PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سورن ELX

صفحه ها : 1 [2]

daeedavood
12-10-2012, 12:17
سلام. دوست عزیز. من هم سورن 91 دارم و لرزشی که میگویید را دارد. ولی یک عیبی که مرا اذیت می کنه اینه که رو سرعت 13 0 تا 140 صدای موتور میاد داخل کابین. از شما هم اینطوریه؟ چکار باید کرد؟ نمایندگی هم بردم میگه طبیعیه!!

shadows_funeral
12-10-2012, 13:17
سورن های مدل 89 خوب هستن؟؟ مشکل خاصی ندارن؟
سورن ELX از اوایل 91 تولید انبوه داشته. قبل اون سورن معمولی بوده دوست عزیز. سورن معمولی هم فرق خاصی با سمند lx نداره. اگه شما با سمند مشکلی ندارید با این ماشین هم مشکلی نخواهید داشت. البتته موتور ملی روش سوار نشده. همون موتور قدیمی پژو روش هست.

shadows_funeral
12-10-2012, 13:18
سلام. دوست عزیز. من هم سورن 91 دارم و لرزشی که میگویید را دارد. ولی یک عیبی که مرا اذیت می کنه اینه که رو سرعت 13 0 تا 140 صدای موتور میاد داخل کابین. از شما هم اینطوریه؟ چکار باید کرد؟ نمایندگی هم بردم میگه طبیعیه!!
سلام. آقا منظورتون همون لرزش زمان نیم کلاژ یا شروع حرکت هستش؟ نمایندگی این لرزشو گفت طبیعیه یا صدای موتورو؟ ماشینتون EF7 هستش یا XU7؟

daeedavood
16-10-2012, 23:25
سلام. آقا منظورتون همون لرزش زمان نیم کلاژ یا شروع حرکت هستش؟ نمایندگی این لرزشو گفت طبیعیه یا صدای موتورو؟ ماشینتون EF7 هستش یا XU7؟

سلام . بله لرزش مال اول حرکت و نیم کلاژ است. وموتور ef7 است و نمایندگی همین صدای موتور را طبیعی می دانست.چکار کنم؟

shadows_funeral
17-10-2012, 06:53
سلام . بله لرزش مال اول حرکت و نیم کلاژ است. وموتور ef7 است و نمایندگی همین صدای موتور را طبیعی می دانست.چکار کنم؟
لرزش احتمالا برای دسته موتور باشه که باید ببرم نمایندگی عوضش کنه. خیلی هم گویا موضوع مهمی هست.
در مورد صدای موتور اتفاقا اصلا هم طبیعی نیست. من خودم 180 تا با موتور ملیم رفتم اصلا صدا داخل کابین نمیاد. حتی صدای باد هم اگه شیشه ها بسته باشه تو نمیاد. عایق بندی بدنه و موتور این ماشین عالیه. ببرید تعمیرگاه مرکزی دوست من

e.khafan!
22-11-2012, 15:51
سلام، آقا این کلاس یک با کلاس سه تو پیش فروش ایرانخودرو چه فرقی با هم دارن؟ کدوم آپشناش بیشتره؟
سورن های ای ال ایکسی که ایرانخودرو پیشفروش میکنه مالتی پلکس هستن؟ صصندلیه اشم ای الکسن؟

mohamad skystar
22-11-2012, 16:54
سلام، آقا این کلاس یک با کلاس سه تو پیش فروش ایرانخودرو چه فرقی با هم دارن؟ کدوم آپشناش بیشتره؟
سورن های ای ال ایکسی که ایرانخودرو پیشفروش میکنه مالتی پلکس هستن؟ صصندلیه اشم ای الکسن؟

فکر کنم کلاس 1 با رینگ آلومینیمی باشه.
یادمه میگفتن برخی محصولات رو با رینگ اسپرت دیگه تحویل نمیدن
البته این کلاس ها زیاد اهمیتی نداره.
سورن های ELX جدید مالتی پلکس هستن. با صندلی برقی

e.khafan!
27-11-2012, 22:13
دوستان تصمیم ما نهایی شد میخوایم یک عدد سورن ایلکس بگیریم، بجای سمند ال ایکس مدل 83 الانمون، فقط چند شب پیش یک سورن ایکلسی سوار شدم که فوق العاده قطعات داخلش بیکیفیت بود و سرو صدا داشت، البته اون ماشین طرح بود (یعنی ازون سری اول ایکلکسها بود) همچنین برای تست ازش استفاده میکردند، سمند های شما که اینطوری نیستن؟
نکته دیگه ای که هست این پیشفروش رو برای اسفند بگیریم، احیانا اگر خوشمون نیومد بازار داره که سریع از دستش راحت شیم؟ (با قیمت مناسب)

ضمنا موتورش هم ef7 توربو شارژ بود، فوق العادست این موتور، مکانش نبود تست بگیرم ازش ولی صداشو که درآوردم معرکه بود! و البته کاپوت رو هم باز کردم خیلی شلوغ تر شده، یک سری چیزهای موتور برعکس شده، آدم فکر میکنه موتور روچرخوندن ایکاش زودتر تولیدش شروع میشد.

brad pitt
27-11-2012, 23:33
بعد این تحویل اسفند 91 هم مدلشون 91 میشه یا 92 ؟

mohamad skystar
28-11-2012, 00:13
بعد این تحویل اسفند 91 هم مدلشون 91 میشه یا 92 ؟

این مورد الان مشخص نیست برای شرایط فروش دهه فجر مشخص میشه
تا بهمن ماه باید صبر کنید
طبق روال چند سال اخیر خودروهایی که بهمن ماه ثبت نام کردن با مدل سال بعدش تحویل دادن

aria_electric_fars
05-12-2012, 19:30
سلام دوستان

بين پژو پارس elx و اين سمند elx كدوم رو پيشنهاد مي ديد و با اين اختلاف قيمتي كه دارن چه تفاوت هايي دارن؟؟؟!!‌

در مورد سمند elx بيشتر توضيح بديد و تفاوتش با پژو پارس elx

با تشكر

hossein.az
05-12-2012, 20:38
سلام دوستان

بين پژو پارس elx و اين سمند elx كدوم رو پيشنهاد مي ديد و با اين اختلاف قيمتي كه دارن چه تفاوت هايي دارن؟؟؟!!‌

در مورد سمند elx بيشتر توضيح بديد و تفاوتش با پژو پارس elx

با تشكر

100% پارس elx
موتور l4 که قبلا روی زانتیا نصب میشد
و موتور سورن ef7 هست که آماره خرابی چشم گیری به نسبت پارس elx داره

aria_electric_fars
06-12-2012, 08:56
100% پارس elx

سلام دوست عزيز

تو اون تاپيك فرموديد احتمال اينكه پژو پارس elx فروشش باز بشه براي دي ماه كم هست حالا تو مايه هاي مشخصات پژو elx و تو همون قيمت ها چه خودرو ديگه اي هست كه بشه خريداري كرد؟؟؟

با تشكر

Pourya-pc
06-12-2012, 09:05
100% پارس elx

در ادامه حرف حسین جان بگم که موتور EF7 و L4 از نظر قدرت تقریبا در یک رده هستن ولی متاسفانه موتور EF7 مشکل دار بوده البته در حال حاظر آمار خرابیش تا حد چشمگیری ( در مدل های جدید ) پایین اومده .
سورن امکانات بسیار عالی داره ، داشبوردش هم جدید و زیبا شده و دو عدد کیسه هوا رو دارا میباشد . سیستم تهویه هوشمند، مالتی پلکس ، صندلی تمام برقی ( پارس مثل سمند ال ایکس فقط خم و راست شدنش برقی هست ) و بقیه موارد هم ( مثل ظاهر و اتاق ) مشخص هستن .
و البته یادم رفت بگم
شتاب پارس ELX حدود 9 ثانیست که واقعا توی تست ها هم عالی بوده اما EF7 حدود 13 ثانیست

aria_electric_fars
06-12-2012, 09:29
سلام دوست عزيز

الان اين سورن ef7 قيمتش حدودا 26 ميليون هست و پژو پارس elx نزديك 32 ميليون اگر باشه حالا من اين سوال برام پيش اومده كه اين اختلاف قيمت به چه دليل هست و چه تفاوت هايي دارن؟؟!!! آخه هيچ گروني به علت نيست

مسئله بعد اينكه من از قيافه سمند خوشم نمياد و پژو پارس يه ابهت ديگه داره حالا مي خوام دوستاني كه اين سورن ef7 رو دارن و داشتن بيان بگن چه مزايا و معايبي داره؟؟؟!!!

با تشكر

shadows_funeral
06-12-2012, 10:51
سلام دوست عزيز

الان اين سورن ef7 قيمتش حدودا 26 ميليون هست و پژو پارس elx نزديك 32 ميليون اگر باشه حالا من اين سوال برام پيش اومده كه اين اختلاف قيمت به چه دليل هست و چه تفاوت هايي دارن؟؟!!! آخه هيچ گروني به علت نيست

مسئله بعد اينكه من از قيافه سمند خوشم نمياد و پژو پارس يه ابهت ديگه داره حالا مي خوام دوستاني كه اين سورن ef7 رو دارن و داشتن بيان بگن چه مزايا و معايبي داره؟؟؟!!!

