PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Sony Ericsson Idou اولین موبایل با دوربین 12 مگاپیکسلی همراه با سیستم عامل سیمبیان سری 60

satttanism
16-02-2009, 02:20
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

صفحه نمایش 3.5 اینچ لمسی و 16 میلیون رنگی با رزولیشن 360x640 Pixel
شتاب سنج
سیستم عامل سیمبیان سری 60

دوربین 12.1 مگاپیکسلی با فلش زنون

یک کلیپ از این گوشی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمنبع و دیگر مشخصات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fsony_ericsson_idou-2683.php)

B L A S T E R
16-02-2009, 12:52
سیستم تاچش چقدر شبیه touch flo اچ تی سی هست!
اگه اون برامدگی پشتش نبود خیلی بهتر میشد...

hamed1297
16-02-2009, 12:54
12 مگاپیکسله ماژولش خوب.جا نمیشد.اتفاقا به نظرم از سادگی درش آورده.

احمدصالح پور
16-02-2009, 13:03
مبارکه و حتما با فرمت فیلمبرداری qvga:27:

armin_software
16-02-2009, 13:07
خیلی خوبه.
جالبه!
قیمت؟
کی می یاد؟

hamed1297
16-02-2009, 13:15
Q2 امسال.دیر نیست.

Raptor 2009
16-02-2009, 14:13
مبارکه و حتما با فرمت فیلمبرداری qvga:27:

منظورتون رزولوشن بود دیگه:46:؟

M@hdi-B
16-02-2009, 14:15
سونی اریکسون فقط مگا پیکسل میبره بالا؟:31:

armin_software
16-02-2009, 16:49
سونی اریکسون فقط مگا پیکسل میبره بالا؟:31:
منم با شما موافقم.
سونی اریکسون بیشتر به دوربین اهمیت میده.
و به سیستم عامل و صفحه ی بزرگ زیاد اهیمت نمی ده!:13:
البته این گوشی تقریبا خوبیه ولی بازم اشکالاتی داره!

mostafa<>khan
16-02-2009, 16:49
هیدکی کومی یاما رییس سونی اریکسون در مراسم معرفی گفت:
تفریحات نامحدود(entertainment unlimited)هسته ی فلسفی سونی اریکسون میباشد.نقطه ی قوت ساختمان عظیم ما ابزار سرگرم کننده ایی مانند گوشی های واکمن و سایبر شاتو سرویس های منحصر به فرد....

اینها خلاصه ایی از اولین ریو یو فارسی ایدو هست........

خوب دوستان این هم اولین ریویو فارسی idou که لحظاتی قبل قرار گرفت:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای استفاده از لینک همون طور که میدونید باید 2 تا اندلاین رو بردارین

noisymind
16-02-2009, 16:52
منم با شما موافقم.

دو سال پیش که 5 مگاپیکسلیشو دیرتر از بقیه اعلام کرد که نظر دوستان یه چیز دیگه بود:13:
شما اندازه lcd این گوشی رو دیدی؟ یا هیکارو؟

M@hdi-B
16-02-2009, 17:46
دو سال پیش که 5 مگاپیکسلیشو دیرتر از بقیه اعلام کرد که نظر دوستان یه چیز دیگه بود:13:
شما اندازه lcd این گوشی رو دیدی؟ یا هیکارو؟

ال سی دی که مهم نیست دوست من HTC Advantage X7510 ال سی دیش 5 اینچه.
این گوشی به غیر از دوربین و ال سی دی هیچ چیز شاخی نداره.

noisymind
16-02-2009, 17:51
ال سی دی که مهم نیست دوست من htc advantage x7510 ال سی دیش 5 اینچه.

بالاخره یکی میگه مهمه شما میگی مهم نیست. پس سیمبین تاچ چیزی نیست؟
البته حالا شما میگی هیچی نداره. خب حتما نداره دیگه! ولی همه که فعلا تو کفش موندن!!:31:

gladiator.shiraz
16-02-2009, 18:02
برید سر اصل مطلب:

قیمتش چنده؟

mostafa<>khan
16-02-2009, 18:32
ال سی دی که مهم نیست دوست من htc advantage x7510 ال سی دیش 5 اینچه.
این شوخی بود دیگه؟چون اگه جدی گفته باشی و این همه امکانات رو ندیده باشی و درباره ی کاملترین گوشی فعلی دنیا اینجوری گفته باشی..من به عنوانت شک میکنم جسارتا!:46:

برید سر اصل مطلب:

قیمتش چنده؟
بگذار 3-6 ماه دیگه که امد بعد خودت میفهمی:5:

B L A S T E R
17-02-2009, 18:28
نوکیا خودشو کشت سیمبین تاچ زد...دیدید که سونی به راحتی تاچ رو رو سیمبین پیاده کرد!

SAEED_BARCELONA
17-02-2009, 18:39
و به سیستم عامل و صفحه ی بزرگ زیاد اهیمت نمی ده!
quote]

ال سی دی که مهم نیست
حالا کم کم هر کی میاد یکی از مزایاشو میگه بعد به اشتباه خودشون پی میبرن

Highbury
17-02-2009, 20:28
خیلی گوشی خفنیه.من هر چی فکر میکنم مشکلی نداره
کاش سونی اریکسون دست از سیمباین میشست و یه سیستم دیگه روی گوشیهایش مینداخت.
فرض کنید اگه روی این گوشی ویندوز رو مینداخت دیگه چی میشد قیمتش تا دوسال دیگه هم زیر 1 میلیون نمیومد.

Legend
17-02-2009, 20:32
نوکیا خودشو کشت سیمبین تاچ زد...دیدید که سونی به راحتی تاچ رو رو سیمبین پیاده کرد!
امتیاز سیمبین برای نوکیاست....سامسونگ یا سونی هر گوشیه سیمبینی بزنند امتیاز و پولی میره تو جیب نوکیا...:31:

ninja3000sh
17-02-2009, 21:30
منم با شما موافقم.
البته این گوشی تقریبا خوبیه ولی بازم اشکالاتی داره!
ولی من با شما موافق نیستم:31:گوشیهای سونی اریکسون نه تنها در عکاسی بلکه تو راحتی کار و هنگ نکردن هم فعلا حرف اول رو میزنند.شما میخواهی صفحه این گوشی 10 اینچ باشه.دوست عزیز 3.5 اینچ خوبه دیگه.
در ضمن مگه شما دیروز تو نمایشگاه بارسلون با این گوشی کار کردی که میگی اشکالاتی داره.
تا گوشی بیرون نیاد نمیشه در موردش نظر داد.

ال سی دی که مهم نیست دوست من HTC Advantage X7510 ال سی دیش 5 اینچه.
شاید برای شما lcd مهم نباشه ولی اکثر کاربرای موبایل الان گوشیهای با lcd بالای 3 اینچ میخواهند بگیرند.و نمیدونم شما چرا به lcd کوچک گیر دادی.من خودم به غیر از n95 8gb که دارم و lcd اونم 2.8 اینچ هست.بقیه گوشیهام lcd هاش بالای 3 اینچ هستش..به فرض مثال کار کردن با google maps تو ایفون یا ایپاد تاچ خوبه که lcd 3.5 دارند یا تو یه گوشی کهlcd2.6 اینچ داره.حتما میگید اونی که lcd2.6 اینچ داره خوبه:27: در کل lcd بزرگ مزیت خودشو تو کار کردن تو همه چیز و بخصوص تو اینترنت معلوم میکنه.
یکی هم اینکه دوست عزیز شما شاخ بودن رو تو چی خلاصه میکنید.میشه کمی توضیح بدی ببینیم که این گوشی به غیر از این امکانات عالی چه چیزه دیگه هم باید داشته باشه.

armin_software
17-02-2009, 22:15
امتیاز سیمبین برای نوکیاست....سامسونگ یا سونی هر گوشیه سیمبینی بزنند امتیاز و پولی میره تو جیب نوکیا...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی به نظر من با 12 مگاپیکسل و صفحه ی بزرگ و سیمبین واقعا گوشی خوبی می تونه باشه.

