PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : i8910 HD » اولین گوشی سامسونگ با سیستم عامل Symbian Touch و دوربین 8 مگاپیکسل

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15

Mohamad.r620
18-09-2009, 09:11
یه کار جدید با این فریمور های دارای muti task
البته نمیدونم شاید من دیر یاد گرفتم و تکراری باشه اما در هر صورت تو گوشیتون تو هر قسمتش باشین با نگه داشتن دکمه HOME یا همون دکمه وسط گرفتن شماره و فطع تماس که بصورت فیزیکی پایین گوشی هست این قابلیت فعال میشه !مثل دکمه مکعبی Omnia2 و Jet ؟ یه سوال دیگه ، تو فریمورهای جدید One finger zooming وجود داره ؟یعنی میشه تو قسمت گالری عکسها و مرورگر و مستندات (PDF , Office) و... مثل Omnia2 و Jet زوم کرد ؟

ali6803
18-09-2009, 11:16
سلام بچه ها چند تا سوال؟؟؟؟؟؟

اول اینکه ایا دوربین این گوشی به حالت اسلو موشن یا حرکت اهسته هم فیلم میگیره یا فقط با حرکت اهسته میتونه پخش کنه؟

دوم اینکه صفحه lcd ضد خشه ؟ یا نه خراب نمیشه ؟

سوم اینکه از نظر عکاسی شما خودتون به غیر از تستهایی که با گوشی انجام دادین نظرتون درباره عکسهاش چیه؟؟؟:41::41:
:13::13:
راستی درباره اینم یکم بیشتر تو ضیح بدهیدInvisable Sheild . خوبه یا بده کجا بخریم؟ پیدا میشه تو ایران؟

اخرین سوال هم اینکه تمام برنامه ها که برای n97 میاد روی اینم نصب میشه؟؟؟؟:40::40:

ali8510
18-09-2009, 11:42
سلام بچه ها چند تا سوال؟؟؟؟؟؟

اول اینکه ایا دوربین این گوشی به حالت اسلو موشن یا حرکت اهسته هم فیلم میگیره یا فقط با حرکت اهسته میتونه پخش کنه؟

دوم اینکه صفحه lcd ضد خشه ؟ یا نه خراب نمیشه ؟

سوم اینکه از نظر عکاسی شما خودتون به غیر از تستهایی که با گوشی انجام دادین نظرتون درباره عکسهاش چیه؟؟؟:41::41:
:13::13:
راستی درباره اینم یکم بیشتر تو ضیح بدهیدInvisable Sheild . خوبه یا بده کجا بخریم؟ پیدا میشه تو ایران؟

اخرین سوال هم اینکه تمام برنامه ها که برای n97 میاد روی اینم نصب میشه؟؟؟؟:40::40:

هم اسلو موشن فيلم ميگيره هم فست موشن
يكي از بهترين صفحه هاس الان يه ماه دارمش از هيچ كاوريم استفاده نمي كنم روزي چند بار با دستمال پاكش مي كنم ولي كوچكترين خشي روش نيوفتاده.اينم بگم كه گوشيمو با كليدم تو يه جيب نمي ذارم.كيفيت ledايش واقعا عاليه.
سيستم عاملا كاملا يكيه.بعضي نرم افزارهاي محدود ممكنه نياد كه ورژن مخصوصه گوشيتو مي توني گير بياري گفتم نرم افزارهاي خيلي كمي اينجوري مي شن.و البته ان گيج رو 8910 نمياد كه مشكلي نيست مي توني با يه كلاينت مشكلو بر طرف كني.البته از لحاظ cpu و چيپست گرافيك 8910 خيلي عالي كار مي كنه.

ali8510
18-09-2009, 11:51
در مورد عكس بگم عكساي خوبي مي گيره در حد 8 مگا هست.حالت ماكروي خوبي داره.در مقايسه با 8510 مي تونيم بگيم يكمي 8510 بهتره.اگه به 8510 نمره 10 بديم به 8910 مجبور مي شيم 9 بديم من جفت اين گوشيارو داشتم.در مورد فيلم برداري بايد بگم 8910 خيلي عالي كار كرده رو hd مقداري تيك داره.ولي با d1 خيلي عالي فيلم مي گيره.تو نسخه ابديت شده كيفيت صدا واقعا بهتر شده.اگه موقع فيلم برداري با hd دوربين حركت نكنه يعني فقط كاراكترو اشياء حركت كنه تيك تقريبا فهميده نميشه

key_1
18-09-2009, 13:40
مثل دکمه مکعبی Omnia2 و Jet ؟ یه سوال دیگه ، تو فریمورهای جدید One finger zooming وجود داره ؟یعنی میشه تو قسمت گالری عکسها و مرورگر و مستندات (PDF , Office) و... مثل Omnia2 و Jet زوم کرد ؟

اره دقیقا همون دکمه ! one finger zoom هم داره !
رو تمام عکس ها و متن ها وقتی انگشتت رو بزاری و نگه داری شکل زوم مکیاد و با بالا و پایین کردن زوم و برگشت زوم میشه !:8:

Mohamad.r620
18-09-2009, 21:14
اره دقیقا همون دکمه ! one finger zoom هم داره !
رو تمام عکس ها و متن ها وقتی انگشتت رو بزاری و نگه داری شکل زوم مکیاد و با بالا و پایین کردن زوم و برگشت زوم میشه ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بخشید دکمه تشکر هنوز برای من فعال نشده ، همینجوری تشکر میکنم ، میشه بگید سرعت مرور در فایلهای PDF چطوره ؟ راحت اسکرول میشه یا گیر داره ؟ ممنون

shahab_f
18-09-2009, 22:53
تو موبایلستان گفتن وقتی به حالت PC Studio به کامپیوتر وصل میشی ، برای قطع ارتباط USB ، هیچگونه safely remove ای احتیاج نداره ، درسته ؟

S@nti@go_s&k
18-09-2009, 22:59
پس نسخه ی تاچ هیچ کدوم ندارن !

چرا کی گفته ندارن ؟

key_1
19-09-2009, 02:06
بخشید دکمه تشکر هنوز برای من فعال نشده ، همینجوری تشکر میکنم ، میشه بگید سرعت مرور در فایلهای PDF چطوره ؟ راحت اسکرول میشه یا گیر داره ؟ ممنون

شرمندتم این یکی رو هنوز تست نکردم !

نسخه بی مشکل و نهایی SEVEN هم اومد دوستان ! قابل توجه کسانی که تو کارای فریمورند !

javad1948
19-09-2009, 07:33
سلام
با یه مشکلی تو pc studio برخوردم. وقتی که از گوشی می خوام عکس یا فیلم رو رو pc کپی کنم اغلب با خطای phone connection lost روبرو میشم

best
19-09-2009, 15:37
سلام...دوستان ایا pc studio رو ویندوز 7و ویستا به درستی کار می کنه؟ومشگلی نداره؟ و ایا update firmware این گوشی از طریق همین pc studio هست؟یه توضیج کامل بدید ..مرسی

jvd_petroo
19-09-2009, 15:41
سلام. دوستان عزیز من 600 بیشتر ندارم. به نظرتون بدون گارانتی بگیرم یل گارانتی متفرقه. در ضمن چطوری آپدیت کنم گوشیو؟ بدون گارانتی مشخص میشه جعبش باز شده یا نه؟ موقع خرید به چی توجه کنم که کلاه نزارن سرم. ممنون میشم چند نفر جواب بدن

jvd_petroo
19-09-2009, 15:43
بچه ها رم 8گیگ که 16 غش 17 هزار هست به درد میخورن یا سرعتش خیلی پایینه؟

shahab_f
19-09-2009, 15:51
چرا کی گفته ندارن ؟
من که نگفتم.
کدوم ورژن مخصوص گوشی های تاچه؟

ali6803
19-09-2009, 18:02
:27::27: سلام اقا منم خریدم همین الان 590 :31::31::31:

فردا دستمه :8::8::8::8: دوستم خرید از تهران:10::10::10:

S@nti@go_s&k
19-09-2009, 18:11
کدوم ورژن مخصوص گوشی های تاچه؟ نمیدونم کدوم نسخست اما دیدم تو همین hd هم دیدم

سلام اقا منم خریدم همین الان 590

مبارک باشه

*Arman
19-09-2009, 18:30
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سلام اقا منم خریدم همین الان 590 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مبارک باشه
8 گیگه یا 16 گیگ؟
با گارانتی یا بی گارانتی؟

ali6803
19-09-2009, 22:02
مبارک باشه
8 گیگه یا 16 گیگ؟
با گارانتی یا بی گارانتی؟

8 گیگ گرفتم بدون گارانتی......... الانم تو باربری فرودگاه هستش:27::27: دوستان خواستن میتونند برند یه حالی بهش بدهند:31::31:

mahyarSAMSUNG
20-09-2009, 01:29
قابل توجه کسانی که درباره قیمت این گوشی سوال دارن . من توی یکی از مغازه های پاساژ ایرانیان قیمت کردم گفت 8 گیگ 620 تومن . حتی 2 3 بار هم ازش پرسیدم که آیا مطمئنی پارس مایکروتل ؟؟ گفت بله آقا !! آدرس دقیق هم که بخوای . مغازه های توی خیابون نزدیک پاساژ ایرانیان ( توی پاساژ نه ) بیرون پاساژ

mahyarSAMSUNG
22-09-2009, 01:38
اینم آخرین قیمت در روز 30 شهریور :

قیمت ها برای 8 گیگ و گارانتی اصل مایکروتل :

علائدین ط همکف پلاک 58 ---> 610 تومن ( تا 600 تومن هم میشه راضیش کرد به شرط اینکه بگید 605 تومن با گارانتی اصلی قیمت دارم )
پاساژ ایرانیان ---> قیمت 615 تومن که تا پایین تر هم میشه راضیش کرد چون روز قبلش گفته بود 625 تومن .

اینم آدرس دقیق تر مغازش برای اونهایی که شک دارن :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

javad1948
22-09-2009, 15:18
سلام دوستان
به نظر میاد که i8000 با تعداد پیکسل های 480*800 از hd با تعداد پیکسل های 360*640 فیلم محورتر باشد. یعنی تعداد بیشتری از فیلم ها را بدون تبدیل کردن به فرمت دیگر ساپورت کند. تا نظر دوستان چه باشد.
ضمنا" در حالت پخش فیلم گزینه ای برای فعال کردن زیرنویس وجود دارد ولی فعال نیست. حتی گزینه ای برای فعال نمودن چند زیرنویس وجود دارد ولی فعال نیست
ضمنا" اگه برای یه فیلم تبدیل انجام بدهیم زیرنویس می پره. اینجا تکلیف چیست؟
راستی سریال جومونگ رو باهاش نگاه کردم ولی نتونستم زیرنویس رو فعال کنم
اما سریال امپراطور بادها رو که خودش زیرنویس داشت به راحتی نگاه کردم و مشکلی نداشت

pulp_152
22-09-2009, 15:45
سلام دوستان
به نظر میاد که i8000 با تعداد پیکسل های 480*800 از hd با تعداد پیکسل های 360*640 فیلم محورتر باشد. یعنی تعداد بیشتری از فیلم ها را بدون تبدیل کردن به فرمت دیگر ساپورت کند. تا نظر دوستان چه باشد.

ربطی فکر نمیکنم زیاد داشته باشه چون xperia که تعداد پیکسلهاش بیشتر از hd هستش تیک میزد hd رو ولی hd نزد ...یا مثلا همین 8300 720*480 رو ساپورت میکنه بدون اینکه تبدیل بخواد در حالیکه پیکسلاش 240*400 فکر کنم ... بیشتر به کیفیت فیلمبردای و cpu بستگی داره ... البته حرف شما هم درسته و پیکسل تاثیر گذاره

ali racer
22-09-2009, 15:55
اینم آخرین قیمت در روز 30 شهریور :

قیمت ها برای 8 گیگ و گارانتی اصل مایکروتل :

علائدین ط همکف پلاک 58 ---> 610 تومن ( تا 600 تومن هم میشه راضیش کرد به شرط اینکه بگید 605 تومن با گارانتی اصلی قیمت دارم )
پاساژ ایرانیان ---> قیمت 615 تومن که تا پایین تر هم میشه راضیش کرد چون روز قبلش گفته بود 625 تومن .

اینم آدرس دقیق تر مغازش برای اونهایی که شک دارن :

مهيار يعني اختلاف گارانتي دار و بي گارانتي اينقدر كم شده ؟:18:

saman65
22-09-2009, 16:04
مهیار جان ...
مدیران بیان... : دی

آدرس دقیق دادن خلافه ها,مدارکشم موجوده:31:.....: دی

mahyarSAMSUNG
23-09-2009, 01:13
مهيار يعني اختلاف گارانتي دار و بي گارانتي اينقدر كم شده ؟

نه خیر . بچه ها میرفتن از نمایندگی سوال میکردن بخاطر همین قیمتهای بالا میدادن . من یادمه رفته بودیم برا دوستم دی 980 بگیریم رفتم نمایندگی گفت 410 تومن بعد رفتیم بازار تا 350 تومن هم پیدا کردیم با گارانتی اصلی .

ali racer
23-09-2009, 01:18
مهيار الان دوست من بي گارانتي اش رو 590 بخره خوبه ؟
ضمنا عكسش تو پست بالا باز نميشه

ninja3000sh
23-09-2009, 09:44
نه خیر . بچه ها میرفتن از نمایندگی سوال میکردن بخاطر همین قیمتهای بالا میدادن . من یادمه رفته بودیم برا دوستم دی 980 بگیریم رفتم نمایندگی گفت 410 تومن بعد رفتیم بازار تا 350 تومن هم پیدا کردیم با گارانتی اصلی .
ببینید یه نوع گارانتی داریم به نام ماکروتل که فروشنده ها با نام گارانتی اصلی(مایکروتل) میخوان بندازن به مردم که هنگام خریدش باید توجه کرد.
این عکس کارت گارانتی قلابیه:
که با کارت اصلیه اصلا فرقی نمیکنه.

الان تو خود علاءالدین بعضی ها توجه نمیکنن که گارانتی اصلی مایکروتل هستش و همون اسم ماکروتل رو موقع دیدن میگن همین گارانتی اصلیش هست.:27:
الان خود I8910 با گارانتی اصلی مایکروتل قیمتش 645 الی 650 تومن هستش.
و بدون گارانتی یا با گارانتی ماکروتل که فقط الکی نام گارانتی داره تو خود علاءالدین دیروز قیمتش 575 تومن هم بود.
پیشنهاد میکنم دوستانی که میخواهند با گارانتی اصلی مایکروتل بخرند و جاش مطمئن باشه همون برن شیخ هادی(خیابان جمهوری بغل فروشگاه رفاه)که نمایندگی مرکزی مایکروتل اونجاست از اونجا گوشیهای سامسونگ رو با گارانتی اصلی تهیه کنند.
در مورد D980 هم همونطوری شده فروشنده گفته گارانتی اصلی داره ولی وقتی کارت گارانتی رو نشون میدن میبینی ماکروتل هستش که همون بدون گارانتی اسمشو بزارن بهتره.

مهيار الان دوست من بي گارانتي اش رو 590 بخره خوبه ؟
ضمنا عكسش تو پست بالا باز نميشه
علی جان الان بدون گارانتیش شده 575 الی 580 تومن.

iranboy2009
23-09-2009, 17:47
شما می گید که قیمتش با گارانتی اصلی پارس مایکروتل 645 الی 650 تومنه ولی پس چرا وقتی من امروز زنگ میزنم از نمایندگی سامسونگ میپرسم میگه قیمتش 679 تومنه.این که دیگه خوده نمایندگیشه هر جایی نیست که بگیم یه قیمتی عشقی روش گذاشته

yahyqazmis
24-09-2009, 00:31
نینجا جان سلام .به نظرت ارزش داره پول گارانتی بدیم یا نه.اصلا تو ایران اشتباهه؟
شما خودت با گارانتی خریدی یا نه؟

ho3d
24-09-2009, 00:36
با سلام و خشته نباشید :
امروز من رفتم علاالدین رو زیر و رو کردم .
تو همکف قیمت i8910 با گارانتی متفرقه (غیر مایکروتل) بین 590 تا 620 بود که اگه نرم افزار هم نصب می کرد تا 625 بالا میر فت .
نهایتا تو طبقه 5 هم بعد کلی گشتن یکی تا 575 هزار تومان البته بدون گارانتی هم راضی شد .
همون موقع با نمایندگی اصلی روبروی پارک ملت هم تماس گرفتم که گفت 670 تومن (البته با منوی فارسی و تشخیص دستخط فارسی و چند تا نرم افزار دیگه) . (و این یعنی اختلاف 100 تومنی بین گارانتی اصل با بدون گارانتی)
راستی ازش پرسیدم که 16 گیگش کی میاد گفت والا معلوم نیست .
البته شما اگه خودتونو جای سامسونگ یزارید هیچوقت 8 گیگو با 16 به صورت گسترده و همزمان اونهم با اختلاف قیمت 20 الی 30 هزار تومان تو بازار نمیفرستید چون هیچ احمقی نیست که اونوقت بره 8 گیگو بخاطر 20 تومن ارزون تریش بخره .
راستی تا یادم نرفته امروز که تو علا الدین با گوشی های تست سامسونگ از جمله امنیا اچ دی کار می کردم ، احساس کردم که فریم ریتش 24 نیست ، چون تو فیلمی که با کیفیت اچ دی از همان محیط گرفته بودند در هنگام اجرا شدن ریل تایم نبود و تصویر کمی کشیده می شد و جا می موند . خودش که گفت بخاطر اینه که این گوشی تسته و سی پی یوش 400 مگا هرتزه (بجای 600) . آیا تو گوشی واقعی اش هم این مشکل هست ؟
ولی آخرشه یعنی گوشی یه که هر سری باهاش کار کنم حال می کنم . ایشالا می خرمش.....

groupstreet
24-09-2009, 13:25
سلام
کسی هست که منو کمک کنه
یه سوال داشتم این که سیستم عامل i8910 دقیقا شبیه n97 یا 5800 هست وتمام برنامه هایی که روی n97 نصب میشه روی این گوشی هم نصب میشه
با تشکر

shahab_f
24-09-2009, 14:55
سلام
کسی هست که منو کمک کنه
یه سوال داشتم این که سیستم عامل i8910 دقیقا شبیه n97 یا 5800 هست وتمام برنامه هایی که روی n97 نصب میشه روی این گوشی هم نصب میشه
با تشکر
بله سیستم عامل یکیه و هرچی رو اونا نصب میشه رو اینم نصب میشه و تازه یه سری بازی ها مثلا Prince of Persia فقط روی 8910 روون اجرا میشه به خاطر سخت افزار قوی ترش.
ان گیج هم زیاد اطلاعاتی ندارم راجع بهش اما مثه اینکه میشه یه جورایی روش نصب کرد (دوستان بهتر میدونن)

با اجازه ی نینجا جان من هم جوابمو بدم ، اگه یه گارانتی درست حسابی تو ایران باشه همین پارس مایکروتله ، اما اینکه آیا توی این یه سال که گارانتی داره خراب میشه و اگرم خراب شد آیا خرجش بیش تر از 100 تومن میشه (اختلاف با گارانتی و بی گارانتی) بحثش جداست .
من که با گارانتی خریدم لااقل خیالم راحت باشه ، و راستی یه حسن دیگه ی با گارانتیش اینکه کیبورد فارسی هم داره (که خب من فرمویر رو عوض کردم دیگه نداره:31:!)

ninja3000sh
24-09-2009, 16:18
والا من موقعی که گوشی رو خریدم فعلا گارانتی دارش وارد بازار نشده بود.:13:
ولی پیشنهاد من اینه که مایکروتل بهترین خدمات رو تو گارانتی واسه گوشیهای سامسونگ ارائه میده و با گارانتی بخری بهتره.

با اجازه ی نینجا جان من هم جوابمو بدم ، اگه یه گارانتی درست حسابی تو ایران باشه همین پارس مایکروتله ، اما اینکه آیا توی این یه سال که گارانتی داره خراب میشه و اگرم خراب شد آیا خرجش بیش تر از 100 تومن میشه (اختلاف با گارانتی و بی گارانتی) بحثش جداست .
من که با گارانتی خریدم لااقل خیالم راحت باشه ، و راستی یه حسن دیگه ی با گارانتیش اینکه کیبورد فارسی هم داره (که خب من فرمویر رو عوض کردم دیگه نداره:31:!)
البته تو ایران شرکت پارس مایکروتل که گوشیهای سامسونگ رو گارانتی میکنه و شرکت یاس که گوشیهای htc رو گارانتی میکنه و گارانتی اصلی نوکیا بهترین گارانتی کننده ها هستند.که بخواهیم کلا حساب کنیم یاس از همشون بهتره.
بهر حال گوشی یه وسیله برقی هستش و تا جایی که امکان داره با گارانتی معتبر تهیه بشه بهتره.

iranboy2009
24-09-2009, 23:51
شما می گید که قیمتش با گارانتی اصلی پارس مایکروتل 645 الی 650 تومنه ولی پس چرا وقتی من امروز زنگ میزنم از نمایندگی سامسونگ میپرسم میگه قیمتش 679 تومنه.این که دیگه خوده نمایندگیشه هر جایی نیست که بگیم یه قیمتی عشقی روش گذاشته
یکی جواب منم بده ثواب داره ها

shahab_f
25-09-2009, 10:53
همون که پرسیدی درسته ، اون موقع هم که ما خواستیم بخریم همین قیمت ها رو می گفتن دوستان ، ولی رفتیم علاءالدین کمتر از 675 نمیداد کسی !

aliflh
25-09-2009, 19:48
بله درسته.خود نمایندگی قیمتش ثابت هست.ولی مغازه دارها قیمت دست خودشونه .مثلا توافقی از نمایندگی میخرند و چند تومن از سود خودشون میزنن تا مشتری نپره.ولی در کل اگر از نمایندگی بگیرید خیلی بهتره به نظر من .چون کارتهای گارانتی قلابی خیلی زیاد شده.

Dadshah
26-09-2009, 22:04
سلام

نینجا جان، جنس درجه 2 و نامرغوب i8910 به بازار نیومده؟ اگه بدون گارانتی بخرم نگرانی ای وجود نداشته باشه؟ به این خاطر بدون گارانتی میخرم که مدل 16 گیگش رو مایکروتل وارد نکرده!
ضمنا همون قیمت 670 هزار تومان برای 16 گیگ خوب و مناسبه؟
نکته ای هست که هنگام خرید باید بهش توجه کنم؟

گوش شیطون کر، این بار اگه گوشی گیر بیاد و اتفاق غیر منتظره و غیرمترقبه دیگه ای پیش نیاد ان شاء الله گوشی رو میخرم.

.

ninja3000sh
26-09-2009, 22:23
سلام

نینجا جان، جنس درجه 2 و نامرغوب i8910 به بازار نیومده؟ اگه بدون گارانتی بخرم نگرانی ای وجود نداشته باشه؟ به این خاطر بدون گارانتی میخرم که مدل 16 گیگش رو مایکروتل وارد نکرده!
ضمنا همون قیمت 670 هزار تومان برای 16 گیگ خوب و مناسبه؟
نکته ای هست که هنگام خرید باید بهش توجه کنم؟

گوش شیطون کر، این بار اگه گوشی گیر بیاد و اتفاق غیر منتظره و غیرمترقبه دیگه ای پیش نیاد ان شاء الله گوشی رو میخرم.

.
16 گیگ رو که مایکروتل فکر نکنم بیاره و باید بدون گارانتی بخری.
قیمت 8 گیگ شده دور و بر 570 تومن که بنظرم ارزش نداره 100 تا بهش اضافه بدی و با 670 تومن 16 گیگ برداری.
نکته هم اینکه سعی کن گوشی اکبند از جای مطمئن بخری.

feryshad
26-09-2009, 22:30
سلام

یکی از دوستان این گوشی رو تازه خریده بود که دیدمش و خیلی راضی بود
دیشب دیدمش که X1 گرفته بود . ازش پرسیدم چرا عوض کردی (البته خیلی گوشی عوض میکنه) گفت تو وبگردی به خاطر خازنی بودنش و نداشتن قلم یه مقدار کلیک رو چیزای ریزه میزه سخته البته بحث من این نیست . دوستم با وای فای به اینترنت وصل میشه اکثرا و میگه دانلود سنگین (مثلا 10 مگ به بالا) با سیمبین مشکل داره. یعنی نیمشه فایل های سنگین رو با سیمبین دانلود کرد! در مورد اوپرا مینی هم پرسیدم ولی میگه همین مشکل رو داره.
حالا سوالم اینه که واقعا این گوشی و کلا گوشی های سیمبین یه همچین مشکلی دارن؟ و اگه دارن نمیشه کاری کرد؟

با تشکر

ninja3000sh
26-09-2009, 22:59
سلام
حالا سوالم اینه که واقعا این گوشی و کلا گوشی های سیمبین یه همچین مشکلی دارن؟ و اگه دارن نمیشه کاری کرد؟

با تشکر
مشکل از گوشی نیست مشکل از سیستم عامل سیمبین هست که مرورگر اینترنتش واقعا مضخرفه.
من بین گوشیهایی که دارم(tuoch pro2 و n97 و i8910 hd و آیپاد تاچ که درسته گوشی نیست ولی وای فای داره).
این سرعت بروزر رو امتحان کردم و دیدم که اگه بخوام رای بدم بصورت زیر هستش.
1:touch pro2 و ipod touch :که با توجه به اینکه پاکت پیسیها مرورگر اپرا 9.5 دارند و ایپادیا ایفون هم مرورگر سافاری عملکرد بهتری دارند.
2:n97 و i8910.در کل سیمبین مضخرفترین مرورگر رو داره و میتونم بگم واقعا نا امید کننده هستش.اونم برای ما که تو ایران با این اینترنت مضخرف داریم باهاشون کار میکشیم.:27:
ولی سرعت لود صفحات تو پاکت پیسی و ایفون به مراتب بالاتر از سیمبین هستش.
GSMARENA.COM تو مشخصات I8910 نوشته که اپرا 9.5 هم داره ولی متاسفانه نداره که اگه داشت امیدی بهش بود که سرعتش بهتر باشه.
اپرا مینی هم برای گوشیهای جاوا طراحی شده و محیطی کاملا بچه گونه داره که همین مرورگر سیمبین خیلی از اون بهتره.
در کل بنظر من کسانی که گوشی رو بخاطر اینترنتش میخواند بگیرن توصیه میکنم به هیچ وجه طرف سیمبین نیاند که تو اینترنت عملکرد پاکت پیسی و ... بهتر از سیمبین هستش.

feryshad
26-09-2009, 23:09
پس واقعا مشکل سیمبین هست.