با تشكر
این اختلاف قیمت بخاطر اینه که پارس خیلی وقته تولید نشده و تو دستور تولید ایرانخودرو هم نیست بنابر این تو بازار آزاد قیمتش اینقدر بالاتره ولی سمند هر روز داره تولید می شه و فروش می ره.
در مورد قیافه هم سلیقه ایه. خیلی ها سلیقه برعکس شما دارن. اما خوب سلیقه شما مهمه.
امکانات سورن خیلی بیشتر از پارسه. همینطور ایمنی . من خودن با سورن با یه پارس elx تصادف کردم . هیچی حس نکردم. ماشینمم فقط سپرش مقداری خسارت دید اما پارس تا وسط کاپوتش داغون شد. دیگه حرکت نمی کرد. جرثقیل اومد بردش. خودم از تعجب داشتم شاخ در میاوردم.. پلیسی که اومده بود کروکی بکشه گفت. پارسا همشون همنطوری هستن. خیلی تو تصادف افتضاحن. والا حالا دیگه خدا می دونه درست و غلطش چیه.
من خودم موتور ef7 رو ترجیح می دم.(خود من تقریبا تمام این ماشینا زیر پام بوده) هیچ خرابی و مشکلی با این موتور نداشتم. خیلی نرم و بی صدا هست. خیلی ازش راضیم. لذت خاصی به رانندگی آدم می ده. به نظر من موتور پارس بعد از tu5 قرار می گیره (لذت رانندگی باهاش) البته اینا به معنی بدی پارس نیست. بالاخره هر ماشینی تو ایران خوبی ها و بدی های خودشو داره. باید ببینید شما از ماشین چی می خواید و کدوم ماشین با ملاکهای شما همخونی داره.

aria_electric_fars
06-12-2012, 22:43
این اختلاف قیمت بخاطر اینه که پارس خیلی وقته تولید نشده و تو دستور تولید ایرانخودرو هم نیست بنابر این تو بازار آزاد قیمتش اینقدر بالاتره ولی سمند هر روز داره تولید می شه و فروش می ره.
در مورد قیافه هم سلیقه ایه. خیلی ها سلیقه برعکس شما دارن. اما خوب سلیقه شما مهمه.
امکانات سورن خیلی بیشتر از پارسه. همینطور ایمنی . من خودن با سورن با یه پارس elx تصادف کردم . هیچی حس نکردم. ماشینمم فقط سپرش مقداری خسارت دید اما پارس تا وسط کاپوتش داغون شد. دیگه حرکت نمی کرد. جرثقیل اومد بردش. خودم از تعجب داشتم شاخ در میاوردم.. پلیسی که اومده بود کروکی بکشه گفت. پارسا همشون همنطوری هستن. خیلی تو تصادف افتضاحن. والا حالا دیگه خدا می دونه درست و غلطش چیه.
من خودم موتور ef7 رو ترجیح می دم.(خود من تقریبا تمام این ماشینا زیر پام بوده) هیچ خرابی و مشکلی با این موتور نداشتم. خیلی نرم و بی صدا هست. خیلی ازش راضیم. لذت خاصی به رانندگی آدم می ده. به نظر من موتور پارس بعد از tu5 قرار می گیره (لذت رانندگی باهاش) البته اینا به معنی بدی پارس نیست. بالاخره هر ماشینی تو ایران خوبی ها و بدی های خودشو داره. باید ببینید شما از ماشین چی می خواید و کدوم ماشین با ملاکهای شما همخونی داره.

سلام دوست عزيز

ممنون بابت راهنمايي خوبتون

آخه مي دونيد من خودم پژو پارس elx مدل 85 داشتم و الكي الكي سال 88 فروختمش 13 ميليون و ازش خيلي راضي بودم و شتاب و سرعت و قدرت فوق العاده اي داشت

الان تو سايت هاي مختلف كه گشتم و تحقيق كردم ديدم كه خودرو سورن ef7 مي گن سر و صدا توش زياده مربوط به در و داشبورد و ... و همين طور نوشته بودن موتورش و گيربكس بعد از يه مدتي داغون مي شه و همين طور نوشتن كه قطعاتش گير نمياد و بايد ماشين يك ماه تو نمايندگي بخوابه و خلاصه اينكه مي گن خيلي آشغاله و مخصوصا عيب موتورش رو زياد گرفتن

لطفا يه توضيحي در مورد اين مسائل بديد و همين طور در مورد امكانات بخصوصي كه داره مثلا پژو پارس elx نوشته كه گرم كن و سرد كن صندلي داره و الا آخر

با تشكر

hossein.az
06-12-2012, 23:25

درسته یه مقدار مربوط به عدم تولیدش هست ولی اگر که توی لیست فروش بود باز هم از سورن قیمتش بالاتره
سورن elx با موتور ef7 :
25630000
پارس elx :
27800000

shadows_funeral
07-12-2012, 00:17
سلام دوست عزيز

ممنون بابت راهنمايي خوبتون

آخه مي دونيد من خودم پژو پارس elx مدل 85 داشتم و الكي الكي سال 88 فروختمش 13 ميليون و ازش خيلي راضي بودم و شتاب و سرعت و قدرت فوق العاده اي داشت

الان تو سايت هاي مختلف كه گشتم و تحقيق كردم ديدم كه خودرو سورن ef7 مي گن سر و صدا توش زياده مربوط به در و داشبورد و ... و همين طور نوشته بودن موتورش و گيربكس بعد از يه مدتي داغون مي شه و همين طور نوشتن كه قطعاتش گير نمياد و بايد ماشين يك ماه تو نمايندگي بخوابه و خلاصه اينكه مي گن خيلي آشغاله و مخصوصا عيب موتورش رو زياد گرفتن

لطفا يه توضيحي در مورد اين مسائل بديد و همين طور در مورد امكانات بخصوصي كه داره مثلا پژو پارس elx نوشته كه گرم كن و سرد كن صندلي داره و الا آخر

با تشكر

کلا یه مدت بخاطر اینکه اجناس موتور رو از نوع هندی مینداختن اینطور بود. و خرابی موتور زیاد. بعدش دیدن دیگه نمی شه این قطعات رو بندازن و قطعه هم نداشتن. تا اینکه بعد یه مدت الان اوضاع بهتر شده. من خودم خیلی رو این موضوع حساس بودم برای همین با یکی از آشناهامون که تو ایران خودرو هستش مشورت کردم . طرف به من گفت الان اکثر قطعات موتور رو آلمانی میاندازن و اصلا از چینی و ایرانی و هندی استفاده نمی کنن. (بعد از ضرر بزرگی که بهشون زده بود) منو برد نشونم داد که تمام قطعات germany بودن (قطعات موتور) مهمترینشون هم واشر سر سیلندر.
من خودم تو سخت ترین شرایط رانندگی می کنم. و خیلی به ماشین فشار میارم. اما خداروشکر تا حالا هیچ مشکلی با موتور ملی سورن (Ef7 بنزینی) نداشتم. خیلی نرم ، پرشتاب و، کم مصرف و بی صدا هستش. واقعا لذت بخشه. هر دفعه هم بردم نمایندگی (بخاطر چندین بار تصادف شدید که باهاش داشتم) سریع قطعاتش گیر اومده و اصلا منتظر نموندم.
بله یه موقعی این بحرانی که میگید بود. اما فکر کنم تو یکی از همین فرومهای تخصصی اتوموبیل بود که آمار تولید موتورهای ایران خودرو رو گذاشته بود. بیشترین تولید این اواخر مال ef7 بود.
سورن هم مثل بقیه ماشینهای ایرانی توش سر و صدا هست. منم پارس ، 405، 206 و ... سوار شدم. مثل تمام اونا سر و صدا داره. ولی اگه بلد باشی چطوری این صداهارو بگیری مشکلی نداره. من همون اول بردم خودم تمام ستونها ، داشبورد و دربها رو صداگیری کردم . الان هیچ صدایی تو ماشین وجود نداره. ولی اگه بخوایید بدین نمایندگی براتون صداگیری کنه هیچ وقت به نتیجه مطلوب نمی رسین. من یه 405 تی یو 5 (SLX) هم دارم که خیلی خیلی کمتر از سورنم بهش فشار آوردم و ازش کار کشیدم ولی از همه جاش صدا در میاد. یکی از فامیلای نزدیکمون پارس گرفته .اونم از همه جاش صدا در میاد. اصولا این قضیه ربطی به ماشین نداره. کلا مونتاژ تو ایران خودرو خیلی بد شده. همشون همینطورین. یکی دو هفته اول خوبه بعد ستونها صدادار می شه بعد دربها بعدشداشبورد بعدش جلوبندی و کمکها و ... اگه بهشون نرسی این اتفاقی هستش که برای تولیدات از سال 89 به بعد یوفته دوست من. خلاصه اینکه اصلا آشغال نیست. تجربه شخصی بنده که تجربه سواری با خیلی از ماشینهای داخلی رو داشتم اینه که این ماشین کاملا من رو راضی کرده. (البته نباید از تولید داخلی انتظار بیجا هم داشته باشید. و من هیچ وقت این ماشین رو با تولیدات وارداتی مقایسه نکردم)
در مورد امکانات داخلی هم تا اونجا که من میدونم پارس Elx هم فقط تو بعضی تولیدات گرم کن صندلی داشته. البته تو دفترچه یه چیز می نویسن و موقع تحویل یه چیز دیگه تحوی می دن. برای امکانات به سایت خود ایران خودرو مراجعه کنید.
نمونش رو اینجا براتون میارم:
پارس elx:

ترمز
ABS و EBD (چهاركاناله)، ترمز جلو ديسكي با سيستم خنك كاري، ترمز عقب ديسكي

کیسه هوای ایمنی
راننده

فرمان
هیدرولیک

سیستم تهویه
دستی

سیستم صوتی
- آنتن اكتيو, بلندگوي عقب

چراغها
چراغ مه شكن جلو و عقب- چراغ نقشه خوان- چراغ عقب دودي- چراغ خطر سوم بالا

آیینه‌ها
آيينه هاي جانبي برقی

شیشه ها
شيشه بالابر برقي درهاي جلو و عقب

تزئینات
تریم بژ

تجهیزات ایمنی
سنسور دنده عقب، سيستم هوشمند، قفل مركزي با ريموت راديويي

رینگ و لاستیک
اسپرت آلومينيومي 15 اينچ سايز 185

صندلی
تنظيم برقي پشتي صندلي جلو

سایر تجهیزات
دماسنج روي داشبورد

سورن ELX:

ترمز
ترمز ضد قفل ABS و EBD، ترمز جلو ديسكي،ترمز عقب ديسكي

کیسه هوای ایمنی
راننده و سرنشين

فرمان
هیدرولیک

سیستم تهویه
تنظیم اتوماتيك،دريچه تهويه براي سرنشينان عقب

سیستم صوتی
CD خوان، بلندگوي جلو و عقب ،تيوتر،آنتن اكتيو

چراغها
چراغ مه شكن جلو و عقب،چراغ نقشه خوان،چراغ خطر سوم ،چراغ هاي جلو و عقب ال اي دي،تنظيم زاويه نور چراغ هاي جلو از داخل اتاق

آیینه‌ها
تنظيم آيينه هاي جانبي برقي و راهنما دار،آينه آرايش چراغ دار

شیشه ها
شيشه بالابر برقي درهاي جلو و عقب

تزئینات
محصول 57501 و 57503 (تريم خاكستري) و محصول 57505 و 57506 (تريم بژ) ،قطعات دکوراتيو طرح چوب،زه و دستگيره همرنگ بدنه

تجهیزات ایمنی
ايموبيلايزر،سنسور دنده عقب،سيستم عيب يابي هوشمند ( مولتي پلكس )، قفل مركزي با ريموت راديويي، كمربندهاي ايمني با قابليت تنظيم ارتفاع

رینگ و لاستیک
محصول 57503 و 57506 (رينگ فولادي 15 اينچ)، محصول 57501 و 57505 (رينگ آلومينيومي 15 اينچ)

صندلی
تنظيم برقي صندلي هاي جلو،پر كن گودي كمر،دسترسي به صندوق از داخل اتاق، پشت سري صندلي جلو با قابليت تنظيم ارتفاع و زاويه، پشت سري صندلي عقب يكپارچه با صندلي

سایر تجهیزات
بازکن درب صندوق عقب از داخل اتاق و روي سوييچ،كارت طلايي سه ستاره

همونطور که می بینید خبری از سرد کن و گرم کن صندلی نیست.

