PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : i8910 HD » اولین گوشی سامسونگ با سیستم عامل Symbian Touch و دوربین 8 مگاپیکسل

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15

offlineinternet
13-08-2009, 09:01
این N95 8GB عجب گوشی هست فقط اگه نوکیا می یومد N95 8GB رو با ورزن جدید می داد بیرون که تو این ورزن دوربین 12 و۳۲ گیگ رم و صفحه لمسی و۴انچ و پردازشگر ۲ گیگا هرتز و..... داشت چی می شد :42::42::42::42:
:26::26::26:
:35::35::35:
دیگه کسی باI8910 و سامسونگ کاری نداشت:27::27:

ali racer
13-08-2009, 10:20
سلام به همگی.

i8910 HD بزودی با پردازشگر 1 گیگاهرتزی عرضه میشه .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مخلصیم !

به احتمال زياد 2 تغيير توش داده ميشه
با افزايش پهناي باند
يا فيلمبرداريش فول اچ دي ميشه
يا فريم ريتش ميشه 30 و كيفيت صداش هم بهتر

البيته بسيار اميدوارم كه خروجي اچ دي ام اي داشته باشه اين يكي!

نینجا جان
کیفیت صدا هنگام فیلمبرداری قابل قبول نبود
با این حجم حافظه بالایی که هنگام فیلمبرداری اشغال می کنه نباید کیفیت صداش اینقدر ضعیف باشه
اگه فیلمبرداری در هر ثانیه یک مگابایت حجم حافظه رو اشغال کنه ، که مدل 8 گیگش اسباب بازی به حساب میاد
بعله منم قبلا به اين موضوع اشاره كردم
يه زماني 2 گيگ يلي حافظه بود:31:
الان 8 گيگش هم كمه
البته اين گوشي خوراكه فيلم كانورت كني بريزي روش :8:

واقعا کیفیت صدای فیلم برداری پائینه................

رتبه بندی از لحاظ بلندی صدا موقع فیلم برداری :
1 - Nokia N95 8gb
2 - Samsung HD i8910
3 - Nokia N97

رتبه بندی از لحاظ کیفیت صدا موقع فیلم برداری :
1 - Nokia N95 8gb
2 - Nokia N97
3 - Samsung HD i8910

واقعا دلسرد شدم ...................کم مونده بود برم بگیرم.......................:21:

آقا نینجا ممکنه تو آپدیت های بعدی باز هم کیفیت صدا موقع فیلم برداری بهتر بشه ، صبر کنیم ، یا همین شکلی باقی میمونه؟:41:

عجب غولیه این Nokia N95 8gb ..........:18:
دوست من نتايجي كه تو پست نوشتي ناشي از دانلود اون فيلم هاي نينجا بود ؟
من كه يه ذره از اكانتم مونده تا آخر برج نمي تونم دانلود كنم:13:

اگه فقط صدای فیلم برداری واسه شما مهمه به راحتی میشه درستش کرد مثل 8510

چطور ؟

این N95 8GB عجب گوشی هست فقط اگه نوکیا می یومد N95 8GB رو با ورزن جدید می داد بیرون که تو این ورزن دوربین 12 و۳۲ گیگ رم و صفحه لمسی و۴انچ و پردازشگر ۲ گیگا هرتز و..... داشت چی می شد :42::42::42::42:
:26::26::26:
:35::35::35:
دیگه کسی باI8910 و سامسونگ کاری نداشت:27::27:
بعله اگه ميداد بيرون كسي نميرفت ولي الان نوكيا چي بيرون داده ؟
95 8 گيگ واقعا در زمان خودش بي رقيب بود(تنها 5 مگا پيكسلي 8 گيگ با صفحه 16 ميليون رنگ)
ولي نوكيا بعد از 82 و 95هيچ محصول هاي اند جالبي توليد نكرده !!

..................
امير خبر نداري مايكروتل 16 گيگ رو كي وارد ميكنه ؟

hasanmotori
13-08-2009, 10:30
چطور ؟

کد *#154679*# رو بزنید بعد یه قسمت داره که دو تا عدد داره اونارو که دست کاری کنی صداش درست میشه صدای هدفون و اسپیکرشم میشه به اندازه دو برابر افزایش داد

farhooode
13-08-2009, 10:35
مشکلات HD در ورژن بعدی این گوشی یعنی HD2 با طراحی دیگر انجام میشه

ali racer
13-08-2009, 10:37
کد *#154679*# رو بزنید بعد یه قسمت داره که دو تا عدد داره اونارو که دست کاری کنی صداش درست میشه صدای هدفون و اسپیکرشم میشه به اندازه دو برابر افزایش داد

نمي دونم اين روش چطور افزايش كيفيت ميده
اما
ولي مشكلي كه8910 داشت اين بود كه پهناي باندي كه براي ترنسفر داشت
براي صداي با كيفيت و 24 فريم اچ دي كم بود
واسه همين سامسونگ براي بالا بردن كيفيت صدا مجبور شد از فريم ريت كم كنه و اون فضا رو
به صداي ضبط شده بده(كه تو رويو آینا هم نويسنده با اشاره به اين موضوع از كم شدن فريم ريت شكايت كرده بود)
حالا با توجه به موضوع بالا

اين كد چيكار ميكنه ؟
از فريم ريت بازم كم ميكنه تا كيفيت صدا بره بالا ؟

اگه تغييري نميده در فريم ريت(كه البته با منطق جور در نمياد) و كيفيت صدا هم ميره بالا
چرا خود شركت اين كد رو استفاده نكرده واسه گوشي ؟

hasanmotori
13-08-2009, 10:40
اما
براي صداي با كيفيت و 24 فريم اچ دي كم بود
واسه همين سامسونگ براي بالا بردن كيفيت صدا مجبور شد از فريم ريت كم كنه و اون فضا رو
به صداي ضبط شده بده(كه تو رويو آینا هم نويسنده با اشاره به اين موضوع از كم شدن فريم ريت شكايت كرده بود)

اين كد چيكار ميكنه ؟

اگه تغييري نميده در فريم ريت(كه البته با منطق جور در نمياد) و كيفيت صدا هم ميره بالا

با این روش بیت ریت صدا تغییر نمیکنه میزان صدای ورودی رو تغییر میده که مثلاً باعث کم شدن صدا و در نتیجه کم شدن خش خش میشه

ninja3000sh
13-08-2009, 10:51
دستت درد نکنه نینجا جان...خودت یک رتبه بندی بکن...مرسی...9کرممم...

نینجا جان
کیفیت صدا هنگام فیلمبرداری قابل قبول نبود
با این حجم حافظه بالایی که هنگام فیلمبرداری اشغال می کنه نباید کیفیت صداش اینقدر ضعیف باشه
اگه فیلمبرداری در هر ثانیه یک مگابایت حجم حافظه رو اشغال کنه ، که مدل 8 گیگش اسباب بازی به حساب میاد
حالا تو فریمویو جدید که خیلی بهتر شده شما اگه با فریمویو قبلی یه فیلم میگرفتی صداش که واقعا افتضاح بود.:13:
من خودم 8 گیگ این گوشی رو خریدم با یه رم 16 گیگ.که شده 24 گیگ.(به دوستان هم پیشنهاد میکنم رم میکرو رو که به گوشی میگرند 16 گیگ رو بخرند چون سرعتش نسبت به هارد خود گوشی سرعت بالا و هم راحتی داره)
یه چیزی هم بگم الان با وجود هاردهای اکسترنال و لپ تاپ و کول دیسکهای 32 گیگ دیگه بعد از فیلمبرداری زود میتونی فیلمهای گوشی رو بریزی اونها و مشکلی نداره واقعا خود همین 24 گیگ فضای زیادی هست واسه خودش.مساله اینجاست که شما با باطری فول شارژ این گوشی نهایت تا 1.30 الی 2.30 ساعت بتونی فیلمبرداری کنی که بعدش احتیاج به شارژ داره که شما نمیتونی تو عرض 2.30 ساعت همین 24 گیگو پر کنی.:20:
اگه یک دقیقه فیلم 60 مگ حجم داشته باشه شما مثلا با 20 گیگ حافظه میتونی 6 یا 7 ساعت فیلم hd بگیری که خودش یه مقدار خوبی هست.

واقعا کیفیت صدای فیلم برداری پائینه................

رتبه بندی از لحاظ بلندی صدا موقع فیلم برداری :
1 - Nokia N95 8gb
2 - Samsung HD i8910
3 - Nokia N97

رتبه بندی از لحاظ کیفیت صدا موقع فیلم برداری :
1 - Nokia N95 8gb
2 - Nokia N97
3 - Samsung HD i8910

واقعا دلسرد شدم ...................کم مونده بود برم بگیرم.......................:21:

آقا نینجا ممکنه تو آپدیت های بعدی باز هم کیفیت صدا موقع فیلم برداری بهتر بشه ، صبر کنیم ، یا همین شکلی باقی میمونه؟:41:

عجب غولیه این Nokia N95 8gb ..........:18:
من خودم صبر کردم تا نظرم رو بعد از نظرات دوستان بدم.
اگه بخواهیم صدای فیلمبرداری این 3 گوشی رو مقایسه کنیم صد در صد برگ برنده ماله n95 8gb هست و سپس i8910 hd و بعدا n97.
کلا از نظر من :
1:n95 8gb
2:i8910 hd
3:n97.
کیفیت صدای n97 تو فیلمبرداری خوبه ولی خیلی پخش ضعیفی داره و این باعث میشه i8910 بهتر از اون باشه ولی کلا n95 8gb تو این زمینه برتری قاطع خودش رو معلوم کرد.
البته من لزومی نمیبینم شما دلسرد بشین چونکه کیفیت فیلمبرداری i8910 بهتره و شفافیت خوبی داره و این خودش هم یه حسن براش حساب میشه.
با آپدیتهای بعدی هم دیگه فکر نکنم کیفیت صدای فیلمبرداری از این بهتر بشه چون دیگه مجبورن فریم بر ثانیه رو پایین بیارن که امری محال هستش ولی ببینیم تو فریمویو بعدی چی میشه.
موفق باشید.

sogol6561
13-08-2009, 11:16
حالا تو فریمویو جدید که خیلی بهتر شده شما اگه با فریمویو قبلی یه فیلم میگرفتی صداش که واقعا افتضاح بود.:13:
من خودم 8 گیگ این گوشی رو خریدم با یه رم 16 گیگ.که شده 24 گیگ.(به دوستان هم پیشنهاد میکنم رم میکرو رو که به گوشی میگرند 16 گیگ رو بخرند چون سرعتش نسبت به هارد خود گوشی سرعت بالا و هم راحتی داره)
یه چیزی هم بگم الان با وجود هاردهای اکسترنال و لپ تاپ و کول دیسکهای 32 گیگ دیگه بعد از فیلمبرداری زود میتونی فیلمهای گوشی رو بریزی اونها و مشکلی نداره واقعا خود همین 24 گیگ فضای زیادی هست واسه خودش.مساله اینجاست که شما با باطری فول شارژ این گوشی نهایت تا 1.30 الی 2.30 ساعت بتونی فیلمبرداری کنی که بعدش احتیاج به شارژ داره که شما نمیتونی تو عرض 2.30 ساعت همین 24 گیگو پر کنی.:20:
اگه یک دقیقه فیلم 60 مگ حجم داشته باشه شما مثلا با 20 گیگ حافظه میتونی 6 یا 7 ساعت فیلم hd بگیری که خودش یه مقدار خوبی هست.

من خودم صبر کردم تا نظرم رو بعد از نظرات دوستان بدم.
اگه بخواهیم صدای فیلمبرداری این 3 گوشی رو مقایسه کنیم صد در صد برگ برنده ماله n95 8gb هست و سپس i8910 hd و بعدا n97.
کلا از نظر من :
1:n95 8gb
2:i8910 hd
3:n97.
کیفیت صدای n97 تو فیلمبرداری خوبه ولی خیلی پخش ضعیفی داره و این باعث میشه i8910 بهتر از اون باشه ولی کلا n95 8gb تو این زمینه برتری قاطع خودش رو معلوم کرد.
البته من لزومی نمیبینم شما دلسرد بشین چونکه کیفیت فیلمبرداری i8910 بهتره و شفافیت خوبی داره و این خودش هم یه حسن براش حساب میشه.
با آپدیتهای بعدی هم دیگه فکر نکنم کیفیت صدای فیلمبرداری از این بهتر بشه چون دیگه مجبورن فریم بر ثانیه رو پایین بیارن که امری محال هستش ولی ببینیم تو فریمویو بعدی چی میشه.
موفق باشید.
نینجا جان دستت درد نکنه من همین الان دانلود فیلمها رو تموم کردم و دیدم من هم اگه بخوام رای بدم.
اول به n95 8gb و بعدا به i8910 و بعدش به n97 .
واقعا جای تشکر داره که شما بدون تعصب بهترین مقایسه ها رو انجام میدید با بهترین عکسها. و در این فروم و فروم موبایلستان میزاری.
تو موبایلستان تا بحال نزدیک 6 یا 7 نفر خریدن ولی یکیش نتونسته یه مقایسه بزاره که مثل مقایسه شما توپ و عالی باشه.این کار شما واقعا جای تشکر داره.:40:
به هر حال ما منتظریم تا قلکمون پر بشه و این ابر قدرت رو بخریم.:31:

Best N95
13-08-2009, 11:39
ali racer

آره با فیلم هایی که نینجا آپلود کرده بود ، به این نتیجه رسیدم.......... 

Best N95
13-08-2009, 11:43
اگه فقط صدای فیلم برداری واسه شما مهمه به راحتی میشه درستش کرد مثل 8510

ببخشید چه جوری میشه کیفیت صدای فیلم برداری رو افزایش داد؟
منظورتون با آپدیت کردنه؟
تا مثلا کیفیت فیلم برداریش بشه 30 فریم در ثانیه؟:10:

shahab_f
13-08-2009, 11:48
دوسوال :
1-مشکل کیفیت صدا فقط در حالت HD ـه یا در حالت D1 هم بی کیفیته ؟
2- این مشکلی که تو GSMArena در قسمت Main disadvantages نوشته جریانش چیه ؟؟ فایل های آفیس باز میشه ولی ادیت نمیشه ؟؟ یه خرده توضیح میدین لطفا؟ :

-No office document editing
:11:

farhooode
13-08-2009, 13:33
هنوز وجود HD ّرای گوشی های موبایل کمی زوده

Ali_BlueBoy
13-08-2009, 14:39
اقا کیفیت صداش خیلی بد نیست...شاید عالی نباشه ولی بد هم نیست...!!!

pulp_152
13-08-2009, 15:34
با این روش بیت ریت صدا تغییر نمیکنه میزان صدای ورودی رو تغییر میده که مثلاً باعث کم شدن صدا و در نتیجه کم شدن خش خش میشه

رو 8300 هم جواب میده؟ چون 8300 هم کیفیتش خیلی خوبه ولی یکم بغل ماشین مثلا وا میستی که بیس سنگینی داره دیگه صداش قطع و وصل میشه .. .اگه بشه اینو درست کرد دیگه من میرم خودکشی میکنم با فیلمبرداریش:27:

hasanmotori
13-08-2009, 16:06
رو 8300 هم جواب میده؟ چون 8300 هم کیفیتش خیلی خوبه ولی یکم بغل ماشین مثلا وا میستی که بیس سنگینی داره دیگه صداش قطع و وصل میشه .. .اگه بشه اینو درست کرد دیگه من میرم خودکشی میکنم با فیلمبرداریش:27:

شما بزن *#1546792*# ببین چی میاد

Paker Shah
13-08-2009, 16:58
دوسوال :
2- این مشکلی که تو GSMArena در قسمت Main disadvantages نوشته جریانش چیه ؟؟ فایل های آفیس باز میشه ولی ادیت نمیشه ؟؟ یه خرده توضیح میدین لطفا؟ :

این که واضحه یعنی برای اصلاح یا ایجاد کردن فایل های آفیش شما باید نسخه کامل Quick Office رو خریداری کنید.

R@R#M@N
13-08-2009, 17:26
اما
براي صداي با كيفيت و 24 فريم اچ دي كم بودواسه همين سامسونگ براي بالا بردن كيفيت صدا مجبور شد از فريم ريت كم كنه و اون فضا رو

اين كد چيكار ميكنه ؟

دقیقآ علی جان
وگرنه نه ساتیو کیفیت ویدئوش میشد VGA و نه اپل آیفون 3GS که جفتشون سی پی یو cortex 600MHZ دارن

pulp_152
13-08-2009, 17:54
شما بزن *#1546792*# ببین چی میاد

شماره میگیره و کدش برای این قابل قبول نیس :19:

Ali_BlueBoy
13-08-2009, 17:58
دقیقآ علی جان
وگرنه نه ساتیو کیفیت ویدئوش میشد VGA و نه اپل آیفون 3GS که جفتشون سی پی یو cortex 600MHZ دارن

اخه این چه حرفیه میزنی داش بهراد

شما برو کیفیت تصوریش رو با 8 گیگ مقایسه کن... ببین مشکل از ساتیو و آیفونه یا ازامنیا که اچ دی فیلم میگیره..

باز این بروبچ ضد سامسونگی دارن فاز منفی میدن...!!!

farhooode
13-08-2009, 18:31
دیروز که گوشی رو خریدم باش خیلی حال کردم صدای 5.1 کاناله رو که فعال کردم مثل این هست که در یک ترانه تفکیک صدای گیتار و ویولون و تبل و غیره رو راحت به مثل یک کنسرت میشنوی

الان رییس پروزه برادرم داره دعاشو به جون من میکنه

amir-nateghy
13-08-2009, 21:08
سلام به همه دوستان یه خواهشی از farhoode عزیز داشتم اگه واستون امکان داره شماره و آدرسی که از آن جا i8910 16 gig را گرفتین بگید .

aliflh
13-08-2009, 22:23
دوستان حساسیت سیستم تشخیص چهره , تشخیص لبخند و تشخیص چشم بسته اش چطوریه؟لطفا در این باره هم یه خورده توضیح بدید.در ضمن به نظر شما برنامه هایی که برای سیمبین ورژن5 تولید شده روی این کار میکنند مثل اسمارت کام و گارمین و ....

farhooode
13-08-2009, 22:32
موبایل آپادانا
2308282
شیراز

aliflh
13-08-2009, 22:34
بیزحمت اگر خروجی hdmi داره یک عکس ازش بذارید چون خیلی برام مهمه و سوال دیگه اینکه dlna که تو مشخصاتش نوشته چه کاربردی داره؟

Vamp!r3
13-08-2009, 23:44
بیزحمت اگر خروجی hdmi داره یک عکس ازش بذارید چون خیلی برام مهمه و سوال دیگه اینکه dlna که تو مشخصاتش نوشته چه کاربردی داره؟
HDMI اول داشت ولي بعد برش داشتن...سوال دومم استادان جواب بدن...

forum-p30world
13-08-2009, 23:46

دادا خروجی hdmi رو مدل های اولیه بوده و الان نداره dlna یه چی تو مایه های wi-fi ولی واس انتقال تصویر تلوزیونی که dlna داره یقین داشته باش hdmi داره ولی برعکسش حتمی نیست به نظر من با اینکه dlna خوبه و بیسیمه ولی hdmi بهتر بود چون نرمال تره البت اینم نرمال میشه یه چی دیگه میاد:9:

farhooode
14-08-2009, 00:11
DNLA تکنولوژِی جدید شبکه بی سیم برای اینترنت هست
اونی که برای صدا هست DNSE هست

Ali_BlueBoy
14-08-2009, 00:15
dlna یه فناوری بر اساس وای فای که روی ال سی دی های جدید وجود داره و میشه بدون هیچ کابل وسیمی فیلمهای گوشی رو توی تی وی دید...

aliflh
14-08-2009, 03:30
دوستان حساسیت سیستم تشخیص چهره , تشخیص لبخند و تشخیص چشم بسته اش چطوریه؟لطفا در این باره هم یه خورده توضیح بدید.در ضمن به نظر شما برنامه هایی که برای سیمبین ورژن5 تولید شده روی این کار میکنند مثل اسمارت کام و گارمین و ....

ما منتظریم اساتید.راستی برنامه های جاوا و تمها مشکلی ندارند؟

farhooode
14-08-2009, 08:09
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این هم عکس از کارتن و هنزفری گوشی

ali racer
14-08-2009, 11:39
ali racer

آره با فیلم هایی که نینجا آپلود کرده بود ، به این نتیجه رسیدم..........
عجب يوزر خوش تيپي دارم :31:
رفتم 1 گيگ ترافيك گرفتم
خلاص بشم از اين محدوديت !

دقیقآ علی جان

اخه این چه حرفیه میزنی داش بهراد

شما برو کیفیت تصوریش رو با 8 گیگ مقایسه کن... ببین مشکل از ساتیو و آیفونه یا ازامنیا که اچ دی فیلم میگیره..

باز این بروبچ ضد سامسونگی دارن فاز منفی میدن...!!!
تو و بهراد كه هر 2 تا تون 82 دارين اومدين اينجا چي كار اصلا ؟ برين كلوپ نوكيا !!

اما در مورد فيلمبرداري اچ دي !
مسلما چون 8910 اولين گوشي اچ دي هستش فيلمبرداريش ايراد زياد داره
مثل 95 كه اولين وي جي اي بود و تصاويرش فريز ميشه
پس انتظار يه تصوير عالي و صداي فوق العاده و بدون ايراد نداشته باشين
من به شخصه اگه اين گوشي رو بخرم
بيشتر بخاطر سي پي يو و ال سي دي اش و سيمبين بودنش ميخرم !

برنامه هاي اسمارت كام و گارمين بي مشكل روش اجرا ميشن

بحث تشخيص لبخند جداست

تشخيص چهره
نرم افزاريه و گوشي
چون فوكوس مولتي پاينت نداره و عملا روي وسط تصوير فوكوس ميكنه
عملكردش محدود ميشه به مربع كشيدن دور صورت ملت !
فقط در حد حرفه:31:

HDMI اول داشت ولي بعد برش داشتن...سوال دومم استادان جواب بدن...
حيف شد كه برداشتن
لذت اچ دي اين بود
فيلمبرداري ميكني
بندازي رو تي وي
حالشو ببري !(ياد زماني كه 82 داشتم به خير )

dlna یه فناوری بر اساس وای فای که روی ال سی دی های جدید وجود داره و میشه بدون هیچ کابل وسیمی فیلمهای گوشی رو توی تی وی دید...