اتفاقا این دوستم میگفت می خوام Pro2 بگیرم چون صفحه نمایش X1 کوچیکه!!

ninja3000sh
26-09-2009, 23:18
پس واقعا مشکل سیمبین هست.

اتفاقا این دوستم میگفت می خوام Pro2 بگیرم چون صفحه نمایش X1 کوچیکه!!
صد در صد مشکل از سیمبین هست.
کلا x1 که جلوی tuoch pro2 باید تعظیم کنه.(خودم x1 داشتم)
شفافیت ال سی دی تاچ پرو2 ال سی دی x1 رو قورت میده.
در ضمن اینم بگم تنظیمات وای فای x1 هم دنگ و فنگی داره که اون زمان حالم رو بهم زد.:2:
تاچ پرو 2 و کلا پاکتهای اچ تی سی نیازی به تنظیم وا فای ندارن.و راحت وارد اینترنت میشن.:40:

sokote-marg
27-09-2009, 07:18
می شه لطف کنید و تنظیمات آپدیت گوشی از طریق WIFI رو بهم بگید !
ممنون.

cuteetuc
27-09-2009, 08:20
نينجاي عزيز شما بين HTC TOUCH HD و HTC TOUCH PRO 2 كدوم رو توصيه مي كنيد؟؟

ali racer
27-09-2009, 15:15
نينجاي عزيز شما بين HTC TOUCH HD و HTC TOUCH PRO 2 كدوم رو توصيه مي كنيد؟؟

اگه کیبورد میخوای پرو 2
اگه دوربین میخوای اچ دی
به همین راحتی !

.................
بچه ها شما با چه برنامه ای گوشیتون رو آپ دیت میکنین ؟
کسی با وای فای آپ کرده ؟

Dadshah
27-09-2009, 18:41
قلم نوری که برای i8910 میگفتند تولید شده، آیا به بازار (ایران) اومده؟ اگه نه، کی میاد؟ و اگه آره، قیمتش چنده؟

.

ali racer
27-09-2009, 22:42
قلم نوری که برای i8910 میگفتند تولید شده، آیا به بازار (ایران) اومده؟ اگه نه، کی میاد؟ و اگه آره، قیمتش چنده؟

.

من که قلم نوری نشنیدم !
ولی قلم واسه آیفون هست
فقط فرقش اینه که قلمش باید رسانا باشه
تا بتونه الکترون های دست رو منتقل کنه به صفحه نمایش
از این قلم ها
تو ایران من که ندیدم ...احتماله کمی هم میدم که باشه

ولی قیمتش تو نت
50یورو هستش

mahyarSAMSUNG
28-09-2009, 02:48
ای بابا قلم میخواید چکار ؟ بار سنگینی میخوای دنبال خودت راه بندازی که چی ؟ اونم با این قیمت بالا .

mr_khodaei2008
28-09-2009, 11:56
دوستان چرا خبری از اون سامسونگ که 12 مگا بود و فلش زنون و led داشت و مهمتر زوم اپتیکال داشت خبری نیست

ninja3000sh
28-09-2009, 15:58
دوستان چرا خبری از اون سامسونگ که 12 مگا بود و فلش زنون و led داشت و مهمتر زوم اپتیکال داشت خبری نیست
دوست عزیز وارد بازار ایران شده ولی بخاطر اینکه هنوز قیمت کاذبی داره هیچکس طرفش نمیره.
دیروز یه دونه m8910 pixon12 تو علاءالدین دیدم که قیمتش رو 870 تومن میگفتن.:27:
تا یه ماه دیگه افت قیمتش رو میکنه.

Dadshah
28-09-2009, 21:03
ای بابا قلم میخواید چکار ؟ بار سنگینی میخوای دنبال خودت راه بندازی که چی ؟ اونم با این قیمت بالا .

قلم رو به این خاطر پرسیدم که برخی دوستان از مشکل بودن کار با انگشتان هنگام استفاده از اینترنت و کلیک بر روی آیکون های ریز گلایه می کردند.

به جای i8910 ، گوشی ِ دیگه ای با دوربین و دوام باطری خوب، نظر دوستان رو جلب نکرده؟!؟!؟!

.

hasanmotori
28-09-2009, 21:26
باتریش که خوبه

اگه واسه اینترنت میخای که کلاً رو هر گوشیی که بگیری باید opera mini 5 بریزی ولی امنیا 2 هست که دوربینشم واقعاً عالیه

key_1
28-09-2009, 21:35
باتریش که خوبه

اگه واسه اینترنت میخای که کلاً رو هر گوشیی که بگیری باید opera mini 5 بریزی ولی امنیا 2 هست که دوربینشم واقعاً عالیه

من شخصا نمی فهمم که موضو چه ربطی به اینی که شما گفتی داشت ؟:19:
درباره قلم و ریزی آیکون ها صحبت میشه شما میپری رو opera !!!!!!!!!!!!!!!!!:18:
کلاس این تاپیک رو با omnia 2 پلیین نیار بی زحمت !:2::21::27:
در ضمن یادت باشه جواب هر بحثی رو مرتبط با همون بحث مطرح کن نه علایق شخصیت !:10:

key_1
28-09-2009, 21:39
قلم رو به این خاطر پرسیدم که برخی دوستان از مشکل بودن کار با انگشتان هنگام استفاده از اینترنت و کلیک بر روی آیکون های ریز گلایه می کردند.

به جای i8910 ، گوشی ِ دیگه ای با دوربین و دوام باطری خوب، نظر دوستان رو جلب نکرده؟!؟!؟!

.
دوست عزیزم
شما هم سوالی در مورد هر گوشی ای به غیر از i8910 داری تو تاپیک مشاوره خرید کوشی می تونی مطرح کنی ..
اینطوری این تاپیک هم بی خودی شلوغ نمی شه ! هم خیلی راحت تر به جوابت می رسی !:10::11:

jigar-tala
28-09-2009, 21:49
گوشی جالبی به نظر میرسه خوب با تخفیف چند پخخخ

Vamp!r3
28-09-2009, 22:00
کلاس این تاپیک رو با omnia 2 پلیین نیار بی زحمت
از نظر من و خيلي هاي ديگه...امنيا 2 از 8910 سرتره...
پس همون طور كه دوست داريد به نظر شما احترا بگذارند...به نظر ديگران احترام بگذاريد...

خوب با تخفیف چند پخخخ
قابلي ندارههه...:31:
570-575 تومن ناقابل...

key_1
28-09-2009, 22:11
از نظر من و خيلي هاي ديگه...امنيا 2 از 8910 سرتره...
پس همون طور كه دوست داريد به نظر شما احترا بگذارند...به نظر ديگران احترام بگذاريد...

کاملا قبول دارم ! از نظر شما و خیلی کسای دیگه که حتی با i8910 کار نکردن شاید !:5:
شما که راست میگی ! اما من به شخصه نظر شما یک نفر رو قبول ندارم !

omnia 2 چیش بهتره ؟ دوربین 5 ش حتما بهتره ؟؟؟؟:41:...یا صفخه مقاومتی؟ ....یا 65k رنگش lcd ؟ :41:....یا cpu ضعیفترش ؟ :41:....یا نداشتن کارت گرافیک قدرتمندی همچون i8910 HD ؟.:41:....یا اسپیکر مونو ؟:41:...
کدومش ؟ :10:

فقط فک کنم به یه سیستم عامل سلیقه ایش مینازید !؟:19:
خودتون رو گول میزنین یا مردم رو پپه فرض کردید ؟

hasanmotori
28-09-2009, 22:25
من شخصا نمی فهمم که موضو چه ربطی به اینی که شما گفتی داشت ؟:19:
درباره قلم و ریزی آیکون ها صحبت میشه شما میپری رو opera !!!!!!!!!!!!!!!!!:18:
کلاس این تاپیک رو با omnia 2 پلیین نیار بی زحمت !:2::21::27:
در ضمن یادت باشه جواب هر بحثی رو مرتبط با همون بحث مطرح کن نه علایق شخصیت !:10:

خب شما دقت نکردی دیگه ... دوستمون اولش گفت واسه استفاده از اینترنت آیکناش ریزه .... منم گفتم اگه گوشی واسه اینترنت میخای امنیا 2 هست

بعدشم خیلیا دوس ندارن مثل شما پول دوربینو و اسپیکر بدن .... دوس دارن در کنار دوربین و اسپیکر خوب سیستم عامل و اینترفیس خیلی بهتر داشته باشن
منم بهترین گوشیو از نظر مولتی مدیا همین 8910 میدونم ولی همونطور که نینجا جان گفت برای اینترنت خیلی مناسب نیست و برای کسی که استفاده زیادی از اینترنت میکنه ویندوز موبایل بهتره

Vamp!r3
28-09-2009, 22:25
اول از همه من خودم به خاطر سيستم عاملش از 8910 خوشم نمياد...بعدشم امير جان (S A M S U N G) هم امنيا 2 را تر جيح ميدهند...همه گوشي هم دوربين نيست...در ضمن امنيا 2 هم بهترين 5 هاست...و نظر من اينه (يه نظر كاملا شخصي) دوربين بالاي 5 باعث بالا رفتن قيمت ميشه...صفحش هم مقاومتي نيست و حساسيتش اگه در حد خازني نباشه كمتر نيست...كيفيتشم كه توي يوتيب با 8910 مقايسه شده بود چيزي كم نداشت...
ويرايش شد...صداشم فقط استريو نيست...كيفيت و بلنديش در حد خوبيه...

یا مردم رو پپه فرض کردید ؟
من غلط بكنم...
در ضمن 8910 يكي از بهترين هاست...و از خيلي گوشي ها بهتره...

Vamp!r3
28-09-2009, 22:32
مقايسه صفحه نمايش 8910 با 8000...منبع : موبايلستان...

ali racer
28-09-2009, 22:36
صفحش هم مقاومتي نيست و حساسيتش اگه در حد خازني نباشه كمتر نيست...كيفيتشم كه توي يوتيب با 8910 مقايسه شده بود چيزي كم نداشت...

من این رو اصلا و ابدا قبول ندارم !!
بردار من مقاومتی کجا و خازنی کجا ؟؟؟؟؟

key_1
28-09-2009, 22:38
ديگه هيچي عامو جون...سي پي يو 8910 600 هست و امنيا هم 800...صداشم فقط استريو نيست...كيفيت و بلنديش در حد خوبيه...

در ضمن 8910 يكي از بهترين هاست...و از خيلي گوشي ها بهتره...

دیدی دوست عزیز اطلاعاتت کمه و از رو بی اطلاعاتی اشکال می گیری !!!
حالا شما گوش کن عامو جان !
ARM Cortex A8–based OMAP 3 processor (OMAP3430) in the Pre is 3 times faster than the ARM11 core

سی پی یو omnia 2 مدلش Samsung S3C6410 800MHz هست که نسبت به سی پی یو cortex a8 600Mhz جدید i8910 که دارای چیپ گرافیکی و کش بالاتر تر هست حرفی برای گفتن نداره !
طبف اون نوشته بالا و طبق سایت های معتبر ( میتونی سرچ کنی ) 3 برابر سریع تر هست !

بلندیصدا مطرح نیست (تفکیک و زیبا پخش شدن ملاکه) !

key_1
28-09-2009, 22:39

دمت جیز !:11:
کاملا موافقم !
منبع که youtube باشه همین میشه !:19:

Vamp!r3
28-09-2009, 22:41

درسته...تفاوتشون مثه ايران و آمريكاست...:31:
خب ديگه...شما قبول ندارين در حد خازنيه...منم قبول ندارم در حد مقاومتيه...چون بهتر از اونه...چند تا ويديو كه ازش ديدم...(نسخه فاينال)...خيلي راحت باهاش كار ميكرد...نه مثه مقاومتي...كلا تاچ سر حالي داره...

Vamp!r3
28-09-2009, 22:43
دیدی دوست عزیز اطلاعاتت کمه و از رو بی اطلاعاتی اشکال می گیری !!!
حالا شما گوش کن عامو جان !
ARM Cortex A8–based OMAP 3 processor (OMAP3430) in the Pre is 3 times faster than the ARM11 core

سی پی یو omnia 2 مدلش Samsung S3C6410 800MHz هست که نسبت به سی پی یو cortex a8 600Mhz جدید i8910 که دارای چیپ گرافیکی و کش بالاتر تر هست حرفی برای گفتن نداره !
طبف اون نوشته بالا و طبق سایت های معتبر ( میتونی سرچ کنی ) 3 برابر سریع تر هست !

بلندیصدا مطرح نیست (تفکیک و زیبا پخش شدن ملاکه) !

خب من اينو نميدونستم...در ضمن سيستم عامل 8910 سبك تر از 8000 هست...

key_1
28-09-2009, 22:47
در ضمن سيستم عامل 8910 سبك تر از 8000 هست...

کسانی که این 2 رو تست کردن مطمئن باش با سیستم عاملی که الان رو این 2 تا بوده تست نکردن !
اونها هم تست ها و دم و دستگاه های خودشون رو دارن و اصلا سیستم عامل تو تست براشون ملاک نیست !:10:

یه چیز دیگه یادم رفت بگم !
چیپ گرافیکی i8910 HD جهت اطلاع بعضی از دوستان قدرتش خیلی نزدیک به PSP سونی (psp cosole Game) هستش !
اینش جالبه !

mahyarSAMSUNG
29-09-2009, 02:20
یه چیز دیگه یادم رفت بگم !
چیپ گرافیکی i8910 HD جهت اطلاع بعضی از دوستان قدرتش خیلی نزدیک به PSP سونی (psp cosole Game) هستش !
اینش جالبه

وژدانن ؟ :d خیلی خوبه که . ولی حیف که بازی در حد psp هنوز برای آی 8910 ندیدم .

mojtaba_tanha
29-09-2009, 08:44
سلام یکی از دوستان میتونه چند تا نمونه فیلمبرداری و چند تا عکس بزاره. میخوام ببینم از نظر کیفیت دوربین از kc910 lg بهتره یا نه.

AT&T
29-09-2009, 15:45
فکر میکنم یه فریم وار جدید هم واسش اومده

I8910UZCII1

اینم لینکش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Dadshah
29-09-2009, 18:05
دوست عزیزم
شما هم سوالی در مورد هر گوشی ای به غیر از i8910 داری تو تاپیک مشاوره خرید کوشی می تونی مطرح کنی ..
اینطوری این تاپیک هم بی خودی شلوغ نمی شه ! هم خیلی راحت تر به جوابت می رسی !:10::11:

سلام، ممنون از تذکر دوستان

بنده به هیچ وجه قصد مشاوره در مورد خرید گوشی رو ندارشتم و با انتظاراتم از گوشی موبایل، تا اینجا i8910 رو بهترین میدونم. فقط گفتم شاید یه گوشی جدید اومده باشه که از i8910 سرتر باشه و به دلیل دارا بودن قابلیت های بیشتر، نظر دوستان رو جلب کرده باشه.

Omnia II قابلیت ضبط صدا نداره و در مورد کیفیت فیلمبرداری، فیلمبرداری Omnia II فقط به صورت D1 هست ولی i8910 علاوه بر D1 با رزولوشن بالاتر و به صورت HD هم فیلمبرداری میکنه.

در مورد اینترنت اصلا برام مهم نیست و قلم نوری رو همینجوری و جهت اطلاع پرسیدم و یه بحث متفرقه بود؛ به هرحال وجود قلم نوری ضرری نداره و در برخی موارد باعث سهولت کار با گوشی میشه.

.

Dadshah
29-09-2009, 20:50
نکته هم اینکه سعی کن گوشی اکبند از جای مطمئن بخری.
[/QUOTE]

سلام نینجا جان!

راهی وجود داره که یه آماتور (مثل بنده) بتونه i8910 آکبند و غیرآکبند رو از همدیگه تشخیص بده؟!؟!؟

.

rh_1363
29-09-2009, 21:40
به نظر من این گوشی با این قیمت گرونش نمی ارزه !!!

من ترجیح میدم گوشی HTC Toch HD بخرم تا این گوشی سامسونگ را ....

key_1
29-09-2009, 22:13
وژدانن ؟ :d خیلی خوبه که . ولی حیف که بازی در حد psp هنوز برای آی 8910 ندیدم .

آره والا ! جدی گفتم
انشاالله به زودی میاد :10::11:

mahyarSAMSUNG
30-09-2009, 01:21
سلام یکی از دوستان میتونه چند تا نمونه فیلمبرداری و چند تا عکس بزاره. میخوام ببینم از نظر کیفیت دوربین از kc910 lg بهتره یا نه.

1 ثانیه فیلم برداری این گوشی 1 مگابایت یعنی 10 ثانیه میشه 10 مگ . کسی فکر نکنم برات آپ کنه . برو توی سایت جی اس ام آرنا نمونشو گذاشته با حجم 13 مگابایت :31:

iranboy2009
30-09-2009, 23:08
آقا نینجا تو صفحه 124 همین تاپیک چند تا فیلم با این گوشی و N95 و N97 گذاشته البته این فیلمبرداریو واسه مقایسه صدای فیلمبرداری گذاشته ولی خب به هر حال فیلمبرداریه.شاید همینم به دردت بخوره.البته چون میخوای بیشتر نوعه فیلمبرداریشو ببینی حالت 2 رو دانلود کنی بهتره.در مورد عکسبرداریم باز آقا نینجا زحمتشو کشیده و تو حالتایه مختلف با هاش عکس گرفته و تو همین تاپیک گذاشته ولی خب متاسفانه یادم نمیاد که تو کدوم صفحه بود

ali racer
30-09-2009, 23:51
1 ثانیه فیلم برداری این گوشی 1 مگابایت یعنی 10 ثانیه میشه 10 مگ . کسی فکر نکنم برات آپ کنه . برو توی سایت جی اس ام آرنا نمونشو گذاشته با حجم 13 مگابایت :31:

مهیار بستگی داره به فریمور
قبل از آپ دیت فریمور گوشی تا ثانیه ای 500 کیلو بایت هم سیو میکرد(البته با صدای مزخرف و بیت ریت 20.78 !!)

pulp_152
30-09-2009, 23:54
با همون ورژن اولی که رو 8300 هست دیروز 2 دقیقه 45 ثانیه فیلم گرفتم شد 101 مگ ... تازه تو محیط بسته .. با اینکه d1 چجوری hd کمتر ممکنه !

ali racer
01-10-2009, 00:37

با همون ورژن اولی که رو 8300 هست دیروز 2 دقیقه 45 ثانیه فیلم گرفتم شد 101 مگ ... تازه تو محیط بسته .. با اینکه d1 چجوری hd کمتر ممکنه !

میخوای برات آپ کنم ؟:31:

pulp_152
01-10-2009, 00:44
میخوای برات آپ کنم ؟:31:

شب بوده علی ؟:13:نمیدونم واقعا ! اگه اینجوریه صد رحمت به همون d1 :31: فرمتش همون mp4 دیگه ؟

ali racer
01-10-2009, 02:16
شب بوده علی ؟:13:نمیدونم واقعا ! اگه اینجوریه صد رحمت به همون d1 :31: فرمتش همون mp4 دیگه ؟

نه بابا مشکل از فریمورش بود که بسیار مزخرف بود
الان یه فریم کوک شده روش نصب کردم
زمین تا آسمان شده
البته عصری آپ دیت کنم فرصت نشده با گوشی ور برم :31:
نکته جالب اضافه شدن سیتینگزیر نویس تو پخش دایوکس بود
که فوق العاده مهمه !

pulp_152
01-10-2009, 02:22
نه بابا مشکل از فریمورش بود که بسیار مزخرف بود
الان یه فریم کوک شده روش نصب کردم
زمین تا آسمان شده
البته عصری آپ دیت کنم فرصت نشده با گوشی ور برم :31:
نکته جالب اضافه شدن سیتینگزیر نویس تو پخش دایوکس بود
که فوق العاده مهمه !

یعنی تو setting خود گوشی بدون نیاز به نم افزار میتونی زیر نویس کنی؟!

بعد اینکه علی راضی هستی؟ نقصی ایرادی ؟ گوشی قبلیت چی بود؟

ali racer
01-10-2009, 12:25
یعنی تو setting خود گوشی بدون نیاز به نم افزار میتونی زیر نویس کنی؟!

بعد اینکه علی راضی هستی؟ نقصی ایرادی ؟ گوشی قبلیت چی بود؟
بله
تو ستینگ سابستتیوت اومده
ولی نمیدونم فعلا چه نوع زیرنویسی ساپورت میکنه

فعلا که نمیشه از نقص های گوشی صحبت کرد ولی از باتری اش بیشتر انتظار داشتم
که انتظاراتم رو تا الان با 3 فریمور عوض کردن بر آورده نکرده(هم کوک شده هم اصلی )

خوانایی صفحه اش هم زیر نور خورشید مطلوب نیست

اندازه اش هم یه کم اذیت میکنه(البته چو 3.7 خواهی رنج گندگی باید کشی:31:)

الان 78 و 82 رو هم دارم
که تو یه کلاس نیستن که بخوام مقایسه کنم

فیلمبرداریش نسبت به قبل خیلی بهتر شده

ولی عکاسی ایندورش نسبت به82 تو حالت اتو افتضاحه !

یه مشکل دیگه هست اونم اینه که احتمال این که بدون تنظیمات و فقط تو حالت اتو
عکسی بندازی که واقعا دلچسب باشه کمه
حتما باید با تنظیمات عکس بگیری

یه مشکل دیگه اش سخت بون تمیز کردن لنز گوشیه
درسته که کاور نداره و کثیف میشه
کثیف شدنش مهم نیست!
چون لنز نسبت به گوشی های نوکیا بیشتر داخل رفته یه کم تمیز کردنش سخت میشه خارج از خونه

خب فعلا ایردی به نظرم نمیرسه:31:
ولی بسیار سی پی یو سرحالی داره بسیار سریعه و سرعتش از بهترین پاکت پی سی ای که دم دست بود(دیاموند 2)
بیشتره
ال سی اش هم فید بک تاچ عالی داره

Dadshah
01-10-2009, 15:57
بله
تو ستینگ سابستتیوت اومده

که انتظاراتم رو تا الان با 3 فریمور عوض کردن بر آورده نکرده(هم کوک شده هم اصلی )

الان 78 و 82 رو هم دارم

یه مشکل دیگه اش سخت بون تمیز کردن لنز گوشیه
درسته که کاور نداره و کثیف میشه
کثیف شدنش مهم نیست!
چون لنز نسبت به گوشی های نوکیا بیشتر داخل رفته یه کم تمیز کردنش سخت میشه خارج از خونه

خب فعلا ایردی به نظرم نمیرسه:31:
ولی بسیار سی پی یو سرحالی داره بسیار سریعه و سرعتش از بهترین پاکت پی سی ای که دم دست بود(دیاموند 2)
بیشتره
ال سی اش هم فید بک تاچ عالی داره

شما که حسابی ما رو ناامید کردید..........

من هنوز این گوشی رو نخریدم؛ اگه گوشی دیگه ای میشناسید که دوربین (عکسبرداری و فیلمبرداری) و ضبط صدای حوبی داشته باشه و دوام شارژ باطریش زیاد باشه، بهم معرفی کنید، لطفا!
.

pulp_152
01-10-2009, 16:41
بله
تو ستینگ سابستتیوت اومده

الان 78 و 82 رو هم دارم

برای خوانایی زیر نور افتاب هم علی جان بد نیس حداقل بهتر از گوشی های موجود تو بازاره .. غیر ایفون ... فقط باید کنتراستو ببری بالا وقتی میری زیر نور خورشید

ممنون از نظرت

یعنی عکساش از 8300 هم بدتره ؟چون تو حالت اتو خوبه ... wdr رو فعال میکنی؟

hasanmotori
01-10-2009, 17:01

من هنوز این گوشی رو نخریدم؛ اگه گوشی دیگه ای میشناسید که دوربین (عکسبرداری و فیلمبرداری) و ضبط صدای حوبی داشته باشه و دوام شارژ باطریش زیاد باشه، بهم معرفی کنید، لطفا!
.

واسه چی نا امید شدی ؟
مشکل بزرگی که نداره فقط تو محیط داخلی برای اینکه عکساش خوب بشه باید تنظیکش کنی
باتریشم خودت فک کن 3.7 اینچ صفحه میتونه مثلاً مثل ان82 باشه !! ؟

اگه سیستم عامل برات مهم نیست m8910 میتونی بگیری

Dadshah
01-10-2009, 21:49
واسه چی نا امید شدی ؟
مشکل بزرگی که نداره فقط تو محیط داخلی برای اینکه عکساش خوب بشه باید تنظیکش کنی
باتریشم خودت فک کن 3.7 اینچ صفحه میتونه مثلاً مثل ان82 باشه !! ؟

اگه سیستم عامل برات مهم نیست m8910 میتونی بگیری

مشکل خاصی وجود نداره فقط ali racer یه خرده از باطری گوشی انتقاد کرده، یه خرده از لنزش، یه خرده از عکسبرداریش ....

مواردی که ali racer گفته با اونهایی که قبلا نینجا به تفصیل گفته بود کمی مغایرت داره.

هنوز هم i8910 رو بهترین گوشی موجود میدونم و ان شاء الله تا دوشنبه یه 16 گیگش به دستم میرسه.

M8910 Pixon12 با فقط 3 ساعت باطری در حالت مکالمه، فقدان سیستم عامل (غیر از جاوا)، 150 مگابایت حافظه داخلی در مقابل i8910 حرفی برای گفتن نداره؛ فقط فلش زنونش جلب توجه میکنه. دوربین 12 پیکسلش هم در مقابل 8 پیکسل امنیا اچ دی برتری چندانی محسوب نمیشه.

.

hasanmotori
02-10-2009, 00:06
مشکل خاصی وجود نداره فقط ali racer یه خرده از باطری گوشی انتقاد کرده، یه خرده از لنزش، یه خرده از عکسبرداریش ....

مواردی که ali racer گفته با اونهایی که قبلا نینجا به تفصیل گفته بود کمی مغایرت داره.

