بحث می کنیم.

این مسئله ربطی به اطلاعات داشتن یا نداشتن نداره دوست من. من می تونستم همون اول یک جمله بگم "واقعی هست" یا "واقعی نیست"؛ اون موقع به نظرت به جواب درستی می رسیدی؟ اگه منتظر همچین جوابی هستی که من حرفی ندارم!

google_boy07
22-02-2009, 00:31
نسبت کنتراست: نسبت روشنایی (Luminance) روشن ترین حالت یک پیکسل به تاریک ترین حالت.
اینم تعریف stream درمورد نسبت کنتراست:31:

شما بگو ؟!!

آقا من اصلا نمیدونم

Stream
22-02-2009, 03:08
نسبت کنتراست: نسبت روشنایی (Luminance) روشن ترین حالت یک پیکسل به تاریک ترین حالت.
اینم تعریف stream درمورد نسبت کنتراست:31:

شما بگو ؟!!

آقا من اصلا نمیدونم
خوبه. یک پله رفتیم جلوتر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب حالا یک نگاه به مشخصات مانیتورها بنداز، میزان روشنایی رو نوشته. با یک حساب کوچیک می تونی Luminance تاریک ترین پیکسل رو بدست بیاری. (با استفاده از نسبت کنتراست)

خب الان نظرت چیه درباره سوالی که اول پرسیدی؟

milky way
22-02-2009, 13:23
البته + صحبت های Stream الان اکثر مانیتور ها یه Dynamic کانتراست دارن یه کانتراست واقعی، اون عددی که اکثرا تبلیغ میشه Dynamic است که از کانتراست واقعی بیشتر.

Stream
22-02-2009, 15:59
البته + صحبت های Stream الان اکثر مانیتور ها یه Dynamic کانتراست دارن یه کانتراست واقعی، اون عددی که اکثرا تبلیغ میشه Dynamic است که از کانتراست واقعی بیشتر.
این هم یک بعد قضیه است، به این هم می رسیم که این کنتراست Dynamic از کجا و چطوری پیداش شده!

google_boy07
22-02-2009, 22:36
خوبه. یک پله رفتیم جلوتر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب حالا یک نگاه به مشخصات مانیتورها بنداز، میزان روشنایی رو نوشته. با یک حساب کوچیک می تونی luminance تاریک ترین پیکسل رو بدست بیاری. (با استفاده از نسبت کنتراست)

خب الان نظرت چیه درباره سوالی که اول پرسیدی؟

البته + صحبت های stream الان اکثر مانیتور ها یه dynamic کانتراست دارن یه کانتراست واقعی، اون عددی که اکثرا تبلیغ میشه dynamic است که از کانتراست واقعی بیشتر.

این هم یک بعد قضیه است، به این هم می رسیم که این کنتراست dynamic از کجا و چطوری پیداش شده!

میشه بیشتر توضیح بدی ..چجوری ....

یعنی الان من میتونم کنتراست واقعی رو بدست بیارم .......

شما فکر کن من میخوام الان یه مانیتور بخرم ....روش نوشته 20000 به 1 ...........البته به گفته دوستمون اون کنتراست داینامیک هستش..

این عددی که نوشته کنتراست داینامیک تو آخرین حد هستش ..!!؟؟؟

میشه بیشتر توضیح بدی .:11:....:20::20::20::20:

گیج شدم :2:
توضیح .....

golmohammadi
01-03-2009, 18:43
بين دو عكس كه در يك مانيتور نمايش داده ميشوند
تفاوتشون چقدره؟
در صورتي كه كنتراستشون فرق داشته باشند.؟