مشكلي هم كه داره اينه كه فعلا جا نيفتاده
و تي وي هاي داراي اين تكنولوژري تو بازار ايران خيلي خيلي كم هستند

shahab_f
14-08-2009, 12:05
این سوالات رو هم پاسخ بدین ممنون میشم

دوسوال :
2- این مشکلی که تو GSMArena در قسمت Main disadvantages توی ریویوش نوشته جریانش چیه ؟؟ فایل های آفیس فقط باز میشه ولی ادیت نمیشه ؟؟ خب اینکه خیلی بده ، آیا نرم افزاری هست که این مشکل رو حل کنه؟ یه خرده توضیح میدین لطفا؟

و یه سوال دیگه ، نینجا جان این فیلم های تست کیفیت صدای فیلم برداری رو توی یک نور مشخص فیلم برداری کردی؟ آخه رنگ تصاویر N95 با 8910 زمین تا آسمون فرق داره .

farhooode
14-08-2009, 18:50
مگه ما اومدیم کلوپ نوکیا و سونی اریکسون رو خراب کرریدم
بده تجربه عملی خودم رو در مورد کار با این گوشی براتون تعریف میکنم؟

aliflh
14-08-2009, 18:57
بحث تشخيص لبخند جداست

تشخيص چهره
نرم افزاريه و گوشي

ولی ببخشیدا فکر کنم قابلیت تشخیص چهره گوشی یک حالت سخت افزاریه؟اگر داشته باشه که خیلی عالیه مثلا شما میتونی تنظیم کنی هر وقت طرف خندید گوشی خودکار عکسبرداری بکنه.اگر میشه دوستان یه امتحانی بکنند ونتیجه رو همینجا اعلام کنند.خیلی ممنون.

aliflh
14-08-2009, 18:58
راستی نگفتید پایتون و تمهای سری 60 روش نصب میشن بدون مشکل؟

hasanmotori
14-08-2009, 19:39
اینو ببینید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amir-nateghy
14-08-2009, 20:34
Samsung i8910 (Omnia) HD GLBenchmark 1.3 test

با دیدن این کلیپ میزان ظرفیت cpu و مجموعه گرافیکی i8910 را میشه فهمید

توی این تست فوق العاده وسنگین i8910 عملکردی فوق العاده داره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فقط در یک مورد که دومین بازی در معرض پردازششه یکم (خیلی کم) کم میشه و یکم slow میشه
توی این تست علاوه بر 2 بازیکه جز تسته. objectه یه ماشین را در معرض انواع پردازش از لحاظ متریال (سنگین) قرار میده که سربلند بیرون میاد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

noisymind
14-08-2009, 22:20
بحث تشخيص لبخند جداست

تشخيص چهره
نرم افزاريه و گوشي

راست میگیا! تاحالا دقت نکرده بودم. وقتی فقط وسط فوکوس میکنه , تشخیص چهره به چه دردی میخوره؟! به عبارتی به درد هیچ گوشی نمیخوره . مگه بذاری رو حالتی که فقط با لبخند عکس بگیره:31: . G900 فوکوس لمسی هر جای صفحه داشت ولی باز اونم تشخیص چهره نداشت!

ali racer
14-08-2009, 23:42
راست میگیا! تاحالا دقت نکرده بودم. وقتی فقط وسط فوکوس میکنه , تشخیص چهره به چه دردی میخوره؟! به عبارتی به درد هیچ گوشی نمیخوره . مگه بذاری رو حالتی که فقط با لبخند عکس بگیره . G900 فوکوس لمسی هر جای صفحه داشت ولی باز اونم تشخیص چهره نداشت!

تبليغات

ولی ببخشیدا فکر کنم قابلیت تشخیص چهره گوشی یک حالت سخت افزاریه؟اگر داشته باشه که خیلی عالیه مثلا شما میتونی تنظیم کنی هر وقت طرف خندید گوشی خودکار عکسبرداری بکنه.اگر میشه دوستان یه امتحانی بکنند ونتیجه رو همینجا اعلام کنند.خیلی ممنون.
نه عزيز من تشخيص چهره نرم افزاريه
فوكوس كردن رو چهره سخت افزاريه !
واست يه مثال ميزنم
سي905 سوني اريكسون تو ورژن هاي اوليه اش تشخيص چهره نداشت
بعدا با آپ ديت بهش اضافه شد

..................
دوستان و عزيزاني كه به نقل از موبايلستان كپي پيست ميكنن
لطفا منبع رو هم بنويسيد اين به دور از اخلاقيات فروم هستش
(با فونت درشت نوشتم كه همه ببينند و ديگه تذكر ندم !!)

mahroo_z1
15-08-2009, 09:17
Samsung i8910 (Omnia) HD GLBenchmark 1.3 test

با دیدن این کلیپ میزان ظرفیت cpu و مجموعه گرافیکی i8910 را میشه فهمید

توی این تست فوق العاده وسنگین i8910 عملکردی فوق العاده داره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فقط در یک مورد که دومین بازی در معرض پردازششه یکم (خیلی کم) کم میشه و یکم slow میشه
توی این تست علاوه بر 2 بازیکه جز تسته. objectه یه ماشین را در معرض انواع پردازش از لحاظ متریال (سنگین) قرار میده که سربلند بیرون میاد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام اقا امیرحسین. این لینکی که گذاشتین من هرچی سرچ میکنم میگه چنین لینکی یافت نمیشود:13:

amir-nateghy
15-08-2009, 09:18
آقا farhooooode عزیز من با شماره ای که می گین تماس گرفتم گفتش که ما تا حالا 16 گیگ نیاوردیم 8 گیگ داریم 640

amir-nateghy
15-08-2009, 10:24
سلام اقا امیرحسین. این لینکی که گذاشتین من هرچی سرچ میکنم میگه چنین لینکی یافت نمیشود:13:
بله دوسته من این رو من با کد زدم که نخوند بفرمایید

S@nti@go_s&k
15-08-2009, 10:40

سیلام

چرا امین جان میاره مقایسه n97 و hd هستش البته بنجمارکشونه:40:

sogol6561
15-08-2009, 11:48
قیمت امروز این گوشی در تبریز 700 تومن.8 گیگ.
داره کم کم میاد پایین.:40:

alex_pk
15-08-2009, 15:27
پست های اضافی حذف شدن
لطفا رعایت کنید دوستان.
اینجا تاپیک مخصوص این گوشیه
برای مقایسه و نقد و برسی و... بخش جدا داریم.
این کل کل ها توی تاپیک فقط باعث دلخوری میشه.

ممنون از همکاریتون.

ali8510
15-08-2009, 20:54
رم 16gig چنده؟كسي نتونسته بگيره؟

peyman.2ps
15-08-2009, 21:34
سلام
چه مشكلي هست كه بصورت عمده وارد بازار نمي شه؟
تو زنجان يدونه ام نيست
راستي قيمت جهاني ممكنه افت كنه؟
يعني تا آخر ماه رمضون قيمتش كمتر مي شه البته به نظر شما؟

peyman.2ps
15-08-2009, 23:43
سلام
تو زنجان يدونه ام نيست

فعالان و دكترين:20: دنياي موبايل كم پيدايين
اگه ممكنه جواب اين چندتا سوال رو بدين
آخرين قيمت اين گوشي تو طبقه بالاهاي علاالدين چنده؟؟؟
ممنون:40::40::40::40::40::40:

ali racer
15-08-2009, 23:45
سلام
تو زنجان يدونه ام نيست
مشكلي نيست و بصورت عمده وارد شده
با گارانتي اش هم وارد شده(البته فقط مدل 8 گيگ)
بعد از ماه رمضان هم 100% قيمتش كمتر از الان ميشه

واسه قيمت هم مراجعه كنين به تاپيك قيمت روز گوشي ها

pulp_152
15-08-2009, 23:58
رم 16gig چنده؟كسي نتونسته بگيره؟

دوربر 35 یا 40 اگه گیر بیاد

farhooode
16-08-2009, 10:27
قیمت این گوشی در شیراز

8 گیگ = 640000
16 گیگ = 700000 ناقابل پول یک هندی کم تمام اچ دی سامسونگ با 200 گیگ هارد

micheal-tnt
16-08-2009, 14:33
حالا ایناییکه وارد شدن فارسی مینویسن ؟
نقشه ایران رو دارند ؟
و .......

offlineinternet
16-08-2009, 16:54
:5:salam
سامسونگ اعلام کرد که قصد دارد گوشی Omnia HD خود را با پردازنده‌ای قدرتمندتر، آپگرید کند. Omina HD i8910 برای عرضه به بازار هند معرفی شده است. با این وجود، سامسونگ تصمیم گرفته است به جای عرضه مجدد مدلی که از این گوشی در انگلیس عرضه شد، برخی قابلیت‌های آن را ارتقاء دهد. سامسونگ قصددارد با افزایش قدرت عملیاتی گوشی، این اقدام را به انجام برساند. به گزارش وب سایت Samsung Hub ورژن جدید Omnia HD به پردازنده‌ای 1 گیگاهرتزی مجهز خواهد شد. :46::20:

offlineinternet
16-08-2009, 17:00
به نظرم با این کار می خواسته ورود satio را کم رنگ کنه:21::21:

amir-nateghy
16-08-2009, 17:28
دوستان عزیز خصوصا نینجا لطف میشه بگید مموری 16 گیگ class 4 واسه این گوشی از کجا پیدا کنم

farhooode
16-08-2009, 20:22
یک سوال آیا با همین طراحی فعلی به بازار میاد و اینکه تغییراتی داره آخه پردازنده 1000 مگا هرتزی برای خودش غولی بحساب میاد

اگر من جای سامسونگ بودم این گوشی رو با 64 گیگ حافظه فلش + رام 512 + ویندوز موبایل 6.5 به بازار عرضه میکردم

یک ---_H هم روی این گوشی بود خوب میشد

pulp_152
16-08-2009, 20:26
یک سوال آیا با همین طراحی فعلی به بازار میاد و اینکه تغییراتی داهر آخه پردازنده 1000 مگا هرتزی برای خودش غولی بحساب میاد

اگر من جای سامسونگ بودم این گوشی رو با 64 گیگ حافظه فلش + رام 512 + ویندوز موبایل 6.5 به بازار عرضه میکردم

دیگه چی؟ منم اگه جای سامسونگ بودم همین کامپیوتر خونگی خودم رو میزاشتم رو 8910 ! اخه هاردش 80 بیشتر نیست فاصلش با 64 کمه ! :10::27:

javad1948
17-08-2009, 06:38
این ورژن آپگرید شده کی به بازار ایران می رسه؟
انتظار میره که نقط ضعف اون از جمله کیفیت ضعیف صدا هنگام فیلمبرداری رفع بشه
خوبه که سامسونگ خیلی زود به این نتیجه رسید

ali racer
17-08-2009, 10:13
این ورژن آپگرید شده کی به بازار ایران می رسه؟
انتظار میره که نقط ضعف اون از جمله کیفیت ضعیف صدا هنگام فیلمبرداری رفع بشه
خوبه که سامسونگ خیلی زود به این نتیجه رسید
جواد جون هنوز اين نسخه تاييد نشده(حداقل تا الانكه من اين پست رو مينويسم)
ولي شنيدم كه سي پي يو اين گوشي تا 1 گيگ هم كلاك ميشه
(مثل سي پي يو 97 كه تا 600 كلاك ميشه ولي نوكيا رو 434 كلاكش كرده)
فقط نتيجه اين اور كلاك تا 1 گيگا هرتز
با توجه به بالا بردن مصرف باتري(البته با همين پيكربندي فعلي گوشي)
زياد جالب از كار در بياد

Milad7171
17-08-2009, 10:28
سلام خدمت دوستان.
من دیروز این گوشی رو از تهران نمایندگی مایکروتل در جمهوری 679 هزار تومن با گارانتی اصلی و منو فارسی+کیبورد فارسی خریدم+یک رم توشیبا 16 گیگ 55 هزار تومن+طلق محافظ صفحه(البته psp بود) 4 هزار تومن.
از نینجا و یا هر کسی که میدونه سوالی دارم:متاسفانه ورژن گوشی IG1 هست.من اگه گوشیم رو به IG2 آپدیت آیا این منوی فارسی و کیبورد فارسی میپره یا نه؟

ali racer
17-08-2009, 10:58
سلام خدمت دوستان.
من دیروز این گوشی رو از تهران نمایندگی مایکروتل در جمهوری 679 هزار تومن با گارانتی اصلی و منو فارسی+کیبورد فارسی خریدم+یک رم توشیبا 16 گیگ 55 هزار تومن+طلق محافظ صفحه(البته psp بود) 4 هزار تومن.
از نینجا و یا هر کسی که میدونه سوالی دارم:متاسفانه ورژن گوشی IG1 هست.من اگه گوشیم رو به IG2 آپدیت آیا این منوی فارسی و کیبورد فارسی میپره یا نه؟
سلام
مباركت باشه:11:

مموري كه خريدي كلاس چنده ؟
چرا نميبري خود مايكروتل برات آپ ديت كنه كه رايگان هم هست؟

Armin.ASD97
17-08-2009, 11:57
من یه سوال داشتم.
به نظر تون این نسخه آپگرید شده چند باشه؟
یعنی اگه بخوام گوشیمو بدم و اونو بگیرم چقد باید خرج کنم؟

Milad7171
17-08-2009, 12:47
سلام

ممنون
از کجا باید بفهمم؟( بلد نیستم )
آخه من الآن دیگه تهران نیستم.برگشتم

mahroo_z1
17-08-2009, 13:05
سلام دوستان. این خبرو الان دیدم. این برنامه ها عبارتند از ::5:

1. Google Maps
2. YouTube
3. Opera Mini
4. GMail
5. AccuWeather
6. WeatherBug
7. BBC iPlayer
8. Files on Ovi
9. Tweets60
10. X-plore
11. Fring
12. Palringo
13. Psiloc World Traveler
14. Paint Pad
15. SMS Preview
16. MDictionary
17. Qik
18. TFL Tube Map
19 S60 Internet Radio
20. The Musician's Swiss Knife and Chords

برای اطلاعات بیشتر و دانلود این برنامه ها به سایت زیر مراجعه کنید::5:

کد:

ali racer
17-08-2009, 14:06
ممنون
از کجا باید بفهمم؟( بلد نیستم )
آخه من الآن دیگه تهران نیستم.برگشتم
رو پكش نوشته
اگه روي خود ممموري ننوشته باشه

هر جا نمايندگي مايكروتل ببري وظيفه دارن بهت خدمات بدن
حالا گوشي ايت رو حتي از كره ماه خريده باشي:31:

ali racer
17-08-2009, 18:19
سلام بالاخره تكليف 8910
1 گيگ هرتز مشخص شد !!!

اين مدل يه اشتباه تايپي بود از طرف نمايندگي سامسونگ تو هند و سامسونگ رسما اعلام كرد كه مدل يه گيگ توليد نخواهد شد !!

اينم مشخصات اعلامي شركت سامسونگ

We finally managed to get into contact with a Samsung representative and the label was corrected to Cortex-A8 600MHz + DSP 430MHz

شاد باشين و برين بخرين !

S@nti@go_s&k
17-08-2009, 18:25
خدارو شکر که همون 600 موند وگرنه 1 گیگ میشد بخاطر سرعت بالاش گشت نامحسوس جریمش میکرد:دی

ali racer
17-08-2009, 22:04
سلام خدمت دوستان.

ميلاد جان رفتم
تو سايت مايكروتل
نمايندگي مايكروتل تو كرمانشاه رو گير آوردم(نمايندگي خدمات)
خيابان مصدق
ساختمان شهر عينك طبقه دوم

ninja3000sh
17-08-2009, 22:23
سلام خدمت دوستان.
دوست عزیز مبارکت باشه.
اگه شما این گوشی رو با گارانتی اصلی خریدی و ورژنش IG1 هست پیشنهاد میکنم آپدیت کنی و با آپدیت هم فکر نکنم منوی فارسی و کیبورد فارسی هم بره.
تو موبایلستان چند تا از دوستان که خریده اند و کیبورد فارسی داره اونا ورژن فریمویوشون فکر کنم همون IG2 هستش.

سلام

علی جان مموریهای 16 گیگ کلاس 2 هستند فعلا کلاس 4 وارد ایران نشده.
ترنسنت مموری 8 گیگ کلاس 4 و 6 تو تهران هست.و توشیبا 8 گیگ کلاس 4.
ولی به نظر من همون 16 گیگ بهتره چون سرعت تو کلاس 6 و 2 بیشتر خودشو معلوم میکنه تو کلاس 4 و 2 سرعت زیاد معلوم نمیشه.

من یه سوال داشتم.
به نظر تون این نسخه آپگرید شده چند باشه؟
یعنی اگه بخوام گوشیمو بدم و اونو بگیرم چقد باید خرج کنم؟
آقا شما چرا خودت آپدیت نمیکنی؟؟؟؟
آپدیتش که خیلی راحته.و مشکلی هم نداره.
شما همون با PS STUDIO خودت آپدیتش کن.پیشنهاد میکنم با اینترنت پر سرعت آپدیتش کنی چون هم وقت کمی میبره و هم آپدیت با موفقیت انجام میشه.
موفق باشید.

sutsutak
17-08-2009, 22:33
با سلام خدمت دوست عزيزمون SAMSUNG كه اين تاپيك مفيد را آغاز كردند.

خيلي دلم مي خواست بدونم چرا ايشون i8910 رو ادامه i900 مي دونن؟ آخر الان ديگر اسم اومنيا هم از روي i8910 برداشته شده و علاوه بر اين كلا فلسفه توليد اين دو گوشي هم كاملا متفاوته.

َََAAA
17-08-2009, 22:34
اگه میشه 1دوست خوب قیمت بدون گارانتیش رو بگه. (تهران):46:
و اینکه تا 1کی2 هفته ی دیگه قیمتش چقدر تفاوت میکنه؟
1سوال کوشولوی دیگه اینکه الان به قیمت ثابت رسیده؟ (تششششششششششششککککرررررر):1 0:

Milad7171
17-08-2009, 22:41
ممنون از علی و نینجای عزیز

Milad7171
17-08-2009, 22:47
فقط یه سوال: تلویزیون ما sony Bravia X series هست. آیا این تلویزیون dlna داره؟اگه داره چطوری باید باهاش کار کنم؟
ممنون

ninja3000sh
17-08-2009, 22:55
فقط یه سوال: تلویزیون ما sony Bravia X series هست. آیا این تلویزیون dlna داره؟اگه داره چطوری باید باهاش کار کنم؟
ممنون
میلاد جان تو دفترچه خود تلویزیون یا جعبه اش نوشته که داره یا نه.
بعضی مواقع روی خود تلویزیون هم بصورت برچسب میچسبونن که داره.
شما همون به فیلم تبلیغاتی سامسونگ که تو خود گوشی هست نگاه کنی اونجا نشون داده که چطور میتونی ازش استفاده کنی.

hasanmotori
17-08-2009, 23:12
قیمت امروز شیراز ستاره
16 گیگ 650 تومن با گارانتی شاهچراغ ( تا حالا نشنیده بودم...بهش گفتم گارانتی داره گفت آره با گارانتی شاهچراغ!!! )

از چند جای دیگه هم پرسدم ولی الان یادم رفته چند گفتن : دی

forum-p30world
17-08-2009, 23:21
قیمت امروز شیراز ستاره
16 گیگ 650 تومن با گارانتی شاهچراغ ( تا حالا نشنیده بودم...بهش گفتم گارانتی داره گفت آره با گارانتی شاهچراغ!!! )

از چند جای دیگه هم پرسدم ولی الان یادم رفته چند گفتن : دی

:16: هر موقع گارانتی حضرت عباس اومد من می گیرم

mahyarSAMSUNG
17-08-2009, 23:21
بعنی واقعا منظور طرف رو نفهمیدی ؟!!!! من خودم 10 سال شیراز زندگی کردم . شاهچراغ یکی از امامزاده های شیراز . منظور طرف این بوده که این امام زاده خودش گوشی رو محافظت میکنه :D

ali racer
17-08-2009, 23:25
بعنی واقعا منظور طرف رو نفهمیدی ؟!!!! من خودم 10 سال شیراز زندگی کردم . شاهچراغ یکی از امامزاده های شیراز . منظور طرف این بوده که این امام زاده خودش گوشی رو محافظت میکنه :D

سلام
به به ببين كي اومده!
مهيار چطوري ؟
كمپيدايي كجايي بااا ؟
هنوز اون 810 لگنت رو داري ؟:31:
.................
راستي تو ديگه چرا مهيار(اسمايل كوبيدن دست بر پيشاني) به حسن ميگي نگرفتي !!
..............
حسين به جاي كل كل كردن با من بيا از اين خبر هاي خوب
پايين اومدن قيمت بزار :31::31:

بچه ها خبري از مايكروتل شد كه 16 مياره يا نه ؟؟؟؟

S@nti@go_s&k
18-08-2009, 00:19
خيلي دلم مي خواست بدونم چرا ايشون i8910 رو ادامه i900 مي دونن؟ آخر الان ديگر اسم اومنيا هم از روي i8910 برداشته شده و علاوه بر اين كلا فلسفه توليد اين دو گوشي هم كاملا متفاوته.سیلام همون اوایل که I900 با نام امنیا اومد معلوم شد که امنیا به زبان لاتین(اگر اشتب نکنم ) یعنی همه چیز

سامی هم گوشیهایی که امکاناتش خفنه احتمالا با همین نام چیز کرده یه چیزی تو مایه های گجت :دی

hasanmotori
18-08-2009, 00:35
سلام

..............
حسين ( حسن )به جاي كل كل كردن با من بيا از اين خبر هاي خوب
پايين اومدن قيمت بزار :31::31:

بچه ها خبري از مايكروتل شد كه 16 مياره يا نه ؟؟؟؟

کلاً قیمت همه گوشیا تو شیراز پایینتره
کاش یه خاور بخرم گونی گونی گوشی پر کنم بیارم تهران بفروشم

javad1948
18-08-2009, 06:22
خوب مثل اینکه cpu یک گیگ هم تکذیب شد و خیال همه رو هم راحت کرد
اگه کیفیت صدا در هنگام فیلمبرداری حتی تو حالت vga هم خوب بود برای من کفایت می کرد و این گوشی رو می گرفتم. ام افسوس که نیست

micheal-tnt
18-08-2009, 10:24

خدا رو شکر که تکذیب شد و گرنه باید یه عمرم صبر میکردیم تا اون بیاد

farhooode
18-08-2009, 10:59
مبر طاعت نفس شهوت پرست که هر ساعتش قبله ای دیگر است

سال دیگه سامسونگ یه گوشی میزنه با قابلیت فرمان از روی صدای کاربر با کیفیت بالا

در کل این گوشی راه خوبی رو برای سینمایی جیبی دیجیتال در آینده باز کرده
من یکی سامسونگ رو تصدویق میکنم که واقعا قلبش برای جیب مشتریانش می تپه

shahab_f
18-08-2009, 11:04
اگه کیفیت صدا در هنگام فیلمبرداری حتی تو حالت vga هم خوب بود برای من کفایت می کرد و این گوشی رو می گرفتم. ام افسوس که نیست
من فکر میکردم مشکل فقط در حالت HD ـه ، مگه اینطور نیست ؟؟ در حالت D1 و VGA که دیگه نباید مشکل پهنای باند داشته باشه . آیا در فیلمبرداری با کیفیت D1 و VGA هم مشکل بی کیفیتی صدا داره؟

sutsutak
18-08-2009, 12:00
سیلام همون اوایل که I900 با نام امنیا اومد معلوم شد که امنیا به زبان لاتین(اگر اشتب نکنم ) یعنی همه چیز

سامی هم گوشیهایی که امکاناتش خفنه احتمالا با همین نام چیز کرده یه چیزی تو مایه های گجت :دی

اومنيا البته يعني همه چيز ، اما اين اسم الان روي گوشي هاي ويندوز موبايل گذاشته ميشه. واقعيت اينه كه i8910 رو به هيچ شكل نمي شه ادامه i900 دونست حداقل به اين خاطر كه اومنيا ويندوزموبايل داره و امكانات مالتي مدياش بالا نيست، اما i8910 يك ويدئوپليره، سيمبا داره و امكانات مالتي مدياش بالاست. اينها دو كهكشان مختلفند. به همين خاطر نظرسنجي تاپيك حاضر مفهومش رو از دست مي ده. :41:

S@nti@go_s&k
18-08-2009, 12:51

سیلام

همین الانم کیفیتش بد نیست فقط اگر جای شلوغ باشه صداش بد ضبط میشه شما بگیر آپدیت کن چه کاریه .............