ولی از انی هم نگذریم که نوکیا هم یک 8 مگاپیکسلی زد.

armin_software
17-02-2009, 22:19
در ضمن مگه شما دیروز تو نمایشگاه بارسلون با این گوشی کار کردی که میگی اشکالاتی داره.
تا گوشی بیرون نیاد نمیشه در موردش نظر داد.
اشکال که داره
مدل بالاترین گوشی های htc ایراد دارند و میشه گفت هر گوشی ایرادهای خودش رو داره.
ولی می تونم بگم از ایرادها و اشکالات کمی برخورداره!

sogol6561
17-02-2009, 22:42
;3513091]
یکی هم اینکه دوست عزیز شما شاخ بودن رو تو چی خلاصه میکنید.میشه کمی توضیح بدی ببینیم که این گوشی به غیر از این امکانات عالی چه چیزه دیگه هم باید داشته باشه.
نینجا جان حتما منظور دوستمون از شاخ بودنش اینه که انتظار دارند با این گوشی ماهواره به هوا پرتاپ کنند.:27::27:

S A M S U N G
18-02-2009, 00:08
این شوخی بود دیگه؟چون اگه جدی گفته باشی و این همه امکانات رو ندیده باشی و درباره ی کاملترین گوشی فعلی دنیا اینجوری گفته باشی..

سلام به همگی .

مصطفی جان شما الان رو داری حساب میکنی و میگین کامل ترین گوشی دنیا ! که به نظر هیچ گوشی کاملی وجود نداره .

سونی اریکسون اسم این گوشی رو گذاشته unlimite ... ولی به نظر من این گوشی معایبی داره که جزء این گروه قرار نمیگیره .

معایبی مثل نداشتن اسپیکر استریو - نداشتن خروجی 3.5 میلیمتری - نداشتن USB بین المللی - نداشتن حداکثر امکانات 3G ( 3.6 مگابایت در سال 2009 ؟ ) - با وجود سیمبیان بودن Save کردن 30 مکالمه - ساپورت نکردن فایلهای ویدیوئی معتبر و ...

مصطفی جان این گوشی در ماه های آینده با نداشتن این امکانات با مشکل مواجه میشه . چون مطمئن باشین کمپانی های دیگه در فکر تولید بهتر هستن .

واژه شاخ بودن درست نیست ولی اگر از من میپرسید :

این گوشی به جزء دوربین هیچ چیز جدیدی نداره .

من به امکانات جدید میگم شاخ .
امکاناتی مثل MultiTouch شدن گوشیهای جاوا توسط LG
امکاناتی مثل عریض کردن لنزهای دوربین توسط نوکیا
امکاناتی مثل ارتقاء دادن فیلمبرداری توسط سامسونگ ، اضافه کردن پورت HDMI به گوشی - استفاده از صفحات OLED - استفاده از بالاترین امکانات اینترنتی HSUPA - استفاده از آلیاژهای قابل بازیافت . استفاده از انرژی خورشید برای شارژ گوشی - و ....

من به این چیزها میگم شاخ . حالا دوستان اگر به دوربین گوشی بسنده میکنن مخلصشونمم هستیم .

دوستان برندهای دیگه ببخشید اگه تکنولوژی جدید در گوشیها استفاده شد و من ننوشتم ( کلا اینها رو به طور مثال گفتم )

مرسی از همگی .

Mah12
18-02-2009, 00:49
30 مکالمه که امکان نداره حتی p990 هم بینهایته (عملآ) کلآ سیمبین این ویژگی رو داره.
کلآ خیلی از مشخصاتش اعلام نشده؛ اسپیکر استریو هم معلوم نیست، اما پورت 3.5 و usb رو قبول دارم.
بابا از گوشی نوکیا نگو که کپی n85 حالا لنزش هرچی میخاد باشه. اما سامسونگ خیلی داره خوب عمل میکنه.
مثلآ کدوم کشور HSDPA 7.2 داره؟ ما که اصلآ نداریم.
ولی این دلیل نمیشه بیاید از گوشی بد بگید کاستی رو که همه دارن. HD هم که بیاد بدیهاش آشکار میشه. سنگ محک لازمه .
اما گل بیخار نداریم.
سپاسگذارم

S A M S U N G
18-02-2009, 00:55
همون اول که گفتم هیچ گوشی کامل نیست !

Omnia HD نیومده من ضعفاشو میگم عزیز .

1. الان سال 2009 هستیم و بجای اینکه هر سال گوشیها وزنشون کمتر بشه ولی متاسفانه داره بیشتر میشه HD هم جز همین هستش.
2.اگر سامسونگ میاد از سیمبیان استفاده میکنه بهتر هستش کیفیت این سیستم عامل رو بالا ببره . نه اینکه بدتر بشه و برنامه های خاصی روی سیمبیان های سامسونگ اجرا نشن .
2. باتری گوشی مساله هستش ( البته هنوز کاملا مشخص نیست )
3. از گذاشتن این لایه روی صفحه نمایش گوشیهاش دست بر داره .
4. مموری کارت رو بغل گوشی میذاشت که کاربر نخواد گوشی رو به خاطر در آوردن مموری کارت خاموش کنه .
و ....

مخلصیم .

mostafa<>khan
18-02-2009, 01:00
درود خدایگان بر تو ای امیر سامی:دی
اینها که گفتی رو همه میدونیم
اولا که خوب اره من حرف ا الان زدم نه اینده
تا 5 روز پیش کاملترین رو میشد امنیا لقب داد
اما الان ایدو هست
و ثانیا ابنکه توی موبایل یه سری فاکتورهای اساسی هستن یه سری فاکتورها جانبی
فاکتورهای اساسی:
سیستم عامل برای ساپورت برنامه های لازم
دوربین بهتر برای رسیدن به مرز گرفتن جایگاه دوربین های حرفه ایی
تاچ اسکرین بودن برای راحتی کار و رضایت بیشتر کاربر از گوشی
و البته ال سی دی با کیفیت و با سایز مناسب
و باطری مناسب(که این یه قلم رو se توش استاده)
که چون فعلا همه ی اینها رو ایدو داره میشه گفت بهترینه
بقیه که گفتی شما همش جانبیه که کاملا قابل جله.ساپورت نکردن دایویکس وقتی که برنامش رو بشه نصب کرد چه اهمیتی داره؟مثلا خازنی نباشه ال سی دیش.چقدر مهمه مگه؟حالا مثلا oled نباشه و tft باشه.خیلی مهمه؟tft های سونی ارکسون به خق از خیلی ال سی دی های با تکنولوژی های ساخت دیگه کم نمی یارن.که اگه کم هم بیارن باز هم درجه اهمیتش زیاد نیست!خوشبختانه se تو بحث لوازم حانبی فوق العاده قوی هست و اگه کسی واقعا از این"مسائل جانبی"رنج ببره میتونه سریع رفعش کنه.
تنها ایراد ایدو رو شخصا HSDPA اش میدونم که تو ایران کمترین ارزشی ندارم و یادمون نره من و 99% کاربرانی که الان داریم اینجا گفتگو میکنیم داخل ایرانیم
شاد باشید:دی

ali racer
18-02-2009, 01:07
درود خدایگان بر تو ای امیر سامی:دی
اینها که گفتی رو همه میدونیم
اولا که خوب اره من حرف ا الان زدم نه اینده
تا 5 روز پیش کاملترین رو میشد امنیا لقب داد
اما الان ایدو هست
و ثانیا ابنکه توی موبایل یه سری فاکتورهای اساسی هستن یه سری فاکتورها جانبی
فاکتورهای اساسی:
سیستم عامل برای ساپورت برنامه های لازم
دوربین بهتر برای رسیدن به مرز گرفتن جایگاه دوربین های حرفه ایی
تاچ اسکرین بودن برای راحتی کار و رضایت بیشتر کاربر از گوشی
و البته ال سی دی با کیفیت و با سایز مناسب
و باطری مناسب(که این یه قلم رو se توش استاده)
که چون فعلا همه ی اینها رو ایدو داره میشه گفت بهترینه
بقیه که گفتی شما همش جانبیه که کاملا قابل جله.ساپورت نکردن دایویکس وقتی که برنامش رو بشه نصب کرد چه اهمیتی داره؟مثلا خازنی نباشه ال سی دیش.چقدر مهمه مگه؟حالا مثلا oled نباشه و tft باشه.خیلی مهمه؟tft های سونی ارکسون به خق از خیلی ال سی دی های با تکنولوژی های ساخت دیگه کم نمی یارن.که اگه کم هم بیارن باز هم درجه اهمیتش زیاد نیست!خوشبختانه se تو بحث لوازم حانبی فوق العاده قوی هست و اگه کسی واقعا از این"مسائل جانبی"رنج ببره میتونه سریع رفعش کنه.
تنها ایراد ایدو رو شخصا HSDPA اش میدونم که تو ایران کمترین ارزشی ندارم و یادمون نره من و 99% کاربرانی که الان داریم اینجا گفتگو میکنیم داخل ایرانیم
شاد باشید:دی
نظر من این که نوکیا یه گام بزرگ به جلو برداشته در زمینه دوربین