در نهایت باید ببینید با کدوم حال می کنید. نظر من اینه که پشت دوتاش بشینید از هرکدوم خوشتون اومد بگیرید. والا تو تولیدات اخیر هیچ فرقی تو کیفیت مونتاژ نیست دوست من. و نسبت به گذشته کیفیتها خیلی خیلی افت کرده

shadows_funeral
07-12-2012, 00:18
درسته یه مقدار مربوط به عدم تولیدش هست ولی اگر که توی لیست فروش بود باز هم از سورن قیمتش بالاتره
سورن elx با موتور ef7 :
25630000
پارس elx :
27800000

اینو خود ایران خودرو گفته بخاطر برند هستش. چون برند سورن بومی هست و برند Elx پژو.

aria_electric_fars
07-12-2012, 10:12
سلام دوستان عزيز

نمي دونم چه كار كنم خيلي دست و بالم بسته هست توي انتخاب ماشين

از يه طرف نمي خوام عجله اي برم يه ماشيني بگيرم كه قيافش زياد تو دلم نيست و بهش اعتماد ندارم و از يه طرفي هم ممكنه پارس elx حالا حالاها توليد نشه و بعدا گرون بشه همين سورن elx

الان خودم پژو 405 دوگانه سوز دارم و 206 تيپ 2 مدل 88 و يه تندر 90 هم ثبت نام كردم و الان مي خوام 206 رو بفروشم و يا پژو elx بگيرم يا همين سورن elx با موتور ef7 خلاصه نمي دونم چه كار كنم

شما مي گيد من چه كار كنم؟؟؟ صبر بدم تا دهه فجر شايد فرجي بشه و پژو elx ثبت نام كنن يا برم همين سورن elx با موتور ef7 ثبت نام كنم؟؟؟!!!

يه سوال مهم اينكه اگر دهه فجر بخوان ثبت نام كنن آيا تخفيف ويژه مي دن براي دهه فجر يا مثل قبل هست قيمت ها و شرايطش؟؟؟؟

با تشكر

shadows_funeral
07-12-2012, 11:52
سلام دوستان عزيز

نمي دونم چه كار كنم خيلي دست و بالم بسته هست توي انتخاب ماشين

از يه طرف نمي خوام عجله اي برم يه ماشيني بگيرم كه قيافش زياد تو دلم نيست و بهش اعتماد ندارم و از يه طرفي هم ممكنه پارس elx حالا حالاها توليد نشه و بعدا گرون بشه همين سورن elx

الان خودم پژو 405 دوگانه سوز دارم و 206 تيپ 2 مدل 88 و يه تندر 90 هم ثبت نام كردم و الان مي خوام 206 رو بفروشم و يا پژو elx بگيرم يا همين سورن elx با موتور ef7 خلاصه نمي دونم چه كار كنم

شما مي گيد من چه كار كنم؟؟؟ صبر بدم تا دهه فجر شايد فرجي بشه و پژو elx ثبت نام كنن يا برم همين سورن elx با موتور ef7 ثبت نام كنم؟؟؟!!!

يه سوال مهم اينكه اگر دهه فجر بخوان ثبت نام كنن آيا تخفيف ويژه مي دن براي دهه فجر يا مثل قبل هست قيمت ها و شرايطش؟؟؟؟

با تشكر

جالبه که 3 تا ماشین مختلف با 3 تا سلیقه متفاوت رو داری. به نظرم حالاحالاها elx رو کارخونه نمی فروشه. اگه می خوای باید از بازار آزاد بخری. اونم گفتم که برو داخل سورن و Elx بشین هرکدومو خوشت اومد بخر. هر دو با سلایق شما جور در میاد.

aria_electric_fars
07-12-2012, 12:21
جالبه که 3 تا ماشین مختلف با 3 تا سلیقه متفاوت رو داری. به نظرم حالاحالاها elx رو کارخونه نمی فروشه. اگه می خوای باید از بازار آزاد بخری. اونم گفتم که برو داخل سورن و Elx بشین هرکدومو خوشت اومد بخر. هر دو با سلایق شما جور در میاد.

سلام دوست عزيز

والا هنوز كه تندر نيومده و تحويل ارديبهشت و خرداد سال ديگه هست اگر بدن

حتما همين كار رو مي كنم و مي رم نمايندگي تو سورن elx با موتور ef7 مي شينم اگر داشته باشن تو نمايندگي ولي اگر خوشم نيومد ازش ديگه مجبورم صبر بدم شايد دهه فجر يه فرجي بشه و پيش فروش كنن

شما اين سورن elx با موتور ef7 كه خريداري كرديد مدل چه سالي هست و سري جديدش هست يا قديم ؟؟؟!!!

با تشكر

aria_electric_fars
07-12-2012, 12:24
شتاب پارس ELX حدود 9 ثانیست که واقعا توی تست ها هم عالی بوده اما EF7 حدود 13 ثانیست

يعني كدومشون شتابش بيشتره؟؟؟ پارس elx يا سورن ef7؟؟؟؟

با تشكر

hossein.az
07-12-2012, 12:42
يعني كدومشون شتابش بيشتره؟؟؟ پارس elx يا سورن ef7؟؟؟؟

با تشكر

من بعد از فروش سمند ef7 یه پارس elx مدل90 خریدم ,اینو عرض کردم که بگم نظر تجربی خودمه نه عدد و ارقام و گفته اینو اون
الانم پارس رو فروختم و 405 گرفتم,اینم گفتم که دوستان نگن که تعصبی صحبت میکنم .
به والله پارس elx اصلا با سمند ef7 قابل مقایسه نیست. شتاب بسیار بیشتر و بهتر ,توی کشش و قدرتش که هیچ جای بحثی نمیمونه
اما از نظر صدای موتور مال من از دور 4000 به بعد صدای توی ااقش یکم زیاد بود به نسبت ef7 ,که این مورد هم با توجه به اینکه قبلا elx داشتید باهاش آشنایید
در کل از همه نظر من elx رو برتر از سورن elx میدونم. فرق سورن با سمند ef7 فقط ظاهر چراغاست و تریم داخلیش وگرنه از نظر موتوری و فنی که یکی هستند

aria_electric_fars
07-12-2012, 12:47
سلام

ممنون بابت راهنماييتون

انشالله فردا مي رم نمايندگي و يه چك مي كنم ولي به احتمال خيلي خيلي خيلي زياد با توجه به تجربه اي كه خودم داشتم و صحبت هايي كه اين طرف و اون طرف شنيدم و عدم اعتماد به ايران خودرو و مخصوصا ماشين به اصطلاح ايراني صبر مي كنم تا روزي روزگاري دوباره پژو پارس elx توليد بشه يا اوضاع مساعدتر بشه و پول بيشتر بزارم و ماشين خارجي بخرم

با تشكر

razmjoo
12-12-2012, 16:35
سلام بچه ها یه سوالی دارم که هیچ کس با قلطعیت جواب نمیده لطفا جواب بدین
من سورن ای ال اکس ثبت نام کردم تحویل 2 روز مونده به عید . میخوام بدونم مدل 91 میخوره یا 92 ؟
سوال بعدی به نظرتون ماشین خوبیه ؟ چون هر کی یه چیزی میگه . یکی میگه خیلی بده موتورش خراب میشه و اینا یکی میگه عالیه . لطفا کسی که میرونه جواب میده نه کسی که نداره

mehdi-2009
12-12-2012, 17:51
سلام بچه ها یه سوالی دارم که هیچ کس با قلطعیت جواب نمیده لطفا جواب بدین
من سورن ای ال اکس ثبت نام کردم تحویل 2 روز مونده به عید . میخوام بدونم مدل 91 میخوره یا 92 ؟
سوال بعدی به نظرتون ماشین خوبیه ؟ چون هر کی یه چیزی میگه . یکی میگه خیلی بده موتورش خراب میشه و اینا یکی میگه عالیه . لطفا کسی که میرونه جواب میده نه کسی که نداره

2ساله که ازاول بهمن به بعد ماشین های ایران خودرو مدل سال بعد میخورن احتمال زیاد امسال هم این طرح اجرامیشه
اگه پیش فروش واسه اسفند ثبت نام کردین تا اون موقع که دعوت نامتون بیاد(احتمالا اواخر بهمن)معلوم شده که مدل 92 میدن یانه

daeedavood
18-12-2012, 00:19
سلام. اشتباه نکن و سورن نخر. من 91 اش را دارم. اصلا راضی نیستم. قبلا 405 دوگانه داشتم و خیلی راضی بودم. خارجی بخر یا هیچی نخر !!!!!:n26:

shadows_funeral
18-12-2012, 00:53
سلام. اشتباه نکن و سورن نخر. من 91 اش را دارم. اصلا راضی نیستم. قبلا 405 دوگانه داشتم و خیلی راضی بودم. خارجی بخر یا هیچی نخر !!!!!:n26:
منم 91 شو دارم کاملا راضی هستم. یه slx تی یو 5 هم دارم. ولی از slx اصلا راضی نیستم.
من به شدت پیشنهاد می کنم سورن بخری. من که هیچ مشکلی تو ماشینم ندیدم تا حالا. 50000 تا هم باهاش روندم

shadows_funeral
30-12-2012, 01:55
سلام دوستان. یه موردی رو می خوام دوستانی که سورن دارن چک کنن. من امروز متوجه شدم دکمه ای که برای تنظیم آینه هست یه وضعیت داره که وقتی ماشین رو تو اون وضعیت قرار می دم هیچ اتفاقی نمی افته. دوستان چک کنن ماشین اونا هم همینطوره؟ تو عکسهای زیر مشخص کردم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

HOJ-JAT
02-01-2013, 11:44
به این دلیل که ماشین شما اینه تاشو برقی نداره....این اینه تاشو روی برخی از مدل های سفارشی زده میشه...

shadows_funeral
02-01-2013, 18:53
به این دلیل که ماشین شما اینه تاشو برقی نداره....این اینه تاشو روی برخی از مدل های سفارشی زده میشه...
تا اونجا که من تحقیق کردم تو هیچ کدوم از سورن های Elx این گزینه کاربردی نداره و چون مالتی پلکس هم هست تو سفارشی و یا آپشن نمی شه بهش اضافه کرد.