هنوز هم i8910 رو بهترین گوشی موجود میدونم و ان شاء الله تا دوشنبه یه 16 گیگش به دستم میرسه.

M8910 Pixon12 با فقط 3 ساعت باطری در حالت مکالمه، فقدان سیستم عامل (غیر از جاوا)، 150 مگابایت حافظه داخلی در مقابل i8910 حرفی برای گفتن نداره؛ فقط فلش زنونش جلب توجه میکنه. دوربین 12 پیکسلش هم در مقابل 8 پیکسل امنیا اچ دی برتری چندانی محسوب نمیشه.

.

ببین عکسبرداریش فقط یکم تنظیم میخاد اونم فقط تو خونه .... تو محیط بیرون عالیه
بعد علی جان احتمالاً داره با ان78 باتریشو مقایسه میکنه .... خب خودت در نظر بگیر چقد فرق دارن تو ال سی دی و پردازنده و.... بعدش فقط 300 میلی آمپر باتریش قویتره .... پس فک نکن باتریش ضعیفه ولی مثل ان78 هم عالی نیست

ali racer
02-10-2009, 00:09
برای خوانایی زیر نور افتاب هم علی جان بد نیس حداقل بهتر از گوشی های موجود تو بازاره .. غیر ایفون ... فقط باید کنتراستو ببری بالا وقتی میری زیر نور خورشید

ممنون از نظرت

یعنی عکساش از 8300 هم بدتره ؟چون تو حالت اتو خوبه ... wdr رو فعال میکنی؟
یکی از مشکلاتش اینه که صفحه نمایش جاذب اثرانگشته
چون کثیف میشه تو نور خوانایی اش کم میشه
من در دو حالت اتو کنتراست و دستی امتحان کردم
بازم به نظرم خوانایی زیر نور چنگی به دل نمیزد

.

من کلا عادت ندارم از گوشی تعریف کنم
چون ایرادات گوشیه که مهمه و کاربر رو از خریدش ناراضی میکنه
معمولا تو سایت ها هم بیشتر رو امکانات مانور میدن

.
نظر شخصی من اینه که ارزش تا حدود زیادی به سیستم عاملش بستگی داره
اچ دی سیستم عامل روونی داره و چون سخت افزار قوی ای داره
عملکرد فوق العاده ای تو منو ها و اجرای برنامه ها داره و تو سیمبین ها رو دستش ندیدم !

اما یه نکته مهم هستش
عملکرد گوشی (چه در مصرف باتری و چه دوربین) خیلی به فریمور بستگی داره
پس دوستانی که اچ دی دارن سعی کنن حداالامکان نسخه بروز فریمور رو گوشی شون باشه

aliflh
02-10-2009, 02:08
ببین عکسبرداریش فقط یکم تنظیم میخاد اونم فقط تو خونه .... تو محیط بیرون عالیه

اگر شما وارد هستید یه کم در این زمینه راهنمایی کنید .چون واقعا عکسهاش زیاد جالب در نمیاد.:13:

ali racer
02-10-2009, 16:34
من الان از فریمور کوک شده ایتالیایی که بوسیله ایی بوی کوک شده استفاده میکنم
الان بهترین فریمور کوک شده و فارسی داره همینه

aliflh
02-10-2009, 16:53
من الان از فریمور کوک شده ایتالیایی که بوسیله ایی بوی کوک شده استفاده میکنم
الان بهترین فریمور کوک شده و فارسی داره همینه

چه تغیرات مثبتی داره؟

ali racer
02-10-2009, 21:37
چه تغیرات مثبتی داره؟

اضافه شدن
منو 3 بعدی تسک منجر
سرعت بالاتر گالری
اضافه شدن 2 تا بازی کارت و برییین چلنج
آپشن های موت کردن ویدو و صدا با برگردوندن گوشی
مصرف بهتر باتری
کمتر شدن نویز تو حالت ایندور
اضافه شدن ویجگت های جدید

ali6803
03-10-2009, 00:17
اضافه شدن
منو 3 بعدی تسک منجر
سرعت بالاتر گالری
اضافه شدن 2 تا بازی کارت و برییین چلنج
آپشن های موت کردن ویدو و صدا با برگردوندن گوشی
مصرف بهتر باتری
کمتر شدن نویز تو حالت ایندور
اضافه شدن ویجگت های جدید

اقا قربون دستت لینک دانلود بده............:27::27::27::40::40::40:تو پیغام خصوصصی که نگذاشتته بودی گفتی اینجا ...اینجا هم که من چیزی نمیبینم

راستی صدای فیلم برداری هم تو این فریمور درست شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:10::10::40::11::11:

pulp_152
03-10-2009, 01:07
انگاری بازیهای ایفون 3gs رو اچ دی پورت میشه از این به بعد... اینم بازی گلفش

ali racer
03-10-2009, 01:17
اقا قربون دستت لینک دانلود بده............:27::27::27::40::40:تو پیغام خصوصصی که نگذاشتته بودی گفتی اینجا ...اینجا هم که من چیزی نمیبینم

راستی صدای فیلم برداری هم تو این فریمور درست شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:10::10::40::11::11:

بله فرمت صدا به aac تغییر کرده
اینم لینک فریمور(با تشکر از سینای عزیز :40:)

انگاری بازیهای ایفون 3gs رو اچ دی پورت میشه از این به بعد... اینم بازی گلفش

آره امروز 2 تا بازی دیگه هم از گیم لافت ریلیز شده بودن

javad1948
03-10-2009, 09:03
جناب Ali racer سلام
به لینکی که برای فریمور ایتالیایی دادی مراجعه کرده و ان را دانلود کردم. 110 مگا بایته درسته؟ یا من اشتباه می کنم؟ زبان فارسی هم داره دیگه حتما
روش نصب فریمور رو هم توضیح بدی به زبان ساده ممنون میشم چون میترسم گوشیم در هنگام نصب از کار بیفته. تو رشت هم نمایندگی داره ولی امیدی بهش نیست. میترسم از همینی که الان هم دارم بیفتم

ali racer
03-10-2009, 13:59
جناب Ali racer سلام
به لینکی که برای فریمور ایتالیایی دادی مراجعه کرده و ان را دانلود کردم. 110 مگا بایته درسته؟ یا من اشتباه می کنم؟ زبان فارسی هم داره دیگه حتما
روش نصب فریمور رو هم توضیح بدی به زبان ساده ممنون میشم چون میترسم گوشیم در هنگام نصب از کار بیفته. تو رشت هم نمایندگی داره ولی امیدی بهش نیست. میترسم از همینی که الان هم دارم بیفتم

بله دوست من دقیقا 110 مگا بایت هستش
که البته بصورت زیپ هستش
وقتی آن زیپ میکنی تا حدود 200 مگ بایت هم میرسه:31:

من خودم با این فریمور آپ کردم و مشکلی نداره
خیالتون راحت باشه
فقط یه فایل یو بوت کم داره اونو براتون میزارم (اگه خواستین)
............................................

نگرانی شما به جاست
البته من وسط کار تو حالت بوت کارم گیر کرد فکر کردم باید گوشی رو فلش کنم
که با در آوردن باتری مشکلش حل شد

اما در مورد آموزش من به روش جناب فرید (از بچه های عزیز موبایلستان ) عمل کردم
و براحتی آپ دیت شد
ایشان بصورت کامل و جامع توضیح دادن روش آپ گرید رو
(البته بجز فریمور چند تا برنامه دیگه رو هم باید دانلود و نصب کنین)
ولی در کل مشکل چندانی نداره

ali8510
03-10-2009, 17:09
میشه لطف کنید و اون فایلو بذارید

ali8510
03-10-2009, 17:17
سلام دوستان
ضمنا" در حالت پخش فیلم گزینه ای برای فعال کردن زیرنویس وجود دارد ولی فعال نیست. حتی گزینه ای برای فعال نمودن چند زیرنویس وجود دارد ولی فعال نیست
ضمنا" اگه برای یه فیلم تبدیل انجام بدهیم زیرنویس می پره. اینجا تکلیف چیست؟
راستی سریال جومونگ رو باهاش نگاه کردم ولی نتونستم زیرنویس رو فعال کنم
اما سریال امپراطور بادها رو که خودش زیرنویس داشت به راحتی نگاه کردم و مشکلی نداشت

برای اینکه زیر نویس پخش بشه بایر زیر نویس با فرمت srt همراه به فیلم داخل یه پوشه باشه

ali racer
03-10-2009, 18:09
میشه لطف کنید و اون فایلو بذارید
بله
آپلود کردم
خدمت شما

برای اینکه زیر نویس پخش بشه بایر زیر نویس با فرمت srt همراه به فیلم داخل یه پوشه باشه
شما امتحان کردی خودت ؟

edi138485
03-10-2009, 19:53
من هم يه ده روزي هست كه گرفتم
در تائيد گفته هاي آقاي "علي ريسر" ....
بله باتري بسيار نا اميد كننده بود ( در ورژن اصلي )
يعني توي يه استفاده معمولي ( تنضيم نور اتو ... باند جي اس ام ...20دقيقه تماس+نيم ساعت فيلم+ 10... 20تا عكس+10دقيقه اينترنت)ساعت 11 شب شارژ كردم ساعت 10 شب بعد خاموش شد
باتري هم 4 ساعت شارژ اوليه شد
در مقايسه با دياموند 2 يا آيفون جي خيلي نا اميد كننده بود
دياموند با همين كار كرد 2 روز دووم آورد و آيفون 1 روز و نيم
اما توي آپديت به رام ايتاليايي كه به كمك يكي از دوستان عزيز تو همين فروم نصب كردم اين زمان به 1و نيم روز رسيده

در مورد خوانايي در آفتاب هم( توي صفحه هاي لمسي) بعد از آيفون البته با فاصله خيلي زياد قرار ميگيره
از دياموند 2 كه بهتره ...
البته بگه در دياموند 2 شما در نور مستقيم و شرايط واقعي :( صفحه كمي كثيف+ رو به روي خورشيد ساعت 2 ظهر )نه اونطوري كه توي عكسا و .. قبلا ديديد==============}} شما تقريبا هيچي نميبينيد
اما تو اچ دي درسته به سختي... ولي يكم ميبينيد
در آيفون .... اصولا شما فقط صفحه نمايش گوشي رو ميبينيد
البته من تا الن كلي فيلم كانورت كردم و باهاش ديدم اما نميدونم چرا اين رو نميخونه
Format: avi
Duration: 00:03:9.1
Start Time: 0.000 s
Bit rate: 4954 kbit/s
Video: mpeg4, yuv420p, 1280x768
Audio: mp3, 44100 Hz, stereo, 64 kb/s
كلا گوشيه عاليه
دوربين هم با تنظيم دستي عكساي خوبي ميگيره

pulp_152
03-10-2009, 20:15
Format: avi
Duration: 00:03:9.1
Start Time: 0.000 s
Bit rate: 4954 kbit/s
Video: mpeg4, yuv420p, 1280x768
Audio: mp3, 44100 Hz, stereo, 64 kb/s
كلا گوشيه عاليه
دوربين هم با تنظيم دستي عكساي خوبي ميگيره

ببین کامپیوتر جواب میده ؟

ali racer
04-10-2009, 00:39
آقا اینجا کلوپ 8910 هستش سوالاتتو اینجا مطرح کن نه تو پروفایل من !
پرفایل مربوط به مواردیه که نمیشه تو انجمن مطرح کرد
این مسیر یو بوت

\I8910_Generic_Italy_XXII1-eBoy-r1\I8910_Generic_Italy_XXII1-eBoy-r1\PDA_Code_I8910XXII1

که باید اینجا کپی اش کنی

javad1948
04-10-2009, 07:12
بله دوست من دقیقا 110 مگا بایت هستش
که البته بصورت زیپ هستش
وقتی آن زیپ میکنی تا حدود 200 مگ بایت هم میرسه:31:

من خودم با این فریمور آپ کردم و مشکلی نداره
خیالتون راحت باشه
فقط یه فایل یو بوت کم داره اونو براتون میزارم (اگه خواستین)
............................................

نگرانی شما به جاست
البته من وسط کار تو حالت بوت کارم گیر کرد فکر کردم باید گوشی رو فلش کنم
که با در آوردن باتری مشکلش حل شد

اما در مورد آموزش من به روش جناب فرید (از بچه های عزیز موبایلستان ) عمل کردم
و براحتی آپ دیت شد
ایشان بصورت کامل و جامع توضیح دادن روش آپ گرید رو
(البته بجز فریمور چند تا برنامه دیگه رو هم باید دانلود و نصب کنین)
ولی در کل مشکل چندانی نداره

با عرض تشکر
میشه شماره صفحه رو تو موبایلستان ذکر کنید

ali racer
04-10-2009, 14:50
با عرض تشکر
میشه شماره صفحه رو تو موبایلستان ذکر کنید
خدمت شما.....

ali6803
04-10-2009, 17:01
سلام بچه ها میگم گوشیمون.....:27::27::27: دقیقا چه فرمتهای تصویری رو ساپورت میکنه که من استفاده کنم یا تبدیل کنم......:8::8::8:

بهترین کیفیت که پخش میکنه چیه؟
:11:

ninja3000sh
04-10-2009, 19:48
سلام بچه ها میگم گوشیمون.....:27::27::27: دقیقا چه فرمتهای تصویری رو ساپورت میکنه که من استفاده کنم یا تبدیل کنم......:8::8::8:

بهترین کیفیت که پخش میکنه چیه؟

فرمتهای زیر رو پخش میکنه.
AVI(DiVX/XviD)/WMV/RV/MP4/3GP video player
- MP3/WMA/WAV/RA/AAC/M4A music player
بهترین فرمت هم واسه پخش همون divx هستش.:40:

ali racer
04-10-2009, 19:49
ادیت شد.... !

pulp_152
04-10-2009, 19:57
mkv درسته ؟ اونم پخش میکنه انگاری...

R@R#M@N
04-10-2009, 22:18
فک نکنم MKV پخش کنه
البته MKV همونAVI هست منتها فشرده شده و با صدای پایین تر
یه نرم افزار هست فایل MKV رو طی 10 دقیقه تبدیل میکنه به AVI
البته صداشم جدا میکنه !

pulp_152
05-10-2009, 00:08
mkv رو پخش میکنه عزیز .. به نقل از بچه هایی که داشتن تو موبایلستان .. تو پست های قبل هم در موردش صحبت شد !

َََAAA
05-10-2009, 23:34
mkv رو پخش میکنه عزیز .. به نقل از بچه هایی که داشتن تو موبایلستان .. تو پست های قبل هم در موردش صحبت شد !

mkv رو پخش نمیکنه دوست عزیز

ali racer
06-10-2009, 23:30
شما از سینک تقویم گوشی های نوکیا استفاده کردین ؟
خیلی با حال میشه !

mahyarSAMSUNG
07-10-2009, 01:59
یه سوال درباره این گوشی . اس ام اس فارسی ندیدم توی این گوشی . منظورم اینه که میشه اس ام اس فارسی نوشت ؟ آخه من فقط دیدم کیبورد انگلیسی داره .

M@hdi-B
07-10-2009, 07:15
یه سوال درباره این گوشی . اس ام اس فارسی ندیدم توی این گوشی . منظورم اینه که میشه اس ام اس فارسی نوشت ؟ آخه من فقط دیدم کیبورد انگلیسی داره .

اگه فریمور فارسی بریزین روش میشه...بعضی از فریمورهای دیگه هم اس ام اس فارسی رو فقط دریافت می کنن یعنی با فونتش مشکل ندارن.

mahyarSAMSUNG
08-10-2009, 01:36
خوب خودم میدونم که فریمور فارسی بریزی میشیه ولی منظورم این بود که مال مایکروتل فارسی داره من هرچی گشتم کیبورد فارسی ندیدم .

ali racer
08-10-2009, 07:55
خوب خودم میدونم که فریمور فارسی بریزی میشیه ولی منظورم این بود که مال مایکروتل فارسی داره من هرچی گشتم کیبورد فارسی ندیدم .
بله
بچه ها با گارانتی گرفته بودن زبان و کیبورد فارسی داشت

gmt325gh
08-10-2009, 14:08
آپگریدی که برای صدای فیلم این گوشی اومد فارسی هم ساپورت میکنه ؟

4870x2
08-10-2009, 14:49
یه چند تا عکس از omnia hd با n97 دیدم می زارم ببینین و بخندین:دی
راستی تکراری نباشن؟!;)

rama0000
08-10-2009, 15:05
راستی علی جان صدای هنگام فیلمبرداری با آپدیت جدید تا چه حدی فرق کرده ؟؟؟کم یا زیاد ؟؟؟یا اصلا" فرقی نکرده؟

ali racer
08-10-2009, 15:16
آپگریدی که برای صدای فیلم این گوشی اومد فارسی هم ساپورت میکنه ؟
اون ورژنی که لینک گذاشتم بله

راستی علی جان صدای هنگام فیلمبرداری با آپدیت جدید تا چه حدی فرق کرده ؟؟؟کم یا زیاد ؟؟؟یا اصلا" فرقی نکرده؟

هم فرمتش عوض شده و به acc
تبدیل شده
هم بیت ریتش بالا رفته
در مجموع صداش قابل قبول شده

راستی تکراری نباشن؟!;)

انتظار دارین 97 بهتر باشه ؟:27:
الان رقیب این گوشی امنیا 2 و ساتیو هستند
باید پوز اون ها رو بزنه

R@R#M@N
08-10-2009, 22:57
علی MKV میخونه ؟؟ با کور پلیر چی ؟؟

Armin.ASD97
09-10-2009, 00:08

نخیر ام کا وی رو پلیر خود گوشی ساپورت نمیکنه.
راستی بچه ها چجوری میشه اکانت رو حذف کرد؟

ali racer
09-10-2009, 01:01

کور پلیر با کدک های درد بخور نیومده واسه این ورژن سیمبین
از پلیر های جدید خبر ندارم باید از مهدی بپرسی
هم 8910 داره هم کاربر فعال بخش برنامه ها !
من فقط کانورت میکنم دایوکس
کیفیتش عالیه

M@hdi-B
09-10-2009, 09:30
کور پلیر با کدک های درد بخور نیومده واسه این ورژن سیمبین
از پلیر های جدید خبر ندارم باید از مهدی بپرسی
هم 8910 داره هم کاربر فعال بخش برنامه ها !
من فقط کانورت میکنم دایوکس
کیفیتش عالیه

درسته پلیری که هنوز MKV پخش کنه نیست.

در ضمن علی جان یه سر به پروفایل من بزنی بد نیستا:31:

احمدصالح پور
09-10-2009, 11:45
دوستان یکی راهنمایی کنه ببینیم در مقایسه با ان95 هشت گیگ کیفیت فیلمبرداریش چه جوریه ؟؟؟خواهشا" یکی از دوستان توضیح بده...

M@hdi-B
09-10-2009, 11:53
دوستان یکی راهنمایی کنه ببینیم در مقایسه با ان95 هشت گیگ کیفیت فیلمبرداریش چه جوریه ؟؟؟خواهشا" یکی از دوستان توضیح بده...

اگه ان95 8گیگ داری همونو نگه دار که هم فیلمبرداریش توپه هم صدابرداریش.

این گوشی تو حالت اچ دی خوب میگیره ولی تو حرکت یه کم لرزش داره...تو حالت D1 هم به 95 نمیرسه...صدابرداریش هم با آپدیت چنگی به دل نمی زنه(یعنی به 95 نمیرسه)

احمدصالح پور
09-10-2009, 12:31

این گوشی تو حالت اچ دی خوب میگیره ولی تو حرکت یه کم لرزش داره...تو حالت D1 هم به 95 نمیرسه...صدابرداریش هم با آپدیت چنگی به دل نمی زنه(یعنی به 95 نمیرسه)

ممنون مهدی جان بابت جوابت در مورد عکس هم بفرمایین ممنون میشم ..عکساش در مقایسه با هشت گیگ

چه جوریاست؟؟راستی فیلمبرداریش لرزشش تو حرکت محسوسه یا زیاد تو چشم نمیزنه؟؟؟

noisymind
09-10-2009, 12:38
ممنون مهدی جان بابت جوابت در مورد عکس هم بفرمایین ممنون میشم ..عکساش در مقایسه با هشت گیگ

خب کیفیت عکسش که معلومه از 8 گیگ بهتره.

M@hdi-B
09-10-2009, 12:54

من زیاد دستم نبود از علی بپرس..اون بهتر می دونه:46:

pulp_152
09-10-2009, 13:36

قابل مقایسه نیس عزیز ! فیلمبرداری vga با فیلمبرداری hd ... مثل این میمونه که بگی فیلمبرداری 320*240 بهتره یا 640*480 ... و تو حالت 720*480 هم بسیار بهتر از vga هستش بازم ... کیفیت صداش هم خیلی خوبه و از بهتر از ان 95 8 گیگ نباشه بدتر نیس صداش

عکسبرداری هم چندین موسسه بین المللی بهترین کمرا فون نام بردند مثل eisa البته قبل از ورود دوربین های 12 مگا پیکسلی به بازار ... خود سامسونگ هم احمد جان دوربین عکاسیشو بهتر از نمونه های دیگه 8 مگا پیکسلیش معرفی کرده همینطور gsmarena

farhooode
09-10-2009, 13:51
راستی تکراری نباشن؟!;)

ای بنازم به کیفیت OLED گوشی i8910 HD

hasanmotori
09-10-2009, 14:19

مطمعنی ؟ :18:

آخه بیت ریت ویدیو d1 امنیا اچ دی بدون صدا بالای 9000 هست بعدش مال ان95 با صدا تقریباً 2000 ه
من کیفیتاشونم مقایسه کردم اصلاً قابل مقایسه نیست

farhooode
09-10-2009, 14:43
کیفیت فیلم برداری n95 8gig در مقابل گوشی i8910 HD یک کیفیتی میونه که به کیفیت آشغال معروف هست

ا.ن 95 8 گیگ گوشی 2 سال پیشه
ولی i8910 HD گوشی امسال هستش

M@hdi-B
09-10-2009, 15:14
بی خیال ما معذرت می خوایم.

الان حکایت کلوپ ساتیو میشه:31:

ali8510
09-10-2009, 17:05
بله
آپلود کردم
خدمت شما

شما امتحان کردی خودت ؟

اول معذرت مي خوام كه يكم دير جواب دادم.
بله خودم امتحان كردم و كاملا جواب مي ده.

ali racer
09-10-2009, 17:34
اول معذرت مي خوام كه يكم دير جواب دادم.
بله خودم امتحان كردم و كاملا جواب مي ده.
خواهش میکنم دوست من
بله زیر تویس انگلیسی رو مشکلی نداره
فقط فارسی رو نشون نمیده شانس ما !:31:

دوستانی که میخوان امتحان کنن 2 نکته رو رعایت کنن
1.زیر نویس و فیلم ها باید تو یه فولدر باشن
2.کاملا هم نام باشن

M@hdi-B
09-10-2009, 17:40
خواهش میکنم دوست من
بله زیر تویس انگلیسی رو مشکلی نداره
فقط فارسی رو نشون نمیده شانس ما !:31:

دوستانی که میخوان امتحان کنن 2 نکته رو رعایت کنن
1.زیر نویس و فیلم ها باید تو یه فولدر باشن
2.کاملا هم نام باشن

علی جان زیرنویس رو موقع کانورت بچسبون به فیلم....دنگ و فنگ هم نداره:46:

farhooode
09-10-2009, 17:41
i8910 HD رنگ عشقه

ali racer
09-10-2009, 17:57
علی جان زیرنویس رو موقع کانورت بچسبون به فیلم....دنگ و فنگ هم نداره:46:

بابا همه ی حالش به اینه که جدا باشه:31:
حالا از شوخی گذشته
یه نکته جالب داره
تو قسمی زیر نویس
تنظیمات رنگ و اندازه فونتو نوع فونت زیر نویس رو هم داره !

M@hdi-B
09-10-2009, 18:10
بابا همه ی حالش به اینه که جدا باشه:31:
حالا از شوخی گذشته
یه نکته جالب داره
تو قسمی زیر نویس
تنظیمات رنگ و اندازه فونتو نوع فونت زیر نویس رو هم داره !

اینم حرفیه...ولی زیرنویس فارسی رو نشون نده فایده نداره. چارش همینه که گفتم:46:

راستی مگه فریمور فارسی نریختی؟؟ اگه با فونت فارسی مشکل داشته باشه تو مسیجینگ هم باید مشکل داشته باشه دیگه نه؟

ali racer
09-10-2009, 21:44
اینم حرفیه...ولی زیرنویس فارسی رو نشون نده فایده نداره. چارش همینه که گفتم:46:

راستی مگه فریمور فارسی نریختی؟؟ اگه با فونت فارسی مشکل داشته باشه تو مسیجینگ هم باید مشکل داشته باشه دیگه نه؟
فریمور کوک شده فارسی ریختم
ولی اون مربوط به سیستم عامل گوشی هستش
ربطی به زیر نویسش نداره
چون پلیرش تغییری نکرده

sormob
09-10-2009, 22:20
سلام دوستان. من این گوشی رو یک هفته هست که خریدم(8 گیگشو) و امروز داشتم باهاش اهنگ گوش میکردم که یهو هنگ کرد .اونم عجب هنگی!!!! هیچ دکمه ای از گوشی کار نمیکرد !!! مجبور شدم باتریشو در بیارم! ولی خیلی از گوشی راضیم .نسبت به قیمت و امکاناتش بهترین انتخابه.

shahab_f
10-10-2009, 00:04

نمیشه گفت بهترین 8 مگاپیکسلی ، تو بعضی از جهات از بقیه بهتره و تو بعضی از جهات نه ، مثلا indoor رو خیلی خوب نمیندازه اما ماکرو رو خیلی خوب میندازه . با آپدیت فرمویر هم کیفیت عکسش بهتر میشه. تنظیماتش هم باید حتما دست بزنی .
یه نمونه عکس ماکرو :

------------------------
این هم یه مقایسه با KC550 الجی (که البته 5 مگاپیکسلیه) اما خب همین دم دست بود دیگه:31: ، که البته به اعتقاد GSMArena جزء 5 مگاپیکسلی های خوبه :

javad1948
10-10-2009, 08:12
در مورد زیرنویس دو تا سریال رو تست کردم. درمورد زیرنویس انگلیسی مشکلی نداشت اما زیرنویس فارسی رو بر عکس نشون میداد یعنی از اخر به اول !
از کیفیت عکسبرداریش راضیم اما از فیبمبرداریش زیاد نه .
MkV رو هم تست کردم ساپورت نمیکنه
بهترین کیفیتی رو ساپورت می کنه Xvid هستش که کاملا قابل قبول هستش
تو تبدبل با یه مشکلی برخورد کردم و اون این بود تو بعضی سریال ها که زیرنویس رو خود فیلم بود بعد از تبدیل به Xvid زیرنویس می پره.
و یه مورد دیگه اگه زیرنویس srt نباشه تکلیف چیه؟

javad1948
10-10-2009, 08:15
سلام دوستان. من این گوشی رو یک هفته هست که خریدم(8 گیگشو) و امروز داشتم باهاش اهنگ گوش میکردم که یهو هنگ کرد .اونم عجب هنگی!!!! هیچ دکمه ای از گوشی کار نمیکرد !!! مجبور شدم باتریشو در بیارم! ولی خیلی از گوشی راضیم .نسبت به قیمت و امکاناتش بهترین انتخابه.