چون تنها گوشی ای که مثل دوربین دیجیتال ها فاصله کانوای اش عوض میشه

دوربین نوکیاست و این به نظرم از قرار دادن ماژول 12 مگا پیکسلی مهم تره (اینو جدا بی تعصب میگم)

این رو ببینید

شارژر یونیورسال

شارژ کردن2012سال برای همه ی مدلهای گوشی !!:10:

S A M S U N G
18-02-2009, 01:12
سلام به همگی .

شاید توقعات من از کمپانی ها زیاده .

ولی به نظر من idou برای ماه های آینده میتونست بهتر از این باشه ( امیدوارم تغییرات اساسی داده بشه )

و اینکه یه چیز رو یکجا داشتن بهتر از چندچیز رو باهم داشتن هستش .

مخلصیم .

Original Titan
18-02-2009, 01:12
به نظر من سوني هنوز وقت داره كه تغييراتي توش بده! منظورم اينكه هنوز اصلا معلوم نيست! چون تو يكي از فيلماي Hands On كه من از اين گوشي ديدم وقتي طرف كاور لنز را كنار كشيد دوربين باز نشد! ( قاعدتا بايد اينجور باشه) پس اين نشون ميده كه هنوز خيلي كار داره!
حالا اون مشكلات جزئيش هم رفع ميشه انشالا!
فيلمبرداريش هنوز مونده... معلوم نيست چه گلي به سرمون بزنه! ولي در كل از زيبايي هيچي كم نداره. خيلي زيبا تر از گوشي هاي بعضي برند ها هست :دی

ali racer
18-02-2009, 01:17
من فقط یه سوال برام پیش اومده

چرا گوشی ساز ها از سنسور سی سی دی استفاده نمی کنن ؟؟

S A M S U N G
18-02-2009, 01:23
واضحه علی جان !

اونموقع با شکایات کمپانی های سازنده دوربین دیجیتال و ضررهای سنگین خود کمپانی هایی که هم دوربین دیجیتال و هم گوشی میزنن مواجه میشن .

این گوشی ها اغلب تولید داخلی دارن .

ولی بزودی این امکان هم بوجود میاد .

مخلصیم .

ninja3000sh
18-02-2009, 01:55

امکاناتی مثل MultiTouch شدن گوشیهای جاوا توسط LG
امکاناتی مثل ارتقاء دادن فیلمبرداری توسط سامسونگ ، اضافه کردن پورت HDMI به گوشی - استفاده از صفحات OLED - استفاده از بالاترین امکانات اینترنتی HSUPA - استفاده از آلیاژهای قابل بازیافت . استفاده از انرژی خورشید برای شارژ گوشی - و ....

من به این چیزها میگم شاخ . حالا دوستان اگر به دوربین گوشی بسنده میکنن مخلصشونمم هستیم .

دوستان برندهای دیگه ببخشید اگه تکنولوژی جدید در گوشیها استفاده شد و من ننوشتم ( کلا اینها رو به طور مثال گفتم )
مرسی از همگی .
امیر جان شما چه انتظاری از این Idou دارین که نمیتونه براتون براورد کنه؟
این گوشی نه تنها تو دوربین بلکه تو اکثر موارد امکاناتش عالیه.اون امکاناتی هم که به اونها اشاره کردی هم زیاد هم شاخ نیستن.به نظرت سونی نمیتونه همه این امکانات رو روی گوشیهاش بزاره؟مطمئن باش میتونه ولی خودش نمیخواد.به فرض مثال همین oled رو که میگی درسته تو روشنایی و کیفیت lcd تاثیر بسزایی داره ولی من کیفیت lcd رو تو گوشیهای سونی اریکسون با هیچ برندی عوض نمیکنم.(همین lcd های 256k colors سونی اریکسون بهتر از 16M colors برخی برندها مثل نوکیا هستش حالا ببین سونی تو 16M colors چیکار میکنه)در مورد این HSDPA هم بگم به نظرم ما هنوز نمیتونیم از MMS یا GPRS به خوبی استفاده کنیم.چه برسه به HSDPA.پس لزومی نداره که بهش زیاد فکر کنیم.در مورد باطری هم بگم تا اونجایی هم که خودت میدونی تو باطری سونی اریکسون حرف اول رو میزنه.
در بقیه موارد هم حق با شماست من خودم مونده ام که چرا مثلا سونی دست از سر سوکتهای اریکسون بر نمیداره و از جک 3.5 میلیمتری استفاده نمیکنه یا به فیلمبرداری گوشیهاش اهمیت نمیده.البته این Idou هنوز معلوم نیست که اوضاع فیلمبرداریش تو چه وضعی هست.

Bahador.p
18-02-2009, 02:16
امیر جان شما چه انتظاری از این idou دارین که نمیتونه براتون براورد کنه؟
این گوشی نه تنها تو دوربین بلکه تو اکثر موارد امکاناتش عالیه.اون امکاناتی هم که به اونها اشاره کردی هم زیاد هم شاخ نیستن.به نظرت سونی نمیتونه همه این امکانات رو روی گوشیهاش بزاره؟مطمئن باش میتونه ولی خودش نمیخواد.به فرض مثال همین oled رو که میگی درسته تو روشنایی و کیفیت lcd تاثیر بسزایی داره ولی من کیفیت lcd رو تو گوشیهای سونی اریکسون با هیچ برندی عوض نمیکنم.(همین lcd های 256k colors سونی اریکسون بهتر از 16m colors برخی برندها مثل نوکیا هستش حالا ببین سونی تو 16m colors چیکار میکنه)در مورد این hsdpa هم بگم به نظرم ما هنوز نمیتونیم از mms یا gprs به خوبی استفاده کنیم.چه برسه به hsdpa.پس لزومی نداره که بهش زیاد فکر کنیم.در مورد باطری هم بگم تا اونجایی هم که خودت میدونی تو باطری سونی اریکسون حرف اول رو میزنه.
در بقیه موارد هم حق با شماست من خودم مونده ام که چرا مثلا سونی دست از سر سوکتهای اریکسون بر نمیداره و از جک 3.5 میلیمتری استفاده نمیکنه یا به فیلمبرداری گوشیهاش اهمیت نمیده.البته این idou هنوز معلوم نیست که اوضاع فیلمبرداریش تو چه وضعی هست.
سلام حرف شما درست ما از mms و gprs نمی تونیم استفاده کنیم ولی این گوشی قرار نیست که توی ایران تولید بشه قراره توی کل دنیا تولید بشه که hsdpa آخرین و بهترین تکنولوژی هست و مگاپیکسل بالا به نظر من زیاد مهم نیست مهم استفاده از لنز هست که شرکت باید با برنامه ماکس بازده رو بکشه که من در این زمینه اول نوکیا بعد سامسونگ رو قبول دارم اگر قراره این گوشی مثل c905 باشه اصلا بیخیالش شین
الان ppc ها دارن به سمت جک 3.5 میرن بعد گوشی که سونی میگه نهایت سرگرمی و... 3.5 نباشه :41: و همین طور و جود نداشتن هارد داخلی حالا جای شکرش باقی از Micro استفاده کرده از M2 استفاده نکرده و بعد توی سایت های نوشته که سیستم عامل گوشی اولین سیمبین اوپن سورس بوده و به احتمال زیاد از طرف نوکیا ساپورت نمیشه و مولتی تاچ برای گوشی که کیبورد نداره و فقط تاچ هست خیلی مهم و موثر هست
بعد بگین عالی و همه چیز تموم آخه اگر اینجور باشه که بقیه شرکت ها باید برن پی کارشون هر گوشی یک نقصی داره که کاربر مجبور به خرید و انتخاب گوشی دیگر از برند دیگه بشه
اینا نظر من بود:11:

corey
18-02-2009, 10:24
نظر من این که نوکیا یه گام بزرگ به جلو برداشته در زمینه دوربین

