PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بازار ایران....

hamed9
15-02-2009, 23:03
سلام به دوستان عزیز بازم این مطلب فکر من رو ریخت به هم این مطلب رو اول مدیران بخونند اگر مشکلی نبود بقیه توش کار کنند...
راستش رو بخواید هردفه یکی باعث می شه فکر من مشغول این مطلب باشه دیگه بلخره کارمون هست...و این مطلب هم چیزی نیست جز قیمت کار های طراحی شده برای ارباب روجوع...مردم ما عادت کردند براشون مجانی کار کنیم...که باید براش واقا یه فکری کرد...
راستش رفتم بیرون قدم زدم یه دفه به فکرم رسید بیشتر گرافیست های ایران یه سر اینجا زدن منم داره میشه 1ساله اینجام بیاید یه طرح بزاریم ارزش کار هارو مشخص کنیم با دلیل...
اینجوری نه حق کسی زایع میشه نه...
راستش دیروز یه سر زدم به بچه ها باورم نمی شد دیگه دارن کارت های ویزیت رو مجانی میزنن یعنی طرف میاد 7000تومان میده و 1000تا کارت بدون هیچ زحمتی....پس گرافیست این وسط چی می شه؟
این جوری ما بچه ها حد اقل 10دوست گرافیست داریم حالا توی هر کاری همه باهم هماهنگ کمک می کنند بیان توی این سایت عضو بشن و با خبر باشن از قیمت ها....فکر می کنم اینجوری خیلی ها توی ایران این مشکل براشون حل میشه و ارباب روجوع وقتی می بینه همه یه دست هستن مجبوره کنار بیاد...خیلی حرف زدم اگه به نظر مدیر محترم این کار درسته بیشتر ادامه میدم تا مشکلات حل بشه....؟

DreaMaryam
15-02-2009, 23:38
سلام
دقیقن همین فکر بوده که باعث شده انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران راه اندازی بشود. شاید در عرضه کارهای هنری تنها صنفی که انجمن فعال دارند همین گرافیست ها باشند. مشکل اینجاست که این انجمن هیچ قدرتی ندارد. نهایت کاری که می تواند بکند دفاع از حقوق اعضای انجمن است که این هم برای خود ارزشمنده. من که هربار خواستم عضو انجمن شم یه مشکلی وجود داشته. در دوره دانشجویی گفتند عضو می گیرند در صورتی که چند استاد که عضو انجمن هستند تایید کنند فرد رو. رفتیم عضو شیم گفتند عضویت دانشجویی دیگه ندارند و باید 20 تا کار چاپ شده مورد تایید انجمن داشته باشید. 20 تا کار جور کردیم شرط سنی گذاشتند...
در هر حال این فکر که یه قیمت مشخص گذاشته بشه فکر خیلی خوبیه که سالها پیش توسط انجمن هم انجام شده و نتیجه نداده.

مشکل از چند جاست:
1- مردم برای پیدا کردن مشتری با قیمت خیلی پایین کار می کنند و به این صورت مشتری دیگه دنبال گرافیست نمی ره و ترجیح میده پول کمتری خرج کنه.
2-اینقدر کار بد به خورد مردم داده شده که دیگه با هر کاری راضی میشوند.
3-افراد غیر متخصص خیلی راحت تو این حوزه وارد می شوند.
4-خیلی راحت طرح های دیگران رو میدزدیم(چه داخلی و چه خارجی) و این باعث میشه چون زحمتی نکشیدیم قیمت رو پایین بیاریم.
5-الآن رو همه کامپیوترها فتوشاپ هست و هرکی بلد باهاش کار کنه اسمش شده گرافیست!!!
....
و خیلی چیزهای دیگه که باعث شده خودمون ارزش کار خودمون رو پایین بیاریم.

hamed9
15-02-2009, 23:54
فکر می کنم دوست خوبم باید حرفم رو اصلاح کنم منظور من تی شرایطی این بود که حدود برا کارهامون بزاریم برای مثال یه بنده خدا از دنیا بیخبر یه طرح زده نمی دونه ام چقدر ارزش داره میاد اینجا یه حدود بچه ها کمک کنن بهش بدن وقتی با ارباب روجوع طرف میشه یه حرفی برا گفتن داشته باشه نه این که همینجوری بره به هچیم نرسه...

huti_421
16-02-2009, 00:23
ببخشید قصد توهین به گرافیست های محترم ندارم

ولی وقتی یه بنده ی خدا میتونه با همین نرم افزار های طراحی کارت ویزیت و بنر و بیلبرد و امثالهم خودش با آبجکت های اماده طرح بزنه بسی شکیل

پس مگه بیکاره پول بده به یه طراح ، طراحای ما هم که عموما ناز می کنن سر طراحی که بله کار سخته ، دیر حاضر میشه ، سنگینه و امثالهم

بعد نمیاد که بدبخت 1000 بار طراحی کنه :دی

یه طرح میزنه در عرض نیم ساعت 7 تومن میگیره

درسته مشتری پیدا کردن سخته ، ولی در عوض کار طراحی کارت ویزیت سخت نیست

خوب البته هر چند طراحی های بزرگ بعضا قیمت هاشون توافقی هست ولی ...

ببین دوست عزیز منی که تو طهران هستم با یه بنده خدایی که تو یه شهرستان فقیر نشین هست که هیچ وقت قیمت هامون یکی نیست چون جنسی از خودمون نمی ذاریم

فقط وقته و هنر پس هر کس واسه خودش قیمتی میده !!!

واسه همینه که قیمتا زیاد واحد در نمیاد !!!

جادوگر جوان
16-02-2009, 10:53
همش به خاطر طرحهاي آمادست
ديگه کار گرافيستها در مقابل طرح هاي آماده ناديده گرفته شده
مثلا يه پلاگين روتوش صورت را حساب کنيد
قبلا چقدر مکافات ميکشيديم تا روتوش کنيم
اما حالا با يک پلاگين ساده کسي هم که در فتوشاپ مبتديه به راحتي ميتونه صورت را روتوش کنه
خوب البته کارت ويزيت يکي از ساده ترين کارهاي گرافيکيه اما همونم از دست گرافيست ها خارج شده

hamed9
16-02-2009, 11:22
منتظرم بچه ها بازم نظر بدن می خوام بدونمم وضیتشون چطوره؟ کسی دیگه حرفی نداره؟