واقعيت اينه كه i8910 رو به هيچ شكل نمي شه ادامه i900 دونست حداقل به اين خاطر كه اومنيا ويندوزموبايل داره و امكانات مالتي مدياش بالا نيست

ای بابا چه ربطی داره عزیزم به نظر شما امکانات = مولتی مدیاست !!!!!!!!!!!!!!!! عجیبه ها

یعنی هر گوشی که امکانات مولتی مدیاش بالاست یعنی یه گوشی سطح بالا؟

نه عزیزم ربطی به سیستم عامل نداره در ضمن کی گفته ویندوز موبایل امکانات مولتی مدیا نداره ؟؟

اتفاقا وین مو امکاناتش از نظر مولتی بالاتره

احمدصالح پور
18-08-2009, 14:11
با این توصیف هایی که دوستان از ضبط صدای این گوشی میکنن من موندم اصلا" این گوشی صدایی هم ضبط میکنه ؟یا فقط خش خش ضبط میکنه ....لطفا"" یکی از دوستان ما رو روشن کنه.....

S@nti@go_s&k
18-08-2009, 14:13
سلام احمد جان گل و گلاب

کم پیدایی برادر

سیلام

همین الانم کیفیتش بد نیست فقط اگر جای شلوغ باشه صداش بد ضبط میشه شما بگیر آپدیت کن چه کاریه .............

mahroo_z1
18-08-2009, 14:38
با این توصیف هایی که دوستان از ضبط صدای این گوشی میکنن من موندم اصلا" این گوشی صدایی هم ضبط میکنه ؟یا فقط خش خش ضبط میکنه ....لطفا"" یکی از دوستان ما رو روشن کنه.....
سلام دوست عزیز. به صفحه 126 همین تایپیک پست 1259 مراجعه کنید و نظر نینجای عزیز که این گوشی رو داره بخونید. صدای فیلمبرداری این گوشی بعد از اپدیت از n97 بهتر است.:5:

Armin.ASD97
18-08-2009, 18:54
سلام
بابا چرا همه درگیرن.
به نظر من ضبط صداش تو فیلمبرداری هیچ مشکل خاصی نداره.کاملا واضح و قابل قبوله.

Vamp!r3
18-08-2009, 19:06
آخرين قيمت گوشي شاپ...
اصلي مايكروتل: 6,950,000 ریال
خدمات پارسه: 6,750,000 ریال

احمدصالح پور
18-08-2009, 19:23
دوستان خواهشا" از گوشی شاپ قیمت نذارن چون اصلا" به روز نیست و خیلی بیشتر از قیمت واقعی بازار هستش.......ضمنا" نمردیم و یکی گفت صداش واضحه (تصمیم جدی برای خرید گوشی دارم ولی صدا تو فیلمبرداری هم برام خیلی مهمه البته نه صدا با کیفیت عجیب و غریب فقط طوری که بفهمی چی دارن میگن و هنوز به این یقین نرسیدم )....

احمدصالح پور
18-08-2009, 19:26
دوستان خواهشا" از گوشی شاپ قیمت نذارن چون اصلا" قیمتاش به روز نیست و غیر واقعیه و بسیار بالای قیمت بازار ضمنا" نمردیم گفت صداش واضحه(تصمیم جدی برای خرید گوشی دارم ولی صدا در فیلمبرداری هم برام خیلی مهمه البته ققط در حد اینکه بفهمی چی دارن میگن ولی هنوز متاسفانه به این یقین نرسیدم)....

ali racer
18-08-2009, 19:38
دوستان خواهشا" از گوشی شاپ قیمت نذارن چون اصلا" قیمتاش به روز نیست و غیر واقعیه و بسیار بالای قیمت بازار ضمنا" نمردیم گفت صداش واضحه(تصمیم جدی برای خرید گوشی دارم ولی صدا در فیلمبرداری هم برام خیلی مهمه البته ققط در حد اینکه بفهمی چی دارن میگن ولی هنوز متاسفانه به این یقین نرسیدم)....

بهترين كار اينه كه ويدو هايي كه با گوشي فيلمبرداري شده ببيني
اگه فيلم هاي نينجا راضيت كرد كه هيچي والا يه
سري بزن موبايلستان اونجا هم كاربراش كلي فيلم گذاشتن اونا رو هم دانلود كن ببين بعدا تصميم بگير

Vamp!r3
18-08-2009, 20:06
دوستان خواهشا" از گوشی شاپ قیمت نذارن چون اصلا" قیمتاش به روز نیست و غیر واقعیه و بسیار بالای قیمت بازار
حرف شما درست...اما توي بعضي شهر ها قيمت ها واقعا بالاست...مثلا يزد دارن ميدن 845 تومن...بدون گارانتي...حالا به نظر شما كدوم بهتره؟...

iranboy2009
18-08-2009, 20:41
تصویر ال سی دی این گوشی زیر نور خورشید چطوریه به خصوص در مقایسه با N97.واضحه یا دیدنش سخته؟اثر انگشت چطور روی ال سی دیش میمونه یا نه؟(دوستان اگه یه لطفی بکنن به این قسمت هم یه سری بزنن ممنون میشم به خصوص آقا نینجا که خیلی منتظرشم ولی نمیتونم بهش پیغام بدم که اگه بقیه دوستان بهش بگن ممنون میشم: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Ssarshar
18-08-2009, 21:26
دوستان منم امروز با اين گوشي كار كردم خصوصا در مورد صداي فيلمبرداريش خيلي كنجكاو بودم به نظرم از نظر بلندي نسبتا

خوب و كيفيت هم بالاتر از حد متوسط بود مجموعا تقريبا راضي كننده بود ولي به هيچ وجه نميشه گفت ضعيف بود و يا نقص

خيلي چشمگيري داشت !

S@nti@go_s&k
18-08-2009, 23:45
ایول

صلوات بفرستید ......................

برای اینکه قیمتشم بیاد پایین همگی باهم بخریمم صلوات سومو بلندتر .............

بیا اینم از این .........

نمیدونم دیگه چی میخان بگن بعضیاااااااااا

بچه ها قیمت بدید :دی

javad1948
19-08-2009, 07:29
تصویر ال سی دی این گوشی زیر نور خورشید چطوریه به خصوص در مقایسه با N97.واضحه یا دیدنش سخته؟اثر انگشت چطور روی ال سی دیش میمونه یا نه؟(دوستان اگه یه لطفی بکنن به این قسمت هم یه سری بزنن ممنون میشم به خصوص آقا نینجا که خیلی منتظرشم ولی نمیتونم بهش پیغام بدم که اگه بقیه دوستان بهش بگن ممنون میشم: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نینجا قبلا این مقایسه رو انجام داده
ال سی دی i8910 از n97 خیلی سرتره

javad1948
19-08-2009, 07:32
دوستان خواهشا" از گوشی شاپ قیمت نذارن چون اصلا" به روز نیست و خیلی بیشتر از قیمت واقعی بازار هستش.......ضمنا" نمردیم و یکی گفت صداش واضحه (تصمیم جدی برای خرید گوشی دارم ولی صدا تو فیلمبرداری هم برام خیلی مهمه البته نه صدا با کیفیت عجیب و غریب فقط طوری که بفهمی چی دارن میگن و هنوز به این یقین نرسیدم )....

اگه کیفیت صدا در هنگام فیلمبرداری رو در حد متوسط قبول داری پس با خیال راحت برو و گوشی رو بخر

sutsutak
19-08-2009, 09:58
سیلام

ای بابا چه ربطی داره عزیزم به نظر شما امکانات = مولتی مدیاست !!!!!!!!!!!!!!!! عجیبه ها

یعنی هر گوشی که امکانات مولتی مدیاش بالاست یعنی یه گوشی سطح بالا؟

نه عزیزم ربطی به سیستم عامل نداره در ضمن کی گفته ویندوز موبایل امکانات مولتی مدیا نداره ؟؟

اتفاقا وین مو امکاناتش از نظر مولتی بالاتره

دوست عزير اصلا قصد كل كل با شما رو ندارم. اين پست رو هم مي نويسم فقط براي اين كه ساير خوانندگان فروم گمراه نشن.
در ويندوز موبايل بيشترين توجه به امكانات بيزينسي گوشي مي شه و امكانات مالتي مديا (يعني كيفيت صدا، كيفيت عكس و كيفيت فيلمبرداري) زياد مد نظر نبوده. اگر توجه كرده باشين با آمدن اومنيا بود كه وضع وين مو به قول خودتون از اين نظر كمي بهتر شد. اما هنوز هم اين سيستم عامل از اين نظر از سيمبين ضعيف تره و اين يكي از ويژگي هاي اصلي (يا شايد مهم ترين ضعف) اين سيستم عامل به شمار مياد. اين چيزيه كه با يك بررسي جامع گوشي هاي مجهز به ويندوز موبايل به راحتي مشخص مي شه. تعجب مي كنم كه شما با اون همه پستي كه نوشتين چيز به اين واضحي رو نمي دونين.

S@nti@go_s&k
19-08-2009, 13:17
دوست عزير اصلا قصد كل كل با شما رو ندارم. اين پست رو هم مي نويسم فقط براي اين كه ساير خوانندگان فروم گمراه نشن.
در ويندوز موبايل بيشترين توجه به امكانات بيزينسي گوشي مي شه و امكانات مالتي مديا (يعني كيفيت صدا، كيفيت عكس و كيفيت فيلمبرداري) زياد مد نظر نبوده. اگر توجه كرده باشين با آمدن اومنيا بود كه وضع وين مو به قول خودتون از اين نظر كمي بهتر شد. اما هنوز هم اين سيستم عامل از اين نظر از سيمبين ضعيف تره و اين يكي از ويژگي هاي اصلي (يا شايد مهم ترين ضعف) اين سيستم عامل به شمار مياد. اين چيزيه كه با يك بررسي جامع گوشي هاي مجهز به ويندوز موبايل به راحتي مشخص مي شه. تعجب مي كنم كه شما با اون همه پستي كه نوشتين چيز به اين واضحي رو نمي دونين.

سلام

اولا خوانندگان فروم گمراه نمیشن اینجا همه اینو میدونن حداقل سامسونگیا و برو بچ الجی

دوما من تمام پستام اسپم بوده خیالت راحت شد؟

سوما شما اگر اطلاعات زیاد بود سیمبینو ربط نمیدادی به یه گوشی که از نظر مدیایی قویه

آخه چه ربطی داره جیگر به سیمبین؟؟؟؟؟؟؟؟

PIXON 12 سیمبینه؟

PIXON8 سیمبینه؟

KC910 سیمبینه؟

سری U سامسونگ سیمبینه ؟و خیلی های دیگه که از نظر مدیا قوین اصلا سیمبین نیستن

پس قربونت مولتی مدیارو به سیمبین ربط نده

در ضمن این نظر شماست که وین مو از سیمبین پایینتره وگرنه قبل از این بحث شد دربارش جیگر

sutsutak
19-08-2009, 13:52
اشتباه متوجه شدي. كسي نمي گه كه قوي ترين گوشي ها از نظر مالتي مديا سيمبين هستن، اما در اين زمينه مقايسه آن با ويندوز موبايل كاملا غلطه. i900 رو شما ربط دادين به i8910 با اين نظرسنجي مسخره اي كه اينجا درست كردين. آخه كدوم . . . ادعا مي كنه كه i8910 ادامه i900 هست. براي ما سر كار اين مساله شده سوژه خنده و تفريح. در هر صورت به شما تبريك مي گم!
بعد هم اگه اينقدر طرفدار سام هستي نبايد جوش بخوري چون سيمبين فقط مال نوكيا نيست. سام هم گوشي هاي سيمبين زياد داره كه متاسفانه فقط تعداد محدودشون وارد بازار مزخرف ايران عزيز شده.

S@nti@go_s&k
19-08-2009, 14:56
براي ما سر كار اين مساله شده سوژه خنده و تفريح
خوب همین دیگه

منم از اون اول میدونستم مشکل شما چیه ولی نمیخاستم بی احترامی کنم اما مثه اینکه...........

بعد هم اگه اينقدر طرفدار سام هستي نبايد جوش بخوري چون سيمبين فقط مال نوكيا نيست

هه هه عمرا جوش نخورم جیگر شما مثه اینکه جوش میخوری سامی داره بازارو میترکونه

فقط یه جا قایم شو بازارو ترکوند به شما صدمه نزنه

در ضمن این تایپیک همین 2 روز پیش باز شد لطفا کاری نکن که اینجا دوباره بسته شه

اگر فکر میکنی نظر سنجیش مسخرست برو تو همون تالارای نوکی این حرفارو بزن آفرین

والا این همه مطلب تو این تایپیکو ول کرده چسبیده به نظر سنجی خوب نظر نده

Ssarshar
19-08-2009, 14:57
اشتباه متوجه شدي. كسي نمي گه كه قوي ترين گوشي ها از نظر مالتي مديا سيمبين هستن، اما در اين زمينه مقايسه آن با ويندوز موبايل كاملا غلطه. i900 رو شما ربط دادين به i8910 با اين نظرسنجي مسخره اي كه اينجا درست كردين. آخه كدوم . . . ادعا مي كنه كه i8910 ادامه i900 هست. براي ما سر كار اين مساله شده سوژه خنده و تفريح. در هر صورت به شما تبريك مي گم!
بعد هم اگه اينقدر طرفدار سام هستي نبايد جوش بخوري چون سيمبين فقط مال نوكيا نيست. سام هم گوشي هاي سيمبين زياد داره كه متاسفانه فقط تعداد محدودشون وارد بازار مزخرف ايران عزيز شده.

ما نگفتيم i8910 ادامه ي i900 بلكه نوشتيم ارتقا يافته كه بنظر من كاملا درسته ! i900 هيچ برتري نسبت به

i8910 نداره حتي سيستم عاملش با اينكه سيمبينه ولي خيلي بهتر از امنيا روي تكنولوژي تاچ بكار رفته !

ممكنه براي شما سوژه ي تفريح و خنده باشه ولي براي ما جديه ! بالاخره هركس به اندازه ي ظرفيت و پويايي

ذهنش يه مطلبو ميتونه برداشت كنه !

در ضمن فن بوي هاي سامسونگ تا جايي كه بنده ميدونم جوش تو كارشون نيست ! چون با آرامش كامل داره بازارو از چنگ نوكيا در مياره !

sutsutak
19-08-2009, 15:11
مدل ارتقايافته i900 يك گوشي ويندوزموبايل هست به نام اومنيا پرو. من مي دونم كه اول اسم اومنيا روي i8910 هم بود و همين مساله براي خيلي ها غلط انداز شد (كه البته حتي اون زمان اين دو گوشي هيچ ربطي به نداشتن چون از دو دنياي مختلفن) اما حالا كه ديگه همه اين رو مي دونن بهتر نيست كسي كه اين نظرسنجي رو گذاشته يا مديرهاي فروم اين نظرسنجي رو حذف كنن و بيشتر از اين آبروي طرفدارهاي سامسونگ رو نبرن؟
بعدش هم اين جور نظرسنجي ها واقعا مايه خنده زاري هستن، اينه كه بهتره آدم قبل از نوشتن پست يا باز كردن تاپيك كمي سطح مطالعه اش رو ببره بالا.

S@nti@go_s&k
19-08-2009, 15:15
متوجه مشکلت شدم شما یکی از 13 نفری :دی

بسیار ضعیف [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 13 6.84%

key_1
19-08-2009, 15:41
به نظر من هم نمی شه گفت نسخه بعدی آی 900 و نظر سنجی که گذاشتین اشتباهه و ارزش این گوشی رو کم می کنید فقط !!:46:

hasanmotori
19-08-2009, 16:11
مدل ارتقايافته i900 يك گوشي ويندوزموبايل هست به نام اومنيا پرو. من مي دونم كه اول اسم اومنيا روي i8910 هم بود و همين مساله براي خيلي ها غلط انداز شد (كه البته حتي اون زمان اين دو گوشي هيچ ربطي به نداشتن چون از دو دنياي مختلفن) اما حالا كه ديگه همه اين رو مي دونن بهتر نيست كسي كه اين نظرسنجي رو گذاشته يا مديرهاي فروم اين نظرسنجي رو حذف كنن و بيشتر از اين آبروي طرفدارهاي سامسونگ رو نبرن؟
بعدش هم اين جور نظرسنجي ها واقعا مايه خنده زاري هستن، اينه كه بهتره آدم قبل از نوشتن پست يا باز كردن تاپيك كمي سطح مطالعه اش رو ببره بالا.

شما متوجه نشدی
ببین اون موقع بهترین گوشی سامسونگ i900 بوده بعد این گوشی که معرفی شد بهترین شد بعد امیر خان یعنی SAMSUNG میگه پیشرفت سامسونگ تو این مدت چطور بوده یعنی چقدر تکنولوژیش پیشرفت کرده
اصلاً سیستم عاملو اینا مهم نیست مهم پیشرفتی هست که سامسونگ تو این مدت داشته

sudotux
19-08-2009, 17:36
۲ تا سوال دارم ؟

۱- در پست اول این تاپیک نوشته شده که این گوشی قابلیت FM transmitter داره. ولی نه در gsmarena و نه در سایت خود سامسونگ اشاره ای به این مورد نشده ! بالاخره این گوشی FM transmitter داره یا نه ؟
۲- در صفحه ی مشخصات این گوشی در gsmarena نوشته شده TV-out (for SD content only ! منظور چیه ؟

ali racer
19-08-2009, 17:58
۲ تا سوال دارم ؟

۱- در پست اول این تاپیک نوشته شده که این گوشی قابلیت FM transmitter داره. ولی نه در gsmarena و نه در سایت خود سامسونگ اشاره ای به این مورد نشده ! بالاخره این گوشی FM transmitter داره یا نه ؟
۲- در صفحه ی مشخصات این گوشی در gsmarena نوشته شده TV-out (for SD content only ! منظور چیه ؟

1. ترنسميتر رو نسخه اوليه موجود بود ولي تو عرضه جهاني حذف شد !
2.يكي از ايرادت گوشي به نظر من همينه
يعني اين كه نمي توني تصاويري كه با رزولوشن اچ دي فيلمبرداري كردي رو با كابل
بفرستي رو تلويزيون
بالاترين رزولوشني كه ساپورت ميكنه وي جي اي هستش !
...........
يه عكس جالب از مقايسه صفحه نمايش چند گوشي از جمله اچ دي

Omnia 2
Galaxy
Omnia HD
Omnia i900
HTC Pro 2
HTC Hero
iPhone 3GS

ويدو اش رو همي ميتونين تو اين آدرس ببينيد

sutsutak
19-08-2009, 18:48
راستي نمي دونم خبر دارين يا نه. شايد توي اين 137 صفحه اين بحث مطرح شده باشه. اما به گفته الدار i8910 آخرين گوشي تاپ سامسونگ هست كه سيستم عامل سيمبا داره. از اين به بعد اين سيستم عامل فقط روي گوشي هاي متوسط سامسونگ خواهد بود. خلاصه اگه كسي سيمبين high-end سامسونگ دوست داره اين آخرين شانسه.:31:

ali racer
19-08-2009, 20:11
راستي نمي دونم خبر دارين يا نه. شايد توي اين 137 صفحه اين بحث مطرح شده باشه. اما به گفته الدار i8910 آخرين گوشي تاپ سامسونگ هست كه سيستم عامل سيمبا داره. از اين به بعد اين سيستم عامل فقط روي گوشي هاي متوسط سامسونگ خواهد بود. خلاصه اگه كسي سيمبين high-end سامسونگ دوست داره اين آخرين شانسه.:31:
نه عزيز جان
نادرستي اين خبر معلوم شد
ضمنا مگه سامسونگ ديوانه اس
كه اين همه سرمايه گذاري بكنه رو گوشي هاي سيمبين
و قرداد كوتاه مدت ببنده ؟
از اون طرف گوشي هاي سيمبين دار الان 50 درصد بازار
اسمارفون ها رو در دست دارن
سامسونگ ميخواد فروشش رو ببره بالا
پس بايد تو اين باززار حضور فعال داشته باشه

DariushGreat
19-08-2009, 20:38
کسی برای آخرین بار رفته علاءالدین ببینه آخرین قیمتش چنده؟؟؟ موقتا مدهوش این گوشی شدیم :31:

sutsutak
19-08-2009, 21:33
نه عزيز جان
نادرستي اين خبر معلوم شد

قرارداد كوتاه مدتي بسته نشده بوده. سامسونگ حق داره هر موقع و به هر شكل كه بخواد از سيمبا استفاده كنه. اين حق قانوني شه. اما ظاهرا سياستش عوض شده. سرمايه گذاري روي سيمبا زياد به نفع سامسونگ نبوده چون در هر حال كلمه سيمبين بيشتر با نام نوكلا شناخته شده. من از صحت اين خبر مطمئنم، اولين شكوفه هاش رو هم يك سال بعد خواهيم ديد. درگوشي بهتون بگم كه سامسونگ مي خواد لينوكس رو جايگزين سيمبا بكنه (فقط اينو به كسي نگيد :46:)
بعد هم شما اگر كذب بودن اين خبر رو در سايت يا منبع موثقي خونديد، به ما هم بگيد ممنون مي شيم.:46:

farhooode
19-08-2009, 21:59
نگران نباشید در عالی بودن i8910 شکی نیست ولی ..
روز به روز موبایل فروشی ها پولدار تر میشن و شما فقیر تر

sutsutak
19-08-2009, 22:27
البته اشتباه نشه. سامسونگ قرار نيست كلا سيمبا رو بذاره كنار. از اون قراره براي گوشي هاي متوسط استفاده كنه. (اينو اضافه كردم كه اگه كسي مي خواست با آر پي جي بهم حمله كنه بره دوباره بخوابه) :5:

S A M S U N G
20-08-2009, 18:40
نه عزيز جان
نادرستي اين خبر معلوم شد
سلام به همگی .

علی جان متاسفانه یا خوشبختانه این خبر کاملا درست هستش .

i8910 HD آخرین گوشی پیشرفته سامسونگ با سیستم عامل سیمبیان هستش . بقیه گوشیهای این سری همگی Mid-End و Low-End هستن .

بزودی آخرین گوشیهای سامسونگ با سیستم عاملهای WinMo و Android هم معرفی .

خداحافظی همیشگی سامسونگ با تمام این سیستم عامل ها .

بزودی سامسونگ سیستم عامل خودش رو به اسم Samsung open OS معرفی میکنه ( سال آینده یا 2 سال آینده ) . این سیستم عامل بر پایه Linux ساخته شده .

پس :

Samsung OmniaHD i8910 is the last Samsung flagship on Symbian. All future devices have been moved to mid-tier mass market device level.