چون تنها گوشی ای که مثل دوربین دیجیتال ها فاصله کانوای اش عوض میشه

دوربین نوکیاست و این به نظرم از قرار دادن ماژول 12 مگا پیکسلی مهم تره (اینو جدا بی تعصب میگم

همین 8 مگاپیکسلی نوکیا هم کلی ایراد داره
مثلا تشخیص چهره و تشخیص لبخند نداره و از همه مهم تر هیگ کدوم از این گوشی های 8 مگاپیکسلی که تا الان معرفی شدن فلش زنون ندارن ( رنیور هم که فلشش ضعیفه) و به نظر من فلش زنون از همه این ها مهم تره

امکانات دوبین idou واقعا کامله و فکر نکنم از نظر دوربین مشکلی داشته باشه

ولی این 2 تا ایراد به نظر من خیلی ضایعست 1-نداشتن حافظه داخلی 2-استفاده از پورت های مسخره اریکسون
البته امکان تغییرات برای idou زیاده همون طور که پارسال اکسپریا اون همه تغییر کرد و تقریبا بدون ایراد وارد بازار شد

SAEED_BARCELONA
18-02-2009, 11:51
و اینکه یه چیز رو یکجا داشتن بهتر از چندچیز رو باهم داشتن هستش .
اینو اینقدر se فن ها گفتن و شما قبول نکردید که بالاخره se یه گوشی زد که هم از لحاظ پخش موسیقی خوبه، هم از لحاظ دوربین، هم سیستم عامل
حالا می گید یه چیز عالی بهتر از چند چیزه متوسطه؟ شما بگید ما چه خاکی بریزیم سرمون؟
-------
انشاالله همه این موارد درست بشن. شاید هم یه گوشی دیگه معرفی کرد که این اشکالاتو نداشته باشه

ali racer
18-02-2009, 12:21
همین 8 مگاپیکسلی نوکیا هم کلی ایراد داره
مثلا تشخیص چهره و تشخیص لبخند نداره و از همه مهم تر هیگ کدوم از این گوشی های 8 مگاپیکسلی که تا الان معرفی شدن فلش زنون ندارن ( رنیور هم که فلشش ضعیفه) و به نظر من فلش زنون از همه این ها مهم تره

امکانات دوبین idou واقعا کامله و فکر نکنم از نظر دوربین مشکلی داشته باشه

ولی این 2 تا ایراد به نظر من خیلی ضایعست 1-نداشتن حافظه داخلی 2-استفاده از پورت های مسخره اریکسون
البته امکان تغییرات برای idou زیاده همون طور که پارسال اکسپریا اون همه تغییر کرد و تقریبا بدون ایراد وارد بازار شد

تشخیص چهره و لبخند که نرم افزاریه و میشه حلش کرد و فلاش زنون نداشتن یه ایراد عمده اس

مثل سی 905 که تو آپ دیت همشون دارای این امکان شدن

من سر گوشی 86 نوکیا بحث نمی کنم سر تکنولوزی بکار رفته تو اون بحث کردم

والا همه می دونن که گوشی بدون مشکل وجود نداره

اگه ایدو مثل 86 این تکنولوژی رو داشت فوق العاده بود

SAEED_BARCELONA
18-02-2009, 13:32
خدارو چه دیدی. شاید اضافه شد بهش

corey
18-02-2009, 14:02
تشخیص چهره و لبخند که نرم افزاریه و میشه حلش کرد و فلاش زنون نداشتن یه ایراد عمده اس

مثل سی 905 که تو آپ دیت همشون دارای این امکان شدن

من سر گوشی 86 نوکیا بحث نمی کنم سر تکنولوزی بکار رفته تو اون بحث کردم

والا همه می دونن که گوشی بدون مشکل وجود نداره

تشخیص چهره فکر نکنم نرم افزاری باشه و فقط تشخیص لبخند نرم افزاری هست

کلا اینا همش برای اینه که عکس ها با کییت تر بشن که امیدوارن ان86 و idou و امنیا hd توی زمینه عکاسی یک گام به جلو باشن

ایدو فعلا خیلی کار داره و هنوز هیچ موردش مشخص نشده ولی در کل گوشی امید وار کننده ای هست

perjixen
18-02-2009, 14:09
گوشی قشنگی هست ..... و ای کاش سیمبین نبود (عضو ارشد ستاد نابودی سیمبین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ولی من هم با امیر موافقم ..... جدا از مسئله دوربین که باید گفت ... اس ای فوق العاده ؛ فوق العاده کار کرده ..... نبود یه سری از امکانات مثل MultiTouch کمی کلاس کار گوشی رو میاره پایین.....!!
نداشتن جک 3.5 هم چیزه جالبی هست ... که از اس ای غیر از این نباید انتظار داشت ( رده W که اوج هنر موسیقیایی اس ای هست ؛ تازه به این قابلیت منور شده .... وای به حال این یکی.)

چیپست گرافیکی این گوشی چیه....؟!؟! کسی چیزی درباره ش میدونه...؟!؟

و از ته اعماقم آرزو میکنم .... این گوشی به داستان X1 دچار نشه ... کما اینکه گویا میشه .... نداشتن اسم مشخص ( هنوز به کد name میشناسنش) ؛ اطلاعات کمه ......!!!
من جدا از این گوشی خوشم اومده ... اونم فقط بخاطر زیباییش ...... چون دوربین 2 زار برام اهمیت نداره.....!! دي.

Original Titan
18-02-2009, 14:19
تشخیص چهره فکر نکنم نرم افزاری باشه و فقط تشخیص لبخند نرم افزاری هست
چرا كوري جان
اون هم نرم افزاريه! اصلا هم به درد نمي خورن :دی
همه دوست دارن فقط باشه ولي عملا آنچنان به درد نمي خوره!
ولي به نظر من اگه اون كاري كه نوكيا كرده(همون تغيير فاصله كانوني) از همه كارا مهم تره! واقعا چيز به درد بوخوريه

sogol6561
18-02-2009, 15:13
و از ته اعماقم آرزو میکنم .... این گوشی به داستان X1 دچار نشه ... کما اینکه گویا میشه .... نداشتن اسم مشخص ( هنوز به کد name میشناسنش) ؛ اطلاعات کمه ......!!!
.
درسته x1 دیرتر وارد بازار شد ولی انصافا سونی اریکسون رویش یه کاری کرد که مشکلاتش کمتر باشه که انطوری هم شد.من حدود دو هفته x1 دستم بود و میتونم بگم از هر لحاظ عالی بود.
شما یه نگاهی به سامسونگ بندازید میبینید که مثلا دو گوشی omnia و i8510 با مشکلات و باگهای بیشتری روبرو هستند و تو ذوق خریدار میزنند.
همین i8510 با این همه امکاناتش یه مشکل بزرگی که داره باطری مضخرفش هست که باعث میشه نتونی باهاش به راحتی کار کنی.من دوستم مدل 8gb این گوشی رو نتونست بیشتر از 2 هفته نگاه داره.اونم با گارانتی مایکروتل خریده بود و باطریش واقعا افتضاح بود.
یا همین omnia اونقدر رام بیرون داده که مردم نمیدونند به کدوم رام اپدیتش کنند و تو هر رام یه مزیت وجود داره و 10 تا هم عیب که باز هم تو ذوق خریدار میزنه.همین omnia رو یه زمانی سرور میدانستند ولی الان با این همه مشکلش مردم میدونند که اش دهن سوزی هم نیست.
در مورد omnia hd هم بگم این امکاناتی که روش گذاشته امیدوارم که با باطری گوشی سازگار باشه و به سرنوشت omnia و i8510 دچار نشه.:19:
به نظر من زودتر بیرون دادن گوشی بهتر بودن اون رو مشخص نمیکنه.(مثل سامسونگ)

S A M S U N G
18-02-2009, 15:19

ربطش رو اصلا نفهمیدم !