منم دو دفعه گوشیم هنگ کرد. دفعه اول باطری رو در اوردم. دفعه دوم خودش بعد چند ثانیه میزون شد. البته یه ماهی هست که این گوشی رو گرفتم. من که بیشتر با تماشای فیلم باحاش حال میکنم

javad1948
10-10-2009, 08:17
جناب علی ریسر
با تشکر از آدرسی که در مورد فریمور ایتالیایی دادی.
یه مطالعه ای کردم. یه مقدار پیچیده هستش. راستشو بخوای ترسیدم گوشیمو آپدیت کنم. چون به این امور وارد نیستم. روش ساده تری نداره؟

احمدصالح پور
10-10-2009, 12:55
در مورد زیرنویس دو تا سریال رو تست کردم. درمورد زیرنویس انگلیسی مشکلی نداشت اما زیرنویس فارسی رو بر عکس نشون میداد یعنی از اخر به اول !
از کیفیت عکسبرداریش راضیم اما از فیبمبرداریش زیاد نه .
MkV رو هم تست کردم ساپورت نمیکنه
بهترین کیفیتی رو ساپورت می کنه Xvid هستش که کاملا قابل قبول هستش
تو تبدبل با یه مشکلی برخورد کردم و اون این بود تو بعضی سریال ها که زیرنویس رو خود فیلم بود بعد از تبدیل به Xvid زیرنویس می پره.
و یه مورد دیگه اگه زیرنویس srt نباشه تکلیف چیه؟

دوست عزیز نوشتین از کیفیت فیلمش راضی نیستین می شه بفرمایین چرا؟؟؟ناسلامتی باید کیفیتش لا اقل رو کاغذ بهترین کیفیت فیلمبرداری روی موبایل باشه ....تصمیم جدی دارم برای خریدش ولی خوب فیلم و عکس برام خیلی مهمه....

ali racer
10-10-2009, 13:07
جناب علی ریسر
با تشکر از آدرسی که در مورد فریمور ایتالیایی دادی.
یه مطالعه ای کردم. یه مقدار پیچیده هستش. راستشو بخوای ترسیدم گوشیمو آپدیت کنم. چون به این امور وارد نیستم. روش ساده تری نداره؟

جواد جون فعلا ساده ترین روشش همینه
البته زیاد هم سخت نیست چون اگه طبق آموزش پیش بری به مشکلی بر نمی خوری
اگه روش جدید تری اومد و البته راحت تر حتما اطلاع میدم به بچه ها

M@hdi-B
10-10-2009, 22:04
یه ویدئو تو یوتیوب دیدم گفتم شما هم ببینید بد نیست....اگه تکراری بود صداشو در نیارین:31:

Omnia 2, Omnia Hd, Htc Pro 2, iPhone 3gs, HTC Hero, Galaxy - Outdoor And Indoor display comparison

Vamp!r3
10-10-2009, 22:11
یه ویدئو تو یوتیوب دیدم گفتم شما هم ببینید بد نیست....اگه تکراری بود صداشو در نیارین:31:

Omnia 2, Omnia Hd, Htc Pro 2, iPhone 3gs, HTC Hero, Galaxy - Outdoor And Indoor display comparison

هیچ کس جز مهدی جان نخونه...:31:...تکراریه...:31:...(یو ش بخون صداش در نیاد...:31:)

emymor20
11-10-2009, 04:30
اقا من شهرستانم اين گوشيو 650 قيمت كردم(8 گيگ) يه موبايل فروشي هم فقط داره
بخرم يا داره تو پاچم ميكنه؟
گارانتي هم نداره
لطفا يكي راهنماييم كنه

ali racer
11-10-2009, 12:29
اقا من شهرستانم اين گوشيو 650 قيمت كردم(8 گيگ) يه موبايل فروشي هم فقط داره
بخرم يا داره تو پاچم ميكنه؟
گارانتي هم نداره
لطفا يكي راهنماييم كنه
سلام به پی سی خوش اومدین
فعلا که قحطی گوشی اومده :31:
تو تهران هم بسیار کم یاب شده !!!
و واسه هم گرون شده
شما اگه عجله ندارین و گذرتون تهران میوفته دست نگه دار
چون قبل گرانی قیمتش تا 580 تومن پایین کشیده
بود!

احمدصالح پور
11-10-2009, 18:35
دوست عزیز نوشتین از کیفیت فیلمش راضی نیستین می شه بفرمایین چرا؟؟؟ناسلامتی باید کیفیتش لا اقل رو کاغذ بهترین کیفیت فیلمبرداری روی موبایل باشه ....تصمیم جدی دارم برای خریدش ولی خوب فیلم و عکس برام خیلی مهمه....

کسی از دوستان نبود ندایی بده در این مورد؟؟؟/

آرش-19
11-10-2009, 19:24
منم این گوشی رو درست قبل از کمیاب شدنش خریدم, یعنی الان 4-5 روزه که تجربه کار کردن با این
ابر گوشی رو دارم.
اما در مورد دوربین گوشی که خیلی در موردش حرف زده میشه من فقط تجربه خودمو میگم.
در ضمن من هنوز کوشی رو آپدیت نکردم.
در مورد عکس گرفتن باید بگم وقتی اولین بار عکس میگیری چون تمام تنظیمات رو اتو هست تو ذوقت
میزنه, من اولین عکسهایی که میگرفتم جلو N95 دوستم کم میاورد, ولی بعد متوجه شدم که تنظیمات
دوربین و باید خودم دستی انجام بدم, مثل تنظیم نور, روشن بودن یا نبودن فلاش, تنظیم ایزو, و استفاده از آپشن های
فوق العلاده زیاد دوربین مثل indoor,portrait,landscape, و خیلی آپشنهای دیگه که من فقط پر کاربدهاشو اسم بردم.
استفاده درست از فوکاس macro یا face detection
به هر حال, حالا که تنظیمات درست رو انجام میدم یه وضوح تفاوتش با باقی گوشی ها مشخص میشه.
به جرات میتونم بگم که الان کیفیت عکسهایی که باش میگیرم از همه نظر دو برابر (حالا نه دوبرابر 1.9 برابر !) N95
دوستمه.
در مورد فیلم برداری هم همینطور یادمه اولین فیلمی که باش گرفتم 20 ثانیه بود که حجمش چیزی حدود 14
ولی آخرین فیلمی که با تنظیمات گرفتم 50 ثانیه با حجمی حدود 60 مگابایت بود.
در ابتدا ممکنه که فکر کنید که کی حوصله داره قبل از عکس گرفتن بشینه تنظیمات رو انجام بده, ولی بعد از یه مدت
کار کردن و کسب تجربه سرعت تنظیم دوربینتون سریع تر از اون چیزی میشه که فکرشو میکنید
و در آخر دوباره میگم که من هنوز آپدیت نکردم, و دوستان میگن که با آپدیتهای جدید کیفیت عکس و فیلم گوشی بهتر هم
شده.
---------------------------
حالا یه سوال از اساتید:
من هر وقت گوشی رو به pc وصل میکنم و بعد که جداش میکنم والپیپری که گذاشتم پاک میشه و والپیپر دیفالت تم رو نشان میده!
حالا چه کار کنم که والپیپرم پاک نشه؟
یه سوال دیگه : من عکس های تو گالری رو فولدر بندی کردم, اما الان یک سری فایل های اضافی تو images & videos ضاهر شده.
56 تا فایل به اسم contentslist که باز نمیشن, پاک نمیشن, موو یا جابجا هم نمیشن!
حالا اینا چی هستن؟

ali racer
11-10-2009, 19:57
حالا یه سوال از اساتید:
من هر وقت گوشی رو به pc وصل میکنم و بعد که جداش میکنم والپیپری که گذاشتم پاک میشه و والپیپر دیفالت تم رو نشان میده!
حالا چه کار کنم که والپیپرم پاک نشه؟

از تم های اورجینال گوشی استفاده میکنی ؟؟؟؟

آرش-19
11-10-2009, 20:00
نه علی جان, تم اورجینال نیست.
به نطرت مشکل از اونجاست؟ حالا به تم اورجینال امتحان میکنم ببینم چه میشه.
----------------
تم اورجینال رو تست کردم این مسکل براش پیش نیامد.
جالبه 3 تم نصب کردم این مشکل و داشتن, حالا همه تمها این مشکل و دارن یا من فقط مورد داراشو نصب کردم؟

M@hdi-B
11-10-2009, 20:23
نه علی جان, تم اورجینال نیست.
به نطرت مشکل از اونجاست؟ حالا به تم اورجینال امتحان میکنم ببینم چه میشه.
----------------
تم اورجینال رو تست کردم این مسکل براش پیش نیامد.
جالبه 3 تم نصب کردم این مشکل و داشتن, حالا همه تمها این مشکل و دارن یا من فقط مورد داراشو نصب کردم؟

خوب دوست عزیز این که خیلی سادست....وقتی گوشی رو به حالت مس مموری یا همون دیتا ترانسفر وصل می کنی مموری Use میشه یعنی در حال استفاده و ارتباتش با گوشی قطع میشه و عکسی که توشه و به عنوان والپیپر انتخاب شده میره ....شما اگه به حالت Pc Studio گوشی رو وصل کنید این اتفاق نمیوفته...در ضمن زیاد مهم نیست.

peyman.2ps
11-10-2009, 20:57
سلام
اگه ميشه آدرس فيلمهايي از معرفي اين گوشي براي دانلود قرار بديد
دقت كنيد يوتيوب نه براي دانلود
ممنون

R@R#M@N
11-10-2009, 23:22
دوست عزیز عکسها و تمهای مورد علافتون رو روی مموری گوشی (مس مموری رو نمیگم) بریزید و نصب کنید تا به این مشکل بر نخورید

pulp_152
12-10-2009, 03:14
اخرین ریویو کامل از امنیا hd به نسبت فریمور به نقل از gsm ...

مروری بر Samsung i8910 Omnia HD

هرگز به نظر نمی­رسد که در صنعت موبایل با کمبود قهرمان مواجه شویم اما هرچند وقت یک بار نسلی جدید در این صنعت متولد می­شود که قواعد بازی را عوض می­کند. راههای کسب عناوین به سختی به دست می­آیند. ما بسیاری قهرمانان را دیده­ایم که امتیازبندی­ها و عناوین را به سختی به دست آورده­اند و مستحق مرگ در این بازار نیستند. اما در اینجا یک گوشی می­آید که راه برد در بازی را می­داند. یک حرفه­ای تمام عیار. آیا سامسونگ Omnia HD به اندازه کافی قدرتمند خواهد بود که اسمش را با افتخار همراه کند یا کمرش زیر بار انتظارات خواهد شکست؟
با وجود اینکه تمام صفحه لمسی­های چند رسانه­ای برای به دست آوردن برتری در حال جنگ هستند، مجموعه HD راهش را در بین تلفنهای همراه پیدا کرده است. HD یک لغت حرفه­ای جادویی است که به اندازه استفاده­هاش از آن سوء استفاده هم شده است. در مورد Omnia HD دست روی پخش و ضبط ویدئو گذاشته است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سامسونگ اولین شرکتی بود که ادعا کرد یک گوشی با قابلیت HD ساخته است. از آن موقع که زمان زیادی هم نمی­گذرد، هیچکدام از شرکتهای رقبای بزرگ نتوانسته­اند یک گوشی رقیب برای آن بسازند. پس سامسونگ توجه همه را به خود جلب کرده. حال باید ببینیم که آیا آنچه را ادعا کرده است می­تواند انجام دهد یا نه؟ Omnia HD مجهز به همه آن حقه­هایی می­آید که سامسونگ در کلاه خود دارد. مسلما ضبط و پخش HD بزرگترین کار عجیب و غریب این گوشی است. البته اینها در مبارزه فقط جزو زیباییهای این گوشی به وجود می‏آیند. صفحه بزرگ AMOLED، پردازنده 600 مگاهرتزی قدرتمند، چیپ گرافیکی متعلق به آن را هم نباید فراموش کرد. علاوه بر آنچه گفته شد گوشی دارای دوربین 8 مگاپیکسل، سیستم Wi-Fi، GPS، حافظه داخلی 16یا 8 گیگابایت، پشتیبانی از فایلهای DivX/Xvid می­باشد. دست آخر باید بگوییم که همه آنچه گفته شد روی نسخه پنجم سیستم عامل سیمبین S60 قرار داشته که این سیستم عامل در زیر پوسته Touch Wiz جای گرفته است.

ویژگیهای اصلی
- صفحه نمایش AMOLED خازنی 3.5 اینچ با قابلیت نمایش 16 میلیون رنگ و رزولوشن 360×640 پیکسل
- نسخه 5 سیمبین S60 با اینترفیس کاربری Touch Wiz سه بعدی
- پردازنده ARM Cortex- A8 600 مگاهرتز به همراه شتاب دهنده گرافیکی HW
- 256 مگابایت حافظه Ram
- دوربین 8 مگاپیکسل با فوکوس اتوماتیک و فلاش LED، ژئوتگینگ، تشخیص لبخند و چهره، لرزشگیر دست، WDR و ISO 1600
- فیلمبرداری با کیفیت HD، 720 پیکسل در 24 فریم در ثانیه،480×720 پیکسل با سرعت 30 فریم در ثانیه، Time Lapse، QVGA و ضبط ویدئو با حرکت آهسته
- پشتیبانی از 2 باند 3G و HSDPA با سرعت 7.2 مگابیت در ثانیه و پشتیبانی از HSDPA با سرعت 5.76 مگابیت در ثانیه
- پشتیبانی از 4 باند GSM
- فناوری Wi-Fi به همراه DLNA
- GPS داخلی با عملکرد A-GPS
- حافظه داخلی 16یا 8 گیگابایت
- اسلات کارت Micro SD با قابلیت ارتقا تا 32 گیگابایت
- خروجی TV
- رادیو FM با RDS
- بلوتوث و USB نسخه 2
- جک صوتی 3.5 میلی­متری استاندارد
- فناوری صوتی DNSe
- پشتیبانی از ویدئو DivX/ Xvid با زیرنویس
- کانال دالبی 5.1 مجازی
- حسگر مجاورت برای خاموش شدن خودکار صفحه نمایش در هنگام نزدیک شدن به گوشی
- شتاب­سنج برای چرخش خودکار اینترفیس، بی صدا کردن گوشی با سر و ته کردن آن و بازیهای حرکتی
- مغناطیس سنج برای قطب نمای دیجیتال
- نمایش دهنده فایلهای آفیس
- پشتیبانی کامل از مرورگر وب

معایب اصلی
- فلاش زنون ندارد
- لنز دوربین پوشش ندارد
- در گالری عکس مرورکردن کند و آزار دهنده است
- ضبط ویدئوی HD گاهی به کمتر از 24 فریم در ثانیه می­رسد و یا فریم ها را دوبرابر می­کند تا به 24 برسد
- هدایتگر موبایل سامسونگ، نقشه یا هدایتگر مسیر صوتی ندارد
- شماره گیر هوشمند ندارد
- زوم کردن لمسی مرورگر حوصله بسیار می­خواهد
- نرم­افزارها تا اندازه­ای محدود هستند
- برنامه ویرایش فایلهای آفیس وجود ندارد

در این گوشی تمام جزئیات لازم به کار رفته اما در بسته خریداران، کمی خساست به کار برده شده است. البته اگر همه چیز آن درست و به جا استفاده شود شاید بتوان گفت دلیل خوبی دارد که به دنبال جای حقیقی­اش در سلسله سامسونگ به عنوان پادشاه بدون رقیب و شکست ناپذیر ویدئوهای HD باشد.
برخی از شما شاید تعجب کنید و بپرسید که چرا ما الان به سراغ بررسی این گوشی آمده­ایم، آن هم پس از این همه مدت که این گوشی در بازار حضور دارد. سامسونگ I8910، در اواخر ماه می به بازار عرضه شد اما کمی بعد از آن سامسونگ تولید را متوقف کرد و پخش ذخیره­های گوشی را ادامه نداد. بر اساس گزارشات به علت مشکلات نرم­افزاری این اتفاق افتاد. اما اکنون زمان ارائه گوشی رسمی بوده و این گوشی در سراسر جهان ارائه می­شود. همه چیز رو به راه شده و ما می­خواهیم قاضی آن باشیم اما به هر حال این گوشی آماده همه نوع آزمایشی هست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این سومین و آخرین ملاقات ما با Omnia HD است و ما هنوز انتظار داریم که یک گوشی پیشرو در زمینه صنعت را بررسی کنیم و مسلما یک گوشی آخرین مدل که دارای سیمبین و اینترفیس Touch Wiz است لیاقت یک نگاه دقیق­تر را دارد. امیدواریم شما هم علاقه­مند به پیوستن به ما باشید.

بسته خریداری شده
سامسونگ i8910 یک گوشی مالتی مدیای تمام عیار است و بسته خریداری شده آن استاندارد است که در آن یک شارژر، کابل Micro USB و یک هدست 3.5 میلی­متری قرار دارد.
میکروفون هدست کاملا نزدیک به گوشی سمت چپ قرار گرفته اما کنترل آن کمی دورتر قرار دارد. یعنی در وسط کابل. متاسفانه شما نمی­توانید از کنترل برای کنترل کردن موزیک پلیر استفاده کنید. تنها چیز دیگری که در این بسته وجود دارد کابل اتصال به تلویزیون است. یعنی همان کابل 3.5 میلی متری که به همراه نوکیاهای سری N بود. شاید اولین باری باشد که یک کابل خروجی تلویزیون در بسته خریداری شده سامسونگ دیده می­شود.

این کابل نمی­تواند ویدئوهای HD را انتقال دهد چرا که فقط یک کابل RCA معمولی است و هنگام انتقال دادن فایلهای مالتی مدیای دیجیتالی کم می­آورد. اما کاملا فشرده بوده و می­توانید آن را به هر تلویزیونی متصل کنید. سامسونگ Omnia HD را نمی­توان کوچک‏ترین گوشی موجود نامید. در حقیقت اولین چیزی که به ذهن کاربر می­رسد پهن بودن گوشی با ابعاد 59×123 میلی­متر است. با توجه به ضخامت 12.9 میلی­متری گوشی می­توان آنرا باریک نامید اما به هیچ وجه سبک نیست.

طراحی و ساخت
طراحی یک موبایل کاملا لمسی مسلما آزادی چندانی را در ساخت گوشی به سازنده نمی­دهد. Omnia HD از یک ظاهر استاندارد دور نشده است. قاب متالیک دور صفحه نمایش به آن صورت خودش را داده اما پلاستیک شیشه­ای دور صفحه نمایش کمی بی کلاس جلوه می­کند.
بیشتر وجه جلویی گوشی توسط صفحه نمایش AMOLED با اندازه 3.7 اینچ و قابلیت نمایش 16 میلیون رنگ گرفته شده است که در یک قاب متالیک شیشه­ای محدود است. گوشی در مقابله با اولین گوشی نسخه 5 S60 یعنی نوکیا 5800 Xpress Music، از فناوری خازنی استفاده می­کند. این صفحه نمایش به لمس حساس است و ما کاملا از کار آن راضی بودیم.

فناوری خازنی استفاده شده در آن عالی بودن پاسخگویی صفحه را در کاربرد با دست گارانتی می­کند اما از هیچ چیز دیگری نمی­توان برای کار با آن استفاده کرد. نه قلم و نه هیچ شیء دیگری.
صفحه نمایش Omnia HD کیفیت عکس فوق­العاده­ای را ارائه می­دهد. رزولوشن 360×640 پیکسل بهترین نوع فناوری نیست اما فناوری AMOLED تفاوتی جدی را در کیفیت ارائه می­کند. کنتراست رنگها تاثیر گذار بوده و به عکسها جلوه جدیدی می­دهد.
خبر بد درمورد صفحه نمایش Omnia HD این است که در زیر نور مستقیم آفتاب خوانایی آن افت می­کند. صفحه نمایش این گوشی به علت تکنولوژی اخیر به کار رفته در گوشیهای سامسونگ بهتر شده اما هنوز هم نسبت به صفحه نمایش iPhone جای کار دارد. صفحه نمایش Omnia HD نسبت به پوست دست بازخورد خوبی از خود نشان می­دهد و این باعث می­شود صفحه نمایش به یک جایگزین خوب برای صفحه کلید سخت­افزاری باشد.
از دیگر عوامل قابل ذکر در قاب جلویی گوشی یک دوربین جهت مکالمه تصویری و حسگر مجاورت هستند. سنسور مجاورت برای قفل کردن صفحه نمایش در حین مکالمه و اجتناب از فشار دادن اتفاقی دکمه­های صفحه نمایش در حین مکالمه است.

این گوشی دارای دکمه­های برقرای و قطع تماس به اضافه دکمه منو است یعنی بسیار شبیه نوکیا 5800. این دکمه­ها از پلاستیک ساخته شده­اند که البته دکمه قطع تماس برای خاموش و روشن کردن گوشی هم به کار می­رود.

در پهلوی سمت چپ گوشی دکمه­های کنترل صدا قرار دارند که اندازه مناسبی برای کار دارند. در کنار این دکمه­ها اسلات کارت حافظه Micro SD قرار دارد که باید درب پوش پشت گوشی را برداشت تا به آن دسترسی پیدا کرد ولی با توجه به ذخیره داخلی 16یا 8 گیگابایت به ندرت به آن نیاز پیدا کنید.

سمت راست Omnia HD محل قرار گیری کلیدهای Hold و کلید دوربین و پورت Micro USB می­باشد. با استفاده از پورت Micro USB هم می‏توانید داده­هایتان را انتقال دهید و هم اینکه همزمان گوشی را شارژ کنید. از دکمه Hold برای قفل کردن صفحه نمایش استفاده می­شود.
گفته می­شود این گوشی تا 16 گیگابایت کارت حافظه Micro SD را پشتیبانی می­کند و ما هم آن را آزمودیم. این گوشی کارت حافظه 16 گیگابایت را به خوبی و با سرعت خوانده و هیچ مشکلی با آن نداشت.

در لبه بالایی گوشی اولین بلندگوی خروجی صدا و جک صوتی 3.5میلی­متری قرار دارند. جک صوتی هم مانند پورت USB در زیر یک پوشش محافظ برای جلوگیری از ورود گرد و غبار قرار گرفته است.

دومین بلندگوی خروجی صدا در زیر گوشی و در کنار میکروفون مکالمه گوشی قرار می­گیرد. این طرح به نظر می­رسد که در راستای تحقق کمال ویژگیهای ویدئویی Omnia HD است که همه را تحت تاثیر خود قرار داده است.

پشت گوشی از یک پلاستیک براق ساخته شده که متاسفانه اثر انگشت روی آن باقی می­ماند. درپوش باتری کاملا در جای خود محکم می­شود و برای باز کردن آن هیچ شکافی وجود ندارد.

در پشت گوشی Omnia HD لنز دوربین 8 مگاپیکسل، فلاش LED و لوگوی سامسونگ قرار گرفته­اند. با قابلیتهای ضبط ویدئویی که در این گوشی آمده است کاملا قابل فهم است که چرا به جای فلاش زنون از LED در آن استفاده شده است.

باتری 1500 میلی­آمپری گوشی هم که در زیر پوشش پلاستیکی آن قرار دارد به خاطر وجود صفحه نمایش AMOLED کم مصرف این گوشی روی طول عمر متوسط باتری حساب کرده است که البته برای گوشیهای مالتی مدیا کاملا لازم و ضروری هستند.
ما توانستیم 5 ساعت و 30 دقیقه ویدئو را بدون توقف پخش کنیم آن هم با تمام روشنایی صفحه.
پس از شارژ کامل، باتری 72 ساعت مداوم دوام آورد که در طی این ساعات استفاده از این گوشی می­توان گفت معمولی بود. یعنی 250 دقیقه آن MP3 گوش کردیم، 60 دقیقه ویدئو تماشا کردیم، 50 دقیقه مکالمه کردیم و در آخر هم در شبکه 3G با آن 40 دقیقه وب گردی داشتیم. به عقیده ما شما هم تایید خواهید کرد که با وجود چنین صفحه نمایش بزرگی، کارایی باتری این گوشی از ویژگیهای چشمگیر آن است.

کیفیت کلی ساخت این گوشی از آنچه پیش­بینی می­شد پایین­تر است. صفحه نمایش AMOLED می­توان گفت آخر فناوری بوده اما قطعات پلاستیکی آن مخصوصا درپوش باتری از کیفیت پایینی برخوردار می­باشد. تغییرات در طراحی و سخت­افزار چندان چشمگیر نیستند اما به نظر ما عملکرد مالتی مدیا تا حدی اینها را جبران می­کند.
در آخر باید اشاره کنیم که صفحه نمایش گسترده این گوشی مسلما نیازمند چنین ابعاد بزرگی هم هست. Omnia HD به سادگی در بین بزرگترین گوشیهای بازار از نظر ابعاد قرار می­گیردالبته با توجه به قابلیتهای به کار رفته در آن می­توان تا حدی گوشی را باریک نامید. برای برخی کاربران اینکه بتوان با یک دست با گوشی کار کرد عاملی اساسی است. پس پیشنهاد می­کنیم قبل از خرید حتما گوشی را آزمایش کنید.