سلام به لینوکس :دی

مخلصیم .

mahyarSAMSUNG
20-08-2009, 18:44
چقدر حال گیری . بابا اگه لینوکس سیستم عامل بود که موتورولا رو میکشوند بالا . پس باید دیگه دست بکار بشیم همون آی 8910 رو بخریم .

ali racer
20-08-2009, 18:46
قرارداد كوتاه مدتي بسته نشده بوده. سامسونگ حق داره هر موقع و به هر شكل كه بخواد از سيمبا استفاده كنه. اين حق قانوني شه. اما ظاهرا سياستش عوض شده. سرمايه گذاري روي سيمبا زياد به نفع سامسونگ نبوده چون در هر حال كلمه سيمبين بيشتر با نام نوكلا شناخته شده. من از صحت اين خبر مطمئنم، اولين شكوفه هاش رو هم يك سال بعد خواهيم ديد. درگوشي بهتون بگم كه سامسونگ مي خواد لينوكس رو جايگزين سيمبا بكنه (فقط اينو به كسي نگيد :46:)
بعد هم شما اگر كذب بودن اين خبر رو در سايت يا منبع موثقي خونديد، به ما هم بگيد ممنون مي شيم.:46:
فتم سرچ كردم
ولي چيز دندون گيري پيدا نكردم

سلام به همگی .

علی جان متاسفانه یا خوشبختانه این خبر کاملا درست هستش .

i8910 HD آخرین گوشی پیشرفته سامسونگ با سیستم عامل سیمبیان هستش . بقیه گوشیهای این سری همگی Mid-End و Low-End هستن .

بزودی آخرین گوشیهای سامسونگ با سیستم عاملهای WinMo و Android هم معرفی .

خداحافظی همیشگی سامسونگ با تمام این سیستم عامل ها .

بزودی سامسونگ سیستم عامل خودش رو به اسم Samsung open OS معرفی میکنه ( سال آینده یا 2 سال آینده ) . این سیستم عامل بر پایه Linux ساخته شده .

پس :

Samsung OmniaHD i8910 is the last Samsung flagship on Symbian. All future devices have been moved to mid-tier mass market device level.

سلام به لینوکس :دی

مخلصیم .
جالبه برام علاوه بر سامسونگ
نوكيا هم دوباره رفته رو پروژه ممو كار ميكنه كه بيس لينوكس داره(چه بالايي قراره سر سيمبين بياد خدا ميدونه !)

اطلاعات ان900 هم ليك شده كه از ممو (مامو) استفاده ميكنه !

Michael Ropy
20-08-2009, 19:13

به نظر من که کاره خیلی خوبی می کنه.

noisymind
20-08-2009, 20:05
ای بابا. این همه سرمایه گذاری و ... و یکی دو تا گوشی و آخرش هیچ؟! خب میومدن روی UIQ سرمایه گذاری میکردن تا علاوه براینکه کمتر خرج میکردن , هم از برشکستگی نجاتش میدادن و هم اینکه طرفدار هم زیاد داشت. الان با جدی تر شدن سامسونگ با wm و همینطور سونی اریکسون , دیگه خیلی ها رفتن طرف wm.

sutsutak
20-08-2009, 21:06
يكي دو تا گوشي نيست. سامسونگ خيلي وقته كه داره روي سيمبا كار مي كنه. اولين گوشيهاش D720 و D730 بود و بعد كلي گوشي در سري i توليد كرد و يكي هم در سري G . اما هيچ كدوم از اين گوشي ها فروش زيادي نداشتن و خيلي هاش هم ايران نيامد. دليلش هم بد بودن گوشي ها نيست. دليلش اينه كه مردم عامي سيمبا رو با نام رقيب سامسونگ شناخته اند و به در اين زمينه به سامسونگ اعتماد نمي كنن. :13:
ويندوز موبايل هم وضعش زياد جالب نيست، طرفدار زيادي نداره، گوشي هاش كند از آب درميان و نياز به سي پي يو و حافظه بالا دارن كه اين مساله خود به خود گوشي ها رو گرون مي كنه. اينه كه خود مايكروسافت هم ظاهرا قصد نداره WM رو ساپورت كنه و سيستم عامل جديد مي خواهد عرضه كنه.
خلاصه كه : لينوكس وارد مي شود، كلاها را برداريم.
فقط لينوكس سامسونگ رو نبايد با لينوكس موتورولا اشتباه گرفت. اون لينوكس جاوا بود. اين يكي فرق مي كنه. :21:

sutsutak
20-08-2009, 21:20
دوستاني كه اين گوشي رو خريداري كردن يه بررسي كوچولو بزارن ممنون مي شيم. :10:

Armin.ASD97
21-08-2009, 01:37
سلام
با اینکه من چیز زیادی سر در نمیارم ولی نظر خودمو می گم.
فیلم برداری این گوشی به نظر من خیلی خوبه.صداشم واضحه و مشکل خاصی نداره.
دوربین عکاسیشم خوبه ولی به نظر من ایرادش اینه که وقت گرفتن عکس اگه دستت یه ذره بلرزه عکس کلا تا می افته.
سرعت منو هاشم خوبه ولی بعضی وقتا اعصابم رو خورد می کنه.
منم چون از گوشی استفاده زیادی می کنم مجبورم هر شب شارز کنم.
کیفیت ال سی دیش تو محیط بسته کاملا فوقالاده هستش ولی تو زیر نور آفتاب اصلا نمیشه دید.(در واقع فقط رنگ مشکی می بینی)
صداشم هم از نظر بلندی و هم کیفیت کلا خوبه تو هنزفری به نظرم خیلی خوبه.
یه مشکلشم اینه که همش رو ال سی دیش لک میوفته.
فقط یه خورده هم گنده هستش.
حساسیت تاچشم خوبه ولی بعضی وقتا خیلی حساسه.
حالا بقیشم شما بگین.

sutsutak
21-08-2009, 09:14
سلام
با اینکه من چیز زیادی سر در نمیارم ولی نظر خودمو می گم.
فیلم برداری این گوشی به نظر من خیلی خوبه.صداشم واضحه و مشکل خاصی نداره.
دوربین عکاسیشم خوبه ولی به نظر من ایرادش اینه که وقت گرفتن عکس اگه دستت یه ذره بلرزه عکس کلا تا می افته.
سرعت منو هاشم خوبه ولی بعضی وقتا اعصابم رو خورد می کنه.
منم چون از گوشی استفاده زیادی می کنم مجبورم هر شب شارز کنم.
کیفیت ال سی دیش تو محیط بسته کاملا فوقالاده هستش ولی تو زیر نور آفتاب اصلا نمیشه دید.(در واقع فقط رنگ مشکی می بینی)
صداشم هم از نظر بلندی و هم کیفیت کلا خوبه تو هنزفری به نظرم خیلی خوبه.
یه مشکلشم اینه که همش رو ال سی دیش لک میوفته.
فقط یه خورده هم گنده هستش.
حساسیت تاچشم خوبه ولی بعضی وقتا خیلی حساسه.
حالا بقیشم شما بگین.

شما دوست عزيز براي اين كه لرزش دست باعث خراب شدن عكس نشه بايد لرزشگيرش رو فعال كني. من i8510 دارم و به همين شكل توي متروي تهران عكس ماكرو (از نزديك) گرفتم و كيفيتش عالي درآمد.
لك روي ال سي دي مشكل همه گوشي هاي صفحه لمسيه و كاريش نمي شه كرد (بايد هميشه يه دستمال لطيف همراهت باشه:20:)
از ريوييوت ممنون:11:

DariushGreat
21-08-2009, 11:37
فتم سرچ كردم
جالبه برام علاوه بر سامسونگ
نوكيا هم دوباره رفته رو پروژه ممو كار ميكنه كه بيس لينوكس داره(چه بالايي قراره سر سيمبين بياد خدا ميدونه !)

اطلاعات ان900 هم ليك شده كه از ممو (مامو) استفاده ميكنه !

سیمبین یه شرکت انگلیسی هست که در سال 98 با هدف کار بر روی سیستم عامل های موبایلی و به عبارتی مقابله به مثل با سیستم عامل ویندوز موبایل بنیان گذاری شد. کارش هم از همون ابتدا با ارایه یه گوشی هوشمند گنده دارای صفحه نمایش لمسی و صفحه کلید کامل QWerty خفن گرفت...

در ابتدا شرکت های زیادی سرمایه گذار و سهام دار این شرکت بودن؛ از جمله: نوکیا، زیمنس، سامسونگ، سونی اریکسون، موتورولا و... اما به تدریج شرکت های دیگه خودشون رو کنار کشیدن و سهام هاشون رو به دو شرکت بزرگ موبایلی جهان فروختن. به گونه ای که الآن دو مالک اصلی سیمبین نوکیا و سونی اریکسون هستن :5:

تفاوت این دو شرکت در اینه که نوکیا از تمامی سهمی که داره بیشترین بهره رو می بره؛ در حالیکه سونی اریکسون هر وقت عشقش بکشه به فکر استفاده از سهمش می افته! :دی

سیستم عامل های ساخت سیمبین بسیار گرون هستن؛ و این دلیل اصلی این هست که شرکت هایی غیر از این دو شرکت کمتر به فکر استفاده از این سیستم عامل برای تلفن هاشون می افتن... چون نمی خوان بازار خوب گوشی هاشون رو از دست بدن ( منظورم ارزونیشون هست ). مثلا یکی برام مثال جالبی زد؛ اگر ال جی ویوتی رو که قیمتش الان 220 تومنه، با سیستم عامل سیمبین می زدن، قیمتش می رفت بالای 500 تومن..! چون سیمبین یه سیستم عامل خوب و حسابی ای هست و پول کارکرد خیلی خوبش رو می گیره...!

این که سامسونگ و بقیه شرکت ها برن دنبال پروژه سیستم عامل خودشون و در اصطلاح خودمونی خودکفا بشن :27:، امری عادیه؛ اما برای نوکیا که سهامدار اصلی سیمبین هست هرگز یه همچین اتفاقی نمی افته... :10:

sutsutak
21-08-2009, 11:58
براي شركت هاي ديگه هم چنين اتفاقي نمي افته، اما همون نوكيا هم از اين به بعد قصد داره از لينوكس براي گوشي هاي high-end استفاده كنه. N97 هم آخرين گوشي high-end نوكيا با سيستم عامل سيمبا هستش. سامسونگ هم قصد داره همين كار رو بكنه. خلاصه وضع اينطوري مي شه كه ما از اين به بعد سيمبا رو روي گوشي هاي متوسط خواهيم ديد و همين امر به مردمي شده اين سيستم عام خيلي كمك مي كنه.:46:

---------------

راستي دوستاني كه i8910 دارن : اگه خواستيد بلندي صداي اسپيكرها بيشتر بشه يا كيفيت اجراي موسيقي گوشي بهتر بشه بگيد تا براتون روشش رو بذارم.:11:

mahroo_z1
21-08-2009, 12:01
سیمبین یه شرکت انگلیسی هست که در سال 98 با هدف کار بر روی سیستم عامل های موبایلی و به عبارتی مقابله به مثل با سیستم عامل ویندوز موبایل بنیان گذاری شد. کارش هم از همون ابتدا با ارایه یه گوشی هوشمند گنده دارای صفحه نمایش لمسی و صفحه کلید کامل QWerty خفن گرفت...

در ابتدا شرکت های زیادی سرمایه گذار و سهام دار این شرکت بودن؛ از جمله: نوکیا، زیمنس، سامسونگ، سونی اریکسون، موتورولا و... اما به تدریج شرکت های دیگه خودشون رو کنار کشیدن و سهام هاشون رو به دو شرکت بزرگ موبایلی جهان فروختن. به گونه ای که الآن دو مالک اصلی سیمبین نوکیا و سونی اریکسون هستن :5:

تفاوت این دو شرکت در اینه که نوکیا از تمامی سهمی که داره بیشترین بهره رو می بره؛ در حالیکه سونی اریکسون هر وقت عشقش بکشه به فکر استفاده از سهمش می افته! :دی

سیستم عامل های ساخت سیمبین بسیار گرون هستن؛ و این دلیل اصلی این هست که شرکت هایی غیر از این دو شرکت کمتر به فکر استفاده از این سیستم عامل برای تلفن هاشون می افتن... چون نمی خوان بازار خوب گوشی هاشون رو از دست بدن ( منظورم ارزونیشون هست ). مثلا یکی برام مثال جالبی زد؛ اگر ال جی ویوتی رو که قیمتش الان 220 تومنه، با سیستم عامل سیمبین می زدن، قیمتش می رفت بالای 500 تومن..! چون سیمبین یه سیستم عامل خوب و حسابی ای هست و پول کارکرد خیلی خوبش رو می گیره...!

این که سامسونگ و بقیه شرکت ها برن دنبال پروژه سیستم عامل خودشون و در اصطلاح خودمونی خودکفا بشن :27:، امری عادیه؛ اما برای نوکیا که سهامدار اصلی سیمبین هست هرگز یه همچین اتفاقی نمی افته... :10:
سلام دوست عزیز .حرفاتون تا حدی درسته ولی تا حدی هم اشتباهست. :5:
ببینید اگر اشتباه نکنم اواخر سال قبل بود که نوکیا سهام تمام برندها از سیستم عامل سیمبیان رو خرید تا اونو بصورت اپن سورس در بیاره و قابلیتهای جدیدی بهش اضافه کنه و سامسونگ اخرین شرکتی بود که نوکیا تونست قانعش کنه تا سهام خودشو به نوکیا بفروشه.
در ثانی دوست عزیز هنگاهی که روی یک پروژه ایی سرمایه گذاری میشه ولی بعد از مدتی اون پروژه سود دهیش کم میشه و یا باعث افزایش هزینه ها میشه کمااینکه این اتفاق زمانی بیفته که یک شرکت با یک بحران اقتصادی روبرو شده اینجا منطق حکم میکنه که دیگه سرمایه گذاری بیشتری روی اون پروژه انجام نشه و جلوی افزایش هزینه ها و ضرر بیشتر گرفته شود.
این در مورد نوکیا هم صادقه و واقعیت هم همین هست. مدتی است که در سایتها اخباری راجع به کنار گذاشتن سیستم عامل سیمبیان توسط نوکیا و استفاده از سیستم عامل مائمو بجای اون و حتی فروش سهام نوکیا در سیمبیان شنیده میشه که این به معنی تمرکز بیشتر روی یک پروژه برای کاهش هزینه ها می باشدکه البته نوکیا اونو در ظاهر رد کرده ولی این میتونه به معنی استفاده محدود نوکیا از این سیستم عامل برروی گوشیهاش باشه خبری که در بعضی سایتها منتشر شده.

DariushGreat
21-08-2009, 12:09
سلام دوست عزیز .حرفاتون تا حدی درسته ولی تا حدی هم اشتباهست. :5:
ببینید اگر اشتباه نکنم اواخر سال قبل بود که نوکیا سهام تمام برندها از سیستم عامل سیمبیان رو خرید تا اونو بصورت اپن سورس در بیاره و قابلیتهای جدیدی بهش اضافه کنه و سامسونگ اخرین شرکتی بود که نوکیا تونست قانعش کنه تا سهام خودشو به نوکیا بفروشه.
در ثانی دوست عزیز هنگاهی که روی یک پروژه ایی سرمایه گذاری میشه ولی بعد از مدتی اون پروژه سود دهیش کم میشه و یا باعث افزایش هزینه ها میشه کمااینکه این اتفاق زمانی بیفته که یک شرکت با یک بحران اقتصادی روبرو شده اینجا منطق حکم میکنه که دیگه سرمایه گذاری بیشتری روی اون پروژه انجام نشه و جلوی افزایش هزینه ها و ضرر بیشتر گرفته شود.
این در مورد نوکیا هم صادقه و واقعیت هم همین هست. مدتی است که در سایتها اخباری راجع به کنار گذاشتن سیستم عامل سیمبیان توسط نوکیا و استفاده از سیستم عامل مائمو بجای اون و حتی فروش سهام نوکیا در سیمبیان شنیده میشه که این به معنی تمرکز بیشتر روی یک پروژه برای کاهش هزینه ها می باشدکه البته نوکیا اونو در ظاهر رد کرده ولی این میتونه به معنی استفاده محدود نوکیا از این سیستم عامل برروی گوشیهاش باشه خبری که در بعضی سایتها منتشر شده.

ایول! نمی دونستم :31:
من این مطلبی رو که نوشتم دو سال پیش توی ویژه نامه کلیک روزنامه جام جم خونده بودم. حالا با توضیح شما دوست گلم کامل تر هم شد... :10:

می دونی چه چیز قانعم نمی کنه...؟ اینه که نوکیا خیلی با سیمبین سر و کله زده و خیلی برای هم حق آب و گل دارن و اصلا با هم دیگه نون و نمک خوردن!!! :27: توی کتم نمی ره که نوکیا بخواد سیمبین رو کنار بزنه...:41: اما این حرف شما که می خواد سیمبین رو تبدیل به یه سیستم عامل کد متن باز بکنه خیلی درکش راحت تره....

به نظر من اگر نوکیا بتونه افزون بر کد متن باز کردنش، یه تغییر اساسی توی اینترفیس سیمبین های خودش بده ( دقیقا همین کاری که سامسونگ برای امنیا HD کرد ) می تونه موفقیت های زیادی کسب کنه... ولی چه فایده؟؟؟ کو گوش شنوا؟! :13:

forum-p30world
21-08-2009, 12:36
حالا اونو بی خیال اگه یه نفر می تونه این دو تا رو تحلیل کنه و بگه اگه کدوم چجوری باشه بهتره؟
Test Frequency response Noise level Dynamic range THD IMD + Noise Stereo crosstalk
Samsung i8910 Omnia HD +1.29 -2.74 -87.6 86.6 0.0023 0.255 -85.2
HTC Magic +0.21 -2.20 -85.6 88.8 0.025 0.220 -86.0
Samsung S8000 Jet +1.01 -2.03 -87.9 87.0 0.015 0.060 -85.9
HTC Touch HD +0.20, -2.29 -86.7 89.2 0.024 0.253 -86.1
Nokia 5800 XpressMusic +0.09, -0.77 -92.2 92.1 0.013 0.297 -75.0
Nokia N97 +0.04, -0.27 -90.7 90.7 0.0048 0.896 -89.5
LG GC900 Viewty Smart +0.13, -2.20 -92.3 92.4 0.0019 0.120 -91.9
Apple iPhone 3GS +0.01, -0.05 -92.1 92.1 0.0035 0.011 -95.0
Sony Ericsson W995 +0.04, -0.40 -89.1 89.0 0.0033 0.048 -88.7

منظور در کل این صفحه است

forum-p30world
21-08-2009, 12:39
راستی اینم بگم سیمبین اونقد که فکر می کنید گرون در نمیاد تقریبا به خاطر همین ماجرای اپن سورس شدن ارزون تر هم می شه

وین مو خیلی گرونتره یعنی اگه یه گوشی وین مو داره -همونو با سیمبین تولید کنن ارزون تر می شه

ali racer
21-08-2009, 13:02
حالا اونو بی خیال اگه یه نفر می تونه این دو تا رو تحلیل کنه و بگه اگه کدوم چجوری باشه بهتره؟
Test Frequency response Noise level Dynamic range THD IMD + Noise Stereo crosstalk
Samsung i8910 Omnia HD +1.29 -2.74 -87.6 86.6 0.0023 0.255 -85.2
HTC Magic +0.21 -2.20 -85.6 88.8 0.025 0.220 -86.0
Samsung S8000 Jet +1.01 -2.03 -87.9 87.0 0.015 0.060 -85.9
HTC Touch HD +0.20, -2.29 -86.7 89.2 0.024 0.253 -86.1
Nokia 5800 XpressMusic +0.09, -0.77 -92.2 92.1 0.013 0.297 -75.0
Nokia N97 +0.04, -0.27 -90.7 90.7 0.0048 0.896 -89.5
LG GC900 Viewty Smart +0.13, -2.20 -92.3 92.4 0.0019 0.120 -91.9
Apple iPhone 3GS +0.01, -0.05 -92.1 92.1 0.0035 0.011 -95.0
Sony Ericsson W995 +0.04, -0.40 -89.1 89.0 0.0033 0.048 -88.7

منظور در کل این صفحه است

عكسي كه گذاشتين نمودار اعجاج امواج صوتي هستش
كه هر چي اعجاج كمتر باشه عملكرد بهتري رو شاهد هستيم

راستی اینم بگم سیمبین اونقد که فکر می کنید گرون در نمیاد تقریبا به خاطر همین ماجرای اپن سورس شدن ارزون تر هم می شه

وین مو خیلی گرونتره یعنی اگه یه گوشی وین مو داره -همونو با سیمبین تولید کنن ارزون تر می شه

يكي از دلايلي كه وين موبايل گرونتره قميت بالاتره ليسانسش نيست!!

موضوع اينه كه وقتي يه شركت ليسانس يه سيستم عامل رو براي يه
گوشي خريداري ميكنه(اگه تو قرارداداش تعداد گوشي ذكر نشه كه تو 90% موارد نميشه)
يه مبلغي رو پرداخت ميكنه به دارنده سيستم عامل
حالا اگه تعداد گوشي هاي زيادي توليد كنه
اين مبلغ تقسيم ميشه بر تعداد گوشي هاي بيشتري كه توليد كرده و
قيمت نهايي گوشي
ارزونتر در مياد اما
اگه مثل وين موبايل بازار محدود تري داشته باشه
به تبع اون توليداتش كم ميشه و قيمت ليسانس براي هر گوشي بالاتر ميره

و قيمت نهايي گوشي بالاتر در مياد

sutsutak
21-08-2009, 14:44
زياد ذهنتون رو با اين نمودارها مشغول نكنيد چون نتايجش هميشه با واقعيت مطابقت نداره. :41: در نهايت كيفيت صدا يك مساله شخصي يه و هر كسي يه كيفيت صدا رو مي پسنده. اين نمودارها فقط مي تونن يه تصور كلي به خواننده بدن.:8:

Armin.ASD97
21-08-2009, 16:00
شما دوست عزيز براي اين كه لرزش دست باعث خراب شدن عكس نشه بايد لرزشگيرش رو فعال كني. من i8510 دارم و به همين شكل توي متروي تهران عكس ماكرو (از نزديك) گرفتم و كيفيتش عالي درآمد.
لك روي ال سي دي مشكل همه گوشي هاي صفحه لمسيه و كاريش نمي شه كرد (بايد هميشه يه دستمال لطيف همراهت باشه:20:)
از ريوييوت ممنون:11:

وقتی لرزشگیرو فعال می کنم بازم تاثیر زیادی نداره یه ذره هم کیفیت عکسو پایین میاره.چیکارش کنم؟

pulp_152
21-08-2009, 16:25
قابل ذکره که اگر ال سی دیش مثل 8300 باشه که هست ! ...