نوکیا هنوز که هنوز داره واسه n95 آپدیت میده بیرون ! باز هم ربطش رو نفهمیدم !

باتری گوشی innov8 مشکل نرم افزاری داره نه سخت افرازی .

Hd هم باتری 1500 میلی آمپر داره و فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه . البته با وجود پردازشگر omap3 و چیپ گرافیکی بالا شاید بازهم کم بیاره .

مخلصیم .

adrenalin
18-02-2009, 15:27
اون نوکیا که اینقدر داره ری به ری برای گوشی هاش اپدیت میده بیرون برای اینه که جلوی هک شدن گوشی هاشو بگیره که ساین و....... استفاده نکنند

R@R#M@N
18-02-2009, 15:56
ولی بنظر من کسی که میخواد آید رو بخره هیچ وقت بخاطر سیمبینش نمیخرتش !!! چونکه این گوشی انقدر امکانات داره که سیمبین حسابش نمیاد !! البته حالا که داره خیلی خیلی بیشتر طرفدارا رو جمع میکنه !!
من خودم بشخصه هیچ سیمبینی رو مثه نوکیا قبول ندارم !! چون بلاخره یه 10 15 تایی پیرن بیشتر پاره کرده و همینطور خیلی خیلی هم روش کار کرده و ساپورتش میکنه
بطور مثال من برای داییم جی810 خریدم بخدا فقط واسه ظاهرش و دوربینش ولی با خودم گفتم سیمبین هم داره خوبه !! سیمبینش واقعآ مسخرست !! و ...
عوضش الان داییم داره با ظاهرش کلی کلاس میزاره و یا با دوربینش حال میکنه
بنظرم آیدو هم یه کمرا فون هست !! که یه ال سی دی بزرگ + سیمبین داره و کسی که اونو میخره بیشتر به دوربینش کار داره و ال سی دیش نه سیمبینش !! ولی بازم میگم آیدو بنظرم یه کمرا فون استثنایی هست :دی (که همه امکانات رو داره)
بنظر من هم باید از سری سایبر شات میبود و اسمش هم میشد c1
اگرم دقت کنید توی امضام فقط به دوربینش خیلی اشاره کردم
البته خداییش نمیشه از بقیه امکاناتش گذشت :دی
مثلآ بگیم چرا فست پورت داره :دی

ninja3000sh
18-02-2009, 16:01
درسته x1 دیرتر وارد بازار شد ولی انصافا سونی اریکسون رویش یه کاری کرد که مشکلاتش کمتر باشه که انطوری هم شد.من حدود دو هفته x1 دستم بود و میتونم بگم از هر لحاظ عالی بود.
شما یه نگاهی به سامسونگ بندازید میبینید که مثلا دو گوشی omnia و i8510 با مشکلات و باگهای بیشتری روبرو هستند و تو ذوق خریدار میزنند.
همین i8510 با این همه امکاناتش یه مشکل بزرگی که داره باطری مضخرفش هست که باعث میشه نتونی باهاش به راحتی کار کنی.من دوستم مدل 8gb این گوشی رو نتونست بیشتر از 2 هفته نگاه داره.اونم با گارانتی مایکروتل خریده بود و باطریش واقعا افتضاح بود.
یا همین omnia اونقدر رام بیرون داده که مردم نمیدونند به کدوم رام اپدیتش کنند و تو هر رام یه مزیت وجود داره و 10 تا هم عیب که باز هم تو ذوق خریدار میزنه.همین omnia رو یه زمانی سرور میدانستند ولی الان با این همه مشکلش مردم میدونند که اش دهن سوزی هم نیست.
در مورد omnia hd هم بگم این امکاناتی که روش گذاشته امیدوارم که با باطری گوشی سازگار باشه و به سرنوشت omnia و i8510 دچار نشه.:19:
sogol جان در مورد innov8 باید بگم ماله منم مشکل باطری داشت.ولی در کل گوشی هست که نمیشه امکانات عالیش رو نادیده گرفت.(با اینکه فروختمش ولی باز هم میگم ارزش خرید داره)
در مورد امنیا هم بگم که به نظرم باز هم داره سروری میکنه با توجه به قیمت و کاراییش انصافا ارزش خرید داره.به طور مثال این امنیا از diamond چی کم داره که گوشی diamond رو با این قیمت نمیدونم 650 یا 680 دارن میفروشنش.به نظر من omnia تو بیشتر موارد گوشی توپ و کاملی هستش.

Hd هم باتری 1500 میلی آمپر داره و فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه . البته با وجود پردازشگر omap3 و چیپ گرافیکی بالا شاید بازهم کم بیاره .

مخلصیم .
امیر جان اگه این omnia hd به قول دوستان تو باطری کم نیاره که عالی میشه.
ولی فکر کنم همین 1500 میلی امپر برای این گوشی گزینه خوبی باشه.چون تو پردازشگر جدید حتما مصرف باطری هم بهینه شده.

Bahador.p
18-02-2009, 16:12
سلام آقا چرا هرکی میرسه به باتری گوشی گیر میده من خودم همزمان 2تا I8510 و 1دونه N96 داشتم که از هیچ لحاظ نه دوربین نه سرعت نه باتری و.... قابل قیاس نبودن و شما و دوستانتون از سایت هایی مثل GsmArena و PhoneArena که بالاتر نیستین ( از لحاظ تجربه) تمام سایت ها از باتری گوشی تعریف میکنن و بیشترین امتیاز رو میدن حالا من نمیدونم شما چیکار میکنی که میگی باتریش بده این گوشی با آپدیت شدن به بهترین حالت میرسه:27:

ali racer
18-02-2009, 16:22
ولی بنظر من کسی که میخواد آید رو بخره هیچ وقت بخاطر سیمبینش نمیخرتش !!! چونکه این گوشی انقدر امکانات داره که سیمبین حسابش نمیاد !! البته حالا که داره خیلی خیلی بیشتر طرفدارا رو جمع میکنه !!
من خودم بشخصه هیچ سیمبینی رو مثه نوکیا قبول ندارم !! چون بلاخره یه 10 15 تایی پیرن بیشتر پاره کرده و همینطور خیلی خیلی هم روش کار کرده و ساپورتش میکنه
بطور مثال من برای داییم جی810 خریدم بخدا فقط واسه ظاهرش و دوربینش ولی با خودم گفتم سیمبین هم داره خوبه !! سیمبینش واقعآ مسخرست !! و ...
عوضش الان داییم داره با ظاهرش کلی کلاس میزاره و یا با دوربینش حال میکنه
بنظرم آیدو هم یه کمرا فون هست !! که یه ال سی دی بزرگ + سیمبین داره و کسی که اونو میخره بیشتر به دوربینش کار داره و ال سی دیش نه سیمبینش !! ولی بازم میگم آیدو بنظرم یه کمرا فون استثنایی هست :دی (که همه امکانات رو داره)
بنظر من هم باید از سری سایبر شات میبود و اسمش هم میشد c1
اگرم دقت کنید توی امضام فقط به دوربینش خیلی اشاره کردم
البته خداییش نمیشه از بقیه امکاناتش گذشت :دی
مثلآ بگیم چرا فست پورت داره :دی
بهراد اصلا با نظرت موافق نیستم

سیستم عامل مهم ترین قسمت یه گوشیه (البته اگه از لحاظ سخت افزاری گوشی مشکلی تو ساپورت گوش نداشته باشه )

گوشی باید همه چی اش کامل باشه والا کسی که می خواد کمرا فون 12 مگا پیکسلی بگیره و فقط عکاسی مد نظرشه بره دوربین دیجیتال بخره خیلی منطقی تره ! و نتایج کاملا مطلو ب تری میگیره

به نظر من باید دوربین های موبایل راه دوربین دیجیتال ها رو پیش بگیرن استفاده از سنسور سی سی دی

(که هنوز محقق نشده ) و همچنین اسفاده از لنز های جدید (این یکی رو نوکیا مثل این که با موفقیت انجام داده

چون عکس های 86 اومده بیرون )

sogol جان در مورد innov8 باید بگم ماله منم مشکل باطری داشت.ولی در کل گوشی هست که نمیشه امکانات عالیش رو نادیده گرفت.(با اینکه فروختمش ولی باز هم میگم ارزش خرید داره)
در مورد امنیا هم بگم که به نظرم باز هم داره سروری میکنه با توجه به قیمت و کاراییش انصافا ارزش خرید داره.به طور مثال این امنیا از diamond چی کم داره که گوشی diamond رو با این قیمت نمیدونم 650 یا 680 دارن میفروشنش.به نظر من omnia تو بیشتر موارد گوشی توپ و کاملی هستش.