سیستم­عامل سیمبین Touch Wiz شده
سامسونگ Omnia HD اولین گوشی لمسی دارای نسخه پنجم سیمبین S60 در بین گوشیهای سامسونگ است. البته اگر انتظار دارید نرم­افزار این گوشی کپی نرم­افزار Nokia 5800 XM یا N79 باشد پس حتما شگفت زده می­شوید.
در نگاه اول حتی شاید سیستم­عامل سیمبین را زیر اینترفیس Touch Wiz نشناسید. شخصی­سازی تنها در صفحه اصلی و آیکنهای منو امکانپذیر است اما همین هم کافیست که راحتی کاربر در کار با Omnia HD را مانند یک فیچرفون معمولی سامسونگ امکانپذیر کند.
طرح تنظیم کارخانه اصلی همان طرح Touch Wiz است که در آن شما می­توانید صفحه اصلی را با هر تعداد ویجت که مایلید پر کنید. این ویجتها، برنامه­های کوچک، میانبرها یا یادآوری کننده­هایی است که دسترسی شما را به برخی ویژگیهای گوشی ممکن کرده یا اطلاعات خاصی را در اختیار شما قرار می­دهد. ویجت­ها هر روزه رواج بیشتری پیدا می­کنند و دلیل آن هم قابل فهم است. برخی از رایجترین ویژگیها و خدمات با استفاده از ویجتها تنها یک ضربه آرام با شما فاصله خواهند داشت. کاربر می­تواند ویجتهایی را که کمترین استفاده را دارند پنهان کرده و ویجتهای جدید دانلود کند.

در حقیقت کاربر می­تواند از 3 صفحه اصلی متفاوت که مملو از ویجتها هستند استفاده کند. رفتن از یک صفحه اصلی به دیگری توسط میانبری در بالا و راست صفحه صورت می­گیرد که هنگامی فعال می­شود که بخش ویجت را باز کنید.
در صورتی که طرفدار سیستم ویجتی Touch Wiz نیستید، دو گزینه دیگر هم برای طرح صفحه اصلی وجود دارند، طرح ابتدایی و استفاده انگشتی.
طرح استفاده انگشتی شبیه به طرح استفاده از انگشت در نوکیا 5800 Xpress Music است. این طرح، چهار میانبر بزرگ ارائه می­دهد که با استفاده از آنها به برنامه­ها دست پیدا می­کنید. با استفاده از تم اصلی در صفحه اصلی شما تنها 4 دکمه استاندارد در پایین صفحه دیده می­شوند. تلفن، مخاطبین، پیام­رسانی و منو. با استفاده از رفتن از صفحه اصلی به منوی اصلی و برنامه عکس مخاطبین با طراحی جالبی انجام می­گیرد. برای رفتن از یکی از این سه مورد به دیگری کافیست انگشتتان را روی صفحه نمایش بکشید. در صورت دلخواه می­توانید این طراحی جالب را غیر فعال کرده و آن را به صورت ساده انجام دهید.
با کشیدن انگشت از چپ به راست صفحه وارد قابلیت عکس مخاطبها می­شوید که بسیار تر و تمیز است. این کار به شما اجازه می­دهد که یک عکس کامل را برای مخاطب بگذارید یا عکس را بریده و قسمتی از آن را در دفتر تلفن بگذارید. کشیدن انگشت از راست به چپ هم منوی اصلی را باز می­کند.
در زیر صفحه نمایش رنگارنگ Omnia HD، نسخه پنجم سیمبین S60 قرار دارد. شاید این اینترفیس به بلوغ رسیده باشد اما هنوز عالی نشده است و در این باره مشکل بالا و پایین کردن صفحات را در این گوشی بررسی کردیم.
معمولا در حین کار با منوهای لیستی، به دو لمس و در منوهای شبکه­ای به یک لمس یا ضربه نیاز دارید. اما ما تضمین می­کنیم که شما به همه اینها عادت می­کنید. به نظر ما مهمترین مشکل نسخه پنجم S60 همین بود.

بیشتر منوهای Samsung Omnia HD را می­توان به صورت شبکه­ای یا لیست نشان داد. ساختار منو خلاقانه و منطقی بوده و موارد مختلف دقیقا همان جاهایی هستند که شما انتظار دارید آنها را ببینید. دو کلید چند منظوره مجازی هم کاربر را خاطر جمع می­کند که کار کردن با این گوشی تفاوت چندانی با کار با تلفن S60 ندارد.
شتاب­سنج به صورت خودکار صفحه نمایش را چرخانده اما این قابلیت در منوها کار نمی­کند. چرخش خودکار که با استفاده از یک نوع طرح کمرنگ و ظاهر شدن منو انجام می­شود قابلیت جذابی است. کارایی کلی Omnia HD با وجود تاخیرهای کوچک، قابل ذکر و تشویق است. پردازنده ARM Cortex-A8 ششصد مگاهرتزی و چیپ گرافیکی مخصوص، صفحه نمایش به این بزرگی را به خوبی جوابگو بوده و نتایج آن راضی­­کننده است.
این گوشی 256 مگابایت حافظه RAM داشته که دقیقا دوبرابر N97 است واگر پردازنده را به آن اضافه کنید متوجه می­شوید که برتری در کارایی از کجا می­آید.

دفترچه تلفن حرف ندارد
طبق روال معمول سیمبین­ها این گوشی دفترچه تلفنی دارد که می­تواند تعداد نامحدودی مخاطب را ذخیره کرده و کاربر برای هر مخاطب به هر اندازه که بخواهد صفحات و زمینه­های توضیح مشخص می­کند. می­توان برای هر مخاطب یک عکس یا یک ویدئو تعریف کرد. اگر بخواهید می­توانید مخاطبین را گروه بندی کرده و زنگ مخصوصی را برای هر گروه تعیین کنید.

مخاطبین را می­­توان با اسم کوچک یا خانوادگی تنظیم کرده بعلاوه آن کاربر می­تواند مخاطبین را از روی سیم­کارت یا حافظه گوشی مشاهده کند.
ویرایش یک مخاطب زمینه­های مختلفی را برای توضیحات ارائه می­کند و شما می­توانید هر چند بار که بخواهید آنها را بازنویسی کنید. همچنین می­توانید زمینه­های جدیدی را در صورت تمایل برای مخاطب تعریف کنید.

بخش تماسها، تاریخچه تماسهای اخیر را ارائه می­کند که این برنامه خودش به دو صورت قابل دسترسی است، یکی از طریق دکمه Call روی صفحه حالت آماده به کار و دیگری هم منوی اصلی.
در صورتی که از منوی اصلی به برنامه تماسها بروید لیستی را با تمام جزئیات از ارتباطات شبکه­ای در 30 روز گذشته خواهید دید که شامل پیامک، تماس و انتقال داده­هاست.

عکس مخاطبین تنها یک انگشت با شما فاصله دارند
همانطور که اشاره کردیم، برنامه عکس مخاطبین کامل­کننده این گوشی می­شود. کارایی این گوشی زمانی مشخص می­شود که کاربر بخواهد مخاطبین را دسته­بندی کند.

برقراری تماس: شماره­گیری هوشمند وجود ندارد
مشکلی در حین مکالمه با این گوشی به وجود نیامده و کیفیت و وضوح صوتی کاملا خوب بود. صدای شنیده شده از خروجی صدای مخاطب هم به اندازه کافی بلند هست و مشکلی ندارد.
متاسفانه شماره­گیری صوتی در Omnia HD وجود ندارد. شماره­گیری هوشمند هم غایب است. گرفتن شماره از روی صفحه نمایش کلا سریع بوده و تاحدی نقایص فوق­ را جبران می­کند.

به خاطر وجود شتاب­سنج به راحتی و با سر و ته کردن گوشی، هنگامی که زنگ می­خورد می­توانید آن را بی صدا کنید. برای Snooz کردن زنگ هشدار هم می­توانید از این ویژگی استفاده کنید.
به خاطر وجود حسگر مجاورت هم در حین مکالمه صفحه نمایش خاموش می­شود. در حین مکالمه چهار دکمه قطع صدا، انتظار، بلندگو و قطع تماس روی صفحه دیده می­شوند. گزینه­های انتخابی دیگر را هم می­توانید از Option منو داشته باشید مانند صفحه ساعت، کلیدها، رفتن به بخش تماس تصویری، جدید و ...
پس از انجام آزمایش صدای GSM روی این گوشی معلوم شد که صدای گوشی در سطح خیره­کننده­ای عمل نمی­کند اما هنوز خیلی خوب را می­توان به آن نسبت داد.

پیام­رسانی خوب
سازمان­بندی پیام­رسانی Omnia HD عملا شبیه به همین بخش در نوکیاهای لمسی جدید است. این گوشی همه انواع پیام را پشتیبانی می­کند. وقتی که عکس، ویدئو یا صوت را به بخش پیام­رسانی اضافه کنید یک گزینه میزان دیتای انتقالی شما را با اندازه ایمیل نشان می­دهد.
اولین تفاوتی که این گوشی با دیگر گوشیها دارد این است که ویرایشگر مخصوص پیامهای صوتی در آن نیست. البته ما هم چندان علاقه‏مند ‏به دیدن آن نبودیم.

اشتراک ایمیل هم تمام نیازهای ایمیلی شما را برآورده می­کند. متاسفانه راه اندازی ایمیل در این گوشی ساده نیست و باید تمام اطلاعات ایمیل و جزئیات آن را دستی وارد کنید. مسئله این است که این کار، چندان برای سامسونگ سخت هم نیست که ساختن ایمیل را ساده کند.
اشتراک ایمیل­های مختلف، پروتکل­های امنیتی متفاوت بدون هیچ مشکلی توسط گوشی پشتیبانی می­شوند.
اشتراک ایمل می­تواند تمام پیام یا عنوان آنها را دانلود کند. یک گزینه انتخابی هم وجود دارد که با آن می­توانید گوشی را طوری تنظیم کنید که وقتی دوباره ارتباط اینترنتی برقرار شد ایمیل­ها فرستاده شوند. از آنجا که گوشی می­تواند از Wi-Fi هم استفاده کند این موضوع می­تواند از نظر ذخیره کردن هزینه انتقال داده­ها بسیار به شما کمک کند.

ضمایم و امضاها هم پشتیبانی شده و به نظر می­رسد که سامسونگ Omnia HD فکر همه چیز را کرده است. در ضمن به علت وجود چنین وضوح صفحه نمایشی، خواندن ایمیل یک لذت محسوب می­شود.

این گوشی روی صفحه نمایش می­تواند یک صفحه کلید مجازی الفبا-رقمی را در دو حالت افقی و عمودی به شما نشان دهد. به علاوه طرح 4 ردیفه صفحه کلید QWERTY هم در گوشی به کار رفته است.

دست آخر اینکه این گوشی ویژگی تشخیص دست خط را هم داشته که تقریبا توانست تمام حروفی را که ما نوشتیم بشناسد. شما می­توانید با تمرین و نیز آشنا کردن گوشی با نحوه نوشتن خودتان، کارایی این قسمت را بالا ببرید.

از مدیریت فایل، شکوه­ای نیست
این بخش هم با وجود دو دکمه چندمنظوره در زیر صفحه کاملا مانند دیگر نسخه­های مدیریت فایل است و چیز جدیدی ندارد. مدیریت فایل سیمبین برای مدتها بهترین در نوع خود بوده است و به سختی می­توان تصور کرد که تغییر کند. این برنامه هر آنچه را که به فکر شما برسد انجام می­دهد.
حتی در آن می­توانید با یک رمز از کارت حافظه خود محافظت کنید.

در Omnia HD یک گزینه جستجوی فایل یا مسیر فایل هم قرار دارد. فقط کافیست بخشی از نام فایل و مسیر آن را به یاد داشته باشید تا گوشی آن را برای شما پیدا کند.
گالری
مانند قسمت ویدئوپلیر، در اینجا هم دو گالری هست که می­توانید هر کدام را که می­خواهید انتخاب کنید. اولین گالری مانند گالری 5800 است. این گالری که لمس خوبی داشته و کاربردی هم هست می­توانست زیباتر از این هم کار شود.
برای رفتن از یک عکس به دیگری می­توانید از کشیدن انگشت روی صفحه استفاده کنید و برای رفتن از حالت افقی به عمودی یا بالعکس فقط کافیست گوشی را بچرخانید.

با گالری دوم هم به راحتی می­توان کار کرد و حرکت در بین عکسها و ویدئوها مثل گالری اول است. برای رفتن از یک عکس به عکس دیگر کافیست گوشی را کج کنید و این قابلیت را نمی­توان غیر فعال کرد.

این قابلیت هم در ابتدای کار جالب و جذاب است ولی پس از مدتی خسته­کننده می­شود. برای کار با این قابلیت نباید گوشی را زیاد کج کرد چون زاویه کج کردن با سرعت رد کردن عکسها رابطه دارد. البته با وجود اینها که گفته شد، باز هم این گالری بر گالری سیمبین ارجحیت دارد.
سامسونگ با این گالری کار جدیدی کرده است که به نظر کنتراست و غلظت رنگ عکسها در حالت تمام صفحه بهتر می­شود. عکسها روی صفحه نمایش AMOLED بزرگ و جالب و زیباست. مشکل اینجاست که این اصلاحات تنها در صورتی اعمال می­شوند که عکس در حالت تمام صفحه در حال نمایش باشد.
استفاده مستمر از این اصلاح عکس باعث وقوع تاخیرهای زمانی می­شود که در کارایی گوشی تاثیر منفی می­گذارد. از طرف دیگر این تنها راه استفاده از کمال گوشی است و در عین حال اگر عکسها را در این حالت در یک کامپیوتر ذخیره کنید، عکسها جزئیات بیشتر و دقیق‏تری داشته و دست کاربر در اعمال فرآیندهای بعدی روی عکس بیشتر خواهد بود. البته عکسها روی صفحه کامپیوتر به اندازه روی گوشی جالب به نظر نمی­رسند.

متاسفانه در لود کرد اولیه علامتهای کلیپها در گالری همان تاخیر وجود دارد و هنگامی که تعداد زیادی عکس روی گوشی باشد این موضوع بیشتر جلوه میکند. در زمینه سرعت و کارایی احتمالا این بدترین قسمت گوشی گزارش می­شود.

موزیک­پلیر
Omnia HD به همراه جک صوتی 3.5 میلی­متری 8 یا 16 گیگابایت حافظه داخلی داشته و دو برابر این مقدار هم از کارت حافظه Micro SDMC را پشتیبانی می­کند.
همانطور که انتظار می­رفت موزیک­پلیر مانند موزیک­پلیر 5800 است. نوآوری به کار رفته در این قسمت کانال دالبی 5.1 است که تجربه شنود کردن با هدفون را بهتر می­کند.

ویژگی صوت DNSe هم در گوشی هست اما همزمان با دالبی کار نمی­کند.
در ادامه سفر به صوت، تصویرسازی­های 3بعدی هم به صورت جالبی به موزیک پلیر اضافه شده­اند و به نظر می­آید این موزیک پلیر به Cover Flow در گوشی Apple شبیه باشد.

نمایش ویدئو در Omnia HD
Omnia HD دو ویدئو پلیر دارد. از این میان Real Player سیمبین مشهور به خاطر حضور ویدئو پلیر سامسونگ که ویدئوهای DivX/ Xvid را پشتیبانی می­کند تقریبا بی استفاده می­ماند.
ویدئوپلیر سامسونگ که یک اینترفیس کارآمد دارد کارش را به خوبی انجام می­دهد. این ویدئو پلیر حتی زیرنویس­ها را هم به طور خودکار تشخیص داده و لود می­کند که بعدا می­توانید آنها را راه­اندازی کرده و به صورت دستی آنها را با ویدئو سینک کنید.

با کج کردن گوشی در حین پخش ویدئو، ویدئوپلیر به حالت افقی رفته و با دو بار کج کردن به حالت قبلی باز می­گردد. اندازه فریم ویدئو را می­توانید تنظیم کنید تا کاملا با صفحه نمایش یکی شود.
صفحه نمایش 3.7 اینچ و بلندگوهای بزرگ Omnia HD برای دستگاه مخصوص و قابل حمل ویدئوپلیرتان می­تواند رقیب خوبی باشد. در این قابلیت، باتری شما هم کمک زیادی خواهد کرد.
با این گوشی می­توانید ویدئوهای HD خودتان را هم بسازید و دیگران با دیدن آن روی صفحه تلویزیونهای HD، حیرت­زده خواهند شد.
متاسفانه این گوشی هیچ­گونه پورت HDMI ندارد و به این ترتیب DLNA تنها راه پخش ویدئوهای HD روی تلویزیون یا صفحه کامپیوتر مستقیما از گوشی خواهد بود.
برای استفاده از DLNA با تلویزیون می­توانید از تلویزیونی استفاده کنید که علاوه بر Wi-Fi از DLNA هم پشتیبانی کرده و یا یک جعبه راه­انداز داشته باشد که با دارا بودن ویژگیهای مذکور، روی یک ارتباط کابلی ویدئوهای Streamشده را کانالیزه کند.
اگر بتوانید با ویدئوهایی با رزولوشن کمتر کنار بیایید، همیشه می­توانید از کابل خروجی تلویزیون با خود گوشی و توسط کابل موجود در جعبه خریداری شده ویدئوهای را تماشا کنید.
در صورتی که از این کابل استفاده کنید ویدئوهای HD از نظر کیفی افت می­کنند. در وهله اول اینکه رزولوشن آنها به رزولوشن صفحه نمایش افت کرده و دیگر اینکه این کیفیت ویدئو با رزولوشن تلویزیون منطبق می­شود و این انطباق چندان به بهبود کیفیت کمکی نمی‏کند. اما با همه اینها همه این است که می­توانید تمام ویدئوها را به صورت تمام صفحه تماشا کرده و با استفاده از قابلیت چرخش خودکار صفحه می­توانید ویدئو را روی صفحه تلویزیونی به صورت افقی تماشا کنید.
قابلیت­های ویدئویی این گوشی درکل فاصله زیادی حتی از بهترین­هایی که تا به حال دیده­ایم دارد. پلیری که فرمتهای بسیار زیاد و زیرنویسها را پشتیبانی می­کند.
نمایش ویدئویی HD این گوشی با توجه به اینکه رزولوشن این گوشی تقریبا یک چهارم ویدئوی 720مگاپیکسل است باز هم جالب عمل می­کند. ما هم چنین ویدئوهای DivX/ Xvid 720 پیکسلی را روی Omnia HD نمایش دادیم و کارکرد گوشی عالی بود. هیچ فریمی از قلم نیفتاد و حتی از ویدئوهای ضبط شده از خود گوشی هم بهتر پخش شد متاسفانه نمایش حامل ویدئویی که برای ویدئوهای HD به کار می­رود (MKV) پشتیبانی نمی­شود.
با استفاده از یکی از گوشیهای پیش از مرحله فروش ما توانستیم 5 ساعت و نیم به صورت مستمر با ماکزیمم روشنایی صفحه، ویدئو پخش کنیم. این میزان دوام باتری از دوام باتری اکثر لپ­تاپ­ها هم بیشتر است. جالب اینکه با خرید یک گوشی آماده فروش ما توانستیم 20 دقیقه از 5 ساعت و نیم قبلی بیشتر ویدئو Xvid پخش کنیم.

رادیو FM ساده و کاربردی
رادیو FM در Omnia HD یک اینترفیس شسته و رفته دارد که می­تواند به صورت خودکار ایستگاههای رادیویی آن محدوده را جستجو و ذخیره کند. این رادیو از RDS پشتیبانی کرده و برای فرکانس همخوانش به صورت خودکار فرکانسها را اسکن می‏کند. این یعنی اگر با گوشی به سفر بروید خود گوشی به فرکانس ایستگاهی که انتخاب کردید خواهد رفت.

جای خالی هم برای 6 میانبر ایستگاههای محبوب روی صفحه برنامه رادیو دیده می­شود. می­توانید همچنین آنچه در حال پخش در رادیو هست را ضبط کنید و آن را می­توانید در پس زمینه Mini Mize کنید.
سامسونگ ادعا کرده بود این گوشی فرستنده رادیویی خواهد داشت که در هیچ یک از دو گوشی پیش از فروش و آماده فروش که ما بررسی کردیم موجود نبود که بعدا دقیق­تر شدیم و فهمیدیم که سامسونگ این ادعا را از روی سایت هم برداشته بود.

خروجی صدای مخاطب
Omnia HD در آزمایش صوتی ما در اکثر موارد نمرات خوبی گرفت. البته گوشیهایی از این بهتر هم بوده­اند اما این گوشی ناامیدکننده هم نبود.
بزرگترین مشکل کیفیت صدای این گوشی پاسخ­گویی ضعیف فرکانس و قطع فرکانس باس گوشی هستند. از سوی دیگر سطح نویز، دامنه متغیر و همزمان خوانی در این بلندگو بی­نقص است.

برقراری تماس از همه نوع
اسمارت­فونها در کل از نظر برقرای ارتباط مجهز هستند و Omnia HD هم در این میان فرقی با دیگر اسمارت­فونها ندارد. این گوش به طور تمام وکمال تمام انواع انتقال داده­ها را که یک کاربر لازم دارد انجام می­دهد.
USB و بلوتوث هردو نسخه 2 بوده و A2DP هم پشتیبانی می­شود. پشتیبانی از Wi-Fi و UPnP هم در این گوشی صورت می­گیرد. کلید میانبر برای مدیریت Wi-Fi وجود ندارد اما به راحتی می­توان آن را از منوی Connectivity و متصل شدن به شبکه WLAN پیدا کرد. علاوه بر آنچه گفته شد، DLNA هم برای تقسیم محتویات دیجیتال با یک گوشی دیگر یا کامپیوترها(با استفاده از شبکه محلی) حاضرند.
علاوه بر این تمام انواع ارتباطات از طریق شبکه GSM مانند GPRS، EDGE، 3G با 7.2 مگابیت در ثانیه سرعت در HSDPA به همراه HSUPA با سرعت 5.76 مگابیت در ثانیه، همگی پشتیبانی می­شوند. پشتیبانی از چهار باند GSM، گوشی را برای کار در هر کجای دنیا قابل استفاده می­کند.
این گوشی یک اسلات کارت حافظهMicro SD دارد که می­تواند تا 16 گیگابایت را پشتیبانی کند. پورت Micro SD هم از ویژگیهای اخیر گوشیهای سامسونگ است و جک صوتی 3.5 میلی­متری که به عنوان خروجی تلویزیون هم می­توان از آن استفاده کرد لیست Connectivity را کامل می­کند.
به غیر از پخش HD، خروجی تلویزیون خوب کار می­کند. کابل هم یک کابل RCA معمولی است.
مرورگر وب از ویدئوهای فلش پشتیبانی کرده و همه فن حریف است
مرورگر وب در Omnia HD یک برنامه کاملا کاربردی است که می­توانست از یک اینترفیس بهتر هم استفاده کند. پشتیبانی از فلش عالی بوده و اسکرول هم به خوبی صورت می­گیرد.
زوم کردن در این قسمت ممکن است اما ما انتظار پاسخگویی بیشتری از آن داشتیم. دوبار ضربه زدن روی قسمتی که می­خواهید بزرگ شود هم همان کار زوم را انجام می­دهد. البته زوم کردن به این شیوه گاهی شانسی می­شود و مشخص نمی­شود که کدام بخش منظور شما بود.

یک حالت دید کلی به صفحه هم در مرورگر هست که نوعی نقشه کوچک است که هدایت در صفحه را ساده­تر می­کند. الگوریتم ارائه صفحه وب خوب است و تمام صفحات گویی از صفحه کامپیوتر مرور می­شوند.
دست آخر مرورگر وب، جاوا و فلش را پشتیبانی می­کند و این یعنی شما می­توانید مستقیما از ویدئوهای فلش با مرورگر خودتان بدون واسطه لذت ببرید.

Organizer
این قسمت S60 قابلیتهای بسیار بیشتری از بهینه سازی لمس دارد. توسعه­دهندگان برنامه­ها تا حدی خوب کار کرده­اند اما با توجه به پیشرفت صورت گرفته توسط رقیبان، کارایی بهتر توسط اعمال Copy/Paste در تقویم یا یک ماشین حساب جدید می­توانست تاثیر مثبت­تری داشته باشد.
باید اعتراف کنیم که کار با ماشین­حساب لمسی بسیار راحت­تر از کار با یک کلید چهار جهته است. البته با توجه به اینکه قابلیتهای این ماشین ابتدایی هستند، کارایی محدودی دارد. حتی ماشین­حساب S40 نوکیا هم قابلیتهای بیشتری از این ماشین­حساب دارد که البته می­توانید یک برنامه دیگر را جایگزین آن کنید.

تقویم دارای 4 طرح ماهانه، هفتگی، روزانه و کارهایی که باید انجام شوند است که به شما اجازه می­دهد همه کارهایی را که می­خواهید انجام دهید را بدون توجه به زمان موردنظر چک کنید. چهار نوع از رخدادهای مشابه هم برای راه اندازی همین قسمت در نسخه سوم S60 با عناوین ملاقاتها، Memo، سالگرد و کارهایی که باید انجام شود وجود دارند. هر رخداد زمینه­های خاص خود را داشته و برخی از آنها یک زنگ هشدار دارند که باید فعال شوند تا به عنوان یادآوری کننده به کار روند.

برنامه Office موبایل هم به خوبی اعمال شده است و برنامه­های باز کردن Word، Excel و Power Point روی آن نصب است.

بدبختانه ویرایش فایلهای آفیس توسط نسخه Quick Office پشتیبانی نمی­شوند. در صورتی که بخواهید فایلها را ویرایش کنید، باید آپگرید برنامه را برای باز کردن قفل آن با پرداخت هزینه دانلود کنید. بسته Organizer دارای یک تبدیل کننده واحد، ضبط صدا و برنامه Note هم هست.

برنامه زنگ هشدار به شما اجازه می­دهد که هر تعداد زنگ هشدار را که می­خواهید با نام مخصوص به خود تنظیم کنید و طرح تکرار روی روزانه آن هم موجود است. در صورتی که این کار پیچیده به نظر رسید می­توانید از تنظیم سریع ساعت استفاده کنید. در ضمن یک ساعت جهانی هم در اینجا وجود دارد.
به علاوه تعداد زنگهای هشدار نامحدود نیست. با تکان دادن گوشی در حین زنگ زدن زنگ هشدار می­توانید آن را Snooz کنید. این ویژگی شبیه به ویژگی مشابه گوشیهای نسخه پنجم نوکیاست.