HOJ-JAT
02-01-2013, 20:09
بله ديگه از شاهكار هاي ايران خودرو هست!!!
مالتي پلكس محدوديت هاي ديگري مثل نصب دزدگير چراغ زنون و... نيز داره

Sent from my iPad using Tapatalk HD

shadows_funeral
03-01-2013, 00:30
بله ديگه از شاهكار هاي ايران خودرو هست!!!
مالتي پلكس محدوديت هاي ديگري مثل نصب دزدگير چراغ زنون و... نيز داره

Sent from my iPad using Tapatalk HD
البته دزدگیر که داره . در مورد چراغ زنون هم بنده اخلاقا صحیح نمیدونم چراغ زنون بندازم کماکان اینکه غیر از ازیت کردن چشم ماشینهای مقابل چیز قابل ملاحظه ای نداره. خودم رو ماشن اولم زنون داشتم بهترین نوع زیمنس اما نورش چون سفید بود واقعا کارایی نداشت و البته پلیس هم گیر میده. بنابر این خوبه که زنون نمی شه رو این ماشین نصب کرد. در مورد سیستم مالتی پلکس هم کاملا راضی هستم . خیلی جالبه و کارایی زیادی داره. البته به گفته شما نمیشه خیلی روش مانور داد که البته به نظرم زیاد هم نیازی نیست.

Amir_Mcim
05-01-2013, 12:55
دوستان سورن من تا الان 2500 تا کار کرده و از این مقدار 2000 تاش جاده بوده.از تهران به بروجرد و برگشت به تهران و از تهران به مشهد.خدا رو شکر گوش شیطون کر تا حالا مشکلی نداشته و مشکل برقی مثل قطع و وصل شدن برق و آمپر و غیره نداشته. و خبری از روغن ریزی هم نشده. صدای داخل کابین هم فقط ویز ویز سقفه که میدونم از سرماست و درست میشه ود صدای دیگه ای نمیاد.صندلی ها مدل LX هست و سینی موتور فلزیه.چیز دیگه ای هم از ماشین کم نشده.تو جاده هم تا 180 تا باهاش رفتم بسیار موتور قدرتمند و جالبی داره و خیلی حال کردم در مقایسه با SD V8 که داشتم که در سربالایی همش باید دنده رو سنگین میکردم تو سورن با دنده 5 ماشین تو سینه کشی جاده که 206 تیپ 5 و پارس و ... مثل خر تو گل گیر میکردند من بدون تغییر دنده یعنی با همون 5 راحت شتاب میگرفتم و از کنارشون رد میشدم و احساس سر بالایی اصلا نداشتم.البته صدای موتور تو دنده 1 و 2 زیاده و همچنین درجا اما تو 3-4-5 صدای موتور به گوش نمیرسه شاید واسه اینکه صدای باد نمیزاره. در حالی که صدای tu5 فقط تو دور موتور 4000 به بعد اون کم به گوش میرسه .به دلیل اینکه مدتی شده مشهد بنزین سوپر نیست مجبور شدم همش معمولی بزنم و هم صدای موتور بیشتر شده هم ماشین سنگین تر شده و به اصطلاح لش شده.یعنی دنده 2 اینقدر سنگینه و صدای موتور میاد که دوست داری سریع گاز بدی و بزنی 3.حالا چند تا سوال از دوستان گل سورن سوار دارم با توجه به تجربه که از ماشین دارند.
1-به نظرتون بنزین معمولی این موتور رو خراب میکنه یا نه فقط قدرت کم میشه؟پیشنهادتون چیه؟
2-آیا همه سمند ها دنده 2 اینقدر سنگینه یا من احساس میکنم؟
3-تو دنده 2 وقتی دور موتور 3000 یا 3500 میشه و گاز رو ول میکنم دور موتور آهسته کم میشه و یک صدای ناله هم از موتور میاد آیا این همون صدای زوزه گیربکس هست و اصلا چطوری میشه فهمید گیربکس صدا داره؟
4-آیا تو سرویس 5000 واسکازین رو با 75-80 توتال یا ایسو عوض کنم یا نه؟
5-توتال 7000 ایساکویی واسه این موتور از لحاظ کاهش صدا و نرمی جواب میده که تو 5000 عوض کنم؟
6-کمک های ماشین هم خشکه به نظرتون واسه نرم شدن چیکار کنم آیا با فنر 206 عوض کنم یا چون زمستونه یا صفره هنوز اینجوریه؟
7-من فعلا رو دور مونور 3000 تا 3500 دنده عوض میکنم آیا درسته یا بالاتر ببرم؟آخه من انتظار صدای موتور sd رو داشتم الان زیاد گاز مدم صدای موتور میاد تو ذوقم میخوره واسه همین زود دنده میدم.
8-آیا بخاری سورن شما هم از دریچه زیر پا پرتاب بادش کمه؟من رو دریچه زیر پا که میزارم تو 206 فقط از اون دریچه باد میاد اما تو سورن بازم از دریچه های دیگه باد میاد در حالی که من فقط دریچه زیز رو انتخاب کردم آیا طبیعیه؟
9-آیا سورن شما هم یک چراغ دنده عقب و یک چراغ مه شکن عقب داره؟
با تشکر

shadows_funeral
05-01-2013, 16:03
دوستان سورن من تا الان 2500 تا کار کرده و از این مقدار 2000 تاش جاده بوده.از تهران به بروجرد و برگشت به تهران و از تهران به مشهد.خدا رو شکر گوش شیطون کر تا حالا مشکلی نداشته و مشکل برقی مثل قطع و وصل شدن برق و آمپر و غیره نداشته. و خبری از روغن ریزی هم نشده. صدای داخل کابین هم فقط ویز ویز سقفه که میدونم از سرماست و درست میشه ود صدای دیگه ای نمیاد.صندلی ها مدل LX هست و سینی موتور فلزیه.چیز دیگه ای هم از ماشین کم نشده.تو جاده هم تا 180 تا باهاش رفتم بسیار موتور قدرتمند و جالبی داره و خیلی حال کردم در مقایسه با SD V8 که داشتم که در سربالایی همش باید دنده رو سنگین میکردم تو سورن با دنده 5 ماشین تو سینه کشی جاده که 206 تیپ 5 و پارس و ... مثل خر تو گل گیر میکردند من بدون تغییر دنده یعنی با همون 5 راحت شتاب میگرفتم و از کنارشون رد میشدم و احساس سر بالایی اصلا نداشتم.البته صدای موتور تو دنده 1 و 2 زیاده و همچنین درجا اما تو 3-4-5 صدای موتور به گوش نمیرسه شاید واسه اینکه صدای باد نمیزاره. در حالی که صدای tu5 فقط تو دور موتور 4000 به بعد اون کم به گوش میرسه .به دلیل اینکه مدتی شده مشهد بنزین سوپر نیست مجبور شدم همش معمولی بزنم و هم صدای موتور بیشتر شده هم ماشین سنگین تر شده و به اصطلاح لش شده.یعنی دنده 2 اینقدر سنگینه و صدای موتور میاد که دوست داری سریع گاز بدی و بزنی 3.حالا چند تا سوال از دوستان گل سورن سوار دارم با توجه به تجربه که از ماشین دارند.
1-به نظرتون بنزین معمولی این موتور رو خراب میکنه یا نه فقط قدرت کم میشه؟پیشنهادتون چیه؟
2-آیا همه سمند ها دنده 2 اینقدر سنگینه یا من احساس میکنم؟
3-تو دنده 2 وقتی دور موتور 3000 یا 3500 میشه و گاز رو ول میکنم دور موتور آهسته کم میشه و یک صدای ناله هم از موتور میاد آیا این همون صدای زوزه گیربکس هست و اصلا چطوری میشه فهمید گیربکس صدا داره؟
4-آیا تو سرویس 5000 واسکازین رو با 75-80 توتال یا ایسو عوض کنم یا نه؟
5-توتال 7000 ایساکویی واسه این موتور از لحاظ کاهش صدا و نرمی جواب میده که تو 5000 عوض کنم؟
6-کمک های ماشین هم خشکه به نظرتون واسه نرم شدن چیکار کنم آیا با فنر 206 عوض کنم یا چون زمستونه یا صفره هنوز اینجوریه؟
7-من فعلا رو دور مونور 3000 تا 3500 دنده عوض میکنم آیا درسته یا بالاتر ببرم؟آخه من انتظار صدای موتور sd رو داشتم الان زیاد گاز مدم صدای موتور میاد تو ذوقم میخوره واسه همین زود دنده میدم.
8-آیا بخاری سورن شما هم از دریچه زیر پا پرتاب بادش کمه؟من رو دریچه زیر پا که میزارم تو 206 فقط از اون دریچه باد میاد اما تو سورن بازم از دریچه های دیگه باد میاد در حالی که من فقط دریچه زیز رو انتخاب کردم آیا طبیعیه؟
9-آیا سورن شما هم یک چراغ دنده عقب و یک چراغ مه شکن عقب داره؟
با تشکر

سلام.
ماشین شما موتورش Ef7 هست یا xu7 اگه ef7 هستش:
0- بنده خودم سورن Elx موتور ملی دارم. حدود 40000 تا هم باهاش روندم. بله ماشین خیلی عالی هستش. هیچ مشکل حادی هم با ماشین نداشتم. اما در مورد صدا از همون روز اول صدای موتور اونقدر کم بود که واقعا فکر میکردی ماشین خاموشه. تو دنده 2 و3 و4و5 هم همینطور. الان هم صدای موتور خیلی کمه. صدای باد هم تا وقتی ماشینم تصادف نکرده بود و در عقب سمت شاگرد عوض نشده بود اصلا تو نمی یومد. (بعد اون هر کاری کردم بازم از این در صدای باد میاد) من ماشینهای متنوعی رو روندم ولی فقط این ماشین منو راضی کرده. اینکه میگین صدای موتورتون زیاده ممکنه بخاطر نو بودن ماشینتون باشه. بعد یه مدت رفع می شه. اگه بعد 10000 تا هنوز صدا زیاد بود حتما مشکلی داره.
1- تو این ماشین فقط باید بنزین سوپر ریخته بشه. من خودم یه مدت بنزین معمولی می زدم بعد مدتی ماشین خیلی بد استارت می خورد. پمپ بنزینش هم مشکل پیدا کرد که مجبور شدم عوض کنم.
2- دنده دو این ماشین عالیه.برای من که اصلا سنگین نیست.
3- این صدا بخاطر نو بودن موتور هستش. شما اگه ماشین کارکرده هم داشته باشید سوپاسهاشو نو کنید باز تا مدتی این صدا رو می شنوی. مشکلی نداره.
4- اصولا واسکازین رو اصلا نیازی نیست هیچ وقت عوض کنید. اما خوب بخاطر اینکه بعضا روغن بی گیفیت می ریزن تو خودروی صفر اگه با نمونه های بهتر عوض بشه دنده نرم تر خواهد شد. برای این خودرو هم بهترین روغن واسکازین روغن ادینول ساخت آلمان 75W90 یا 85W90 . توتال خیلی جالب نیست . مخصوصا اینکه این روزا همش تقلبیه.
5- روغن موتور هم اادینول 10W40 با ظرف چهار لیتر سبز کمرنگ بهترین روغنه بعد اون روغن elf اصل. اگه بتونید پیدا کنید واقعا موتور باهاشون عالی کار می کنه
6- کمک رو نمیدونم. برای من از اول نرم بود و خشکی حس نکردم.
7- من تا 5500 هم دور موتور رو بالا می برم بعضی وقتا. حس زیاد شدن صدای موتور رو ندارم. واقعا صدای ماشینم کمه. خیلی روون و راحت. معمولیش هم بین 4000 تا 4500 دنده عوض می کنم.
8- در مورد بخاری متاسفانه اصولا همه سمندها، 405 و پارسها همینطوری هستن. برای نتیجه گیری بهتر باید دریچه های روبرو رو دستی ببندید.
9- طبق آخرین استانداردهای اروپا تمام خودرو ها باید حتما در عقب یک چراغ دنده عقب و یک مه شکن داشته باشن. برای همین ایران خودرو سعی کرده این استاندارد رو تو این خودرو رعایت کنه و طراحی ماشین اینطوری هستش که یک چراغ دنده عقب و یک چراغ مه شکن داره. (البته خیلی خودروها اینطورین. مثل مزدا3، بعضی مدلهای BMW و تیوتا ، l90 و ...)