درسته اثر انگشت میمونه ولی جوری نیست که ازار دهنده باشه یا اینکه با همون انگشت نره ... مثل فرش میمونه که با دستت میتونی اینور اونروش کنی یک چیزی تو همین مایه ها و اثر انگشت به نظرم ماندگاری روش نداره

ali racer
21-08-2009, 16:53
وقتی لرزشگیرو فعال می کنم بازم تاثیر زیادی نداره یه ذره هم کیفیت عکسو پایین میاره.چیکارش کنم؟
دوست من اين مشكل
بر ميگرده به سرعت شاتر گوشي

وقتي كه سرعت شاتر بالا باشه
اثرات لرزش دست خيلي كمتر خودشو نشون ميده
(چون تو كسر كوچيكي از ثانيه سلول هاي اپتيكال گوشي در معرض نور قرار ميگيرند)

forum-p30world
21-08-2009, 19:46
عكسي كه گذاشتين نمودار اعجاج امواج صوتي هستش
كه هر چي اعجاج كمتر باشه عملكرد بهتري رو شاهد هستيم

يكي از دلايلي كه وين موبايل گرونتره قميت بالاتره ليسانسش نيست!!

موضوع اينه كه وقتي يه شركت ليسانس يه سيستم عامل رو براي يه
گوشي خريداري ميكنه(اگه تو قرارداداش تعداد گوشي ذكر نشه كه تو 90% موارد نميشه)
يه مبلغي رو پرداخت ميكنه به دارنده سيستم عامل
حالا اگه تعداد گوشي هاي زيادي توليد كنه
اين مبلغ تقسيم ميشه بر تعداد گوشي هاي بيشتري كه توليد كرده و
قيمت نهايي گوشي
ارزونتر در مياد اما
اگه مثل وين موبايل بازار محدود تري داشته باشه
به تبع اون توليداتش كم ميشه و قيمت ليسانس براي هر گوشي بالاتر ميره

و قيمت نهايي گوشي بالاتر در مياد

دوست عزیز بابت اولی ممنون بابت دومی انشاالله که درست می گی بازم ممنون ولی اگر اینطور بود مطمئن باش وین مو خیلی جلوتر از دیگران جایی که هست می بود

باز ممنون:10:

sutsutak
21-08-2009, 21:55

خوب در وهله بايد بگم كه i8910 يك گوشي يه و نمي شه ازش توقع يك دوربين رو داشت. حالا هر چقدر دوربين خوب باشه. :20:
براي لرزش دست هم بايد بگم كه لرزشگير بهترين نتيجه رو توي نور كافي مي ده. چون اگر نور كم باشه شاتر مدت بيشتري باز مي مونه با نور بگيره و اون وقت لرزش هاي دست بيشتر عكس رو خراب مي كنه. i8910 رو باهاش آشنا نيستم اما توي i8510 لرزشگير نسبتا خوب جواب مي ده.
كلا شما سعي كنيد فقط توي نور كافي (مثل روز روشن) باهاش عكس بگيريد.

mahyarSAMSUNG
22-08-2009, 04:20
راست میگید . این لرزش گیر انگار اصلا کار نمیکنه . روی جی 810 من هم همینطوری بود . وقتی توی جایی که نور کم بود هیچ تاثیری نداشت . توی جایی هم که نور خوب بود اصلا روشن و خاموشش تاثیری نداشت چون جایی که نور خوبه سرعت شاتر زیاد میشه دیگه احتیاجی به لرزش گیر نیست !

farhooode
22-08-2009, 13:12
خیلی گوشیه خوبیه

لامصب مثل مرسدس بنز لوکسه

Ssarshar
22-08-2009, 13:20
خیلی گوشیه خوبیه

لامصب مثل مرسدس بنز لوکسه

اين فقط براي اضافه كردن پست هات بود ديگه ؟!:27:

pulp_152
22-08-2009, 17:01
راست میگید . این لرزش گیر انگار اصلا کار نمیکنه . روی جی 810 من هم همینطوری بود . وقتی توی جایی که نور کم بود هیچ تاثیری نداشت . توی جایی هم که نور خوب بود اصلا روشن و خاموشش تاثیری نداشت چون جایی که نور خوبه سرعت شاتر زیاد میشه دیگه احتیاجی به لرزش گیر نیست !

هر چی لنز بزرگتر باشه برای جمع کردن نور موفق تره ... و تو جاهای تاریک بهتر عمل میکنه ...

8910 لنزش خوبه و باید متوسط عمل کنه ...

و البته تو روز نباید مشکلی داشته باشه حتی در حرکت!

sutsutak
22-08-2009, 18:16
حالا شما بيا لرزشگير رو توي نور متوسط امتحان كن. طوري كه نور نه كم باشه نه زياد. يه جايي توي اتاق مثلا. فكر مي كنم مفيد باشه. بعد نتيجه رو به ما هم بگو. در هر صورت داشتن لرزشگير از نداشتنش بهتره. حداقل براي پز دادن!!!

--------------------
يه خواهشي هم داشتم از دوستاني كه اين گوشي رو دارن. مي خواستم كيفيت اجراي موسيقي اش رو (با هدست) با يك mp3 player مقايسه كنيد يا در كل بگيد از كيفيت صداش راضي هستيد يا نه.

پيشاپيش ممنون.:11:

pulp_152
22-08-2009, 19:04
البته ممکن دوستمون رو حالت شب گذذاشته باشن که معمولا همه گوشی ها تو این حالت لرزشگیرش غیر فعال میشه ... لطف کنید وقتی که نتیجه رو هم میگید بگید در چه حالتهایی هستش

Milad7171
22-08-2009, 19:37
يه خواهشي هم داشتم از دوستاني كه اين گوشي رو دارن. مي خواستم كيفيت اجراي موسيقي اش رو (با هدست) با يك mp3 player مقايسه كنيد يا در كل بگيد از كيفيت صداش راضي هستيد يا نه.

پيشاپيش ممنون.:11:
دوست عزیز عملکرد این گوشی چه در هدست و چه در اسپیکر کاملا راضی کننده است.تنها چیزی که کمی من رو اذیت میکنه اینه که حالت ساخت هدست این گوشی طوری که به سختی توی گوش جا میگیره(دقیقا مثل هدست های سونی اریکسون).البته این نظر شخصی من هست

peyman.2ps
22-08-2009, 22:13
راستي دوستاني كه i8910 دارن : اگه خواستيد بلندي صداي اسپيكرها بيشتر بشه يا كيفيت اجراي موسيقي گوشي بهتر بشه بگيد تا براتون روشش رو بذارم.:11:

ميشه لطف كنيد توضيح بديد:8:

ninja3000sh
22-08-2009, 23:32
دوست عزیز عملکرد این گوشی چه در هدست و چه در اسپیکر کاملا راضی کننده است.تنها چیزی که کمی من رو اذیت میکنه اینه که حالت ساخت هدست این گوشی طوری که به سختی توی گوش جا میگیره(دقیقا مثل هدست های سونی اریکسون).البته این نظر شخصی من هست
من همون اوایل گفتم که هدفون خودش زیاد جالب نیست.
به شما پیشنهاد میکنم از هدفونهای خوبی مثل GRIFFIN و سونی و یا CREATIVE استفاده کنید.
بخصوص بین اینا هدفون GRIFFIN واقعا کیفیت عالی داره که اون شرکت هدفونهاشو به ایفون و ایپاد تاچ تولید میکنه قیمتش هم 25 تومن هست.

Diego
22-08-2009, 23:43
من تصمیم دارم HTC HD عزیزمو رد کنم یه Omnia HD بگیرم...(مرض تعویض گوشی به جونم افتاده)
نقاط ضعف و قوت این گوشی چیه؟
تا به حال با این سیستم عامل کار نکردم.قدرت نرم افزار هاش چطوره؟ نرم افزار های قفل شکسته اش فراوون پیدا میشه؟

ninja3000sh
22-08-2009, 23:55
من تصمیم دارم HTC HD عزیزمو رد کنم یه Omnia HD بگیرم...(مرض تعویض گوشی به جونم افتاده)
نقاط ضعف و قوت این گوشی چیه؟
تا به حال با این سیستم عامل کار نکردم.قدرت نرم افزار هاش چطوره؟ نرم افزار های قفل شکسته اش فراوون پیدا میشه؟
دوست عزیز تقریبا میشه گفت گوشی کاملی هست و نقطه ضعف بخصوصی نداره.
نقاط قوتش هم که تو ریویو GSMARENA.COM بهش اشاره کرده که کم نیست.
سیمبین هم که سیستم عامل راحت و خوبی هستش.
ولی از لحاظ برنامه هنوز به پای ورژن 9.2 و 9.3 نمیرسه.جا داره تا صبر کنیم تا نرم افزار و بازیهای خوبی واسش بدن بیرون.
اگه گوشی میخواهی که تو مولتی مدیا و دوربین خوب.و صد البته راحتی کار داشته باشه که این گوشی بهترین انتخاب هستش.
ولی اگه گوشی میخواهی که تو اینترنت و کارهای بیزینس و برنامه خور بودن راحت باشه همون TOUCH HD بهترین گزینه هستش.
موفق باشی.

sutsutak
23-08-2009, 00:31
Baraye behbude keyfiate seda

Enter *#0002*28346#
- "2 Play Sound"
- "2 MP3 HeadPHN"
- "2 Coarse GAIN"
- Enter 12#
- "Back"
- "4 HS Gain"
- Enter 6#
- "Back"
- "Back"
- "6 Back-Up" (To save all settings)
- "Exit

mahyarSAMSUNG
23-08-2009, 04:26
به نظر شما قیمت این گوشی تا 500 تومن هم میرسه یا نه ؟ چون من اگه جی 810 فروش بره شاید خریدم . البته تا 500 تومن !

javad1948
23-08-2009, 07:13
دوستان هنوز مایکروتل 16 گیگشو وارد نکرده؟

hasanmotori
23-08-2009, 09:41
تنظیمات صداشو دست کاری نکنید
تو موبایلستان 2 نفر این کارو کردن و دیگه صداش در نمیاد

sutsutak
23-08-2009, 10:45
خوب آدم بايد عاقل باشه و قبل از اينكه تنظيمات رو دستكاري كنه ارقام اصلي رو روي كاغذ براي خودش يادداشت كنه تا اگه چيزي شد مقادير قبلي رو بذاره.

hasanmotori
23-08-2009, 11:24
اونا تنظیمات رو به حالت قبل برگردوندن ولی بازم درست نشده

S A M S U N G
23-08-2009, 11:28
سلام به همگی .

آپدیت رسمی بعدی این گوشی به احتمال زیاد هفته آینده منتشر میشه .

مخلصیم .

sutsutak
23-08-2009, 12:17
سلام به همگی .

آپدیت رسمی بعدی این گوشی به احتمال زیاد هفته آینده منتشر میشه .

مخلصیم .

خدا از دهنت بشنوه! ما كه بي صبرانه منتظريم.

S@nti@go_s&k
23-08-2009, 12:54
Baraye behbude keyfiate seda

Enter *#0002*28346#
- "2 Play Sound"
- "2 MP3 HeadPHN"
- "2 Coarse GAIN"
- Enter 12#
- "Back"
- "4 HS Gain"
- Enter 6#
- "Back"
- "Back"
- "6 Back-Up" (To save all settings)
- "Exit

مگه میخان پارتی راه بندازن ول کن بابا برادر یه چیزی میشه

شیطونی نکن

javad1948
23-08-2009, 13:11
از دوستان کسی می دونه 16 گیگ مایکروتلش کی میاد؟

sutsutak
23-08-2009, 15:38
مگه میخان پارتی راه بندازن ول کن بابا برادر یه چیزی میشه

شیطونی نکن

---------------
چشم. به هر حال خواستيم بگيم كه همچين چيزي هم هست. هر كي خواست استفاده كنه. :8:

soranstar
23-08-2009, 15:44
به نظر شما قیمت این گوشی تا 500 تومن هم میرسه یا نه ؟ چون من اگه جی 810 فروش بره شاید خریدم . البته تا 500 تومن !

من که دیروز از دبی قیمت گرفتم گفتن 1699 درهم .

یه چیزی حدود 468000 تومن خودمون .

shahab_f
23-08-2009, 16:33
قرار بود ماه رمضون بیاد پایین پس چی شد ؟ من رو حرف شما حساب کردم ، شما مسئولین:31:

Armin.ASD97
23-08-2009, 16:48
سلام
خواهش می کنم کسانی که این گوشی رو دارن محتویات فولدر سامسونگ(بقیش رو یادم نیست) رو از تو حافظه انبوه برام آپ کنن.
این فولدر رو حذف کردن.(لطفا واجبه)
بعدش یه سوال داشتم.
وقتی گوشی رو ریست کردی می تونی فایل ها پاک شده رو دوباره گیر بیاری؟(اگه می شه با چه نرم افزاری)اینم واجبه آخه فایل نصب جی پی اسم توش بوده پاک شده.

mohamadreza666
23-08-2009, 17:46
قرار بود ماه رمضون بیاد پایین پس چی شد ؟ من رو حرف شما حساب کردم ، شما مسئولین:31:
شهاب یه خورده وایسا بزار ماه رمضون بیاد بعد بگو...!!!:31:
بعدشم به کسایی تخفیف میدن که روزی 100 بار دعای سحر رو از حفظ بخونن...!!!:دی
میاد پایین صبر پیشه کن برادر...!!!:11:
سبز باشی...!!!:10:

pouya_99999
23-08-2009, 18:01
من که دیروز از دبی قیمت گرفتم گفتن 1699 درهم .

یه چیزی حدود 468000 تومن خودمون .

مگه میشه این قیمت باشه ؟

sutsutak
23-08-2009, 18:15
معلومه كه نه همين الانش هم بيشتره. بعدش هم مگه مي شه قيمت يه كشور ديگه رو براي ايران مبنا قرار داد؟

pouya_99999
23-08-2009, 18:35
اخه قيمت جهانيش هم الان بيشتره

S@nti@go_s&k
23-08-2009, 18:44
پایینترین قیمت جهانی که من دیدم

560 تومن بود

اون 470 هم که گفتی زیاد طول نمیکشه به این قیمت برسه .

Armin.ASD97
23-08-2009, 19:05
سلام
خواهش می کنم کسانی که این گوشی رو دارن محتویات فولدر سامسونگ(بقیش رو یادم نیست) رو از تو حافظه انبوه برام آپ کنن.
این فولدر رو حذف کردن.(لطفا واجبه)
بعدش یه سوال داشتم.
وقتی گوشی رو ریست کردی می تونی فایل ها پاک شده رو دوباره گیر بیاری؟(اگه می شه با چه نرم افزاری)اینم واجبه آخه فایل نصب جی پی اسم توش بوده پاک شده.

کسی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟

farhooode
23-08-2009, 21:48
فقط لنز نداره
ساتیو هم که نمونه عکسبرداریشو دیدم حالم رو بهم زد
پایانی غم انگیز برای سونی اریکسون

hateftotti
23-08-2009, 22:17
من امروز جمهوری بودم.با دوستم میخواستیم برای باباش omnia hd بگیریم که هر جا قیمت کردیم زیر 740000هزار تومان کسی قیمت نداد:18:.بعد زنگ زدم مایکروتل شهرک غرب گفت 2تا برام مونده 679000 تومان.ما هم سریع رفتیم خریدیم.ولی چیزی که عجیب بود تمامی گوشی های نمایندگی فروش رفته بود از جمله omnia hd و jet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:18::18 ::18:.خلاصه مغازه های سودجوی جمهوری به دلیل تقاضای زیاد قیمتو بردن بالا لطفا دست نگه دارین سامسونگ دوباره وارد کنه بعد بخرین.:46:

farhooode
24-08-2009, 07:52
شیراز فت و فراوونه

soranstar
24-08-2009, 10:12
پایینترین قیمت جهانی که من دیدم

560 تومن بود

اون 470 هم که گفتی زیاد طول نمیکشه به این قیمت برسه .

دوست عزیزاین قیمتی که من گرفتم دقیقا مال 31مرداد بود.

soranstar
24-08-2009, 11:31
دوستان با حرفاشون منم به شک انداختن واسه همین باز از دوستم خواستم واسم قیمت بگیره

قیمت امروز 2 شهریور به پول خودمون دقیقا 467225 تومان .
دیگه فکر کنم قیمت دقیق باشه .

mahyarSAMSUNG
24-08-2009, 16:17
قیمت توی خارج که بدرد نمیخوره . تا میخواد بیاد ایران معلوم چقدر پات آب میخوره باید یکی مثل شما آشنا داشته باشه که ما نداریم .

forum-p30world
24-08-2009, 18:12
تو کره چنده؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

S@nti@go_s&k
24-08-2009, 18:18
تو کره چنده؟الان چون ماه رمضونه مجانیه بعد از ماه رمضون دوباره میشه 500 تومن :دی

farhooode
24-08-2009, 18:34
قیمت این کوشی تو شیراز مفته و مفته
فت و فراوون
16 گیگ قیمت دارم 740 تومن
مفت

noisymind
24-08-2009, 19:16
خب اینجور که بعضی از دوستان روزی 100 باز زنگ میزنند به مغازه ها و 100 بار میرن هی میپرسن که آوردین , نیاوردین و ... فروشنده ها هم قیمتها رو میبرن بالا.

pulp_152
24-08-2009, 19:19
:whistle:...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](38).gif

mf.designing
24-08-2009, 22:34
بچه ها کسی قیمتش رو تو تبریز داره ؟!

mf.designing
24-08-2009, 22:36
راستی ،
دوستانی که Omina HD دارن و قصد هک کردنش رو دارن به تاپیک زیر سر بزنن :

Diego
24-08-2009, 22:50
استحکام گوشی چطوره؟(اونهایی که دارن جواب بدن)

hateftotti
25-08-2009, 11:27
يه سوال داشتم
اين گوشي موبايل تركر داره يا نه اگه داره كجا بايد فعال بشه؟

S@nti@go_s&k
25-08-2009, 16:20
سلام

فکر کنم روی جاواهای سامسونگ بود

ولی اگر گوشیو داری تو SETTING یه نگاه بنداز یا یه سرچ بزن .

Dadshah
25-08-2009, 18:34
سلام!

نینجا جان به دادم برس ....
(میبخشید پست نامربوط میزنم)

اینکه i8910 با باتری فول، فقط یک و نیم یا نهایتا دو ساعت فیلمبرداری میکنه برای بنده یه خرده مشکل سازه؛ با توجه به اینکه یه خرده برای خرید گوشی عجله دارم و با توجه به اولویت های زیر چه گوشی ای پیشنهاد میکنید:
1. دوربین (عکاسی و فیلمبرداری)
2. باتری
3. حافظه داخلی (برای نصب برنامه های متعدد) و جانبی (برای فیلمبرداری و آرشیو اطلاعات)

به طور خلاصه: یه گوشی که بتونم حداقل سه چهار ساعت فیلمبرداری باکیفیت (کیفیت قابل قبول مثل N95 8G یا بالاتر) باهاش داشته باشم و از نرم افزارهای مختلف مثل ماشین حساب مهندسی، دیکشنری، آلارم پیشرفته، کتاب های الکترونیکی، نرم افزارهای مذهبی و .... در اون استفاده کنم. ضمنا بتونه دو سه سال در شرایط سخت و پرکار واسم کار کنه.

قیمت گوشی هم از i8910 گرونتر نباشه (ترجیحا حدود 600 تومان یا کمتر).

سؤال جانبی:
N97 و N86 و N85 با یک بار شارژ باتری چه مدت میتونند فیلمبرداری کنند؟

.

hasanmotori
25-08-2009, 18:58
فیلم برداری در حالت hd فشار خیلی زیادی به سخت افزار گوشی میاره و نباید انتظار داشته باشی با این حجم بتونه مدت زمان زیادی فیلم برداری کنه
ولی اگه بزاریش رو حالت d1 که بازم کیفیت خیلی عالیی داره شاید بتونی 3 تا 4 ساعت فیلم بگیری که نسبت به hd روونترم هست یعنی میشه گفت روونترین فیلم برداریو تو این حالت در بین کل گوشیها داره

اینم لینکشه :

ببین راضیت میکنه

hasanmotori
25-08-2009, 19:55
فریمور جدید از دید فرید از موبایلستان :

این فیرمور برای اپراتور سوئیسی SwissCom هست و موقع استارت گوشی به جای آرم سامسونگ آرم این اپراتور میاد.
زبان پیش فرض هم سوئیسی هست که دردسری داشتم برای تبدیلش به انگلیسی ( آخه سوئیسیم اصلا خوب نیست :دی )

اما مصرف باتری دقیقا همانطور که تعریف شده بود خیلی بهتر شده بطوری که از ظهر ساعت 12 حدودا تا الان که بعد از فلش مداوم باهاش کار کردم یک خط هم کم نشده

سرعت گوشی فوق العاده هست و هیچ تاخیری در منوها نداره به خصوص فیرمور سابق گوشی من در قسمت مسیج یه خورده تاخیر داشت ولی این مشکل حل شده
صدای فیلم برداری خیلی خوبه کیفیت عسکها و فیلم هم همینطور
موقع بالا اومدن گوشی حدود 160 مگ رم آزاد داره که نسبت به 130 مگ سابق خیلی بهتر شده.

به راحتی هم کامل هک شد و از این نظر هم مشکلی نداره

Armin.ASD97
25-08-2009, 22:10
سلام کسی نبود فولدر سامسونگ... رو از گوشی برام آپ کنه؟
راستی تازگی ها این کلید قفلم یه جوری شده درست کار می کنه ولی بعضی از وقتا یه صدایی کوچیکی میده بعضی وقتا هم کاملا بیصداست به نظرتون مشکلش چیه؟

ninja3000sh
25-08-2009, 22:47
سلام!

نینجا جان به دادم برس ....
(میبخشید پست نامربوط میزنم)

اینکه i8910 با باتری فول، فقط یک و نیم یا نهایتا دو ساعت فیلمبرداری میکنه برای بنده یه خرده مشکل سازه؛ با توجه به اینکه یه خرده برای خرید گوشی عجله دارم و با توجه به اولویت های زیر چه گوشی ای پیشنهاد میکنید:
1. دوربین (عکاسی و فیلمبرداری)
2. باتری
3. حافظه داخلی (برای نصب برنامه های متعدد) و جانبی (برای فیلمبرداری و آرشیو اطلاعات)

به طور خلاصه: یه گوشی که بتونم حداقل سه چهار ساعت فیلمبرداری باکیفیت (کیفیت قابل قبول مثل N95 8G یا بالاتر) باهاش داشته باشم و از نرم افزارهای مختلف مثل ماشین حساب مهندسی، دیکشنری، آلارم پیشرفته، کتاب های الکترونیکی، نرم افزارهای مذهبی و .... در اون استفاده کنم. ضمنا بتونه دو سه سال در شرایط سخت و پرکار واسم کار کنه.

قیمت گوشی هم از i8910 گرونتر نباشه (ترجیحا حدود 600 تومان یا کمتر).