و در آخر به برنامه کاربردی جستجوی هوشمند می­رسیم که می­تواند در مخاطبین، logها، عکسها، ویدئوها، پیامها و غیره به دنبال هر ذره داده بگردد. شما هم می­توانید یک مسیر خاص که می­دانید و یا همه گوشی را جستجو کنید. این برنامه در صورت وجود داده­های بسیار روی گوشی، ضروری و لازم می­شود.

دوربین با کیفیت خوب
بدون شک دوربین 8 مگاپیکسل ویژگی کلیدی Omnia HD است. نتایج راضی­کننده این گوشی آن را دربین بهترینهای بازار جا می­دهد.
شاید فلاش LED برای برخی افراد ناامیدکننده باشد اما این ویژگی را هم دارد که فیلمبرداری در نور کم را هم ممکن می­کند. این گوشی حول محور ویدئو مانور می­دهد.
کلید مخصوص دوربین به خوبی عمل می­کند و اینترفیس هم تجربه لمس دوربین خوبی را به کاربر هدیه می­کند. کار کردن با دکمه­های لمسی گوشی که تنها یک ضربه آرام با شما فاصله دارند هم راحت است.

دامنه تنظیمات ارائه شده توسط Omnia HD زیاد بوده و از تنظیم نور سفید گرفته تا غلظت رنگ و کنتراست هم ادامه پیدا می­کند. افکتهای متفاوتی علاوه بر تشخیص چهره و لبخند در این گوشی به کار گرفته شده است.
قابلیت گرفتن عکس در حین خنده هم اطمینان خاطر می­دهد که عکسهای لحظات شاد را خواهید داشت. این بخش را بارها به کار گرفتیم و به خوبی کار کرد. البته اگر چهره های زیادی در تصویر باشند دوربین برای خندیدن به همه آنها صبر نمی­کند.

تشخیص چشمک هم در دوربین هست اما این موضوع را به شما می­گوید که در عکسی که گرفته­اید چشمان سوژه بسته است. بهتر بود که به جای هشدار دادن، گوشی در این شرایط عکس را با کمی تاخیر می­گرفت. به عبارت دیگر بهتر بود دوربین یک عکس ناقص را نگیرد تا اینکه عکس را گرفته و بعد به فکر چاره باشد.
ژئوتگینگ عکسها هم خبر خوبی است. در این بخش Samsung Omnia HD از گیرنده داخلی GPS استفاده کرده و مکان هر عکس را در EXIT ذخیره می­کند.
همچنین قابلیت WDR هم که مخصوص Samsung است در گوشی استفاده شده است. این ویژگی کنتراست را کم کرده و WDR دوربین را زیاد می­کند. نتایج عکسها در قسمتهای کم نور با استفاده از این ویژگی پر جزئیات­تر از حالت معمول است.
کیفیت عکس این گوشی بسیار بهتر از عکس گوشیهای موبایل است. توزیع رنگ دقیق بوده و کنتراست و دامنه متغیر هم بی نقص هستند. جزئیات هم در عکسها مناسب بوده که به جای کار بیشتری هم دارد. در مقایسه با Samsung I8510 INNOV8، بیننده می­تواند بگوید که INNOV9 در مرکز تصویر جزئیات بیشتری را نسبت به Omnia HD ارائه می­کند. البته گوشی لمسی با شارپنس بهتر در گوشه­ها بی جواب نمی­ماند. احتمالا تفاوت در شارپنس به تفاوت لنزها باز می­گردد.
رنگهای عکسهای گرفته شده با INNOV8 غلیظ­تر از Omnia HD هستند. قبلا هم گفتیم که هنگامی که عکسی را با Omnia HD تماشا می­کنید رنگ عکسها تشدید می­شوند اما هنگام دیدن آنها در کامپیوتر کمی از حس و ظاهر طبیعی خود را از دست می­دهند. در صورتی که غلظت رنگ و کنتراست را در دوربین تغییر دهید احتمالا بتوانید کیفیت نمایش عکس در کامپیوتر را مانند روی خود گوشی بالا ببرید.
مسلما بهترین بخش دوربین Omnia HD این است که هیچ عیب بزرگی ندارد. نه شارپنس زیاد است نه کنتراست و نویز.

ویدئوهای HD تنها یک قدم فاصله با عالی
پیشتر هم گفتیم که اساس کار گوشی در زمینه ویدئو است. ضبط ویدئو 720 پیکسل HD برای اولین بار است که روی یک گوشی GSM انجام می­گیرد. سرعت ضبط 24 فریم در ثانیه را در این گوشی تضمین شده خواهید داشت.
در حقیقت ضبط ویدئو اصلی­ترین تاخیر ارائه Omnia HD توسط سامسونگ بود. Codec صوتی به کار رفته در گوشی اولیه کیفیت بسیار پایینی داشته و می­بایستی که تغییر می­کرد و اکنون گوشی نهایی، فرمت صوتی AAC را دارد که به همان خوبی است که همه انتظار داشتند.

آنچه از همه در مورد این گوشی خیره­کننده­تر است، وضوح تصویر بسیار جالب آن است.
متاسفانه اکنون که یک گوشی آماده فروش در دست ماست، آنقدرها هم از کیفیت ویدئویی این گوشی در مقایسه با نمونه پیش از فروش(که بهتر از این بود) راضی نیستیم. ضبط ویدئوی این گوشی از رقبای خود کیلومترها جلوتر است. شاید هم افزایش کیفیت صوت گوشی باعث کاهش کیفیت ویدئوی آن شده باشد.
گوشی قبلی که در دست ما بود این حس تغییر را به شما القا می­کرد که با یک دوربین متفاوت کار می­کنیم اما دوربین این گوشی که نسخه نهایی است اصلا این حس را ندارد.
تقریبا در تمام دفعات فیلمبرداری تعداد فریم­ها به زیر 24 فریم در ثانیه رسید. منظور ما این نیست که فریم­ها فاجعه­وار کم شده­اند. اما در هر ویدئو، چندثانیه­ای این ایراد وجود دارد. اگر سوژه فیلمبرداری شما آهسته حرکت کند شما متوجه این تغییر نخواهید شد اما اگر تند حرکت کند این ایراد مشهود می­شود.
اینترفیس دوربین به شما اجازه می­دهد که با لنز فوکوس ثابت یا فوکوس خودکار تصویر بردارید. در این بخش هم می­توانید از منظره­یاب کمک بگیرید.
عجیب است که در حین ضبط ویدئو، لرزشگیر دست وجود ندارد و این در حالی است که بسیار موردنیاز است و تکان خوردن دوربین بسیاری از نمونه­های ما را خراب کرد.
زمان ضبط هم دقیقا محدود نیست و محدودیت واقعی برای ماکزیمم اندازه ویدئوی در حال ضبط اعمال می­شود و هر ویدئو نمی­تواند بزرگتر از 2 گیگابایت باشد. ضبط 30 تا 40 دقیقه­ای ویدئوهای 720 پیکسل برابر این محدودیت است و فکر هم نمی­کنیم که کسی بیشتر از این مقدار را لازم داشته باشد.
وقتی که کار ضبط یک ویدئو تمام شد، منظره­یاب دوباره پدیدار می­شود اما فورا پس از اتمام ضبط نمی­توانید دوباره ضبط ویدئو را شروع کنید. کمی باید صبر کنید تا Omnia HD ویدئو را ضبط کرده و آن را در حافظه ذخیره کند. بهتر بود در این قسمت یک گزینه اطلاع‏دهنده باشد که به کاربر بگوید که چه زمانی می­تواند دوباره کار ضبط را شروع کند.

هدایت مسیر GPS و قطب­نمای دیجیتال هم در گوشی وجود دارند
نرم­افزار هدایت مسیر از پیش نصب شده روی گوشی به راحتی گوشی را به یک سیستم هدایت مسیر ماهواره­ای قابل تبدیل می­کند و این به خاطر GPS داخلی گوشی می­باشد. این نرم­افزار به همراه هدایتگر مسیر موبایل سامسونگ است که بر اساس برنامه Ronte 66 خود گوشی کار می­کند. اگر چه ظاهر گرافیکی نقشه­ها کمی قدیمی شده است اما نقصان و کمبودی در آن وجود ندارد. هدایت مسیر صوتی و بسیار قابلیتهای دیگر هم در این بخش هستند اما اگر به دنبال ویژگیهای دیگری باشید کمی خرج بر می­دارد.

متاسفانه هدایت مسیر صوتی مانند خدمات آب و هوا، اطلاعات ترافیکی، اطلاعات دوربینهای امنیتی و راهنماهای مسافرتی به صورت مجانی قابل استفاده نیستند.
البته اگر از هدایتگر مسیر سامسونگ راضی نیستید می­توانید از برنامه­های رقیب آن استفاده کنید. برنامه سازان بسیاری منتظر هستند تا با ارائه یک نرم­افزار هدایت مسیر برای پنجمین نسخه S60 کمی پول دریافت کنند.
دیگر ویژگی Omnia HD، قطب نمای دیجیتال است. پس از شروع به کار اولیه که نسبتا سریع هم هست، قطب­نمای دیجیتال روی صفحه پدیدار می­شود. مشکل این قطب­نما این است که حتی پس از آنکه ما آن را بر اساس دستورالعمل کالیبره کردیم هم به دقت کار نمی­کند و نکته مثبت آن اینجاست که همکاری آن با برنامه هدایت مسیر ماهواره­ای، تجربه­ی هدایت مسیر را بهبود می­بخشد.

بازی با HD
تنها بازی از پیش نصب شده روی گوشی، شبیه­ساز مسابقه اتومبیل­رانی آسفالت 4 است. کنترل در این بازی توسط حسگر شتاب­سنج صورت می­گیرد و این ویژگی بازی را جالب می­کند.
اگر به ذهن بسپارید که گوشی شما یک سیمبین است در مورد بازی هرگز محدودیت نخواهید داشت. هر چه بیشتر نسخه پنجم سیمبین S60 به بازار راه پیدا می­کند، بازیهای بیشتری برای دانلود ارائه می­شوند و الان هم بازیهای بسیاری برای آن موجودند.

سخن پایانی
در ابتدای ظهور این گوشی آنقدر عالی به نظر می­رسید که باور کردن وجودش سخت می­شد. حتی چندین مشکل برای ارائه آن به بازار هم نتوانست از جذابیت آن بکاهد. Omnia HD صاحب بزرگترین صفحه نمایش یا بهترین وضوح تصویر در بازار نیست اما با این وجود در راس گوشیهای لمسی قرار می­گیرد و در پشت دربهای آن قدرت مالتی­مدیای عظیمی نهفته است.
مسلما عکاسی نقطه تمرکز اصلی این گوشی بوده و به سختی می­تواند غیر از این باشد آن هم وقتی که ویدئوهای آن از بهترینهای بازار است. ما از کار با دوبین آن راضی بودیم مخصوصا که صدای آن لیاقت ویدئوهای HD را دارد. البته هنوز هم معتقدیم که میزان فریمها هنوز جای کار دارند.
در حقیقت Omnia HD که به سیمبین مجهز شده است از مجهزترین گوشیهایی است که تا به حال دیده­ایم. احتمالا مهمترین شکایت در زمینه ضبط ویدئو این است که دوربین 8 مگاپیکسل را در تاریکی گذاشته و اشاره­ای به قابلیتهای جالب آن به صورت خاص نکرده است.
در صورتی که بخواهید یکی از گوشیهای جایگزین I8910 را انتخاب کنید، احتمالا سونی­اریکسون Satio (Idou سابق) انتخاب شما خواهد بود. این گوشی اکثر ویژگیهای Omnia HD را داشته اما دو ویژگی مهم را از یاد برده است، ضبط ویدئوی HD و صفحه نمایش AMOLED که البته موارد مذکور را می­خواهد با دوربین 12 پیکسل جبران کند ولی به نظر ما تنها راه رقابت این گوشی با Omnia HD پایین آوردن قیمت است.
پس از اریکسون هم نوبت به Pixon12 که گوشی دیگری از خود سامسونگ است. از آنجا که این گوشی اسمارت-فون نبوده و صفحه نمایش کوچکتری هم دارد مخاطبین خاص خودش را خواهد داشت. این گوشی به جای اینکه جان سخت باشد می­تواند همراه لحظه­های خوش زندگیتان باشد. این گوشی به راحتی می­تواند جایگزین دوربین دیجیتالی شما شود. در انتخاب یک گوشی دوربین­محور، انتخاب بین Pixon12 و Omnia HD مشکل می­شود.
دیگر رقیب Omnia HD، ویندوز موبایل Omnia II می­باشد. البته سامسونگ آنقدرها با هوش هست که گوشیهایش را متفاوت از هم بسازد. اما جمع این گوشیها مانند یک نشست دوستانه می­شود نه یک صدمه مرگبار جنگی.
ولی در چنین جنگی اگر قرار باشد که یک صفحه نمایش بزرگ AMOLED و قابلیتهای اسمارت­فون سلاح شما باشد بهتر است همان سیمبین را انتخاب کنید.
ما نام دیگر گوشیهایی را که ادعای رقابت با Omnia HD را دارند نمی­بریم. تفاوت عمده دیگر گوشیها همانطور که خواندید تصویر و ویدئو است. مثلا درمورد HTC Touch HD، اصلا نمی­تواند با Omnia HD رقابت کند. چرا که از نظر تصویری کم می­آورد و این رقابت، رقابت سنگین­وزنهاست!

javad1948
12-10-2009, 08:51
کسی از دوستان نبود ندایی بده در این مورد؟؟؟/

من یه ماهیه که این گوشی رو دارم . عکس برداریش خوبه. البته باید هنگام عسکبرداری سعی کنی که دستت زیاد نلرزه. چون لرزشگیر فقط در حالتی فعال میشه که فلش خاموش باشه. پس در محیط های کم نور استفاده از لرزشگیر غیر ممکن میشه.
و نکته دیگه ای که در هنگام عکسبرداری بهش برخوردم این بود که نور روشن خصوصا نورخورشید رو اصلا تعدیل نمیکنه و اگه از محیط یا افرادی که زیر نور مستقیم خورشید هستند عکس بگیری یه جاهایی از عکس رو به سفیدی بزنه. البته با تنظیماتی که داره میشه حالتی رو تعیین کرد که عکس بهتری هم بگیره. مثلا یه ذره کنتراست نور رو پایین اورد . اما با همون ان 73 قبلی که داشتم عکس گرفتم در حالت دیفالت از نظر ترکیب رنگ نتیجه بهتری گرفتم. یعنی در حالت دیفالت تو محیط پرنور مثل نورخورشید عکس رو خیلی روشن میندازه و باید دستی تنظیمش کنی. درحالت کلی از عکسبرداری گوشی راضیم. و این نکته ای رو که گفتم نمیشه عیب به حساب اورد.
اما در مورد فیلمبرداری در حالت vga که فیلم گرفتم چه در داخل خونه و با جاموندگی و لرزش تصویر روبرو بودم و به نظرم تصویرشفافیت لازم رو نداره. البته رو خود گوشی خیلی خوب پخش میکنه ولی وقتی رو کامپیوتر بریزی متوجه این نقص میشی. البته در حالت اچ دی داخل خونه فیلم گرفتم باز هم راضی نبودم اما این حالت رو تو طبیعت تست نکردم. البته من فریمور جدید نصب نکردم و با همون فریمور اولیه ig1 دارم کار می کنم.
ولی کلا من این گوشیو بیشتر واسه عکس برداری گرفتم و نمایش فیلم. از نظر من عکس گرفتن بر فیلم گرفتن ارجحیت داره. البته هر کی نظر خودشو داره.
در مورد کند بودن تو محیط گالری هم گفته میشه که تو فریور جدید اصلاح شده
درمورد کیفیت نامطلوب صدا در هنگام فیلمبرداری خصوصا تو محیط اچ دی هم گفته نیشه که تو فریمور جدید بهتر شده
در کار با اینترنت عملکردش زیاد جالب نیست . زوم کردن در صفحات زمان بره و انتخاب گزینه ها هم سخته چون قلم نداره و تو دانلود فایلهاهم یه مقدار اذیت می کنه. کلا گوشی اینترنت محوری نیست. کلا گوشیهای سیمبیان اینترنت محور نیستند.
ال سی دیش هم که عالیه
کیفیت پخش صداش هم خوبه و تقریبا با ان 95 میشه اونو مقایسه کرد.
شتاب سنج داخلیش هم خوب جواب میده و مثل ان 82 نیست که خیلی طول بکشه تا عمل کنه
قابلیت ظبط در حالت رادیو اف ام هم وجود داره
در مجموع از این گوشی راضیم و از خریدش پشیمان نیستم.

ali racer
12-10-2009, 17:15
من یه ماهیه که این گوشی رو دارم . عکس برداریش خوبه. البته باید هنگام عسکبرداری سعی کنی که دستت زیاد نلرزه. چون لرزشگیر فقط در حالتی فعال میشه که فلش خاموش باشه. پس در محیط های کم نور استفاده از لرزشگیر غیر ممکن میشه.
و نکته دیگه ای که در هنگام عکسبرداری بهش برخوردم این بود که نور روشن خصوصا نورخورشید رو اصلا تعدیل نمیکنه و اگه از محیط یا افرادی که زیر نور مستقیم خورشید هستند عکس بگیری یه جاهایی از عکس رو به سفیدی بزنه. البته با تنظیماتی که داره میشه حالتی رو تعیین کرد که عکس بهتری هم بگیره. مثلا یه ذره کنتراست نور رو پایین اورد . اما با همون ان 73 قبلی که داشتم عکس گرفتم در حالت دیفالت از نظر ترکیب رنگ نتیجه بهتری گرفتم. یعنی در حالت دیفالت تو محیط پرنور مثل نورخورشید عکس رو خیلی روشن میندازه و باید دستی تنظیمش کنی. درحالت کلی از عکسبرداری گوشی راضیم. و این نکته ای رو که گفتم نمیشه عیب به حساب اورد.
اما در مورد فیلمبرداری در حالت vga که فیلم گرفتم چه در داخل خونه و با جاموندگی و لرزش تصویر روبرو بودم و به نظرم تصویرشفافیت لازم رو نداره. البته رو خود گوشی خیلی خوب پخش میکنه ولی وقتی رو کامپیوتر بریزی متوجه این نقص میشی. البته در حالت اچ دی داخل خونه فیلم گرفتم باز هم راضی نبودم اما این حالت رو تو طبیعت تست نکردم. البته من فریمور جدید نصب نکردم و با همون فریمور اولیه ig1 دارم کار می کنم.
ولی کلا من این گوشیو بیشتر واسه عکس برداری گرفتم و نمایش فیلم. از نظر من عکس گرفتن بر فیلم گرفتن ارجحیت داره. البته هر کی نظر خودشو داره.
درمورد کیفیت نامطلوب صدا در هنگام فیلمبرداری خصوصا تو محیط اچ دی هم گفته نیشه که تو فریمور جدید بهتر شده
در کار با اینترنت عملکردش زیاد جالب نیست . زوم کردن در صفحات زمان بره و انتخاب گزینه ها هم سخته چون قلم نداره و تو دانلود فایلهاهم یه مقدار اذیت می کنه. کلا گوشی اینترنت محوری نیست. کلا گوشیهای سیمبیان اینترنت محور نیستند.
ال سی دیش هم که عالیه

جواد جان اکثر مشکلاتی که اسم بردی تو فریمور جدید حل شده(کیفیت صدای فیلمبرداری و سرعت گالری و...)

الا عدم تنظیم نوری که بهش اشاره کردی که واقعا ضد حال بزرگیه !!
نکته و مشکل دیگه اش
پایین بودن سرعت شاتر دوربین هستش
که با لرزش کمی عکس رو تار میکنه و فکر گذفتن عکس خوب رو وقتی در شرایطی هستی که
دستت دچار لرزشه
حتی با گذاشت رو حالت اسپورت و فعال کردن آنتی شیک و... باید از سرت بیرون کنی

hadi_vazi
13-10-2009, 22:29
من که صبح آپدیت کردم
سرعت عالی شد
صدای فیلمبردازی عالی شد
قابلیت multi tasking اضافه شد و باز هم نمای منو ها عالی شد
یه سری widget اضافه شد
سرعت گالری عکس عالی شد
مصرف باتری خیلی کم تر شد به نظر!
وقتی هم می خوای اس ام اس بدی فاصله حروف صفحه کیبرد از هم زیادتر شد تا راحت تر تایپ کنیم
دیگه گزینه اینا زیاد اضافه شده !!:31:

این ها جدیه یا جنبه تبلیغاتی داره چون من کل این تایپیک رو خوندم قصد خریدش رو داشتم ولی چیزائی مثل سرعت پائین گالریش و نداشتن کابل اچ دی تو جعبش یه کم دلم رو زد اگه واقعا با آپدیت گوشی این گالریش درست بشه خیلی ارزشش بالاتر میره مگه نه؟

ali racer
13-10-2009, 22:38
این ها جدیه یا جنبه تبلیغاتی داره چون من کل این تایپیک رو خوندم قصد خریدش رو داشتم ولی چیزائی مثل سرعت پائین گالریش و نداشتن کابل اچ دی تو جعبش یه کم دلم رو زد اگه واقعا با آپدیت گوشی این گالریش درست بشه خیلی ارزشش بالاتر میره مگه نه؟
گالری اش هیچ مشکلی نداره
هر کس هم میگه یا با 8910 کار نکرده یا گوشی اش فریمور عهد دقیانوسه !!
اما در مورد کابل تی وی تو پکش موجوده ولی بعضی از مغازه دارای بی انصاف میدزدنش(برمیدارن)
و اونو جدا میفروشن
ضمنا hdmi رو هیچ گوشی ای نداره پس عیبی بر8910 وارد نیست

key_1
14-10-2009, 01:40

مگه من این گوشی رو ساختم یا می خوام بفروشم که تبلیغ کنم ؟
سرعت گالری باز هم میگم عالیه ! از این بهتر نمی شه !
نداشتن کابل اچ دی به داشتن تکنولوژی DLNA در !:10:

hadi_vazi
14-10-2009, 08:57
مگه من این گوشی رو ساختم یا می خوام بفروشم که تبلیغ کنم ؟
سرعت گالری باز هم میگم عالیه ! از این بهتر نمی شه !
نداشتن کابل اچ دی به داشتن تکنولوژی DLNA در !:10:

حق با شماست ببخشید.
پس اون چیزی که تو سایت های مختلف در مورد کند بودن و اعصاب خورد کردن گالریش می نویسه دیگه معنی نداره دیگه .
یه سوال دیگه اگه کابل اچ دی داشته باشم خیلی راحت می تونم فیل های ویدئوئی اچ دی رو که با دوربینم گرفتم با کیفیت واقعی ببینم آخه او dlna رو که همه تلویزیون ها ندارن. یه سوال دیگه اگه تلویزیون یا مانیتوری این dlna رو داشته باشه از کجا باید بفهمیم یعنی پورت خاصی داره که معلوم باشه؟

ninja3000sh
14-10-2009, 09:57
حق با شماست ببخشید.
پس اون چیزی که تو سایت های مختلف در مورد کند بودن و اعصاب خورد کردن گالریش می نویسه دیگه معنی نداره دیگه .
یه سوال دیگه اگه کابل اچ دی داشته باشم خیلی راحت می تونم فیل های ویدئوئی اچ دی رو که با دوربینم گرفتم با کیفیت واقعی ببینم آخه او dlna رو که همه تلویزیون ها ندارن. یه سوال دیگه اگه تلویزیون یا مانیتوری این dlna رو داشته باشه از کجا باید بفهمیم یعنی پورت خاصی داره که معلوم باشه؟
عزیز سرعت لود گالری گوشی تو فریمویو اولیه کمی مشکل داشت که تو فریمویو جدید کلا مشکلش حل شده.
کابل tv هم که خوب روی بعضی پکها هست و روی بعضی پکها هم وجود نداره.
ولی اگه توی پک گوشی نبود میتونی از بیرون تهیه کنی.
dlna پورت نداره و روی دستگاه یا دفترچه دستگاه بنویسن dlna یعنی ساپورتش میکنه ولی اگه ننوشته باشن ساپورت نمیکنه.

hasanmotori
14-10-2009, 10:04
یه چیز عجیب :

Standard battery, Li-Ion 1500 mAh
Stand-by Up to 600 h (2G) / Up to 450 h (3G)
Talk time Up to13 h 30 min (2G) / Up to 6 h 30 min (3G)

باتریش دوباره مثل قبل شد ... فک کنم با آپدیت باتریش اینجوری میشه
دوستانی که دارن یکم در مورد باتریش توضیح بدن ببینیم چجوریه

ninja3000sh
14-10-2009, 10:28
یه چیز عجیب :

حسن جان مشخصات باطریش رو سایتهایی مثل phonearena.com که از اول همونو زده بودن.
gsmarena.com ویرایشش کرده.
ولی این گوشی تالک تایم و استند بای عالی داره و مشکلی توش دیده نمیشه.

احمدصالح پور
14-10-2009, 10:30
ال سی دیش هم که عالیه

جالبه حدس میزدم بازم با همه تبلیغاتی که در موردش میشه و اینهمه امکانات عجیب و غریب (البته بیشتر ظاهری مثل کیفیت فیلمبرداری اچ دی و دوربین هشت و...)بازم عکسشو با ان 73 3 مگاپیکسلی مقایسه میکنن و بازم عکس ان73 رضایت بخش تره .......:41:واقعا" دوست داشتم حدا اقل دراین مورد سامسونگ پشت همه برندها رو به خاک بماله و یه نامبر وان واقعی باشه هرچند هنوز هم در لیست اول برای خریدم هست ..البته امیدوارم دوستان سامسونگی از حرفام رنجشی به دل نگرفته باشن ولی خوب واقعا" منو ناراحت کرد که با ان 73 مقایسه بشه و اونم با این نتیجه...

S A M S U N G
14-10-2009, 11:33
یه چیز عجیب :

سلام به همگی .

حسن جان این ارقام رو ول کن جیزی که من میگم گوش کن :دی

ببین هرکی میگه باتری این گوشی مشکل داره یا واقعا گوشیش مشکل داره یا خودش مشکل داره !

با استفاده معمولی 3 روز رو راحت میزنه تو گوشش .