Lesordiavek
05-01-2013, 18:49
البته صدای موتور تو دنده 1 و 2 زیاده

شاید این صدا، صدای گیربکس باشه. خصوصا که میگین توی دنده های 1و 2 زیاده. یه نگاهی هم به واسکازینتون بندازین بد نیست.

armin_punisher6
05-01-2013, 19:01
کسایی که این ماشین رو دارن داخل شهر 100 چند میسوزونن؟

Amir_Mcim
05-01-2013, 20:23
مرسی آقای shadows_funeral ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
آخه دنده ها خوب جا میره و مشکلی نداره.کلا شاید صدای موتور زیاد نیست من مقایسه میکنم با موتور TU5 که داشتم خیلی کم صدا بود و گاز که میدادی تازه تو دور 4500 به بعد کمی صدا میود تو کابین درجا هم که اصلا صدا نداشت من دوست دارم مثل اون باشه.
یک چیز دیگه هم هست اینکه تو دنده 2 مثلا تو ترافیک که کم کم گاز میدی وقتی گاز رو ول میکنی انگار ترمز گرفتی یعنی موتور عقب میکشه و اصطلاحا ترمز موتور زیاده و باعث میشه دوباره که گاز میدی کله کنه ماشین.آیا کلا سورن با موتور EF7 بنزینی با دریچه گاز سیمی اینجوریه؟ چون خودم فکر میکنم واسه اینکه دریچه سیمیه حساسیتش بالاست و زود دور میگیره و زود هم کم میشه.آیا درسته؟

shadows_funeral
05-01-2013, 22:11
مرسی آقای shadows_funeral ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
آخه دنده ها خوب جا میره و مشکلی نداره.کلا شاید صدای موتور زیاد نیست من مقایسه میکنم با موتور TU5 که داشتم خیلی کم صدا بود و گاز که میدادی تازه تو دور 4500 به بعد کمی صدا میود تو کابین درجا هم که اصلا صدا نداشت من دوست دارم مثل اون باشه.
یک چیز دیگه هم هست اینکه تو دنده 2 مثلا تو ترافیک که کم کم گاز میدی وقتی گاز رو ول میکنی انگار ترمز گرفتی یعنی موتور عقب میکشه و اصطلاحا ترمز موتور زیاده و باعث میشه دوباره که گاز میدی کله کنه ماشین.آیا کلا سورن با موتور EF7 بنزینی با دریچه گاز سیمی اینجوریه؟ چون خودم فکر میکنم واسه اینکه دریچه سیمیه حساسیتش بالاست و زود دور میگیره و زود هم کم میشه.آیا درسته؟

اتفاقا من پشت تیپ 5 هم زیاد نشستم. به نظرم داخل ماشین در همون حد صدا می ده حتی کمتر. بیرون ماشین هم همینطور. واقعا صدای موتور این ماشین کمه
برای من مشکل کم شدن سرعت ناگهانی موقعی که گازو ول می کنی نداره.

shadows_funeral
05-01-2013, 22:15
کسایی که این ماشین رو دارن داخل شهر 100 چند میسوزونن؟
سورن ما داخل شهر حدود 8.5 الی 9 میسوزونه

razmjoo
05-01-2013, 22:26
من واقعا گیر کردم که الان این سورن ای ال اکس موتور ملی تحویل اسفندی که ثبت نام کردم رو کنسل کنم پارس سال تحویل فوری ثبت نام کنم یا همین سورن رو بگیرم ؟ نظر شما چیه ؟

HOJ-JAT
05-01-2013, 23:08
من واقعا گیر کردم که الان این سورن ای ال اکس موتور ملی تحویل اسفندی که ثبت نام کردم رو کنسل کنم پارس سال تحویل فوری ثبت نام کنم یا همین سورن رو بگیرم ؟ نظر شما چیه ؟
از نظر ظاهری و امکاناتی که سورن خیلی بهتره (خودم قبلا داشتم) ولی ماشن های ایران خودرو مثل تخم مرغ شانسیند به یکی خوبه به یکی بد ...پارس که میگی از نوع xu7 هست؟ یک مشکل دیگه اینه که سورن رو اگه بخوای بفروشی دیر فروش میره (تجربه شخصی) من مجبور شدم 1 تومن زیر قیمت بدم ...یک مشکل دیگه عم که سورن داشت برا من رانندگی تو شهر با سورن یا کلا سمند خیلی سخته چون دید کافی نداری بخوای یجا پارک کنی خیلی مشکل میشه

mohamad skystar
06-01-2013, 00:03

دوست من از نظر برتری سورن ELX به پارس سال شک نکن
سورن خودرویی جدید هست که واقعا روش کار شده و تغییرات نسبت به سایر محصولات دیگه
مناسب و چشمگیر بوده. حتی به عایقبندی ماشین هم بیشتر رسیدگی کردن و صدای موتور و باد کمتر احساس میشه

razmjoo
06-01-2013, 11:05
به نظرتون الان انصراف بدم سر ماه سورن تحویل فوری میگذارن ؟ این ماه که نبود

mohamad skystar
06-01-2013, 19:47
به نظرتون الان انصراف بدم سر ماه سورن تحویل فوری میگذارن ؟ این ماه که نبود

در این مورد نمیشه نظری داد چون ما که از کارای شرکت و شرایط فروشی که هر ماه میزاره اطلاعی نداریم
شاید شما انصراف بدی و سورن ELX رو تا بعد از عید دیگه نداشته باشن اون موقع دردسرش زیادتر.

Amir_Mcim
08-01-2013, 20:58
دوستان من مجبور شدم بدلیل نبود بنزین سوپر بنزین معمولی بزنم و یک اکتان بوستر profi-car هم بریزم.به نظرتون خوبه؟اصلا این مکمل ها تاثیر داره؟
آقای shadows_funeral ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) شما کدوم شهر هستی که هنوز بنزین سوپر دارید ظاهرا در کل ایران نایاب شده!!!

shadows_funeral
09-01-2013, 00:18
دوستان من مجبور شدم بدلیل نبود بنزین سوپر بنزین معمولی بزنم و یک اکتان بوستر profi-car هم بریزم.به نظرتون خوبه؟اصلا این مکمل ها تاثیر داره؟
آقای shadows_funeral ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) شما کدوم شهر هستی که هنوز بنزین سوپر دارید ظاهرا در کل ایران نایاب شده!!!

والا من تهرانم و تا حالا هیچ مشکلی برای پیدا کردن بنزین سوپر نداشتم.
در مورد مکمل ها تو خود دفترچه ماشین که نوشته ممنوعه . حالا اینکه به ماشین آسیب می زنه یا نه رو خدا میدونه.
ولی مسئله که می دونم اینه که تو این مکمل ها خیلی مارکهای تقلبی و جعلی وجود داره. آدم باید خیلی دقت به خرج بده.

Amir_Mcim
09-01-2013, 00:47
خوش به حال شما تهرانی ها
یک سوال دیگه دور آرام موتور این ماشین تو دفترچه 750 نوشته شده اما مال من 1 خط پایین تر از 1000 وایمیسته که میشه تقریبا 850 آیا مال شما هم اینجوریه؟

shadows_funeral
09-01-2013, 07:10
خوش به حال شما تهرانی ها
یک سوال دیگه دور آرام موتور این ماشین تو دفترچه 750 نوشته شده اما مال من 1 خط پایین تر از 1000 وایمیسته که میشه تقریبا 850 آیا مال شما هم اینجوریه؟

طبیعیه. من حتی ماشینهایی دیدم ه روی 1000 وایمیستن

Amir_Mcim
09-01-2013, 10:36
دوستان بلاخره واسه سورن EF7 بنزینی کدوم یک از 4 گزینه زیر رو بهتر میدونید :
1-ELF
2-کاسترول مگنتک SM
3-توتال 7000 ایساکو
4-ادینول 10-40

mohamad skystar
09-01-2013, 11:34
1-ELF
2-کاسترول مگنتک SM
3-توتال 7000 ایساکو
4-ادینول 10-40

تو این موارد ELF انتخاب میشه
اما روغن هایی مثل بهران سوپر پیشتاز و ایرانول ریسینگ برای موتور EF7 بهتر بودن.

shadows_funeral
09-01-2013, 20:07
1-ELF
2-کاسترول مگنتک SM
3-توتال 7000 ایساکو
4-ادینول 10-40
ادینول 40-10 آلمانی اگه اصلشو پیدا کنید از همه بهتره برای این ماشین
بعدش elf
توتال اصلا توصیه نمی شه چون مدلای تقلبیش خیلی زیاد شده

Amir_Mcim
10-01-2013, 11:50
با تشکر از دوستان.ادینول گیر نیاوردم.قیمت روغن های خارجی هم خیلی تند بود و از آنجایی هم که روغن رو باز 10000 عوض میکنم واسه 7000 تا حیفم اومد بهران رانا 60 تومنی یا کاسترول مگنتک sm بریزم.elf هم یارو گفت تو ایران پر میشه و فرقی با ایرانی ها نداره. واسه همین سوپر پیشتاز 40-10 ریختم اما باورم نمیشد روغن اینقدر تاثیر داشته باشه چون صدای موتور رو که چند پست قبل گفتم زیاده از بین رفت و همونی شده که دوست دارم.درجا فکر میکنی ماشین خاموشه.خداییش تو این آشفته بازار بهترین روغن همین سوپر پیشتاز هست نسبت به قیمتش کارش عالیه و از اصل بودنش هم ادم خیالش راحته..روغن با فیلتر و دستمزد کلا 50 چوب.فکر کنم روغن کارخونه آشغال بود چون رنگشم شیری بود نه قهوه ای و مثل آب شده بود.واسکازین رو هم یارو گفت نیازی نیست عوض کنی چون جنس خوب ریختن و دنده ها هم خوب جا میره بنابراین باشه رو 50000 تا عوض میکنم.