سؤال جانبی:
N97 و N86 و N85 با یک بار شارژ باتری چه مدت میتونند فیلمبرداری کنند؟

.
همانطوری که حسن جان هم اشاره کرد به نظرم همین i8910 رو بگیری بهتره و میتونی تو حالت d1 فیلمبرداری کنی که تا 3 یا 4 ساعت میتونه فیلمبرداری کنه.
اگه فقط به علت فیلمبرداری تو حالت hd که باطری نمیتونه راضیت کنه میخواهی این گوشی رو رد کنی که کار اشتباهی میکنی.:13:
کلا n86 و n85 که با این گوشی قابل قیاس نیستند .
میمونه n97 : n97 درسته گوشی خوبی هست ولی باز هم جلوی i8910 خیلی کم میاره.
n97 صدای فیلمبرداریش با اینکه کیفیت نسبتا خوبی داره ولی خیلی پخش ضعیفی داره حتی تو فریمویو12 هم همون آش و کاسه هستش.:13:
در کل همین i8910 پیشنهاد میشه.

pulp_152
26-08-2009, 01:25
ببخشید ولی وجود یک ریویو مثل این رو لازم دیدم تو این تاپیک باشه یک پست هم بیشتر نمیشه ! .. البته از merikh برداشتم که جای دیگه ای گذاشته بود

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

شاید سخت گیرترین منتقدان سامسونگ هم در مقابل Omnia HD حرفی برای گفتن نداشته باشند دستگاهی که با ترکیب کاربردی چند گجت پرکاربرد و البته با کیفیت، نگاه های بسیاری را به خود جلب کرده است. در ادامه نگاه کامل و موشکافانه ای داریم به این محصول جدید سامسونگ. با ما همراه شوید.

مدل و نامSamsung i8910 Omnia HDابعاد12.9×59×123 میلی متروزن 148 گرمصفحه نمایش3.7 اینچ لمسی خازنی640×360 پیکسل قابلیت نمایش 16 میلیون رنگ دفترچه تلفننامحدود بسته به حافظه داخلیکارت حافظه+حافظه داخلیMicro SD+256MB RAM+8/16 GBارتباطاتGSM چهار بانده+GPS+Wi-Fi+3G+Bluetoothسیستم عاملSymbian OS v9.4 Series 60 rel. 5پردازندهARM Cortex A8+3D Graphics با فرکانس 600مگاهرتزوضوح دوربین8.0 مگاپیکسل با قابلیت اتوفوکوسحداکثر وضوح فیلمبرداری720×1280 با 24 فریم در ثانیهظرفیت باتری1500mAh

پیش از این بارها و بارها به تفصیل در رابطه با انقلابی که در ساخت و طراحی محصولات سامسونگ در چند سال اخیر اتفاق افتاده است صحبت کرده ایم، انقلابی که شرکت سامسونگ را از قامت یک برند تماما درجه دو که همواره بعنوان انتخاب های آخر از آن یاد می شد به یکباره بگونه ای به سطح اول بازار پرتاب کرد که حالا نه تنها سکوی دوم پر فروش ترین های بازار موبایل به سامسونگ تعلق دارد بلکه با مشکلاتی که برای غول فنلاندی دنیای موبایل در عرصه بین المللی و بخصوص داخلی پیش آمده است و خیل عظیمی از کاربران از خرید هرگونه دستگاهی که نام نوکیا را بر خود دارد پرهیز می کنند، این سامسونگ است که حالا با استفاده از فرصت پیش آمده در حال ارتقاء هرچه بیشتر سهم فروش خود می باشد. البته محدود نمودن موفقیت های سامسونگ به کم کاری دیگر برندها و مشکلات آنها تا اندازه ای بی انصافی ست چرا که این موفقیت های پی در پی برای سامسونگ نمی تواند تصادفی پیش آمده باشد. تنها یک نگاه به لیست بلند بالای تولیدات این شرکت حقیقتی را روشن می سازد که شاید بتوان آن را اصلی ترین دلیل افزایش اقبال عمومی به این برند دانست امری که در یک کلام "تنوع در تولید" نامیده می شود. به بیان دیگر برخلاف تقریبا تمامی تولید کنندگان دیگر سامسونگ هیچگاه بر اثر تمرکز بر یک رده پر فروش، دیگر رده های مهم بازار را از یاد نبرده است و بعنوان مثال در حال حاضر سامسونگ یکی از اصلی ترین تولید کنند گان گوشی های ارزان قیمت بازار است، مدل هائی که در عین ارزان بودن از طراحی و کارائی به نسبه مناسبی نیز برخوردار می باشند. نکته دیگری که سامسونگ را در میان همگان به نامی شایسته احترام بدل کرده است میزان نوآوری ها و پیشگامی این برند در فناوری های جدید است بعنوان مثال سامسونگ اولین برندی ست که یک گوشی واقعی با باتری خورشیدی را برای فروش با قیمتی کاملا مناسب و تاحدودی باور نکردنی به بازار ارائه کرده است. بحث گوشی های دوسیمکارته مثال دیگری ست که در عین سادگی به جز سامسونگ (و البته موتورولا) تاکنون هیچ شرکت معتبر دیگری به آن وارد نشده است. پرداختن به این مسائل و مواردی از این دست به روشنی جایگاه ویژه سامسونگ در عرصه موبایل (که البته تفاوت فراوانی با دیگر محصولات صوتی تصویری کم کیفیت این شرکت دارد)، را نشان می دهد.

جذابیت، مناسب ترین وازه ای ست که در برخورد اول با i8910 به ذهن متبادر می شود. جعبه محتویات گوشی به گونه ای طراحی شده است که علیرغم ساختاری کلاسیک، هر بیننده ای را به سوی خود می کشاند.

محتویات درون جعبه دستگاه بجز موارد استاندارد همیشگی همچون خود گوشی، شارژر، CD و کابل Micro USB شامل یک هدست سیمی جدید با پورت 3.5 میلیمتری اتصال هدست که علاوه بر میکروفون، کلیدی را نیز برای کنترل تماس بروی خود دارد البته متاسفانه از این کلید برای کنترل موسیقی در حال پخش نمی توان استفاده کرد. یکی دیگر از موارد جدید در این جعبه که برای یک گوشی با نام سامسونگ کاملا تازه گی دارد خروجی TV دستگاه است که به پورت 3.5 میلیمتری اتصال هدست متصل شده و شباهت نزدیکی با نمونه موجود در مدل های نوکیائی دارد. یکی از اولین موارد قابل انتقاد در مورد i8910 همین خروجی TV است جائیکه به رغم پشتیبانی دستگاه از ضبط و پخش محتوای HD، این خروجی TV قادر به انتقال این محتوای با کیفیت نبوده و تنها به کیفیت SD بسنده کرده است.

Omnia HD گوشی بزرگ و سنگینی ست که با در دست گرفتن آن این موضوع در تمامی جهات احساس می گردد. ابعاد دستگاه 12.9×59×123 میلیمتر با وزن 148 گرم است که اگر آن را با نمونه نسبتا مشابه ای چون SonyEricsson Satio مقایسه کنیم با افزایشی 4 میلیمتری در عرض، 11 میلیمتری در طول و 22 گرمی در وزن روبرو هستیم و با اینکه 12.9 میلیمتر برای دستگاهی با دوربین 8 مگاپیکسل بیش از اندازه باریک ارزیابی می شود اما سایر ابعاد کاملا بزرگ این مدل شرایط را برای Slim قلمداد کردن دستگاه با مشکل روبرو می سازد.
اگر اصلی ترین سخت افزار بکار گرفته شده در Omnia HD را صفحه نمایش آن بدانیم چندان به بیراهه نرفته ایم. این صفحه نمایش که بیش از سه چهارم فضای روی گوشی را پوشانده است یک نمونه بسیار بزرگ 3.7 اینچی ست که از وضوح استاندارد این کلاس یعنی 640×360 پیکسل استفاده کرده و بجای فناوری TFT این بار بوسیله فناوری AMOLED ساخته شده است. این صفحه نمایش دارای بزرگترین ابعاد در کلاس های گوشی های لمسی Symbian بوده و با برخورداری از تکنولوژی لمسی خازنی که برای اولین بار در این رده اتفاق افتاده است، به نمونه ای کاملا منحصر به فرد بدل گردیده است. حساسیت این صفحه نمایش در سطح بسیار بالائی جای دارد و کوچکترین لمس این قسمت برای اجرای یک فرمان بیش از اندازه کافی ست البته همانطور که می دانید نمونه های خازنی با اینکه حساسیت رویائی و قابلیت لمس چند نقطه ای را برای کاربر به همراه می آورند بدلیل اجبار به استفاده از دست بجای قلم مشکلاتی نظیر عدم کارکرد صفحه نمایش در هنگام استفاده از دستکش و یا موارد دیگری همچون عدم امکان استفاده از فناوری تشخیص دستخط را به دنبال دارند (البته این آخری در i8910 قابل استفاده است)، که به نظر من هر دوی این مشکلات در مقابل حساسیت و آزادی عملی که لمس چند نقطه ای در اختیار کاربر قرار می دهند کاملا قابل چشم پوشی هستند. کیفیت این صفحه نمایش در موارد مهمی همچون روشنائی، کنتراست و همچنین نمایش طبیعی رنگ ها در سطح ایده آلی قرار دارد اما همانطور که حدس زدن آن اصلا کار مشکلی نیست هنوز پاشنه آشیل همیشگی صفحه نمایش های سامسونگ یعنی کارکرد ضعیف در نور مستقیم خورشید که تقریبا بلا استثنا در تمامی گوشی های این شرکت از ارزان و گران دیده می شود در اینجا نیز کاملا خود را نشان می دهد و با اینکه این مسئله در حدی نیست که نتوان از دستگاه در این حالت استفاده کرد اما به هیچ عنوان نمی توان آن را با مدل های موفقی همچون اعضای سه گانه iPhone ها و یا حتی مدل های نوکیائی این کلاس5800 و N97 ، مقایسه کرد. این مسئله یعنی ضعف سامسونگ در ساخت صفحه نمایش همواره باعث ایجاد علامت سوال بزرگی در ذهن هر کاربری می گردد؛ جائیکه سامسونگ با یدک کشیدن نام بزرگترین تولید کننده LCD دنیا چرا در امر مهمی همچون ساخت صفحه نمایش های کوچک موبایل که به احتمال قریب به یقین نباید از ساخت صفحه نمایش های غول پیکر LED سخت تر باشد، به مشکل برخورده است؟ این سوالی ست که مدتهاست در جستجوی پاسخ آن هستم و هنوز پاسخ مشخصی برای آن نیافته ام.

بر بالای صفحه نمایش و بر بالای نوار پلاستیکی نقره ای رنگی که دورتادور گوشی در قسمت روئی را در بر گرفته است، دوربین دوم تماس های ویدئویی و سنسور تقارب جای گرفته است که این آخری همانطور که بارها هم به آن اشاره شده برای قفل کردن صفحه نمایش در حین تماس و نزدیک کردن گوشی به صورت مورد استفاده قرار می گیرد؛ سنسوری که برای اولین بار در نسل اول Apple iPhone به کار گرفته شد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][
در زیر صفحه نمایش نیز به سبک 5800 سه دکمه پلاستیکی نسبتا برجسته قرار دارند که شامل دو کلید برقراری و رد تماس در طرفین و کلید منو در بخش میانی می باشند. نقش دوم کلید رد تماس استفاده از آن بعنوان کلید Power است و مشخص است که بدلیل عدم وجود کلید فیزیکی Power در i8910 امکان سوئیچ میان پروفایل های مختلف از این طریق وجود ندارد.

در سمت چپ دستگاه Rocker تغییر صدا به همراه اسلات کارت Micro SD دستگاه قرار دارد که با یک پوشش پلاستیکی به سبک سامسونگ محافظت شده و بر طبق اعلان های رسمی قادر است تا 16 گیگابایت به ظرفیت داخلی دستگاه بیافزاید موضوعی که در عمل نیز با کارکرد بی نقص این قسمت و سرعت بازیابی اولیه در هنگام خواندن کارت حافظه، کاملا تائید می گردد البته در صورت به بازار آمدن حافظه 32 گیگابایتی بر طبق گفته سامسونگ، i8910 مشکلی در کارکرد با آن ندارد. محل اتصال بند نیز در بالای این قسمت قرار دارد.

سمت راست محل حضور دکمه برجسته و بزرگ شاتر دوربین در کنار قفل سخت افزاری صفحه نمایش و پورت اتصالات سیمی Micro USB ست که این پورت نیز با پوششی پلاستیکی محافظت شده است. از نکات مثبت این پورت پشتیبانی آن از شارژ شدن همزمان دستگاه در هنگام اتصال به کامپیوتر و تبادل اطلاعات است. البته نگفته پیداست که شارژر دستگاه نیز به همین پورت متصل می گردد.

بالای دستگاه پورت 3.5 میلیمتری اتصال هدست جای دارد که با پنهان شدن در زیر پوششی پلاستیکی، کاملا با بدنه هماهنگ گردیده است. یکی از اسپیکرهای استریوی دستگاه بخش دیگری ست که در این قسمت دیده می شود و اسپیکر دوم نیز در مرکز بخش پائینی جای گرفته است که این شیوه چینش اسپیکرها به روشنی حاکی از قابلیت های ویدئویی گوشی و استفاده از آن در حالت افقی ست. تنها المان دیگر در بخش پائین میکروفون برقراری تماس است که در منتهی الیه سمت راست و در بالاترین نقطه جای گرفته است.

یکی دیگر از جذابیت های اصلی Omnia HD در پشت آن قرار دارد پوشش پلاستیک براق این قسمت بطور کامل جاذب اثر انگشت بوده و در کسری از ثانیه با اثرات انگشت فراوان پوشیده می شود. لوگوی سفید رنگ سامسونگ در این قسمت البته به هیچ عنوان جذابیت دوربینی را که در بالای آن جای گرفته است را ندارد. لنز دوربین 8 مگاپیکسلی این قسمت اندکی از سطح گوشی بالاتر بوده و هیچگونه پوششی نیز برای آن در نظر گرفته نشده است. استفاده از فلش LED بجای نمونه های پر قدرت زنون دلیل محکمی ست که سامسونگ فیلمبرداری این دوربین را بر عکاسی آن کاملا ترجیح می دهد امری که دامنه آن حتی تا نام دستگاه نیز ادامه پیدا کرده است. در ادامه بیشتر با این دوربین و مزایای و معایب احتمالی آن آشنا می شویم. در زیر کاور پلاستیکی اما کاملا محکم این قسمت باتری 1500mAh دستگاه جای دارد که با این ظرفیت فوق العاده دارای زمان های 430 ساعت در حالت Stand-by و 10ساعت در هنگام مکالمه است که در دنیای واقعی این باتری در یک استفاده متوسط به راحتی می تواند گوشی را تا سه روز روشن نگاه دارد که با وجود قابلیت های باتری خور فراوان این مدل عدد راضی کننده ای به نظر می رسد البته نا گفته نماند که Omnia HD بخش بزرگی از این عمر باتری را مدیون صفحه نمایش کم مصرف AMOLED خود می باشد. محل جایگذاری سیمکارت بر بالای باتری و درست در زیر لنز دوربین است و بگونه ای طراحی شده است که بدون در آوردن باتری امکان خارج کردن آن وجود ندارد.

با روشن کردن گوشی امکان ندارد در نگاه اول متوجهSymbian شوید چرا که این اولین تجربه سامسونگ در ساخت گوشی مبتنی بر Symbian لمسی نه تنها تفاوت های عمده ای با نمونه های نوکیائی این سیستم عامل دارد بلکه این بار از یکی از محبوب ترین پوسته های لمسی غیر هوشمند یعنی پوسته اختصاصی TouchWiz نیز در i8910 استفاده گردیده است که این موضوع علاوه بر اینکه بر جذابیت های سیستم عامل جدید کاملا افزوده است بلکه با بهره گیری از قابلیت های محبوب اینترفیس TouchWiz همچون بهره گیری از Widget ها، تجربه جدیدی را نیز پیش روی کاربران این سیستم عامل قرار داده است (Widget ها البته در n97 نیز دیده می شوند اما مطمئنا گستردگی و تنوعی که در Widget های سامسونگ دیده می شود هنوز به n97 راه نیافته است). صفحه Stand-by امکان استفاده از سه Home Screen جداگانه را دارد که برای سوئیچ کردن میان آنها می بایست از میانبر تعبیه شده در گوشه بالا سمت راست استفاده کرد. استفاده از Widget ها و حذف و اضافه نمودن آن ها همانطور که گفتیم یکی از بهترین خصوصیت های Omnia HD در این قسمت است. فارغ از نوع Home Screen انتخابی، در پائین صفحه از چهار میانبر کاملا جدید استفاده شده است که شامل دفترچه تلفن و منوی پیام در مرکز، میانبر صفحه کلید مجازی در سمت چپ و دکمه ورود به منوی اصلی در سمت راست می باشد. یکی از افکت های جالب این قسمت در هنگامی ست که صفحه Home Screen را به سمت چپ یا راست با دست Sweep نمائیم در این حالت با یک نمای گرافیکی زیبا می توان بین صفحه Home Screen، منوی اصلی و اپلیکشن Photo Contacts به فرم اضلاع یک مکعب سه بعدی سوئیچ کرد این افکت زیبا البته برای دستیابی به سرعت بالاتر قابل غیر فعال کردن نیز هست. در برنامه Photo Contacts که با Sweep کردن Home Screen رو به سمت راست اجرا می شود امکان اختصاص یک عکس کامل یا بخشی از یک تصویر به کنتاکت های موجود در دفترچه تلفن وجود دارد. اما فارغ از این زیبائی های اولیه، به محض ورود به منوی اصلی داستان نسخه پنجم [Symbian و مشکلاتی که قبلا در ساختار 5800 و N97به آنها اشاره کرده بودیم دوباره شروع به خودنمائی می کنند مشکلاتی نظیر Scroll شدن عجیب و آیکون به آیکون منوی اصلی، اجبار به استفاده از دیل کلیک در گشودن اکثر برنامه ها و عمل کردن معکوس اینترفیس در برخی از منوها در هنگام Scroll کردن آن رو به بالا و پائین که البته این امیدواری می رود که در Firmware های آینده برخی از این مشکلات مرتفع گردند. فارغ از این مشکلات سرعت عملکردن گوشی در سطح بسیار بالائی قرار دارد و تقریبا تمامی منوها و Application ها بلافاصله و سریع گشوده می شود این موضوع به سه ارتقاء مهم در ساختار i8910 نسبت به هر سه عضو دیگر نوکیائی یعنی 5800،5630 و البته n97باز می گردد این تغییرات در درجه اول به افزایش فرکانس پردازنده از 369 مگاهرتز در 5800و 434 مگاهرتز در n97و 5630 به رقم فوق العاده 600 مگاهرتز با استفاده از پردازنده ARM Cortex-A8 باز می گردد. تغییر دیگر که این بار نیز به پردازنده ارتباط دارد امری ست که از زمان ساخت n95 8gbیعنی نزدیک به 2 سال پیش تاکنون در خانواده نوکیا به فراموشی سپرده شده است و از ظواهر امر پیداست که در آینده نزدیک نیز نباید منتظر آن بود، بله درست حدس زدید صحبت از شتاب دهنده گرافیکی یا به بیان دقیق تر چیپ ست جداگانه گرافیکی برای پردازش های تصویری ست چیپ ست ی که i8910 به صورت کاملا مناسب و حرفه ای از آن بهره برده است. تاثیر سومین تغییر را اگر از دو تای دیگر مهمتر ندانیم مطمئنا در درجه پائین تری قرار ندارد، جائیکه حافظه RAM گوشی از 128 مگابایت حاضر در هر سه مدل نوکیا به 256 مگابایت ارتقا یافته است که این یعنی حرکت سریع تر و گشوده شدن کاملا روان تر Application های گوناگون. حافظه داخلی i8910 در دو ورژن 8 و 16 گیگابایتی ارائه می شود که بوسیله کارت حافظه تا 32 گیگابایت دیگر نیز قبل ارتقا می باشد البته در حال حاضر بدلیل عدم ارائه این حجم حافظه هنوز نمی توان با اطمینان در مورد یکی دیگر از برتری های i8910 بر n97 که تنها تا 16 گیگابایت قابل ارتقا است صحبت نمود نکته ای که در صورت اثبات نیز البته با وجود حافظه داخلی 32 گیگابایتی n97 برتری چندانی برای Omnia HD ایجاد نمی کند.

دفترچه تلفن گوشی همان نمونه ای ست که مدتهاست به دیدن آن در تمامی ورژن های Symbian (و البته بطور ویژه در5800 و N97) عادت کرده ایم این دفترچه تلفن امکان ذخیره بی نهایت (محدود به حافظه داخلی) کنتاکت گوناگون با اطلاعات فراوان و بسیار متنوع را دارد که با اینکه اندک اندک به نمونه ای کهنسال در میان دیگر همتایان خود بدل می شود اما هنوز یافتن رقیب برای این حریف پر تجربه امر چندان آسانی نیست. تنها تغییری که در دفترچه تلفن i8910 نسبت به رقبای نوکیائی آن ایجاد شده است همانطور که قبلا هم گفتیم برنامه ای به نام Photo Contacts است که نوعی دفترچه تلفن بر اساس تصاویر افراد و نه شماره های آن ها بوده و علاوه بر اینکه کار یافتن اشخاص را راحت تر نموده در زمینه گروه سازی و ایجاد ترکیب های گوناگون در گروه های مختلف نیز موفق عمل کرده است. منوی Call Log کاملا دست نخورده باقی مانده است این بخش که همچون قبل علاوه بر منوی Log Application، از طریق فشردن کلید برقراری تماس در صفحه Stand-by نیز قابل احضار کردن است اطلاعات 20 تماس آخر در دسته بندی های سه گانه Missed Calls، Received Calls و Dialed Calls را به نمایش گذاشته و در صورت ورود به آن از طریق منوی Log Application کلیه ارتباطات دستگاه اعم از تماس و یا اتصالات بی سیم در 30 روز گذشته را نیز مرور می نماید. File Manager دستگاه همانی ست که بارها و بارها در قالب مدل های Symbian نوکیا و یا حتی خود سامسونگ دیده ایم در اینجا محتوای کارت حافظه و حافظه داخلی بصورت قسمت های مختلف به نمایش درآمده و امکان کپی و جابجائی فایل ها و ساخت فولدرهای جدید و ایجاد رمز بروی کارت حافظه وجود دارد. جستجو در بخش های مختلف گوشی نیز همچون قبل به راحتی با دانستن محل ذخیره شدن فایل (کارت حافظه یا حافظه داخلی) و بخشی از نام آن امکان پذیر است.
i8910 در وظیفه اصلی خود یعنی برقراری تماس نسبتا موفق عمل کرده است جائیکه صدای دریافتی و ارسالی توسط آن در سطح بالائی قرار داشته و موارد دیگری همچون صدای زنگ بالا (بسیار بالاتر از 5800 و N97)، ویبره مناسب و امکان قطع صدای زنگ با برگرداندن گوشی به این موضوع کمک فراوانی کرده اند اما در اینجا به دو غایب بزرگ بر می خوریم که شامل شماره گیری هوشمند و Voice Dialing است که البته با کمی جستجو می توان برنامه های مناسبی برای آنها پیدا کرد. در هنگام صحبت کردن با گوشی بروی صفحه نمایش چهار میانبر شامل قطع تماس، Mute، انتقال صدا بروی اسپیکر و Hold دیده می شود و در منوی Option در پائین صفحه نیز می توان موارد دیگری همچون قفل کردن صفحه نمایش (که البته بطور اتوماتیک با نزدیک کردن گوشی به صورت بوسیله Proximity Sensor صورت می گیرد)، سوئیچ به تماس ویدئویی و New Call را پیدا نمود.