مخلصیم .

hasanmotori
14-10-2009, 11:44
حسن جان مشخصات باطریش رو سایتهایی مثل phonearena.com که از اول همونو زده بودن.
gsmarena.com ویرایشش کرده.
ولی این گوشی تالک تایم و استند بای عالی داره و مشکلی توش دیده نمیشه.

ببین گوشیای سامسونگ تو استندبای یکم مشکل دارن که فک کنم به خاطر اون دریافت کننده سیگنال مخابراتیش باشه
مثلاً p990 یا گوشیای se یک روزم که بمونن 1 % شاید از باتریشون کم بشه ولی وقتی مثلاً از wifi استفاده میشه خیلی سریع شارژ کم میکنن ... 8510 اینجوری نیست تو استندبای خیلی خوب عمل نمیکنه ولی تو استفاده از wifi مثلاً خیلی خوبه
حالا اینو که میگی تو استندبای خوبه تو wifi و این چیزاهم حتماً خوبه دیگه
پس علی ریسر چی میگه همه از باتریش ناراضین ( من تاحالا فقط از خودش شنیدم باتریش ضعیفه ) احتمالاً داره با ان78 مقایسه میکنه که معلومه قابل مقایسه نیستن
حالا اپرا مینی روش چجوریه ؟ سرعتشو اینارو میگم ... بعد تاچش خازنیه تو اپرا مینی راحته ؟

ninja3000sh
14-10-2009, 11:59
ببین گوشیای سامسونگ تو استندبای یکم مشکل دارن که فک کنم به خاطر اون دریافت کننده سیگنال مخابراتیش باشه
مثلاً p990 یا گوشیای se یک روزم که بمونن 1 % شاید از باتریشون کم بشه ولی وقتی مثلاً از wifi استفاده میشه خیلی سریع شارژ کم میکنن ... 8510 اینجوری نیست تو استندبای خیلی خوب عمل نمیکنه ولی تو استفاده از wifi مثلاً خیلی خوبه
حالا اینو که میگی تو استندبای خوبه تو wifi و این چیزاهم حتماً خوبه دیگه
پس علی ریسر چی میگه همه از باتریش ناراضین ( من تاحالا فقط از خودش شنیدم باتریش ضعیفه ) احتمالاً داره با ان78 مقایسه میکنه که معلومه قابل مقایسه نیستن
حالا اپرا مینی روش چجوریه ؟ سرعتشو اینارو میگم ... بعد تاچش خازنیه تو اپرا مینی راحته ؟
در مورد باطری اینو بگم کلا گوشیهایی که ال سی دی بزرگ دارن با کار کردن باهاشون باطریشون نسبتا زود خالی میشه.
من اینو امتحان کردم و خود n97 هم حتی اگه باهاش زیاد کار بکشی باید هر روز شارژش کنی.
حتی touch pro2 هم باطریش با کار زیاد باید هر روز شارژ بشه.
الان با توجه به اینکه i8910 هم ال سی دی بزرگ و هم cpu قوی داره مسلما مصرف باطریش بالا خواهد بود و هر چه کار بکشی هم طبیعتا مصرف باطریش بالا میره.
ولی در مورد استند بای و تالک تایم من بشخصه انتظار نداشتم چنین جوابگویی عالی داشته باشه اون i8510 سرم یه بلایی اورد که فکر میکردم اینم مثل اون در میاد.
به هر حال کار کردن با وای فای و gps و نگاه کردن به کوب فیلم و ... مصرف باطری رو بالا میبرن.
ولی در مورد اینترنت:من راستشو بخوایی روش اپرا مینی رو نصب نکردم و کلا از بروزر و سرعت اینترنت تو سیمبین ناراضیم و اگه کار اینترنتی داشته باشم بیشتر با ایپاد تاچ و تاچ پرو2 کار میکنم.

ali racer
14-10-2009, 12:30
سلام به همگی .

حسن جان این ارقام رو ول کن جیزی که من میگم گوش کن :دی

ببین هرکی میگه باتری این گوشی مشکل داره یا واقعا گوشیش مشکل داره یا خودش مشکل داره !

با استفاده معمولی 3 روز رو راحت میزنه تو گوشش .

مخلصیم .

امیر جدیدا خیلی شوخ شدی :31:
3 روز کجا بود ؟
من که هروز دارم شارژ میکنم
سنگ بترکه 1.5 روز و اگه باهاش کار نکنی تا 2روز بیشتر دوام نمیاره
اون 3روز که گفتی حتما مال اینه اصلا دست به گوشی نزی بمونه خونه ی کسی جا :27:

اینم شاهد از غیب پست نینجا

در مورد باطری اینو بگم کلا گوشیهایی که ال سی دی بزرگ دارن با کار کردن باهاشون باطریشون نسبتا زود خالی میشه.
من اینو امتحان کردم و خود n97 هم حتی اگه باهاش زیاد کار بکشی باید هر روز شارژش کنی.
حتی touch pro2 هم باطریش با کار زیاد باید هر روز شارژ بشه.
الان با توجه به اینکه i8910 هم ال سی دی بزرگ و هم cpu قوی داره مسلما مصرف باطریش بالا خواهد بود و هر چه کار بکشی هم طبیعتا مصرف باطریش بالا میره.
ولی در مورد استند بای و تالک تایم من بشخصه انتظار نداشتم چنین جوابگویی عالی داشته باشه اون i8510 سرم یه بلایی اورد که فکر میکردم اینم مثل اون در میاد.
به هر حال کار کردن با وای فای و gps و نگاه کردن به کوب فیلم و ... مصرف باطری رو بالا میبرن.
ولی در مورد اینترنت:من راستشو بخوایی روش اپرا مینی رو نصب نکردم و کلا از بروزر و سرعت اینترنت تو سیمبین ناراضیم و اگه کار اینترنتی داشته باشم بیشتر با ایپاد تاچ و تاچ پرو2 کار میکنم.

پس علی ریسر چی میگه همه از باتریش ناراضین

من نگفتم ناراضی هستن
گفتم اکثرا نه راضی اند نه ناراضی
یعنی باتری عملکرد متوسطی داره
اینجا 8 نفر اچ دی دارن بپرس ازشون ببین کدام نقاط قوت این گوشی(یعنی راضی بوودن ازش) رو باتری اش میدونن

ولی انتظار من از او ال ایی دی و باتری 1500 میلی آمپری و اون اعداد ساتند بای و تاک تایمی که منتشر شده بود

خیلی بیشتر از اینی بود که الان گوشی جواب میده !(اکثرا هم مثل من هستن)

pulp_152
14-10-2009, 13:13
علی اقا تا حالا گوشی بالای 3.5 اینچی رو امتحان کردی؟ یک بار دیگه هم بهتون گفتم ولی جوابی نیومد .. در مقایسه با گوشی هایی که بالای 3.5 اینچ باتریش بده یا خوبه به عدد و ارقام نگاه نکن ... والا gsm که دیگه همیشه بر ضد سامی بوده gsm ایران رو عرض میکنم در اخرین ریویو که در صفحه قبل گذاشتم باتریشو نقطه قوتش دونست

pulp_152
14-10-2009, 13:16
به نقل از gsm ...

با استفاده از یکی از گوشیهای پیش از مرحله فروش ما توانستیم 5 ساعت و نیم به صورت مستمر با ماکزیمم روشنایی صفحه، ویدئو پخش کنیم. این میزان دوام باتری از دوام باتری اکثر لپ­تاپ­ها هم بیشتر است. جالب اینکه با خرید یک گوشی آماده فروش ما توانستیم 20 دقیقه از 5 ساعت و نیم قبلی بیشتر ویدئو Xvid پخش کنیم.

تا قبل از اینکه فریموری بیاد و همه از باتریش زیاد راضی نبودن میگه که 5:50 مین فیلم xvid دیده ...
حالا با فریمور جدید احتمالا به 7 ساعت و 8 ساعت هم رسیده و میرسه ... اونم با چنین صفحه نمایشی ..

ali racer
14-10-2009, 13:26
علی اقا تا حالا گوشی بالای 3.5 اینچی رو امتحان کردی؟ یک بار دیگه هم بهتون گفتم ولی جوابی نیومد .. در مقایسه با گوشی هایی که بالای 3.5 اینچ باتریش بده یا خوبه به عدد و ارقام نگاه نکن ... والا gsm که دیگه همیشه بر ضد سامی بوده gsm ایران رو عرض میکنم در اخرین ریویو که در صفحه قبل گذاشتم باتریشو نقطه قوشتش دونست
بله
ای8910 و تاچ اچ دی
اچ دی نصف رو بیشتر دوام میاورد
البته زیاد دستم نبود ولی مهدی اچ دی داشته امنیا اچ دی هم داشته
نظر اون دقیق تره

ببینید منم بدم نمیاد گوشیم 3 روز شارژ نخواد !!
ولی وقتی نیست بیخودی بگم خوبه و شارژ نگه میداره ؟:31:

ولی مسئله اینه که با صفحه نمایشی که مصرفش نصف مدل های دیگه اس و باتری با یکی از بالاترین ظرفیت ها
رو تو گوشی های موبایل داره
باید خدمات دهی بیشتر به صاحبش داشته باشه

pulp_152
14-10-2009, 13:30
شما دارید به ظرفیت و صفحه نمایش نگاه میکنید ! الان کدوم شرکت amoled رو چنین صفحه نمایشی زده که باتریشو ضعف قلمداد میکنی؟ وقتی میان باتریو میسنجن به 1500 امپر یا صفحه نمایش amoled و tft کار ندارن و با مدلهای همردش مقایسه میکنن ... اگه واقعا تاچ اچ دی نصف بیشتر دوام میاورده که بنده بر عکسشو اطلاع دارم پس دمش گرم اچ دی اول بود به نظرم ! حالا دوم شد ..

S A M S U N G
14-10-2009, 13:59
امیر جدیدا خیلی شوخ شدی :31:
3 روز کجا بود ؟
من که هروز دارم شارژ میکنم
سنگ بترکه 1.5 روز و اگه باهاش کار نکنی تا 2روز بیشتر دوام نمیاره
اون 3روز که گفتی حتما مال اینه اصلا دست به گوشی نزی بمونه خونه ی کسی جا :27:

علی واست باید باتری هواپیما بذارن :دی

ببین داداش من یه چیزی تو مایه های نینجا هستش و عشق گوشی هست . الان هم ساتیو و i8910 HD داره .

باتری ساتیو دقیقا شب تا شب باید شارژ بشه . حالا باور نمکینین بذار بخرن این دوستان سونی اریکسونی تا باورشون بشه . پشت گوشی هم ( محافظ لنز ) بدجور تو ذوق میزنه .

باتری i8910 HD با استفاده معمولی . تماس . SMS . آهنگ و ... حداقل 2 روز رو به راحتی دوام میاره .

توی فروم های خارجی مثل Mobile-Reivew یه سر بزن ببین اصلا یه نفر میگه باتری این گوشی مشکل داره .

مخلصیم .

ali6803
14-10-2009, 14:07
دوستانی که با فیلم برداری hd مشکل دارتد تو تنظیمات بزارند رو 720.480 که چیز زیادی از HD کم نداره وجدانا.....و پرش تصویر کاملا از بین میره وتصویر صاف دیده خواهد شد.....من که با این سایز عالی فیلم می گیرم......تازه گزینه wDR هم در سایز فیلم فعال میشه که تو بهبود تصاویر کمک میکنه.....اینجاست که ساتیو که هنوز نیومده ودوستان دم از فیلم برداری خوب وعالی این گوشی میزنند باید بره بوق بزنه حالا حالا ها............

ali racer
14-10-2009, 14:59
علی واست باید باتری هواپیما بذارن :دی

ببین داداش من یه چیزی تو مایه های نینجا هستش و عشق گوشی هست . الان هم ساتیو و i8910 HD داره .

باتری ساتیو دقیقا شب تا شب باید شارژ بشه . حالا باور نمکینین بذار بخرن این دوستان سونی اریکسونی تا باورشون بشه . پشت گوشی هم ( محافظ لنز ) بدجور تو ذوق میزنه .

باتری i8910 HD با استفاده معمولی . تماس . SMS . آهنگ و ... حداقل 2 روز رو به راحتی دوام میاره .

توی فروم های خارجی مثل Mobile-Reivew یه سر بزن ببین اصلا یه نفر میگه باتری این گوشی مشکل داره .

مخلصیم .

نکنه داداشت همین نینجاست ؟:31:
امیر از کدوم فریمور استفاده میکنه ؟
بابا پای ساتیو نکشین وسط فقط در مورد گوشی خودمون حرف بزنین
یه فریمور کوک شده سویسی هست
میخوام دانلودش کنم
میگن تو باتری خیلی خوب عمل کرده بزارین اگه وقت کردم و اکانتم رو شارژ کردم اطلاع میدم بهتون چجوریاست !

دوستانی که با فیلم برداری hd مشکل دارتد تو تنظیمات بزارند رو 720.480 که چیز زیادی از HD کم نداره وجدانا.....و پرش تصویر کاملا از بین میره وتصویر صاف دیده خواهد شد.....من که با این سایز عالی فیلم می گیرم......تازه گزینه wDR هم در سایز فیلم فعال میشه که تو بهبود تصاویر کمک میکنه.....اینجاست که ساتیو که هنوز نیومده ودوستان دم از فیلم برداری خوب وعالی این گوشی میزنند باید بره بوق بزنه حالا حالا ها............
بابا همین وی جی ایش هم خداست :31:
wDR رو وقتی فعال میکنی عکس هایی که با گوشی میگیری تو خود گوشی میبینی خیلی بهتر میشن
ولی وقتی تو
کامپیوتر فول سایز میبینیشون زیاد چنگی به دل نمیزن

key_1
14-10-2009, 17:25
سلام بچه ها
یه تجربه شخصی رو میگم شاید به دردتون بخوره
واسه بیشتر شدن زمان نگه داشتن باطری هست
من از فریمور HX 1.5 final III استفاده میکنم
از نظر سرعت واقعا عالی و باطری هم نرمال هست و افکتهای فوق العاده داره
با تنظیمات زیر 3 روز به راحتی با استفاده بیشتر از معمولی تونستم جواب بگیرم

Menu > Setting > Connectivity > Video Sharing > Video Sharing Set to OFF
Menu > Setting > Connectivity > admin setting > Packet Data Conection set to When Needed
Menu > Setting > Connectivity > network > network mode set to gsm
Menu > Setting > personal > home screen > 3d navigation > 3d navigation set to disable

و همیشه هم برنامه های بلا استفاده هم میبندم !

اینم واسه اون دسته که از یاطری گلایه دارند
تست کنند و همینجا نتایج رو اعلام کنند !

منبع : خودم

ali racer
14-10-2009, 18:07
سلام بچه ها
یه تجربه شخصی رو میگم شاید به دردتون بخوره
واسه بیشتر شدن زمان نگه داشتن باطری هست
من از فریمور HX 1.5 final III استفاده میکنم
از نظر سرعت واقعا عالی و باطری هم نرمال هست و افکتهای فوق العاده داره
با تنظیمات زیر 3 روز به راحتی با استفاده بیشتر از معمولی تونستم جواب بگیرم

Menu > Setting > Connectivity > Video Sharing > Video Sharing Set to OFF
Menu > Setting > Connectivity > admin setting > Packet Data Conection set to When Needed
Menu > Setting > Connectivity > network > network mode set to gsm
Menu > Setting > personal > home screen > 3d navigation > 3d navigation set to disable

و همیشه هم برنامه های بلا استفاده هم میبندم !

اینم واسه اون دسته که از یاطری گلایه دارند
تست کنند و همینجا نتایج رو اعلام کنند !

منبع : خودم

من قبلا امتحان کردم
فقط 3d navigation
تاثیر قابل توجهی داره
اونم به دلیل این که برتامه رو باز نگه میداره !:46:

key_1
14-10-2009, 22:05
من قبلا امتحان کردم
فقط 3d navigation
تاثیر قابل توجهی داره
اونم به دلیل این که برتامه رو باز نگه میداره !:46:

نه دوست عزیز هر کدوم از اینا مقدار قابل توجهی تاثیر خواهند داشت ! تجربه کردم عزیز که گفتم:46:

mehran_286
14-10-2009, 23:17
سلام دوستان
من این گوشی رو ندارم ولی مشخصاتش رو فول بلدم
به نظر شما با این همه امکانات نباید گوشی برتر سال شناخته می شد ؟
8 مگاپیکسل اچ دی سیمبیان -1500 امپر باتری و ...........

حالا دوستان میشه معایب این گوشی رو برام بگید
با تشکر

ali racer
14-10-2009, 23:28
سلام دوستان

با تشکر
خب من زیاد در این موارد بحث کردم
ولی واسه این که نری 20 صفحه بخونی به اختصار مینویسم

1.خوانایی کم زیر نور خورشید
2. اندازه بزرگ
3.کیفیت پایین دوربین در حالت عکاسی اتو مخصوصا تو حالت ایندور
و
سرعت پایین شاتر
4.نداشتن کاور لنز و البته سخت بود پاک کردن لنز
5.پخش نشدن صدای زنگ داخل هندزفری بلوتوث هنگام استفاده از اون !!

فعلا چیزی به ذهنم نمیرسه
البته کمتر بودن برنامه ها و بازی نسبت به ورژن های دیگه سیمبین
و سیستم عامل های دیگه
و همچنین عمر متوسط باتری رو هم باید اشاره کنم که جزو معایب نیستند
ولی باید مطلع باشی

pulp_152
15-10-2009, 00:27
سلام دوستان

با تشکر

عیب اصلی این گوشی به نظرم سامسونگ بودنشه .. اگه نوکیا یا سونی بود برترین گوشی سال میشد .. و هیچ ایرادی هم نداشت :11:

ali racer
15-10-2009, 00:35
عیب اصلی این گوشی به نظرم سامسونگ بودنشه .. اگه نوکیا یا سونی بود برترین گوشی سال میشد .. و هیچ ایرادی هم نداشت :11:
بله یکی از عیب های دیگه اش همین سامسونگ بودنشه
که تو بازار دست دوم خواهان ریادی نداره
و افت قیمت بیشتری نسبت به نوکیا و سونی اریکسون داره
و باید زمان بیشتری پشت ویترین بمونه تا فروش بره !

pulp_152
15-10-2009, 00:41
بله یکی از عیب های دیگه اش همین سامسونگ بودنشه
که تو بازار دست دوم خواهان ریادی نداره
و افت قیمت بیشتری نسبت به نوکیا و سونی اریکسون داره
و باید زمان بیشتری پشت ویترین بمونه تا فروش بره !

یه نفر تو موبایلستان هست 2 هفتست حداقل امضاش شده فروش n86 و خرید امنیا hd ... هنوز که عوض نشده اسمش هم اگه خواستی میزارم ... اصلا امنیا hd نوش تو بازار پیدا میشه که بخواد دسته دوش باشه ... اگه اره .میتونم شمارو بهش معرفی کنم

M@hdi-B
15-10-2009, 08:40
علی یه عیب دیگه هم داره نمی دونم تست کردی یا نه....فرمت شدن مموری موقع مستر ریست یا همون 7370 ....حداقل گوشیه من اینجوری بود:13:

hadi_vazi
15-10-2009, 13:00
آقایون من از دیروز کل موبایل فروشی های چالوس رو زیر پا گذاشتم از معمولی ترین تا بکلاس ترین مغازه ها هیچکی این مدل 8910 رو نداره به دو نفر سفارش دادم از دیروز هر جای تهران زنگ میزنن نمی تونن پیدا کنن. نمی دونم چیکار کنم بدجوری تو کف این گوشیم.
راستی میگن اگه هم پیدا بشه با ضمانت مایکروتل پیدا نمی شه.

M@hdi-B
15-10-2009, 13:04
آقایون من از دیروز کل موبایل فروشی های چالوس رو زیر پا گذاشتم از معمولی ترین تا بکلاس ترین مغازه ها هیچکی این مدل 8910 رو نداره به دو نفر سفارش دادم از دیروز هر جای تهران زنگ میزنن نمی تونن پیدا کنن. نمی دونم چیکار کنم بدجوری تو کف این گوشیم.
راستی میگن اگه هم پیدا بشه با ضمانت مایکروتل پیدا نمی شه.

کلا یه خورده کم شده...صبر کنی سری جدیدش بیاد بهتره ...پول اضافی هم نمی دی...چون الان که کم شده گرون می دن.

DariushGreat
15-10-2009, 14:21
سلام بر دوستان
چندین و چند پرسش داشتم! :46:
آخرین قیمت این گوشی ( در اوج گرونی کنونی ) چنده؟
مشکل فیلمبرداری در شبش و لرزشگیر دستش برطرف شد؟
انشالله تعالی که فارسی رو داره دیگه...؟! :دی

total_overdose
15-10-2009, 15:56
یه نفر تو موبایلستان هست 2 هفتست حداقل امضاش شده فروش n86 و خرید امنیا hd ... هنوز که عوض نشده اسمش هم اگه خواستی میزارم ... اصلا امنیا hd نوش تو بازار پیدا میشه که بخواد دسته دوش باشه ... اگه اره .میتونم شمارو بهش معرفی کنم
سلام
بله همچین کسی هست ولی فکر کنم ایشون قصد تعویض داشت تا اونجایی که من میدونم.
خودتم بهتر میدونی کسی که 8910 میگیره که هیچ شباهتی با ان86 بجز در دوربین ندارن نمیاد که گوشیشو عوض کنه.
در ضمن من هم حرف آقا علی رو قبول دارم البته نیازیم به قبول داشتن من نیست:46: شما یسر بازارای موبایل فروشی بری که حتما هم رفتی قضیه دستت میاد دیگه.:11:

احمدصالح پور
15-10-2009, 16:03
دوستان من این گوشی دیروز به دستم رسید تو صدای فیلمبرداری اصلا" مشکلی نداره یا اگه باشه هم در حد دو درصد از صد در صد هست تو شب هم با تکون دادنهای شدید دست باز هم فریم به فریم شدن تصویر یا هیچ مورد خاص دیگر نداشت فقط کیفیت عکسش رو اوتو اصلاجالب نیست دوستان نظر خاصی برای تنظیم دارن که بهترین کیفیت رو بده ؟؟تاچش هم که در مقایسه مثلا"با 5800 نوکیا عالیه تو فرمت هم که همه چی رو با هم (فله ای:31:)قلع و قمع و نابود میکنه!فعلا" همینا بود....

hasanmotori
15-10-2009, 16:16
علی یه عیب دیگه هم داره نمی دونم تست کردی یا نه....فرمت شدن مموری موقع مستر ریست یا همون 7370 ....حداقل گوشیه من اینجوری بود:13:

اتفاقاً ان86 هم همینجوریه
میتونی از آقای total_overdos بپرسی

ali6803
15-10-2009, 16:36
سلام دوستان من تو سایت موبایلستان تو قسمت برسی دوربین این گوشی زیاد عکس گذاشتم برید ببینید تا بفهمید کیفیت عکسها چطوره.......

چون دیدم بعضی از دوستان کم لطفی میکنند این رو عنوان میکنم....البته چند تاش رو هم الان میگذارم همین جا

ali6803
15-10-2009, 16:44
دقیق همون پست رو همین جا میگذارم.........

بچه ها از اونجایی که من یکم شکمو تشریف دارم بازم عکاسی از مواد غذایی اونم از نوع سمبوسه ابادانی......[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تنظیمات هم 6 مگاپیکسل.واکثرا با حالت ماکرو......هم با فلاش هم بدون فلاش.....تنظیمات نور هم گذاشتم فلورسنت..

جای همگی خالی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ضمن عکسها با سایز اصلی فوق العاده کیفیتشون عالیه من که خودم وقتی دیدم باور نکردم....مجبور شدم برای اینجا سایز رو خیلی کم کنم:40::40::40:

M@hdi-B
15-10-2009, 16:45

والا من با 86 مقایسه نکردم...در ادامه معایب 8910 که علی گفت این مطلبو اضافه کردم:46:

S@nti@go_s&k
15-10-2009, 16:56
سلام دوستان من تو سایت موبایلستان تو قسمت برسی دوربین این گوشی زیاد عکس گذاشتم برید ببینید تا بفهمید کیفیت عکسها چطوره.......

چون دیدم بعضی از دوستان کم لطفی میکنند این رو عنوان میکنم....البته چند تاش رو هم الان میگذارم همین جا

بخاطر اینکه اون بعضی از دوستان به غیر از ساتیو و n95 و آیفون گوشی دیگیه ای رو قبول ندارن

وگرنه همه میدونم بهترین کمرا فون 2009 شد

بابت عکسا هم دمت گرم خیلی عالی بود........گشنم کرد

pulp_152
15-10-2009, 16:57
دوستان من این گوشی دیروز به دستم رسید تو صدای فیلمبرداری اصلا" مشکلی نداره یا اگه باشه هم در حد دو درصد از صد در صد هست تو شب هم با تکون دادنهای شدید دست باز هم فریم به فریم شدن تصویر یا هیچ مورد خاص دیگر نداشت فقط کیفیت عکسش رو اوتو اصلاجالب نیست دوستان نظر خاصی برای تنظیم دارن که بهترین کیفیت رو بده ؟؟تاچش هم که در مقایسه مثلا"با 5800 نوکیا عالیه تو فرمت هم که همه چی رو با هم (فله ای:31:)قلع و قمع و نابود میکنه!فعلا" همینا بود....

ممنون از صداقتت ...

ali racer
15-10-2009, 19:30
امروز حواسم نبود
گوشی ام رو تو جیبم با سویچ گذاشتم
یه خط ناناز افتاد رو کلید وصل مکالمه اش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
جالب اینجاست رو شیسه ی محافظ صفحه اش خط نیوفتاده بود !!
حالا نمی دونم از ضد خش بودنشنه یا از شانس من

به هز حال حواستون باشه تو جیب با سویچ و کلید و... نزارین که بلای گوشی من سرتون نیاد

~ReZa~
15-10-2009, 20:49
مثل اینکه قحطی گوشی بوجود اومده.
امروز رفتم یه دونه بخرم نتونستم گیر بیارم.
دوستانی که تو تهران ازش اطلاع دارن لطف کنن به ما هم بگن کجا میتونم گیرش بیارم.:8:

ali racer
15-10-2009, 23:26
مثل اینکه قحطی گوشی بوجود اومده.
امروز رفتم یه دونه بخرم نتونستم گیر بیارم.
دوستانی که تو تهران ازش اطلاع دارن لطف کنن به ما هم بگن کجا میتونم گیرش بیارم.:8:
امروز
تو علا الدین طبقه آخر یکی از بچه های موبایلستان دیده بود
بدون گارانتی 650 میداد بی انصاف !