Amir_Mcim
12-01-2013, 14:15
طبیعیه. من حتی ماشینهایی دیدم ه روی 1000 وایمیستن

آقا کاش یک صدایی از موتورت درجا و در دور موتور 3000 تا 3500 میزاشتی گوش کنیم ببینیم شما که میگی کم صدا منظورت چیه؟ و تا چه حدی رو میگی کم صدا و یم مقایسه با ماشین خودم میکردم.

775e
12-01-2013, 15:16
با تشکر از دوستان.ادینول گیر نیاوردم.قیمت روغن های خارجی هم خیلی تند بود و از آنجایی هم که روغن رو باز 10000 عوض میکنم واسه 7000 تا حیفم اومد بهران رانا 60 تومنی یا کاسترول مگنتک sm بریزم.elf هم یارو گفت تو ایران پر میشه و فرقی با ایرانی ها نداره. واسه همین سوپر پیشتاز 40-10 ریختم اما باورم نمیشد روغن اینقدر تاثیر داشته باشه چون صدای موتور رو که چند پست قبل گفتم زیاده از بین رفت و همونی شده که دوست دارم.درجا فکر میکنی ماشین خاموشه.خداییش تو این آشفته بازار بهترین روغن همین سوپر پیشتاز هست نسبت به قیمتش کارش عالیه و از اصل بودنش هم ادم خیالش راحته..روغن با فیلتر و دستمزد کلا 50 چوب.فکر کنم روغن کارخونه آشغال بود چون رنگشم شیری بود نه قهوه ای و مثل آب شده بود.واسکازین رو هم یارو گفت نیازی نیست عوض کنی چون جنس خوب ریختن و دنده ها هم خوب جا میره بنابراین باشه رو 50000 تا عوض میکنم.

سلام
دوسته من
قبلا هم گفته شده که روغن سوپر پیشتاز روغن خوبیه
اما برای موتور xu7
من 405 ر. از وقتی که این روغن رو استفاده می کنم ماشین خیلی نرم تر کار میکرد
تازه تعویضش فکر کنم 9000 تا باشه.

775e
12-01-2013, 15:18
آقا کاش یک صدایی از موتورت درجا و در دور موتور 3000 تا 3500 میزاشتی گوش کنیم ببینیم شما که میگی کم صدا منظورت چیه؟ و تا چه حدی رو میگی کم صدا و یم مقایسه با ماشین خودم میکردم.
این چیزی نیست که براش پست بزنید دور موتور ماشین در هنگام روشن شدن بستگی به سرد بودن ماشین داره .
اگر هم موردتون خیلی حاده ببریدش یه دیگا بزننش.
:n16:

Amir_Mcim
13-01-2013, 08:56
این چیزی نیست که براش پست بزنید دور موتور ماشین در هنگام روشن شدن بستگی به سرد بودن ماشین داره .
اگر هم موردتون خیلی حاده ببریدش یه دیگا بزننش.

شما اصلا خوندی من چی گفتم که نظر میدی؟:n15:
من کی از دور موتور حرف زدم دارم میگم صدای موتور ef7 که دوستمون میگه خیلی کمه و گاهی فکر میکنه خاموشه چطوریه که من با ماشینم مقایسه کنم.چون موتور من هم کم صداست اما نه در حدی که فکر کنی خاموشه آخه ماشین برقی که نیست.حالا یکی توضیح بده واقعا همینجوریه موتور ef7؟

shadows_funeral
13-01-2013, 12:08
دوست عزیز منظورم از کم صدا یعنی وقتی ماشین روشن می شه شما کنارش وایمیستید واقعا حس نمی کنید ماشین روشنه. فقط اگه دقت کنید و یا جای بی سر و صدا باشین (مثل پارکینگ) شاید تشخیص بدین موتور داره کار می کنه. دیگه داخل ماشین که هیچی حس نمی کنید. البته بنده به ماشین خیلی میرسم. همیشه بنزین سوپر از جایگاه های مطمئن میزنم ، روغن موتور ادینول اصل آلمانی تو موتورش میریزم و تنظیم موتور رو هم جدی میگیرم. استفاده از بنزین و روغن موتور نامناسب روی صدای موتور خیلی تاثیر داره. اصولا سورن ها خیلی کم صدا هستن. با اینجور مراعاتها حتی می شه اونا رو کم صداترهم کرد. بنزین و روغن موتور نا مناسب باعث خوردگی سوپاپها می شه و همین باعث افزایش صدای موتور می شه. گاز هم همین تاثیر رو روی موتور داره. برای همین بعد یه مدت تو خودروهای گاز سوز بایدسوپاپها عوض بشن.همینطور انواع مکمل ها و ...
در مورد فایل صوتی هم شما چیزی نمی تونید ازش استباط کنید. صدای موتور رو باید حضوری بشنوید و نرمیشو حس کنید.
در ضمن اگه ماشینتون نو هست فکر کنم مشکلی نداره. یه بنده خدایی تو تعمیرگاه مرکزی می گفت اصولا ماشین نو صدای بیشتری داره موتورش تا اینکه چند هزار کیلومتر ماشین راه بره و صدای اصلی موتور جا بیوفته.

775e
13-01-2013, 12:23
دوست عزیز منظورم از کم صدا یعنی وقتی ماشین روشن می شه شما کنارش وایمیستید واقعا حس نمی کنید ماشین روشنه. فقط اگه دقت کنید و یا جای بی سر و صدا باشین (مثل پارکینگ) شاید تشخیص بدین موتور داره کار می کنه. دیگه داخل ماشین که هیچی حس نمی کنید. البته بنده به ماشین خیلی میرسم. همیشه بنزین سوپر از جایگاه های مطمئن میزنم ، روغن موتور ادینول اصل آلمانی تو موتورش میریزم و تنظیم موتور رو هم جدی میگیرم. استفاده از بنزین و روغن موتور نامناسب روی صدای موتور خیلی تاثیر داره. اصولا سورن ها خیلی کم صدا هستن. با اینجور مراعاتها حتی می شه اونا رو کم صداترهم کرد. بنزین و روغن موتور نا مناسب باعث خوردگی سوپاپها می شه و همین باعث افزایش صدای موتور می شه. گاز هم همین تاثیر رو روی موتور داره. برای همین بعد یه مدت تو خودروهای گاز سوز بایدسوپاپها عوض بشن.همینطور انواع مکمل ها و ...
در مورد فایل صوتی هم شما چیزی نمی تونید ازش استباط کنید. صدای موتور رو باید حضوری بشنوید و نرمیشو حس کنید.
در ضمن اگه ماشینتون نو هست فکر کنم مشکلی نداره. یه بنده خدایی تو تعمیرگاه مرکزی می گفت اصولا ماشین نو صدای بیشتری داره موتورش تا اینکه چند هزار کیلومتر ماشین راه بره و صدای اصلی موتور جا بیوفته.
صدای موتور برای ماشین های ایرانی اینجوریه ها که باید چند هزار تا بره تا صدای موتور جابیوفته.

majid_sd2009
14-01-2013, 00:06
موتور ef7 اوایل واقعا کم صداس!در حدی که من بعضی موقع ها که ماشین رو از پارکینگ در میاوردم و میرفتم در رو میبستم، وقتی از جلوی ماشین رد میشدم و میومدم داخل فک میکردم خاموشه و استارت میزدم! ولی کم کم صدای تسمه ها و سوزنهای انژکتور در میاد!من ماشینم 20000 کار کرده ولی خود موتور زیاد صداش تغییر نکرده فقط کاپوتو که میزنی بالا تسمه ها خیلی صدا میده و سوزنهای انژکتور!

shadows_funeral
14-01-2013, 03:02
موتور ef7 اوایل واقعا کم صداس!در حدی که من بعضی موقع ها که ماشین رو از پارکینگ در میاوردم و میرفتم در رو میبستم، وقتی از جلوی ماشین رد میشدم و میومدم داخل فک میکردم خاموشه و استارت میزدم! ولی کم کم صدای تسمه ها و سوزنهای انژکتور در میاد!من ماشینم 20000 کار کرده ولی خود موتور زیاد صداش تغییر نکرده فقط کاپوتو که میزنی بالا تسمه ها خیلی صدا میده و سوزنهای انژکتور!

دوست من برای من چهل و خورده ای هزارتا کار کرده هنوز صدا مثل روز اولشه تغییر نکرده. شاید جزئی!! در هر حال اگه صدا زیاد بشه باید چه کرد؟

masooumi
28-01-2013, 21:21

واقعا این سوپر پیشتاز روغن عالی هست ، به نظر من که از elf هم بهتره.

daeedavood
30-01-2013, 22:22
سلام خدمت همه عزیزان
1.من یک سورن elx ef7 دارم. صبح سرد (در زمستان ها) خوب روشن نمی شه. یعنی عین تراکتور 20 ثانیه رو دور نیم هست و بصورت خفه کار می کنه . به نظرتون چکار کنم؟
2. ولی یه تجربه شخصی که داشتم اینه که دیگه ef7 نگیرم . صدای xu7 چیز دیگه ای هست. اینرا جدی می گم:n26:

plogm
03-02-2013, 14:52
سلام خدمت همه عزیزان
1.من یک سورن elx ef7 دارم. صبح سرد (در زمستان ها) خوب روشن نمی شه. یعنی عین تراکتور 20 ثانیه رو دور نیم هست و بصورت خفه کار می کنه . به نظرتون چکار کنم؟
2. ولی یه تجربه شخصی که داشتم اینه که دیگه ef7 نگیرم . صدای xu7 چیز دیگه ای هست. اینرا جدی می گم:n26:
دوسته عزیز من هم سمند xu7 داشتم هم ef7
ولی ef7 کلا یه نفس بالاتره،اصا زنده س نسبت به xu7
واسه انژکتورم خیلی ماشینا اینطورین،ی l90 دارم اونم تو هوای سرد خیلی بد روشن میمونه اولاش.کسیم بلد نبوده درست درستش کنه متاسفانه

shadows_funeral
03-02-2013, 19:36
دوسته عزیز من هم سمند xu7 داشتم هم ef7
ولی ef7 کلا یه نفس بالاتره،اصا زنده س نسبت به xu7
واسه انژکتورم خیلی ماشینا اینطورین،ی l90 دارم اونم تو هوای سرد خیلی بد روشن میمونه اولاش.کسیم بلد نبوده درست درستش کنه متاسفانه
منم قبلا همچین مشکلی داشتم. هرجا بردم درست نتونستن بکنن. آخرش یه برقکار حرفه ای گفت از شمع هاست. شمع آلمانی اصل به زور پیدا کردم عوضشون کردم درست شد.