امیر جان اگه این omnia hd به قول دوستان تو باطری کم نیاره که عالی میشه.
ولی فکر کنم همین 1500 میلی امپر برای این گوشی گزینه خوبی باشه.چون تو پردازشگر جدید حتما مصرف باطری هم بهینه شده.
مسلما فروش دیاموند یکی به خاطره اعتبار اچ تی سی هستش (که اعتبار خیلی خیلی تو همه صنایع مهمه )

و دیگری زیبایی منحصر به فرد دیاموند

R@R#M@N
18-02-2009, 16:36
علی جون تو خودت وقتی اسم آیدو رو شنیدی اولین چیزی که باعث توجهت شد چی بود ؟؟؟ 12 مگاپیکسل !!! (البته سونی تو اینیکی خیلی چیزا رو گذاشت صفحه لمسی 3.5 اینچ !! 16 ملیون کالر و سیمبین و...) ولی بنظرم 12 مگاپیکسل چون شرکتهای دیگه نداشتند آدمو بیشتر جذب میکرد
این یه نکته !
نکته دوم خداییش کسی که گوشی رو واسه دوربینش میخره هیچ وقت به سیمبین و کارایی که سیمبین میتونه واسش داشته باشه دل نمیبنده (البته خدا رو شکر این گوشی سیمبین داره و میشه گفت نقصی از این لحاظ نداره !)
اگه کسی بخواد از گوشیش برای بیزینس و کراهای آماری و کلآ نرم افزار استفاده کنه هیچ وقت نمیاد آیدو رو برخه !! میره یه ppc میخره
البته همه ی انسانها دوست دارند بهترین رو داشته باشند (و کلآ انسانها دوست دارن به کمال برسند (چه خودشون و چه وسایل اطرافشون که اونا رو به رسیدن به کمال ککمک میکنه)) ولی فعلآ فعلنا نمیشه همه چیز رو یک جا و کامل داشت

corey
18-02-2009, 18:02
اتفاقا جالب ترین قسمت ایدو اینترفیس فوق العادش بود و من اصلا یک همچین انتظاری از ایدوو سیمبیان نداشتم
کلا روی سیمبیان ایدو هم به اندازه دوربینش تبلیغ شد و واقعا سییستم عامل جذابی داره

راستی علی نوکیا:دی این عکس های ان86 هم بد نیست ولی اون قدرها هم تعریفی نیستا!!!!!!!!!!

ali racer
18-02-2009, 18:15
این کلوپ خیلی با حال شده و داره بحث های خوبی توش میشه
امیدوارم همین جوری بمونه و لوس بازی و کل کل واردش نشه !

اتفاقا جالب ترین قسمت ایدو اینترفیس فوق العادش بود و من اصلا یک همچین انتظاری از ایدوو سیمبیان نداشتم
کلا روی سیمبیان ایدو هم به اندازه دوربینش تبلیغ شد و واقعا سییستم عامل جذابی داره

راستی علی نوکیا:دی این عکس های ان86 هم بد نیست ولی اون قدرها هم تعریفی نیستا!!!!!!!!!!

تکنولوژی بکار رفته توش جالبه (ضمنا 86 خیلی کانپسته !:27: هنوز حتی اسمشم عوض نکرده بودن !! دوربینش جا داره واسه بهتر شدن)

ولی 86 رو خودمم نپسندیدم در مجموع

من نمی دونم این کاربرای اتومبیل رو کی راه میده تو کلوپ گوشی ها !؟:31:

میگن یه سایپا 2 کابین شماره
ایران 33 657 د13
جلوی پل کلوپ ایدو پارک شده نکنه ماله توئه سعید ؟؟؟

علی جون تو خودت وقتی اسم آیدو رو شنیدی اولین چیزی که باعث توجهت شد چی بود ؟؟؟ 12 مگاپیکسل !!! (البته سونی تو اینیکی خیلی چیزا رو گذاشت صفحه لمسی 3.5 اینچ !! 16 ملیون کالر و سیمبین و...) ولی بنظرم 12 مگاپیکسل چون شرکتهای دیگه نداشتند آدمو بیشتر جذب میکرد
این یه نکته !
نکته دوم خداییش کسی که گوشی رو واسه دوربینش میخره هیچ وقت به سیمبین و کارایی که سیمبین میتونه واسش داشته باشه دل نمیبنده (البته خدا رو شکر این گوشی سیمبین داره و میشه گفت نقصی از این لحاظ نداره !)
اگه کسی بخواد از گوشیش برای بیزینس و کراهای آماری و کلآ نرم افزار استفاده کنه هیچ وقت نمیاد آیدو رو برخه !! میره یه ppc میخره
البته همه ی انسانها دوست دارند بهترین رو داشته باشند (و کلآ انسانها دوست دارن به کمال برسند (چه خودشون و چه وسایل اطرافشون که اونا رو به رسیدن به کمال ککمک میکنه)) ولی فعلآ فعلنا نمیشه همه چیز رو یک جا و کامل داشت

بله اولین چیز مسلما 12 مگا پیکسل بود
ولی الان که هیجان خبر ورودش گذشته و در صورت گوشی خوب معرفی نکردن نوکیا بخوام ایدو بخرم
این که سیمبین تاچ هستش خیلی نقش مهمی داره

واقعا اگه سیستم عامل دار نبود این گوشی اینقدر ارزش داشت ؟؟

بابا بحث خیلی فلسفی شد !!

این حمید کجاست یه کم گیر بدیدم بهش ؟؟:31:

corey
18-02-2009, 18:24
تکنولوژی بکار رفته توش جالبه (ضمنا 86 خیلی کانپسته ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif هنوز حتی اسمشم عوض نکرده بودن !! دوربینش جا داره واسه بهتر شدن)

ولی 86 رو خودمم نپسندیدم در مجموع

من نمی دونم این کاربرای اتومبیل رو کی راه میده تو کلوپ گوشی ها !؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

میگن یه سایپا 2 کابین شماره
ایران 33 657 د13
جلوی پل کلوپ ایدو پارک شده نکنه ماله توئه سعید ؟؟؟

تکنولژی جالبی هست ولی باید دید چقدر روی کیفیت عکس ها تاثیر میزاره
کلا همه منتظر کرولا بودیم که فعلا خبری نیست این ان86 هم خیلی بد موقع وارد بازار میشه یکم منطقی نگاه کنیم میبینیم که تفاوت زیادی با i8510 نداره و با توجه به عرضه زودتر i8510 و افت قیمتش رقابت براش خیلی سخته

فعلا سامسونگ با امنیا hd ترکونده واقعا کیفیت عکاسی و فیلم برداریش بی نظیره
ایدو که تا چند ماه رو هواست و همه گذاشته سر کار!!!!!!!!!