منوی پیام ها در Omnia HD تقریبا هیچ تغییری نسبت به همتاهای نوکیائی این مدل نداشته است در اینجا از همان ادیتور آشنای همیشگی برای نوشتن پیام های گوناگون استفاده می گردد و این نوع محتوا و شماره تلفن یا آدرس ایمیل بکار گرفته شده برای گیرنده است که نوع پیام را از میان MMS، SMS و البته ایمیل تعیین می کند. یکی از غایب های نچندان مهم در این بخش ادیتور جداگانه برای پیام های صوتی ست که البته کاربرد چندانی حتی در دنیای متمدن هم ندارد. کلاینت ایمیل این قسمت تغییر نسبتا مهمی نسبت به نوکیائی ها داشته است در اینجا برخلاف آنچه انتظار می رود تمامی تنظیمات مورد نیاز برای ست کردن ایمیل می بایست بصورت دستی صورت پذیرد بدین معنا که کاربر برای دریافت ایمیل های خود بروی گوشی ناگزیر از وارد نمودن تنظیمات نچندان در دسترسی همچون آدرس سرورهای Incoming و Outgoing می باشد.

راه های ورود اطلاعات به گوشی در این بخش شامل صفحه کلید عددی 12 کلیده، صفحه کلید افقی چهار ردیفه QWERTY و در کمال تعجب قابلیت تشخیص دستخط که اغلب در دیگر نمونه های دارای صفحه نمایش خازنی غایب است. البته دلیل اصلی غایب بودن قابلیت تشخیص دستخط عدم امکان استفاده از قلم و کوچک بودن نسبی صفحه نمایش ها برای استفاده از انگشت برای نوشتن بروی آنهاست که i8910 با برخورداری از یکی از بزرگترین صفحه نمایش های این کلاس مشکل چندانی در بکارگیری این قابلیت ندارد.

برای پخش تصاویر در i8910 از دو Application جداگانه استفاده گردیده است که نمونه پیش فرض که مستقیما از منوی اصلی قابل دسترسی ست تقریبا شباهت نزدیکی با گالری 5800 دارد در اینجا از پیش نمایش های ماتریسی 6×3 استفاده شده است که به راحتی بوسیله دست رو به بالا و پائین Sweep می گردند و با باز کردن هر عکس علاوه بر امکان زوم پیشرفته در تصویر، قابلیت سوئیچ میان نمایش عمودی و افقی نیز تنها با چرخاندن دستگاه در دسترس قرار دارد.

مرورگر دیگری که برای نمایش عکس و البته ویدئوها در این مدل مورد استفاده قرار گرفته است Media Browser نام داشته و از همتای سیمبینی خود جذابیت های بصری بیشتری ارائه می کند. این مرورگر که پیش از این نمونه های مشابه آن را در مدل های فاقد سیستم عامل سامسونگ دیده بودیم امکان نمایش تصاویر و ویدئوها به فرم Thumbnail و حرکت در میان آن ها با استفاده از اسلایدر افقی زیر صفحه نمایش را فراهم کرده است با استفاده از یکی از امکانات این قسمت یعنی tilt-to-scroll می توان با تکان دادن گوشی به راحتی در لیست محتوای موجود در این قسمت حرکت نمود این امکان که در ابتدا جالب می نماید اندک اندک به یکی از موارد آزار دهنده این مرورگر بدل می شود چرا که ظاهرا راهی برای غیر فعال کردن آن نبوده و امکان حرکت تصادفی و ناخواسته در تصاویر به راحتی امکان پذیر است. یکی از موارد شایسته توجه در مورد گالری نمایش تصاویر در i8910 افکت و کنتراستی ست که گوشی در هنگام باز کردن یک تصویر به صورت اتوماتیک به آن اعمال کرده و از این طریق تصویر شفاف تر و زیباتری را در صفحه نمایش گوشی به معرض نمایش می گذارد این شیوه البته با اینکه در نگاه اول موجب جذب کاربران می شود اما در اولین باری که آنها تصویر دلخواه خود را از گوشی به کامپیوتر منتقل بنمایند مطمئنا از تفاوت مشهودی که در نمایش عکس در صفحه نمایش گوشی و کامپیوتر مشاهده می کنند تعجب خواهند کرد. تاخیر نسبتا طولانی گوشی در هنگام گشودن گالری تصاویر از دیگر مواردی ست که در این قسمت باید به آن اشاره کرد جائیکه در برخورد با تصاویر بزرگ و حجیم این تاخیر طولانی تر نیز می گردد که این موضوع برای دستگاهی با پردازنده سریع، شتاب دهنده گرافیکی و حافظه بسیار بالای 256 مگابایتی برای RAM اندکی عجیب می نماید.

پلیر پخش موسیقی در این مدل شباهت فوق العاده ای به هر دو مدل 5800 و n97 دارد در اینجا از همان نمایش سه دکمه ای برای کنترل موسیقی و دو برچسب Soft-key یعنی Option و Back در زیر صفحه نمایش استفاده گردیده است. تغییرات مهم در این پلیر به دو مورد محدود گردیده است یکی Virtual 5.1 Dolby Surround در بهبود صدای پخش شده از اسپیکرها و هدفون ها و دیگری تکنولوژی اختصاصی DNSe 2.0 باز هم در بهبود صدا که البته از این دو مورد تنها یکی می تواند در هر لحظه مورد استفاده قرار بگیرد. نماهای سه بعدی جدید برای صفحه اصلی پلیر از دیگر موارد جدیدی ست که در ساختار این قسمت می توان به آن اشاره کرد. صدای خروجی از اسپیکرهای استریوی دستگاه در سطح کاملا بالائی از لحاظ بلندی قرار دارد که در مقایسه با هر دوی n97 و 5800 امتیاز بالاتر را می بایست به رقیب سامسونگی داد اما کیفیت صدای خروجی از اسپیکرهای دستگاه به کل داستان دیگری ست جائیکه صدای i8910 در رده کیفیتی با مشکلات فراوانی همچون پاسخ فرکانسی نچندان مطلوب و اعوجاج فراوان در Intermodulation Distortion روبروست که این برای دستگاهی در این کلاس چندان پذیرفته به نظر نمی رسد. رادیوی FM موجود در گوشی نمونه جدیدی ست که تفاوت های کوچک و بزرگی با رادیوی 5800 دارد این رادیو از ظاهر کاملا جدیدی برخوردار بوده و علاوه بر این در پائین صفحه شش میانبر برای اختصاص به ایستگاه های مورد علاقه کاربر در نظر گرفته است. پشتیبانی از RDS و اسکن خودکار برای یافتن فرکانس جایگزین در هنگام مسافرت از دیگر قابلیت های این رادیو است. یکی از مواردی که در هنگام معرفی i8910 از سوی سامسونگ به آن اشاره شد اما در نسخه نهائی از بکارگیری آن صرفنظر گردیده است، فرستنده رادیوئی FM است که Omnia HD فاقد آن است.

پخش ویدئو در i8910 یکی دیگر از جذابیت های اصلی این مدل است در اینجا بر طبق انتظار علاوه بر ویدئو پلیر همیشگی Symbianیعنی Real Player که هیچگاه نتواسته است به سطح یک پلیر مطلوب ارتقا پیدا کند، از یک پلیر جدید و مختص به سامسونگ استفاده شده که در عین سادگی از قابلیت هائی برخوردار است که تقریبا هیچگاه در نمونه دیگری مشاهده نشده است. مهمترین ویژگی این پلیر پشتیبانی آن از نمایش فرمت های گوناگون و بسیار مختلف است که نگفته پیداست که دو فرمت اصلی ویدئو در این کلاس یعنی DivX و XviD نیز در زمره این فرمت ها هستند و تقریبا فرمتی نیست که این پلیر قادر به نمایش آن نباشد علاوه بر این i8910 پا را از این نیز فراتر گذاشته و قابلیتی که تقریبا هیچگاه در گوشی های موبایل مشاهده نشده بود یعنی پشتیبانی از نمایش زیر نویس را نیز به این پلیر افزوده است جائیکه حتی امکان Synchronize کردن زیر نویس ها نیز بصورت دستی برای کاربر فراهم آمده است. صفحه نمایش بسیار با کیفیت 3.7 اینچی، i8910 را به نمونه فوق العاده ای در نمایش ویدئو بدل کرده است جائیکه قدرت اصلی آن را می بایست در نمایش محتوای HD با کیفیت 720p جستجو کرد اما بر طیق رسم همیشگی در یک دستگاه کامل نواقصی هم دیده می شود که i8910 نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ مشکلی که در این قسمت به روشنی به چشم می خورد محدود کردن خروجی TV دستگاه به نمایش محتوای SD (و نه HD) است که این بدین معناست که با نبود هر نوع پورت HDMI علاوه بر اینکه فیلم های HD موجود در حافظه داخلی گوشی با کیفیت اصلی خود قابل انتقال به تلویزیون نیستند بلکه حتی فیلم های گرفته شده توسط دوربین فیلمبرداری خود گوشی نیز که از وضوح 720p برخوردارند، با اصطلاحا Down Scale شدن به نمایش در می آیند و در این میان تنها راه پخش مستقیم داده های HD از گوشی به کامپیوتر یا تلویزیون استفاده از استاندارد DLNA و بهره گیری از شبکه بی سیم Wi-Fi است. DLNA یا Digital Living Network Alliance به طور خلاصه رابطی ست بر بستر Wi-Fi که ارتباط مستقیمی میان دستگاه های پشتیبانی کننده از این فناوری برقرار کرده و از طریق آن می توان صوت، تصویر و یا هر آنچه که قابل انتقال است را به اشتراک گذاشت. این استاندارد در برخی از گوشی های موبایل دارای Wi-Fi مشاهده می شود که از آن میان می توان به خانواده N95، N82، N85 و 5630 از نوکیا i900، i8510، i7110 و همین i8910 از سامسونگ و C905، G705 و W715 از سونی اریکسون اشاره کرد. البته این لیست تنها شامل گوشی های موبایل نمی گردد و عناوین بسیاری را شامل می شود که لیست آنها از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) قابل مشاهده است. در سوی مقابل و در سمت گیرنده البته هنوز عناوین بسیاری اندکی حضور دارند و شمار تلویزیون هائی که از DLNA پشتیبانی می کنند هنوز کاملا انگشت شمارند که از میان آنها می توان به سری X از سونی و LED های سامسونگ اشاره کرد (که در پائین ترین حالت نزدیک به 3 میلیون قیمت دارند). اطلاعات بیشتر پیرامون این تکنولوژی را از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می توانید بدست بیاورید. از بحث به دور افتادیم. در کل قابلیت پخش ویدئو با وجود موارد گفته شده در سطح بالاتر از انتظاری جای دارد. دوام باتری در پخش مداوم ویدئو در بالاترین درجه روشنائی تصویر در حدود 5 ساعت و 50 دقیقه است که زمان بسیاری مناسبی به حساب می آید.

اما گذشته از پخش محتوای HD، یکی دیگز از مواردی که i8910 را شایسته عنوان HD نموده است دوربین 8 مگاپیکسلی آن با قابلیت فیلمبرداری HD می باشد. این دوربین که با تاکید مجدد بر فیلمبرداری، فلش LED را به فلش زنون ترجیح داده است، به جرات بهترین دوربین 8 مگاپیکسلی حال حاضر بازار موبایل است که با مشخصات بالائی که ارائه می دهد خود را تا نزدیکی های دوربین های دیجیتال خانگی بالا کشیده است.

ساختار منوئی دوربین کاملا تغییر کرده و همه چیز جهت استفاده از دست کاملا بهینه شده است در اینجا تنظیمات مختلف در دو ستون چپ و راست در حالت افقی جای گرفته اند که با کلیک بروی هر کدام از آنها زیر منوهای کاملا بزرگ آیکونی در میانه صفحه پدیدار می گردد. میزان تنظیمات حاضر در این بخش در سطح بسیار بالائی قرار دارد و علاوه بر مواردی همچون تنظیم White Balance، تنظیمات عدد ISO، تنظیمات کنتراست و اشباع، افکت های رنگی، تنظیمات فلش، کنترل میزان Sharpness و تایمر سرخود، امکان استفاده از Geo-Tagging در کنار مکانیزم تشخیص چهره، لبخند و چشمک نیز برای کاربر فراهم آمده است. Wide Dynamic Range یا WDR اختصاصی i8910 ویژگی مطلوب دیگری ست که در این دوربین دیده می شود قابلیتی که با استفاده از آن و کاهش خودکار کنتراست جزئیات بیشتری از بخش های تیره و قرارگرفته در سایه پدیدار می شود. با مقایسه تصاویر به ثبت رسیده توسط این دوربین و یکی دیگر از بهترین های سامسونگ و بازار در این کلاس یعنی i8510 INNOV8به نکات جالبی می توان پی برد اول از همه باید به این نکته اعتراف کرد که کیفیت هر دو دوربین در سطح بسیار بالائی قرار داشته و به هیچ عنوان نمی توان اشکال مشهودی را در کیفیت تصاویر آن دو پیدا نمود. نکته بعدی در مقایسه این دو دوربین در لنزهای متفاوتی ست که در این دو دوربین 8 مگاپیکسلی گنجانده شده است جائیکه تمرکز فوکوس در تصاویر به ثبت رسیده توسط INNOV8 در مرکز تصویر بوده و برای Omnia HD در گوشه های تصویر است که این مسئله منجر به شفافیت بیشتر مرکز تصویر در INNOV8 و گوشه های تصویر در Omnia HD می گردد. نکته دوم شادابی و زنده بودن بیشتر رنگ ها و همچنین کنتراست بیشتر تصاویر گرفته شده توسط INNOV8در حالت پیش فرض در مقایسه با Omnia HD است البته این موضوع با مقایسه آنها در صفحه نمایش های دو گوشی نه تنها مشخص نمی شود بلکه همانطور که گفتیم با افکتی که Omnia HD در گالری به تصویر می افزاید تا اندازه ای برعکس نیز می نماید و این مسئله تنها زمانی کاملا مشخص می شود که تصاویر را به کامپیوتر انتقال دهیم. البته نگفته پیداست که با اندکی دستکاری در تنظیمات دوربین و مخصوصا افزایش کنتراست می توان تصاویر را تا حدود زیادی به هم شبیه کرد کاری که پس از گرفته شدن عکس و توسط برنامه های ویرایش تصویر نیز طبیعتا امکان پذیر است. اما همانطور که در ابتدا هم به آن اشاره شد، مهمترین خصوصیت این دوربین، قابلیت فیلبرداری آن است جائیکه برای اولین بار در گوشی های موبایل، فیلمبرداری با وضوح 720p یا 720×1280 پیکسل با 24 فریم فراهم شده است وضوحی که بیش از 2 برابر بیشترین وضوح حال حاضر یعنی 480×720 پیکسل (D1) است. اما داستان کیفیت این دوربین آنگونه که بروی کاغذ آمده است پیش نمی رود و ظاهرا با تغییری که سامسونگ در ساختار نسخه Pre-Release این دوربین برای تصحیح صدای برداشت شده از محیط صورت داد، با اینکه صدای AAC فعلی بسیار نسبت به قبل بهبود یافته است اما کیفیت فیلمبرداری دوربین بطرز مشهودی دچار آسیب شده است. اینترفیس فیلمبرداری این دوربین تفاوت خاصی با حالت عکاسی نمی کند و بسیاری از تنظیمات حاضر در حالت عکاسی در اینجا نیز قابل مشاهده هستند که از آن میان می توان به امکان استفاده از فوکوس ثابت یا خودکار، افکت های گوناگون و خطوط gridline اشاره کرد. از غایبان بزرگ این بخش یکی WDR و از آن هم مهمتر لرزش گیر دست است که تصمیم سامسونگ در حذف آنها مخصوصا در مورد این آخری بسیار عجیب می نماید جائیکه لرزش های گاه و بی گاه فراوان در هنگام فیلمبرداری با این دوربین حساس تقریبا غیر قابل اجتناب هستند. یکی دیگر از ایرادات مهم به ساختار این دوربین رقم متغیر Frame Rate آن است که با اینکه سامسونگ آن را رقم کاملا قابل قبول 24 فریم در ثانیه ذکر کرده است اما در عمل این رقم کاملا متغیر بوده و در بسیاری از موارد از این مقدار پائین تر می رود البته این موضوع در فیلمبرداری از سوژه های کند نمود چندانی ندارد و تنها در صحنه های پر تحرک و سریع است که می توان Pixelate شدن را به وضوح دید. محدودیت زمانی خاصی برای فیلمبرداری با این دوربین وجود ندارد و تنها این محدودیت حجمی تا حدود 2 گیگابایت است که زمان فیلمبرداری را محدود می کند که این حجم برای رزولوشن 720p چیزی در حدود 30 تا 40 دقیقه است. در یک نگاه کلی اما تمامی این مشکلات نمی تواند مانعی در تحسین اولین دوربین HD موبایل دنیا باشد و کیفیت فیلمبرداری این دوربین علیرغم موارد یاد شده کیلومترها از بهترین دوربینی که تا بحال در گوشی های موبایل دیده اید فاصله دارد پس بیائید به اتفاق به سامسونگ بابت پیش قدم شدن در راهی که مطمئنا آینده درخشانی را در پیش روی دارد تبریک بگوئیم.

GPS یکی دیگر از امکانات پر شمار i8910 به حساب می آید این قطعه سخت افزاری که از حساسیت بسیار بالا و کاملا قابل قبولی برخوردار است همچون اکثر اوقات از نرم افزار اختصاصی Samsung Mobile Navigator که بر پایه Application معروف Route66 ساخته شده است استفاده کرده و با اینکه از لحاظ ظاهری چندان مدرن به نظر نمی رسد اما در عمل هیچگونه کاستی در کارکرد آن دیده نمی شود. در این قسمت علاوه بر نقشه های قابل ارتقاء، امکانات دیگری همچون نمایش وضعیت ترافیک، راهنمای سفر، وضعیت آب و هوا و از همه مهمتر راهنمای صوتی نیز دیده می شود که نگفته پیداست که برای استفاده از آنها می بایست هزینه جداگانه ای را پرداخت کرد بعنوان مثال هزینه استفاده از راهنمای صوتی برای یک سال در حدود 70 یورو است. قطب نمای دیجیتالی از دیگر مواردی ست که به این بخش مربوط می شود این قطب نما که در نقشه های GPS نیز قابل بکار گیری ست البته از حساسیت چندان بالائی برخوردار نبوده و به راحتی از دقت خارج می شود.
برای دستگاه کاملی مثل i8910 راه های ارتباطی نیز در سطح کاملی قرار دارند جائیکه با پشتیبانی از هر چهار تکنولوژی انتقال پر سرعت اطلاعات تحت شبکه یعنی EDGE، HSCSD، GPRS و 3G تجربه فوق العاده ای برای کاربر ایجاد شده است. سرعت انتقال اطلاعات در شبکه 3G در این مدل تا 7.2Mbps برای HSDPA و 5.76Mbps برای HSUPA است. برای برقراری ارتباطات تلفنی در Omnia HD نیز می توان بر چهار فرکانس GSM و سه فرکانس نسل سومی حساب کرد که با این تفسیر به سختی می توان جائی را در دنیا پیدا کرد که i8910 قادر به کارکردن با شبکه های آن نباشد. راه های ارتباطاتی بی سیم برد کوتاه این مدل شامل بلوتوث نسخه 2.0 با پشتیبانی از پروفایل A2DP و همچنین اتصال Wi-Fi با قابلیت DLNA است که پیشتر به آن پرداختیم. پورت Micro USB نیز وظیفه انتقال سیمی اطلاعات با کامپیوتر را بر عهده دارد.

Samsung i8910 Omnia HD محصولی انقلابی ست که یافتن رقیب برای آن کار بسیار مشکلی ست. این گوشی زیبا که طراحی استادانه و امکانات مطلوب را در یک جا مجتمع نموده است آغاز کننده راهی ست که مطمئنا در روزهای آینده با به بازار آمدن مدل های جدیدتر و کامل تری دنبال خواهد شد. از زمان به بازار آمدن این مدل چیزی بیش از دو ماه می گذرد و در این مدت کوتاه محدوده قیمت نسبتا بالای این گوشی تغییر چندانی را به خود ندیده است. قیمت فعلی این مدل در بازارهای داخلی رقمی در حدود 720 هزار تومان است که نزدیک به 100 هزار تومان از قیمت جهانی آن (630 دلار) گران تر است.

َََAAA
26-08-2009, 11:38
دوستان 625 تومن بدون گارانتی سفارش دادم از تهران :8:. (آخه تو شهرستانم)
قیمتش همین اندازست یا سرم داره کلاه میره؟:20:

S@nti@go_s&k
26-08-2009, 15:04
قیمتش واسه ایران خوبه :دی

گرون نیست

pulp_152
26-08-2009, 15:09
یک قسمت از این ریویو نوشته بود 5800 و n97 بهترن زیر نور افتاب .. ولی اونا که اصلا زیر نور افتاب خوانایی ندارن .. مخصوصا 5800!

S@nti@go_s&k
26-08-2009, 15:13
8910 زیر نور بهتره از N97 حتی در مقابل آیفون هم کم نمیاره

pulp_152
26-08-2009, 15:18
منم همینو تو عکسها دیدم ! ولی این چجوری این نکترو نوشته برام جالبه

hasanmotori
26-08-2009, 15:20
ali racer جان خودمون برای آرش یعنی نویسنده این ریویو عکسهایی که نینجا جان از ال سی دی گذاشته بود و گزاشت و اونم متوجه شد و تو قسمت نظرات به یک نفر جواب داده بود

S@nti@go_s&k
26-08-2009, 15:21
چی :دی

من نفهمیدم چی گفتی حسن :دی

hasanmotori
26-08-2009, 15:37
خب بزارید یه بار دیگه توضیح بدم : دی

تو سایت رایت ایج یعنی همینی که این ریویو رو نشوته ali racer به نویسندش که اسمش ارشه عکسهایی که نینجا از ال سی دی ان97 و 8910 گزاشته رو نشون داده تا اینجا واضحه ؟
بعد ارش در جواب یکی از نظرات گفته که من نمیدونستم که 8910 تو افتاب بهتره و از این حرفا دیگه
یعنی فهمیده که اشتباه کرده میتونید نظراتشو بخونید

فهمیدید دیگه ؟

pulp_152
26-08-2009, 15:44
فکر کنیم ...

S@nti@go_s&k
26-08-2009, 15:55
اوکی

پس اینطور که معلومه ایشون هم (آرش)

از خودش در میاره

وگرنه یه بچه هم میدونه کیفیت 8910 خفنه

ریویو نویسای ماهم ..............

iranboy2009
26-08-2009, 21:05
پست قدیمی تر:

یک دستگاه گوشی i8910 نسخه 16 گیگ امروز برای رییس پروژه برادرم توسط خودم به قیمت 680000 تومن خریداری شد

کیفیت صدا و تصویری توپ توپ حف نداره

روز قبل وقتیکه برای برادرم تعریف کردم این گوشی رو رییس پروزه ماهشهر دنبال گوشی حرفه ای بود برادرم بش ینو معرفی کرده بود و گفت تو شیراز گیر میاد

الان یک ساعت میشه دارم باش کار میکنم حرف نداره
قراره فردا براش پست کنم
پست قدیمی:

قیمت این گوشی در شیراز

8 گیگ = 640000
16 گیگ = 700000 ناقابل پول یک هندی کم تمام اچ دی سامسونگ با 200 گیگ هارد
پست جدید:

قیمت این کوشی تو شیراز مفته و مفته
فت و فراوون
16 گیگ قیمت دارم 740 تومن
مفت
اگه آقا farhooode لطف کنن در مورد این قیمتا توضیح بدن ممنون میشم.من قضیه این نوسان قیمتارو تو این 3 تا پست نمیفهمم. تو پست اول شما 16 گیگ گرفتی 680000 ولی تو پست جدید قیمتش شده 740000.