daeedavood
04-02-2013, 16:46
احتمال داره مال نوع بنزین یا روغن موتور باشه؟ آیا مساله مهمی است؟

shadows_funeral
04-02-2013, 22:59
احتمال داره مال نوع بنزین یا روغن موتور باشه؟ آیا مساله مهمی است؟
احتمالش هست. بنزین غیر سوپر و کیفیت پایین باعث خرابی استیپر و یا حتی پمپ بنزین بشه. ولی اگه فقط صبح ها روشن نمیشه یا از شمع هست یا استیپر

plogm
08-03-2013, 00:10
یه جا"[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]" دیدم که میشه ضبط و سیستم دوجین نصب کرد!!(قسمت indicators & multimedia)
کسی میدونه یا دیده که این کارو بکنن؟؟

daeedavood
18-03-2013, 00:11
سلام shadows_funeral ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان . خداییش بیا یه راهنمایی به ما بده. سورن elx ef7 مدل 91 دارم. از اول تا حالا بین سرعت 130 تا 140 صدای موتور به طرز وحشتناکی به داخل میامد. بردم نمایندگی بعضی قطعات را عوض کردند و لی خیلی توفیقی نداشت. مشکل از کجاست؟ میشه حلش کرد ؟ چون کارت طلایی اش در حال اتمام است. ضمنا فقط به خاطر همین مشکل می خواهم با یه پارس دوگانه معمولی صفر تعویض کنم و یه چیزی سر بدم. خیلی کلافه ام کرده؟ کمکم کن بیزحمت؟

shadows_funeral
19-03-2013, 12:27
سلام shadows_funeral ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان . خداییش بیا یه راهنمایی به ما بده. سورن elx ef7 مدل 91 دارم. از اول تا حالا بین سرعت 130 تا 140 صدای موتور به طرز وحشتناکی به داخل میامد. بردم نمایندگی بعضی قطعات را عوض کردند و لی خیلی توفیقی نداشت. مشکل از کجاست؟ میشه حلش کرد ؟ چون کارت طلایی اش در حال اتمام است. ضمنا فقط به خاطر همین مشکل می خواهم با یه پارس دوگانه معمولی صفر تعویض کنم و یه چیزی سر بدم. خیلی کلافه ام کرده؟ کمکم کن بیزحمت؟
دوست من مورد شما خیلی عجیبه. ! ماشین چقدر کار کرده؟ چه روغنی میریزید؟ از چه بنزینی استفاده می کنید؟ از مکمل هم استفاده می کنید؟ تا حالا تصادف داشتید؟ زیر 130 تا چی؟ بازم صدای موتور زیاده؟(شاید ایراد از سوپاپها و یا سرسیلندر باشه. اونا رو چک کردین؟ ماشین نمد روی کاپوت رو داره؟ (چون دیدم برای بعضی سورنها رو برداشته بودن)

daeedavood
26-03-2013, 18:30
سلام. ماشین 28 هزار تا کار کرده. روغن رو خودم نمیریزم. در سرویس های 10 هزارتایی خود ایران خودرو روغن میریزه. بنزین سوپر اگر گیرم بیاد میریزم ولی اکثرا بنزین معمولی. از مکمل به دلیل منع (مندرج در روی درب باک) استفاده نمیکنم. تصادف الحمدلله نداشتم. زیر 130 تا صدای موتور نمیاد. ماشین نمد هم داره. از ابتدای تحویل خودرو این صدا می آمد

shadows_funeral
26-03-2013, 19:22
سلام. ماشین 28 هزار تا کار کرده. روغن رو خودم نمیریزم. در سرویس های 10 هزارتایی خود ایران خودرو روغن میریزه. بنزین سوپر اگر گیرم بیاد میریزم ولی اکثرا بنزین معمولی. از مکمل به دلیل منع (مندرج در روی درب باک) استفاده نمیکنم. تصادف الحمدلله نداشتم. زیر 130 تا صدای موتور نمیاد. ماشین نمد هم داره. از ابتدای تحویل خودرو این صدا می آمد

اگه زیر 130 تا صدای موتور کم هستش احتمال زیاد دلیلش استفاده از بنزین معمولی هست و یا روغن آشغالی که ایران خودرو استفاده می کنه. هر دوی این موارد باعث افزایش صدای موتور می شه. البته بنزین سوپر هم مشکلاتی رو ایجاد می کنه مثلا موقع سرد بودن ماشین بزور روشن می شه با بنزین سوپر. تعویض روغن ایران خودرو هم که واویلاس. من خودم هر بار بردم نمایندگی رغن آشغال ریختن. باز آخری که اصلا روغن نریختن فقط سرریز کرده بودن. کلی رفتم دادو بیدار که روغنش 10000 تا کار کرده طبق دفترچه باید عوض می شده میگفتن نه به ما گفتن باید سرریز کنی کافیه. اونم چه روغن آشغالی. رفتم خودم روغنو عوض کردم. تازه تعمیرگاه مرکزی تو تهران بود این وای بحال بقیه

daeedavood
27-03-2013, 14:56
شرمنده shadows_funeral ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان. برای ماشینم (سورن ELX EF7) چه روغنی بریزم خوبه؟ پس شما میگویید عیب موتور یا گیربکس نیست؟ اگر مشکل حادیه زود آبش کنم بره؟ نطر شما چیه؟

aliaghil
27-03-2013, 15:50
شرمنده shadows_funeral ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان. برای ماشینم (سورن ELX EF7) چه روغنی بریزم خوبه؟ پس شما میگویید عیب موتور یا گیربکس نیست؟ اگر مشکل حادیه زود آبش کنم بره؟ نطر شما چیه؟

روغن بستگی داره که چه فصلی از سال باشی الان با توجه به اینکه داریم میریم سمت گرما از روغن 20w50 استفاده کن، کاسترول خوبه، elf هم خوبه

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

aliaghil
27-03-2013, 15:55

دوست عزیز، اینکه میگی زیر ۱۳۰ صدا نمیاد ولی بالای ۱۳۰ تا صدا شنیده میشه طبیعیه مشکلی نیست، اگه زیر ۱۳۰ مشکل صدا دارین اون وقت میشه گفت مشکل وجود داره، سعی کن بیشتر وقتا سوپر بزنی، هر کی بهت میگه نزن، برای خودش میگه

shadows_funeral
28-03-2013, 19:47

نه مشکل حادی نیست. من از ادینول سنتیک اصل آلمانی (ادینول 10W40 با ظرف چهار لیتر سبز کمرنگ) استفاده می کنم. بعضی وقتها هم elf ولی elf تبخیرش برای این موتور زیاده باید هر از چندگاهی سرریز کنی. روغن گیربکسم عوض کردم اونم ادینول 75W90 ریختم. این ماشینو اگه آب کنی دیگه نمی تونی بخری. مطمئن باش. این ماشین از لحاظ موتوری حرف نداره. فقط باید بهش برسی

shadows_funeral
28-03-2013, 19:48
روغن بستگی داره که چه فصلی از سال باشی الان با توجه به اینکه داریم میریم سمت گرما از روغن 20w50 استفاده کن، کاسترول خوبه، elf هم خوبه

روغن 20w40 برای موتور ملی ضرر داره و به قطعات داخل موتور آسیب می زنه. به هیچ وجه توصیه نمی شه. کاسترول هم تقلبی زیاد داره

shadows_funeral
28-03-2013, 19:50
دوست عزیز، اینکه میگی زیر ۱۳۰ صدا نمیاد ولی بالای ۱۳۰ تا صدا شنیده میشه طبیعیه مشکلی نیست، اگه زیر ۱۳۰ مشکل صدا دارین اون وقت میشه گفت مشکل وجود داره، سعی کن بیشتر وقتا سوپر بزنی، هر کی بهت میگه نزن، برای خودش میگه

بله سوپر بنزین این ماشین هست ولی بعد یه مدت که بزنی می فهمی صبح ها ماشین با چه دردسری روشن می شه. منم تا یک ماه پیش جز سوپر نمی زدم. ماشین صبح ها به زور روشن می شد. کلی شمع و سیستم سوخت رسانی رو خرجش کردم درست نشد که نشد. الان بنزین معمولی میزنم ماشین عالی کار می کنه و راحت روشن می شه.

aliaghil
31-03-2013, 15:33
روغن 20w40 برای موتور ملی ضرر داره و به قطعات داخل موتور آسیب می زنه. به هیچ وجه توصیه نمی شه. کاسترول هم تقلبی زیاد داره

کاسترول تو قشمه کارخونش روی جعبه هاشم نوشته اصلیاش هم پلمپ پلاستیکی دارن کل جعبهش هم پلمپ آلومینیومی، شما پیش تعویض روغنیه معتبر برید یا نمایندگی برید از بابت قلابی نگرانی نیست،
شما روغن 20w50 رو فقط باید تو فصل گرم استفاده بکنی برای هر موتوری هم میتونی استفاده بکنی مشکلی پیش نمیاد، برای زمستون هم 10w40 مگناتک کاسترول عالیه

aliaghil
31-03-2013, 15:36
بله سوپر بنزین این ماشین هست ولی بعد یه مدت که بزنی می فهمی صبح ها ماشین با چه دردسری روشن می شه. منم تا یک ماه پیش جز سوپر نمی زدم. ماشین صبح ها به زور روشن می شد. کلی شمع و سیستم سوخت رسانی رو خرجش کردم درست نشد که نشد. الان بنزین معمولی میزنم ماشین عالی کار می کنه و راحت روشن می شه.