ماشین چیه اقتصاد جهانی داره نابودش می کنه ولی موبایل خوبه زیاد روش تاثیر نداره
تازه دارم رایزنی می کنیم امسال ساپیا 6 تا پراید جدید معرفی کنه
133 چراغ جدید
142 سپر جدید
156 دزدگیر و فرمون هیدرولیک
و
...

hasanmotori
18-02-2009, 19:18
بطور مثال من برای داییم جی810 خریدم بخدا فقط واسه ظاهرش و دوربینش ولی با خودم گفتم سیمبین هم داره خوبه !! سیمبینش واقعآ مسخرست !!

یعنی چی مسخرست؟ مثلاً گالریش یکم با نوکیا فرق داره و به اون قشنگی نیست مسخرست؟ شاید فقط تو همین مورد و چند تا مورد کوچیک دیگه فرق داشته باشه تازه سیمبین سامسونگ divx پخش میکنه ولی نوکیا نه
وگرنه از نظر نصب نرم افزار هیچ کمبودی نداره و من روی ngage i8510 هم ریختم
این تفاوت های جزیی توی اینترفیس انقدر بزرگ نیست که شما میگی مسخرست و se و samsung هم روی آیدو و i8910 اینترفیس های خودشون رو ریختن که خیلی هم زیبا هستند
در مورد باتری i8510 هم اونقدر حاد نیست که تو ذوق بزنه و با آپدیت بهتر شده
شما اگه ورژن اول p990 رو میدی مخصوصاً بعد از استفاده از ورژن های بعدی.....(حداقل 1 دقیقه طول میکشه که web رو باز کنه)
در مورد رام های امنیا هم بگم که بیشتر اونا offical نیستن یعنی کاربر ها ی تغییراتی رو روی رام های اصلی دادن

R@R#M@N
18-02-2009, 19:36
بله اولین چیز مسلما 12 مگا پیکسل بود
ولی الان که هیجان خبر ورودش گذشته و در صورت گوشی خوب معرفی نکردن نوکیا بخوام ایدو بخرم
این که سیمبین تاچ هستش خیلی نقش مهمی داره

واقعا اگه سیستم عامل دار نبود این گوشی اینقدر ارزش داشت ؟؟

بابا بحث خیلی فلسفی شد !!

این حمید کجاست یه کم گیر بدیدم بهش ؟؟
حال کردی بکجا کشیدم بحثو :دی !!! از موبایل به کمال و دینی سال دوم دبیرستان :دی

راستی علی این جریان لنز ن86 چیه ؟؟ چیکار میکنه مگه :دی ؟؟؟ وایده ؟؟

یعنی چی مسخرست؟ مثلاً گالریش یکم با نوکیا فرق داره و به اون قشنگی نیست مسخرست؟ شاید فقط تو همین مورد و چند تا مورد کوچیک دیگه فرق داشته باشه تازه سیمبین سامسونگ divx پخش میکنه ولی نوکیا نه
وگرنه از نظر نصب نرم افزار هیچ کمبودی نداره و من روی ngage i8510 هم ریختم
این تفاوت های جزیی توی اینترفیس انقدر بزرگ نیست که شما میگی مسخرست و se و samsung هم روی آیدو و i8910 اینترفیس های خودشون رو ریختن که خیلی هم زیبا هستند
در مورد باتری i8510 هم اونقدر حاد نیست که تو ذوق بزنه و با آپدیت بهتر شده
شما اگه ورژن اول p990 رو میدی مخصوصاً بعد از استفاده از ورژن های بعدی.....(حداقل 1 دقیقه طول میکشه که web رو باز کنه)
در مورد رام های امنیا هم بگم که بیشتر اونا offical نیستن یعنی کاربر ها ی تغییراتی رو روی رام های اصلی دادن
درست !! ولی شما از من انتظار داری اینو بزرگ نکنم !! وقتی نتونستم خیلی از برنامه ها رو روش بریزم (خود امیر هم تو یه پستی گفته بود!!) یا یه سری از جاوا ها رو روش اجرا کنم !!! الانم که ماشالله گوشی داییم وقتی که روشن میکنیش 10 بار ریست میشه و بعد از 10مین بار روشن میمونه !!!
درصورتی که شما برگشتین یه سری چیز خیلی خیلی پیش پا افتاده مثل :

با وجود سیمبیان بودن save کردن 30 مکالمه - ساپورت نکردن فایلهای ویدیوئی معتبر و معایبی مثل نداشتن اسپیکر استریو و ...

رو انقدر بزرگ کردین که امکانات بزرگ گوشی مثل 12 مگاپیکسلی بودن گوشی داشتن فلش زنون همراه با ال ای دی ! ال سی دی خیلی عالی رو زیر سوال بردین
یکم منطقی فک کنیم میبینیم که با عقل شما جور درمیاد که یه گوشی سیمبین دار (که سیمبینش واحده و هنوز تکمیل نشده) بیشتر از 30 روز نتونه کال لوگ رو نگه داره ؟؟
یا مثلآ اسپیکر استریو ! آخه هنوز رم و سی پی یو و ... معلوم نشدن بعد من نمیدونم از کجا متوجه شدین که اسپیکر مونو هست ؟؟؟
یا فایلهای ویدئویی که خاب لیسانسش رو سامسونگ داره ولی همچین چیز خاصی نیست !! مایش یه کور پلیر ه !!!
شما خودتون همه چیزو بزرگ میکنین ولی .....
حالا بماند گیر هایی که به یو اس بی دادین (مگه گوشی کول دیسکه که کابل یو اس بی استاندارد بخواد؟؟) حالا درست که داشته باشه بهتره ولی این گوشی مموری داخلی بالایی نداره که به usb نیاز داشته باشه

البته قصد جسارت نداشتم :دی
ممنون

Original Titan
18-02-2009, 21:31
اگه اين گوشي بتونه لقب بهترين 12 مگي را از آن خودش كنه اون وقته كه به تاريخ خواهد پيوست!
از لحاظ اينترفيس كه واقعا بي نظيره. به نظر من سيمبين تاچ اونم مال سوني بهترين خواهد بود!
هركه فيلم اين گوشي را نديده واقعا ضرر كرده.

SAEED_BARCELONA
18-02-2009, 22:13
نبود یه سری از امکانات مثل MultiTouch کمی کلاس کار گوشی رو میاره پایین
مگه باید چطوری باشه که بهش بگن multi touch؟
@ali
علی همین الان هم خیلی از دوربین دیجیتالها از سنسور CMOS استفاده میکنن. یه برتریهایی Cmos نسبت به CCD داره که مصطفی بهتر میدونه

آقا چرا هرکی میرسه به باتری گوشی گیر میده
چون کاملترین گوشی دنیا وقتی باطریش خوب نباشه بدرد نمیخوره

ماشین چیه اقتصاد جهانی داره نابودش می کنه ولی موبایل خوبه زیاد روش تاثیر نداره
اقتصاد جهانی روی همه چی حتی آدامس و پفک هم تاثیر گذاشته.

lucas_2007x
19-02-2009, 19:58
همون اول که گفتم هیچ گوشی کامل نیست !

Omnia HD نیومده من ضعفاشو میگم عزیز .

1. الان سال 2009 هستیم و بجای اینکه هر سال گوشیها وزنشون کمتر بشه ولی متاسفانه داره بیشتر میشه HD هم جز همین هستش.
2.اگر سامسونگ میاد از سیمبیان استفاده میکنه بهتر هستش کیفیت این سیستم عامل رو بالا ببره . نه اینکه بدتر بشه و برنامه های خاصی روی سیمبیان های سامسونگ اجرا نشن .
2. باتری گوشی مساله هستش ( البته هنوز کاملا مشخص نیست )
3. از گذاشتن این لایه روی صفحه نمایش گوشیهاش دست بر داره .
4. مموری کارت رو بغل گوشی میذاشت که کاربر نخواد گوشی رو به خاطر در آوردن مموری کارت خاموش کنه .
و ....

مخلصیم .