Hamid..God
26-08-2009, 21:30
راستی بچه ها می دونین اون غرفه که تو علائدینه و گوشی هایه سامی رو باسه تست ارائه می کنه امنیا اچ دی رو به گوشی هاش اضافه کرده؟
فیلم برداریش که تیک داشت البته جزئیات فرم کامل بود ولی تعداد فرمش تو سانیه کم بود و باعث می شد فیلم یه دست نباشه البته طرف گفت فیلم باسه تسته و cpu روش 400 و اصلیش 600 هست
اگه اینطور باشه گوشی از لحاظ سرعت توپه چون با همین cpu هم کلی سرعت داشت (البته به ستیو نمی رسه :31:شوخی کردم) البته شاید 600 روش بزارن برسه ولی با این حال خیلی سریع بود (همونطور که می دونین این دو گوشی از سخت افزاره مشابهی استفاده می کنن و با اون چیزی که من دیدم و اینکه اون 200 از اصلش پایین تر بود که مقداره کمی نیست پس اجب سرعتی خواهند داشت این دو)

Ali_BlueBoy
26-08-2009, 21:42
راستی بچه ها می دونین اون غرفه که تو علائدینه و گوشی هایه سامی رو باسه تست ارائه می کنه امنیا اچ دی رو به گوشی هاش اضافه کرده؟
فیلم برداریش که تیک داشت البته جزئیات فرم کامل بود ولی تعداد فرمش تو سانیه کم بود و باعث می شد فیلم یه دست نباشه البته طرف گفت فیلم باسه تسته و cpu روش 400 و اصلیش 600 هست
اگه اینطور باشه گوشی از لحاظ سرعت توپه چون با همین cpu هم کلی سرعت داشت (البته به ستیو نمی رسه :31:شوخی کردم) البته شاید 600 روش بزارن برسه ولی با این حال خیلی سریع بود (همونطور که می دونین این دو گوشی از سخت افزاره مشابهی استفاده می کنن و با اون چیزی که من دیدم و اینکه اون 200 از اصلش پایین تر بود که مقداره کمی نیست پس اجب سرعتی خواهند داشت این دو)

حمید جون من اولشو نفهمیدم خبری گفتی یا سوالی.....:13: ولی اگه سوالی بود که بعله....خیلی وقته گذاشته چون من هر وقت میرم علائیدن یه نیم ساعتی باهاش ور میرم...:دی

farhooode
26-08-2009, 21:54
پست قدیمی تر:

پست قدیمی:

پست جدید:

اگه آقا farhooode لطف کنن در مورد این قیمتا توضیح بدن ممنون میشم.من قضیه این نوسان قیمتارو تو این 3 تا پست نمیفهمم. تو پست اول شما 16 گیگ گرفتی 680000 ولی تو پست جدید قیمتش شده 740000.

اولی که 16 گیگ بود قیمت خرید به من داد چون آشنا بود
قمیت های دیگه قیمت هیا مغازه های دیگست

Vamp!r3
26-08-2009, 21:56
توي شيراز من 8 گيگ را توي پاساژ ستاره بدون گارانتي 600 تومن ديدم!!!...

pulp_152
27-08-2009, 02:32
خوب 3 تا فیلم از مقایسه بین ایفون و امنیا hd در یوتوب پیدا کردم که به صفحه نمایشگر زیاد ربطی نداشت و بیشتر رو کارایی گوشی تکیه کرده از قبیل سرعت وب گردی , تاچ , کیبورد , محیط اینترفیس و ...

در ضمن فیلمایی که در مورد صفحه نمایشگر دیدم ... نتیجه گیری خودم این شد که ایفون بهترین عملکرد زیر نور افتاب رو داره ولی در محیط های بسته از همه مدلهای جدید سامسونگ مثل جت و امنیا 2 و پرو hd کم میاره .... مخصوصا وقتی که میخوای بشینی باهاش فیلم نگاه کنی و یک نفر زاویه دیدش روبرو نباشه ...

لینک فیلمهای مربوطه که به کارایی گوشی بیشتر تکیه کرده

اولی 10 دقیقست

و این نزدیک 9 مین هستش

amin n & i series
27-08-2009, 10:25
سلام دوستان
من عضو جديد سايت هستم
تمام گوشي هاي n رو داشتم و الان هم i8910 دارم و خيلي خيلي ازش راضي هستم
از اين به بعد در خدمتتون هستم:10:

sososoli
27-08-2009, 15:27
n97 هم داشتي
به نظرت كدوم بهتره n97 يا i8910

sososoli
27-08-2009, 15:28
اين اقاي نينجا كجاست 2 سوال ازش بپرسيم

احمدصالح پور
27-08-2009, 15:59
سلام دوستان
من عضو جديد سايت هستم
تمام گوشي هاي n رو داشتم و الان هم i8910 دارم و خيلي خيلي ازش راضي هستم
از اين به بعد در خدمتتون هستم:10:

دوست عزیز اگه براتون مقدور هست از کیفیت صداش در هنگام فیلمبرداری بگین ...ممنون....

pulp_152
27-08-2009, 15:59
سوالتو بپرس بیاد جواب میده یا دوستانی که میدونن بهت جواب میدن ..

sososoli
27-08-2009, 23:00
يكي ااينكه بازار دسته 2 كدوم بهتره
يكي ديگه اينكه دوستم سامسونگ داره ميگه مثل نوكيا برنامه ساپورت نميكنه ميگه نگيريا ميگه نوكيا بگير اعصابمونو خورد كرده
فعلا كه صبركرديم تو ماه رمضون قيمت ها بياد پايين هرهفته دارم ميرم علا الدين واسه قيمت
راستي شما گفتي بازي ps1 رو ساپورت ميكنه درسته...................

sososoli
27-08-2009, 23:02
شما مطمئني ps1رو ساپورت ميكنه
عجيبه..............

pulp_152
27-08-2009, 23:11
يكي ااينكه بازار دسته 2 كدوم بهتره
يكي ديگه اينكه دوستم سامسونگ داره ميگه مثل نوكيا برنامه ساپورت نميكنه ميگه نگيريا ميگه نوكيا بگير اعصابمونو خورد كرده
فعلا كه صبركرديم تو ماه رمضون قيمت ها بياد پايين هرهفته دارم ميرم علا الدين واسه قيمت
راستي شما گفتي بازي ps1 رو ساپورت ميكنه درسته...................

خوب اینو جواب میدم و اگر مشکلی داشت نینجا جان یا بقیه دوستان اصلاح کنند

خوب نوکیا هم میارم که خیلی از برنامه هارو ساپورت نمیکنه ! مدل داریم تا مدل هر مدلی برای یک سری نیازها ساخته شده .. مدل هایی که سیمبین دارن فرقی با مدل های سیمبین دار نوکیا ندارن ! و این سخت افزار و سری سیستم عامل هست که تعیین میکنه برنامه هارو ساپورت میکنه یا خیر ...

اما خوب مدل هایی مثل u 900 اصلا برای نرم افزار ساخته نشدن و بیشتر رو مولتی مدیاش تمرکز شده ...و نباید توقع یک گوشی سیستم عامل دارو ازش داشت ...

مثل این میمونه که شما یک وانت رو با یک خودروی سدان خانوادگی مقایسه کنید ..و چون کسی که نمیدونسته چی بخره رفته وانت رو خریده و این وانت توقعش رو نسبت به نیازش که برای خانواده میخواسته براورده نکرده

حالا میگه دیگه مزدا نخری ها ! چون مدل وانتش مزدا هستش ! ولی همون مزدا مدل های سدان خانوادگی هم تولید میکنه که میتونه نیازهاشو براورده کنه ..

بله گفتم بازی ps1 رو دارن روش اجرا میکنن و اینو به نقل از بچه های تو موبایلستان گفتم ...

sososoli
27-08-2009, 23:19
الان تويه gsmarena ديدم نوكيا با گوشي جديدش به نامn900 تمام چيزهاشو جز دوربين و lcd به i8910 رسونده
بابت جوابتون ممنون
پس به نظر شما اين i8910 از لحاظ ساپورت برنامه به n97 ميرسه و مشكل نداره درسته 100در100

pulp_152
27-08-2009, 23:23
الان تويه gsmarena ديدم نوكيا با گوشي جديدش به نامn900 تمام چيزهاشو جز دوربين و lcd به i8910 رسونده
بابت جوابتون ممنون
پس به نظر شما اين i8910 از لحاظ ساپورت برنامه به n97 ميرسه و مشكل نداره درسته 100در100

n97 از لحاظ برنامه بازی و مولتی مدیا یک سطح پایینتر از 8910 هستش ...

بیشتر برای بیزینس و وب گردی خوبه

n 900 هم گوشیه خوبیه ولی تا بیاد و قیمتش متعادل بشه 5 ماهی طول میکشه .. علاوه بر اینکه اینها چیزهایی هست که تازه معرفی شده و قطعا با نسخه اصلی تفاوت داره ...

البته صفحه نمایشگر متوسطی داره .. و همینطور دوربین نرمال

sososoli
27-08-2009, 23:31
شما خودت i8910 داري يا شما هم منتظري قيمت بياد پايين
خوداييش 700به بالا يكم زياده اخه مطمئنن بدجور بياد پايين

pulp_152
27-08-2009, 23:38
نه من ندارم ...

الان زیر 700 هستش و تا 640 هم میتونی پیدا کنی ...

تا اونجایی که بنده تجربه کردم ...سیاست سامسونگ همیشه به این صورت بوده که قیمتهاشو خوب میده تا زمانی که گوشی هاش در موردش حرف و حدیث زیاد هست دست مشتری ها برسه ... و چون گوشی ها رضایت کاربرانو به همراه داره ... تو همون قیمت متوقفش میکنه ...

یعنی فکر نمیکنم زیر 550 تا اخر امسال بیاد ...

sososoli
27-08-2009, 23:41
راستي نگفتين از لحاظ بازار دست 2 ضرر زياد داره يا نه اخه تجربه ي سامسونگ ندارم

pulp_152
27-08-2009, 23:45
کلا بازار دست 2 نوکیا بهتر از سامسونگه ... ولی این جدیدا بازارش بد نبوده و فکر نمیکنم hd بازار دست دو بدی داشته باشه و اگه اینجور یکه بوش میاد سامسونگ تولیدش محدود باشهش بازار پر رونقی هم خواهد داشت

sososoli
27-08-2009, 23:45
16گيگش 640 تومنه....؟

شرمنده اين همه سوال ميكنم

pulp_152
27-08-2009, 23:46
8 گیگش تا 640 بوده 16 گیگ هم تا 680

البته یکی از دوستان امروز مثل اینککه 600 بدون گارانتی 8 گیگ رو دیدن

سوالاتونو یک جا بپرسید ! تا تو یک پست همرو جواب بدم

sososoli
27-08-2009, 23:52
چشم البته ديگه الان سوال ندارم حالا تا پس فردا دوباره بريم علاالدين يكم با i8910 كار كنيم سوال پيش مياد بابت جواباتون ممنون فعلا با اجازه

peyman.2ps
28-08-2009, 11:18
nسلام
به نظرتون اگه بخوام اين گوشي رو بخرم البته با گارانتي مايكروتل
از نمايندگي بخرم يا از علاالدين؟
يه سوال از بچه هاي پايتخت
نزديك ترين نمايندگي سامسونگ به راه آهن كجاست؟
اگه ميشه نشاني دقيقش رو لطف كنيد
يه سوال ديگه
Invisible Shield رو از كجا ميشه پيدا كرد؟
و قيمتش چقدره.

amin n & i series
28-08-2009, 12:59
bebakhshid ke finilish minvisam fonte farsi kamputeram ghat zad inshalla az in be bad farsi minevisame↲ vaghti roze avval i8910 ro roshan kardam vaghean lcdish divonam kard be jorat mitonam begam ke n97 aslan keyfiat safhe nadare. Alan ham ye n86 daram vali safhash ghable ghias ba i8910 nist vali i8910 az nazare man ye moshkeli dare ine ke nemishe az ghalam estefade kard makhsosan ba angoshthaye bozorge man!!!!!!! Sedaye filbardarisham ba n97 fargi nadare man filme har 2tasho daram vali sedashoon kheyli ba ham fargh nadare tori az keyfiat bad sedash migoftan vaghti mikhstam i8910 begiram fekr mikardam i8910 aslan filmesh seda nemigire. Hala age beyene n97 va i8910 monde behesh tosiye mikonam bedone fekr kardan bere i8910 begire chon man ke har 2tasho dashtam tafavote ziade i8910 ba n97 ro mifahmamy bebakhshid age ziad neveshtam va saretoono dard o ovordam inshalla az in be bad ham farsi minevisam‏

Armin.ASD97
28-08-2009, 14:48
سلام
این کلید قفل گوشیم کلا اعصابمو خورد کرده.
به نظرتون بفرستم تبریز درستش کنم؟
یا تو یزد بدم؟(البته بیمش میپره)
یا اصلا همینجوری باهاش کار کنم؟(کلیدش کار می کنه اما هر ثانیه یه جور میشه رو مخم راه میره)
کلا همه با من قهر هستن که کسی جواب سوال هامو نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلا مشکلش به نظرتون چیه؟
میترسم بدم درستش کنن بدتر خراب شه.
چون اینو تجربه کردم.

pulp_152
28-08-2009, 16:25
سلام
یا اصلا همینجوری باهاش کار کنم؟(کلیدش کار می کنه اما هر ثانیه یه جور میشه رو مخم راه میره)
چون اینو تجربه کردم.

ماشالله شما این گوشیو داری و باید جواب ماهارو بدی نه بر عکس :31:

به نظرم بده نمایندگی برات درست کنه! اگه نمایندگی نداره یزد که باید داشته باشه ... صبر کن هر وقت رفتی یکی از شهرهایی که نمایندگی داشت با خودت ببر بگو برات درست کنن ...

pulp_152
28-08-2009, 16:27
nسلام
به نظرتون اگه بخوام اين گوشي رو بخرم البته با گارانتي مايكروتل
از نمايندگي بخرم يا از علاالدين؟
يه سوال از بچه هاي پايتخت
نزديك ترين نمايندگي سامسونگ به راه آهن كجاست؟
اگه ميشه نشاني دقيقش رو لطف كنيد
يه سوال ديگه
Invisible Shield رو از كجا ميشه پيدا كرد؟
و قيمتش چقدره.

سلام !

از نمایندگی بخری مطمئن تره ...

سوال بچه های پایتخت باشه با خودشون ...

برای 8910 هنوز انگاری نیومده ... تو پایتختم نیست ممکنه بعد بیاد! ...

قیمتشم باید دوربر 60 باشه

pulp_152
28-08-2009, 21:23
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]

hotaxis
28-08-2009, 22:07
پلیر این گوشی فرمت ام ک وی رو ساپورت میکنه؟

H264 رو با هر فریم ریت و ریزو لیشنی پخش میکنه؟

کسی تست کرده؟

مرسی

sabasistem_co
28-08-2009, 22:28
سلام
چون اینو تجربه کردم.

توو یزد که نمایندگیش هست . . .
خیابون کاشانی . رو به روی بانک پارسیان . اونجا نمایندگی سامسونگه . . .

Vamp!r3
28-08-2009, 22:34
توو یزد که نمایندگیش هست . . .
خیابون کاشانی . رو به روی بانک پارسیان . اونجا نمایندگی سامسونگه . . .
اونجا ميشه با گوشي ها كاركر؟...ميذارن راحت كار كنيم؟...

pulp_152
28-08-2009, 23:50

کسی تست کرده؟

مرسی

ام ک وی؟

اگه منظورت wmv هستش اره پخش میکنه

ببین یک کلام بهت میگم فریم ریت هایی رو پخش میکنه که سیستم کامپوتر خونگی براش ریپ میزنه !

نقل قول از یکی از دارندگانش:

فیلم های hd با رزولوشن 720*1280 با بیت ریت 8 مگابایت رو بدون هیچ گیری پخش میکنه . در ضمن باید بگم بیت ریت فیلمهایی که خود گوشی میگیره بیشتر از 7.5 مگابایته

alex_pk
28-08-2009, 23:55
نه منظورش MKV که یه کانتینر خاص برای بعضی فیلم ها
معمولا برای فیلم های کم حجم استفاده میشه حجمش نصف دایو ایکس و کیفیت مناسبی دارن
یا برای فیلم های HD

pulp_152
29-08-2009, 00:00
نه منظورش MKV که یه کانتینر خاص برای بعضی فیلم ها
معمولا برای فیلم های کم حجم استفاده میشه حجمش نصف دایو ایکس و کیفیت مناسبی دارن
یا برای فیلم های HD

تا حالا جایی نخوندم که این فرمتو پشتیبانی میکنه و تا حالا نشنیده بودم ... ممنون

iranboy2009
29-08-2009, 00:01
دوستان میدونم که به هر حال این گوشی تا 48 گیگ ساپورت میکنه ولی خب بازم این سوالو میپرسم:اون مدلش که مموریش 8 گیگه با اون مدله 16 گیگش از نظر سخت افزاری یا هر لحاظ دیگه ای تفاوت داره یا نه؟چون یکیشو واسه ساپورته 8 گیگ و یکیرو واسه ساپورته 16 گیگ ساختن.ممنون

hasanmotori
29-08-2009, 00:14
دوستان میدونم که به هر حال این گوشی تا 48 گیگ ساپورت میکنه ولی خب بازم این سوالو میپرسم:اون مدلش که مموریش 8 گیگه با اون مدله 16 گیگش از نظر سخت افزاری یا هر لحاظ دیگه ای تفاوت داره یا نه؟چون یکیشو واسه ساپورته 8 گیگ و یکیرو واسه ساپورته 16 گیگ ساختن.ممنون

نه هیچ فرقی ندارن
گوشی من (i8510 ) مموریش مشکل پیدا کرد دادم نمایندگی به جای 8 برام 16 گیگ گزاشتن

تو مویایلستان یه نفر مثکه میگفت mkv هم میخونه

iranboy2009
29-08-2009, 00:22
کسی از دوستان عکسی از محتویات کامل جعبه این گوشی نداره؟

S@nti@go_s&k
29-08-2009, 00:24
چیز خاصی نداره

همون محتویات گوشی های دیگه

یه هنزفری بلوتوث هستش که بعضی گوشیهای تو کارتونشون هست که اونم ایرانیا برمیدارن

Vamp!r3
29-08-2009, 00:25
کسی از دوستان عکسی از محتویات کامل جعبه این گوشی نداره؟
من اينو پيدا كردم...

pulp_152
29-08-2009, 00:31

کسی تست کرده؟

مرسی

بیت ریت یه فیلم فول اچ دی با پسوند MKV حدود 10 مگابیته

البته چند تا ویدیو کلیپ اچ دی MKV هست که بیت ریتشون حدود 2.5 تا 3 هست

WMV HD هم که استاندارد 2500kbps هست.

پست قبلی هم تکمیل شد !

iranboy2009
29-08-2009, 00:31
حالا نمیشد اون پلاستیکه رو هم باز میکرد؟:31: ممنون از عکست:10:

shahab_f
30-08-2009, 00:40
لینک یکی از عکسات پریده ،مثه اینکه از اون سایت hotlink ممنوعه!:31:
بچه ها قیمت دو هفته است تکون نخورده ، درسته ؟:41: حالا اگه من خریده بودما ، هفته ی بعدش قیمت نصف میشد !

ninja3000sh
30-08-2009, 12:14
بچه ها قیمت دو هفته است تکون نخورده ، درسته ؟:41: حالا اگه من خریده بودما ، هفته ی بعدش قیمت نصف میشد !
قیمتش بخاطر اینه که تو تهران یه ذره این گوشی با کمبود مواجه شده در ضمن گارانتی دار هم یه ذره سخت گیر میاد.

farhooode
30-08-2009, 13:57

این لینک رو دانلود کنید خیلی جالبه کیفیت پخش موزیک در هنزفری i8910 رو نشون میده واقعا عالی

iranboy2009
30-08-2009, 21:35

اون که گوشه بالا سمته راسته چیه؟ تو این عکسایی که vamp!r3 زحمتشو کشیده دو نوع شارژر هست.اولا چرا نوع شارژرشون فرق میکنه؟یعنی واسه هر کشور یه مدل میزنه؟اصلا فرقی هم میکنه که شارژرش از کدوم مدل باشه؟راستی مگه کابل tv نداره؟اگه داره پس تو عکس کو؟
میدونم که این سوالی که میخوام بپرسم بستگی به استفادخودم داره ولی خب اگه بخوایم با گوشی عکس و فیلم HD بگیریم البته نه دیگه به حدی که گوشی بشه یه دوربینه دیجیتال و برنامه و اطلاعات و از این جور چیزا روش بریزیم اون موقع 8 گیگ بسه یا باید مدله 16 گیگو بگیرم؟مموری 32 گیگش تو بازار هست یا نه؟ببخشید که زیاد سوال پرسیدم.ممنون

Armin.ASD97
30-08-2009, 22:59
اون که گوشه بالا سمته راسته چیه؟ تو این عکسایی که vamp!r3 زحمتشو کشیده دو نوع شارژر هست.اولا چرا نوع شارژرشون فرق میکنه؟یعنی واسه هر کشور یه مدل میزنه؟اصلا فرقی هم میکنه که شارژرش از کدوم مدل باشه؟راستی مگه کابل tv نداره؟اگه داره پس تو عکس کو؟
میدونم که این سوالی که میخوام بپرسم بستگی به استفادخودم داره ولی خب اگه بخوایم با گوشی عکس و فیلم HD بگیریم البته نه دیگه به حدی که گوشی بشه یه دوربینه دیجیتال و برنامه و اطلاعات و از این جور چیزا روش بریزیم اون موقع 8 گیگ بسه یا باید مدله 16 گیگو بگیرم؟مموری 32 گیگش تو بازار هست یا نه؟ببخشید که زیاد سوال پرسیدم.ممنون

سلام
با اجازه دوستان بعضی از سوال هارو من جواب بدم.
خوب کابل تی وی تو بسته نیست و باید خودت تهیه کنی.
برای این کارا هم من پیشنهاد می کنم 16 رو بخری.به صرفه تره.
اون شارزرم بسته به نوع پریز فرق می کنه.الان من یه گوشی سامسونگ قدیمی دارم (مال من نیست)برای شارز باید از یه چیزی شبیه مبدل استفاده کنی.(البته تا جایی که می دونم.)مموری رو نمی دونم ولی فکر کنم به سختی پیدا بشه.

Vamp!r3
30-08-2009, 23:06
مموري 32 گيگ خيلي كم تو بازار پيدا ميشه...پيدا بشه قيمتش بالاست...شما اگه يه 16 گيگ بگيري...+...يك مموري 16... بسه ديگه ..