روشن شدن یا نشدن ماشین تو صبح ربطی به بنزین نداره مربوط به روغن میشه البته اگه موتور مشکلی نداشته باشه که شما میگی مشکلی نداره، پس فقط میمونه روغن، مشکل شما از روغنه وگرنه بنزین تو روشن شدن یا نشدن ماشین ربطی نداره

Amir_Mcim
04-04-2013, 18:11
جناب shadows_funeral ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) شما که تجربه استفاده از روغن و واسکازین ادینول رو دارید توضیح دهید آیا دنده ها در تمام فصول به خوبی جا میره و تاثیری توی صدای گیربکس داشته یا نه همچنین روغن موتور صدای موتور رو کم تر کرده یا مثل بقیه روغن های سنتتیک هست؟

shadows_funeral
04-04-2013, 22:55
جناب shadows_funeral ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) شما که تجربه استفاده از روغن و واسکازین ادینول رو دارید توضیح دهید آیا دنده ها در تمام فصول به خوبی جا میره و تاثیری توی صدای گیربکس داشته یا نه همچنین روغن موتور صدای موتور رو کم تر کرده یا مثل بقیه روغن های سنتتیک هست؟

روغن ادینول بهترین روغنی بوده که من تا حالا دیدم برای Ef7 واقعا موتور نرم کار می کنه و صدای کمی داره. واسکازین هم استفاده کردم خیلی نرم تر شده دنده ها. از اولش هم گیربکسم کوچکترین صدایی نداشت خوشبختانه. البته اصلش قیمت خیلی بالایی داره و سخت گیر میاد

اما در مورد دوست قبلی اتفاقا تو خود دفترچه اکیدا توصیه کرده به هیچ وجه از روغن غیر از 10w40 اسفاده نشه. منم دیدم موتور ملی چقدر با این مدل روغن (20w50) خشک کار می کنه.
در مورد روشن شدن ماشین اتفاقا فقط به سوخت سیستم سوخت رانی و قطعات استارت ربط داره . تجربه خیلی ها تو خودروهای مختلف این اواخر نشون داده که ماشین روی بنزین سوپر بد روشن می شه. بخاطر پایین اومدن کیفیت بنزین سوپر هستش. روغن موتور برای روانکاری موتور و بعضی موارد برای خنک کردن موتور بکار می ره ربطی ب احتراق درون موتور نداره دوستان.

daeedavood
04-04-2013, 23:54
سلام . بالاخره دیروز بخاطر مشکل صدایی که قبلا گفتم سورن 91 ام را فروحتم. 5/27 نقد. من تجربه اولم درباره موتور ملی بد بود. انشالله ماشین جدید بخرم خوب باشه. نظر دوستان راجع به اینکه چی بگیرم چیه؟ مشکل روغن ریزی موتور ملی ها رفع شد؟ممنون

shadows_funeral
05-04-2013, 13:59
سلام . بالاخره دیروز بخاطر مشکل صدایی که قبلا گفتم سورن 91 ام را فروحتم. 5/27 نقد. من تجربه اولم درباره موتور ملی بد بود. انشالله ماشین جدید بخرم خوب باشه. نظر دوستان راجع به اینکه چی بگیرم چیه؟ مشکل روغن ریزی موتور ملی ها رفع شد؟ممنون
به سلامتی. ایشالا ماشین بهتر می خری. ولی خیلی ارزون فروختی به نظرم.(سورن رو کارخونه حدود 30 تومن قیمت زده و بازار حدود 33 فروش می ره یک سال 1 تومن هم کم شه شما باید حدود 32 نه 31 می فروختی. حتی من اگهی هایی تا 40 تومن هم دیدم برای سورن صفر). در مورد مشاوره خرید تو بخش مشاوره سوال بپرسید. ممنون

irinn65
11-04-2013, 03:04
سلام دوستان قیمت الان سورن ای ال ایکس صفر چقدره؟
همینطور در مورد مصرفش هم توضیحی بدید ممنون میشم.

shadows_funeral
11-04-2013, 18:38
سلام دوستان قیمت الان سورن ای ال ایکس صفر چقدره؟
همینطور در مورد مصرفش هم توضیحی بدید ممنون میشم.
سورن elx موتور ملی که بنده دارم تو شهر حدود 9 میسوزونه تو خارج شهر حدود 6
در مورد قیمت هم تو بخش مشاوره خرید و قیمت خودروهای داخلی بر اساس مدل ( صفر کیلومتر و کارکرده ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مطرح کنید

Amir_Mcim
27-04-2013, 12:06
دوستان سورن elx مدل 91 با 12000 کارکرد دارم که خدا رو شکر مشکلی نداشته و ازش راضی هستم اما فقط یک مشکل هست که رو اعصابم هست و نمیدونم طبیعیه یا نه اونم اینه که دقیقا رو دور موتور 2800 بدنه به لرزش میوفته در حالت عادی مشخص نیست و نه خودم نه کسی میفهمه و من از روی شیشه عقب ماشین متوجه میشم چون تار میشه که قاعدتا واسه اینه که شیشه لرزش داره. و زیر 2800 و بالای 2900 دوباره لرزش رفع میشه و شیشه صاف میشه.از لاستیک نیست چون از دنده 2 تا دنده 5 روی دور موتور 2800 این مشکل پیش میاد. و ربطی به سرعت نداره.البته مشکل خاصی ایجاد نمیکنه اما نباید هم اینجوری باشه.حالا اگر از دسته موتور باشه که رو دور موتورهای دیگم باید خودش رو نشون بده بعضی ها میگن شاید از صفحه کلاچ یا بالانس نبودن میل لنگ و فلایول و ... باشه.من آچارکشی نکردم احتمال داره با اون رفع بشه؟

shadows_funeral
27-04-2013, 14:58
دوستان سورن elx مدل 91 با 12000 کارکرد دارم که خدا رو شکر مشکلی نداشته و ازش راضی هستم اما فقط یک مشکل هست که رو اعصابم هست و نمیدونم طبیعیه یا نه اونم اینه که دقیقا رو دور موتور 2800 بدنه به لرزش میوفته در حالت عادی مشخص نیست و نه خودم نه کسی میفهمه و من از روی شیشه عقب ماشین متوجه میشم چون تار میشه که قاعدتا واسه اینه که شیشه لرزش داره. و زیر 2800 و بالای 2900 دوباره لرزش رفع میشه و شیشه صاف میشه.از لاستیک نیست چون از دنده 2 تا دنده 5 روی دور موتور 2800 این مشکل پیش میاد. و ربطی به سرعت نداره.البته مشکل خاصی ایجاد نمیکنه اما نباید هم اینجوری باشه.حالا اگر از دسته موتور باشه که رو دور موتورهای دیگم باید خودش رو نشون بده بعضی ها میگن شاید از صفحه کلاچ یا بالانس نبودن میل لنگ و فلایول و ... باشه.من آچارکشی نکردم احتمال داره با اون رفع بشه؟

فکر کنم سورن بنده هم همین مشکلو داره. ولی خیلی برام محسوس نبوده. شما تو بخش عیب یابی و تعمیر خودرو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مطرح کنید تا دوستان اهل فن راهنماییتون کنن. در ضمن امروز ماشینو برده بودم تعمیرگاه مرکزی شماره یک یه مورد تازه در مورد ماشینایی که چرخ عقبشون هم دیسکی هست فهمیدم. اینکه بعد یه مدت گویا شروع به صوت کشیدن می کنه چرخ عقب. مخصوصا وقتی دنده عقب میگیری. طرف می گفت هنوز نتونستیم این مشکلو برای ماشینای چرخ عقب دیسکی حل کنیم!!!:n13:

saman0062
29-01-2015, 15:15
فکر کنم سورن بنده هم همین مشکلو داره. ولی خیلی برام محسوس نبوده. شما تو بخش عیب یابی و تعمیر خودرو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مطرح کنید تا دوستان اهل فن راهنماییتون کنن. در ضمن امروز ماشینو برده بودم تعمیرگاه مرکزی شماره یک یه مورد تازه در مورد ماشینایی که چرخ عقبشون هم دیسکی هست فهمیدم. اینکه بعد یه مدت گویا شروع به صوت کشیدن می کنه چرخ عقب. مخصوصا وقتی دنده عقب میگیری. طرف می گفت هنوز نتونستیم این مشکلو برای ماشینای چرخ عقب دیسکی حل کنیم!!!:n13:

با سلام
آقا ماشین من هم دقیقن همین دوتا مشکل رو داره ...هم تار شدن آینه وسطتوی سرعت و هم سوت کشیدن چرخ عقب خصوصن موقع دنده عقب !!!
واسه سرویس 5000 که برده بودم نمایندگی طرف گفت طبیعیه (طبق معمول) !!!
بعد از قسمت خدمات پس از فروش و رضایتمندی مشتری ایرانخودرو که زنگ زدن منم شکایتشونو کردم و گفتم مشکل به این بزرگی رو میگن طبیعیه اونم به نمایندگی خبر داده بود و ازنمایندگی زنگ زدن و گفتم ماشینو بیاد دوباره بررسی کنیم ! که البته بعید میدونم کاری از دستشون بربیاد !!!
تازه صدای تسمه ماشین هم زیاد بود و هی صداش کم و زیاد میشد که اونم گفت طبیعیه !!!:n02:

saman0062
29-01-2015, 16:07
با سلام
من یه سوال دارم ...
آیا تنظیم موتور جزو گارانتی حساب میشه یا نه ؟
روغن موتور فقط 20000 تا گارانتی عوض میکنن با فیلتر روغن و بنزین ؟
ماشین سورن EF7

امير موسر
29-01-2015, 17:29
با سلام
من یه سوال دارم ...
ماشین سورن EF7

سلام .

ماشین شما 100 درصد کارت طلایی داره درسته !؟ ( اگر مدتش تموم نشده باشه البته )

اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])نوشته چه کارهایی انجام میدن تو هر دوره برای هر مدل از کارت طلایی .

hossein.az
29-01-2015, 18:46
با سلام
من یه سوال دارم ...
ماشین سورن EF7

اگر دیاگ بزنن
مبلغ 4000تا8000 تومن بابت دیاگ دریافت میکنند
10000
20000
30000
40000
شما سرویس های کارت طلاییت هست که انجام میدن
توی 20000 و 40000 لنت هم میدن
البته کارت طلایی انقضاش 1سال هست و بعد یکسال تموم میشه
شما اگر 40000 رو توی یکسال پرکنید در نظر داشته باشید که یکسال گارانتیتون از بین میره

saman0062
31-01-2015, 09:23
اگر دیاگ بزنن
مبلغ 4000تا8000 تومن بابت دیاگ دریافت میکنند
10000
20000
30000
40000
شما سرویس های کارت طلاییت هست که انجام میدن
توی 20000 و 40000 لنت هم میدن
البته کارت طلایی انقضاش 1سال هست و بعد یکسال تموم میشه
شما اگر 40000 رو توی یکسال پرکنید در نظر داشته باشید که یکسال گارانتیتون از بین میره

سلام .

ماشین شما 100 درصد کارت طلایی داره درسته !؟ ( اگر مدتش تموم نشده باشه البته )

اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])نوشته چه کارهایی انجام میدن تو هر دوره برای هر مدل از کارت طلایی .

بله کارت طلایی داره ...
پس اینطور که من متوجه شدم سرویس 5000 فقط آچار کشی داره و سرویس 10000 روغن موتور و فیلتر روغن و فیلتر هوا و سرویس 20000 روغن موتور و فیلتر روغن و فیلتر هوا و شمع و لنت و صافی بنزین و سرویس 30000 روغن و فیلتر روغن و فیلتر هوا و سرویس 40000 کلیه موارد ...!
من یه جایی توی دفترچه خوندم که قطعات مصرفی تا زیر 5000کیلومتر جزو گارانتی هست ..درسته؟ من لامپ مه شکن رو توی کیلومتر 5000 عوض کردم که 8000تومن فاکتور کردن !!! و دیگه اینکه بجای تعویض اون سرعت چراغ راهنما همون سمت رو از کار انداختن و سرعتشم زیادتر کردن !!! این موارد رایگان انجام میشه که خودشون خراب کردن یا نه ؟
بابت جفت گیری درب ها و ریگلاژ اونها هم مبلغ 12000 تومن گرفتن که هیچ کاری هم نکردن و به جز صندوق عقب بقیه درها همونطوری بد بسته میشن !