*M!L4D*
15-10-2009, 23:38
نــه !
برای من اینجوری نیـــست !:46:

M@hdi-B
16-10-2009, 09:52
نــه !
برای من اینجوری نیـــست !:46:

شاید حسن با فون مموری اشتباه گرفته:46:

من منظورم 8گیگ حافظه داخلی بود

hasanmotori
16-10-2009, 10:09
شاید حسن با فون مموری اشتباه گرفته:46:

من منظورم 8گیگ حافظه داخلی بود

نه خیر :27: منظورم همون 8 گیگ بود شما از total_overdos بپرس

ali racer
17-10-2009, 13:31
امروز بعد از گرفتن 120 تا عکس به این نتیجه رسیدم
بهترین عکس ها رو می تونی با رعایت این چند تا نکته بگیری

1.لنزش رو حتما تمیز کنین
(حتی اگه اثری روش نیست بازم باعث میشه بلور شدن عکس ها تو سوژه ها پر نور کمتر بشه)

2.آنتی شیک رو فعال کنید
در فاصله های دور کلا بیخیال فلاش بشین و فقط در موارد ضروری فلاش رو روشن کنین
دلیلش هم اینه که آنتی شیک در هنگام فعال بودن فلاش غیر فعالیه

3. فقط تو موارد خاص از wdr استفاده کنین( جایی که هیچی معلوم نیست)
چون تو تصویر فول سایز تو کامپیوتر عکس رو مات میکنه و له قول دوستم
انگار یه سطل رنگ سفید ریختی رو عمس
جرییات رو هم از بین میبره

4.به جای حالت فیس دیتکشن از اوتو فوکوس (در حالت نزدیک بودن از ماکرو) استفاده کنین
چون گوشی می تونه فقط تو وسط کادر فوکوس کنه
نه اون کادری که دور صورت میکشه !
برای تنظیم نور هم از کنتراست دستی استفاده کنین
که نتایجش با حالت فیس دیتکش زمین تا آسمونه

5.در مواردی که پشت سوژه روشن تر از خودشه به جای استفاده از فلاش
از حالت (سنس) بک لایت و آنتی شیک روشن استفاده کنین

ادامه دارد....

best
18-10-2009, 00:56
دوستان معلوم نیست سری جدید کی وارد میشه؟و قیمت درست حسابی میشه؟کسی از قیمت دبی خبر داره؟ و بانه؟مرسی

hadi_vazi
18-10-2009, 08:39
آقایون بالاخره من هم تو چالوس یکی رو پیدا کردم که گفته تا دو روز دیگه برام این مدل رو میاره گفته بدون ضمانت 680هزار تومن با این که بدون ضمانت و قیمتش رو هم تند گفته باز با کلی ذوغ گفتم بیاره از بس شما دل من رو با این تعریف ها بردید.

ninja3000sh
18-10-2009, 08:51
آقایون بالاخره من هم تو چالوس یکی رو پیدا کردم که گفته تا دو روز دیگه برام این مدل رو میاره گفته بدون ضمانت 680هزار تومن با این که بدون ضمانت و قیمتش رو هم تند گفته باز با کلی ذوغ گفتم بیاره از بس شما دل من رو با این تعریف ها بردید.
به دلیل قحطی این گوشی قیمتش کشیده بالا.
تو علاءالدین هم کم دیده میشه.
ولی شما میتونستین از digikala و به قیمت 660 تومن بخرین که یک روزه تحویل میدن.

micheal-tnt
18-10-2009, 09:14
من دیروز تو زنجان یکیشو دیدم ( خیلی گنده هستش ) بدون گارانتی میده 700

hadi_vazi
18-10-2009, 11:49
به دلیل قحطی این گوشی قیمتش کشیده بالا.
تو علاءالدین هم کم دیده میشه.
ولی شما میتونستین از digikala و به قیمت 660 تومن بخرین که یک روزه تحویل میدن.

چرا می دونم داداش تو چند تا سایت دیگه هم دیدم که می فروشی قیمت هم همین حدود ولی من معتقدم اگه دستگاهی ضمانت هم نداشته باشه ولی مغازه دار ضمانت کامل بکنه خیلی مهم تره تهران رو نمی دونم ولی تو چالوس یه آشنا دارم که خودش ضمانت گوشی رو می کنه حتی از ضمانت خود گوشی هم بهتر البته چیزی که می گم حرف نیستا عمل هم می کنه نمونش یه نوکیا ان85 گرفتم بدون ضمانت باطریش مشکل داشت خود گوشی رو برام عوض کرد همون گوشی دوباره بعد چند روز دیدم کشوش مشکل داره لغ میزنه دوباره برام عوض کرده و الان راضیم به خاطر اینه که بدون ضمانت هم باشه برام مشکلی نداره.:31::5:

hadi_vazi
18-10-2009, 11:58
کسی می تونه یه عکس با اندازه واقعی این گوشی رو برام بذاره؟
یه سوال دیگه این که می گن 16 و 8 گیگ قیمتاش چقدر فرق می کنه بعد این مقدار حافظه داخلیشه دیگه درسته؟

shahab_f
18-10-2009, 21:16
کسی می تونه یه عکس با اندازه واقعی این گوشی رو برام بذاره؟
یه سوال دیگه این که می گن 16 و 8 گیگ قیمتاش چقدر فرق می کنه بعد این مقدار حافظه داخلیشه دیگه درسته؟

تو GSMArena عکس با سایز اصلی زیاده :

=====================
بله فقط حافظه داخلیشون فرق میکنه.

javad1948
19-10-2009, 13:50
بنا به تجربه شخصی باطری این گوشی تو استفاده معمولی در حد تماس تلفنی و اس ام اس حدود 48 ساعت دوام میاره و تو حالت استفاده زیاد 24 ساعت دوام میاره

DariushGreat
19-10-2009, 14:29
سلام بر دوستان
چندین و چند پرسش داشتم! :46:
آخرین قیمت این گوشی ( در اوج گرونی کنونی ) چنده؟
مشکل فیلمبرداری در شبش و لرزشگیر دستش برطرف شد؟
انشالله تعالی که فارسی رو داره دیگه...؟! :دی
???????????????????????????

ali racer
19-10-2009, 15:24
1.قیمت رو خبر ندارم
2. تو شب که مشکلی نداشت فقط تو فیلمبرداری بیت ریت تصویر یه کم اومد پایین کیفیت صداش رفت بالا
3.لرزش گیر دست در زمان روشن بودن فلش فعال نمیشه

Mohamad.r620
19-10-2009, 17:18
بنا به تجربه شخصی باطری این گوشی تو استفاده معمولی در حد تماس تلفنی و اس ام اس حدود 48 ساعت دوام میاره و تو حالت استفاده زیاد 24 ساعت دوام میارهتو اون یکی فروم یکی از بچه ها میگفت با همین استفاده معمولی گوشیش بیشتر از 3 روز دوام آورده ، تائید می کنید ؟
یه سوال دیگه اینکه شتاب سنج در مرورگر کار میکنه یا باید به صورت دستی و از طریق منو به حالت افقی ببریم؟ آخرین سوالم اینکه اسکرول کردن توی لیستها چطوره ، مثل ویندوز موبایل میشه خود لیست رو گرفت و به بالا و پایین حول داد یا حتما باید از نوار اسکرول استفاده کرد؟

hadi_vazi
19-10-2009, 18:18
سلام بالاخره این گوشی به قیمت 670 هزار به دستم رسید الان یک ساعتی هست دارم باهاش کار می کنم خیلی حال می ده باهاش کار کردن خدائیش ته گوشیه نمی دونم از چی این گوشی براتون تعریف کنم آخه همش تعریفه واقعا ممنون از راهنمائی همتون برای خرید این گوشی چون من اصلا حتی قصد خرید گوشی سامسونگ رو نداشتم با راهنمائی شما این مدل رو خریدم که واقعا ممنونم. مرسی از همه.
راستی اگه مشکل خاصی با این گوشی داشتم باید تو همین تایپیک بپرسم؟
لطقا در مورد شارژ اولیه این گوشی هم یه توضیحی برام بدید ممنون می شم.

hadi_vazi
19-10-2009, 19:05
من تو این تایپیک یه بار سوال کردم که چطور می تونم تصاویر اچ دی این گوشی رو از تلویزیون ببینم گفتن با فناوری dlna می تونم گفتن اگه کابل اچ دی هم داشته باشم می تونم ببینم ولی این که اصلا پورت اچ دی نداره؟

shahab_f
19-10-2009, 19:08
تو اون یکی فروم یکی از بچه ها میگفت با همین استفاده معمولی گوشیش بیشتر از 3 روز دوام آورده ، تائید می کنید ؟
یه سوال دیگه اینکه شتاب سنج در مرورگر کار میکنه یا باید به صورت دستی و از طریق منو به حالت افقی ببریم؟ آخرین سوالم اینکه اسکرول کردن توی لیستها چطوره ، مثل ویندوز موبایل میشه خود لیست رو گرفت و به بالا و پایین حول داد یا حتما باید از نوار اسکرول استفاده کرد؟
با این استفاده که شما فرمودین سه روز دووم میاره ، حتی با چند مکالمه معمولی و چند اس ام اس و روزی یه ساعت آهنگ گوش کردن هم تقریبا تا آخر سه روز دووم میاره.
شتاب سنج تو مرور گر کار میکنه
اسکرول فقط با scroll bar کار میکنه ، مگر توی مرورگر یا وقتی یه فایل متنی باز کردی با همون روشی که شما فرمودین

سلام بالاخره این گوشی به قیمت 670 هزار به دستم رسید الان یک ساعتی هست دارم باهاش کار می کنم خیلی حال می ده باهاش کار کردن خدائیش ته گوشیه نمی دونم از چی این گوشی براتون تعریف کنم آخه همش تعریفه واقعا ممنون از راهنمائی همتون برای خرید این گوشی چون من اصلا حتی قصد خرید گوشی سامسونگ رو نداشتم با راهنمائی شما این مدل رو خریدم که واقعا ممنونم. مرسی از همه.
راستی اگه مشکل خاصی با این گوشی داشتم باید تو همین تایپیک بپرسم؟
لطقا در مورد شارژ اولیه این گوشی هم یه توضیحی برام بدید ممنون می شم.
مبارکه دوست عزیز ، اشکالاتتون رو همین جا بپرسین. با گارانتی این قیمت و خریدین یا بی گارانتی ؟ چند گیگه؟
شارژ اولیه هم نمی خواد زیاد بذارین هر وقت گوشی شارژش پر بشه دیگه جریانی رد و بدل نمیشه ، حالا هر چقدر هم که شما بذارین تو شارژ بمونی اثری نداره.

ali6803
19-10-2009, 21:32
سلام دوستان چند تا عکس از گرفتم با تنظیم نور افتاب و 6 مگاپیکسل وحالت واید ..... ظهر حدود ساعت 1.........در کنار اسکله شرکت کشتی سازی اروندان.......

عکسها در اندازه واقعی فوق العاده زیبا شده اند

من اگه ساتیو با اون دوربینش هم مجانی بهم بدهند عمرا با این گوشیم عوضش کنم

:40::40::40::40::40:
:40::40::40:
:40:

S@nti@go_s&k
19-10-2009, 21:42
دستت درد نکنه علی جان عکسای بیشترتو اینجا بزار ممنون

خدایی رنگ بندیو نگاه آدم هز میکنه بد میگن آب رنگیه هه هه

hadi_vazi
19-10-2009, 22:14
مبارکه دوست عزیز ، اشکالاتتون رو همین جا بپرسین. با گارانتی این قیمت و خریدین یا بی گارانتی ؟ چند گیگه؟
شارژ اولیه هم نمی خواد زیاد بذارین هر وقت گوشی شارژش پر بشه دیگه جریانی رد و بدل نمیشه ، حالا هر چقدر هم که شما بذارین تو شارژ بمونی اثری نداره.[/quote]

بدون گارانتیه- 8 گیگه-ااا جدی شارژ اولیه نمی خواد مطمئنید؟ یعنی حتی دفعه های بعدی هم که می خوام شارژ کنم اون قضیه ای که می گن نباید بیشتر از 3تا4 ساعت تو شارژ باشه هم دیگه مهم نیست؟
چندتا مشکلی که من با این گوشی دارم ایناست:
یکی دیدن تصاویر اچ دی گوشی تو تلویزیونه کابل اچ دی هم دارم چطور باید این کار رو بکنم؟
چطور باید با این گوشیبه اینتر نت وصل شد قبلا یه اس ام اس به یه شماره می دادم که مخصوص گوشیم یه فایل برای استفاده از gprs میداد.
بی زحمت یه قسمت از این سایت یا هر سایتی دیگه ای رو بهم معرفی کنید که جدیدترین بازی ها و نرم افزار ها و تم ها رو مخصوص این گوشی برای دانلود رایگان بذاره.

javad1948
20-10-2009, 14:16
تو اون یکی فروم یکی از بچه ها میگفت با همین استفاده معمولی گوشیش بیشتر از 3 روز دوام آورده ، تائید می کنید ؟

تا 72 ساعت رو چک نکردم اما بعد از گذشت 48 ساعت هنوز 3 خط از باتری باقی مونده بود که من شارژ کردم

hasanmotori
20-10-2009, 15:16
تا 72 ساعت رو چک نکردم اما بعد از گذشت 48 ساعت هنوز 3 خط از باتری باقی مونده بود که من شارژ کردم

فقط خط آخرش یه روز جواب میده !
یه دفه بزار تا کامل خالی بشه ببین چقد جواب میده

shahab_f
20-10-2009, 16:31
بدون گارانتیه- 8 گیگه-ااا جدی شارژ اولیه نمی خواد مطمئنید؟ یعنی حتی دفعه های بعدی هم که می خوام شارژ کنم اون قضیه ای که می گن نباید بیشتر از 3تا4 ساعت تو شارژ باشه هم دیگه مهم نیست؟
چندتا مشکلی که من با این گوشی دارم ایناست:
یکی دیدن تصاویر اچ دی گوشی تو تلویزیونه کابل اچ دی هم دارم چطور باید این کار رو بکنم؟
چطور باید با این گوشیبه اینتر نت وصل شد قبلا یه اس ام اس به یه شماره می دادم که مخصوص گوشیم یه فایل برای استفاده از gprs میداد.
بی زحمت یه قسمت از این سایت یا هر سایتی دیگه ای رو بهم معرفی کنید که جدیدترین بازی ها و نرم افزار ها و تم ها رو مخصوص این گوشی برای دانلود رایگان بذاره.
اگه شارژ اولیه می خواست تو دفترچه اش مینوشت . نظر من که این بود. مطمئن نیستم اما فکر می کنم نه اون قضیه ای که میگن 3-4 ساعت تو شارژ نمونه درسته ، نه اینکه میگن تا وقتی شارژش به آخرا نرسیده تو شارژ نزنین.
اچ دی رو بلد نیستم !
GPRS رو یه سر اینجا بزنین ببینین به نتیجه میرسین :

----------
برنامه :

بازی:

:20:

hadi_vazi
20-10-2009, 19:05
ورژن گوشی من الان که خریدم اینه:
software version:i8910jvif6
software version date :17/06/2009
custom version : i8910thrig1
custom version date 10/07/2009
می شه بگید الان فریموری که گوشی داره استفاده می کنه کدوم یکیشه در ضمن به نظرتون نیازه عوضش کنم آخه سرعت گالریش پدر آدم رو در میاره تا یه عکس رو لود کنه در ضمن شنیدم اگه عوضش کنم باطریش هم وضعیتش بهتر میشه.
راستی امکانش هست جدیدترین و بهترین فریموری که این مشکلات رو نداشته باشه بهم معرفی کنید دانلود کنم ؟
درضمن الان گوشیم کاملا از فارسی پشتیبانی می کنه یه فریموری معرفی کنید که این خاصیت رو فقط تو قسمت اس ام اس حداقل داشته باشه.

ali racer
20-10-2009, 19:31
ورژن گوشی من الان که خریدم اینه:
software version:i8910jvif6
software version date :17/06/2009
custom version : i8910thrig1
custom version date 10/07/2009
می شه بگید الان فریموری که گوشی داره استفاده می کنه کدوم یکیشه در ضمن به نظرتون نیازه عوضش کنم آخه سرعت گالریش پدر آدم رو در میاره تا یه عکس رو لود کنه در ضمن شنیدم اگه عوضش کنم باطریش هم وضعیتش بهتر میشه.
راستی امکانش هست جدیدترین و بهترین فریموری که این مشکلات رو نداشته باشه بهم معرفی کنید دانلود کنم ؟
درضمن الان گوشیم کاملا از فارسی پشتیبانی می کنه یه فریموری معرفی کنید که این خاصیت رو فقط تو قسمت اس ام اس حداقل داشته باشه.

الان فریمور جدیدی برای منطقه خارمیانه نیومده و این فریمور آپ ترین فریموریه که بصورت رسمی فارسی رو ساپورت میکنه

اما بهترین فریمور کوک شده که فارسی ساپورته
فریمور ایی بوی هستش که اصل فریمورش ایتالیاییه
هم زبان فارسی رو کامل ساپورت میکنه مشکل خاصی هم ندارن

لینک آموزش و لینک دانلود خوذ فریمور رو تو صفحات قبل گذاشتم:46:

mr_rayan
20-10-2009, 21:15
دوستان امروز علاالدین بودم.8 گیگ با گارانتی اصلی 630 تومن.من نمیدونم چرا بعضی ها شایعه می کنن که گیر نمیاد دیگه.مگه میشه یه همچین گوشی پر فروشی گیر نیاد؟سامسونگ روی این مدلش خیلی سرمایه گذاری کرده و فکر نکنم بذاره بازار از وجود این گوشی خالی بمونه.

ninja3000sh
20-10-2009, 21:26
دوستان امروز علاالدین بودم.8 گیگ با گارانتی اصلی 630 تومن.من نمیدونم چرا بعضی ها شایعه می کنن که گیر نمیاد دیگه.مگه میشه یه همچین گوشی پر فروشی گیر نیاد؟سامسونگ روی این مدلش خیلی سرمایه گذاری کرده و فکر نکنم بذاره بازار از وجود این گوشی خالی بمونه.
عزیز هفته قبل این گوشی واقعا کمیاب شده بود.حتی تو خود علاءالدین.
ولی از شنبه مثل اینکه دوباره تزریق بازار شده.

ali racer
20-10-2009, 22:37

دوست عزیز
هفته پیش پسر عموی من کل پایتخت و علا الدین رو زیرو رو کرد گیر نیاورد
همه قول این هفته رو بهش دادن
مرض که ندارن بگن کم شده :31:

jabiz2070
21-10-2009, 11:37
سلام به همه
من یه مشکلی دارم وقتی عکسای omnia hd رو میریزم تو pc اندازش تغییر میکنه به جای اینکه عکسارو به شکل مسطتیل نشون بده مربع نشون میده اعصابمو ریخته به هم یه راه حل بهم بگید

ali6803
21-10-2009, 12:13
سلام به همه
من یه مشکلی دارم وقتی عکسای omnia hd رو میریزم تو pc اندازش تغییر میکنه به جای اینکه عکسارو به شکل مسطتیل نشون بده مربع نشون میده اعصابمو ریخته به هم یه راه حل بهم بگید

دوست عزیز حتما گوشیت رو ابدیت کن تا از این رو به ان روبشه :27::27::27: چون تمام مشکلات این چنین حل خواهد شد

:40::40::40::40::40::40::11:

jabiz2070
21-10-2009, 12:26
دوست عزیز حتما گوشیت رو ابدیت کن تا از این رو به ان روبشه :27::27::27: چون تمام مشکلات این چنین حل خواهد شد

:40::40::40::40::40::40::11:
چجوری آپدیت کنم آخه راستش بلد نیستم

ali racer
21-10-2009, 12:45
سلام به همه

ربطی به فریمور نداره

مشکل ممکنه از 2 جا باشه
1.پی سی

شما مانیتورت وایده ؟ اگه واید نیست تو قسمت پایین فکس اند پیچکر رویور
اکسول سایز(سایز واقعی) رو بزن تا بصورت اندازه واقعی ببینی

2.تنظیمات دوربین
این گوشی تو 2 حالت 3 به4 و 9 به 16 عکس میگیره
احتمالا تنظیمات دوربینش رو 3 به 4 هستش که شبیه مربع نشون میده از این مسیر
عکس رو واید بگیر ببین مشکلت حل میشه
menu
camera
resolution
بزارش رو
w6m

البته تو حالت واید عکس ها رزولوشنشون میشه 6 مگا پیکسل

ali6803
21-10-2009, 13:08
ربطی به فریمور نداره

مشکل ممکنه از 2 جا باشه
1.پی سی

2.تنظیمات دوربین
menu
camera
resolution
بزارش رو
w6m

من کلی گفتم دوست عزیز....برای رفع کل مشکلات گوشی....:20::20::20:

jabiz2070
21-10-2009, 13:14
ربطی به فریمور نداره

مشکل ممکنه از 2 جا باشه
1.پی سی

2.تنظیمات دوربین
menu
camera
resolution
بزارش رو
w6m

لپ تاپم وایده اون تنظیماتم انجام دادم جواب نداد با innov8 گرفتم صفحه کامل بود نمیدونم چرا این اینجوریه

ninja3000sh
21-10-2009, 13:52
لپ تاپم وایده اون تنظیماتم انجام دادم جواب نداد با innov8 گرفتم صفحه کامل بود نمیدونم چرا این اینجوریه
دوست عزیز شما یه نگاهی تو تنظیمات دوربین به قسمت image quality بنداز ببین پرینتش روی 8 مگاپیکسلی هست؟؟؟
ممکنه image quality گوشیتون مثلا روی کمتر از 5 مگاپیکسل تنظیم شده باشه که عکسهاش اونجوری بشه.

jabiz2070
21-10-2009, 17:17
دوست عزیز شما یه نگاهی تو تنظیمات دوربین به قسمت image quality بنداز ببین پرینتش روی 8 مگاپیکسلی هست؟؟؟
ممکنه image quality گوشیتون مثلا روی کمتر از 5 مگاپیکسل تنظیم شده باشه که عکسهاش اونجوری بشه.

آره روی 8مگاپیکسله..تو گوشی همه چی درسته تصویرم عالیه ولی وقتی میندازم رو pc عکسو فشرده میکنه

ali racer
21-10-2009, 18:44
آره روی 8مگاپیکسله..تو گوشی همه چی درسته تصویرم عالیه ولی وقتی میندازم رو pc عکسو فشرده میکنه

وقتی رزولوشنش رو 8 مگا پیکسل باشه
نسبتش به صورت 3 به 4 هستش
حتما واسه همینه که احساس میکنید مربع شده تا مستطیل !

jabiz2070
21-10-2009, 19:32
وقتی رزولوشنش رو 8 مگا پیکسل باشه
نسبتش به صورت 3 به 4 هستش
حتما واسه همینه که احساس میکنید مربع شده تا مستطیل !

آخه با innov8 صفحه کامل نشون میده احساس نمیکنم کاملا معلومه عکسو مربع کرده

ali racer
21-10-2009, 22:15
آخه با innov8 صفحه کامل نشون میده احساس نمیکنم کاملا معلومه عکسو مربع کرده

شما تنظیمات دوربین گوشی ات رو بنویس
یمی از همون عکس ها رو هم با سایز اصلی آپلود کن اینجا
پروپرتایز رو هم کپی کن تا ببینیم مشکلت چیه
اینجوری نمیشه کمکت کرد

S@nti@go_s&k
21-10-2009, 22:38
سلام

تا حالا 30 نفر این گوشیرو خریدن تو این تایپیک

بابا یه نمونه فیلمبرداری از این گوشی بزارید هم شب هم روز بیرون خونه

فقط در حد چند ثانیه تا ما هم بتونیم دانلود کنیم .........من برگردم لینک دانلود اینجا باشه ها:دی

مرسی.

hasanmotori
21-10-2009, 22:52
سلام

تا حالا 30 نفر این گوشیرو خریدن تو این تایپیک

بابا یه نمونه فیلمبرداری از این گوشی بزارید هم شب هم روز بیرون خونه

فقط در حد چند ثانیه تا ما هم بتونیم دانلود کنیم .........من برگردم لینک دانلود اینجا باشه ها:دی

مرسی.

راس میگه دیگه
در حد 10 ثانیه باشه بسه فوقش میشه 10 مگ
اگه میشه یه بار رو hd و یه بار رو d1 بزارید :10:

hadi_vazi
21-10-2009, 23:20
الان فریمور جدیدی برای منطقه خارمیانه نیومده و این فریمور آپ ترین فریموریه که بصورت رسمی فارسی رو ساپورت میکنه

اما بهترین فریمور کوک شده که فارسی ساپورته
فریمور ایی بوی هستش که اصل فریمورش ایتالیاییه
هم زبان فارسی رو کامل ساپورت میکنه مشکل خاصی هم ندارن

لینک آموزش و لینک دانلود خوذ فریمور رو تو صفحات قبل گذاشتم:46:
خوب من این فریموری که می گید رو تو این تایپیک نگاه کردم پیداش نکردم امکانش هست صفحه اش رو معرفی کنید؟
راستی این فریموری که می گید از فریمور اصلی گوشیم بهتره؟
من با باطری و صدای ضبط شده تو فیلم برداری و بالاخص تو گالریش مشکل دارم خیلی سرعت باز کردم عکس هاش کنده هر عکس رو 2-3 ثانیه ای طول میده تا لود کنه و نشونش بده.
این مشکلاتم رو حل می کنه؟

ali6803
21-10-2009, 23:26
خوب من این فریموری که می گید رو تو این تایپیک نگاه کردم پیداش نکردم امکانش هست صفحه اش رو معرفی کنید؟
من با باطری و صدای ضبط شده تو فیلم برداری و بالاخص تو گالریش مشکل دارم خیلی سرعت باز کردم عکس هاش کنده هر عکس رو 2-3 ثانیه ای طول میده تا لود کنه و نشونش بده.

بله دوست عزیز.......تمام مشکلات این چنین حل شده....سرعت در گالری فوق العاده عالی شده است

ali racer
22-10-2009, 00:37

خدمت شما......