دروود به همه ی دوستان.
اولا که t*omnia که هنوز به طور عمده وارد بازار نشده کاملترین گوشی لمسی دنیاست.
دوما،ببخشید اما این ایراد هایی که گرفتی یا هیچی نمیدونی یا ....
وزن ورژن جدید خئدهش چند گرم ناقابل به خاطر tv-tuner اضافه شده نه چیز دیگه.
برتری idou هم به خاطر دوربینشه که به نظر من و خیلی های دیگه نباید گوشی رو به خاطر دوربینش خرید.تازه با 5 مگا پیکسل omnia هم کار آدم را می افته.

perjixen
19-02-2009, 20:08
اگه اين گوشي بتونه لقب بهترين 12 مگي را از آن خودش كنه اون وقته كه به تاريخ خواهد پيوست!

خدا کنه ..... داستان این فریمور دوربین های گوشی اس ای برطرف بشه ..... که دیگه اینقدر اذیت نشیم......!!!
(بابا منظورم این آپدیت کردن برای داشتن عکس بهتره --- فن بوی ها ..... خودتون رو کنترل کنید.)

صفحش خازنیه.....!؟؟! نیست ...!! اگه باشه میتونه تکنولوژیه مولتی تاچ رو ساپورت کنه.... ولی میخوام نکنه .... همین هم غنیمته....!!
ولی به شخصه من دوست دارم گوشی مولتی تاچ دستم باشه .. مخصوصا پردای 2..!!

راستی ، سعید ...... شندیم این گوشی از این ژاپنی های چیزه....... آره...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]؟!؟!

ali racer
19-02-2009, 22:15
@ali
علی همین الان هم خیلی از دوربین دیجیتالها از سنسور cmos استفاده میکنن. یه برتریهایی cmos نسبت به ccd داره که مصطفی بهتر میدونه

چون کاملترین گوشی دنیا وقتی باطریش خوب نباشه بدرد نمیخوره

اقتصاد جهانی روی همه چی حتی آدامس و پفک هم تاثیر گذاشته.

سنسور های سی موس درجه دوم بودن نسبت به سی سی دی ها ولی کانن خیلی روش کار کرد تا
کیفیت اون ها رو به سی سی دی رسوند

ولی از سنسور های سی موس کانن که استفاده نمیشه در گوشی های موبایل که...

آره امروز بارسلون سوت و کور بود

از لحاظ اينترفيس كه واقعا بي نظيره. به نظر من سيمبين تاچ اونم مال سوني بهترين خواهد بود!
هركه فيلم اين گوشي را نديده واقعا ضرر كرده.

البته اگه سونی اریکسون زود گوشی رو بده بازار نه معرفی کنه و بزاره 10 سال دیگه که گوشی های سامسونگ اومدن و فروش کردن تازه بیاد بازار !!

دروود به همه ی دوستان.
اولا که t*omnia که هنوز به طور عمده وارد بازار نشده کاملترین گوشی لمسی دنیاست.
وزن ورژن جدید خئدهش چند گرم ناقابل به خاطر tv-tuner اضافه شده نه چیز دیگه.
برتری idou هم به خاطر دوربینشه که به نظر من و خیلی های دیگه نباید گوشی رو به خاطر دوربینش خرید.تازه با 5 مگا پیکسل omnia هم کار آدم را می افته.

ببین به کی گیر دادن به خاطر سامسونگ به امیر سامسونگ :31::31::31::31::31::31::31:
واقعا راست میگن آخر زمونه !!

خدا کنه ..... داستان این فریمور دوربین های گوشی اس ای برطرف بشه ..... که دیگه اینقدر اذیت نشیم......!!!
(بابا منظورم این آپدیت کردن برای داشتن عکس بهتره --- فن بوی ها ..... خودتون رو کنترل کنید.)

صفحش خازنیه.....!؟؟! نیست ...!! اگه باشه میتونه تکنولوژیه مولتی تاچ رو ساپورت کنه.... ولی میخوام نکنه .... همین هم غنیمته....!!

راستی ، سعید ...... شندیم این گوشی از این ژاپنی های چیزه....... آره...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]؟!؟!

بهبه داش رضا ...خوبی ؟
نیستی چرا ؟

سونی اریکسون اگه می خواد گوشی هاش فروش کنه باید این مسخره بازی فریمور رو بزاره کنار از اول یه فریمور خوب بزاره روش
نه تا یه گوشی کامل بشه و کمتر(نه کاملا بی مشکل) مشکل داشته باشه 10 بار باید آپ کنی!

گوشی های نوکیایی که داشتم معمولا یه بار آپ کردم و واقعا مشکلاتشون حل شده با یه بار آپ

100% این گوشی کا ژاپنه
حتما سونی کاراشو کرده اون آخر یه مارک اریکسون با چسب چسبوندن بهش آوردن بارسلون !

SAEED_BARCELONA
19-02-2009, 22:17
میدونی به چه کسی درمورد چه برندی این توهینو کردی؟

برا من صفحه خازنی و لمسی رو توضیح بده ببینم یعنی چی. بخدا نمیدونم
هر دفه یه چیزی میارید وسط

راستی ، سعید ...... شندیم این گوشی از این ژاپنی های چیزه....... آره
ohoooooo بازم بحث سر کشور تولید کننده.

perjixen
20-02-2009, 01:31
ali racer @
قربونت علی جان ...... من هستم .... فقط کمتر پست میدم .... به جاش تشکر میکنم ..[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!!!!

اگر این داستانه ای آپدیت فریمورهای گوشی اس ای حل بشه ..... منی که طرفداره سامسونگم ..... نمیدونم به چی گیر بدم...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!!!
ولی جدی ...... این داستان بلای جونه اس ای شده ..... همین کا 850 یا سی 905 اوله ورودشون به خاطر نبود فریمور مناسب چقدر ازشون بد گفته شد ....... و حمید و علی تیتان و سعید و بهراد .... چقدر به الدار بدو بیار گفتن..[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!!!
فقط امیدوارم این گوشی دیگه اونطوری نشه.....

راستی بالاخره اسم این گوشی چی شد....!؟؟! من میترسم خاطره X1 تکرار بشه ها ...... گوشی بدون مدل ؛ فقط کد نام ؛ اطلاعات کم ..... همه ی اینا درده سر ساز میشه ..... و ضمینه گیر رو برای فن بوی های بقیه برندها باز میکنه...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!!!

برا من صفحه خازنی و لمسی رو توضیح بده ببینم یعنی چی. بخدا نمیدونم
هر دفه یه چیزی میارید وسط
گوشی و کلیدهای لمسی چند نوع هستن ..... یکی مقاومتی (برای مثال دیاموند ، پی990)..... یکی حرارتی یا مادون قرمز ( مثل یو 600 و یو 700 و کا 850) و خازنی (مثل آیفون و پرادی 2) .....

خازنی ها به خاطر نوع پیکر بندی صفحه روی ال سی دی .... میشه گفت یه جورایی به الکتریسیته بدن انسان هم واکنش نشون میدن ..... و توانایی شناسایی چندین نقطه حساس رو هم دارن .....!!

M@hdi-B
20-02-2009, 10:09
این شوخی بود دیگه؟چون اگه جدی گفته باشی و این همه امکانات رو ندیده باشی و درباره ی کاملترین گوشی فعلی دنیا اینجوری گفته باشی..من به عنوانت شک میکنم جسارتا!:46:

میشه بگی به غیر از دوربین چه برتری نصبت به ان97 داره؟ من هیچ وقت از روی تعصب حرف نمی زنم. سونی اریکسون رو دیگه همه می شناسن. چند ساله داره گوشیهای تکراری با امکانات تکراری میده بیرون. فقط یه کم ظاهرشون رو عوض می کنه.

نینجا جان حتما منظور دوستمون از شاخ بودنش اینه که انتظار دارند با این گوشی ماهواره به هوا پرتاپ کنند
شما هم لحن صحبتتونو عوض کنید.

امکاناتی مثل multitouch شدن گوشیهای جاوا توسط lg
امکاناتی مثل ارتقاء دادن فیلمبرداری توسط سامسونگ ، اضافه کردن پورت hdmi به گوشی - استفاده از صفحات oled - استفاده از بالاترین امکانات اینترنتی hsupa - استفاده از آلیاژهای قابل بازیافت . استفاده از انرژی خورشید برای شارژ گوشی - و ....

مرسی از همگی .
جواب همتونو این دوستمون دادند زحمت ما رو هم کم کردند.
تمام.